Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) ariel96 válasza szabog74 (#18050) üzenetére


ariel96
tag

A Bosch csapágyas lett.

Az Ariston sokkal könnyebben centrifugált, és a toll párna szárításához megfelelt. Most az a legnagyobb gondom, hogy nem találok megfelelő méretű Aristont, 60 cm mélység túl sok, max. 55 cm-es fér el.

(#18052) ariel96 válasza szabog74 (#18050) üzenetére


ariel96
tag

Ez a szikkasztás tökéletesen elegendő ahhoz, hogy a toll összecsomósodását megszüntesse. :)

Nem ismerem a Candy, LG, Indesit márkákat. :U

[ Módosította: Mate ]

(#18053) fi:zi'k válasza ariel96 (#18052) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lécci szokj le erről az állandó félkövér kiemelésről. Az olvashatóságot rontja, azzal pedig hogy mindent kiemelsz, nem tudom mit is szeretnél elérni.
Köszi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18054) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kis villanyosszaki kérdés:
3 fázis, főzőlap.
A 0 (kék) és a föld( zöldsárga) egyértelmű, de a 3 fázist nevezzük l1 (barna), l2( szürke) l3(fekete)-nak mindegy hogy a falból érkező melyik 3 fázisra (mindhárom fekete) kötöm, vagy ottani sorrendnek is van jelentősége?
De akkor azt meg mi alpján állapítom meg ha mindegyik fekete? :D

Kikötésnél sem jelöltem meg őket... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18055) pjen válasza Ferdzsoo (#18054) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy,de ha többet írnál a főző lapról és a kismegszakítókról esetleg lehetne optimalizálni.De működésre mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18056) Ferdzsoo válasza pjen (#18055) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sok variáció nemhiszem hogy lenne ez egy panel. :D
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18057) Morris válasza Ferdzsoo (#18056) üzenetére


Morris
veterán

Mindegy, hogy fázisokat hova kötöd.
Ennek nincs jelentősége.
Mekkora megszakítóid vannak? Ez már érdekesebb kérdés. :U
Ja és milyen teljesítményű a főzőlap?

[ Szerkesztve ]

(#18058) Ferdzsoo válasza Morris (#18057) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kism. 22A. 6600w. A főzőlap, de már be volt ide kötve, megfelelően müködött csak szét kellet szednem a konyhaszekrényt és ki kellett kötnöm. Most meg rakom vissza...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18059) Morris válasza Ferdzsoo (#18058) üzenetére


Morris
veterán

Most akkor 3 fázis van, vagy csak 1?

(#18060) YAS-dude válasza Ferdzsoo (#18054) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mindegy melyiket melyikre kötöd.

(#18061) Ferdzsoo válasza Morris (#18059) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

3. Mért lenne 1?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18062) Morris válasza Ferdzsoo (#18061) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nem értem. Mindegyik kismegszakító 22A-es?
Mert csak egy értéket írtál.
Lényeg a lényeg, tök mindegy melyik fázis hova megy.

[ Szerkesztve ]

(#18063) Ferdzsoo válasza Morris (#18062) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ennek a körnek a megszakítója 22A. 3 pöcökből áll amit egyszerre lehet csak kapcsolni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18064) pjen válasza Ferdzsoo (#18063) üzenetére


pjen
félisten

Akkor az egy 3 fázisú 22A es kismegszakító,de mindegy a bekötésnél lényegtelen.

(#18065) attiati


attiati
veterán

nálam is porszívó a kérdés:
67nm lakás (42nm parketta 25nm kő/járólap)
szőnyeg szinte kizárt, max 1-2nm díszítési célból
havonta 2-3x használom
állat nincs

szempontok:
allergia, ne menjen vissza por a levegőbe.
ne törjön, repedezzen, kopjon a cső és a fej
a zaj teljesen mindegy
sztem a porzsákos jó lesz (ha nincs ellenérv)

Tényleg nem lehet pár 10e ft-ból megúszni?
Havi 2-3 használatra 50-60e forintot túlzásnak érzek.
Eddig egy porzsákos LG V-CQ263ST volt

nem gondoltam volna, hogy van ilyen topik :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#18066) Dave™ válasza attiati (#18065) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem Gorenje VCEA 21 SBKR. Szőnyegen kívül mindenhol A osztályú, 3 féle porzsákot kapsz hozzá, HEPA, alig nyom vissza port, még viszonylag halk is, és 28000 Ft, 3 év (van ahol csak 2) garanciával. Nálunk bevált.

