Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) blattida válasza blattida (#24798) üzenetére


blattida
nagyúr

A sokféle dobmozgatás nem a dd előnye, hanem az inverteres megoldásé, csak így kisebb helyet igényel és kevesebb alkatrészből épül föl a motor, ami, mondjuk, a gyakorlatban nem sok előnnyel jár...

hakydakillah
Ti szénmonoxid érzékelőt vettetek...az nem a földgázra fog riasztani...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24802) Dluinet válasza hakydakillah (#24799) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez szénmonoxidra jelez, azt is csak 3 perc alatt, gázszivárgást nem jelez

A gáz szag nem mérgező, csak szagosítva van, hogy minimális koncentráció esetén egy fa orrú és érezze.
Veszélyes mennyiségű gáz szivárgás esetén, olyan büdös, hogy elokádod magad, nem tud a helységben senki megmaradni, még álmából is felébred.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24803) Joezyka válasza Joezyka (#24770) üzenetére


Joezyka
senior tag

erre tud valaki valamit mondani?
vagy senkinek nincs tapasztalata és csapjak a hasamra választásnál?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#24804) blattida válasza Dluinet (#24802) üzenetére


blattida
nagyúr

A gáz szagosítása messze nem ad 100%-os védelmet, nem véletlenül fordulnak elő viszonylag gyakran gázrobbanásból eredő balesetek és elhalálozások. Ha már elér egy kellő koncentrációt a gáz (amit nem feltétlenül fog megérezni az ott lakó ember), akkor egy apró szikra is elég a robbanáshoz.

Ha takarítjátok rendszeresen (ez nagyon fontos) a piezót és nem használtok benne salvus vagy más nagyon sós vizet, akkor gyakorlatilag bármelyik, normális gépet megvehetitek.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24805) blattida válasza Joezyka (#24803) üzenetére


blattida
nagyúr

Az előző hsz-em második fele neked szólt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24806) ribarszki válasza Joezyka (#24803) üzenetére


ribarszki
őstag

Valamelyik ultrahangos párásító jó lehet. Mi Avairt vettünk 5éve, azóta tökéletes. De drágábbért van Boneco, ami nagyon jó minőségű.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#24807) Joezyka válasza blattida (#24805) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi, nem vettem le, hogy az nekem szól, igaz nem is értettem, hogy hogyan kapcsolódik ahhoz a hsz-hez.
(#24806) ribarszki: köszi, ez már jó kiindulópont.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#24808) expander válasza blattida (#24798) üzenetére


expander
senior tag

(#24809) blattida válasza expander (#24808) üzenetére


blattida
nagyúr

Az is lehet. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24810) expander válasza blattida (#24809) üzenetére


expander
senior tag

csak nem ertem, hogy kb ugyanaz a ketto, (sot talan jobb is kicsit), megis a masik a dragabb :D

(#24811) blattida válasza expander (#24810) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, a drágábbik más inverteres megoldással rendelkezik, ezért is nehezebb, és tud csak centrifugálni, míg a kisebb nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24812) Safranek válasza Csabroncka (#24755) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ez is jó lehet mosogatógéphez? :U

Aquatab sótabletta 25 kg

Jövő héten arra járok .

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24813) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!
1. Tudnátok nekem ajánlani egy szövet porzsákos porszívót, nagy szívóerővel? Keret 20-22K körül lenne.
Melyik márkát érdemes venni garancia, megbízhatóság stb.?

2. Felültöltős mosógépet 100K alatt tapasztalatok alapján milyet érdemes? Mire kell figyelni?

Köszönöm a segítséget!

(#24814) ribarszki válasza Safranek (#24812) üzenetére


ribarszki
őstag

Biztos nem tennék ilyet a mosogatógépbe. Az egy speciális só. Ez meg 25kg ki tudja milyen só, mit tesz tönkre.. Vegyél Lidl mosogatógép sót, pár száz forintért, fél évre elég.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#24815) ribarszki válasza Filithey2016 (#24813) üzenetére


ribarszki
őstag

Porszívó: Valamelyik Bosch vagy Electrolux, amelyik tetszik. Más felejtős. De ne akarjál már porolós szövet porzsákot. Vegyél bele Menalux, szintetikus eldobható porzsákot. 2-300Ft költség havonta..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#24816) Filithey2016 válasza ribarszki (#24815) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

És hány wattos-at kell nézni, ami jól szív?

