Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) ribarszki válasza #94529552 (#24750) üzenetére


ribarszki
őstag

:K Ha 20-25k a max keret, akkor is 100x inkább egy belépő szintű Electrolux vagy Bosch, mint egy Sencor..

(#24752) Elemental válasza Csabroncka (#24749) üzenetére


Elemental
addikt

A gépet hipózza nem a ruhát.

(#24753) Csabroncka válasza Elemental (#24752) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Minek? :F >>

"in medias res"

(#24754) Elemental válasza Csabroncka (#24753) üzenetére


Elemental
addikt

Mittudomén :)
Egyszer éreztem hipo szagot, mondta, hogy hipozta a gépet :)

Szerk.: Most megkérdeztem. Azt mondta, hogy eddig csak egyszer csinált olyat. Amúgy trisoval, utana ecettel szokott lenyomni egy tisztítást.

[ Szerkesztve ]

(#24755) Csabroncka válasza Elemental (#24754) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ott van a cikk amit linkeltem, van benne a polly - egy évben egyszer használod és patyolat a gép. Azt kell mondjam a hipónál még az ecet is jobb....

"in medias res"

(#24756) blattida válasza Csabroncka (#24753) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert ezt látta-tanulta például az anyukájától. Klór= tisztaság és fertőtlenítés. Ez, ugye, igaz, csak ma már nem divat és annyira nem is ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24757) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Az automata leolvasztós hűtő azt csinálja mostanában, hogy jegesedik a hátfala és mintha hidegebb lenne az egész hűtőben, pedig medium-ra van állítva. Mi lehet az oka?

(#24758) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm az infókat! Tisztességesen meg lesz hajtva, mert hamarosan költözünk és takarítani kell itt is ott is.
Természetesen a teljesség igénye nélkül egy teljes körű beszámolóval fogok jelentkezni. Bizakodó vagyok.
Ha minden igaz március 8-án veszem át, következőnap próbaüzem, hétvégére meg lesznek az első benyomások.

Még jelentkezem! :DDD

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#24759) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Konyhai robotgép vásárlásán rugózok mostanság. A KitchenAid és a Kenwood úgy vélem túl drága kategória. Így marad a Bosch. Az érdekelne, hogy a MUM 4 és MUM 5 sorozata között van-e bármi lényeges különbség a külalakon túl? Valóban a dizájn és egy némileg erősebb motor miatt kell plusz 30-40 eFt-t kiadni a MUM 5-ért (Pl: MUM 4880 vs 57860)? Melyik a tartósabb vagy praktikusabb MUM 4 vs 5? Az újabb sorozat vajon jobb-e, vagy épp az ellenkezője az igaz (későbbi dizájn: jellemzőbb a "beépített" időzített avultatás ).
Amúgy egyszerű otthoni használatra kellene.

Lehet az, hogy ugyanabból a sorozatból az 550 W-oshoz képest a 900 W-os változat belsője és "hajtáslánca" is erősebb, azaz tartósabb alkatrészekből van, vagy épp ellenkezőleg, minden ugyanaz, csak a motor tud nagyobb teljesítményt? Ez utóbbi esetben mi a helyzet, lehet hogy nem is a nagyobb a tartósabb?

Köszi előre is a válaszokat!

(#24760) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Hello!

Miben más elektromos sütőnél a Grill funkció attól, ha csak felső sütést kapcsolok?
Ugyan úgy a felső fűtőszál megy nem?
Köszi

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#24761) pjen válasza DinkaDanka (#24760) üzenetére


pjen
félisten

Nem,van egy külön grill fűtés,ha kinyitod a sütőt,meg tudod fogni.

(#24762) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok,

Whirlpool adg8196 mosogatógép mostanában elkezdte dobálni F7 hibakódot.
Leírás alapján alacsony víznyomás , eltömődött bemeneti szűrők vagy a cső van megtörve.
Tegnap már el sem akart indulni a program , előtte volt hogy az öblítésnél dobta és nem ment végig a program. :(((

Valakinek volt már ez? Szerelőn kívül mit lehet még tenni :F

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24763) pjen válasza Safranek (#24762) üzenetére


pjen
félisten

Megnézted a szűrőt,nincs eldugulva?

