Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) ariel96 válasza Zeki (#18437) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nekem nagyon bevált a Philips porszívó. Már nem emlékszem, mikor vettem (15 éve?). Mondjuk 80.000 Ft volt a Keravillban. :U

Viszont a Bosch mosógép elég gyorsan megadta magát. :((

[ Szerkesztve ]

(#18452) pinnacle válasza fi:zi'k (#18449) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#18453) Csabroncka válasza ariel96 (#18451) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A Philipsnek elsősorban múltja van, a jelen sajnos siralmas :(

"in medias res"

(#18454) Zeki válasza Csabroncka (#18453) üzenetére


Zeki
nagyúr

A múltja sem olyan fényes, a Matchline szériás asztali dvd író meg sztereo vhs magnó sem bírt ki olyan sokat. Pedig hogy mondták, hogy ezek itthon külön soron készülnek...

[ Szerkesztve ]

(#18455) attiati


attiati
veterán

ezeket a fém karikás függönyöket bele lehet vágni a mosógépbe? nem árt neki?

(#18456) #40553216 válasza attiati (#18455) üzenetére


#40553216
törölt tag

A főnököm egy két kilós kézi súlyzót „mosott ki”, mert összefogta a ruhákkal. A gépnek semmi baja nem lett. Igaz, az egy sokéves (már használtan vett) Miele volt.
Ha a függöny mosás utáni állapotát kérdezed, az más téma. Nyilván a lehető leglájtosabb (ha van, speciális függöny) programmal mosd, minimális centrifugával! De ez gépfüggő is.

(#18457) ariel96 válasza attiati (#18455) üzenetére


ariel96
tag

Szerintem kímélő mosásban, enyhe centrifugával nem lesz baja. :)

A víz lepje el a függönyt! én ezt úgy szoktam elérni, hogy többször újra indítom a programot.

Most látom, az előttem szóló is válaszolt neked. :U

[ Szerkesztve ]

(#18458) pjen válasza attiati (#18455) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg a karikák pár mosás után megrozsdásodnak.

(#18459) Badcraft


Badcraft
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata, infója a gőzporszívókról? Vagy esetleg Kärcher-en kívül más megbízható gyártó készülékeit tudnátok ajánlani?
Azért néztem a Kärcher SV 7 típust, mert a lakásban van PVC, padlószőnyeg és természetesen csempe is, szóval egy kombó készüléket szeretnék. :))
Köszi.

(#18460) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Mivel elég büdös jött a mosógépből beraktam egy hosszú mosást 90fokon trisóval.
A kérdésem az lenne,hogy ha végzett nyomjak még egy rövid mosást a géppel üresen?
VAgy teljesen kiürül a trisó ?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18461) Throme


Throme
veterán

Helló!

Hűtőgépek közt a whirlpoor mennyire ajánlott márka, vagy nagyon kerülni kell?
Vagy manapság túl nagy különbségek nincsenek az ismertebb márkák közt?
Megbízhatóság és szervizelési kondíciók (már ha mégis gond lenne) fontosak lennének.

Konkrétan egy "Whirlpool BLF 8122 OX alulfagyasztós LessFrost" hűtőszekrényről lenne szó. Egy fórumtárs nem túl régen érdeklődött már erről, de komolyabb választ nem kapott.

kösz!

(#18462) pjen válasza Surda- (#18460) üzenetére


pjen
félisten

Nem marad abban semmi,de van aki minden mosáshoz tesz,kiváló vizlágyító.

(#18463) realist


realist
őstag

Ezt a két CAT páraelszívót esetleg ismeri valaki?

- CATA Beta 600 VL3 IX [link]
- CATA Sygma 600 VL3 [link]

Teljesítményben (Max. légszáll.- EN 61591 (m³/h): 820) elég jónak tűnnek, de elég nagy az árkülönbség a kettő között és nem látom, hogy mi a lényegi eltérés.

Villanysütő felé kerülne valamelyik (esetleg más, ha ajánlotok min hasonló teljesítményűt) kb. 65-70 cm-el.

(#18464) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Legolcsóbb de már "megvehető" felültöltős mosógépet szerenék venni - kiadott albiba lesz.
Melyik márkát/modellt ajánlanátok? Most egy whirlpool alapmodell ment 7 évet de megadta magát, nem érdemes javítgatni mert a végén többe kerül a leves mint a hús.

köszi!

(#18465) Zeki válasza Lipton (#18464) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szerelők szerint mindegy, vedd azt amelyikhez hosszabb a gyári garancia.

(#18466) Bonyhi Edő


Bonyhi Edő
csendes tag

Sziasztok!

