Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) attiati


attiati
veterán

emag mosógép kínálat:
257 db elöltöltős
38 db felültöltős

mi ez az aránytalanság? ráadásul a felültöltős tartósabb kivitelezés és kényelmesebb használni is, nem?
vagy már mindenki a konyhában tartja a mosógépet?

(#18552) YAS-dude válasza attiati (#18551) üzenetére


YAS-dude
őstag

A gyakorlatban nem a felültöltős a tartósabb konstrukció.

(#18553) #40553216 válasza attiati (#18551) üzenetére


#40553216
törölt tag

A mi Mielénket beüzemelő szerelővel beszélgettem, kérdeztem, neki is Mieléje van-e. Hát persze. Igaz, felültöltős. Bár ez a Miele esetében nem számít, mert belülről ugyanaz, egy darab 2 mm átmérőjű tengelyen és a hozzá méretezett csapágy és felfüggesztés. Csak a nyílások vannak máshol.
Az elöltöltősöknek van egy nagy előnye: használat közben nem nyílik ki az ajtó, vagy ha igen, nem ver szét mindent. A legtöbb gyártó a legtöbb gépénél spórol, amivel csak tud. Pl. a takarólemezek a szerkezeti tartóelemek is egyben. A Mieléknél egy külön acél tartóvázra szerelik az összes (nem csak takaró) elemet.

(#18554) csemberlen
No, akkor csak annyi a különbség, hogy ha három fázisra van kötve, akkor ez nincs. Mert azért az elég nagy marhaság és pocsékolás lenne, ha veszel egy gépet, amit semmilyen körülmények között nem tudsz maximálisan használni.

[ Szerkesztve ]

(#18554) csemberlen válasza #40553216 (#18550) üzenetére


csemberlen
őstag

NEM. 2 zónánként van egy adott teljesítménye a lapnak, és ezért kezd visszafelé menni a másik ha növeled. Nálunk 2 fázisra van kötve, és ugyanez a jelenség van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18555) koxx válasza #40553216 (#18553) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk amennyibe kerül egy Miele el is várom, hogy 3-4x annyit bírjon.

(#18556) Csabroncka válasza koxx (#18555) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Normális helyről például ezért éri meg használtan vásárolni! Nagyjából egyharmad áron az élettartam felénél meg lehet őket csípni. Alkatrész van, semmivel sem drágábban mint a "kommersz" márkáknál - ezen rohadtul meglepődtem.

Érdemes összehasonlítani, hogy mennyibe kerül egy Miele utángyártott szennyvízszivattyú és mondjuk egy Indesit, meglepő!

attiati: Ha megnézed pl a gyártóknál is több az elöltöltős modell. A választás helyfüggő (erre még nem sokan jöttek rá) kis helyre felültöltős, nagy helyre kényelmesen pakolható (nagy kapacitású) elöltöltős.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18557) pjen válasza Csabroncka (#18556) üzenetére


pjen
félisten

Az indesit is utángyártott?

(#18558) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Egy kicsit furcsa kérdésem lenne mosógépekkel kapcsolatban, úgy általánosságban:

Annak milyen oka lehet, hogy mostanában a legtöbb gépnél a maximális ruhatöltet csak a programok egy elég kis részénél használható ki, a programok zöme mind kisebb töltetet ír elő. Direkt megnéztem a mostani, néhány éves Indesit gépünket, és azon az alap programok nagy része, színesek és fehérek egyaránt a maximális töltettel mehetnek. Mi a jó fenét állítanak manapság a gépeken, hogy ennyire változik a technológia?

Másik kérdés: megrendeltem ezt a gépet az edigital-tól. Már múltkor is nézegettem, de mire eldöntöttem volna, már nem volt készleten, úgy jelezték, hogy "kifutott" (bosszankodtam is a hezitálásom miatt). Tovább keresődtem ezért, majd szerdán teljesen véletlenül megint rákattintottam, és meglepve láttam, hogy megint van raktáron, és még mindig a jó áron. Gyorsan meg is rendeltem, de hamarosan utána ismét "kifutott" lett a termék státusza. Az lehet, amire így utólag gondolok, hogy visszavitt terméket hirdettek meg ismét? Vagy jobb esetben a raktár mélyén találtak még egy bontatlan csomagot? Mert ha visszavitt termékről van szó, azt úgy gondolom, jelezniük kellene a leírásnál, és nem árulhatnák újként.

(#18559) Dluinet válasza Voice24 (#18558) üzenetére


Dluinet
nagyúr

20 évvel ezelőtt is csak a pamut programokon volt max töltet, elírás lehet a másik gépnél.
Max-ra pakolhatod minden programnál csak a mosási hatékonyság csökken (hiába növeled a mosószer mennyiségét).

