Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) attiati


attiati
veterán

hepa rendszer-ről leírás

itt is jól leírják, hogy hepa nem egyenlő a tömített rendszerrel:
HEPA filtration helps to remove very, very small particles from the air - such as dust mite feces, mold spores, ragweed and other allergens. However, in many HEPA capable vacuums it is possible for air entering the vacuum to bypass the HEPA filter either by travelling around the filter or leaking out of the vacuum casing. Not so with a sealed system

Be aware that sometimes vacuum cleaners may contain a “HEPA” filter, but if not properly sealed, dust is spewed back into the air during vacuuming.

itt is

allergiásoknak való porszívók egy helyen, sok-sok sealed systemes porszívóról leírás Electrolux, Dyson, Shark, Miele, Sauber, Sebo, Rainbow, stb...

itt meg van pár takarításmániás fórumtopic :)

egyébként a hepa rendszer nem minden porszívóban mosható? van ahol 6 havonta cserélni kell tényleg?

A nem tömített rendszereknél a porszívó belsejének porosnak kellene lenni a porzsákon kívül is, nem? Abból egyből kideríthető lenne, hogy a Gorenje tömített e?

[ Szerkesztve ]

(#18102) Antonio válasza madmike (#18098) üzenetére


Antonio
senior tag

25 e-Ft ért nem ajánlanék jó szívvel semmilyen porzsákmentes porszívót.
Esetleg dobj hozzá még kis pénzt~10 e ft oszt valami electrolux Super syclon (esetleg Z99), vagy egy Kärcher :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18103) Antonio válasza ViSAS (#18049) üzenetére


Antonio
senior tag

Turbó szívófejet az egy olyan kiegészítő amit -sztem- senki nem használ. A meghajtó mechanizmus miatt (légáramlás magas fordulatszám) rohadt hangos, én még sose használtam (nincs is mire). Ne ez legyen a mérvadó vásárlásnál (hanem az alapgép), bármikor megveheted külön. (és ez igaz minden kiegészítőre).
Ha tényleg számít a szőnyeg tisztasága akkor úgy is elviteted tisztítóba időnként.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18104) pjen válasza Antonio (#18103) üzenetére


pjen
félisten

Ha sok szőnyeged van megéri venni egy takarító gépet.

(#18105) gF válasza Antonio (#18103) üzenetére


gF
senior tag

Azért az túlzás hogy senki nem használ, de nekem anno azt javasolták, hogy ha nincs háziállatom akkor hagyjam a fenébe.

ViSAS: Én a helyedben inkább az UltraSilencet venném, mert sokkal jobb minőségű kombi fejet kapsz hozzá mint a ZSP sorozathoz.

(#18106) Ferdzsoo válasza attiati (#18101) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Porszívóvásárláshoz ajánlom ezt a két vidit.
A legfontosabb szempont hogy "sealed" porszívót vegyél, a hepa is hiába van ha orrán száján dől máshol ki a levegő.
Mi most Miele C3 comfort parquett -et vettünk ennek fényében, összehasonlíthatatlan bármilyen eddig használt porszívóval.
100%-osan meg vagyunk vele elégedve...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18107) madmike válasza Antonio (#18102) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm, utánanézek :)

Hűtő kapcsán valakinek valami?
Most a Samsung RB33J3030SA/EF-et néztük. Euronicsban látuk élőben is, a belső elrendezés tetszik. Gyakorlati tapasztalat mi a Samsungokkal kapcsolatban?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18108) ribarszki válasza Antonio (#18103) üzenetére


ribarszki
őstag

Pedig de! Ha van háziállat különösen ajánlott, ha nincsen akkor is jobb a takarítás eredménye. Saját teszt: Átszívtam a szőnyeget a Miele saját alap fejéve 2x jó alaposan. Majd rátettem a csőre egy smasungtól megörökölt ciklon előszűrőt (bár elég erősen lejebb vette a szívóerőt a közbeiktaott szűrő.) Átszívtam a szőnyeget így is, s az előszűrőben alig volt valami kis por amit kiszedett. Ezután raktam rá a Miele turbókefét, előszűrő maradt, s lám-lám bőven rakott bele port, koszt, porcicát. (Ha valakit érdekel, egyszer szívesen csinálok róla videót)

Szőnyegeseknek a turbókefe igenis hasznos! Mindamellett nem lehet egy lapon említeni az elktromos meghajtásúval. De az is igaz, hogy évente egyszer megéri takarítógépet bérelni és azzal is átmosni a szőnyegeket.

Feree13 Az a C3-as egy piszok jó porszívó, különösen a parketta fej! Estleg még a Sub-20-as kefét ajánlom nagyon jó szívvel a bútorok teljes portalanításához portörlés helyett.

