Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) edk-


edk-
őstag

Üdv,

Beépíthető sütőt kellene vennem. A keret kb. 100 kFt, de valamivel fölé is lehet menni. Létezik ebben az árkategóriában olyan, aminek nem buta bimetálos hőfokszabályozója van, hanem valami értelmesebb, pl. PID? További választási szempont a minél könnyebb tisztántartás és a konnektoros bekötés.

@krx21: Fekete, de nem vékony. Nekem van, használtan vettem, az új árát nem éri meg szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24202) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állok, és a topic-ban visszaolvasva inkább a porzsákosat ajánljátok. Megbarátkoztam a gondolattal, hogy akkor porzsákosat veszek. Kinéztem kettőt, de kíváncsi lennék a véleményetekre, melyiket vegyem inkább:

27.900 Ft-ért a Bosch BGL2UA220?

Vagy a Shell-es akciót kihasználva, 29.994 Ft-ért a Philips FC8593/91?

Mit gondoltok, melyik lenne jobb vétel?

Valamint a kérdésem még az lenne, hogy hol tudok ezekhez a porszívókhoz belevaló porzsákot venni?

Köszi előre is! :R

(#24203) pjen válasza edk- (#24201) üzenetére


pjen
félisten

A hőmérséklettel van a baj.Azért van bimetál mert a félvezetők nem nagyon szeretik a 250 fokot.Tehetnének bele mondjuk vas-konstantán hőelemet is elég drága eletrónikával,de nem kell olyan szintű szabályozás.

(#24204) polonic válasza attiati (#24187) üzenetére


polonic
félisten

Ebből van a serpenyő és az üvegfedeles serpenyő. Indukciós főzőlapon is használható. Annyi, hogy nekünk fehér színben van.
A kettő talán 13-14-15 ezer volt. Pontosan nem tudom mennyi volt, mert mást is vettünk akkor a tescoban. De féláron volt.

WMF-et pedig 10 és 12 ezer körül vettünk. 20 meg 24 centi átmérőjű azt hiszem. A nagyobbik 6 literes tán, a kisebbet nem tudom már.

[ Szerkesztve ]

(#24205) canniball válasza HollywoodBoy (#24202) üzenetére


canniball
nagyúr

A Philipsbe S-bag kell, kb. bárhol kapsz bele.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24206) edk- válasza pjen (#24203) üzenetére


edk-
őstag

Dehát egy olcsó REX PID K hőelemmel is 400 fokig jó!

Ott a dilemma, hogy a meglévő sütőt átbarkácsolhatom PIDesre, de attól ugyanolyan öreg marad, vagy vehetek újat, de azt nem lenne jó rögtön megbuherálni, már csak a jótállás miatt sem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24207) HollywoodBoy válasza canniball (#24205) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi! :R
És félretéve azt az előnyt, hogy kapok bele mindenhol porzsákot, melyik lenne a jobb választás?
Ha jól látom a Philips egy drágább kategóriát képvisel, de nem tudom hogy ez a minőségén/használhatóságán is megmutatkozik-e.

[ Szerkesztve ]

(#24208) pjen válasza edk- (#24206) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem olyan nagyon olcsó:szabályzó,érzékelő,ssr,lehet pár ezressel drágább lenne mint a bimetál.

(#24209) #40553216 válasza Dalion (#24200) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez igaz, bár opciókat nem írtál. ;)

(#24210) edk- válasza pjen (#24208) üzenetére


edk-
őstag

Ha a kínai 15 dollárért elküld ide egy kitet, akkor egy többszázezres szériát gyártó cégnek mennyibe' lehet? Talán 3 dollár is?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24211) pjen válasza edk- (#24210) üzenetére


pjen
félisten

Egyáltalán nem biztos,hogy egy magára valamit is adó cég beépíti a 15 dolláros kinai kütyüt a sűtőjébe.Ott azért egészen más kritériumoknak kell megfelelni.Szerintem igény sincs olyan pontosságra.

[ Szerkesztve ]

(#24212) canniball válasza HollywoodBoy (#24207) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem biztos hogy előny, lehet a másikhoz is ugyanolyan könnyen beszerezhető a zsák, de nekünk csak Philips van így erről tudtam nyilatkozni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24213) #94529552 válasza HollywoodBoy (#24207) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Bosch-hoz is van zsák dögivel, vannak linkelve a topikban is ha visszaolvasod. De az is egyszerű, mert type G nevű porzsákot kell keresni, vagy a típushoz valót is lehet a porzsákos boltokban és a multikban is, meg akár ebay, stb.
Elvileg mindkét márka ajánlott, meg kell nézni valahol, megnyomkodni, kipróbálni a csőcsatlakozásokat, szívóerőt, megnézni az extra szűrőket, mert van amelyiket a porzsákon kívül még ajánlott cserélni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#24214) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Ez a szárítógép jó vételehet?

