Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) scream válasza scream (#24228) üzenetére


scream
veterán

Esetleg valakinek van ötlete?

Amit idáig kinéztam az ez lenne: Bosh KGV36UL30S

(#24252) blattida válasza canniball (#24248) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha vehetnék új hőszivattyús gépek, akkor csak a drágábbak közül választanék, mert tartósabbak és kevesebbet fogyasztanak.

Statisztikailag már látszik, hogy gyakrabban hibásodnak meg a hőszivattyúsak, sajnos, ami érthető, hiszen lényegesen bonyolultabb szerkezetekről beszélünk, ugyanakkora térfogatba összezsúfolva és nem kevesebb a meleg bennük, mint a hagyományos kondenzációs társaikban.

Ha a legtöbbet fogyasztó kondenzációst és a legkevesebbet fogyasztó hőszivattyúst nézed, akkor valóban majdnem fele annyi a fogyasztás, de az átlagos összevetések esetében inkább 25-30 % a fogyasztáskülönbség a hőszivattyúsok javára.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24253) #40553216 válasza ribarszki (#24250) üzenetére


#40553216
törölt tag

Még nem használtam. Gyerek beteg, kutya ugat. De majd írok.

(#24254) Voice24 válasza blattida (#24252) üzenetére


Voice24
őstag

Ami még szempont lehet (bár nem ástam bele magam annyira a témába), hogy a hőszivattyús elvileg alacsonyabb hőmérsékleten szárít, ergo kíméli a ruhákat, másrészt ezáltal kevésbé kell aggódni amiatt, hogy milyen ruhadarabokat pakolunk bele.

(#24255) Morris válasza scream (#24251) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ilyen van.
Egyetlen dolog amit hiányolok belőle az ajtó nyitva maradását jelző csipogás.
Amúgy frankó hűtő.

(#24256) Morris válasza canniball (#24249) üzenetére


Morris
veterán

Én csak télen használom. 100k volt. Persze vezérelt áramról megy.

(#24257) Safranek válasza wertigo1984 (#24176) üzenetére


Safranek
aktív tag

Aktobis

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24258) #40553216


#40553216
törölt tag

Miele Parquet Twister XL: semmi különös, teszi a dolgát. :D Bazi nagy, így haladós, és tényleg iszonyatosan fordulékony, így elég laposra le lehet fektetni a csövet. Tényleg zseniális. Mivel csak puha szőr van, nincs gumihenger görgő, így bármilyen irányban könnyen csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#24259) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok, indukciós tűzhelyet keresek. A kérdésem az, hogy van esetleg valami bestbuy készülék?
Honnan érdemes ezeket beszerezni? Mall.hu és emag mennyire vállalható?
Válaszokat előre is köszönöm.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24260) Morris válasza Rambovits (#24259) üzenetére


Morris
veterán

MM webshop. Tuti a gyári garancia!

(#24261) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Külün külön 150-200 körül melyik mosógépet illetve szárítót vennétek? Egyelőre az aeg volt amit meg tudtam nézni, de korábban volt ajánlva LG is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#24262) polonic válasza Rambovits (#24259) üzenetére


polonic
félisten

Mekkora a keret ra?

(#24263) Rambovits válasza polonic (#24262) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szeretném minél olcsóbban megúszni, de nem szeretnék gagyi márkát venni. Ahogy néztem a beépíthető olcsóbbra jön ki, viszont konyhaszekrényt egyelőre nem szeretnék cserélni.

Az árakat nézve 160-tól a csillagos ég, én olyan 190ig elmennék, de ha sokkal jobb vétel van 205-ért, akkor nyitott vagyok.

(#24260) Morris :R

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24264) Beerwolf válasza Bdanyy (#24261) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Ugyanez lenne a kérdésem: A kettőre együtt a keret 200-250 ezer Ft.

(#24265) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

(örök téma) Mosogatógépet vennék, és két típusra sikerült leszűkíteni: Gorenje GS62010W, vagy Bosch SMS40M52EU.

