Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) DeFranco válasza Melack (#18700) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az összes termék közül csak ezen nincs 3 év gari. gyanús.

(#18702) Atesz 666 válasza DeFranco (#18699) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"többiek? vélemény?"

Üdv.

-Nekünk Bosch van, évek óta hiba nélkül teszi a dolgát.
-Sebesség szabályzó,turbó fokozat,aprító edény,fali tartó.. :R

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#18703) DeFranco válasza Atesz 666 (#18702) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most mi is egy bosch-t nézünk (64010), tetszik benne, hogy négypengés, kétfokozatú, 450W teljesítményű (a régi 400-as volt, a lidlis 300-as, és nincs rosszabb, mint egy gyenge gép). rövidebbek a kései, mint a 6150-esnek, de szimmetrikusan állnak, amit könnyebb takarítani.

most ez a kettő fut, a sencorokon és russel hobbs-okon kívül 7,5k-ig bezárólag nem láttunk más értelmeset eddig.

(szett ahogy leírtam nem játszik, mert a szettből pont csak a botfej esett ki, a többi megvan és használható)

(#18704) Atesz 666 válasza DeFranco (#18703) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-A miénk még 600 Watt-os. :R,
-Asszem anno 10 ezer körül volt az ára,gondoltam ha már veszek akkor legyen benne kakaó. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#18705) attiati


attiati
veterán

a mostani porszívóknál normális, hogy a szűrő nyílásánál nagyon erősen fújja ki a motor a levegőt?
(porzsákban még nincs semmi, nem próbáltam, csak ez az erős légáramlás a furcsa)
electrolux zpfparkett

(#18706) pjen válasza attiati (#18705) üzenetére


pjen
félisten

Amit beszív levegő annak ki is kell jönni.A pórszívóban csak a por marad.

(#18707) Antonio válasza DeFranco (#18703) üzenetére


Antonio
senior tag

Hello,

Mondanám hogy 7.000 +/- pár ezer forint kategóriás konyhai termékeknél nem lehet nagy tanácsot adni (kb mind Kínában és lehet ugyanabban a gyárban/soron készül).

Ha csak ritkán használjátok akkor döntsön az ár és a hozzáadott felszerelés mennyisége.

Ha hetente naponta van/lesz használatban (krémlevesek, babának turmixolni stb) akkor még a keretet is lehet ki kéne nyújtani. Nem fontossági sorrendben, burkolat ha lehet fém, vagy legalább a szára legyen fém, masszív egyszerű csatlakoztathatóság, ha lehet legyen hozzá habverő/aprító tál.

Minél erősebb motor (mindig előfog jönni mert te nem tudod (hogy a feleséged) mit akar a közeljövőben pépesíteni és a "miért nem vettünk erőseb mondat" sokszor el hangzik. Márka kérdés hmmm, ebben a(z) (ár) kategóriában nehéz, mert elmosódnak a különbségek mivel egyszerű kiforrott termékekről van szó és rengeteg a kevésbé ismert márkanév. Persze egy nevesebb márka megbízhatóságot nyújt csak a kérdés mennyi a felára ...

Mondjuk a pengék száma az ne legyen mérvadó ;) nekünk egy 700W os (Mo-on nem forgalmazott) csúcskészülék van és csak 3 pengés.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18708) DeFranco válasza Antonio (#18707) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az ár most tud rugalmas lenni, egyszer vegyük meg a jót, de nyilván akkor vagyok hajlandó plusz pénzt fizetni, ha plusz értéket kapok érte. mondjuk, hogy ez egy előfeltétel.

amiket írtál:
-fém burkolat: ezen gondolkodtam már én is, hogy kell-e. miért jobb a fém? azon kívül, hogy általában fém>műanyag itt van valami érdemi szerepe? nem szokott eltörni a műanyag sem, legalább is én még nem láttam töröttet.

