Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) werszomjas


werszomjas
őstag

Indukciós laphoz kéne vennem edényeket, merre induljak?

Bolt, márka ? Olcsón szeretnék jó minőséget persze :DDD

üdv

(#18252) Morris válasza werszomjas (#18251) üzenetére


Morris
veterán

Amelyiknek az aljára tapad a mágnes, az mind jó.
IKEA-s elég jó minőség, én azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#18253) sutszi válasza werszomjas (#18251) üzenetére


sutszi
veterán

+1 IKEA. Ombarlig-ok jól mennek ár/érték arányban szerintem. Estére lett kész a kaja télen, és kiraktuk éjszakára a hidegbe. Reggel még meleg volt benne az étel. Jó a hőtartásuk.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18254) attiati


attiati
veterán

légkondi kitakarítás miből áll?
csak szakember végezheti, vagy házilag is megoldható szakszerűen és egészségügyi szempontból is megfelelően?

(#18255) Dluinet válasza attiati (#18254) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Így kell klímát fertőtleníteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18256) #40553216 válasza werszomjas (#18251) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nagyanyád legegyszerűbb zománcozott edényeit kunyizd el! ;)

(#18257) Melack válasza werszomjas (#18251) üzenetére


Melack
veterán

+1 az IKEA cuccokra, de a mágneses tipp is jó. Nekünk nagyi adott egy komplett szettet, nála csak állt. Nem Zepter, de jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18258) Zeki válasza attiati (#18254) üzenetére


Zeki
nagyúr

A videó egy gyorstalpalós alig ér valami takarítás. Sajnos klímások is szokták ezt csinálni.
A VALÓDI takarításnál kiszedik a mókuskereket is, átvizsgálják van-e rajta penész, elmossák, fertőtlenítik.
Mégtutibb ha a végén az egész beltéri egység kap egy ózonos fertőtlenítést is, akkor olyan lesz mint újkorában. :)

(#18259) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Egy turmix gépet szeretnék venni, aprításra is legyen alkalmas és honnan érdemes rendelni, amivel több év garanciát adna.
Maximum 10 ezret szánok rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#18260) Csabroncka válasza attiati (#18254) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Amin nem szabad spórolni a tisztító folyadék! Nem az illat a fontos, hanem a hatékony fertőtlenítés. Nálam eddig ez a család vált be, a mobil klímához és a splithez is ezt használom.

A videót szerintem is csak a csaj miatt linkelték ;] , főleg akkor van értelme a rendszeres Ózonos fertőtlenítésnek, ha nagyon párás (van penészedő sarok is esetleg) fülledt a lakás. Száraz lakásokban rendszeresen takarított hőcserélő és szűrő mellett az életben nem lesz a mókuskerék penészes, inkább porosodik.

Amit sokan elfelejtenek, hogy split esetén létezik kültéri egység is.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18261) pjen válasza Csabroncka (#18260) üzenetére


pjen
félisten

Nálam most voltak karbantartani,a kültérit hátulról átfújták egy levegő pisztollyal és passz.

(#18262) polonic


polonic
félisten

Melegszendvics sütőből melyiket ajánljátok? Az összenyomós félére gondolok. 10 ezer körül milyenek vannak?

(#18263) Csabroncka válasza pjen (#18261) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem nagy kunszt, ezt csak azért mondtam, mert nálunk a cégnél egyszer kihagytak egy kültérit - valami madár beleköltözött :DDD

"in medias res"

(#18264) pjen válasza Csabroncka (#18263) üzenetére


pjen
félisten

Még mindíg jobb mint a darazsak.

(#18265) Antonio válasza polonic (#18262) üzenetére


Antonio
senior tag

Mivel a szendvics sütök hála istennek nem valami szofisztikált eszközök, van bennük egy melegítőszál és valamilyen hőátadó (teflon kerámia stb) felület és kb ennyi. Anélkül hogy márkát ajánlgatnék -szendvics sütőért még az árukeresőt sem nyitom meg- :DDD szerintem ha nézed őket akkor nézd meg milyen műanyagokat/fémet használ, milyen a kidolgozás ez sokat elárul. Pl Egy fém kasznis, fém rögzítő füles (feltéve ha van egyáltalán olyan) valószínűleg tovább bírj mint egy műanyag.

A kérdés mennyire sűrűn használod.

