Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) pjen válasza Juditta_56 (#24400) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam az elején,hogy más a hűtő közeg.Legalábbis nekem piszok régen ezt tanították.és

(#24402) blattida válasza Juditta_56 (#24400) üzenetére


blattida
nagyúr

A régi fagyasztóban még freonban gazdag gáz kering, ilyennel ma már nem lehet megtölteni a hűtőköröket.
Valamit, valamiért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24403) blattida válasza blattida (#24402) üzenetére


blattida
nagyúr

Ami nem cfc mentes, ez fontos kiegészítés, mert cfc nélküli freonokat manapság is használhatnak (és használnak is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24404) pjen válasza blattida (#24403) üzenetére


pjen
félisten

Jó kis R12 öreg Lehelekben.

(#24405) Juditta_56 válasza pjen (#24401) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

és blattida, most már értem, köszönöm! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#24406) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni az alábbi Samsung hűtővel és mosó-szárító géppel kapcsolatban. Van tapasztalatotok, illetve jó választás?

http://www.samsung.com/hr/washing-machines/combo-wd80j6410aw/

http://www.samsung.com/hr/refrigerators/bottom-mount-freezer-rb41j7810sr/

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Üdv, Milán

(#24407) blattida válasza Milán13 (#24406) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A Samsung nem annyira ajánlott márka a nagy háztartási gépek között (sem), mert nem annyira megbízhatóak és nem is annyira jók, sajnos. Persze, viszonylag olcsóak, de hosszabb távon már drágábbak, ezért mondjuk egy lg mosógép és hűtőszekrény sokkal inkább ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24408) MaCS_70 válasza blattida (#24407) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel erősen vitatkoznék!

Tavaly hűtőt voltunk kénytelenek cserélni, a jó 20 éves Zanussi elkezdett rohamosan gyengülni.

100-120e Ft-ot szántunk a cserére, több üzletlánc több boltját végigkérdezve, valamint több szerelővel konzultálva választottuk a Samsungot, mert abba mindenki egybehangzó véleménye szerint még nem építették be a tervezetten elromló megoldásokat.

Volt olyan Zanussi/Electrolux-centrikus bolt, ahol a sokkal drágább készülék helyett, nagyon csendben ajánlották a Samsungot, mert az "biztosan sokkal tovább fog működni", a Zanussi/Electrolux 5-6 éve helyett akár 8-10-ig is -- bár azt nyilván senki nem tudja, hogy a polcon levő darabok milyenek, de a jelenlegi szerviztapasztalatok erre utalnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24409) junior11 válasza MaCS_70 (#24408) üzenetére


junior11
veterán

Sok ismerősöm is így nyilatkozott, ajánlották nekik a Samsungot, akiknek van, eddig nem volt gondja.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24410) blattida válasza MaCS_70 (#24408) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont, hogy a samsung az egyik élharcosa a tervezett avulásnak, ami alapvetően és gyakorlatilag az alulméretezett, olcsó és szar alkatrészek beépítését jelenti, csak hát háztartási gép fronton nem tudnak annyira előrébb lépni, hiába olcsóbbak, így a viszonylag alacsony eladási darabszámok miatt önmagában valóban kevesebb a hibás samsung készülék, viszont arányaiban nem. Az electrolux és whirlpool csoport márkáiból sokszor annyit értékesítenek, persze, hogy több lesz belőlük szervizben
A mostani gépekre vonatkozólag, értelemszerűen, nincsenek hosszú távú tapasztalatok, tehát egy-két év után felelőtlenség olyat kijelenteni, hogy a samsung mennyire jó vagy tartós.
Ez amúgy is milyen pr szagú, hogy az 5-6 év helyett akár 8-10 évig is, hiszen az egyik legszarabb indesit is akár elmegy 10 évig...
Tudomásul kell venni, hogy a magyar piac kis vásárlóerővel bír, így ide, és úgy egyáltalán, kelet Európába a legolcsóbb és leghulladékabb modellek jutnak el, ami itt drágának számít, az nyugatabbra az alap kategória, plusz, arra felé sokkal hosszabb garanciák (minimum 5 év) vannak a legolcsóbb gépekre is, mint minálunk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24411) MaCS_70 válasza blattida (#24410) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nem tudom...