(#24215) Zeki válasza huliganboy (#24214) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#24216) huliganboy válasza Zeki (#24215) üzenetére


huliganboy
addikt

Az 5 év garancia nem ér meg kicsivel többet? Funkciókat egyelőre nem ismerem jól :(

(#24217) krx21 válasza edk- (#24201) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez méretileg jó lehet.. 20cm...
Egyéb vélemény, érezni a hatását, könnyen tisztítható???

(#24218) dh66e válasza huliganboy (#24216) üzenetére


dh66e
veterán

Olvasd el a gari feltételeket!!!
Maradjunk annyiban hogy az a gép 2 év garival rendelkezik.

(#24219) huliganboy válasza dh66e (#24218) üzenetére


huliganboy
addikt

Jogos...ez az évi 7500ft meg időbeli határok hááát.. Akkor az Electrolux is jó lehet? Pár mosógéppel volt már bajom a márkán belül, de persze nincs előítéletek. Azt hozzá kell tennem, soha nem volt szárítógép a családban, így nulla a tapasztalat!

:R

[ Szerkesztve ]

(#24220) dh66e válasza huliganboy (#24219) üzenetére


dh66e
veterán

Tapasztalat nekem sincs csak amit olvasok róla meg amit a csajoktól hallok a társaságból.Egy biztos még senki nem bánta meg hogy vett egyet.
Árukeresőn a hsz-okat olvasd el,igaz kb az 5% ad valós infót egy termékről,de legalább lehet rajtuk mulatni.
Nagyon gondolkozok egy beszerzésén a távoli jövőben.

(#24221) Zeki válasza huliganboy (#24219) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szárítógép egy nagyon jó dolog.
Ha hőszivattyús, akkor meg mégjobb.

(#24222) huliganboy


huliganboy
addikt

Hát ez az a munkahelyemen minden nő áradozott, de sokaknak 200-250k+ gépe van. Annyit nem szánok rá max 150...

Nah olvasgatok, de ha van még konkrét típus ne tartsátok magatokban, de keresőknek is neki esek! :R

(#24223) huliganboy válasza Zeki (#24215) üzenetére


huliganboy
addikt

130-140 ezres kategóriában melyik bolt lehet a nyerő?

Köszi

(#24224) Zeki válasza huliganboy (#24223) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az, ahol biztosítós garanciát tudsz hozzá venni. Nem nyálazom át a webshopokat.

(#24225) Voice24 válasza huliganboy (#24219) üzenetére


Voice24
őstag

Mi ilyet vettünk, még 4 év garival, és nagyon jó. Összehasonlítási alapom nincs, nyilván a többi márka is végzi a dolgát.

(#24226) krx21 válasza edk- (#24201) üzenetére


krx21
nagyúr

Néztem egy egész jó árban lévő légtisztítót: [link]
Szerintetek?
Ebből legalább 2-öt vennék, hogy több helyről is tudja szívni a levegőt...

(#24227) edk- válasza krx21 (#24226) üzenetére


edk-
őstag

Nem tudom, mi az a hideg-katalizátoros szűrő.

A Victorban egy mechanikus előszűrő van, utána elektrosztatikus szűrő és végül aktívszenes. Az elektrosztatikus mosható, a másik kettő cserélhető, nem vészesen drága.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24228) scream


scream
veterán

Hali!

Keresnék mérsékelt áron (~100-120e körül), új, alulfagyasztós, no-frost, A+/A++-os, 200-220L körüli hűtőt, minél több garanciával és minél kissebb üzemi hanggal.

Preferált márkák: Bosch, Electrolux, Siemes, de más is szóbajöhet, ha tényleg megbízható márka/típus.

[ Szerkesztve ]

(#24229) krx21 válasza edk- (#24227) üzenetére


krx21
nagyúr

A Viktornak az ára kicsit sok és nincs hozzá távirányító... Valamint szerintem szerencsésebb lenne a 4 kis ventilátor helyett 1 nagy.
A moshatóság az jó... De az elektrosztatikus szűrő ha ki van kapcsolva, akkor nem ereszti el a port? (megszűnik a vonzás..)

(#24230) edk- válasza krx21 (#24229) üzenetére


edk-
őstag

Nálam állandóan megy.

A legköltséghatékonyabb egy használt Lux AC3 vagy Electrolux Oxy3Silence (valójában ugyanaz) és bele új elektrosztatikus szűrő beszerzése. Aktívszenest nem érdemes venni, hanem elszívóba való aktívszenes paplanból lehet vágni. Csak hát nem valami dizájnos, de legalább halk.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24231) blattida válasza Zeki (#24221) üzenetére


blattida
nagyúr

Az oké, hogy kevesebbet fogyaszt a hőszivattyús, de sokkal drágább és lényegesen előbb megpusztul. Tulajdonképpen soha nem térül meg a beruházás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24232) krx21 válasza edk- (#24230) üzenetére


krx21
nagyúr

A tiednek (Viktor) milyen hangja van?

