Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Killer01 válasza blattida (#24600) üzenetére


Killer01
őstag

Melyik jobb, a kondenzációs vagy a hőszivattyús?

(#24602) blattida válasza Killer01 (#24601) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkettő kondenzációs, csak a hőszivattyús a környezeti hőt használja a szükséges meleg levegő előállítására, így jóval kevesebbet fogyaszt, cserébe,nem annyira megbízható, mivel jóval bonyolultabb felépítésű, bár, a gorenjére hosszabb a gyári garancia.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24603) blattida válasza Songo (#24590) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Például: mosogatógép, főzőlap, sütő, szárítógép.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24604) ribarszki válasza blattida (#24600) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálunk Gorenje van. GORENJE D 754 BJ Ennek a szériának van egy komoly gyári hibája. Eláll az ajtó, nem tömít rendesen. Nem egyedi eset, a szárítógép fórumban aki ilyet vett, kivétel nélkül így van. Egész komolyan be tud párásodni a helyiség, valamint szárítás után tiszta szösz volt a szárítógép felső része. Javítani nem tudják, ajtót cserélnek ahol ugyan ez a szitu. És a tömítés alá fűztem madzagot, így kiemelte a gumit, így valamivel jobban zár. De ezek után én nem ajánlanám jó szívvel a Gorenje szárítógépet..

(#24605) blattida válasza ribarszki (#24604) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahogy Te is írod, ez típuson belüli szériahiba (ami a korai darabokat érintette, a hibát már orvosolták), ami, sajnos, elő szokott fordulni bárkinél és bárminél, szerencsére ez nem általános.
Ha emiatt nem ajánlanám a gorenjét, akkor nem lenne olyan márka, amit ajánlani lehetne...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24606) sfefe válasza Killer01 (#24595) üzenetére


sfefe
őstag

Nekunk meg AEG mosogep van 2009ota mosogatogep meg 2011-tol azt hiszem es semmi gondunk vele..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#24607) ribarszki válasza blattida (#24605) üzenetére


ribarszki
őstag

Orvosolták? Ezt nem tudtam. Azért elég durva szériahiba volt..

(#24608) blattida válasza ribarszki (#24607) üzenetére


blattida
nagyúr

Úgy tudom, hogy változtattak az ajtó méretén és ezért az beljebb került, amivel a nem kellő tömítettséget megszüntették.
Hát, például electroluxnál panelhibák, whirpoolnál tengely meg szimmering gondok rendszeresen vannak, amik nagyobb gondok, mint a tömítettség hibája, szerintem. Minden gyártó olcsósít, szarabb alkatrészeket használ és kevésbé figyel a minőség ellenőrzésre...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24609) Milán13 válasza blattida (#24600) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm!

(#24610) blattida


blattida
nagyúr

Itt egy remek példa az olcsó gyári alkatrészre... :W ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24611) Safranek válasza blattida (#24610) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ennyiért ajándék.
(csak rohadt drága ;] )

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24612) ribarszki válasza blattida (#24610) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt a mindenit... :Y

(#24613) Killer01 válasza sfefe (#24606) üzenetére


Killer01
őstag

Nyilván nem az összes sz@r, nem ezt mondtam :U De hogy 6x ugyanazzal a hibakóddal kidőljön (nem belépőszintű cucc) és a hivatalos márkaszerviz ne legyen képes megjavítani az túl van a tűréshatáromon... szóval részemről kerülendő lett.

(#24614) mmdms


mmdms
addikt

Helóka ismét! :)

Nemrég költöztem, a porszívóm megadta magát így kellene nagyon gyorsan egy a lehető legolcsóbban, és találtam itt a városba: [link]
Van értelme egyáltalán megvenni egy ilyet?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24615) Csabroncka válasza ribarszki (#24612) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Erről beszéltem amikor utaltam egy csomószor rá, hogy a kommersz márkák és gépek alkatrészeinek ára sokszor nem is különbözik a Miele vagy a pérmium gépek alkatrészeinek árától.

"in medias res"

(#24616) ribarszki válasza mmdms (#24614) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, semmi. Utálni fogod, hidd el, ez ugyanis zsák nélküli gép. Vegyél egy olcsóbb porzsákos Bosch vagy Electrolux gépet.