[ Szerkesztve ]

(#18109) Antonio válasza Ferdzsoo (#18106) üzenetére


Antonio
senior tag

Jó az első videó, bár akkor lett volna korrekt ha mindegyik modell mondjuk porzsákos, kizárt dolog hogy épp nem volt a bótba :) A Samsungot meg miért nem tudták kerekeire rakni? Nem mintha ez sok különbséget eredményezett volna ...

mondjuk a Miele az kicsit drága a tudásához képest (Hatékonysági mutatókra gondolok) igaz pont ilyen modelt (C3 comfort parquet) nem találtam, bár ha jól működik 10 év múlva is akkor szuper. Miele kre mennyi a gari?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18110) Antonio válasza ribarszki (#18108) üzenetére


Antonio
senior tag

Igazad van, Ha van állat nagy szőnyeg akkor jól jön! (ebbe nincs tapasztalatom)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18111) Ferdzsoo válasza ribarszki (#18108) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem mondod? Azóta öröm a porszívózás, és ez most nem reklámszöveg. A parketta fej laminált padlóra és kemény kőre is tökéletes. Jó lehet ez a sub20-as fej is, utánanézek hol mennyi... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18112) ribarszki válasza Ferdzsoo (#18111) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez pontosan így van. Nem igazán értik a fórumon, de mióta 1 éve megvan a Miele C3 a feleségemmel azon megy a vita, hogy ki porszívózzon :D Hiába, jó eszközzel/szerszámmal öröm a munka :)

(#18113) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok,

segítsetek nekem, ezekből melyik ajánlott?

[link]
[link]
[link]

Nincsenek nagy elvárások, inox szín, nagyjából 300 liter, 90-120k közötti áron.

A párom a Samut szeretné a NoFrost miatt, ez valóban működik, vagy csak jól hangzik?

Előre is köszi a válaszokat :R

Zsolt

psn id: zsonom

(#18114) alitak


alitak
senior tag

Grillfunkciós mikróból milyet vennétek? Ezt néztem ki a hétvégén, bár túl sokat még nem keresgéltem.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#18115) Zeki válasza alitak (#18114) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekünk egy tescogazdaságos grilles 20 literes digitális mikrónk van, 5 embert szolgál ki, megvan vagy 4 éve, és bírja. Max 20-ért vettem.

(#18116) Dave™ válasza alitak (#18114) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekünk azért van grilles, mert nem volt másmilyen normális beépíthető értelmes áron. Egyszer használtuk kényszerből, amikor még nem volt bekötve a sütő. Jó lassú és nem az igazi :) Csak akkor építs a grill funkcióra, ha nincs más megoldás, mert egy sütő sokkal jobb.

(#18117) #40553216


#40553216
törölt tag

Tudom, senkit nem érdekel :DDD , de most le tudtam fotózni a mostanra már kb. 19 éves Tadiran Apollo DR 17 SL hűtőnk energiakategóriás papírját és műszaki adatait. 483 (355/128) liter, Class T (18°C–43°C), 803 kWh/év. :DDD De a hőmérséklet beállítók félállásban vannak.

(#18118) Dave™ válasza #40553216 (#18117) üzenetére


Dave™
nagyúr

A T nem a takarékos rövidítése lesz ilyen fogyasztással :D De legalább jó nagy.

(#18119) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Hűtő témában, megjelent egy pénzcentrum cikk!

idézet:

Magyarországon a tíz év körüli hűtők átlagosan évi közel 400 kilowattórát fogyasztanak, az ennél is régebbi gyártmányok fogyasztása pedig ennek akár duplája is lehet (hátőőő, ez azért lehet ferdítés).

"Ez azt jelenti, hogy a tizenéves gépet egy mindössze 149 kWh-t fogyasztó, alulfagyasztós A+++ kategóriásra lecserélve az éves áramszámlánk mintegy 10 000 forinttal lehet kisebb, az ennél is idősebb hűtőtől megválva pedig közel 30 000 forint is lehet a megtakarítás" - tudta meg a Pénzcentrum Filipova Brigittától, az LG Electronics Magyarország Kft. szakértőjétől.

"in medias res"

(#18120) Dave™ válasza Csabroncka (#18119) üzenetére


Dave™
nagyúr

Idézet kettővel fentebbről: kb. 19 éves Tadiran Apollo DR 17 SL hűtőnk energiakategóriás papírját és műszaki adatait. 483 (355/128) liter, Class T (18°C–43°C), 803 kWh/év

Amúgy fasza elemzés, csak kimaradt belőle, hogy a harmadik + felára kb. 50-100 ezer Ft vagy még több, amit sosem fog behozni egy A++-hoz képest.

