Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Zeki válasza #65388800 (#18400) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem vagyok szerelő, de szerintem igen.

(#18402) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy Whirpool AWT-7105-ös mosógép. A minap furcsa hang jött belőle, ezért levettem a két oldalsó takarót, de gondoltam előtte azért elzárom a vízcsapját és áramtalanítom. Kiderült, h a hajtómotor ér hozzá az oldalsó lemezhez. Szinteztem kicsit az alsó lábain, így ez a hang elmúlt.
Összeraktam, indítottuk volna a mosást, de 5-6 perc után "H F" hibakódot dob. Villog a bal és jobb oldali LCD-n is a H és F betű. Google szerint ez vízvételezési hiba. A csap nyilván azóta nyitva van, és felnyitva a tetőt gyakorlatilag csurig van vízzel mindig. Szóval a vizet felszívja (hallani is, ahogy dolgozik a szivattyú), de valamiért mégis úgy érzékeli, h nem.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18403) pjen válasza runner 125 (#18402) üzenetére


pjen
félisten

A vizet nem szívja a mosógép,kinyit a mágnesszelep az érzékelőig bele folyik a víz aztán a szelep bezár.A szivattyú azért megy állandóan mert ki akarja nyomni a vizet,de valamiért nem tudja.Legalábbis amit eddig láttam mosógépet az mind így működött.Zárd el a vizet a kifolyó csövet Tedd az összefolyóba,had tudjon a viz szabadon kifolyni.

[ Szerkesztve ]

(#18404) YAS-dude válasza #65388800 (#18400) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nekem egy miele mosógépen van a miele szárító, esze ágában sincs leesni meg a mosógépnek sincs tőle baja. A szárítógép nem nehéz, meg nem centrifugál, nincsenek akkora erőhatások.

(#18405) VIPowER válasza runner 125 (#18402) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nézd meg a vízszintjelzőt nincs e eltömődve : [link].

(#18406) Bandus99


Bandus99
őstag

Stziasztok

Hutogep csere programrol targyaltatok mar itt?

Probalom nezegetni, mire lehetne cserelni, de nem sikerul mukodesre birni a kalkulatort.
Ami elsodlegesen kerdesem lenne, ha valaki tud infot:

Egy regi 125L-es Lehel fagyaszto szekrenyt le lehet cserelni egy mai modern kombi hutore?
Vagy fagyasztot csak fagyasztora lehet cserelni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18407) zsiz válasza Bandus99 (#18406) üzenetére


zsiz
őstag

Le lehet cserélni, most nem találom, de úgy rémlik hogy ezt olvastam valahol. Nem muszáj hűtő helyett hűtőt venni pl, lehet fagyasztószekrényt/ládát/kombihűtőt is. A feltétel csak a "minimum 10%-os energia, vagy minimum 20 kg/év CO2 megtakarítás".

A kalkulátort itt próbáld: [link]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18408) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Alulfagyasztós hűtő vásárlásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A keret olyan 150-200 körül lenne. Elsősorban a Siemens meg Bosch gyártók modelljeivel érdemes szemezni, vagy esetleg Samsung is jó?

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#18409) polonic válasza jozsi252 (#18408) üzenetére


polonic
félisten

Liebherr

(#18410) #65388800 válasza polonic (#18409) üzenetére


#65388800
törölt tag

igen. Nem rossz márka. Nekem is liebherr van már egy ideje és még semmi gond nem volt vele.

(#18411) Dluinet válasza jozsi252 (#18408) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Liebherr
Privileg
Gorenje

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18412) mzso


mzso
veterán

Egyébként no-frostra csak fagyasztóval kombinált hűtőnél van szükség? Az árukeresőn nincs olyan ami mindkettő.

(#18413) Csabroncka válasza mzso (#18412) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sokszor tárgyaltuk már ezt a témát itt! No-frost elsősorban azokra a helyekre kell ahol sokszor nyitogatják a hűtőt például étteremben..stb. általános otthoni felhasználás mellett inkább több a hátránya (hangosabb ugyan azon kategóriájú társainál, többet fogyaszt, több elektronika= nagyobb meghibásodási lehetőség, mindent azonnal dobozolni kell, mert szárít), a legtöbb háztartásban évente 1 alkalommal ki van takarítva a hűtő. Itt közülünk sok embernek minimális dér volt a fagyasztóban normál használat mellett...

