Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) albiosz válasza ribarszki (#24894) üzenetére


albiosz
őstag

Szintén rendeltem. :D

Én is nagyon kíváncsi leszek a véleményedre, hogy a Philips-hez képest milyen. Majd ha nem gond, kérnénk egy kis élménybeszámolót. :R

Lehet, hogy rendelek egy olcsóbb Oral B-t is majd, hogy legyen összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#24902) Boond


Boond
addikt

Nem tudom melyik topic lenne erre a ljó/legjobb...
Ha van javaslat várom a linket.

Cserélt volna már valaki Oral-B elektromos fogkefében "aksit"? Tényleg csak a készülék cseréjével lehetséges, márka szerviz esetében is?

Mert akkor ez kb azt jelenti, hogy 2-3 évenként kellene cserélni/új készüléket venni, ami azért durva.

(#24903) canniball válasza Boond (#24902) üzenetére


canniball
nagyúr

Évek óta használunk ilyen fogkeféket, semmiféle arra utaló jelet nem látok hogy cserére szorulnának.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24904) PhoenixSzG válasza Boond (#24902) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Én most tervezek cserélni a sájátomban akksit. Kb. 4 és fél éves, az eredeti akksi mostanra kb 2 fogmosás után nullán van.
Youtube tele van akksi cserés videókkal.

(#24905) blattida válasza Boond (#24902) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, melyik típusról van szó, de az olcsóbb modelljeik fejét le lehet tekerni és a széthúzást követően hozzáférhető az akku fészek is, de forrasztani is kell a cseréhez...biztos, hogy akksi gondja van?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24906) YAS-dude válasza Boond (#24902) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kb 10 éves a braun/oralb elektromos fogkefém, gyári akkuval, köszöni jól van.

(#24907) blattida válasza YAS-dude (#24906) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos a mostaniak már koránt sem bírják ilyen sokáig, rengetegen panaszkodnak a sokkal rövidebb akku élettartamokra oral b elektromos fogkefék esetében...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24908) #94529552 válasza YAS-dude (#24906) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szintén.
De a youtube-on találni videót az akksi cseréről, akit érdekel.

(#24909) pomk


pomk
őstag

Autó belső takarítását a morzsa porszívó mennyire ajánlott?
Simán csak a lábteret(kis kavicsok, por, sár, stb.) és a gyöszöket gondoltam vele felszedni.

(#24910) sfefe válasza Csabroncka (#24889) üzenetére


sfefe
őstag

Sokaig azt hasznaltuk mi is de pl jar platinum is nagyon jo...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#24911) mzso


mzso
veterán

Ha a kerámia lap lötyög az elektromos tűzhely kávájában az mennyire gebasz?

https://drive.google.com/open?id=0ByfdfPvnoDuzd0RWM1YzQjlrTkU

Mondjuk azt nem értem egyáltalán hogy lehet ilyen. Eredetileg csak valami ragasztó tartotta a helyén a szélét? Elég gáz, miért nem lett mechanikusan odaszorítva...

[ Szerkesztve ]

(#24912) dh66e válasza mzso (#24911) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben garanciális hívd a szervizt .

(#24913) Csabroncka válasza Safranek (#24897) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A lengéscsillapítót biztosan ki tudod cserélni ha szereltél már biciklit vagy valami műszaki cuccot ;]

"in medias res"

(#24914) _ak_


_ak_
addikt

Kösznöm a mosogatógépes tippeket, én is gyanakodtam erre, de valahol máshol olvastam, hogy az öblítőt használnak tabletta mellé is és mivel a gépen is van egy titokzatos Minden egybe[/I gomb egy kis tabletta képpel, ezért bíztam benne, hogy a többit kisakozza a technika.

Amúg 1-es fokozaton volt az öbltő adagoló, úgy jelentkezett a probléma. Most arra várok, hogy kiürüljön, de teszek egy próbát a Somattal is. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#24915) mzso válasza dh66e (#24912) üzenetére


mzso
veterán

Már rég nem garanciális.

(#24916) Zeki válasza Milán13 (#24890) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem érdemes, KELL VENNI!

(#24917) dh66e válasza mzso (#24915) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor szét kell kapni és hát az jó kérdés hogy van e ott valami szigetelő/ragasztó akármi de jó lenne kideríteni mi kell hozzá és azzal megoldani.Szervizt hívd fel kérj ajánlatot mennyiért csinálnák meg vagy derítsd ki hogy mi fixálja ott azt a részt.