(#18067) Ferdzsoo válasza pjen (#18064) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszönöm mindenkinek, rendben műkszik. :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18068) Csabroncka válasza attiati (#18065) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Anyáméknál ez elég jól bevált, strapabíró, egyszerű szerkezet, Menalux DF zsákot és HEPÁ-t is kapsz hozzá később korrekt áron.

Az én Samsungomba pl horror ára van a HEPÁ-nak.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18069) ViSAS válasza ViSAS (#18049) üzenetére


ViSAS
senior tag

Erre esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18070) ribarszki válasza ViSAS (#18069) üzenetére


ribarszki
őstag

Elég világosan leírták, hogy ajánlják. Elég érthetően leírtam neked egy hosszú hozzászólásban a turbókefe működési elvét. Mégis mit vársz még?

(#18071) YAS-dude válasza Ferdzsoo (#18063) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jegyezzük meg, hogy nincs 22 amperes kismegszakító, bár lényegtelen részlet.

(#18072) pjen válasza YAS-dude (#18071) üzenetére


pjen
félisten

Régen a Bakony művekben volt,Apáméknál a 70 es években olyant tett a szolgáltató,sőt 28A es üs volt a műveknek.

[ Szerkesztve ]

(#18073) laszlo168 válasza Ferdzsoo (#18067) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az a lényeg, ne melegitsen forditva:)

(#18074) csemberlen válasza pjen (#18072) üzenetére


csemberlen
őstag

A 28, és a 22 az nem amperszám.
A 16A-ra volt 22 írva, vagyis annyit elviselt egy ideig, a 20A-ra meg a 28.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18075) pjen válasza csemberlen (#18074) üzenetére


pjen
félisten

Lehet igazad van,fene emlékszik már pontosan.

(#18076) attiati


attiati
veterán

azt honnan lehet kideríteni, hogy egy porszívó tömített vagy sem?
láttam a füst teszt videót, de a többi porszívónál is megnézném, hogy tömített e

Dave: köszi, ez tényleg jónak tűnik!
Vajon egy Miele Parket Twister fej rámegy?
Parkettán könnyen odaférsz vele mindenhova?
A gumi cső tartósnak tűnik? Az szokott általában eltörni elsőnek.
Hány rétegű porzsákot raksz bele?
a 700w-os motor és a 190W szívóerő elég?

[ Szerkesztve ]

(#18077) Dave™ válasza attiati (#18076) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miele fej passz, én a sajátjaival használom csak, nincs is más. Eddig mindenhova odafér, ha szűk rés van, oda van ahhoz való fej (három fej tartozék). A flexibilis cső teljesen rendben van, azt nem tudom megítélni hogy idővel lesz-e baja vagy sem. Van rajta valami törésgátló. Nem tud hány rétegű, mikroszűrős. Teljesítmény: ez a legviccesebb része, elvittük párom szüleihez, mivel gyengének találták a 2100W-os Samsung (480W szívóerő!) teljesítményét, és azt mondták kizárt, hogy ez jobban szívjon, aztán mégis jobban szívott :D

(#18078) ribarszki válasza attiati (#18076) üzenetére


ribarszki
őstag

Sehonnan. Az összes Miele tömített, és a drágább Electroluxok is nagy valószínűséggel tömítettek. A samsung, lg, philips volnalon erre ne vegyél mérget, még ha 50k is áll az árcédulán. A Gorenje? Vagy igen, vagy nem.. csináld meg vele a tesztet. Csak egy füstgép kell meg uv-lámpa :D

(#18079) attiati


attiati
veterán

Használ valaki felmosóból centrifugás (vagy pedálos) megoldást?
Ez jónak tűnik, de nem kapható itthon.
A műanyag megoldások meg gagyik.

(#18080) attiati válasza ribarszki (#18078) üzenetére


attiati
veterán

És a levegőbe visszabocsátott A osztályzásból nem következik, hogy jó?

Vagy azt nem úgy mérik, hogy összességében a porszívó bármelyik részéből a levegőbe visszajuttatott por mennyisége? Mindegy, hogy látványos füsttel csinálják, vagy levegő porkoncentráció méréssel.