"in medias res"

(#18414) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Mosógép ügyben kérnék tanácsokat. Most egy Indesit mosó-szárító van, és úgy látjuk, megérett a cserére. Az itteni javallatok alapján már nem egybe-gépben gondolkodunk. Először egy mosógép lenne aktuális, aztán majd kicsit később egy szárító.
Tehát: a keret max 150-ig, de ha van vállalható jóval kevesebbért is, az nem nagy baj :D . A lényeg a minimum 1200-as centri és a nagy kapacitás, ami legalább 7 kg.
Mi az a márka, amivel nem nyúlunk mellé, és mi az, amit inkább kerülni kell? Én személy szerint a Fagortól idegenkedek leginkább, de pl. egy ismerős szerelő a whirlpoolt említette, hogy "na, csak azt ne". Régebben volt Gorenjénk, sok évet elment, kiszolgálta az idejét. A mosogatógépünk Candy, azzal sem volt még gond.
A szórakoztatóelektronikai gyártók gépei (LG, Samsung, Panasonic) mennyire beváltak?

Másik téma: múltkor írogattam az új Electrolux sütőnkről a hőfok miatt. Ugye megmértem üresen (tehát úgy, hogy nem sült benne semmi) egy hőmérővel, és csak pár fok eltérést mutatott. Most vasárnap viszont próbaképpen betettem a sülő hús tepsije alá az alsó lemezre, és nem nyugtattam meg magam, hogy finoman fogalmazzak. 200 fokra volt állítva a sütő és alsó-felső sütésre. Az alsó lemezen lévő hőmérő mégis csak olyan 170 fok körüli hőt mutatott, pedig elvileg alulról is rendesen jönnie kellett a melegnek. Ha feltekertem 225-ig, akkor a hőmérő már megközelítette a 200-at, de nem érte el. Ez a 30 fok körüli eltérés azért kicsit idegesít, nem hiszem, hogy normális. Bár nem tudom, magának a sütőnek hol van az érzékelője, de azért ez a különbség több a normálisnál szerintem.

(#18415) Dluinet válasza Voice24 (#18414) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mosógép: Miele (akár használt), Privileg, AEG,
végső esetben LG (csak mert halk)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18416) zsiz


zsiz
őstag

Szerintetek van esély rá, hogy bővítik a keretet a hűtő cserére? Reggel 8-kor indult, délután 14-kor néztem, már nem volt a 75 millió forintból az Észak-Alföld régióban. Így magánszemélyként esélytelen lesz pályázni.

Ha mégis összejönne, ez szerintetek jó vétel?
Gorenje RK6192LW MM-ban 115k online, üzletben még nem néztem. 3 év gari, +1 év termékregisztrációval.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18417) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Bedöglött a porszívónk, és már volt motor felújítva benne, de már be sem kapcsol, pedig csak 2 éves, samsung márka.

Most szeretnék egy újat venni, de ehhez kérnék egy kis tapasztalatot, tanácsot, hogy kinek mi vált be.

Volt elektroluxunk is, de az is hamar szét ment.

Eddig ezeket néztem ki.

1
2

Válaszokat, segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18418) #65388800 válasza SoulReaver (#18417) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Porszívó vásárlásnál mindig figyelni kell a szívó teljesítményt is. Azt annyira nem szokták reklámozni. Karcher-ben én jobban megbízok. Van itthon belőle magasnyomású mosó 2 is. Nem volt a márkával még gond.

(#18419) SoulReaver válasza #65388800 (#18418) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi a segítséged!

Engem is a karcher vonz inkább.

Néztem ezeknél, általában 180 és 200 mbar a vakum, gondolom az a szívó teljesítménye.

Nem akarok sokat rákölteni, mert még is csak porszívó.

(#18420) ribarszki válasza SoulReaver (#18419) üzenetére


ribarszki
őstag

Ajjajj.. te tényleg egy hordót akarsz húzgáli a lakásban ami ráadásul okádja vissza magából a port? Ha normális porszívót akarsz venni sok-sok évre akkor a Miele porszívók között nézegess.Ezek még viccnek is rosszak.. :(

kalm007: Volt egy alap Karcher magasnyomásúm, pont két évet bírt, a gari után ment szét. Évente kb 5x volt használva. Van egy 3 hónapos Karcher akkus ablaktisztítóm. A 6. ablak után f.sta össze magát. Megy vissza garanciába javításra. Lehet magasabb szinten komolyabb anyagokat használnak, de beugró szinten elképesztően gyenge a Karcher.. nézd csak meg az értékeléseket. A K1-es, K2-es mosók pár használat után majd mindenkinél elszálltak.

Illetve ne a 10-15 éves Karcherekből indulj ki.. sajna fogyasztói társadalom van..

[ Szerkesztve ]

(#18421) #65388800 válasza ribarszki (#18420) üzenetére


#65388800
törölt tag

Mindig ezt a miele gépet ajánlgatja mindenki. :D Legyen az porszívó, mosógép stb. Értem hogy örök meg minden, de ki akar 50.000 Ft-ot adni egy porszívóért és 400.000 Ft-ot egy mosógépért? A legolcsóbb miele mosógép is 300.000 Ft körül mozog a legdrágább meg a csillagos ég kb egy autó ára.