(#18121) Mercutio_ válasza Csabroncka (#18119) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pénzcentrum szvsz elég pénzügyi bulvár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18122) #40553216 válasza Dave™ (#18118) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha maximumon menne, akkor lenne 29000 Ft/év. De szerintem félgőzzel sem megy.
A T az a legmagasabb külső hőmérséklethez szabott szigetelés.
Egyszer majd veszek fogyasztásmérőt, és megmérem.
De szeretem. Bazi nagy, no-frost (a 19 év alatt egyszer sem láttam jeget).
A miénkével azonos méretű hűtőnk minimum A+++++-os lenne, ha 149 kWh-t fogyasztana.

[ Szerkesztve ]

(#18123) canniball válasza Csabroncka (#18119) üzenetére


canniball
nagyúr

Tehát évi kb. 10 ezer Ft-ot tudunk megspórolni, ha a régi gépet lecseréljük 100+ ezerért egy újra. Mikor is fog az megtérülni...? :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18124) attiati válasza Ferdzsoo (#18106) üzenetére


attiati
veterán

Na igen, "sealed", de ez az infó nem derül ki. Csak a drága gyártóknál.
Jó lenne tudni az olcsóbbaknál is. Illetve a régebbi (Miele és Electrolux) készülékeknél is szívesen megtudnám ezt az infót.

Az EU osztályzatokra meg nem lehet adni, mert úgy készülnek tudomásom szerint, hogy a gyártó maga készíti el a méréseket az EU standard módszerei és előírásai szerint. Ez meg inkább a kecskére káposztát történetnek tűnik.

A fenti videókat sokszor megnéztem. Itt van az eredeti készítőjének az összes videója, amiből összevágták a fenti videót.

Egy régebbi Miele is szivárogtat
Akárcsak a dyson.

(#18125) Dave™ válasza attiati (#18124) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nyilván van valamiféle kontroll, ha mindenki bemondásra töltögetheti ki a címkét, akkor semmi értelme nem lenne. Lehet random a teszt, lehet mindegyiket letesztelik, de a lényeg, hogy méréseken alapszik.

(#18126) VIPowER válasza attiati (#18100) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem semmi. Én életemben már majdnem annyi csapvizet megittam mint amennyi sört, és még itt vagyok. Szerintem hülyeség ez a szűrjünk mindent mert meghalunk. Meghalunk persze, de mindig mástól mit amire számítasz.

(#18127) Csabroncka válasza canniball (#18123) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát pont nem érzed a megjegyzésben az iróniát :F Ha van egy jól működő régi - beszéljünk most egy 10. évében járó gépről - na én biztosan emiatt nem cserélném le!

"in medias res"

(#18128) canniball válasza Csabroncka (#18127) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem éreztem benne semmit, egyszerű kijelentő mondatként olvastam. :R
Amúgy a (költői) kérdés természetesen nem neked szólt, hanem a marketinges hölgy kijelentésének.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18129) focvis


focvis
veterán

Porszívó témához. Múlt szerdán megvettem ugye a Miele C2-t - tesztelni nem fogom, mert a régi Siemens megy le a garázsba, én meg max. autót porszívózok, papírom van a por-allergiáról. ;]

Nézegetem a Mielet a minap, milyen tartozékot adtak hozzá, meg hogy hol van ráírva a made in Germany... bakker ez "made in CN" :-( Ahol a CN - gondolom - a China elegantosnak szánt elleplezése.

(#18130) ribarszki válasza focvis (#18129) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, C1 Germany, C2 néhány típus China, C3 Germany. Ugyan azoknak a minőségbeli előírásoknak/követelményeknek kell megfelelnie mint a németben gyártottnak. Emiatt minőségbeli gondod nem lesz vele, de az igaz, hogy szomorú olvasni Miele terméken a made in China feliratot.

(#18131) #40553216 válasza attiati (#18124) üzenetére


#40553216
törölt tag

Éppen az az apróság nem látszik a videón, hogy szivárogtatna, azaz hogy hol jön ki, ami kijön. Ha a rendes kilépési ponton, azaz hátul, akkor nem szivárogtat, mert azt a Miele sem állítja, hogy minden Miele HEPA13 szintű szűrést produkál.

(#18129) focvis
Van egy gyáruk Kínában, ahol a fröccsöntött műanyagokat gyártják, leginkább az oda szánt gépek borítását. És ezek szerint ezeket a kiegészítőket is.

