Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) natë


natë
nagyúr

A csavarokkal ki kellett volna szedni a gumit, műanyag akármit is, hogy le lehessen dugózni, de csak 1 jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#24952) Csabroncka válasza natë (#24951) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mi akadályoz meg abban, hogy erősebb csavart tegyél bele és kifeszegesd, ettől baja nem lesz a gépnek!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24953) natë válasza Csabroncka (#24952) üzenetére


natë
nagyúr

Arra gondoltam én is...csak nem mertem nekivágni, új a cucc.

(#24954) Csabroncka válasza natë (#24953) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem lesz baja, azért a lemezt ne bántsd ;] de magát a műanyagot gumit "roncsolhatod"....

"in medias res"

(#24955) Met válasza Csabroncka (#24952) üzenetére


Met
nagyúr

Nem feltétlen kell erősebb csavar, a meglévőt kell visszatekerni kicsit jobban hogy stabilabban tartson, ha kitört a menet amibe belekapna akkor ugrott a gari ;] akkor kellhet vastagabb csavar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24956) natë válasza Met (#24955) üzenetére


natë
nagyúr

Nem volt benne menet, csak a legvégén 1 "kapaszkodó".
Fene tudta, hogy nem kell a csavart teljesen kivsavarni.

(#24957) Met válasza natë (#24956) üzenetére


Met
nagyúr

Olyan mint amikor a tiplit akarod kiszedni a falból, ha nagyon betekered a csavart nem tudod kihúzni mert szétfeszíti a tipli végét, ha nem tekered be eléggé akkor meg bent marad a tipli.
Fene tudta, hogy nem kell a csavart teljesen kivsavarni.
Nyugi senki sem születik úgy hogy tudja, én is csak sejtettem :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24958) Csabroncka válasza natë (#24956) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez milyen márkájú mosógép, mert jellemzően nem ilyen "gagyi" megoldást szoktak alkalmazni, hanem normális metrikus csavar megy bele a műanyag rögzítőkbe...

"in medias res"

(#24959) pjen válasza Csabroncka (#24958) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztem,az én LG-m hez is ilyen volt.

(#24960) Csabroncka válasza pjen (#24959) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pedig mennyivel egyszerűbb a metrikus fém betéttel szerelt műanyagot kivenni :( , úgy látszik ez is a spórolás jegyében történik :(((

"in medias res"

(#24961) natë válasza Csabroncka (#24958) üzenetére


natë
nagyúr

Electrolux

(#24962) Dluinet válasza natë (#24961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én is megszenvedtem az egyikkel, de kijött (szintén Electrolux)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24963) Csabroncka válasza natë (#24961) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ne óvatoskodj :N

"in medias res"

(#24964) natë válasza Csabroncka (#24963) üzenetére


natë
nagyúr

Már csak nagyobb csavarral fog kijönni, holnap szerzek egyet. Vagy marad a flex. ;]

(#24965) mmdms válasza Csabroncka (#24963) üzenetére


mmdms
addikt

Nemrég költöztem, le akartam rögzíteni a dobot hasonló csavarokkal, de marhára nem ott volt a dob, ahol a lukak. Hárman toltuk húztuk, de eredménytelenül. Hogy célszerű újbóli mozgatáskor rögzíteni? :F

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24966) pjen válasza Csabroncka (#24960) üzenetére


pjen
félisten

Így van,először én is azt hittem véletlen a dugó húzót csomagolták mellé. ;]

Mozzarella:tényleg, egy dugó húzóval nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#24967) Csabroncka válasza mmdms (#24965) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Függőlegesen szállítod, meg gurulós kocsin tolod....

"in medias res"

(#24968) Csabroncka válasza Csabroncka (#24700) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Fogyasztás és tapasztalatok 1 hét után: Zepter THERAPY AIR® ION

Használati mód: automatikus

1-es ventilátor sebesség, kikapcsolt led: 3W

Turbó fokozat, kikapcsolt led: 39 W

-Valóban jól szűri a port, az ionizátort kikötöttem (kikapcsolni nem lehet)

A készülékről kicsit bővebben: Szűrő keresés, és utánakeresés közben gyakorlatilag kiderült, hogy a készülék amerikai, pontosabban a Rabbit Air MinusA2 700A, ami a minőség szempontjából nem mellékes - normális leiratot és magyarázatot talál az ember a készülék működésével kapcsolatban. Sajnos az európai piacra gyártott Zepter butább, de fő funkcióiban abszolút megegyezik a fenti modellel.

Értelemszerűen Zepter áron meg se próbáljátok megvásárolni, ugyanakkor használtan, jó állapotban töredék áron hozzá tudunk jutni!