Ha csak szendvics sütésre kell -néhanapján- akkor van 3-4-5 ezerért is valami egyszerű aztán ha csak 2-3 évig bírja akkor 2-3 évig bírja (de ha ritkán használod és csak szolid szendvicseket csinálsz akkor sokkal tovább bírhatja). Komolyabbat fölösleges venni. De ha másra is akarod használni pl grillezés akkor az már kicsit többe kerül

Persze ha mindennap szendvicset akarsz gyártani lehet érdemesebb valami strapabíróbbat venni, aminek a lezáró füle nem pattan el elsőre, mikor a jó vastagon megpakolt szendvicset nagy nehezen összenyomod és a sütőlapokat rázárod :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18266) st6969 válasza werszomjas (#18251) üzenetére


st6969
őstag

+1 Ikea, illetve még olcsóbban Aldi/Lidl, amin rajta van az indukciós jel, általában vállalható minőség. Amit messze kerülj el: Blaumann és gyanúsan olcsó társai, tv shopos cuccok (pár hónapi jó, utána kuka). Tefal-t is veheted, de az nem olcsó. Leginkább a bevonatosakra (teflon, kerámia...) vonatkozik, amit írtam.

(#18267) thomeef


thomeef
őstag

Rendeltem egy ilyen Liebherr hűtőt, elég jó ár sztem, és most ingyen hozzák házhoz is. A használt Siemens nem nyert hangszórót, viszem vissza :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18268) sutszi válasza Benir8 (#18259) üzenetére


sutszi
veterán

Most vettünk Mall.hu-n Bosch MSM66150-et. 12K volt akcióban. Nagyon elégedettek vagyunk vele. Sok értékelése van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18269) Benir8 válasza sutszi (#18268) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ. Ahogy látom minden boltba 2 év garanciát adnak rá, így van? :)

(#18270) Csabroncka válasza thomeef (#18267) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem bánod meg! Nálam lassan egy éve 3221 megy. Az inverteres motorok miatt ezek már baromi halk gépek. Mielőtt kérdeznéd én 5-ös fokozaton használom most nyáron, télen pedig 4-esen.

"in medias res"

(#18271) thomeef válasza Csabroncka (#18270) üzenetére


thomeef
őstag

Szuper, el is kapkodták szerintem, mert már nincs is raktáron ahogy nézem. :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18272) Csabroncka válasza thomeef (#18271) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem ez a típusú ajtónyitó nagyon jó innováció - mivel nem rángatod a gépet kíméled a zsanérokat és a gumit.

Előző hónapban kimostuk, a fagyasztó gyakorlatilag jégmentes volt, a dobozokról lehulló cucc maradt benne, de magán a hűtőfalon nem volt lerakódás. A műanyagok jó minőségűek, kérdés 5 év után is ilyen szép fehérek lesznek-e ;]

"in medias res"

(#18273) thomeef válasza Csabroncka (#18272) üzenetére


thomeef
őstag

Egy kis színváltozás belefér 5-10 év múlva, az legyen a legnagyobb baja. ;] Kösz az infót az ajtónyitóról, remélem masszív darab, a régi electrolux-ról én letéptem a kallantyút :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18274) #40553216 válasza Csabroncka (#18272) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a sajátomon már 19 éve rángatom az ajtót. Sem a zsanérok, sem a gumi nem ment tönkre, utóbbi (ha tiszta) ugyanúgy ráhúzza az ajtót, mint új korában. A színe sem változott semmit. A gép sem nagyon mozdul a maga 483 literes méretével. :DDD

(#18275) Csabroncka válasza #40553216 (#18274) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért remélem tisztában vagy azzal, hogy miket gyártanak mostanában - és ez alól sajnos egy gyártó sem képez kivételt :(

"in medias res"

(#18276) #40553216 válasza Csabroncka (#18275) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elsőre: nem vagyok tisztában, bár minden mást nézve, miért éppen ez maradna ki. :(
Másodikra: nem hiszem, hogy minden gyártó így állna hozzá. Nemírommelyik. ;)

(#18277) Csabroncka válasza #40553216 (#18276) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Részben környezetterhelési okokból is még a prémiumok is beáldoznak a lemezvastagságnak, és bizonyos elektronikai alkatrészeknek- sajnos :((

"in medias res"

(#18278) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Kerámialapos főzőlapot mivel szabad tisztítani tudnátok segíteni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18279) fi:zi'k válasza Nerazim (#18278) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Súrolószer mentes tisztítószerrel és kaparóval, ha ráég vmi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18280) Nerazim válasza fi:zi'k (#18279) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget, esetleg tudnál konkrét példát is mondani?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18281) YAS-dude válasza Nerazim (#18280) üzenetére


YAS-dude
őstag

Well-done hideg zsíroldó pl.

(#18282) Nerazim válasza YAS-dude (#18281) üzenetére


Nerazim
őstag

:C :R megpróbizom

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18283) Dluinet válasza Nerazim (#18278) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csodaszivaccsal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18284) Mercutio_ válasza Dluinet (#18283) üzenetére


Mercutio_
félisten

"a vízzel nedvesített szivacs nem csak tisztít, de mikrokarcolásokat is ejt a nem kellően kemény felületen, pont mintha valami nagyon finom csiszolópapírt használnánk."