Az a baj minden termék ilyen. Bármit veszünk mind tönkremegy. Van egy 15 vagy több éves mikróm. Még egyszer sem romlott el. Pedig megy minden nap.

Szerintem bármit választunk mostanában az mind tönkremegy. Most cseréltem ki a mosógépet. Egy 13-14 éves electrolux. Még mindig megy de néha leáll mosás közben mert a szivattyú nem megy benne. :( Javítani meg nem akarom. Mert már van benne 30.000 Ft.

De TV-k sem bírják sokáig. Grundig tv-m 25 évig ment.

[ Szerkesztve ]

(#18422) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok max 25 ezerig milyen mikrót tudnátok ajánlani ?

Előre is köszi!

Üdv!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#18423) ribarszki válasza #65388800 (#18421) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Porszívó esetében csak Mielet ajánlok. 43k a legolcsóbb. Mi a jobb, Samsungot venni pár évente, s közben bosszankodni, vagy egyszer normális munkaeszközt venni?

Másban sajnos irreálisan drága a Miele. Esetleg használtan jöhet szóba. Talán a beugró 180k-s mosogatógépük még elérhető, de a többi német fizetéshez van kitalálva. (S még ott is nagy szó ha valakinek Miele konyhája van!)

(#18424) Voice24 válasza Dluinet (#18415) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!
Csak azért, mert halk, még nem hiszem, hogy ideális választás bármilyen márka is. Szerintem ezer más szempont van, ami sokkal fontosabb. Ha pedig gépet veszek, az legyen új. Egy használt, legyen az akármilyen márka, lutri. És egy miele nyilván még használtan is legalább annyi, mint egy másik újonnan.

Amúgy továbbra is várom a tanácsokat mindkét kérdésemre.

(#18425) #65388800 válasza ribarszki (#18423) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha az arányokat nézzük 40-50 ezer Ft-ért is drága a miele porszívó ha a többét nézzük hogy 20.000. Nekem samsung porszívóm van. Azon kívül hogy hangos más baja nincs aztán már 6 éves. Eddig még nem romlott el semmim sem 2 év alatt.

Pedig Liebner hűtőm 12 éves, Electrolux fagyasztóm is 12 éves lehet, Beko tűzhely is 7 éves, bosch szárítógépem 1 éves ( :D ) panasonic lcd tv is már megy egy 7 éve és nincs gond vele van egy lg tv is 5 éves még nem hibásodott meg. stb

Szóval lehet venni normális gépet is miele-n kívül olcsóbban. De ahogy írtad is nagyon drágák. Már annyira hogy ha 10 évet megy akkor sem éri meg. Mert lehet hogy egy 100.000 Ft-os gép elmegy 3 évet már jobban jövök ki az olcsóbbal.

(#18426) mzso válasza Csabroncka (#18413) üzenetére


mzso
veterán

Valaki összerittyenthetne akkor egy összefoglalót és akkor nem kéne ennyiszer elmagyarázni. :)

Egyébként náluk igen csak bejegesedik mindkét fagyasztótérben.

(#18427) mzso válasza #65388800 (#18421) üzenetére


mzso
veterán

Ez a kapitalizmus csodája. Minden olcsó és közepesen drága silány szemét. Ha valami tisztességes minőségűt akarsz akkor vedd 10-szer annyiért...

(#18428) Dluinet válasza Voice24 (#18424) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AEG
LG
ez alatt bármi aminek tetszik a kezelő panelja mert azt fogod nézni, amíg az 5 év kiterjesztett gari le nem jár
fogyasztói társadalom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18429) #65388800 válasza Voice24 (#18424) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én ezt vettem :D [link]

(#18430) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Heinner Master Collection HBM-900XMC kenyérsütőgéppel?
Illetve ha ezt nem ajánljátok, akkor 20.000Ft környékén mit tudnátok ajánlani?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18431) Csabroncka válasza mzso (#18426) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nehéz minden gépre, de ha rákeresel a fórum hozzászólási közt megtalálod a pro és kontra érveket!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18432) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!

Akinek van Panasonic elöltöltős mosógépe dobna rám egy privátot, lenne 1-2 egyszerű kérdésem:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18433) Voice24


Voice24
őstag

Erről esetleg milyen véleménnyel vagytok? Igaz, hogy whirlpool, de 4 év garanciával, és amellett, hogy megfelel minden általam támasztott kritériumnak, most az edigitalnál nagyon jó áron is van.