-masszív egyszerű csatlakoztathatóság: valid

-ha lehet, legyen hozzá habverő/aprító tál: a mostanihoz van, és a késes rész ment szét, tehát ezek használhatóak maradtak, tehát erre pénzt felesleges adni

-motorerő: valid, ezért is kérdeztem. a jelenlegi 400W-os, ennél alább nem mennék (ezért is vetettük el a lidliset) viszont nem tudom, hogy mi az, ami egyébként még elég lenne, és a több motorerőt már nem használnánk ki. 500W? 600? passz. persze ez a kérdés inkább költői. amit kinéztünk 450W, és efelett nincs is erősebb, csak max. készletben.

-márka: valid

-pengék: igen is meg nem is. logikusnak tartanám, hogy több pengével apróbbra aprít, de a pengék száma másodlagos, ha egyébként jobb egy mixer, akkor nem fog zavarni, hogy kétpengés.

most ezt néztük ki: [link]

(#18709) Antonio válasza DeFranco (#18708) üzenetére


Antonio
senior tag

Amit linkeltél végül is korrekt jó ár/értékűnek tűnik.

most elfelejtetem visszanézni de az előzőtök is Bosch volt? Már csak azért kérdem mert adott márkán belül sem feltétlen kompatibilisek a kiegészítők egymással ha különböző rangeket/évjáratokat nézünk.

Más márkák meg aztán még úgy se. Persze lehet hogy szerencsétek van, csak szólok hogy ne akkor nézzetek nagyokat mikor megvettétek a gépet és utána jöttök rá "hát hogy ezt nem is tudom rádugni" mármint az előző készülék kiegészítőjét az új gépre.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18710) Melack válasza DeFranco (#18708) üzenetére


Melack
veterán

Fém: krémlevest pl egyszerűbb csinálni vele, mert nem olvad meg a levesben. Ez eléggé validálja a fém aljat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18711) DeFranco válasza Antonio (#18709) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mondom, a késes rész ment tönkre (kettétört a kés)

A: fejegység - működik
X: késes fej (mixer) - nem működik
Y: aprító fej - működik
Z: habverő fej - működik

AX: fail, AY AZ: OK

nem kell hogy kompatibilis legyen a fej. egyébként kenwood.

@Melack: gondolnám hőálló műanyag.

(#18712) Antonio válasza Melack (#18710) üzenetére


Antonio
senior tag

A fémet inkább azért mondom mert időt állóbb, kevésbé sérülékeny (nem törik/kopik /karcolódik). Bár a motor amúgy is előbb behal, mert ugye senki nem tartja be a user manulban leírtakat hogy mennyi ideig járasd a motort és tarts szünetet.

A leves példa kicsit sántít. Csúnya világ lenne ha egy fránya ~ 100 fokos levestől megolvadna a műanyag :DDD
Az olvadáspontjuk "kicsit" feljebb van. Ilyesmitől nem kell félni.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18713) DeFranco válasza Antonio (#18712) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megnéztem, a műanyagra is meg a fémre is azt írja, hogy 80 fokra hűtsd le a levest mielőtt használod a gépet.

ami biztonsági szempontból is reális, egy botmixer bármikor kiküldhet egy adagot a pépből, és nagyon nem mindegy milyen meleg, másrészt meg a tömítések, kenések sem köszönik meg a 100+ fokos levet, a műanyag viszont megbírja.

én nem félek a műanyagtól, igaz az előző fém volt, lehet most ráfaragunk vele, de ismerősi körben sincs negatív tapasztalat a műanyaggal (nem tört el senkinek, nem olvadt meg, nem csúnyult meg)

(#18714) Antonio válasza DeFranco (#18711) üzenetére


Antonio
senior tag

Ja így okés (pont írtam már mikor eszembe jutott). Bosch az amúgy is az egyik legmegbízhatóbb márka kis készülékekben (is) és az ára is jó.

Kenwood jó cuccokat gyárt , csak itt nálunk nem ismert annyira.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18715) Zola007


Zola007
veterán

Mennyi egy mosogatógép esetén az alkalmazható maximális csőhossz?

Néztem pár használatit, van ahol a hosszabbításra írnak 4 métert, van ahol a teljes csőhosszra.
Tesómnál a Siemenst kb. 2 méternyi csővel, annak a kézikönyvében 4 méter van megadva a teljes csőhosszra.