Nem mintha nagyon bíznék a Samsungban, de:

2004-2006 között valahogy nagyon sok hűtőgépvásárlás történt a családban és a szélesebb környezetemben. több Electrolux, Whirlpool, Zanussi, egy-egy Samsung és Indesit.
Ebből már csak a Samsung van meg, az Indesit még szavatossági időn belül halt meg, volt is vele vita, amikor a márkaszervizes mondta (amit azóta a két baráti szerelőm is megerősített), hogy ez korai, mert 4-5 évet azért általában kibírnak. A többiből 6-8 év alatt elillant a gáz, amire minden szerelő azt mondta, hogy ez a vég, mert porózussá válik a csőrendszer egy része (tervezetten), az R600-ast drága utántölteni, és értelmetlen.
A 2006 őszén vett Samsung ugyan kezdetektől hangosabb egy kicsit, de máig teszi a dolgát, azonos áramfelvétel mellett azonos hőmérsékletre hűt, tehát még nem szökik belőle érdemben a hűtőközeg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24412) pjen válasza MaCS_70 (#24411) üzenetére


pjen
félisten

Én két hete vettem mosógépet,szerelő az Lg-t és a Samut ajánlotta.Lg lett,meglátjuk.

(#24413) MaCS_70 válasza pjen (#24412) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mosógépügyben szerencsére még nem kényszerültem tapasztalatszerzésre -- a szárítós Zanussi 23 éve működik gond nélkül. Amit írtam, az kizárólag a hűtőkre vonatkozott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24414) pjen válasza MaCS_70 (#24413) üzenetére


pjen
félisten

Én csak a Samu miatt írtam.Ha vissza olvasol a mosó gép is benne van a szórásban.Egyébként egy hiteles statisztika kéne,de ilyen nincs.Így mindenki csak a saját vagy 2-3 ismerőse gépéről tud nyilatkozni.Sajnos a szerelő sem mérv adó,Ő azt fogja ajánlani amit jól tud javítani.

[ Szerkesztve ]

(#24415) Bacusuz válasza pjen (#24414) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mi a leheto legolcsobb mosogepet vettuk meg anno, 6 evet birt ki.
Gyilkoltuk, karbantartas nelkul, heti 4x biztos ment, meg a labak sem voltak normalisan kiszintezve.
Kezdett csapagyas lenni, picit folyott is alul, igy eladtam.
Nekem behozta az arat.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24416) ati012


ati012
senior tag

Sziasztok!

Adott egy elöltöltős indesit mosógép. (Ajandekba kaptam).

Kiprobàlàsnâl nem toltotte fel magàt vizzel, csak àtfolyt rajta. A hiba okàt a dob kifolyó àgában lévő muanyag golyonal talaltam meg. Egy melltartó vas volt belegabalyodva. Ezt sikeresen el is tàvolitottam, de nem lett 100%-os a gép. Atereszt tovabbra is. Hogy gànyoljam meg őfelségét?

(#24417) Bacusuz válasza Bacusuz (#24415) üzenetére


Bacusuz
őstag

"Mi a leheto legolcsobb mosogepet vettuk meg anno, 6 evet birt ki.
Gyilkoltuk, karbantartas nelkul, heti 4x biztos ment, meg a labak sem voltak normalisan kiszintezve.
Kezdett csapagyas lenni, picit folyott is alul, igy eladtam.
Nekem behozta az arat."

Samsung volt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24418) krx21


krx21
nagyúr

Ma haza hoztam a kiválasztott Daikin MC70LVM légtisztítót... Kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon mennyire érezni a jótékony hatását... Jó sok légtisztító közül választottam ki. Remélem beválik.

(#24419) vizimento válasza blattida (#24382) üzenetére


vizimento
senior tag

És mi a helyzet az Indesit mosogatógéppel? Mennyire ajánlott?
Mert ha lesz még itt ennyiért, ez is elég olcsónak tűnik...
Most "átmenetileg nem vásárolható" :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#24420) blattida válasza MaCS_70 (#24411) üzenetére