Dave: köszi a tapasztalatokat. Eddig ő a befutó. Már csak azt kéne kideríteni, hogy tömített e.

[ Szerkesztve ]

(#18081) Dave™ válasza attiati (#18080) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, hogy tömített-e, az A osztályú besorolás mérésen alapszik, nekem ennyi elég. Allergiás nincs a családban, így leellenőrizni nem tudom. Azért választottam ezt, mert szőnyegen kívül mindenhol remekel, szőnyegen is hozza az átlagot, és még nem túl drága.

Felmosó: nekünk a TV shopos hurricane mops van, párom nagyon szereti. Hiába műanyag, nagyon masszív a mechanika meg a vödör is.

(#18082) Atesz 666 válasza attiati (#18079) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Használ valaki felmosóból centrifugás (vagy pedálos) megoldást?
Ez jónak tűnik, de nem kapható itthon.
A műanyag megoldások meg gagyik."

Üdv.

-Jó cuccnak látszik.
-Ahogy látom ennek a szettnek is csak a centrifuga dobja ami fémből van a többi része szerintem jófajta minőségi műanyag. :U
-Itthon szerintem a Vileda csinálja ugyan ezt pedálosban ami még minőségibb a többi rupótlan pld Tesco-s már csak durva utánzatok minőségben is.
-Én a Viledá-sból ezt a lapos felmosó szettet használom nagy megelégedéssel. :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#18083) pjen válasza attiati (#18079) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk is a Tv shopos van,egész jó.

(#18084) Ferdzsoo válasza pjen (#18072) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ti aztán vágjátok, igen bakony művek-es. :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18085) #03969024 válasza Ferdzsoo (#18063) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha nincs áramtalanító kapcsoló, akkor fix bekötésnél ajánlott lenne olyan kismegszakító, ami a nullát is megszakítja. Jelen esetben 4 "pöcökkel".

(#18086) pjen válasza Ferdzsoo (#18084) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,volt Eba is a két gombos és előtte az a fekete kallantyús.

(#18087) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Matracos kérdést hol tegyem fel, nem találtam szaktopicot :Y :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18088) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#18087) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyiss egyet! :P

Bútoros sincs?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18089) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#18088) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak antik bútor, meg a hobbit asztalos :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18090) attiati válasza Csabroncka (#13884) üzenetére


attiati
veterán

Csabroncka: látom nagyon képben vagy ivóvíz témában, kicsit felhozom ezt és ezt.

Logikus, amiket írsz. Magyarul egyik csapra szerelhető ivóvízszűrő rendszer sem biztonságos bakterológiai szempontból?

Nálam a fürdővíz engedésnél gyakran barna, sárga a víz. De ez gondolom a társasház saját vízmelegítő rendszere miatt van és valahol áll a felmelegített víz, de a hideg víz már nem olyan. (Egyébként csapból meleg vizet soha nem szabad ivóvízhez hozzáengedni, ami bojlerben vagy bármi egyéb tárolóban áll?)

Pro és kontra érveket ezrével lehet olvasni szervetlen ásványi anyagokban gazdag víz vs. desztillált víz témában. Mindenki sorban jön orvosi idézetekkel, tanulmányokkal.

Mi újság végül is a csapra szerelhető vízszűrők témában?

Indexen van egy nagyon jó cikk csapvízzel kapcsolatban.
Jézus se ivott PET-palackból

[ Szerkesztve ]

(#18091) attiati válasza Mercutio_ (#18087) üzenetére


attiati
veterán

Index fórumon van egy jó matracos topik.
Bármilyen kérdezés előtt itt olvasd végig a tanácsok menüt
Sok lesz, de hasznos.
Csak szólok, hogy Mo-on pár ember érdekeltségi körébe tartozik a matrac boltok nagy része.

(#18092) Csabroncka válasza attiati (#18090) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Magyarul egyik csapra szerelhető ivóvízszűrő rendszer sem biztonságos bakterológiai szempontból?"

A baj nem ott kezdődik, hogy használja valaki! Jó szokás szerint (használattól függetlenül) a csere időtartama változik egy idő után miután elkezdi az ember drágállni a patronokat!