[ Szerkesztve ]

(#24617) sfefe válasza Killer01 (#24613) üzenetére


sfefe
őstag

Ertem a dolgot de barmelyik markaval jarhat igy barki....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#24618) Voice24 válasza ribarszki (#24616) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk is porzsák nélküli porszívónk van, Samsung, és nem utáljuk... ;] Kint a kukába ürítjük, a lakásba nem kerül belőle por. Mellesleg a szívóereje sem rossz. :)

(#24619) Killer01 válasza sfefe (#24617) üzenetére


Killer01
őstag

Ezt is elfogadom, nem is "lejáratóhadjáratot" hirdettem az AEG ellen. Csak személy szerint más gyártók berendezéseit preferálom azóta, szerintem ez nem meglepő (pláne, hogy kínálat azért akad gazdagon). :)

(#24620) Csabroncka válasza Voice24 (#24618) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért van egy takarítási rákfenéje! Ráadásul a porszűrő képességük is igen gyér ezért hamar telítik a HEPA-t.

"in medias res"

(#24621) mmdms válasza ribarszki (#24616) üzenetére


mmdms
addikt

Mindegy, megvettem egy ötösért, annyit megért hogy legyen valami. Pár hónap múlva ha ilyesmire is lesz keret akkor veszek valami normálisabbat. De először mikró kellene, hatalmas bünti nélküle élni. :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24622) #94529552 válasza Csabroncka (#24620) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát igen, gyorsan eltömődik, már ha van benne egyáltalán HEPA. Valakinek 9k volt a Samsung tartályoshoz a szűrő, amit 1,5 évente cserélni illik, vagy néha előbb is. Majdnem a fél porszívó ára. De Eluxnál is 5-6k.

(#24623) nandow válasza nandow (#24515) üzenetére


nandow
aktív tag

Nah változott a terv.
Beépített hűtőt keresek, külön fagyasztó nélkül.
Erről mi a vélemény? :)
Továbbra is kb 100e Ft értékben keresek.

[ Szerkesztve ]

(#24624) Csabroncka válasza #94529552 (#24622) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A zsákosban lassabban szennyeződik a HEPA, ez biztos, nagyjából dupla annyi időt bír jó minőségű zsákkal.
Érdemes e-bay-en körül nézni HEPA ügyben mert nekem is sikerült féláron venni gyári samu kazettát, pontosabban megtalálni azt akitől vehetem 2 évente.

Egyrészt vagy van, vagy nincsen, másrészt itthon szemtelenül drágák egyes webshopok :(((

nézzük mennyi itthon ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24625) Bacusuz válasza Csabroncka (#24624) üzenetére


Bacusuz
őstag

e-lux-ban hepa12 van.
néha kimosom, de még nem cseéltem.
mit gondoltok meddig lehet ezt mosni?
szaga nincsen

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24626) Csabroncka válasza Bacusuz (#24625) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nálam egyértelműen látszik (visszatartja a kormot a H13), amikor nagyon beszürkül akkor már megdöglött. A mosással az a baj, hogy valójában semmit nem ér mert a HEPA szövetei közé tapad bele a mikropor, azt onnan roncsolás-mentesen nem veszed ki sehogy, csak a felületen lévő port mosod le....

Egyébként a HEPA élettartamát tovább növelhetjük, ha a szűrő előtti szivacsot többször (3-4 havonta) mossuk szappanos vízzel!

"in medias res"

(#24627) #94529552 válasza Bacusuz (#24625) üzenetére


#94529552
törölt tag

Általában 1-2 mosást kibírnak a moshatónak minősített szűrők, de a gyári ajánlásokat is meg kell nézni, talán max 18 hónap a max, amit írnak, de ez a használattól is függ, és szívóerő csökkenésnél már hamarabb érdemes. Vannak gyártók, melyek moshatónak írják a papír szűrőket is :N . Az pedig a mosástól elszíneződik, és vélhetően lassan eltömődik a belseje.
A zsákosnál az a jó, hogy a szűrést leginkább a porzsák végzi(mikroszálas vagy szintetikus, és semmiképp ne papír vagy mosható textil legyen), amit rendszeresen cserélünk, a tartályosnál pedig csak a szűrő (vagy szűrők) áll a por útjába.

(#24628) pjen válasza #94529552 (#24627) üzenetére


pjen
félisten

Volt egy alapesetben tartályos Gorenje porszivom.A motor rácsos szívó csonkjára lehetett egy nagy szűrőt tolni.Később kiderült,hogy lehet hozzá kapni egészen gigantikus papír porzsákot és finom por és víz szűrőt is.