blattida
nagyúr

Én ezt nem vitatom.
Ami tény, hogy minden sokkal rosszabb és kevésbé tartós, a miele is, azonban ezekben a vacak időkben is van némi különbség a márkák között, sajnos nem túl sok, azonban az is tény, hogy az olasz gépek a legrosszabbak, a két nagy multi márkái kicsivel fölöttük, a koreaiak közül az lg az egyértelműen jobb, az egy kicsivel az átlag fölött helyezkedik el, a samsung meg olyan, mint a nagy átlag, csak a koreaiakra a jobb tervezés igaz, ami könnyebb javíthatóságot jelent, viszont a samsung szándékosan ront ezen az előnyén, például a paneljeik műgyanta kiöntésével és a drága alkatrészekkel. A bosch/siemens ugyan valamivel jobb minőségű, viszont jóval drágább, nem beszélve a javíthatóságukról, ami, mondhatni katasztrofális. A török gépek meg olcsók és hozzák az átlagos vacak szintet
Sajnos kevés vagy nem túl sok pénzből egyszerűen ma már nem lehet normális minőséget vásárolni, hiszen az is nonszensz, hogy 5-6, esetleg 8 éves élettartamokról lehet beszélni hűtők esetében, mosógépeknél meg még kevesebbről...nagyrészt szépen csomagolt ipari hulladékok vannak, több-kevesebb pénzért. :(((

vizimento
Detto.
Az olaszok nagyon szépre tervezik a gépeiket és addig, amíg működnek, addig valóban jók is, csak ez az idő nagyon rövid és közben meg borzalmasan rohadnak, korrodálnak.
Ám ennyi pénzért nem is lehet normálisat venni, csak használtan, de az meg sokszor kockázatos és egyébként is, a legtöbben alapból elzárkóznak a használt gépektől, részben abszolút jogosan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24421) Rambovits válasza blattida (#24420) üzenetére


Rambovits
senior tag

Mi az az árkategória, ami már nem a bóvli?
Találtam Samsung hűtőket (kombi, alulfagyasztós) 140k-ért, 10 év kompresszor garanciával. Indesitet és Beko-t látni még ennyiért a 180-200 centis méretben.
Azokból amiket itt leírtatok, van egy Samsung rajongótábor, egy LG. Viszont a többiről nem nagyon esett szó. :F

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24422) Morris válasza blattida (#24420) üzenetére


Morris
veterán

Gorenje milyen milyen minőséget képvisel?

(#24423) blattida válasza Rambovits (#24421) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a baj, hogy nincs éles határvonal, amitől azt lehetne mondani, hogy ettől kezdve már csak jók vannak, hiszen minden márkának vannak jobban és rosszabbul sikerült modelljei, minden árkategóriában. Mondjuk normál kombi hűtők esetében nagyjából 200000 fölött, mosógépeknél 300000 fölött kezdenek valóban jobbak lenni, de ez is csak átlag, hiszen vannak olcsóbban jobbak (pld. lg) és drágábban rosszabbak (pld. aeg) is...
A németek és a gorenje az átlagnál jobbak (utóbbi csak a nagy háztartási gépek esetében), az előbbiek drágábbak, az utóbbi meg olcsóbb.

Morris
Ahogy írtam, mosógépek és hűtők esetében az átlagnál kicsit jobbak, ami annyit jelent, hogy ritkábban van velük gond, cserébe annyira nem olcsón és nem könnyen javíthatóak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24424) MaCS_70 válasza blattida (#24420) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt sajnos én is így látom, azzal a reménnyel keverve, hogy a Samsung/LG még nem vékonyította el a hűtők csőkígyóját.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24425) MaCS_70 válasza vizimento (#24419) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelenről nem tudok nyilatkozni.
Egy mechanikus vezérlésű Indesit mosogatógép épp a napokban 20 éve szolgál nálunk, hiba nélkül.
Az elektronikusakban a vezérlés az elromló rész, mivel a mosogatógép amúgy a legegyszerűbb konyhai nagygép.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24426) VIPowER válasza ati012 (#24416) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hívd fel őket : [link], kérdezd meg van e nekik hozzá "gumiharang".

(#24427) Zeki


Zeki
nagyúr

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy fillérbacás van a gyártóknál, tehát ha megy valami olcsóbb anyagból, akkor menni fog, mert nagy tételben az már buli. Aztán vagy mázlid van, és a gari időt is túllépve megy, vagy nem lesz, és már a gari idő alatt is puszipajtása lesz a szervizesnek.
És ahogy most végre a hatóságoknak is kiderült, hogy ide élelmiszerből is a rosszabb jut nyugatról, úgy szerintem műszaki cuccokból, ruhákból, játékokból is.

