Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Juditta_56 válasza pjen (#24389) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Ha esetleg izgult volna valaki emiatt, jelentem, beüzemeltem a jó néhány éve nem használt Siesta kályhát a konyhában, hogy elinduljon az energiatakarékos hűtőszekrény. :U
Köszönöm mégeccer a segítséget Mindenkinek! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#24452) goldnarmz válasza krx21 (#24449) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nem nagyon értem, miért akarod kiegészíteni? Túl nagy a tér, ahol használod? Vagy egyéb oka van?
Egyébként érdekelne a tapasztalatod a készülékkel.

(#24453) blattida válasza krx21 (#24449) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem szükséges, ha csak nincs túl nagy helyen a cucc és túl sok a szálló por a levegőben.
Minőségben nincs ezek között gyakorlati különbség, maga az ionizálás elég egyszerű megoldáson alapul, így csak a légköbméterre célszerű figyelni (arra sem a készülék miatt).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24454) krx21 válasza goldnarmz (#24452) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert az ionizátor van passzív is, ami nem fúj levegőt...

blattida: Amúgy pár helyen olvasni, hogy nem is egészséges az ionizátor... Ugyanakkor sok a jó tapasztalat. Nehéz hiteles információt szerezni...

[ Szerkesztve ]

(#24455) goldnarmz válasza krx21 (#24454) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szerintem sem szükséges külön ionizátort vásárolni a Daikin mellé.
Nálad bevált a készülék?

(#24456) Zeki válasza krx21 (#24449) üzenetére


Zeki
nagyúr

Felesleges külön. Van benne minden ami kell, a lényege úgyis az, hogy egész nap menjen.

(#24457) MaCS_70 válasza canniball (#24450) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem túl mély, kusza felületű szőnyegekre nagyon jók a robotok -- a porszívózási ciklus ritkítására.

Amúgy az össze-vissza mozgásban is van okosság, a jobb gyártók elég komoly statisztikai módszerekkel kidolgozott algoritmusokkal működnek, meglepően jól és gazdaságosan lefedve a területeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24458) canniball válasza MaCS_70 (#24457) üzenetére


canniball
nagyúr

Én abból indultam ki, hogy ha az akksis porszívót tolom rá a szőnyegre akkor jól hallhatóan nehezebben dolgozik mint a kövön, így nyilván az akku is jobban merül ott. Ezért a szőnyegre marad a nagy gép. Persze a nyelessel is rá lehet menni, csak szvsz nem éri meg.

Lehet az én gondolkodásom túl maradi de elképzelni nem tudom hogy az össze-vissza kuszaság gazdaságosabb lenne mint a szisztematikus haladás...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24459) MaCS_70 válasza canniball (#24458) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is írtam olyat, hogy az össze-vissza közlekedés gazdaságosabb lenne, mint a szisztematikus útvonal.
Azt írtam, hogy van benne okosság, ami miatt nem annyival rosszabb, mint gondolnánk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24460) krx21 válasza goldnarmz (#24455) üzenetére


krx21
nagyúr

Még korai bármit is mondani, egy éjszakát ment... A szaga olyan mintha egy orvosi rendelőbe lennék...
Nem tudom, hogy azért mert új, vagy az ionizátor miatt?

(#24461) goldnarmz válasza krx21 (#24460) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Az ionizátor miatt van. Nálunk egy hónapja megy ugyanez a modell, és folymatosan érezzük ezt az "orvosi szag"-ot. :K

(#24462) krx21 válasza goldnarmz (#24461) üzenetére


krx21
nagyúr

Én mi a tapasztalat? Por, esetleg alergia?

(#24463) goldnarmz válasza krx21 (#24462) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

A mi esetünkben elmaradt a hatás. Legalábbis eddig. :(((
Bár mindenhol ódákat zengenek a Daikin-okról, pár "csodát művelt" sztorit végigolvastam, mielőtt megvásároltam volna, mi az egészből semmit nem vettünk észre. Nálunk a szálló por nincs jelen, de asszony nagyon allergiás. Sajnos ugyanúgy dugul az orra. Persze próbálja győzködni magát, hogy "most kicsivel jobban aludtam" stb., de tudjuk, hogy ez nem a készülék miatt van. :U
Minden francot kicserélünk már antiallergén anyagra (pl ágynemű, matrac), de nincs változás.
Hogy őszinte legyek, meg akarom várni a virágzások idejét, hátha jobb lesz neki a pollenek miatt, de ha akkor sem javul, azonnal adom el a francba a Daikint. :W Véleményem szerint kicsit túl van misztifikálva ez a márka. Bocs, ha ezzel bárkinek a lelkébe tiportam.