A Gorenjéről nem sok értékelést találtam, de van rá 4 év gyári gari, kb. ezen kívül semmi nem szól mellette (de ellene sem). A Bosch már a kosaramban volt, amikor egy utolsó google keresés eredményei megtaláltam az amazon.de értékeléseit 2016-al bezárólag, és a 2.5-ös értékelés nem volt túl bíztató (pedig a magyarok szeretik :DDD). Tudásra kb. ugyanaz a két gép, van valakinek tapasztalata a Gorenjékkel?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#24266) Zola007


Zola007
veterán

Ágymelegítővel van valakinek tapasztalata?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24267) Melack válasza Zola007 (#24266) üzenetére


Melack
veterán

Feleségem nem adom ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24268) blattida válasza Bdanyy (#24261) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Lg mosógép, Siemens mosógép, Whirlpool szárítógép,

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24269) blattida válasza blattida (#24268) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a Siemens ugyan nem hőszivattyús (de majdnem annyira keveset fogyaszt) és kicsit túllóg a kereten, de megérné.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24270) blattida válasza Beerwolf (#24264) üzenetére


blattida
nagyúr

Lg mosógép, Beko szárítógép, Gorenje szárító Gorenje mosógép

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24271) blattida válasza updog (#24265) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

E kettő vonatkozásában inkább a gorenje, a bosch/siemens közül meg inkább a siemens az, ami manapság ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24272) polonic válasza Rambovits (#24263) üzenetére


polonic
félisten

Ja hogy neked tűzhely kéne kompletten. Na olyanról én nem tudok nyilatkozni. Nem is tudom, hogy van-e tűzhely indukciós felső résszel.

Én külön a sütő, főzőlapra szavazok.

(#24273) blattida válasza polonic (#24272) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy van, ahogy Ő is írta, nagyjából 160000-től kezdődnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24274) pjen válasza polonic (#24272) üzenetére


pjen
félisten

Például:Tűzhely 47995IQ-MN,de van más is.

(#24275) polonic válasza blattida (#24273) üzenetére


polonic
félisten

Na ezekhez mondjuk elég komoly villamos hálózat kell.

(#24276) blattida válasza polonic (#24275) üzenetére


blattida
nagyúr

Bezony, Mári néni nem tudná használni a régi parasztház vékony alu drótjain...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24277) pjen válasza blattida (#24276) üzenetére


pjen
félisten

régi parasztház vékony alu drótjain.nem egyenlő a panellal.Laktam ilyenben.Berman csőben valódi gumi szigetelésű kétésfeles-másfeles sodrott réz.

(#24278) ribarszki válasza Zola007 (#24266) üzenetére


ribarszki
őstag

Sencor! Van 2-es, 1-es méretben is a családban. Megíbzható, gyorsan fűt, bevált!

[ Szerkesztve ]

(#24279) blattida válasza pjen (#24277) üzenetére


blattida
nagyúr

Én is, nálunk 2,5-ös alu volt a gumi köpenyben (kb. 30 éve). Nem is használtunk ilyesmit, a raketa volt a legnagyobb fogyasztónk. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24280) pjen válasza blattida (#24279) üzenetére


pjen
félisten

Azért a 2,5mm Al vezetéken még elfért volna ez-az.mondjuk 4Kw simán.Az egyértelmü,hogy a Cu-n több mehet.Én még azt tanultam,azonos terhelésre rézből egy keresztmetszettel kevesebb kell.