[ Szerkesztve ]

(#24428) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

mosógépből mi az alsó határ forintban, amiből még értelmeset is lehet venni? (valamint micsodát? pótolni kellene itthon a célhardvert)

*lehetőleg felültöltős legyen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24429) Timmcsy


Timmcsy
tag

Sziasztok! Azoknak a velemenyet szeretnem megkerdezni, akiknek van Aldis takarito robotja, hogy ahhoz kepest a nemsokara kaphato Lidlos mennyire ajanlott? Emlekszem, hogy ajanlottatok itt az Aldisat, de nem tudom a pontos specifikaciojat, hogy osszehasonlitsam a kettot. Megerheti raprobalni? :R

(#24430) Zeki válasza Timmcsy (#24429) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem egy mai modell, 44-ért volt az edigitalban, de kifutott.
Hogy mennyire jó, passz.

Német tesztek és vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#24431) Timmcsy válasza Zeki (#24430) üzenetére


Timmcsy
tag

Koszonom! En is megtalaltam a tipusszamat es a videokat is, konkretan az erdekelne, hogy varjak-e inkabb Aldis akciora, mert az jobb-e...?

[ Szerkesztve ]

(#24432) Zeki válasza Timmcsy (#24431) üzenetére


Zeki
nagyúr

Linkeltem a német teszteket fentebb.
Nem tudom hogy volt-e itt bárkinek is viledás, meg utána aldis.

(#24433) blattida válasza Mr.Csizmás (#24428) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahoj!

Mivel felültöltőset szeretnél, ezért a beko kiesik, így marad a candy, a maga 2 év garanciájával, például.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24434) Csabroncka válasza Timmcsy (#24429) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nézz körül itt, utóbbiról egy elég jó cikk jelent meg....


CineDOG1
(#24427)

Csodálkoztok, hogy megél a sok lomis és még az állampolgár is jól jár ;] :C

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24435) #94529552 válasza Mr.Csizmás (#24428) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem Zanussit. 65k-tól kapható[link]. Olcsóbb, mint a márkaboltjukban.[link] Egy kijelzős Zanussi persze jobb lenne, vagy Electrolux is.

[ Szerkesztve ]

(#24436) #40553216 válasza blattida (#24423) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekünk Gorenje sütőnk van, Made in Germany. :DDD

(#24437) ribarszki válasza Timmcsy (#24429) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, felejtsd el. Az Aldi 5000es sorozatú gépe, ami egy ilife a4, 50k-ért sokkal jobb vétel. Fényév távolság.. De pl a 3000es Aldis már nagyon nem jött be, alig mászott fel a szőnyegre.

róla lenne szó, patent gép nagyon.

Az Aliexpressről meg fillérekért kapsz alkatrészt, hepa szűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#24438) Milán13 válasza blattida (#24423) üzenetére


Milán13
tag

Sziasztok!

Köszönöm a sok észrevételt! Szeretnék érdeklődni, hogy 200-200 ezer forintért milyen hűtőt és mosó-szárítgépet ajánlotok?

Köszi, Milán

(#24439) Timmcsy válasza ribarszki (#24437) üzenetére


Timmcsy
tag

Koszonom szepen mindenkinek a valaszt, akkor varok az Aldisra!

(#24440) Rambovits válasza ribarszki (#24437) üzenetére


Rambovits
senior tag

Jól érettem, hogy ennek egyszer kell megtanítani, hogy hol vannak a sarkok, és a nehezen tisztítható pontok, és utána ehhez igazítja majd az automata programot? Vagy ezek a funkciók csak akkor működnek, ha távirányítóval molesztálod szegényt? :DDD

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24441) blattida válasza Milán13 (#24438) üzenetére


blattida
nagyúr

Mekkora szárítási kapacitású gép kellene? Azért kérdezem, mert az egybe gépek szárítói nem tudnak ugyanannyit szárítani, mint amennyit mosni és mondjuk nagy a szórás szárítási kapacitás szempontjából is.

LG hűtő

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24442) ribarszki válasza Rambovits (#24440) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem. Ennek semmit nem tanítasz, random pattog. A szisztematikus képes tanulásra, de abból is inkább a kamerás pl: LG képes rá. A Neato nem tanul semmit, viszont szisztematikusan takarít, sorról sorra.