(#24764) Safranek válasza pjen (#24763) üzenetére


Safranek
aktív tag

Amelyik a csapra van kötve azt meg. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24765) BB9000 válasza naja (#24759) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekünk MUM4 es van fém tállal. Piros. Átlagban heti egy-két alkalommal használjuk pizzatésztát gyúr, palacsinta- és muffin tésztát kever. Az összes többi tartozékát elraktam és nem hiányzik. :)
A fém tál a mosogatógép miatt fontos. Az jobban bírja a magas hőfokot, mint a műanyag. A gép ezt az alap terhelést jól bírja. A keményebb tészta gyúrásakor hallom, hogy erőlködik, de nem füstölt még. :D 2015 ben sikerült beszerezni a black friday keretében 26K-ért. Azóta nem láttam hasonlóan kedvező akcióban. 36K körül kapható. MUM 5 ről nincs tapasztalatom.
A Bosch márkát amúgy jónak tartom, de a kávédarálójukban csalódtam. Amikor 1 év pár hónap használat után megállt, akkor elvittem a szervizbe. Az átvevő hozzáállásából láttam, hogy gyakori vendég a daráló ott. Úgy kezdte:
- Biztos cukrot darált benne! Azt nem szabad. A cukor megolvad és befolyik a tengelyhez, majd belekristályosodik. Ezzel csak kávét lehet darálni!
Tehát tudják, hogy mitől szokott elromlani. Akár úgy is meg lehetne csinálni, hogy tartós legyen és ne tudjon a cukor lefolyni a tengelyhez. De nem csinálják. A készülék bonthatatlan, javíthatatlan. Így hát gariba adtak egy másikat, ami sajnos még egy évet se bírt ki. Ugyanúgy beállt a tengely. Mostmár eltelt a két év és nincs több gari. A szlogen itt is érvényes: Bosch egy életre tervezve. Az életben több Bosch kávédarálót nem veszek! Ti se tegyétek!

(#24766) naja válasza BB9000 (#24765) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ!
A ti MUM 4-eseteknek mekkora motorja van amúgy?

(#24767) DinkaDanka válasza pjen (#24761) üzenetére


DinkaDanka
tag

Akkor jól gondolom amiben van felül, szemmel látható, megfogható fűtőszál az grilles?
Azért kérdezek ilyet mert neten van csomó sütő amihez nincs odaírva hogy grillez(elég hiányosak a leírások), de a MM-ban megnéztem és ott volt benne a fenti fűtőszál, tehát elméletileg az...

Köszi !!!

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#24768) blattida válasza naja (#24759) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Nekünk is a négyes sorozatból van egy 550 Wattos szett, nálunk heti 5-6 alkalommal megy, már több, mint három éves, semmi gond nincs vele, csak a legelején kellett garanciálisan javíttatni egyszer, kuplung tárcsa gondja volt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24769) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok! Az Ikea kínálatában megjelent ez: [link]

Magyarul ezzel akkor újra bármilyen mosogatógép beépíthető az Ikeás konyhabútorokba?

(#24770) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdv újra!

most épp párologtatót keresek, mert sajnos nem bírjuk a panel szárazságot. Tudtok ajánlani valami jót? ár max 20e Ft és hidegpárásító kéne.

A radiátoron mindegyiken van víz, de fűtés nincs, így nem párolog, amikor meg párolog akkor is kevés.

Köszönöm a tanácsokat.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#24771) BB9000 válasza naja (#24766) üzenetére


BB9000
senior tag

Fejből nem tudom hány watt-os a mi MUM4-ünk. Megnézem és holnap megírom.

(#24772) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Black & Decker EPC18CAK akkumulátoros fúró/csavarozó
Erről milyen véleménnyel vagytok? Megéri rá beruházni? :F
Ha nem, tudnátok ajánlani, hasonló árfekvésben vállalható készüléket?

(#24773) ribarszki válasza Brave_86 (#24772) üzenetére


ribarszki
őstag

Talán a barkács topicban kellene feltenni ezt a kérdést. De egyébként, amennyiben NiMh akksija van, úgy nem éri meg. A Lidl-ben a Parkisde modellek vannak 3 év garival, lithiumos akksival. Hobbi célra tökéletes, és sokkal jobbak.

(#24774) csemberlen válasza Brave_86 (#24772) üzenetére


csemberlen
őstag

Semmiképpen ne vedd meg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24775) Dluinet válasza Brave_86 (#24772) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Black & Decker teljesen kínai legalja lett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24776) pjen válasza Safranek (#24764) üzenetére


pjen
félisten

A gépen is meg kéne.