(#24464) Csabroncka válasza goldnarmz (#24461) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem akarok beleokoskodni, de az az orvosi szoba szaga, hasonló az ózon szagához (nyilván nem a fertőtlenítő szer miatt), ilyen kesernyés illat - szóval ha tényleg ennyi ózont termel az ionizátor az marhára nem egészséges!!! Kérdezzétek meg a gyártót, hogy mi van az inonizátorban - ha UV cső akkor ne használjátok annyit, csökkentéstek az üzemidőt (kurva sok ózont termel), ha elektródás az nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24465) krx21 válasza goldnarmz (#24463) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem orrcsepp függő??? Mert én is az vagyok... Olyankor hiába javul a levegő...
És a por mennyisége?

[ Szerkesztve ]

(#24466) Zeki válasza goldnarmz (#24463) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na várjunk. Télen mire allergiás? Nem a poratkára? Az ellen nem ér semmit.
És menjen nonstop, akár ionizátor nélkül.
Persze havonta nem árt szétkapni, eltakarítani.

(#24467) ribarszki válasza canniball (#24450) üzenetére


ribarszki
őstag

Van értelme persze a szőnyeg tetején lévő hajszálakat cérnaszálakat szennyeződéseket teljesen jól összeszedi. A hagyományos porszívózást nem váltja ki, de nagyon jól kiegészíti a porszívót. nyilván nem mélyreható takarítást végez a robotporszívó de kiegészítésnek a hétközben nagyon jól teszi a dolgát. egy neato porszívó pedig még komolyabb tisztítás tud kifejteni a szőnyegen. szóval igen van értelmük de nem helyettesíti a hagyományos porszívót viszont így is nagyon nagyon sok mindent összeszed a szőnyegről.

Jah igen, hengerkefés modellekről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#24468) krx21 válasza Zeki (#24466) üzenetére


krx21
nagyúr

Az ionizátort ki lehet kapcsolni? Szerintem nem... Csak ki venni a gépből...

(#24469) Zeki válasza krx21 (#24468) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha van benne, akkor kapcsolhatónak kellene lennie. Az én régimben az MC707-ben kapcsolható.
Relax van a gombra írva.

(#24470) krx21 válasza Zeki (#24469) üzenetére


krx21
nagyúr

Ebben nincs ilyen...

(#24471) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Csabroncka: nyilván nem termel káros mértékben ózont ez a légtisztító készülék, ennek utánanéztem, mielőtt megvásároltam.
CineDOG1: kb. mindenre allergiás, ami létezik. Poratka ellen is szerettünk volna védekezni, ezért cseréltünk/dobtunk ki már minden textilt (szőnyeg, matrac, ágynemű). Természetesen takarítom a gépet előírás szerint, és egész nap megy. Az ionizátort (Flash stream) ennél a modellnél nem lehet kikapcsolni.
Krx21: ő nem orrcsepp függő. Remélem, nem is lesz. Én voltam, de sikerült megszabadulni tőle. Por nincs, tök tiszta az egész ház. Alig van por a szűrőn is, amikor tisztítom.

[ Szerkesztve ]

(#24472) Dluinet válasza krx21 (#24468) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy ionizátor készítőtől:
Veszélyes az ionizátor?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24473) krx21 válasza Dluinet (#24472) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt olvastam, de köszönöm.
A légtisztítóban azért áramlik a levegő, ezért jelentős porszűrő hatás áll fent az ionizáló egységben, a ventilátor nélküli eszközhöz képest...
De elgondolkodtató az biztos. Ugyanakkor van nagyon sok jó gyakorlati beszámoló...

[ Szerkesztve ]

(#24474) Csabroncka válasza goldnarmz (#24471) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha már érezni lehet a szagát az már hosszútávon rohadtul nem egészséges, inkább kapcsold ki és csak a szűrő részét használd...

"in medias res"

(#24475) Milán13 válasza blattida (#24441) üzenetére


Milán13
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
Párom úgy látja, hogy nincs szüksége szárító funkcióra. Igazából meg sem tudom indokolni, hogy miért kellene Nekünk. Esetleg a korábban említett Samsungon kívűl milyen alternatívát tudnál javasolni mosogépre 200 ezer Ft körül.

Köszönöm, Milán

(#24476) blattida válasza Milán13 (#24475) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor például vagy ez vagy ez vagy pedig ez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24477) mmdms


mmdms
addikt

Halihó!

Ilyen golyós szagelzárós cuccra van rákötve a mosógépem. Nem tudom hogy vagy miért, de a tetején lévő meneten kinyomja a vizet. Ha letekerem ugye benn a golyó, meg valami műanyag lapos kör alakú izé a golyón. Jól gondolom hogy egy tömítésnek azért kéne ott lennie? Hiába tépem meg a kupakot, mindig jön egy kis víz.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24478) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Tudtok-e ajánlani olyan ércsupaszítót, ami kifejezetten a vékony drótokat tudja meghámozni? D.I.Y. elektromos kittekhez kéne.