Itt sarok konyhabútor van, csak szabadonálló mosogatógép jöhet szóba és így ~4 méter lenne a cső.
Valakinek van ilyen hosszú csővel? Gyakorlatban is elbírja?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18716) Teaway válasza Zola007 (#18715) üzenetére


Teaway
veterán

Bosch/Siemens-nél 2+2 méter, ahogy te is írtad, de én inkább a lefolyót tettem a gép mellé, nekem úgy egyszerűbb volt, mert a 2+2 is rövid lett volna nekem.

Nincs itthon csokid??

(#18717) Teaway válasza Met (#18692) üzenetére


Teaway
veterán

Nem egyszerűbb pénzt adni neki, és elküldeni a boltba? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#18718) Dassler


Dassler
őstag

Üdv!

Én most nem kérdeznék, inkább a tapasztalataimat osztanám meg, mivel konyha upgrade körvonalazódik, így a felgyülemlett tapasztalat hátha segít másnak. A gépek most 10 éve vannak hadrendben, így talán ad némi képet. Igazság szerint az említett két márka egyike mellett vagy ellen sem fogok állást foglalni, inkább csak leírom a tapasztalataimat, mivel tömeg márkák, így sokak látókörébe bekerülhetnek.
Jó 10 éve építkeztünk, ill. szüleim párhuzamosan felújítottak, így 2+1 (nyári konyha) konyha került egyszerre terítékre. Szüleimnél Gorenje készülékek, nálunk AEG, Whirlpool. Ez utóbbiról néhány szóban a tapasztalat, mivel ez van napi használatban, így ezek a berendezések vannak a leginkább igénybe véve.
- Van egy AEG PE8038-as, beépített kávéfőző, amit csak azért vettünk meg, mert a komplett konyhához kb hozzá csapták pár ezerért. A készülék semmi extra, azt tudja, amit egy jobb fajta asztali kávéfőző a 80-100 ezres kategóriából. Régebben intenzíveben használtuk, kb 6 éves korában elromlott a vízmelegítője, akkor lett véve ideiglenesre egy asztali, ami azóta is üzemel, a beépített meg parlagon áll. Összességében szerintem felesleges, túlárazott dolog egy ilyen, kb 2-2,5x áron nyújtja ugyan azt, mint egy asztali kollégája.
- A mikro szintén beépített, AEG 2660E. Kicsit túlbonyolított a piktogram rendszere, lényegében melegítésre használjuk (90%), a többi funkció kb felesleges. 3 éve egy vihar (áram off-on-off-on) pont működés közben tett be neki, valami biztosítékot kellett cserélni, 5000 pénz volt, úgy, hogy én vittem el szervízbe, mivel gari időn túl volt, így a kiszállási díj elég borsos lett volna, a szerviz (Újpalota) meg úgy is útba esett. 3 napon belül cserélték. Azóta rendben üzemel. Elégedettek vagyunk vele.
- Sütő, AEG 5741-4-m: ez a készülék van leginkább kihasználva, kb 8 sütési funkciót tud, plusz piro tisztítás. A mikróval ellentétben egyszerű kezelni, egyik tekerőgombbal funkció (légkeverés, grill, alul/felül sütés, stb), másikkal az automatikusan felajánlott hőfok változtatható fel/le és egy start/stop gomb. pont a minap futtattam rajta a tisztító progit (3 óra és 15 perc) úgy néz ki még mindig, mint új korában. Átlagosan napi egy progi minimum lefut rajta, 10 éve hibátlanul működik. 6 éves korában volt a világítás izzója cserélve - egy mozdulat -. Nagyon jó szerkezet. A kevesebb néha több. Egyetlen hátránya, hogy a grill fűtőszálai felett lehetetlen, vagy legalábbis nagyon macerás tisztítani a felületet, azokra meg a korábban lerakódott zsír szeret ráégni. Így a grill funkció használata előtt figyelni kell rá, hogy még hidegen letörölje azokat az ember - könnyen lejön - különben cefet egy szagot tud generálni.