Szűrő:
Két dolog van:
1. A Zepter csak teljes szűrőkittet árul 25.000 Ft-ért (ez alapvetően nem egy olyan rossz ár!)

2. Amerikából lehet csak HEPA szűrőt rendelni, ennek ára 10.000 Ft, viszont vám és szállítással együtt az ár felmegy 18.000 Ft-ra.

A HEPA-n kívül valamennyi szűrő mosható, ezért megkockáztatom, hogy rendszeres takarítás mellett a HEPA kibír 2 évet (ami ugye a lényeg).

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24969) natë válasza pjen (#24966) üzenetére


natë
nagyúr

Dugóhúzó bevált!! Szültem 4 gyereket közben, meg egy barnanedvét. A kedves konstruktőrök sz@rjanak tankot.

(#24970) pjen válasza natë (#24969) üzenetére


pjen
félisten

Hát..gratula. :C

(#24971) Timmcsy válasza blg (#24930) üzenetére


Timmcsy
tag

Szia! Es jobb a vegerdemeny, mintha sutoben sutnem a pizzat? Koltozunk es teljesen veletlenul a vasarolt mikronak van crisp funkcioja. Epp azon gondolkodtam, hogy vajon mire lenne ertelme hasznalni, amit ne tudnek sutoben megcsinalni...??? Koszonom!

(#24972) Csabroncka válasza natë (#24969) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

;]

"in medias res"

(#24973) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Jobb topikot nem találtam így itt kérdezek. :D Bár ez is kisgép.

Van egy pentax cam 100/00 szivattyúm. Műanyag járókerék van benne. Sajnos egy darabka le van törve belőle. Ha most kicserélném sárgarézre mennyit dobna a teljesítnényen? Elég jó szivattyú. Most szedtem szét kicsit a csapágyakat megkentem olyan lett mint az új pedig 10 éves minimum van.

(#24974) Dluinet válasza Csabroncka (#24968) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hol van benne az ionizátor?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24975) Atesz 666 válasza #65388800 (#24973) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-A teljesítményen nem hiszem,hogy javítana bármennyit is,de időtállóbb lenne az tuti. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24976) #65388800 válasza Atesz 666 (#24975) üzenetére


#65388800
törölt tag

Lehet félreértelmezted amit írtam. Ha a mostani kb 10 éves műanyag járókereket kicserélem sárgarézre. Dob e valamit a teljesítményen. Gondolok itt arra hogy kicsit törött és 10 éve benne van.

(#24977) #94529552 válasza Timmcsy (#24971) üzenetére


#94529552
törölt tag

Próba cseresznye. :P Abban kész van 8-10 perc alatt, vagy amennyire szükséges, majd ki kell tapasztalni, hogy neked milyen szinten megfelelő, és fontos hogy ne legyen túlsütve. A gázsütőben pedig csak az előmelegítés ennyi idő. YT-on is vannak Crisp tálas mikrós receptek. Nekünk bevált mindenesetre. :)

(#24978) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Karcher SE 4002 géppel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Neten lehet látni sok videót hogy milyen hiper szuper kis otthoni masina, de valójában megéri ezt a gépet megvenni?
Jó lenne itthonra szőmyegre, szék, matrac, kanapé, és természetesen autó kárpit tisztítására. Inkább a kárpitfej része lenne a fontosabb hogy az mennyire jó.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24979) #40553216 válasza Csabroncka (#24968) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy kettőt 29e-ért.

(#24976) kalm007
Szerintem pont jól értette. Ha a lapátok valamelyike vagy közülük több is törött volt, akkor nyilván lesz teljesítménynövekedés, de nem a réz, hanem az épsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24980) blg válasza Timmcsy (#24971) üzenetére


blg
senior tag

sima sütőben nagyon régen sütöttem már pizzát, így nem tudom. de a mikrót nem kell előmelegíteni. 9 perc egy Dr. Oetker pizza.

(#24981) #65388800 válasza #40553216 (#24979) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor mégis lesz nem? :DDD

(#24982) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre ellene szükségem, hátha akad a közelben egy villamosmérnök. :D
Kaptunk USA-ból egy elektromos eszközt, ami természetesen nem megy bele a magyar konnektorba. Addig én is eljutottam, hogy sima fizikai átalakító nem elég, olyan kell, ami a 220V-->110V-ra alakítja át. A gondom az, hogy a készüléken 110V / 580W jelzés van, amit viszont én találtam átalakítókat azok max 75W-ot írnak. Viszont egyáltalán nem értek az áramhoz, így nem vagyok képben, hogy jól okoskodom-e , ha azt gondolom, hogy ez így nem jó. :U

(#24983) Csabroncka válasza Dluinet (#24974) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A kiveszed a szűrőkazettát, akkor a jobb felső sarokban (ez a tisztító nyílás). A két csavart kiveszed, így kijön a tű elektród. Egyszerűen lehúztam a sarukat az anódról és a katódról, és leszigszalagoztam őket. A tűelektród és a borítás is ment vissza simán.
Állítólag a gyártó szerint nem termel ózont, én ilyet a lakásban nem használok, mert az Ózon mérgező. A virágaim tisztítják nálam a levegőt.