(#24817) ribarszki válasza Filithey2016 (#24816) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem tudom, nem próbáltam. Állítólag a kisebb teljesítményű Bosch gépek is jól szívnak. De ha biztosra mész, akkor kicsit erősebb gépeket keress.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#24818) Safranek válasza ribarszki (#24814) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ezen leírás alapján gondoltam.

"Pénzt lehet spórolni ha ipari vízlágyító sót vásárolunk kis kiszerelés helyett! "

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24819) blattida válasza Filithey2016 (#24813) üzenetére


blattida
nagyúr

Felültöltősből, ilyen olcsón, valamelyik whirlpool vagy electrolux márkát érdemes választani. Ennyiértez most jó vétel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24820) hakydakillah válasza blattida (#24804) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Nem egyszer látom hírekben, hogy amíg aludtak, gázmérgezésben meghaltak + 6házzal tőlünk robbant egy ház múltkor gázszivárgás miatt. Ezért gondoltam valami jelzőt felszerelni, csak legyen működőképes :)

(#24821) ribarszki válasza Safranek (#24818) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor Csabroncka adja meg a tuti választ. Ő tudni fogja.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#24822) Safranek válasza ribarszki (#24821) üzenetére


Safranek
aktív tag

Okés. Köszönöm.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24823) Morris válasza Safranek (#24818) üzenetére


Morris
veterán

Simán mehet!

(#24824) Filithey2016 válasza blattida (#24819) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Köszi!
Ezen vélemény alapján nem választanám :
Ami tetszik:
Halk ar arany
Ami nem tetszik:
A gyprs mosos es a rendes mosos is sokaig tart

Aranyban jo de a gyors mosos pl 1.5 ora a rendes mosos 3 ora az elozp mosogepnel a gyors mosas 30 perc volt a rendes meg 1 ora

(#24825) Joezyka válasza blattida (#24819) üzenetére


Joezyka
senior tag

a whirlpoolokkal az a baj, hogy nem kivehető és mosható rendesen az adagolója. Nekünk otthon van egy olyan (majd 15 éves) de szerintem 10 éve úgy mosok vele, hogy az adagolója a kukában van, mert sikerült belerohadnia az öblítőnek (akkor még nem igazán figyeltünk az ilyenre :S ). levehető, persze, van "kis ablakocskája" is amin "mosható" de kb az összes eladó azt mondta, hogy ott se fogod tudni kimosni rendesen sosem. Ezért +1 az elektroluxnak.

(#24824) Filithey2016 : Ha a mosási idő ennyire zavar, akkor ne vegyél kb mosógépet. szinte az összesben ilyen hosszú programok vannak. Mi electroluxot vettünk most, és az asszony majdnem elsírta magát amikor tekergette és a farmer programra 6 órát írt ki :D. DE!! szinte mindegyik program rövidíthető, van rajta egy kis timer amit nyomkodsz és lejjebb lehet venni a mosási időt.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#24826) blattida válasza Filithey2016 (#24824) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindegyik mostani gép, főleg a sok A +-ok, nagyon hosszú ideig mos, mivel nagyon kevés vizet használnak a mosáshoz, ezért szükséges az, hogy baromi hosszú ideig nedvezzék a ruhákat...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24827) Safranek válasza Morris (#24823) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mármint ez? :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24828) Csabroncka válasza Safranek (#24812) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tökéletes, azt azért nézd meg, hogy mekkora a szemcsemérete (túl nagy ne legyen >1cm)

(#24814) ribarszki: vízlágyítókba gyártot regeneráló só, tehát jó!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24829) dh66e


dh66e
veterán

Sencor SVC 8YL-EUE2 "nagyteszt" elindult.
Esetleg ha valakit érdekel megírom a tapasztalatokat este.

(#24830) Csabroncka válasza dh66e (#24829) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ribarszki kolléga tartozik nekem egy porszívó leírattal, így az Ő nevében is megköszönném, ha elküldenéd neki! :R ;]

"in medias res"

(#24831) Safranek válasza Csabroncka (#24828) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszönöm , úgy lesz. :R

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24832) Deer76


Deer76
aktív tag

[link] - ez a porzsák jó a ZPFCLASSIC-hoz?