Mosogatógép vásárlása előtt állunk, az elképzelés a szabadonálló, 45cm széles (ahogy láttam ez a standard méred a keskenyebb gépek között). Más kritérium nincs.

Milyen márkákat, típusokat érdemes megvenni? Egyáltalán van köztük érdemi különbség a 80-120e-ig terjedő kategóriában?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18467) pjen válasza Bonyhi Edő (#18466) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Bosch van pár éve,eddig semmi baja.

(#18468) Lipton válasza Bonyhi Edő (#18466) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, hogy ilyenkor nem erre vagy kivancsi, de nem fer el a rendes meret sehogyan sem?
Par ember akit ismerek es a kicsit valasztotta mind megbanta. Nalunk 4 fore a normal is megy naponta minimum egyszer de van amikor ketszer is.
Whirpool mindenunk vagy 6-7 eve, mosogep es mosogato megy napi szinten legalabb egyszer es teszik a dolgukat.
Hasonlot kerdeztem en is fentebb es a garanciara szavazott a valasz. Az egyik online uzletben holnapig a gyari x ev garit megtoldjak 5 evre es kiviszik ingyen - szerintem nezz ott korul.

[ Szerkesztve ]

(#18469) YAS-dude válasza Lipton (#18468) üzenetére


YAS-dude
őstag

Bizony, ha elfér a nagyobb, akkor sokkal célszerűbb azt venni. Nem úgy kell gondolkodni, hogy 9 vagy 12 terítékes, és á, annyian úgyse eszünk, hanem mondjuk a nagyobban elfér a serpenyő meg a tepsi mellett a lábos is, a kicsiben meg nem. Jó ha főzés után el tud tüntetni az ember mindent a gépben :)

(#18470) hcs57


hcs57
őstag

A gyártó weboldalán lévő adat szerint a ZRB34103WA -> 68,1 kg, a ZRB36104WA -> 63,1 kg.. Megkérdeztem a Zanussit, az ügyfélszolgálat a kérdésemet a szerízmérnöknek továbbította, akitől nem kaptam magyarázatot a két hűtőgép súlyeltérés okára.
Úgy gondolom, hogy a ZRB36104WA újabb tervezés, könnyítettek rajta ami nem biztos, hogy a előnyös a vevőnek.

Mi lehet az eltérés oka?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18471) pjen válasza hcs57 (#18470) üzenetére


pjen
félisten

Vékonyabb,de erősebb vagy nem erősebb anyagok. :)

(#18472) hcs57 válasza pjen (#18471) üzenetére


hcs57
őstag

Melyik "alsófagyasztós" hűtőszekrény a bestbuy az A++ kategóriában? A nofrost-ról is írnak sokan panaszt..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18473) YAS-dude válasza hcs57 (#18470) üzenetére


YAS-dude
őstag

Pedig biztos nagyon fontos, hogy mi okozza azt a 5 kilónyi eltérést a specifikációban. Talán a más méretek? Az egyik hűtőtere 226 literes, a másiké 220, fagyasztótérben is van egy kis különbség. Más méretű polcok, fiókok kellenek, szóval ilyenekből is összejöhet.

[ Szerkesztve ]

(#18474) hcs57 válasza YAS-dude (#18473) üzenetére


hcs57
őstag

Ráadásul a nagyobb a könnyebb..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18475) zsiz válasza hcs57 (#18472) üzenetére


zsiz
őstag

Ez engem is érdekelne. :U

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18476) ariel96


ariel96
tag

Itt ne vásároljatok!

A facebook-on van oldaluk. A vélemények között olvastam, hogy sérült, nem eredeti csomagolású árut küldtek ki, s ezek után nem voltak hajlandóak szóba állni a vásárlókkal. :U

(#18477) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv,

Porszívót szeretnék venni mert a régi tönkrement, de egyszerűen sejtésem sincs, hogy mi alapján kezdjek el keresgélni! :) Maximum 30000.-Forintot szánnék rá, örülnék ha halk lenne, erős, és esetleg porzsák nélküli, HEPA szűrős.

Köszönöm előre is...

www.smart-bus.hu

(#18478) ribarszki válasza -Solt- (#18477) üzenetére


ribarszki
őstag

Így rögtön 30k alatt húzd ki a porzsák nékülit. (felette is) halk és erős? 30k alatt? Hát az nehéz lesz. 30k alatt indulj el a porzsákos Electroluxok, Boschok irányába. Isten mentsen meg téged a Samsung, Lg porszívóktól!

