Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) pjen válasza #40553216 (#18600) üzenetére


pjen
félisten

Pont a hiány gazdálkodás indokolta.Nem volt elég,ha olcsóbb lett volna teljesen eltűnik a boltokból,azon az áron viszont nem tudtad megvenni tehát nem volt üres a bolt.A zsiguli szintén jó példa hiszen 10 évet kellett rá várni,de ott volt a remény.Én 81 ben egy hétig kint voltam a Szu ban.Ott úgy voltak megállapítva az árak,hogy az oroszok meg tudták fizetni,nem is volt a boltokban semmi,és ezt vedd szó szerint.

(#18602) n@p@lm válasza bbdzyx (#18596) üzenetére


n@p@lm
őstag

Kombit ne vegyél.

(#18603) alázógyík válasza DonThomasino (#18599) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekünk szinte ugyanez van, kicsit a külső kialakítása más.

+
- Jól szív.
- 4 év után is teljesen egyben van.(heti 1-2 használat)
- Gyorsan és könnyen üríthető a tartálya

-
- Nem halk.
- A Hepa szűrő 2-3 használat után teljesen eltömődhet, és irtó nehéz/macera kitakarítani.
- Drága a szűrő bele. 2-3K körüli összeg szokott lenni. Édesanyám Sencorjába fele sincs.
- Nehéz

(#18604) attiati válasza DonThomasino (#18599) üzenetére


attiati
veterán

(#18605) DonThomasino válasza alázógyík (#18603) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha egy pporszívó nem HEPA szűrős
attól utólag rakhatok bele HEPA sat ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18606) polonic válasza DonThomasino (#18605) üzenetére


polonic
félisten

Tök mindegy, hogy van-e benne hepa szűrő, ha a porvisszabocsájtása rossz.

(#18607) DonThomasino válasza polonic (#18606) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tudomásom szerint pont ott számít ez a HEPA téma.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18608) Voice24


Voice24
őstag

Na, megjött a whirlpool mosógép! A csomagolása gyárinak tűnt, bár nyilván a komolyabb áruházak már profik a visszacsomagolásban is ;]
A mosószertartó tisztának, érintetlennek tűnik, viszont amikor az alsó szűrőt akartam megnézni, onnan bizony jött ki egy kevés víz (kb. 1 dl). Ez normális egy gyári csomagolt gépnél, vagy készíthetem a reklamációmat az edigitalhoz?

Na jó, csak hogy nyugtassam magam, a dobrögzítő csavarok helyére illesztendő másik műanyag kupakok még egybe voltak forrasztva egy karikára, tehát azokat még biztosan nem rakták be a helyükre.

(#18609) fi:zi'k válasza Voice24 (#18608) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elvileg normális (gyári próba).

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18610) polonic válasza DonThomasino (#18607) üzenetére


polonic
félisten

Hiába a hepa, ha a porszívó a tömítéseknél, illesztéseknél okádja ki a port magából.

(#18611) DonThomasino válasza polonic (#18610) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha értem, csak fura volt hogy valahol azt írják HEPAs a gép vhol nem
vhol azt hirjak filterre h HEPA vhol nem. :)

A filtert milyen időközönként kell mosni ?
Bocs ha hülye kérdés nem volt még csak porzsákos masinám.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18612) alázógyík válasza DonThomasino (#18611) üzenetére


alázógyík
őstag

Elvileg nem szabad mosni...
A miénknél ezt írták... :((

(#18613) n@p@lm válasza pjen (#18580) üzenetére


n@p@lm
őstag

Na kipróbáltam maxon:
[link]

(#18614) pjen válasza n@p@lm (#18613) üzenetére


pjen
félisten

O.K. És milyen következtetést vontál le?Nekem gáz+villany sütő van.

(#18615) attiati válasza n@p@lm (#18613) üzenetére


attiati
veterán

ezeket a klasszikus, hagyományos edényeket rá szabad tenni?

(#18616) Dluinet válasza attiati (#18615) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bármit rá lehet tenni, de csak a mágnesezhető fémet melegíti.
Ha nem mágnesezhető, akkor hideg marad.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18617) attiati válasza Dluinet (#18616) üzenetére


attiati
veterán

úgy értem, hogy nem égeti körbe egy csíkban az főzőlapot?
Vagy az mitől fordul elő?