- Főzőlap, Whirlpool AKM 200. Anno mindenképp gázost szerettünk volna, így ez lett, akkoriban még ezek a hagyományos designúak mentek. Egyszerű készülék, nem is volt drága, azóta üzemel. A piktogramok már megkoptak a folyamatos tisztítás következtében, de még kivehetők. Még a szikráztató is funkciónál.
- Elszívó, Whirlpool AKR 966 - működik, zsírszűrőket nagyjából fél évente tisztítani kéne, évente kerül rá sor. Olcsóbb készülék, így nem igazán halk, de ennyiért ezt tudja.
- Mosogatógép, Whirlpool 8966: napi használatban van. Tömítések még bírják az ajtó rugói már feladták úgy 8 évesen. Egyetlen hibája, hogy a forgólapátok belseje nem tisztítható, így az abba bele került szmötyi egy idő után eltömíti, sűrűn kell mindenféle egyéb módszerekkel - fogpiszkáló, tisztítószeres áztatás - használhatóvá tenni. Amúgy rendben van, kiszolgálta már magát.
- Hűtő 2db beépített Whirlpool 737/4. Ami előnyük, hogy relatíve halkak még ennyi idő után is. Semmi extra funkciójuk nincs, egyszerű készülékek. Hiba nem volt velük, egy izzó csere a belsőtér világításnál, meg a zsanérokat 3 évente meg kell kenni egy kicsit, mert hajlamosak nyikorogni. Ma már mindenkit igyekszek lebeszélni beépíthető hűtő/fagyasztó készülékről, mert sokkal praktikusabb és olcsóbb egy szabadon álló hasonló tudás mellett. Ettől függetlenül nincs bajom a készülék(ek)kel, csak ma már nem ezt venném.
kb ennyi.
Szüleimnél a Gorenjéknél ami gondról tudok, hogy a sütőn valamelyik progi - talán a csak alsó vagy csak felső sütés nem működik - nem üzemel egy ideje, két javítás után már nem vágtak bele a harmadikba, meg a mosogatógép szárító része adta meg magát egyszer, azt szerviz kezelte. A Samu hűtő egy kicsit zajos, de mivel külön szinten vannak a hálók, így nem zavaró.
Véleményem szerint érdemes az embernek a valós igényeit végig gondolni, mivel rengeteg soha ki nem használt funkcióért fizet ki pénzt, teljesen feleslegesen, amik ráadásul sokszor használhatatlanok, mivel csak azért van beépítve, hogy elmondhassák a termékről, hoy ezt is tudja és nincs tudatos tervezés mögötte, csak marketing. A nagyobb nevű márkák felárai véleményem szerint egyáltalán nem érik meg háztartási szinten. Ami nem azt jelenti, hogy rosszak, csak ár/értékben nem domborítanak. Ha viszont jó áron sikerül bele futni valami Miele, Gaggenau, stb cuccba - kifutó széria, kiárusítás - és épp konyhagép vásárlásban vagyunk, akkor azért vegyük számításba :-)
Mosógépünk AEG Lavamat 5-ös széria, 5 éves, A konyhagépes tapasztalataink mentén választottuk a márkát. Eddig rendben üzemel.