(#24918) Milán13 válasza Zeki (#24916) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm!

(#24919) mzso válasza dh66e (#24917) üzenetére


mzso
veterán

"de jó lenne kideríteni mi kell hozzá és azzal megoldani"

"derítsd ki hogy mi fixálja ott azt a részt."

Na pont ilyen célokkal írtam ide. :)

Esetleg ha van valakinek Electrolux sütője, az meg tudná mondani, hogy tapasztalt-e ilyet?
Az enyém konkrét típusa: EKD513502

(#24920) dh66e válasza mzso (#24919) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem itt nem sokan kapták még szét a kombi sütőjüket mert lötyögött a kerámia lap a keretben.Legalábbis nem olvastam ilyet.

(#24921) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Dupla grilles (alul és felül is fűtőszálas), nagyobb térfogatú mikrosütőből van ajánlott típus?

Fontos szempont, hogy egy mirelit pizzát is kényelmesen meg lehessen sütni benne.:D

mod: A Sharp milyen mikrókban?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24922) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Igaz nem annyira háztartási gép,de itt sok a tag!...szóval vett már itt valaki vattacukor készítő gépet?...nem üzemíre csak olyan kis konyhaira gondolok!..volna némi infó erről?! :R
Köszönet az infókért!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#24923) Atesz 666 válasza Oliverda (#24921) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én dupla grilles sütőről még nem hallottam,de még nem is láttam,mikrosütőről meg pláne,persze ettől függetlenül még lehet,hogy létezik.
-Ha nagyobb térfogatú mikrot akarsz akkor ezt az Electrolux [link] típust ajánlom.
-Egy mirelit pizzát meg szépen meg lehet sütni egy csak felső grillszálas mikroban vagy akár egy kombi tűzhelyben is,ahol a sütőfunkciói között van grill fokozat.
-A titok csak annyi,hogy sütés előtt 1-2 órával kikel venni és szobahőmérsékleten kell tárolni.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24924) pjen válasza 206 cc (#24922) üzenetére


pjen
félisten

Mit szeretnél tudni?

(#24925) 206 cc válasza pjen (#24924) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia! Van esetleg ajanlott modell ,hiba , milyen cukrot hol vegyem stb.stb.....??? :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#24926) #94529552 válasza Oliverda (#24921) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a Sharp jó márkának számít a mikróknál, meg a svéd gyártású Whirlpool is. Az a linkelt Elux is jó lenne, viszont én nyomógombos nyitósat tutira nem vennék, az biztos. Nem szeressem az erős rugó ellenében nyomkodni. :N

(#24927) blg válasza Oliverda (#24921) üzenetére


blg
senior tag

ha fagyasztott pizzát szeretnél sütni mikróban, akkor olyan mikrót vegyél, amely tudja a crisp funkciót, és adnak hozzá crisp tálat.

Pl. a Panasonicnál Panacrunch funkciónak hívják az ilyet

(és persze ha ilyen sütőd van, nem kell órákkal korábban kivenni a pizzát a fagyasztóból :-) )

[ Szerkesztve ]

(#24928) pjen válasza 206 cc (#24925) üzenetére


pjen
félisten

Félre értettelek,én csináltam vagy 20 éve egyet teljesen házi használatra.Azt hittem Te is azt szeretnél.Cukorból nem kell semmi extra,jó a sima kristály,étel szinezővel lehet szinezni

(#24929) Oliverda válasza blg (#24927) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit csinál a crisp funkció?

Atesz 666 & Pumma: Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24930) blg válasza Oliverda (#24929) üzenetére


blg
senior tag

egyszerre megy a mikrohullám és a grill, valamint a crisp tál alja fémből van, ami a mikrohullám miatt felmelegszik, és alulról is süti a pizzát

(#24931) Oliverda válasza blg (#24930) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól hangzik, viszont eddig nem nagyon találtam ilyen modellt a hazai shopokban.:(

Per pillanat ez az AEG tűnik a befutónak, ebben legalább van ventilátor, ami grillnél forgatja a levegőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24932) Zeki válasza Oliverda (#24931) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is olyan régen volt egy eladó qilive (auchan márka) nagy mikróm, az szintén tudott hőlégkeverést a grillhez. Bontatlanul alig tudtam eladni 25-ért. :(

(#24933) blattida válasza blg (#24930) üzenetére


blattida
nagyúr

A fémből készült crisp tál alj biztos, hogy nem a mikrohullámoktól melegszik föl, ellenben tönkre vágná a készüléket, ezért azt biztos nem lehet mikrózás közben használni, ellenben a grillezéskor igen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24934) blg válasza blattida (#24933) üzenetére


blg
senior tag

Pedig de. 15 éve van crispes mikróm, tudom miről beszélek

(#24935) blg válasza blattida (#24933) üzenetére


blg
senior tag

most hirtelen ezt találtam róla:
[link]

"The ferrite Crisp plate is heated up to 210 °C thanks to the 3D microwaves distribution."