(#18618) Dluinet válasza attiati (#18617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi nem éget semmit
a főzőlap hideg, mert indukciós

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18619) #40553216 válasza attiati (#18617) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az a nem indukciós elektromos főzőlapokkal fordul elő. Visszamelegszik a melegített edénytől, így mindig hűvösebb, mint az edény.
Lassan kilenc éve használt lapunk:

[ Szerkesztve ]

(#18620) n@p@lm válasza pjen (#18614) üzenetére


n@p@lm
őstag

Gyakorlatilag semmit.;)
Csak kipróbáltam.

(#18621) pjen válasza n@p@lm (#18620) üzenetére


pjen
félisten

Melegített mind rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#18622) werszomjas


werszomjas
őstag

Mosogató gépnél milyen sókat, tablettákat érdemes használni?

Van egy nyílás ugye a mosogató térben,

egy a tabletta adagoló mellett és végül a mosogató tabletta.

üdv

(#18623) Csabroncka válasza werszomjas (#18622) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Többen többfélére esküsznek, én a Sparban vettem osztrák sót. Van aki használ, van aki nem használ öblítőt, és a tablettában is sok a változat.

Én azt javaslom indulj el a Somat gold-al (ez biztosan jó, viszont drágább), majd miután futottál vele pár kört és beállítottad az öblítő adagolást érdemes és pénztárcakímélőbb olcsóbb tablettára váltani, viszont akkor már tudod, hogy mikor jó a mosogatás....

"in medias res"

(#18624) #03969024 válasza #40553216 (#18619) üzenetére


#03969024
törölt tag

Látom, te is tudod, mi a jó! :)

(#18625) attiati válasza #40553216 (#18619) üzenetére


attiati
veterán

és azt honnan tudom egyértelműen megállapítani, hogy milyen főzőlap van?
lekapcsolás után még meleg, úgyhogy nem indukciós

Úgyhogy marad a kerámia, vagy elektromos.

(#18626) csemberlen válasza attiati (#18625) üzenetére


csemberlen
őstag

Edény nélkül az indukciós hibát jelez, és nem melegít. A hagyományos meg melegszik.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18627) DonThomasino válasza alázógyík (#18612) üzenetére


DonThomasino
veterán

Remek én ezt tegnap olyan szépen kimostam mint a szél. :)

A könyve szerint mosható. 9. kép
[link]

A gyári leírás szerint pedig nem műszaki adatok.
Szűrő típusa mikroszűrő - nem mosható
Motorszűrő Hygiene Filter

[link]
:U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18628) #40553216 válasza attiati (#18625) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én még nem láttam olyan indukcióst, amelyikre ne lett volna ráírva. De egyrészt ahogy csemberlen írta, másrészt ha bekapcsolás után nem izzik vörösen, harmadrészt egy sima főzés után az indukcióshoz simán hozzáérhetsz (persze nem tartod rajta a kezed), és nem égeted meg a kezed. Vagy főzés közben simán lapon tarthatod a kezed a lobogó vízzel teli edény mellett közvetlenül.

(#18629) st6969 válasza werszomjas (#18622) üzenetére


st6969
őstag

Én semmi mást nem használok, csak a 10in1 Aldi-s tablettát 30 perces gyorsprogramon, dugig pakolva egy ikeás gépet. 6 éve elégedett vagyok vele. Egyszer egy tesztben olvastam, hogy az egyik legjobb (persze azóta lehetnek jobbak is, viszont ennek darabja huszon x Ft, amikor akciós, veszek belőe 2-3 dobozzal, az min. fél évig elég). Se öblítő, se só...

(#18630) n@p@lm válasza pjen (#18621) üzenetére


n@p@lm
őstag

Igen.

(#18631) #40553216 válasza werszomjas (#18622) üzenetére


#40553216
törölt tag

Abba a „mosogató térben” lévő nyílásba kell tölteni a sót! Ha minimum 3in1 multitablettát veszel, akkor is, mert a vízlágyító gyanta tönkremegy, ha só nélkül használod a géped, azon ugyanis mindig keresztülmegy a víz. A multi tabletták miatt ugyan lágy lesz a víz mosogatás közben, de a vezetékből érkező kemény vízzel szemben ez nem védi meg a gyantát.
Amelyikben a forgatható tárcsa van, az az öblítő adagolója. Ez csak akkor érdekes, ha külön mosogatóport használsz, nem 2in1 tablettát.