(#18132) mzso


mzso
veterán

A mikrohullámú sütő sütőterét milyen festékkel lehet festeni? (Ami bírja a meleget és nem nyeli el a hullámokat és nem ég szét egyből)

Arról a szerencsétlenről ami most van elkezdett hámlani a festék és veszettül rozsdásodik

[ Szerkesztve ]

(#18133) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan lenne hogy van egy indesit kombi hűtőm és olyan hibát produkál hogy néha elkezd kattogni a
hűtőben az indító relé nem tud bekapcsolni azt gondoltam hogy ha kicserélem akkor megoldódik a probléma de sajnos az újjal is ezt csinálja. Tehát azt gondolom hogy valami más okozza, de mi? És ha ki húzom a hűtőt a konnektorból és egy pár percig hagyom, és vissza dugom akkor újra indul és van úgy hogy napokig semmi baja, van amikor meg egy nap többször is csinálja.Mi lehet a probléma ? Köszönöm.

(#18134) st6969 válasza mzso (#18132) üzenetére


st6969
őstag

Én semmilyennel nem merném. Ki tudja, éppen milyen káros anyag szabadul fel, miközben melegíted a töltött káposztát...

(#18135) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Homályosítsatok fel hűtőgép szállítással kapcsolatban. Mindenki mást mond. Szabad fektetni? Egy új Samsungról lenne szó.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18136) mzso válasza st6969 (#18134) üzenetére


mzso
veterán

"Ki tudja, éppen milyen káros anyag szabadul fel, miközben melegíted a töltött káposztát"

Gondolom bármilyen vegyész. :)

Egyébként ha nem lép reakcióba a mikrohullám a festékkel (magyarul nem kezd el égni) akkor kb tuti semmilyen. (Feltéve, hogy már megszáradt és elpárolgott az oldószer)

(#18137) Antonio válasza mzso (#18132) üzenetére


Antonio
senior tag

Már a maga a kérdés is kicsapta a biztosítékot nálam ... :Y

1. Természetesen semmilyen festékkel ne fesd be otthon
2. Ha rozsdásodik a sütőtér akkor dob ki a pi@ába mert az kb annyit is ér. Hány éves és milyen márka?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18138) mzso válasza Antonio (#18137) üzenetére


mzso
veterán

Melodramatizált félelemkeltésre nincs szükségem. De te nyugodtan reszkess alaptalanul a sarokban minden dologtól amit nem ismersz.
Leginkább arra voltam kíváncsi, hogy festett-e már valaki és mivel.

De egy kicsit rákeresve úgy néz ki kb bármi megteszi ami ragad a fémre.

Majd te nyugodtan pocsékold a pénzed egy működő mikró kidobásával. (Amúgy vagy két éves sharp)

(#18139) ribarszki válasza mzso (#18138) üzenetére


ribarszki
őstag

Garanciád már nincs rá? Utólagos panaszlevél? Szerinted normális, hogy egy 2 éves Sharp mikró rozsdásodik? Láttam már sok mikrót, használtunk márkásat és nagyon gyagyit is, van egy Goldstar ami a mai napi szolgál az alsóépületben, az 25! éves. De életlemben nem láttam olyat, hogy belül rozsdásodik..

Egyébként én nem merném semmivel lefesteni, Elég komoly oldóanyagok párologhatnak a hő, mikrohullámok hatására...

(#18140) YAS-dude válasza ribarszki (#18139) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mondjuk a mikrohullámok pont visszapattannak a fémről, így forró sem lesz.

(#18141) Antonio válasza mzso (#18138) üzenetére


Antonio
senior tag

Egyrészt mea culpa, lehet kicsit hirtelen voltam :) de nekem biztos nem jutna eszembe hogy mikrót fessek belül. Nem elsősorban azért mert hogy mi oldódik ki stb (valszeg semmi) hanem ha egy mikró rozsdás (pláne utólag olvasva hogy 2 éves) ott baj van/volt. Elég sok öreg mikrót láttam megsárgulva stb (anyámék 20 éves micronak egyszerűen már leesett az ajtaja és ki kellet dobni :) )de rozsdás sütő terűt még nem.

Egyébként google val rákeresve tényleg van csomó ilyen fórum ahol ezt ecsetelgetik sőt még amazon on is van egy ilyenre specializált festék [link]
Persze jobbára USA ban.

sose gondoltam volna erre. és nem azért mert kidobjuk a jót oszt vegyünk újat hanem mert sose gondoltam hogy odáig fajul a fránya mikro hogy rozsdásodik :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18142) mzso válasza YAS-dude (#18140) üzenetére


mzso
veterán

Én ezt így nem jelenteném ki. Nem tudom az oldalfaláról miért verődik vissza. De ha fémeset raksz bele akkor éppen hogy elnyeli is felforrósodik és/vagy szikrázik...
Ha fém tartalma lenne a festéknek az nem tudom, hogy reagálna. (bár ez nem valószínű)

(#18143) mzso válasza ribarszki (#18139) üzenetére


mzso
veterán

Egy év garanciás volt. Emlékeim szerint a jótállás (vagy szavatosság?) is csak két év magyarországon.