[ Szerkesztve ]

(#24281) blattida válasza pjen (#24280) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, csak koránt sem annyi, mint ugyanekkora rézen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24282) Bdanyy válasza blattida (#24268) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#24283) Rambovits válasza polonic (#24275) üzenetére


Rambovits
senior tag

Felújítás előtt állok, a villamos hálózatot mindenképp át fogom nézetni. 12 éve volt újítva a lakás, azt nem kérdeztem meg, hogy újra lett-e huzalozva, legközelebb találkozok az eladóval kitérek rá.
Tehát ha legrosszabb esetben újrahuzaloztatom a lakást, akkor a kinti 16 amperes áramkör elfogja bírni? Vagy beszéljek az eon-nal, hogy lehetne-e nagyobbat rakni?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24284) Melack válasza Rambovits (#24283) üzenetére


Melack
veterán

32A kell, a 16A az kevés. Ha megnézed a leírásokat, mindegyik 32A-t kér/irányoz elő.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24285) Rambovits válasza Melack (#24284) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor még futok pár kört.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24286) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Remélem nem lövök mellé az alábbi problémámmal, hogy itt adom elő és lesz aki tud segíteni.
Szóval van egy Electrolux EWT 833 felültöltős mosógépünk. Nem éppen mai darab, de eddig jól bírta két gyermek felcseperedését. Viszont mostanában azt csinálja, hogy a program alatt egy nagy nyekkenéssel (mintha váratlanul behúznák a vészféket) megáll és a mosás végét jelző lámpa 5x felvillan majd szünet és ismét kezdi a villogást. Ha újra indítjuk a programot jó eséllyel hibátlanul lefut, de van hogy még egyszer-kétszer ugyanígy leáll. Teljesen random módon jelentkezik a hiba, nem köthető semmilyen mosási fázishoz.
Kérdésem, hogy valaki tudja, hogy ez milyen hibaüzenet? Vagy esetleg tudtok ajánlani valami fórumot, ahol tudnak segíteni?
Egyébként a mosógép leírásában van magyarázat a 2x, 3x és 4x felvillanó lámpára, de az imént említett 5x felvillanásra már nincs. Neten sem nagyon találtam semmi értékelhetőt, egyedül ezt az elektrotanya fórumbejegyzést, de nekem ez kínai.

A segítséget előre is köszönöm!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#24287) blattida válasza Chabee (#24286) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A tanyás beírásban is látni, hogy az ötös led hibajelzések motor körhöz kapcsolódó hibákat jelentenek, ezek lehetnek szimpla érintkezési hibák de konkrét elektronikai gondok is, így mindenképp szakember segítsége ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24288) zsiz


zsiz
őstag

Magasnyomású csőgörénnyel van itt valakinek tapasztalata?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24289) Sinisi válasza zsiz (#24288) üzenetére


Sinisi
senior tag

Magasnyomású?! Nekem az a hagyományos kézzel tekerős (autó kurbli) változat van, és amikor használni kellett teljesen elég volt (persze csak 32-es csőhöz )... Szerintem lehet bérelni motoros változatot, de magasnyomásúról még nem hallottam... Mihez használnád?

(#24290) pjen válasza zsiz (#24288) üzenetére


pjen
félisten

Jó az,még a 100 as PVC-t is szépen kitakarítja.Nem is kell tolni,megy magátó,csak elég drága.Arra figyelj ha veszed,hogy a csatlakozás passzoljon.A régi mosó hoz nekem nem volt jó

(#24291) Sinisi válasza pjen (#24290) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most esett le! ez egy olyan toldalék amit egy magasnyomású mosóhoz lehet csatlakoztatni :DDD

(#24292) savoo


savoo
addikt

felső szekrénybe építhető kihúzható páraelszívóból van valami ajánlott darab? Olyan baromi sokat nem akarok rákölteni, max 30 körül gondoltam, ki lesz vezetve. (Ebbe az árba a "csövezés" költségét természetesen nem számoltam bele).

köszi

(#24293) Sinisi válasza savoo (#24292) üzenetére


Sinisi
senior tag

Cata TF-5260. Kettő motoros, szóval a bika szívóerőhöz hang is társul. Mosogatógépben mosogatható a zsírfogója (spriccelsz rá egy kis hidegzsíroldót aztán mehet neki a 70 fok. Olvasd el a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#24294) dh66e válasza savoo (#24292) üzenetére


dh66e
veterán

Teka
Ilyet raktam fel nemrég teszi a dolgát.
A csőkivezető elég passzentosra sikeredett azzal volt egy kis harcom.120-as cső kell hozzá. Ujjlenyomatot az előlap rendesen gyűjti viszont az lecserélhető a konyha frontjának megfelelő anyagra.