Bármilyen Electroluxhoz jó S-bag jó az összes típushoz? Aktív szenes zsák azt jelenti, hogy nem kell hozzá illatosító? Használtok illatosítót porzsákos porszívóhoz?

Így 2 hónap után nagyon meg vagyok elégedve a ZPF CLASSICC-kal, kivéve a kárpittisztító fejet, mivel olyan rövid a nyaka, hogy vagy lerepül, vagy a szívóerő miatt ott marad.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#24833) Morris válasza Safranek (#24827) üzenetére


Morris
veterán

Igen:K

(#24834) Jim74 válasza blattida (#24811) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem mindegyik LG tud csak centirizni??? :Y

(#24835) pjen válasza blattida (#24811) üzenetére


pjen
félisten

A kissebbik is tud az egy elírás a manualban.Bekapcsolod a gépet a főkapcsolóval,aztán csak centri fordulatot állítasz,ki írja az időt 1200 nál 13 perc,nálam.Beindítod és már centrizik is.Most próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#24836) Csabroncka válasza Jim74 (#24834) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

-kétlem, ez a Minimat óta alapfunkció :N

"in medias res"

(#24837) #94529552 válasza Filithey2016 (#24824) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyen egy Time Manager-es elux mosógép: EWT1064

(#24838) blattida válasza pjen (#24835) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, de az lg oldalán is ez az info szerepel...

Csabroncka
Meglepődnél, hogy hány mosógép nem tudja ezt az alapfunkciót, főleg az olcsóbbak között.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24839) Met válasza pjen (#24835) üzenetére


Met
nagyúr

Vajon a F12C3QD is tud? Mert elvileg nem, mondjuk nem mintha kellene most.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24840) blattida válasza Met (#24839) üzenetére


blattida
nagyúr

Próbáld ki. Centrifuga fordulatot állítani nem ördöngösség... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24841) pjen válasza Met (#24839) üzenetére


pjen
félisten

Fel kell hivni az Lg-t.Én is az Nl caffén találtam az infót először.Ott valaki megkérdezte.az Lg vevő szolg-ot.

(#24842) Met válasza blattida (#24840) üzenetére


Met
nagyúr

:Y
Asszony terelgeti a gépet én nem piszkálok bele :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24843) dh66e válasza Csabroncka (#24830) üzenetére


dh66e
veterán

Na azért cikket nem tudok írni róla főleg hogy első nagytakarítást követően nem is tennék ilyet. :)

Sencor SVC 8 (ECO) első tapztalatok
Egy intenzív két órás porszívózást hajtottam végre vele szőnyegen,parkettán, járólapon,ablakpárkányokon ajtó peremeken és az összes bútoron egyszóval mindenen ahol a por meg tud ülni.
A család: 2 felnőtt egy gyerek meg egy rsz. kutyus.
A termékspecifikációban írt adatok tényleg fedik a valóságot padlón,parkettán,kárpitozott bútorokon rettenetesen erős a szívó ereje alap járton ha meg felnyomja az ember a powert akkor aztán..... :Y
Szőnyeg nálunk kevés van (shaggy) na oda nem a legjobb csak ha többször átmegy rajta az ember.
Tartozékok:
-Turbó forgó kefe:
Na ez összeszedte azt amit a két lány kitermel a szőnyegekre ágyba kanapéra.Nem kicsit meglepődtem.Ez nagyon rendben van.Ami nincs rendben az az hogy nem kivehető a forgó rész,de a fedélen sincs kipattintási lehetőség mint a régi lg-n volt, így a pucolása egy rémálom, sziszifuszi idő rabló tevékenység.
-Kemény padló kefe:
Lószőr, nagyon jó minőségű és merev, nem roggyan össze.Ott lehet jó haszna a hol nagyon sérülékeny a magasfényű padlólap.
Ez a két kefe külön dobozban érkezett.
-Sima általános fej:
Ez hozta az elvártat a nyaka is jól mozgott (nem csuklós szerkezet hanem műanyag gégecső rendszer)
-Kombi kárpit,-rés,-bútor tisztító fej.
Ezek mindegyike jól használható gondolom akárcsak más gyártóknál,bár a rés tisztító fej nem túl hosszú cirka 3 centi használható belőle mert aztán már a rajta csúsztatott körkefébe ütközünk ami bútorok tisztításához aktiválhatunk.