(#24479) Csabroncka válasza mmdms (#24477) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kell tömítés persze, egy dologra kell odafigyelni, azért húzd ki a csonkból és nézd meg nincs-e eltömődve, mert (pontosan már nem emlékszem, hogy hol) de van egy keresztmerevítő benne, ahol a haj és a dzsuva megáll és felgyülemlik....

"in medias res"

(#24480) mmdms válasza Csabroncka (#24479) üzenetére


mmdms
addikt

Köszi, jól sejtettem akkor. Dzsuva nincs benne, azt megnéztem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24481) #03969024 válasza balazs1956 (#24478) üzenetére


#03969024
törölt tag

(#24482) csemberlen válasza balazs1956 (#24478) üzenetére


csemberlen
őstag

a keresztmetszet miatt inkább ezt, vagy hasonlót:
[link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24483) emre


emre
veterán

Urak!

A Lidl-ben kapható turbo kefe majdnem 7000 pénzért nem túl drága kicsit?
Egy régi 1600w-os Samsung porszívóra szánnám. Érdemes rá beruházni?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#24484) Zeki válasza emre (#24483) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak ha van bika szívóerő abban a porszívóban, mert ez a turbókefele levesz belőle.

(#24485) canniball válasza Zeki (#24484) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert van olyan amelyik nem? Én is elgondolkodtam ezen mivel a gyári Philips közel kétszer ennyi lenne, de ha tudsz/tudtok jobbat én is kíváncsi lennék rá. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24486) Zeki válasza canniball (#24485) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegyik amit a beszívott levegő hajt meg, levesz. Amiben elektromos motor van, és a porszívóból nyeri az áramot, az annyira nem.
Szerintem.

(#24487) canniball válasza Zeki (#24486) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, de ahhoz olyan porszívó kell...
Azt hittem úgy értetted hogy ez a konkrét példány vesz le többet mint a többi.

Mondjuk az is kérdés hogy a mi porszívónk pöckös rögzítésével (nem pont ez, de ilyen, a cső vége is) kompatibilis-e egyáltalán a linkelt lidis vagy más univerzális darab...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24488) #40553216 válasza mmdms (#24480) üzenetére


#40553216
törölt tag

Lehet, kicsi a tömítőgyűrű átmérője. Annak a kupakban kellene maradnia, mivel csak úgy zár rá felülről a menetes csővégre. Nem?

(#24489) pjen válasza mmdms (#24477) üzenetére


pjen
félisten

Szia.tekerjél a menet alá teflont.Az akkor is tömít,ha nem téped meg nagyon,és nem is rohad össze.

(#24490) Met válasza pjen (#24489) üzenetére


Met
nagyúr

Műanyag menetet szoktak így tömíteni?
Én nem gondoltam volna, mert hogy megrepedhet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24491) pjen válasza Met (#24490) üzenetére


pjen
félisten

3 réteg teflon szalagtól,mért repedne szét;

(#24492) Met válasza pjen (#24491) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom, nem próbáltam.
Nem biztos hogy elég a 3 réteg a tömítéshez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24493) pjen válasza Met (#24492) üzenetére


pjen
félisten

Nem a golyónak kéne ott tömíteni?Ez nem úgy működik mint egy autómata légtelenítő?Nekem a kádba folyik, nincs ilyenem.

(#24494) Met válasza pjen (#24493) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor a gép nyomja ki a vizet a golyó felemelkedik és a víz ki tud folyni, amikor nincs víznyomás a golyó lent van és eltömíti a lukat hogy a szagok ne menjenek vissza a mosógépbe.
Szerintem az felfelé nem tömít.
Lehet dugulás van a csőben, nehezebben tud elfolyni a víz és emiatt megy ki fent.
De úgy rémlik hogy szokott az ilyen helyeken valami tömítés lenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24495) balazs1956 válasza #03969024 (#24481) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R

(#24496) #94529552 válasza pjen (#24493) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gumitömités hiányzik neki a kupak alól, mint a rendes mosogató szifonoknál, ide nem jó a teflonszalag. Saccra másfél coll-os.

(#24497) pjen válasza #94529552 (#24496) üzenetére


pjen
félisten

Attól,hogy vastag ,még a meneten lehetne tőmítés ha a gyári nem zár rendesen.Ahogy én tudom a kifolyó csőben és a szivattyún mindig van víz.A szagok nem igazán jöhetnek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#24498) #94529552 válasza pjen (#24497) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemrég cseréltem ilyen jellegű dupla műanyag szifont, és minden ilyen kupak alatt lapos gumitömítés van, de mindegy, nincs vita, mert tudom hogy soha nem adod fel :DDD .

(#24499) pjen válasza #94529552 (#24498) üzenetére


pjen
félisten

Nem is akartam vitázni.Közelről még nem is láttam ilyet.Azért írtam,ha a gyári tömítés nem elég esetleg valami más megoldás...Tulajdonképpen egy gumi korong van a kupak alatt?

(#24500) #94529552 válasza pjen (#24499) üzenetére


#94529552
törölt tag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.