(#24777) #94529552 válasza Brave_86 (#24772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Feszültség: 18 V, de az egyik képen 12V van az akksin. :O

(#24778) Safranek válasza pjen (#24776) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ok. Ha jól sejtem ez hátul lesz , ahhoz meg ki kell szerelni a gépet a helyéről.
Akkor viszont megvan a 7végi program. :O

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#24779) BB9000 válasza Brave_86 (#24772) üzenetére


BB9000
senior tag

Inkább ezt vedd meg: Bosch GSR 1000. A Blekkendekker amit linkeltél az gagyi, cserébe jó drága.
A Blakkendekkernek is vannak jó gépei. Pl. a Multievo. De az már 40K felett van. Hacsak nem gipszkartonozol napi 10 órában, akkor nem éri meg. A csavarozó leglényegesebb része az akku. Az a jó, ha Litiumos. Az általad linkeltben nem olyan van, hanem NI-CD régi technológia. Könnyen lemerül az állásban is. Aztán ha 3 - 4 hónapig nem használod akkor már túlmerül és fel se tudod tölteni. A GSR 1000 Litiumos. Igaz, nem cserélhető az akkuja, de egy átlagos használatra nem is kell több akku.

[ Szerkesztve ]

(#24780) pjen válasza Safranek (#24778) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos,ott szokott lenni egy kivehető szűrő.

(#24781) mzso


mzso
veterán

Van olyan személymérleg ami megbízható? Egy pár éves Xavax van de rosszul mér. Legutóbb amikor próbáltam 3 kg különbgség volt pár próbálkozás minimuma és maximuma között. És alig ha nem az összes érték túl kicsi

(#24782) BB9000 válasza mzso (#24781) üzenetére


BB9000
senior tag

Bármelyik Momert mérleget megveheted pl. itt: MM
A Beurer-ek is egész jók.

[ Szerkesztve ]

(#24783) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Köszönöm a válaszokat/tanácsokat!
Rendben, utána nézek még az infók alapján, mielőtt vennék.

(#24784) BB9000 válasza Brave_86 (#24783) üzenetére


BB9000
senior tag

Ok. Majd írd meg, hogy mit vettél végül, és hogy hogy vagy megelégedve vele.

(#24785) BB9000 válasza naja (#24766) üzenetére


BB9000
senior tag

A MUM4 ünknek 600 wattos a motorja. Made in Slovenia.Tipusszáma: MUM48R1/05.

(#24786) Gery20


Gery20
tag

Sziasztok!

Új porszívót szeretnék venni, mert a régi beadta a kulcsot. Ezt néztem ki első körben:
Gorenje Salsa
Természetesen HEPA szűrőt sehol nem találtam hozzá a neten, ami egy kicsit elriasztott. Honnan lehetne hozzá beszerezni? Egyáltalán mennyit bír egy ilyen szűrő? Lehet-e ezt tisztítani vagy egyből cserélni kell?

Milyen más porszívót tudnátok ajánlani? (jelenleg csak kemény padló van a lakásban és számít a fogyasztás valamint a por visszabocsátás)

köszi,
Gergő

[ Szerkesztve ]

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#24787) Csabroncka válasza Gery20 (#24786) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A HEPA normál körülmények között megfelelő zsákkal 2-max 3 évet is mehet, de tönkre lehet rakni fél óra alatt is!

"in medias res"

(#24788) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy mosógép csere előtt állok. A jelenlegi kb. 8 éves Electrolux megint megadta magát (eddig volt egy fűtőszál és egyszer szénkefe csere). Szerintem most is ez utóbbi a baja. Viszont néha az ajtókapcsoló sem érzékel, meg kezd a a burkolat is rozsdásodni, szóval lehet, hogy csere lesz.
Milyen mosógépet ajánlotok, ami
- elöltöltős (keskeny, max 53 cm mély)
- legalább 6 kg kapacitás
- elég az 1000-es centrifuga, de legalább még két lépésben csökkenthető legyen
- minél több gyári garancia.

A keret rá kb. 100ezer.