(#24629) ribarszki válasza pjen (#24628) üzenetére


ribarszki
őstag

Elbeszéltek egymás mellett. A tartályos gép alatt a porzsáknélküli, kicsi háztartási porszívókat érti. Arra a kicsi tartályra utal amit kiveszel és kiürítesz. Te pedig a vödrös porszívóról írsz, ahol papír porzsák is húzható a szívócsonkra. Két különböző gépről van szó. Tartályos azaz porzsák nélküli és vödrös, ahol lehet zsákot is használni. De ezt már múltkor is megbeszéltük, mert akkor is félreértetted.

[ Szerkesztve ]

(#24630) Zeki


Zeki
nagyúr

A mosógépekről, teszteltek egy párat.
Ezek szerint az ár nem garancia a minőségre, vagy jobb mosásra.

(#24631) krx21 válasza Zeki (#24630) üzenetére


krx21
nagyúr

Én megnéztem ezt a tesztet és általánosságban az összpontszámok az árakkal egyenes arányban csökkentek...

(#24632) ribarszki


ribarszki
őstag

Megvettem a porszívó tesztet. Nem lenne túl etikus ide belinkelni, de majd írok róla egy rövidebb összefoglalót. Bár amíg egy márkától 6gépet is szerepeltet, a 60ezer feletti ársávból, a többinél pedig egy-kettő, az is sokszor belépő szint, így túl nagy segítséget nem ad a teszt. De a papírforma kb bejött, csak kicsit árnyalt a kép.

[ Szerkesztve ]

(#24633) sutszi


sutszi
veterán

Klíma működésével kapcsolatban lenne kérdésem. Tudom sokféle típus van, de általánosságban véve azok amiket háztartásokba szerelnek azok kintről szívják be a levegőt, vagy a lakás belső levegőjét hűtik le és forgatják vissza? Ugyanis ma nekem valaki azt mondta, hogy a manapság gyakori split klímák esetén a kültéri egység nem fújja be a levegőt, hanem víz kering a rendszerben és az hűti le a lakás belső levegőjét. Tehát szellőztetésre így alkalmatlanok. Ez most tényleg így van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24634) pjen válasza sutszi (#24633) üzenetére


pjen
félisten

A klímával ha hűtesz pont úgy működik mint egy fagyasztó.A hideg oldal van a beltériben ezen forgatja át a szoba pevegőjét.Az a rész amely a hűtő hátulján a fekete rács az van a kültériben.Nem viz hanem egyfajta hűtő közeg kering.Persze majd szakik szakszerűen elmagyarázzák.Szellőztetésre valóban alkalmatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#24635) blg válasza sutszi (#24633) üzenetére


blg
senior tag

a klíma nem szellőztet, nincs légmozgás a beltéri és a kültéri egység között, kivéve néhány spéci klímát, pl. Daikin Ururu-Sarara

(#24636) sutszi


sutszi
veterán

Köszi a választ. Kicsit meglepődtem, mert nekem az tűnt logikusnak, hogy a szellőztetés alap funkció. :))

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24637) krx21 válasza sutszi (#24636) üzenetére


krx21
nagyúr

Autóban igen... Itt a Daikin csúcskészüléke ilyen...
De elárulom a megoldást:ablak! az ablakot résszellőzésre kell állítani! :K
Én részemről kerülném a progresszív befújt kültéri levegőt, egy sokszor takarítani való rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#24638) blattida válasza Zeki (#24630) üzenetére


blattida
nagyúr

Erről dumálok már én is régóta.
Viszont, a teszt, az majdnem vicc kategória, eleve hülyén számolnak, össze.vissza típusok szerepelnek, érdekesen súlyoznak, a tartósság teszt borzasztóan félrevezető, a "használhatóság" és "kézikönyv" tételek beemelése meg szánalmas próbálkozás...sajnos kissé komolytalan, bár, természetesen, azért van köze a valósághoz, hiszen a mosás hatékonysága például egyértelműen mérhető...

ribarszki
Gondolom, hogy a porszívók esetében is hasonló problémák húzódnak a háttérben.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24639) Zeki válasza sutszi (#24636) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem.
Ugyanis ha kint 40 fok van, akkor neki a kinti 40 fokot kell állandóan hűteni, mikor beszívja, és befújja. Aztán a sok befújástól már akár túlnyomás is lehet bent, és akkor már bentről kezd el kiszivárogni a sok energiával lehűtött, befújt levegő.

Sokkal gazdaságosabb, ha zárt térben hűtesz, már eleve nem 40 fokról indul, és egyre lejjebb hűl a hűtés folyamán, míg végül mondjuk 28 fokos levegőből kell neki 20 fokost csinálni, amivel 25-re hűt, ha annyira állítottad be. Így sokkal energiatakarékosabb.