(#18632) attiati válasza #40553216 (#18628) üzenetére


attiati
veterán

igen, írtam is, hogy tuti nem indukciós.

De a kerámia és az elektromos között mi a különbség?

(#18633) csemberlen válasza attiati (#18632) üzenetére


csemberlen
őstag

[link] ez régi elektromos főzőlap a képen.

A kerámialapos elektromos pedig az újabb korszerűbb, picit gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18634) pjen válasza #40553216 (#18631) üzenetére


pjen
félisten

A bosch leírásban az van :ha 3 az 1 ben tablettát használsz és a víz keménység nem halad meg egy értéket nem kell só.Én somat gold ot használok,igaz picit drága,de nem kell más.

(#18635) #40553216 válasza pjen (#18634) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez az „egy bizonyos érték” általában a 4 °dH, a mi gépünk használatijában is benne van ez a mondat. Ilyen lágy víz viszont gyakorlatilag sehol nincs Magyarországon.

(#18636) Antonio válasza DonThomasino (#18627) üzenetére


Antonio
senior tag

Hello Khm ... khm

tessék figyelmesen újra átnézni a használati útmutatót (bár igaz elég béna a képes magyarázat igazából nekem se egyértelmű)
a képen a motor filter mosását mutatja.HEPA ra azt mutatja hogy csak fordítsd meg. (?)

Elég kényes a mosásra helyesebben a szárításra ha nem szárad meg rendesen minden finom por beleragad és beleköt mint a cemenent. ha már kimostad (de minek nem most vetted ?) akkor hagyd a napon 1-2 napig száradni hogy biztos csont száraz legyen. Ha azóta használtad úgy hogy nem biztos hogy megszáradt akkor kuka mert lehet eltömődött és csak gátolja a légáramlást, melegszik a motor stb.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18637) ribarszki


ribarszki
őstag

Az Electrolux/AEG/Zanussi trió (egy cég) nyomatja ezt a mosható Hepa vonalat. Csak azt elfelejtik leírni, hogy desztvízzel, vagy lealább fordított ozmózissal szűrt vízzel mossuk a Hepa szűrőt. A csapvíz vízköve királyul beleszárad a hepa mikronnyi réseibe, s onnantól kezdve nem tölti be a feladatát.

Egyébként én nem hiszek a mosható hepa szűrőben.

(#18638) DonThomasino válasza Antonio (#18636) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja most vettem de durván retkes volt.
És már kimostam. :DDD
Én abban sem vagyok biztos hogy ez HEP szűrő.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18639) Antonio válasza ribarszki (#18637) üzenetére


Antonio
senior tag

ott inkább az az előrelépés hogy az anyaga "állja" a vizet tehát nem szétmállós papír, a struktúrája stabil marad mosás után. Egy sima HEPA nal a papír is mállik, roncsolódik a szerkezet mosás után/alatt, azonkívül hogy nehezen szárad stb. Ha hagyod megszáradni akkor a vízkő ahogy bement úgy -talán- ki is jön :) ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18640) ribarszki válasza DonThomasino (#18638) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért beszélünk le mindenkit a zsáknélküli porszívóról. Elcseszett egy konstrukció. Most vetted és pár használat után csupa retek a hepa szűrő.. Ugyanis az összes port nyomja vissza a levegőbe. A hepád ilyen igénybevétel mellett 2-3 hónap alatt meghal, utána pedig szívhatod tüdőre a poratkák ürülékét. Illetve már most is szívod, mert egy tömítetlen porszívóról beszélünk.

S mindezek ellenére néhányan istenítik a zsáknélküli ipari hulladékokat. Jól behülyítette a marketing az embereket. Nem kell porzsákot venni.. Ja persze, de más oldalról 100x annyit szívsz vele, csak ezt már nem reklámozzák..

Antonio Mitől jönne ki a vízkő? Pont az a rossz tulajdonsága, hogy beleragad, beleszárad, beleül. Nem pedig kipotyog..

[ Szerkesztve ]

(#18641) Antonio válasza DonThomasino (#18638) üzenetére


Antonio
senior tag

durván retkes? most melyik ről beszélsz a motor szűrőről, vagy a hátsó kimenti szűrőről?