(#24936) #94529552 válasza Oliverda (#24931) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak nekem tűnik gagyinak ez a mikrokapcsolós kezelőpanel(katt-katt :( )? Kinézetre olyan mint a teszkós. A miénk érintős, és ahogy nézem, a többi is általában, már ami nem tekerős. Hát, szerintem jobbnak tűnik az előbbi Sharp, vagy egy Crisp sütős, mint a Pana, vagy Whirlpool.
blattida Ezt rosszul tudod, nekünk is Crisp tálas mikró van, csak már tizenx éves. Ennél még a fém kanalat is benne kell/lehet hagyni a kávéban(írta a kezelési), de még az ételekben is benne hagyom a tányérban.

[ Szerkesztve ]

(#24937) blattida válasza blg (#24934) üzenetére


blattida
nagyúr

+ Pumma
Én ezt nem vitatom, viszont a tál, biztos, hogy nem fémből (vasból) készült, mivel a fémek visszaverik a mikrohullámokat, ergo, nem is melegszenek fől tőlük. A bevonata lehet valamilyen fémet is tartalmazó anyagú, de az nagyon vékony és nem is teljes egészében fém.
A crisp funkció elviseli a fém eszközök jelenlétét, mivel erősen redukált mikrohullám teljesítménnyel dolgoznak ilyenkor ezek a gépek, ám ekkor is szükség van olyan anyagra a sütőtérben, ami képes elnyelni a mikrohullámokat.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24938) Boond válasza canniball (#24903) üzenetére


Boond
addikt

https://logout.hu/tema/bestbuy_avagy_minden_ami_akcios_itthon_es_kulfoldo/hsz_31459-31459.html

https://logout.hu/tema/bestbuy_avagy_minden_ami_akcios_itthon_es_kulfoldo/hsz_31460-31460.html

Ehhez reakció? tapasztalat?

Na mind1 elvileg van +1 év kiterjesztett gari. Remélem valós, és nem kamu :)
Aztán majd kiderítem... amint lesz időm...

#24904) PhoenixSzG

"Én most tervezek cserélni a sájátomban akksit. Kb. 4 és fél éves, az eredeti akksi mostanra kb 2 fogmosás után nullán van."

Akkor nem csak olyan van aki 7-8 évig tudta működtetni... már megnyugodtam :)
biztos vannak ilyen videók.. de ha érvényes a garija, akkor azért nem cseszném el... ha meg nem érvényes akkor sem nagyon. Ezért is furcsállom, hogy nincs csere lehetőség... - legalábbis állitólag.

Ez a típus egyébként:

http://ebreviews.com/wp-content/uploads/2016/10/pro-7000-full-package.jpg
http://ebreviews.com/wp-content/uploads/2016/10/pro-7000-full-package.jpg

"de forrasztani is kell a cseréhez...biztos, hogy akksi gondja van?"
Nah ezért nem kezdek ebbe bele... :D

Vélelmezhető, mivel amúgy működik, de néha elég kiszámíthatatlan módon...
Van hogy pár mp töltés után minden rendben, van hogy egy fullos töltés után sem.

De remélhetőleg már kezdem kiismerni a szeszélyeit...

(#24907) blattida

"Sajnos a mostaniak már koránt sem bírják ilyen sokáig, rengetegen panaszkodnak a sokkal rövidebb akku élettartamokra oral b elektromos fogkefék esetében..."

Jó ilyen kommenteket is olvasni, mert a 7-8-10 év számomra jelenleg elég elképzelhetetlen, főleg, hogy még a 2 éves ciklus alkalmával jelentkezni kezdtek ezek a dolgok, csak sem időm, sem energiám nem volt erre...

Más részt pillanatnyi zavarnak tudtam be az elején... Akkor lehet a régiekkel ellentétben az újaknál változott a gyártás... ez is egy lehetőség akár.

Köszönöm a tippeke,t kommenteket :)
És várom az esetleges újabbakat :)

(#24939) #94529552 válasza blattida (#24937) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem ismerem a technológiát, csak használom. A miénk még aluból készült, és gumírozott talpa van. Semmi trükkös anyag nincs rajta.