"Utólagos panaszlevél? "
Az meg mitől jó nekem?

"Elég komoly oldóanyagok párologhatnak a hő"
Az oldóanyagnak ez a célja. És amikor mind kipárolgott akkor száradt meg a festék.

"Szerinted normális, hogy egy 2 éves Sharp mikró rozsdásodik?"
A jelek szerint. Olyan szar amilyenre csinálták. Igazából nem is csak rozsdásodik, hanem hámlik is az egész.

[ Szerkesztve ]

(#18144) szakalistvan válasza mzso (#18143) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mivel volt takarítva?

(#18145) mzso válasza szakalistvan (#18144) üzenetére


mzso
veterán

Csutakkal.

(#18146) attiati


attiati
veterán

Mit gondoltok egy "okos" többfunkciós mikrohullám sütőről?
samsung MC32F606TCT

Csupa jókat írnak róla valós főző sütős tesztekben.
Állítólag folyamatos méréseket végez és maga állapítja meg, hogy mikor készült el a kaja.
Lehet használni kenyérsütésre, hússütésre, joghurt készítésre, muffin készítésre, olaj nélküli krumplisütésre, pizzasütésre, stb...

Ez csak marketing? Használt már ilyet valaki?
Az ára 95e körül van, ennyiért nem venném meg, de most az árát inkább teljesen kihagynám a témából.

Kb úgy vagyok vele, hogy egy 20-30e ft-os mikro nekem szinte felesleges, max rizst csinálnék benne havi 2x.
De ha tényleg csak belerakom a kaját, elindítom a megfelelő programon, és utána rá lehet bízni mindent, akkor (ki)használnám.. Bár nem tudom, hogy mennyire egészséges a mikróval készített kaja. Itt is minden orvos és szakértő mást mond.

[ Szerkesztve ]

(#18147) cekkk válasza madmike (#18135) üzenetére


cekkk
veterán

Szabad, de legalább 1 órát várj a bekepcsolásával.

(#18148) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok!

Ezt a hűtőt néztem ki: Whirlpool BLF 8122 OX , jelenleg 4 év garanciával, ingyen szállítással, A++ fogyasztással ez egy elég jó ajánlatnak tűnik 100k hufért.

Az lenne az egyik kérdésem, ha tudná valaki, hogy az érintőszenzoros kezelés mennyire megbízható? Nincs tapasztalatom ilyen téren, nem tudom hogy működik a dolog. A másik pedig, hogy azt jól tudom, hogy egy inox hűtő kevésbé hajlamos a rozsdásodásra, mint egy sima fehér? Vagy ez itt csak pusztán egy másik szín, mindenféle védő funkció nélkül?

Illetve, hasonló paraméterekkel, van esetleg ettől jobb áron hűtő (legalább 300 literes)?

(#18149) Dluinet válasza madmike (#18135) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használati útmutató tartalmazza, hogy fektetés után hány órával szabad később bekapcsolni.
Ez 1 és 24 óra között szokott lenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18150) Antonio válasza attiati (#18146) üzenetére


Antonio
senior tag

Én is a kényelmes pasik közé tartozom akik a konyhában csak minimális időt szeretnének tölteni, de a ez egészséges finom étel ennél többet követel.

A lényeg a mikró inkább melegítésre jó, bár lehet vele "csinálni" is de annak íze állaga közelében sincs egy igazi gázon/sütőben stb készült ételnek. A termék oldalán is jobbára fagyasztott előre elkészített ételekről beszél ... vagy te is fagyasztott ételre gondoltál? :F

Bullshit hogy olyan ételt csinálj mint ami a képeken van :D pláne az a steak szelet ... istenem. (gyorsfagyasztott steak? :Y )
Max annyi hogy felmelegítésnél kiolvasztásnál jobban odafigyel a gép a belső hőmérsékletre ill a melegítés/grillező funkciót kombinálja + levegő keringetés miegymás, de szerintem a mikrót használjuk arra amire való, melegítésre. Nyers alapanyagú sütés főzéshez csak végszükségben.

anno én is csináltam benne csirke mellett végszükségben:) de azért barátoknak rokonoknak nem szolgálnám fel :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.