Egy klíma van csak, ami kintről szív be, de az egy vagyon.

(#24640) sutszi válasza krx21 (#24637) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából nagyon nem akartam mélyen bele menni, de a megfogalmazásod némileg lekezelő ezért egy kis magyarázat: Nálunk az ablak jóformán állandóan nyitva van... Szeretjük és igényeljük is a friss levegőt. Télen is amikor csak lehet. Főleg ezt az időszakot szeretjük mert mindenki bezárkózik és keveset van kint.
Vannak viszont olyan okok amik miatt kevesebbet lehet nyitva ablak/erkély ajtó a jó idő közeledtével mint azt szeretnénk. Valahogy nem szeretem szívni a bagós szomszédok égéstermékét... De az sem túl felemelő, amikor nyáron hajnali 3-kor arra kellek, hogy hullarészegen ordibálnak... És még csak szerda van, tehát nem egy hétvége amikor azt mondom nem gond mert úgysem megyek dolgozni. Lehetne még sorolni a nagyon és kevésbé zavaró tényezőket egyaránt...
A résszellőzés tehát nem megoldás a fenti problémára...(próbáltam) Nyáron ráadásul úgy áll a levegő mint egy betonkocka...

Abban egyetértünk, hogy baromi karbantartásigényes egy ilyen rendszer. Nem is arról volt szó, hogy ilyet tervezek. Csak ma beszélgettem valakivel és szóba került ez a téma. Én pedig nehezen hittem el a dolgot.

(#24639) CineDOG1: Köszi a kiegészítést. Ez teljesen világos és logikus is...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24641) ribarszki


ribarszki
őstag

Tudatos vásárlók porszívó teszt:

Elöljáróban annyit, hogy a teszt pontozási rendszere meglehetősen furcsa. Tartósság alatt azt értik, hogy 550órát járatják. Szerintem nagyon nem csak ezt jelenti a tartósság, hanem a kasztni és a kiegészítők hogyan bírják a strapát, milyen az illesztés, műanyag, stb... A másik komoly gond a használhatóság. 5 személyt kértek meg, hogyan boldogul vele. Egy porszívónál? Könyörgöm, nem atomerőmű...

Na mindegy. A teszt végeredménye gyakorlatilag papírforma lett. (Bosch hiányzott!!!) Mivel a fogyasztás a zajterhelés ugyan olyan fajsúllyal esett számításba mint a tisztítási hatékonyság, így elöl végzett 3db 60k fölötti Electrolux, majd Mielek és 1 Rowenta. A Dyson a középmezőny, és a legvége a porzsáknélküli gépek.

Amit a fórumon is tanácsolunk: Ha a minél halkabb működés a fontos, akkor Electrolux. Amiben még nagyon jók voltak a drágább Eluxok, az a porkibocsátás. Sorban 5-ös értékelést kaptak. Viszont a tisztítási hatékonyságuk csak közepes volt. (2,6 - 2,8 - 3pont) Ezt a hiányt ellensúlyozta a halkság, energiafelhszanálás, porkibocsájtás és a használhatóság.

A Mielek a hangerőben vesztették a legtöbb pontot, illetve a Hepa nélküli modellek 4,2 pontot kaptak porkibocsátásra. Viszont a Mieleknek volt a legjobb takarítási hatékonyságuk. (3,2-3,6-3,7-3,9 pont) Ilyet még a Dyson produkált, de ott meg a használhatóságot a zajt, és az energiafelhsználást húzták le nagyon.

Rowenta, Philips nagyjából a középmezőny.

A lista legvége pedig a zsáknélküli gépek. Volt olyan zsáknélküli amelyik 0 pontot kapott porkibocsátásra. Szívni sem szívnak, takarítani is gáz, nyomják vissza a port.

A teszt abból a szempontból sem korrekt, hogy egy pl. 1400W-os porszívó tök esélytelenül indult, hiába takarít kiválóan és kevés a porkibocsátás és nagyon tartós, ha energiafelhasználásra 0 pontot kap..

A teszt kb ugyan azt hozta, mint amit a fórumon is mondunk mindenkinek. Ezért kár előfizetni rá. A zsáknélküli gépeket kerülni kell. Ha a csendesség a fontos, akkor Electrolux gépet kell venni, ha pedig a valamivel jobb takarítás hatékonyság, tartósság akkor ott a Miele.