(#24940) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Porszívó cserén gondolkozok.
Van egy Samsung porzsák nélküli porszívóm, amit 1 évvel ezelőtt vettem, de iszonyat nagy csalódás volt :W
Cirka 2 hónapja már csak szenvedés vele az élet; annyira poros, büdös levegőt "puffog" ki az alvégén :(
Szűrőmosás, tartály elmosogatás, stb. nem segít... Utoljára attól lett egy picit jobb a helyzet, hogy az asszony a porszívó csövet is kimosta, de az állapot akkor is tarthatatlan.
Szűrőkészlet hozzá postával együtt cirka 10.000.-Ft, ami igencsak borsos :(
Ott tartok, hogy 12.000.-Ft-ért lehet venni Zanussit, hátha azzal nem járok úgy, mint ezzel a minősíthetetlen minőségű Samsunggal :W
Eddig mindent kifogtam ami Samsung, a nagybátyám tv-je is hamar tönkrement, az én mikróm sem bírta sokáig, és a porszívó is rövid életűnek bizonyult. Talán telefonokban jó a cég, de ott meg izmosan elkérik a felárat a név miatt. Ezek után azt mondom, soha többet semmiből Samsungot :W
Mi a véleményetek erről a Zanussiról: [link]?
Esetleg tudnátok ajánlani ennél jobb, megbízhatóbb porzsákos porszívót, amihez minden sarkon lehet porzsákot venni (olcsón), és legalább annyira megbízható, mint a Raketa porszívó?
Ami bosszant még a Samsunggal kapcsolatban, hogy hempereg nálunk egy már félig szétesett Raketa porszívó, de ha bedugom, még mindig működik, és 30 év ide, 40 év oda, nem büdös, bár igaz, szívni alig szív a maiakhoz képest :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#24941) Zeki válasza klepto (#24940) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bosch-t vegyél!

(#24942) Csabroncka válasza klepto (#24940) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem kb egy évvel ezelőtt is elmondtuk neked, hogy porzsákosat vegyél. Nekem pl 5 éves samu ECO porszívóm ami tökéletes, de az tény, hogy az itteni tapasztalatok alapján sok az elbaltázott modell. Az összefoglalóban megtalálod a Sencor tapasztalatokat, ill. Bosch - kizárólag porzsákos!!!!! a HEPA ára így is 4-6 ezer 2-3 évente, szóval azért fenntartási költség van!

"in medias res"

(#24943) Oliverda válasza #94529552 (#24936) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem nagyon találok ilyenből normálisat 40 körül, többet pedig nem nagyon szeretnék rászánni.

blattida: ferrit

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24944) Atesz 666 válasza Oliverda (#24931) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-És szerintem az AEG-nél nem nagyon fogsz találni jobbat,olcsóbat még csak csak pld az Electrolux 28 literesét.
-A többi márka,típus megint csak túl vannak árazva. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24945) csokinick


csokinick
csendes tag

Sziasztok!

Bosch mosógépek terén tudnátok ajánlani valamilyen típust, amely megbízható? Hetek óta nézegetem, de szinte minden típus ugyan azt tudja, csak az árkategória változik.
Van esetleg valamilyen ártartomány, ahol már valószínűleg megbízható alkatrészekből állítják össze és nem szakad össze pár év után? Esetleg a 110-135 közöttiektől el lehet várni, hogy kiszolgáljon (minimum) 5 évig?
(Csak Boschos gép játszik.)

Köszi előre is! :)

(#24946) Oliverda válasza klepto (#24940) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyáron vettem egy Electrolux ZSPCLASSIC-ot, eddig tökéletesen teljesít. Kegyetlen szívóerő van benne, szerintem a szűrés is nagyon jó, eközben pedig elég csendes, eddig abszolút elégedett vagyok vele.:K

Atesz 666: Igen, egyelőre én is erre jutottam, de azért majd még futok egy kört.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24947) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, nem kicsit csesztem el...mit tehetek ilyenkor? :W

(#24948) Csabroncka válasza natë (#24947) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mit? kivetted a dobrögzítőket. Mozog akadály nélkül, rendesen a mosógép dob?

"in medias res"

(#24949) Oliverda válasza Csabroncka (#24948) üzenetére


Oliverda
félisten

Én sem értem, hogy itt most mi a para tárgya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24950) Dluinet válasza natë (#24947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem vágom mit csesztél el

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.