A hátsónak egy használat után nem nagyon kéne retkesnek lenni, hacsak nem kormot porszívóztál. Ott valami nem stimmel.

mondjuk pl én kb 1x se néztem meg a hepa szűrőmet az utóbbi őőő ... nem is mondom meg szóval nagyon rég óta ... :) mondjuk én zsákosat használok, a már többször kifejtett indokok miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18642) DonThomasino válasza Antonio (#18641) üzenetére


DonThomasino
veterán

A motorszűrőről beszélek.
A kifujt levegőt szűrő rendeben van megnéztem azt is. :)
Most hogy kimostam gyakorlatilag végleg kinyírtam ? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18643) Antonio válasza DonThomasino (#18642) üzenetére


Antonio
senior tag

Ha a motor szűrő volt retkes az még oké "elmegy". (sajnos ez a dolga pláne porzsák nélkülinél)
Ha a HEPA t (hátsót) kimostad és sanszos hogy nem száradt meg akkor igen lehet hogy nem funkcionál már rendesen 100%.

Esetleg Rakd ki egész nap (1-2 napig) egy meleg napos helyre (ablakpárkány erkély stb) ... márha lesz olyan mostanában. Hátha még segít.

Majd figyeld meg legközelebb a légáramlást hátul a kezeddel mennyire erős, ha úgy érzed hogy a légáramlás erős stabil nincs lassulás blokkolás akkor talán nincs baj.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18644) #40553216 válasza Antonio (#18636) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az azért elég durva lenne, ha a HEPA szűrő esetében (ha lehet) tisztítás vagy csere helyett a megfordítást javasolná. Ez kb. olyan, mintha a fékcsíkos alsógatyánál a mosás helyett a kifordítást javasolná. Csak hatásában sokkal rosszabb, hiszen az addig elméletileg kiszűrt allergizáló szart így töményen mind visszaokádná.

(#18645) Antonio válasza #40553216 (#18644) üzenetére


Antonio
senior tag

Teljesen jogos amit írsz, én csak azt írtam amire elsőre gondolnék "átlagos" user (Marika néni) nevében miután megnézném ezt a nem egyértelmű abrát ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18646) DonThomasino válasza #40553216 (#18644) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tegyünk már rendet a fejemben a HEPA csak a kifele nyomó szűrő ?
Mert én ahhoz nem nyúltam illetve szét szedtem
de az rendben van tiszta.

Én a motor előtt lévő gumi keretes harmónikás papír szűrőt mostam meg egy vödrörben
volt meg mellette egy vékony szivacs szerű azt is.
Akkor most ezeket lehet mosni vagy nem ?
[link]
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18647) st6969 válasza #40553216 (#18631) üzenetére


st6969
őstag

Akkor sürgősen elkezdek sót használni, most beugrott, hogy korábban is volt már szó erről. Azt honnan lehet tudni, hogy a gyanta milyen állapotban van? Mi is a szerepe? Ha a só nélküli használat miatt "nem lett megvédve", akkor mi a teendő? Cserélhető?

(#18648) Antonio válasza DonThomasino (#18646) üzenetére


Antonio
senior tag

:D:D :Y
ááááááá
Hát igen a HEPA az csak kimeneti szűrő lehet (igen kis szemcseméretet enged csak átmenni) minimalizálja a por visszajutását.

Pedig szerintem ezt párszor leírtam/tuk ... :)

Na akkor minden rendben azt motor előtti szűrőt szivaccsal együtt nyugodtan moshatod (megszáradásra figyelni).

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18649) #40553216 válasza Antonio (#18645) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én az ábrát nem néztem. :DDD

@(#18646) DonThomasino
Ahogy Antonio már írta.

@(#18647) st6969
Cserélhető, de állítólag nem olcsó. Ha erre jár egy szerelő, akkor meg tudja mondani. Egy másik fórumon sanyooo1 válasza alapján nem sok esélyed van.

(#18650) dewil666


dewil666
őstag

Üdv ismét!

Ha már porszívó a téma akkor 30e ft-ig milyen porszívót ajánlatos venni ami minimális szennyeződést juttat vissza a levegőbe, illetve nem kell 1000w-tól több legyen?! Az sem hátrány ha nem hangos. Ja porzsák nélkülit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.