Legjobbakat.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18719) Csabroncka válasza Dassler (#18718) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az az igazság, hogy 10 évvel ezelőtt annyira más volt még minden, hogy a mostani vásárlót nem segíti semmi! Konkrétan rémálom a választás, és a rettegés a Gari idő előtti meghibásodástól. A prémium márkák terén nem nagyon értem "Ami nem azt jelenti, hogy rosszak, csak ár/értékben nem domborítanak".

Félre ne érts nem akarok semmit és senkit sem védeni, de azért ne legyünk már naivak azon a téren, hogy minden ugyan az csak drágább (teszem azt egy Jura vs AEG).

pl nekem egy tapasztalatom van a mosógépem, és ha megéri a 20 évet újra Mielet fogok venni

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18720) Dassler válasza Csabroncka (#18719) üzenetére


Dassler
őstag

Arra gondoltam a "nem éri meg" alatt, hogy a 150 ezres, kicsit nevesebb cégtôl (a gyártás kb 2-3 cégnél van nyilván, mint minden más termék csoport esetében) származó gép egy átlagos háztartás igényeit kiszolgálja és felesleges kb 4-5x árat fizetni egy nagyobb névért. A hangsúly az átlagoson van. Pl ha csak csomagolt kaja melegítésére kell mikro, akkor felesleges 300-ért venni pl egy Miele-t. Mosógép speciel pont az, ahol sztem se érdemes spórolni.
Amúgy meg ma már nem látom - vagy inkább érzékelem - azt a tudás beli különbséget a termékek zöménél, mint amekkora difi az árban van egy szint felett. Persze különbözô emberek, különbözô igények. Biztos tök jól szól egy több millás B&W hangfal pár egy Macintosh erôsítôvel, csak nem egy átlag nappaliban az én bot fülemnek, mp3-at hallgatva.
Amúgy pl kv fôzô: Pont egy 300 ropis Jura halt be kb 3000 adag lefôzése után, komplett vízes rész csere 90+munkadíj, pont gari idôn túl, a 70 ezres Deloghi meg megy 3. éve. Persze nem elôre programozott kv meg víz adagok vannak, hanem manuálisan kell állítani két tekerô gombbal.Nekem megfelel arra, amire nekem kell.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18721) #40553216 válasza Dassler (#18720) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Biztos tök jól szól egy több millás B&W hangfal pár egy Macintosh erôsítôvel, csak nem egy átlag nappaliban az én bot fülemnek, mp3-at hallgatva”
Ha valahogy szert tennél egy összeillő rendszerre és nem mp3-at hallgatnál rajta, akkor a botfüled is faragódna, előbb-utóbb hozzászoknál és már feltűnne, ha a régi módon hallgatnád.

(#18722) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Miele Miele Swing H1 porszívóm van.Szerintetek mikor szükséges az active air clean cseréje?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18723) #40553216 válasza Orlin (#18722) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szia! Szerintem akkor, amikor egy porzsák készlet elfogy.

(#18724) Zola007 válasza Teaway (#18716) üzenetére


Zola007
veterán

" de én inkább a lefolyót tettem a gép mellé,"
ez hogyan kellene elképzelnem? :))

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18725) pjen válasza Zola007 (#18724) üzenetére


pjen
félisten

A szifonból elvitt egy csövet a gép felé ami gravitációsan űrül és ebbe kötötte a gép kifolyó csövét.Egyébként nem a szivattyú teljesítményével van a gond.Én már szedtem szét,egy sima ráfolyásos lapátos szivattyú.Valószínűleg nem nyom annyi öblítő vizet,hogy a hosszú csőben ne maradjon kosz.

(#18726) Teaway válasza pjen (#18725) üzenetére


Teaway
veterán

:K

Nincs itthon csokid??

(#18727) üszök


üszök
őstag

Üdv urak.
Kéne nekem egy felültöltős mosógép,mik az ajánlott márkák,tipusok?
Mi a nagyon nem ajánlott?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#18728) Voice24


Voice24
őstag

Csak egy megjegyzés a beépíthető sütőkkel kapcsolatban: aki olyat vesz, amiben ventilátoros hűtés van, kalkulálja bele, hogy ilyenkor nyáron az bizony elég komoly fűtőtestként szolgál, ha használjuk a sütőt. A mienk (Electrolux) a sütő lekapcsolása után még kb. 20 percet megy, és nyomja ki magából a meleg levegőt, saccperkábé 2-4 fokot melegítve a konyha hőmérsékletén. Ami azért kánikulában nem mindegy, főleg, ha egy légterű a konyha az étkezővel és a nappalival is.
A régi sütőn nem volt ilyen venti, az is lehűlt magától egy idő után, és nem produkált ilyen hőmérséklet emelkedést.

(#18729) Met válasza Voice24 (#18728) üzenetére


Met
nagyúr

Inkább a ventilátor által kinyomott meleg levegőtől legyen kicsit melegebb mint az égő konyhaszekrénytől.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18730) #40553216 válasza Voice24 (#18728) üzenetére


#40553216
törölt tag

De azt azért tudod, hogy nem az a lényeg, milyen gyorsan egyenlítődik ki a környezet és a sütő hőmérséklete, hanem az, mekkora a különbség, ugye?