(#18434) mzso válasza Csabroncka (#18431) üzenetére


mzso
veterán

Hűtőkrőr jut eszembe: Vajon mikor lesz már magnetokalorikus hűtő az otthonokban? :)

(#18435) Zeki válasza Mercutio_ (#18432) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt, örültem hogy egy vihar során game over lett. 2x is javították a 2 éves garancia alatt.
Most egy Whirlpool van, 9 kilós ZEN, 4 év gyári garancia, meg 1 év biztosítós.

Mondjuk érdekes hogy ennek is rohadt hangos a vízbeeresztése, meg leeresztéskor a szivattyúja. Rá kell csukni a fürdő ajtót.

Voice24

Ott ne hagyd annyiért!

[ Szerkesztve ]

(#18436) Mercutio_ válasza Zeki (#18435) üzenetére


Mercutio_
félisten

Téged láttalak az üveggömbben keresőt használva, de az lehetett egyedi hiba is :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18437) Zeki válasza Mercutio_ (#18436) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem én vagyok az egyetlen, aki kifogta a szar inverteres panasonic mosógépet, meg kifogta a nagyságrendekkel szarabb 50 ezres samsung porszivót.

(#18438) Kékes525


Kékes525
félisten

A hűtőszekrények polcai szabványosak? Azért kérdezem, mert vettem egy Samsung RB37J5345SS hűtőt és nagyon rozogának találom az üveg polcait. Ha jól megpakolom akkor még le is szakadhat. Le szeretném cserélni a polcait valami sokkal stabilabbra. Van rá lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18439) #65388800


#65388800
törölt tag

Aki mediamarktból rendelt háztartási nagy gépet mire szállította ki a szamigroup? Már 3. Napja ülnek a csomagon. MM-ben 1-3 napot írtak és ma van a 3. De még mindig a gyűjtőraktárban van. Már hoztak ki nekem szárítógépet azt sikerült 3. Napra de ezt úgy nézem nem
Pedig már hétfőn megkapták.

[ Szerkesztve ]

(#18440) pjen válasza Kékes525 (#18438) üzenetére


pjen
félisten

Nem!Ezt most direkt megnéztem.3 hűtő, 3 különböző méretű polc.Ráadásul ezek a polcok elvileg edzett üvegből vannak.

(#18441) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Whirlpool MD 111 mikrohullámú sütő ajtaján lévő műanyag borítás megégett. Orczy szervizben 14900 Ft a borítás, 9000 Ft a munkadíj. Tudtok ennél olcsóbb szervizt ajánlani? Lehet, hogy már inkább újat kellene venni. 30-35k körül mit ajánlotok? A tányér ne legyen 27 cm-nél kisebb. Ezt néztem üzletben.

(#18442) Antonio válasza Kékes525 (#18438) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia,

hát azért nem hiszem hogy leszakadna, jó persze élőben látni kéne, de szerintem ezek túl vannak biztosítva ...és úgy gondolom hogy egy nevesebb márka ilyen hibát nem követne el ...

Vagy miket pakoltál rá? 15 kg os dinnyét az üvegpolc közepére ? ;)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18445) Kékes525 válasza Antonio (#18442) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#18440) pjen:

Azért aggódok, mert mindig láthatóan meghajol egy kis tehertől. Az előző Bosch hűtőmnél ilyet nem tapasztaltam. Ha 15 kg nincs is, de 5-10 előfordul egyenletesen elosztva.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18446) polonic válasza pinnacle (#18441) üzenetére


polonic
félisten

Azt mondanám, hogy akkor inkább új és mondjuk pl Samsung legyen.

(#18447) macera2


macera2
aktív tag

Üdv az Uraknak!
Villanybojler témában kérnék egy kis segítséget. A bojler új, 230V-ot akarom rákötni. A 230 V helye ki van jelölve, 2 rögzítő csavar, világos. De a védőföld, ami gondolom az anódhoz is kéne, hova kerüljön? A mellékleten látható sárga vezetékhez csavarozzam, rögzítsem? Ugyanis ehhez külön csavarozási helyet nem látok. Előre is kösz az infókat.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#18448) pinnacle válasza polonic (#18446) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt 5 év garanciával árulnak mindent. Ismeri valaki ezt a céget? Nem tudom, hogy komoly vagy ma van, holnap nincs.

[ Szerkesztve ]

(#18449) fi:zi'k válasza pinnacle (#18448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A mosógép csereprogram során mi innen vettük, meg szerintem sokan mások is. Tipikus hatalmas raktár-iroda bolt, de nem is állít magáról mást. A honlap korrekt, az ügyfélszolgálat szintén, a raktár tele volt áruval és még az értékesítő hölgy is csinos volt. :D Részemről ajánlott hely.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18450) pjen válasza macera2 (#18447) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz a z/s csomóponthoz rögzitsd ahol a fül is van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.