Ha a mikroszemcsés súrolószer nem ajánlott akkor szvsz ez se :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18285) Morris válasza Mercutio_ (#18284) üzenetére


Morris
veterán

Ahhoz szerintem elég kemény a felület.
Amúgy a csodaszivacs nagyon jó cucc. Én is csak ajánlani tudom.

(#18286) Surda- válasza Nerazim (#18282) üzenetére


Surda-
őstag

Annyit tennék hozzá,hogy óvatosan vele,baromi erős.
A családban volt,akinél olyan allergiás reakciót váltott ki,hogy dokihoz kellett menni és hónapokig tartó gyógyulás lett belőle.
Megijedni persze nem kell,de elsőre óvatosan vele, vagy gumikesztyűben.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18287) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lehet hűtőt kell vennünk a következő hónapban.A régi van vagy 10-15 éves és megadta magát reggel...Nagyon sokat nem akarok költeni rá max 70-80.
Liebherr CTP 2921 Hűtőszekrény, hűtőgép?

A márkáról jókat olvastam itt régebben.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18288) thomeef válasza Orlin (#18287) üzenetére


thomeef
őstag

Abszolút jó, ennyiért nem találsz jobbat, de 70k-ért 1-2 nap alatt elviszik raktárról, so ha ilyet akarsz most rendelj szerintem. Főleg hogy a mai nappal bezárólag ingyen házhoz viszik.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18289) Orlin válasza thomeef (#18288) üzenetére


Orlin
addikt

Közben megoldódott a probléma.Hátul az elosztóból kihúzódott a kábele... :DDD :W :DD
De amúgy nézegettem már régebben is azt a hűtőt!A mostani tényleg régi és már csak a fogyasztás miatt is jobb lenne.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18290) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszi szépen a segítséget mindenkinek :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#18291) attiati válasza Orlin (#18287) üzenetére


attiati
veterán

ezek az árcsökkentett cuccok ki vannak gyűjtve valahol mediamarkt-on?

(#18292) Benir8


Benir8
senior tag

Van valakinek ilyen botmixere? Érdemes megvenni? A tetején miért van 2 féle sebesség fokozat kinézete, tekerése?
Nem rég láttam kiárusított darabon a Lidlbe.

[ Szerkesztve ]

(#18293) sutszi válasza Benir8 (#18292) üzenetére


sutszi
veterán

Mi vettünk, de 1 hét után üzemképtelen lett. Kiesett egy darab belőle így már nem forgatott semmit.
Az aprító csatlakoztatása problémás... (Szerintem az úgy abban a formában tervezési hiba.) A garancia miatt nem kell aggódni simán visszavették...

Ezért vettünk Bosch-t ami megerősítette azokat a meglátásaim amit az előzőnél problémásnak ítéltem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18294) YAS-dude válasza Benir8 (#18292) üzenetére


YAS-dude
őstag

Általában az egyik gomb olyan sebességgel pörgeti amilyet a tolókán beállítasz, a másik a "turbo", azaz teljes kakaó beállítástól függetlenül.

(#18295) Benir8 válasza sutszi (#18293) üzenetére


Benir8
senior tag

Hűha, akkor nem érdemes megvennem? :Y

(#18296) Benir8 válasza YAS-dude (#18294) üzenetére


Benir8
senior tag

Ezt tudom én is, de nem erre gondoltam, hanem az hogy a legtetején van a tekerő vagy ahogy te mondod tolóka, miért különbözik?

(#18297) zsole84 válasza Zeki (#17627) üzenetére


zsole84
senior tag

Tehát nem :)

(#18298) sutszi válasza Benir8 (#18295) üzenetére


sutszi
veterán

Vehettünk volna ugyanolyat de ha már így volt gondoltuk kipróbálunk egy másikat. Azért van különbség. Könnyebb, halkabb és még számos paraméterben tér el előnyére az új mixer amit most nem részleteznék, mert technikai apróságok, de értem miért csinálták úgy ahogy. Jól tettük, hogy nem azt vettük újra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18299) Benir8 válasza sutszi (#18298) üzenetére


Benir8
senior tag

Igazad van. Rád hallgatom.
Egy Silvercrest termékem sem volt, de Boschra van, és igen elég jók. :)

[ Szerkesztve ]

(#18300) nandinho1334


nandinho1334
csendes tag

Sziasztok!

Költözünk, és hűtőt kell vásárolnom a közel jövőben. Lehetőség nyílt a családban megvásárolni egy 1 éves hűtőt, a pontos típusa SAMSUNG RB29FERNCSA , az ára 100e Ft lenne, az a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata vele, vagy általában a Samsung hűtőkkel. Az alvó helyünktől messze lenne, tehát a zaj miatt annyira nem aggódom (ha esetleg hangos lenne). A Samsung 10 év garanciát vállal a kompresszor meghibásodására, ez mennyire fontos?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.