Bárkit érdekel konkrét típus, privátban átküldöm az eredményeit.

[ Szerkesztve ]

(#24642) Morris válasza sutszi (#24640) üzenetére


Morris
veterán

Ha nyáron úgy áll a levegő mint egy betonkocka, akkor az nem is olyan egészséges. Tele szomggal meg mindennel.
Nem minden esetben egészségesebb a kinti levegő mint a benti.
Sőt...

(#24643) Zeki válasza Morris (#24642) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk évek óta van egy Daikin légtisztító, mert nyáron pollen, por, meg a faluban hol égetnek valamit a kertben, hol tábortűz, vagy csak bográcsolás van. Télen (fűtésszezonban) meg keményen jön a mindent elbír a vegyestüzelésű kazán nevű játék. Talán csak a PET palackot nem égetik el.

(#24644) Dluinet válasza Zeki (#24643) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a PET palackot, azt nem
én is szívom a szomszéd égéstermékét, már a ház mellet elmenve megmondom milyen fával (jobb esetben) tüzel, a szmogot meg az autókra fogják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24645) sutszi válasza Morris (#24642) üzenetére


sutszi
veterán

Pontosan erről van szó. Nem mindig jó megoldás a szellőztetés... Az előbb nem akartam már mindent felsorolni, hogy miért. Ezért is gondoltam arra, hogy a szellőztetés (ezen keresztül szűrés) nem számít különleges képességnek... Most már tudom, hogy az...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24646) krx21 válasza sutszi (#24640) üzenetére


krx21
nagyúr

Semmiképpen nem akartam lekezelő lenni... :R
Amúgy ugyan ezekkel a problémákkal küzdök én is: Ha kinyitom az ablakot, akkor az alattam lévő kiáll az erkélyre cigarettázni és még hangosan köhög is hozzá...A füst meg ömlik be mert az felfelé száll. Van olyan szomszéd is, aki időnként party teraszra haszálja az erkélyt, ahonnan még a suttogás is behallatszik. És a lakóépületek előtti kiabálást is keményen büntetném, mert rengeteg a bunkó ember... Te nem egy helyen lakunk??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24647) #40553216 válasza ribarszki (#24641) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, az áramfogyasztás azért is érdekes, mert egy 50 és egy 25 kWh-t fogyasztó között az éves költségkülönbség 1000 Ft.

A mosógépeknél meg vicces a „265e Ft-ért is csak ennyit tud” tartalmú kijelentés. Mert csak azt nem veszi figyelembe, hogy ezt a „csak”-ot valószínűleg minimum 20 évig tudja majd.

[ Szerkesztve ]

(#24648) ribarszki


ribarszki
őstag

A porszívó teztben még érdekes, hogy a múltkor a fórumon már kitárgyalt Rowenta RO6441EA Silence Force amely kisebb lavinát indított el a szőnyegre kapott A-osztályzattával, ezen a teszten tiszítási hatákonyságban egy közepes alatti 2,9-et kapott.

Ugyan csak érdekes az Electrolux 150ezres gépe, amihez elektromos hengerkefe jár, az Electrolux Ultraone Quattro is csak 3,6 pontot kapott a tisztítási hatékonyságra, amit némely vákumos, hagyományos fej is hozott. (Miele C3 Poewrline 3,8) Persze jó lenne tudni, hogy az Electroluxnál valóban használták-e az elektromos fejet. Mert nagyon nehezen hihető ez az eredmény.

Külön szomorú, hogy nem tér ki szőnyeg és kemény felület takarításra, csak úgy ömlesztve tisztítási hatékonyság.

És lehetne sorolni.. Kár, mert ha ennyi gépet górcső alá vettek, lehettek volna az eredmények részletesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#24649) Zeki válasza ribarszki (#24648) üzenetére


Zeki
nagyúr

A német test.de oldalon érdemes nézelődni teszt ügyben.

(#24650) pjen válasza ribarszki (#24629) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak itt sincs különbség téve.ami nem
porzsákos az sz@r.Ez a jelszó.És ebbe már nem egy vödrös(ahogy Te hívod)is bele futott.
Pedig az lehet tartályos,porzsákos,vödrös egy készülékben

Tomtyi:Lehet,hogy 20 évig tudja a 263 ezer forintos,de nem biztos,viszont a pénzed biztos benne áll 20 évig.Ennyi pénzért kapsz négyet darabonként 5 év garival.Az biztos kitart 20 évig,és a pénzed sincs bele temetve.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.