Nem kell hinni nekem (volt már erről korábban szó), de azért szakmai ártalomból kicsit értek hozzá....

"in medias res"

(#24984) pjen válasza lordring (#24982) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen készülék,lehet,hogy az 50/60 Hz is gond lesz majd.Ahhoz,hogy működjön kell egy tisztességes trafó:220/110V és olyan 1000W.Ez már egy elég nagy és nehéz szerkezet.

(#24985) lordring válasza pjen (#24984) üzenetére


lordring
aktív tag

Az tuti többe kerülne, mint maga készülék. ;]

(#24986) #94529552 válasza lordring (#24985) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az csak a készülék árától függ.[link]

(#24987) lordring válasza #94529552 (#24986) üzenetére


lordring
aktív tag

Egy hajsütő/szárító készülék egyben, főleg utazásra lett volna nagyon hasznos, de ekkora konvertert nyilván nem visz magával az ember. Vajon ha egy sima 75W-ot tudó átalakítóval üzemelném be, mi történne? Nem melegszik fel? :U

[link]

(#24988) blattida válasza lordring (#24987) üzenetére


blattida
nagyúr

A 75 wattos konverter leégne, ha nincs benne védelem, ha meg van, akkor lekapcsolná a kimenetét, ergo, használhatatlan lenne. Ahogy már korábban is írták, használj hozzá való teljesítményű adaptert/invertert.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24989) lordring válasza blattida (#24988) üzenetére


lordring
aktív tag

Oké, köszi mindenkinek!

(#24990) #94529552 válasza lordring (#24987) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ááá, az a trafó gyorsan megolvadna. Szerintem felejtsd el, oda kell amper bőven. Illetve, ha nem lenne benne semmi egyéb elektronika, csak a fűtőszál, akkor akár egy usa-eu átalakító is elég lenne, de a motor miatt felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#24991) lordring válasza #94529552 (#24990) üzenetére


lordring
aktív tag

Hát ebben szerintem nincsen motor, lehet rosszul fogalmaztam :

[link]

(#24992) pjen válasza lordring (#24987) üzenetére


pjen
félisten

Ha úgy sem tudod,akarod használni trafóval.Nem tudom milyen motor van a szárító részben,de én megkockáztatnék egy megfelelő feszültségű és terhelhetőségű diódával félhullámú feszt adni neki.Mondjuk 700V/10A egy tenyérnyi hűtő bordán.Ez nem lenne se nehéz,sem drága.

Ha nincs motor simán jó lehetne a diódás félhullám.Ha az 580W os fűtó szálra rákötöd a 230V-ot valószínűleg leég.

[ Szerkesztve ]

(#24993) adp


adp
őstag

sziasztok!
Milyen kombinált hűtőt-fagyasztót ajánlotok 70e ftig

(#24994) Dluinet válasza lordring (#24982) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a benne lévő 110V trafót kell kiszedni, és európaira cserélni

az ide-oda konvertálás nem vezet semmi jóra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24995) Dluinet válasza Csabroncka (#24983) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi, megnézem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24996) Ádám16


Ádám16
addikt

Uraim, megérné ezt a mosógépet megvennem?
Whirlpool AWS 71000. Nincsenek hatalmas igényeim. 2 van, mosson, és legyen megbízható hosszú ideig.

(#24997) pjen válasza Dluinet (#24994) üzenetére


pjen
félisten

Láttál már ilyet szétszedve?Én még, nem azt sem tudom,hogy működik.Lehet nincs is benne trafó.

(#24998) blattida válasza Ádám16 (#24996) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kell a hét kg töltet, ennyi rá a keret és keskeny kell, akkor igen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24999) Dluinet válasza pjen (#24997) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mármint "egy elektromos eszközt", hát én többet is :D

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25000) Ádám16 válasza blattida (#24998) üzenetére


Ádám16
addikt

A 7kg nem feltétlen kellene, de ki tudja, hogy gyerek mellett ez hogyan fog módosulni. Beépítve lesz 1-2 év múlva a konyhába, szóval a keskeny előny, a keret pedig mehetne feljebb, de "minek", ha tudja, amire szükség van.
Megrendeltem, és köszönöm a választ.

Most vettünk lakást, 2 hónap múlva költözünk, és szükség lesz háztartási eszközökre, úgyhogy remélem, jöhetek még kérdésekkel. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.