Az Aldis viszont össze vissza pattog, egy helyen többször átmegy, sokáig dolgozik.

Ha olyan a lakás, hogy sok egybe nyíló tér van, akkor a szisztematikus a nyerő, az viszont nagyon drága. Van amelyik kamerával dolgozik, pásztázza a plafont, merre járt. Van amelyik lézerrel méri fel a szobát, mint a Google robot autója. Ezek egyszer mennek át egy ponton és viszonylag gyorsan végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#24443) blattida válasza Milán13 (#24438) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem no frostos hűtőből meg például ez a liebherr vagy ha nagyobb kell, akkor ez.

ribarszki
A multifunkciós szisztematikusnál (asszony) nincs jobb, ráadásul annyira nem is drága... ;]
Ilyenből például egy ilyenre szavaznék.
Valóban jóval drágább, mint az ilife.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24444) ribarszki válasza blattida (#24443) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem rossz gép az Lg. Bár én személy szerint ha szisztematikusat keresnék, akkor a Neato-ra tenném le a voksom. 28 cm-es hengerkefe, nincs oldalkefe által óhtatlanul szétlökött morzsa/kosz, óriási szívóerő, lézeres navigáció.

Hátránya, hogy a padlóra fújja ki a levegőt és nem felfelé, ezzel felkavarja a port, valamint egy smucig cég, akik még mindig NiMH akksival dolgoznak, s csak a csúcs gép kapott Lithium akksit, illetve nagyon drága.

De mindezzel együtt többen váltottak Lg-ről Neatora, s szerintük nincs egy kategóriában a két gép. Nem tudom... Most azon vagyok, hogy kipróbálhassak itthon egy Neatot.

(#24445) polonic válasza blattida (#24420) üzenetére


polonic
félisten

Van tapasztalat a miele-ről, hogy az is szarabb most, mint régen?

(#24446) Rambovits válasza ribarszki (#24442) üzenetére


Rambovits
senior tag

Igazából lenne ideje kitakarítani, reggel elmegyek dolgozni, és csak este jövök meg :)
4 helyiségből áll a lakás, szerintem ez a kis butus is megbirkózna vele, 42 nm :)

Nem nagyon látom értelmét ennek a távirányítós egy helyet takarítós meg sarok takarítós dolognak.. Nem egyszerűbb és gyorsabb feltörölni egy ronggyal?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24447) blattida válasza ribarszki (#24444) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nagyobb felületeken, ahol kevesebb a tereptárgy és több a szőnyeg, oda jobb a neato, ahol viszont kisebbek a szobák, sok a kisebb-nagyobb beugró, kiszögellés és tárgy, ott meg az lg jobb.
A kettőt kéne vegyíteni.

polonic
Persze, hogy az is szarabb (mint minden), messze nem annyira tartósak ma a miele mosógépek, szárítógépek, mint régebben, viszont az ő szintjük még mindig följebb van így is, csak már nincs akkora különbség megbízhatóság szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24448) fiqus


fiqus
csendes tag

Sziasztok!

Régi Gorenje hűtőm ajtaján a tömítőgumi megérett a cserére. Korábban már cseréltem gumit Lehel hűtőkön, azokon csavarokkal volt rögzítve az ajtó belső burkolata a tömítőgumi takarásában, de ezen a hűtőn nem találok ilyen csavarokat, és nem látom, hogy lepattintható lenne. (Nem tudtam sokáig nézegetni, az Asszony rámszólt, mért nyitogatom a hűtőt. :B :F ) Tudja valaki, hogy hogyan lehet gumit cserélni egy Gorenje hűtőn?
Ha lényeges a típus, megnézem.

Előre is köszi Fiqus

(#24449) krx21


krx21
nagyúr

Mint írtam most vettem egy Daikin légtisztítót, a pormentes jobb levegő érdekében. Kérdésem, hogy ezt érdemes kiegészíteni még egy ionizátorral? Ha igen milyen típust ajánlotok?

(#24450) canniball válasza ribarszki (#24437) üzenetére


canniball
nagyúr

A szőnyegre??? Van értelme ezeket a szőnyegre küldeni? Azt hittem csak kemény padló esetén tudnak érdemleges munkát végezni.

Illetve a "random pattogást" jól értem: össze-vissza mászkál amerre éppen kedve tartja, semmi rendszer nincs benne hogy merre jár?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.