(#18731) Zola007 válasza pjen (#18725) üzenetére


Zola007
veterán

Magyarul ágaztassam le a szifont, úgy hogy a gép mögötti vége a csőnek magasabban legyen mint a mosogató alatti elágazás?
Az sem lesz egyszerű mutatvány.
Mikor készíttették anno a beépített konyhabútort, nem gondoltak arra, hogy egyszer ide mosogatógép is fog jönni.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18732) Voice24 válasza #40553216 (#18730) üzenetére


Voice24
őstag

Nem nagyon értem, mire akarsz ezzel kilyukadni. Télen nyilván kb. 22 C fok van mindenhol (nálunk legalábbis), ergo télen nagyobb a sütő és a környezet hőmérséklete közti különbség.
Szerintem meg pont az a lényeg, hogy a sütés ideje alatt + még kb. 20 percig nyomat a venti kifelé olyan 30-40 fok közötti levegőt, vagy pedig a sütő magában, venti nélkül, hosszú órák alatt hűl ki (mivel most a lakásban is melegebb van, nyilván lassabban, mint télen).

Met: nem sűrűn számolnak be sütő által felgyújtott lakásokról... ;]

[ Szerkesztve ]

(#18733) #40553216 válasza Voice24 (#18732) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Nem nagyon értem, mire akarsz ezzel kilyukadni.”
Arra, hogy nem a ventilátor működési idejétől függ, hogy nyáron mennyire melegszik fel a konyha vagy a lakás.

(#18734) YAS-dude válasza Voice24 (#18728) üzenetére


YAS-dude
őstag

"A régi sütőn nem volt ilyen venti, az is lehűlt magától egy idő után, és nem produkált ilyen hőmérséklet emelkedést."

És akkor hova ment belőle a meleg? (hint: ugyanoda mint a mostaniból)

Akkor fontos a sütő külső levegővel való hűtése, ha mondjuk benn van az indukciós főzőlap alatt és nem akarod hogy annak az elektronikáját is megsüsse neked.

(#18735) Teaway


Teaway
veterán

Frissült „odaát” a porszívós topic-ban a topiclista (azaz kinek milyen gépe van) :)

Nincs itthon csokid??

(#18736) Voice24 válasza YAS-dude (#18734) üzenetére


Voice24
őstag

Már délután is leírtam, hogy tisztában vagyok vele, a régi sütőből is a lakásba jött ki a sok Celsius :) Csak a komfortérzet szempontjából nem mindegy, hogy kb. egy óra alatt, már délben megkapod azt a plusz hőt (és érzed egészen estig), vagy pedig órák alatt, fokozatosan adódik hozzá a lakás hőmérsékletéhez.

Mindegy, részemről lezárva a téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#18737) Zeki válasza Voice24 (#18736) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én sem értem miért nem értik.

(#18738) Teaway válasza Zola007 (#18731) üzenetére


Teaway
veterán

Nem azt mondom, hogy mindenkinek így kéne csinálni, de én így csináltam. Volt hozzá helyem, időm és kedvem is.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#18739) mettek


mettek
addikt

Látom páran a Miele porszívóra voksolnak, így én is ezt tenném, mivel szeretem a minőségi tartós termékeket.

A kérdésem hogy érdemes c3-at venni vagy kb ugyanaz a c2 is. Illetve mindegyikből több típus van, ezek között a teljesítményen kívül csak a szívófej a különbség? Nekünk kb 70-80 nm-re kellene, főleg parketta, járólap, plusz egy szoba szőnyeges és mivel város, így rengeteg a por a lakásban, főleg ezt szeretném csökkenteni. (Eddig nem nagyon használtunk porszívót.)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18740) Zeki válasza mettek (#18739) üzenetére


Zeki
nagyúr

Parkettás változatot érdemes venni.
A C2-es kasztni régi, kipróbált, csak nekem a fekete nem jön be. De árban jó.
A C3-as jüval drágább, keskenyebb, a teljesítmény szabályozás megy lábbal is, a Dinamyc Drive futómű jó, kissé benyomódnak a kerekek, ha a lapos küszöbön megy át.