A víz rozsdabarna elszíneződését valóban az is okozza. Randa de fogyasztás szempontjából, nem okoz bajt - ez csak egy élvezeti faktor csökkenés. Meleg vizes rendszer esetén a fűtőtestek anyaga és állaga nem mindegy, ez a mai modernek esetén nem gáz, de a régiek hagynak maguk után kívánni valót.

"Pro és kontra érveket ezrével lehet olvasni szervetlen ásványi anyagokban gazdag víz vs. desztillált víz témában. Mindenki sorban jön orvosi idézetekkel, tanulmányokkal."

Ezeket az embereket agyon kellene ütni, hasonló mint a fényevés! Desztillált vizet inni önmagában öngyilkosság nagy mennyiségben. Magas nátirum tartalmú víz pedig azért nem jó, mert magas koncentrációban sejtméreg.

Az ország nagy részén normális az ivóvíz, a szolgáltatónál tájékozódj a minőségről - ha karsztos a vidék akkor gond egy szál se - az Alföldön és egyes nagy mezőgazdasági régiókban már lehetnek gondok.

"in medias res"

(#18093) Mercutio_ válasza attiati (#18091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre a matracos topicra gondolsz?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18094) Pipó


Pipó
őstag

Hahoj! Pb gázról szeretnénk üzemeltetni beépíthető gáz főzőlapot. Az a baj, hogy amit kinéztünk Electrolux EGH6242BOX leírásában mindenhol cseppfolyós gázt írnak, ill. egy helyen zárójelben LPG-t, de még véletlenül sem nevezik Pb gáznak. Persze kapcsolatuk nincs a honlapon. Nyugodtan megvehetjük, vagy keressek olyan típust, ahol néven nevezik a gyereket?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#18095) Morris válasza Csabroncka (#18092) üzenetére


Morris
veterán

Mi a gond az alföldi vízzel?

(#18096) Ferdzsoo válasza Csabroncka (#18092) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én csak azt nem értem mitől lesz büdös a csapvíz ha kinthagyom pl 2 napra.?
Élünk ausztriában is ott ha 1 hétre kiteszem egy pohárban a csapvizet sem lesz semmilyen szaga!
Illetve a brutális vízkő ami itt van, ott ez meg szinte nem létezik egyszerűen NINCS vízkő.
Nah most hosszútávon a vízkő vajon jó e a szervezetemnek?
Szívesen innék itthon is csapvizet, de egyszerűen rossz az íze! Velem van a baj?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18097) pjen válasza Ferdzsoo (#18096) üzenetére


pjen
félisten

Kis hazánkban is többféle a víz.Én például szeretem a csepeli vizeket.A soproni ászok sört pedig pont a viz íze miatt nem.Viszont naponta vizsgálják biztos nem árt egyik sem.

(#18098) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Vásárlási tanácsot szeretnék tőletek kérni.
Az egyik az egy alulfagyasztós hűtő. Maximum 190cm magas. Inox színű. A keret 120-130e lenne rá.
Illetve szeretnénk venni valami hepa szűrős, porzsák nélküli porszívót 25e körül.
Milyen típusokat ajánlanátok?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18099) Csabroncka válasza Ferdzsoo (#18096) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Attól bajod nem, egészséges és finom!

Morris: A mélységi vizekkel azért van baj, sok vas és mangán mellett meg-meg csurran az Arzén is - igaz attól még hogy határérték feletti nem kell aggódni, de sokszor szulfidos amitől meg büdös is -na ha ezt összehasonlítod Pl egy Veszprémi vagy Budai csapvízzel akkor tényleg az a helyzet, hogy utóbbi fogyasztóknak gyakorlatilag ásványvíz folyik a csapjukból!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18100) attiati válasza Csabroncka (#18092) üzenetére


attiati
veterán

de kezdve ott, hogy mi a letjogosultsaga a vizszuroknek?
csak a tevhitek es az emberi butasag? erre epult ekkora iparag? dobbenve nezem, hogy vannak tobb 100e ftos berendezesek.

aztan folytatva ott, hogyha van letjogosultsaguk, akkor miert nem terjedtek el jobban?
miert nincs egyetertes szakmai korokben, hogy melyik a jo vizszuresi modszer es melyik a jo vizszuro?
csak a profitszerzes es az erdekeltseg miatt megy a harc a kulonbozo modszerek kozott?

vegul pedig ha van letjogosultsaga, akkor tudsz mondani 1-2 keszuleket, ami oke, ha jol hasznaljak?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.