Köszönöm a segítséget. :R

(#24789) blattida válasza Jim74 (#24788) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Gorenje, LG.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24790) Jim74 válasza blattida (#24789) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

LG-nél is a Gorenje linkje jön be. ;]

Panasonicokról mi a véleményed? Március 31-ig 5 év gyári garanciával lehet venni őket. Gorenjét már korábban is nézegettem... :K

(#24791) Csabroncka válasza Jim74 (#24790) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az LG-DD-s gépeket egyelőre nagy megelégedéssel használják itt a fórumon. Azt jó ha tudod, hogy normális mosógép az nagyjából ettől az összegtől indul. Lehetőleg ne alapmodellt válassz, a garancia tiszta legyen és ha tudsz vásárolj hozzá még és terjeszd ki 5 évre legalább.

A centrit nem egészen értem, egy valamire való gépnél már szinte alap az 1200-as fordulat...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24792) naja válasza BB9000 (#24785) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen! Végül MUM 5-öt rendeltem meg, egyszer élünk alapon. Őszintén szólva hatalmas döntésválság volt: 600 W-os MUM 4 legyen 48 eFt-ért, vagy 900 W-os MUM 5-ös 89 eFt-ért. A kettő funkcióban szinte teljesen ugyanazt tudja. Minden racionális érv ellenére az utóbbi mellett döntöttünk, mert egyszerűen gyönyörű ez az 5-ös sorozat. Ennyit erről, hogy nem szeretünk bele semmilyen eszközbe. Remélem tényleg sokáig ki fog tartani, és nem kell már ilyennel foglalkoznom az életben. Köszönöm mindenkinek a segítséget és véleményeket, itt is és más fórumokon is.

(#24793) nandow válasza naja (#24792) üzenetére


nandow
aktív tag

Pontosan melyik típust rendeltétek és honnan, ha meg szabad kérdezni? :)

(#24794) blattida válasza Jim74 (#24790) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs.
A pana gépei kicsit fekete lovak, elég hullámzó a modelljeik megbízhatósága és nem is annyira szervizbarátok...de a kiterjesztett gyári garancia azért vonzó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24795) Jim74 válasza Csabroncka (#24791) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

A centrit csak azért irtam, hogy az 1000 is elegendő. Mi lenne a konkrét modell, amit ajánlanál, ha mondjuk kicist kitolom az értékhatárt?

(#24796) Jim74 válasza blattida (#24794) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Ez az LG kicsit mély (55 cm)

(#24797) Beerwolf válasza Csabroncka (#24791) üzenetére


Beerwolf
senior tag

A felhasználó számára miben jelenik meg a Direct Drive hajtás előnye? Hogy csendes? Vagy hogy tartósabb? Egyszerűbben javítható? Csak mert néztem a Tudatos Vásárló tesztet és tartósságra eléggé leszerepeltek az LG-k. Ahogy meg ezt a gépet összehasonlítom egy hasonló árkategóriás LG géppel nincs lényeges különbség közöttük.

(#24798) blattida válasza Jim74 (#24795) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha lehet egy kicsit több is, akkor minimum ez.

Beerwolf
Egy kicsit csöndesebb, mint a hagyományos szíjas hajtásúak, viszont nem tartósabb, ellenben hatékonyabban tud kevesebb víz mellett mosni, mivel ezek sokféle dobmozgatásra képesek.

Az a tartóssági teszt kicsit félrevezető, mivel önmagában a rövid idő alatti sok mosás (fél év, képenként 600 mosás) nem modellezi normálisan az életszerű hosszú távú használatot. Azt sem tudni, konkrétan hány és milyen jellegű hiba jelentkezett. Ebből ne indulj ki...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24799) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Apósnak rendeltem néhány szenzort gázszivárgásra aliról. Rendben meg is jöttek, tesztelésnél riasztanak, de gázszivárgásra egyáltalán nem reagálnak neki. Én is akartam venni magunknak, meg nálunk is gázkazán van, nem értem mi a baj. Linkeltem a terméket, szerintetek rosszat vehettünk?
[link]

(#24800) Csabroncka válasza Beerwolf (#24797) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én a tudatos vásárlótesztet nem feltétlen ajánlanám támpontnak! (beszéltünk róla már korábban porszívók és egyebek kapcsán)

Röviden tömören nem ajánlok olyan tesztet, ahol a mosógép minőségben a Miele a legalja kategóriát képviseli!

Direct Drive: Nagyon halk, kisebb a kopóalkatrészek mennyisége, egyelőre az a tapasztalat, hogy megbízható.

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.