(#18479) -Solt- válasza ribarszki (#18478) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez a kiszemelt jelenleg: [link]

www.smart-bus.hu

(#18480) ribarszki válasza -Solt- (#18479) üzenetére


ribarszki
őstag

Valakinek van itt a fórumon Gorenje Salsa porszívója, ő szereti. Hatalmas különbségek nincsenek ebben az ársávban a Bosch, Gorenje, Electrolux gépek között. Az Electroluy mellett szól esetleg az S-Bag porzsák amit szinte tényleeg mindenhol kapni. Hogy a 700w mire elég szőnyegen, azt nem tudom. Kemény felületen biztos jól dolgozik. Egyébként nagyon pofás azzal a beépített fejtárolóval.

(#18481) -Solt- válasza ribarszki (#18480) üzenetére


-Solt-
veterán

Jókat írtak róla... bepróbálom, majd reflektálok, hogy milyen! :) Köszönöm...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#18482) Voice24


Voice24
őstag

Erről a boltról vannak tapasztalatok, érdemes itt vásárolni? Mert a pár napja kinézett (és szimpatikus) whirlpool mosógép az edigitalnál elfogyott, és az árukereső szerint most itt a legolcsóbb. A leírásuk szerint adják hozzá a hivatalos 2+2 év teljeskörű garanciát.

(#18483) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv.

Vízszűrű topikhoz visszatérve kiderült, hogy olyan modell a DeLonghi kávéfőzőm ami a Scanpart vízszűrő dobozán fel van tüntetve mégse tudom használni mert a teteje nem kerek így nem tudom rátenni a víztartály tetejét. Nem csak ez a modell ilyen hanem többnek is ilyen a víztartálya. Kérdésem akkor, hogy hogy árulhat egy cég ilyet mikor világos, hogy nem jók a dobozon feltüntetett adatok? Már nincs meg a blokkja úgyhogy nem viszem vissza media marktba a vízszűrő patront de szerintem soha többé nem veszek olyan kávéfőzőt ami 30 ezer Ft-nál drágább. Azért mert őrölni tud meg tud hosszú kávét(amit nem iszok) meg eszpresszót(amiből meg mindig duplát iszok) egyszerűen nem látom értelmét.

Ez a scanpart cég meg szinte elérhetetlen, találtam egy fapados külföldi honlapot de nem tudom, hogy biztos övék-e, a hazai forgalmazónak meg van 1 db telefonszáma. Lehet azt megcsöngetem de kizárt, hogy bármi jóra számíthatok tőlük.

Ennek kerek teteje van de az alja nem olyan: Link

Csak azért írtam le, hogy más tanuljon a káromból, egyrészt már úgy tűnik a dobozon feltüntetett adatoknak se lehet hinni, legalábbis vízszűrők esetén, másrészt egy csomó extra költséggel jár egy drága kávéfőző. Nem tudom miben jobb a 15ezer Ft-os Szarvasi Kávéfőző márkánál. Ha finomabbat is főz annyival nem, hogy a 70ezer Ft-os különbséget megérje és akkor hol van még a vízszűrő(akár vízkancsóba veszem akár a kávéfőzőbe) amit 50 literenként vagy 2-3 havonta cserélni kell.

Thanos was right.

(#18484) pjen válasza Csabroncka (#18453) üzenetére


pjen
félisten

Van valamilyen Philips terméked?Nekem van két Tv-m a Samu nál messze jobb.

[ Szerkesztve ]

(#18485) albiosz


albiosz
őstag

Kenyérpirító, vízforraló pl. nálunk parádés évek óta.

(#18486) Csabroncka válasza pjen (#18484) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van egy 25 éves kenyérpirítóm! Van egy 15 éves TV-m anyáméknál még képcsöves.

Nekem mások az video-audiofil igényeim mint amiket a Philips kínál jelenleg és isten mentsen bármilyen más háztartási eszközétől aminek a mostani minősége.......

Narxis: Hát nálam teljes a kompatibilitás a Saeco-val, ilyen gondom sohasem volt. Az már rég baj ha ezen töröd a fejed és ezek szerint igen szar kávét főz, mondjuk a DeLonghi gépek (nálunk a családban 3 gép ment tönkre) drágák és sz@rok... azt hiszem ezzel elmondtam a lényeget - sajnos :(

"in medias res"

(#18487) csemberlen válasza Narxis (#18483) üzenetére


csemberlen
őstag

Használj vízszűrős kancsót, és abból töltsd bele a vízet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18488) pjen válasza Csabroncka (#18486) üzenetére


pjen
félisten

Mint írtam van két Philips egy LG,egy Samu,és egy Hyunday is.Egyik sem öregebb 5 évnél(lecseréltük a CRT ket).Messze a Philips nek van a legszebb képe,persze tudom ez egyéni vélemény.Ha nincsen semmi mai Philipsed akkor minek alapján ítélkezel?