Egyéb tapasztalatok:
A zsinórja 7m az előszobából nálunk végigéri a lakást minden irányban kop kop.( csővel 9.5m) A felcsévélő nagyon erős vigyázni kell oda ne csapja az ember kezét.Ez majd az évek alatt úgyis gyengülni fog.
A szűrők könnyen kiszedhetők,moshatóak. a porzsák tartó nagyon jó megoldás (nekem) mivel a porzsák tartót kell kihúzni és abból már kint le lehet szedni a teli porzsákot (2.3L) azaz nem kell szenvedni a kis utastérben a kivétellel és beillesztéssel. Ráadásul a fedlapot sem lehet teljesen felnyitni.
A géptest maga magasfényű fekete ez nem túl szerencsés, a porzsák fedél viszont egy mutatós barnás árnylatú szál csiszoltra hajazó színt kapott.A sárga gombok szerintem elhanyagolhatóak lettek volna,de megszokás kérdése,engem nem zavar.
-Porkibocsátás,szagok.Nos látható por nincs, a géptest tetején jön ki a levegő.Szag gondolom majd ha telítődik a zsák rögtön kiderül, erről most nem tudok nyilatkozni.
A szerelés minőségén azért spóroltak az látszik itt ott pl.az a fedlap éle sorjás nem túl kifinomultak az ívek.Az alap fej billenő kapcsolója elég erős nyomást kíván és nagyot is kattan.
A motor jól szellőzhet mert épp langymeleg volt a nagy takarítás végére persze pár percekre le volt állítva mikor kefét cseréltem vagy pakolásztam.
Egyetlen porzsák van a gépben még egyet azért mellé rakhattak volna.

Ettől jobban nem tudtam hirtelenjében összeszedni a dolgokat.Nos nekem ezért a pénzért ezekkel a paraméterekkel és felszereltséggel best buy kategória,én nyugodt szívvel ajánlom bárkinek akinek ennyi a kerete egy HEPA-s porszívóra.(22k)

Persze még nem tört le semmi és nem volt még semmiért szentségelés-a turbókefe takarításán kívül- remélhetőleg nem is lesz.2 év a gari rá vagy vehet hozzá az ember akár öt évet is némi plusz pénzért.
Csehországban gyártották.

(#24844) dh66e válasza dh66e (#24843) üzenetére


dh66e
veterán

Bocs ez lemaradt.
Kézikönyv van hozzá nem nagy terjedelmű magyar használati útmutatóval.

(#24845) Csabroncka válasza dh66e (#24843) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

dh66e kolléga instrukciójára a téma összefoglaló oldal alján szeretném kiemelni azokat a hozzászólásokat, amik egy-egy vásárolt készülék tapasztalatáról szólnak. Abban kérem a segítségeteket, hogy akinek van régebbi, hasonlóan 2-3 mondatnál részletesebb, más számára előnyösen használható hozzászólása, az linkelje nekem privátban és bele rakom az összefoglalóba!

köszönettel!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24846) Filithey2016 válasza #94529552 (#24837) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Köszi, ez tetszik!
Ha kiterjesztem a garanciát 5 évre Electroluxnál, és mindeközben meghibásodik, akkor kijönnek helyszínre javítani, vagy nekem kell felcipelni vidékről Pestre?

(#24847) dh66e válasza Csabroncka (#24845) üzenetére


dh66e
veterán

Remélhetőleg sokaknak hasznos lesz ezen tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#24848) Arni9010 válasza Filithey2016 (#24846) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én ezt vettem múlt héten: Electrolux EWT1264ILW
Nekem azt mondták, házhoz jönnek ha probléma van :)

(#24849) Csabroncka válasza Arni9010 (#24848) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Beszámolót várjuk, ha lehet!

"in medias res"

(#24850) csemberlen válasza Filithey2016 (#24846) üzenetére


csemberlen
őstag

20 vagy 25 kg feletti készüléket (vagy beépithetőt) otthon javítanak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.