(#24295) canniball válasza blattida (#24252) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem válogattam közöttük, megnéztem pár adatlapot ami szembe jött és a kondenzációsokén 4kWh, a hőszivattyúsokén pedig 2kWh körüli érték volt feltüntetve.
Megmértem a miénket, nagyjából fél adaggal (ez 7kg-s, a mosógép viszont csak 4kg-s) kb. 1kWh körül kér (többnyire picivel alatta, egyszer épphogy de átlépte ezt).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24296) Zeki válasza canniball (#24295) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van, a miénk is 36 Ft körüli összegből szárítja meg a ruhákat, pedig nekünk nagyobb a mosógépünk.

(#24297) zsiz válasza Sinisi (#24291) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, olyan :) Hátrafelé nyomja a magasnyomású vízsugarat, így halad előre és egyben nyomja kifelé hátra a szutykot. A konyhából elég nehezen folyik le a mosogatóvíz, gondolom tele van mosószeres, zsíros, stb... lerakódásokkal a cső. Emiatt kellene. A baj az, hogy valóban elég drága. Karcher mosóm van, A legolcsóbb, ami biztos jó hozzá az ugye a Karcher saját csőtisztító toldaléka, 14 ezer forint körüli áron. És ez még csak 7,5m.. ha esetleg azon túl van a dugulás, akkor ezzel még pont semmit nem érek. A 20 méterest már 24 ezer körül adják.

(#24290) pjen: köszi az infót. Igen, sajnos drága. Van 5,5k-ért 10 méteres, ennyiért meg is venném simán. De már ránézésre sem kompatibilis a Karcher mosómmal. Ami tuti jó, annak meg fentebb írtam az árát... A rövidebb is majd' 3x ennyibe kerül.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24298) canniball válasza zsiz (#24297) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom a tiédnek milyen a csatlakozója de nézz rá hátha passzol: a Lidlben egy hét múlva lesz akcióban magasnyomású és lehet hozzá venni ilyen csőgörényt is (8k/15m).
Ami pedig a lefolyót illeti: éccsanyámnak azt javasolta a szaki, hogy minden mosogatás után érdemes egy fazék forróvízzel leöblíteni a lefolyót, az lemossa a mosogatóvíz után hátramaradt trutyit és nem lesz dugulás. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24299) zsiz válasza canniball (#24298) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi a tippet :) Jó lenne, ha jó lenne hozzá... de az újságból nem igazán tudom kinézni. Ha esetleg valakinek van infója a Karcher-Parkside kompatibilitásról, ne tartsa magában :) Nekem ez a sima "benyomom és 90 fokkal elforgatom" Karcher gyorscsatlakozóm van. De lehet elviszem majd a pisztolyt, aztán ha megengedik a boltban, akkor beviszem és belepróbálom. (Külön öröm, hogy lesz akkus fúró-csavarozó is, arra is vágyom. Ha nem lesz jó a csőgörény, veszek azt :D )

A szaki tippjével csak az a baj, hogy ha már megvan a dugulás, akkor hiába öntögetem a forró vizet bele :D De egyébként igen, én is hallottam már több embertől is ezt a módszert.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24300) llaszlo


llaszlo
veterán

Van egy zanussi ZWY50904WA készülék.
El kéne távolítani a dob rögzítő csavarjait. Melyik csavarok ezek? Van egy amin van egy nagy piros műanyag, meg még kettő amire én tippelnék. A leírásban egy büdös képet sem voltak képesek berakni, hogy melyik csavarokról van szó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.