(#18489) Csabroncka válasza pjen (#18488) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak úgy, alaptalanul márkafóbia miatt..... :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18490) pjen válasza Csabroncka (#18489) üzenetére


pjen
félisten

Semmi gond.Sokan útálják itt a Bosch t,a Skilt,BD-elvi okokból úgy,hogy soha nem volt nekik egyik sem.

(#18491) ribarszki válasza pjen (#18490) üzenetére


ribarszki
őstag

Irónia ON ;]

(#18492) fess


fess
őstag

Sziasztok
whirlpool beépíthető sütőnk van,de egy hosszabb sütés vége után a sütőben lévő ventilátor nem kapcsol ki, forog tovább. Semmilyen programhibát nem ír ki. Egyszer előfordult már ilyen, akkor már ki is vettem, hogy viszem a szervizbe, de még egyszer bekapcsoltam, hogy megnézzem kapcsol e még a ventilátor, és akkor már nem kapcsolt be. Mi lehet a baja?

(#18493) G-Bali


G-Bali
senior tag

Hova tudnék fordulni olyan problémával, hogy pénteken hozták a mosógépet és volt is próba mosás de vagy nem észleltük vagy nem hallotunk hogy szikrázik, mert hogy le is ment a 1:26 perces 60°-os pamut program, de ma akarunk mosni de ekkor már lehetett hallani és látni a szikrákat, és már másik hosszabbitót és más konnektort is próbáltunk, de szikrázik a falba a kötődoboznál és úgy hogy csak bedugom és be se kapcsolom a gépet.... Most költöztünk ide, az előző bérlő 1evig lakott itt de ő nem eszelt ilyen problémát.... :F :F cseregarancia erre is él, már ha a gép szar?!

[ Szerkesztve ]

(#18494) laszlo168 válasza G-Bali (#18493) üzenetére


laszlo168
senior tag

Másik konnektorba dugd be.

(#18495) pjen válasza G-Bali (#18493) üzenetére


pjen
félisten

termékekkel (általánosságban 10 ezer forint vételár feletti bútorok, órák, hangszerek, írógépek, számológépek, számítógépek, távcsövek, pendrive, fényképezőgép, rádió, porszívó, mosógép stb.) kapcsolatban a kereskedőnek – mérlegelés nélkül – kötelessége a cserét elvégezni, ha a termék három munkanapon belül hibásodik meg és rendeltetésszerűen nem használható.

(#18496) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok. A hűtőgép csere programmal kapcsolatban lenne egy kérdésem, hátha valamelyikőtök tudna segíteni.

Megnéztem a minta adatlapot, és az online kalkulátort is - jól értem, hogy a régi hűtőnek a pontos típusát nem kell tudni? Egy kb 8-9 éves Electrolux hűtőnk van most, de azon kívül, hogy egy vonalkódon a hátulján van a CB360 1C megnevezés (ez lehet a típusa), nem találtam róla semmilyen információt. Természetesen már semmilyen papírunk nincs meg róla... Erre a CB360 1C-re keresve, egyetlen használható találatot adott a google, ami egy szerviz tréning :D (4. oldal), és az alapján talán 2005-ös a gép, de nem tudom pontosan. Hogyan ellenőrzik ezt vajon a pályázatnál? Mennyire nézik egyáltalán szigorúan, ha pl. a gyártó nevét is úgy várják el, hogy "Márka (ha ismert)"? Úgy hiszem, egy márkát sokkal inkább meg lehet határozni (leginkább ránézésre), mint egy gyártási évet...

[ Szerkesztve ]

(#18497) G-Bali válasza pjen (#18495) üzenetére


G-Bali
senior tag

Akkor a mm nak kell kicserélni a készüléket, semmi lg szerviz?

(#18498) pjen válasza G-Bali (#18497) üzenetére


pjen
félisten

Te az mm nél vetted a gépet,vele állsz szerződéses kapcsolatban.Ameddig garancia van az üzlet köteles befogadni a javítási igényt.Az más kérdés,hogy nem nagyon alkalmazza senki mert megnő az átfutási idő,viszont a javítás idejével a gari megnyúlik.

(#18499) fi:zi'k válasza laszlo168 (#18494) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Idézet abból amire válaszolt:
"..már másik hosszabbitót és más konnektort is próbáltunk.."

(#18497) G-Bali
Mondd meg, hogy szeretnél élni a 3 napos cserejoggal és kész.
Más nagy géppel amúgy nem volt gond? Tudom, írtad, hogy másik konnekort is próbáltál, de másik körön lévőt is?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18500) YAS-dude válasza pjen (#18488) üzenetére


YAS-dude
őstag

"legszebb képe" a francia autók meg kényelmesek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.