(#24233) canniball válasza blattida (#24231) üzenetére


canniball
nagyúr

Én pont annyiért vettem a hőszivattyúsat 5 év garival mintha egy olcsó kondenzációsat vettem volna plusz garanciával...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24234) edk-


edk-
őstag

A leglassabb állásban éppen hallható, a legerősebben persze zúg.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24235) blattida válasza canniball (#24233) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek szerint 85000 forintért vettél egy új hőszivattyús szárítógépet, 5 év garanciával?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24236) canniball válasza blattida (#24235) üzenetére


canniball
nagyúr

Amikor én néztem 90k környékén kezdődtek a gépek, ehhez 20-25k-ért láttam a plusz garanciát.
Hol kapsz 85k-ért 5 év garival? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24237) blattida válasza canniball (#24236) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, elfelejtettem, hogy a beko szárítógépekre már nem öt, hanem két ég garancia van alapból, de kiterjesztett gyártói garanciával már megvan az öt év, igaz, akkor már 90000 forint...beko

Beko hőszivattyús van 120000 forintért az mm-ben, 5 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24238) canniball válasza blattida (#24237) üzenetére


canniball
nagyúr

Az 5 évet korábban is csak a magasabb kategóriás gépeikhez adták (legalábbis tavaly év vége felé). És amit linkeltél az 2 év garival 90k, 5 évvel 105k. Bár tény hogy nekem 20 ezerrel többe fájt a hőszivattyús...de ahogy számoltam ezt cca. 3,5 év alatt visszahozza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24239) blattida válasza canniball (#24238) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban, de azt én egy árgyűjtő oldal alapján linkeltem, ahol 9000 forinttal alacsonyabb ár szerepel...de a magasabbal is csak 100500 az öt év garanciával... ;]
Mindegy is, én pontosan ezért nem akarom hőszivattyúsra cserélni a szárítónkat, mert nem térülne meg (az ilyen olcsóbb szárítók nem fogyasztanak annyival kevesebbet, nálunk 10 év lenne a megtérülés, de a szervizköltséget nem számolva), hiszen a hőszivattyús mindenképp rövidebb élettartamú és a javítása is lényegesen magasabb költséget jelentene.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24240) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos tönkrement a hűtőnk mélyhűtője, ezért soron kívüli vásárlásra kényszerülünk. A MM-ban van 0%-os THM-es, 10 hónapos futamidejű ajánlat az alábbi hűtőszekrényekre. Én az A++-ost preferálnám, Édesanyám meg azt szeretné, ha minél olcsóbb lenne, ezért 100000,- feletti ár szóba sem jöhet. Melyiket ajánljátok ezek közül?
ZANUSSI ZRB 33103 WA
BEKO CSA-29023
INDESIT LR7 S2 W
INDESIT LI7 S1 W (bocsánat, az Indesit linkjét elcsesztem...)
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#24241) blattida válasza Juditta_56 (#24240) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ebből a trióból a zanussi lenne a legjobb választás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24242) Juditta_56 válasza blattida (#24241) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Ugye? Szerintem is! :C
Köszönöm szépen! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#24243) Elemental


Elemental
addikt

Milyen morzsaporszívót ajánlottatok korábban? Aldi vagy lidl volt talán?

(#24244) Morris válasza blattida (#24239) üzenetére


Morris
veterán

Rá kell kötni vezérelt áramra és máris kevesebbet fogyaszt mint egy hőszivattyús ;] :D

(#24245) ribarszki válasza Elemental (#24243) üzenetére


ribarszki
őstag

:K Pontosan!

(#24246) blattida válasza Morris (#24244) üzenetére


blattida
nagyúr

Van vezérelt áram kettő is a családban, az egyik a feleségem a keze, a másik pedig az enyém. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24247) #40553216


#40553216
törölt tag

Megjött.

Tényleg bazi nagy.

(#24248) canniball válasza blattida (#24239) üzenetére


canniball
nagyúr

"...de a magasabbal is csak 100500 az öt év garanciával..."
Fáradt voltam, elnéztem, természetesen annyi.

"...nem akarom hőszivattyúsra cserélni a szárítónkat..."
Persze, csak a fogyasztás miatt cserélni egy már meglévő gépet természetesen nem éri meg, sosem hozná vissza a csere árát. (Nálunk is ezért üzemel még mindig a 30+ éves fagyasztószekrény). De ha valaki (csere nélkül) vásárolni akar annak szerintem érdemes elgondolkodni a hőszivattyúson.

"...a hőszivattyús mindenképp rövidebb élettartamú..."
Ezt miből gondolod? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24249) canniball válasza Morris (#24244) üzenetére


canniball
nagyúr

Vásárlás előtt megnéztem pár gép adatait, a megadott számok szerint a hőszivattyús fele annyit eszik mint a kondenzációs.
Most elővettem a legutóbbi villanyszámlát, osztottam-szoroztam és az jött ki hogy a 24 órás valamint a vezérelt áram között nincs ekkora diffi (38Ft vs. 24Ft).
Ezek szerint vezérelten sem fog olcsóbban üzemelni a kondenzációs. :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24250) ribarszki válasza #40553216 (#24247) üzenetére


ribarszki
őstag

De írj már róla, hogy milyen? 😉 Nem nehéz irányítani? Mert jól megtermett azt látom. Ezzel haladós lesz a dolog 😁

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.