(#18741) ttpityu


ttpityu
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék új porszívót venni, és azt már eldöntöttük, hogy porzsák nélküli. Azt már olvastam, hogy a hengeres kialakításút nem szabad megvenni. Elég jól elbeszélgettem nemrég a piros MM áruházban az eladóval, aki porzsák párti, de korrekt volt és szerinte olcsó kategóriában SENCOR SVC 730RD-EUE2 , kicsit drágábban pedig PHILIPS FC9323/09 -től felfelé árban. Nagyon dicsérte a Philips márkát. Konkrétan lebeszélt a kinézett Samsungról.

Ki mit tudna mondani a márkáról, meg egyáltalán tanácsot adni a porszívókról...

(#18742) cekkk válasza Zeki (#18740) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem vennék mégegyszer feketét.
Minden karcolás meglátszik rajta, és nem is tudom mitől lett olyan.

(#18743) Csabroncka válasza ttpityu (#18741) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Szeretnék új porszívót venni, és azt már eldöntöttük, hogy porzsák nélküli."

Az eladó nem véletlen akart lebeszélni róla! Abban az esetben ha porzsák nélkülit veszel a HEPA szűrőt gyakrabban (minimum negyed évente) cserélheted! Nézd meg mennyiért kapsz bele ;] . Csak megjegyzésképpen mondom, hogy Pl egy Menalux Duraflow széntöltetes eldobható zsák db/ára olyan 350-400 Ft körül van.... jó minőségű zsák esetén a Hepa 1-2 évet kibír.

"in medias res"

(#18744) ribarszki válasza ttpityu (#18741) üzenetére


ribarszki
őstag

Felejtsd el a zsáknélkülit. Pláne a Philpset... Háhhh, az eladó jutalákot kap a Philipstől, érdek vezérli..

(#18745) cekkk válasza ribarszki (#18744) üzenetére


cekkk
veterán

Ismerős,mintha néhány itteni tag pedig a miele-től kapna.

(#18746) Calogero


Calogero
addikt

Porszívót szeretnénk venni.

Feltételek: Porzsákos (ha van hozzá textil zsák előnybe)
Energiaosztály: A
laminált padlónk van némi közép szőnyeggel.
olyan max 30-35K-t szánnánk rá.

Találtunk egy ilyet, de teljesen ismeretlen számunkra [link]

(#18747) ribarszki válasza cekkk (#18745) üzenetére


ribarszki
őstag

Viccelsz? Abból élek..

(#18746) Calogero Ennyiért inkább Electroluxot nézz S-baggal. Ha Mielet ajánlok, soha nem mosom le, hogy jutalékot kapok :D Szóval inkább Electrolux. A textilzsákot ne erőltesd, porolni kell, rengeteg por visszajut, tényleg semmi de semmi értelme. Eldobható papír vagy gyapíjú porzsákot vegyél. Kb 150-200ft-os kiadás havonta.

[ Szerkesztve ]

(#18748) cekkk válasza ribarszki (#18747) üzenetére


cekkk
veterán

Akinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

(#18749) ttpityu


ttpityu
csendes tag

Köszönöm.

Még mindig erősen a tartályos felé húzunk, de ha azt mondanám, hogy abból esetleg egy Electrolux Z9930EL?

Porzsákosban 20-30 ezer között, amihez jó áron lehet jobb minőségű papírporzsákot kapni, mint pl. a szenes, milyen típusban lenne érdemes gondolkodni?

(#18750) Timmcsy válasza Timmcsy (#18597) üzenetére


Timmcsy
tag

Ezek szerint senkinek nincsenek általános tippjei, vagy tud kiemelni olyan bestbuy készülékeket, hogy csak azokat érdemes megvenni ès semmi mást? :U Túl nagy a kínálat, túl sok gép kell egyszerre és nem akarok befurodni valamivel azért mert jó vételnek tunt, szimpatikus volt, de aztán par hónapon belül cserben hagy, vagy túl hangos/hasznalhatatlan! Kosznom! :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.