Valószínűleg lefoglalták, csak nem vitték el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18560) Csabroncka válasza pjen (#18557) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gyári, de értelemszerűen utángyártott :K

"in medias res"

(#18561) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e de remélem igen :)
Szeretnék beépíthető tűzhelyet és sütőt venni viszont semmi tapasztalatom nincs ezért kérdezek, hogy milyen márkát/fajtát érdemes venni? Panel lakásba kell és csak villany jöhet szóba.
Kerámialapost szeretnék (indukciós van egy 1 főzőzónás ami elég).
Ezeket néztem ki (olcsóbb kategória, általános felhasználásra kellene):
Főzőlap: Gorenje EC610SC 48500ft
Sütő: Whirlpool AKP 244 IX 59900ft
Mindkettőre 5 év garancia van ingyenes kiszállítással.

Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18562) Csabroncka válasza dewil666 (#18561) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mielőtt bármit vennél az első az, hogy villanyóránál a biztosítékod mekkora? 1 fázisod van vagy több ?
Falban lévő vezeték minősége?

"in medias res"

(#18563) cekkk válasza Csabroncka (#18560) üzenetére


cekkk
veterán

Ha gyári az mitől utángyártott?
Akkor utángyártott valami ha nem gyári, hanem más gyártotta.

(#18564) dewil666 válasza Csabroncka (#18562) üzenetére


dewil666
őstag

Ja azt elfelejtettem írni, hogy most lesz át vezetékelve a lakás 5x6mm2 réz megy a tűzhelyhez a konnektorhoz 3x2,5mm2. 32A lesz a főbiztosítéknál (jelenleg 25A van). Elméletileg van 3 fázis az egész tömbben hiszen a tűzhely miatt így csinálták meg. Csak azt nem értem hogy akkor a villanyóránál miért egy biztosíték van? Vagy rosszul sejtem ha 3 fázis van akkor az óra után 3 biztosítéknak kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18565) attiati


attiati
veterán

emagon vennétek újracsomagolt terméket?

electrolux porszívó
új ára 29e lenne

újracsomagolt ára pedig 26e és +3e ft-ért tudnék venni +2 év garit

tehát árban ugyanannyi lenne a kettő, csak újracsomagolt és 2 helyett 4 év gari

(#18566) fi:zi'k válasza attiati (#18565) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt így nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18567) attiati válasza fi:zi'k (#18566) üzenetére


attiati
veterán

köszi

megrendeltem végül az újat 29e ft-ért (Electrolux ZPFPARKETT)
ennyiért jó üzlet volt?

emag 2 év gari, bár sehol nem írják, hogy ebből mennyi a forgalmazói, mindenhol máshol 1 év gyártói gari van

[ Szerkesztve ]

(#18568) pjen válasza dewil666 (#18564) üzenetére


pjen
félisten

Ha az óra alatt csak egy kismegszakító van,csak 1 fázisod van.Tehát teljesen felesleges az 5x6mm vezeték ha nem akarsz később 3 fázisra bővíteni.Ebben az elrendezésben a 3x 6mm teljesen jó.3 fázist egyébként sem bővítenek 3x25 ről 3x32A re ingyen,és ha 3x 25A lenne,nem is kéne bővíteni.

(#18569) dewil666 válasza pjen (#18568) üzenetére


dewil666
őstag

Igen tudom, hogy csak 1X32A van ingyen.
Akkor miért van a lakó tömbben 3 fázis? :F Nem értem én ezt.
Esetleg ha ez segít ilyen panelről van szó:

[link]

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18570) Dluinet válasza dewil666 (#18569) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért mert 3 fázist állítanak elő
a lakótömb minden harmada kap egy-egy fázist, hogy egyenletes legyen a terhelés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18571) dewil666 válasza Dluinet (#18570) üzenetére


dewil666
őstag

Ahha. Így már világos.
Ha kicseréltetem a biztosítékot 32A-re és át lesz húzva a vezeték akkor a korábban beírt főzőlap és sütő jó lehet? Illetve ha igen mint márka/típus érdemes megvenni?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18572) Voice24 válasza Dluinet (#18559) üzenetére


Voice24
őstag

Na, majd hétfőn kiderül, akkor ér ide a gép. Tüzetesen át fogom nézni, nincs-e nyoma a használatnak (víz, mosópor).

(#18573) Voice24 válasza Voice24 (#18572) üzenetére


Voice24
őstag

Még annyit ehhez a géphez, amit rendeltem, hogy furcsa módon ez a pontos típus (awo/ic 81400 bl) sem a magyar, sem a nemzetközi whirlpool oldalon nem található meg. A hasonló típus, az awo/c 81400 szerepel a magyar whirlpool honlapon, de annak a leírásában sehol nem szerepel, hogy inverteres lenne a motorja (nyilván a típusban az "i" betű jelzi az invertert). Tehát elvileg (a fekete ajtón kívül) ez a különbség a két modell között. Ennek ellenére a leírásokban a zajszint megegyezik a két modellnél. Ez hogy lehet?

(#18574) zsiz


zsiz
őstag

A hűtőgép csere pályázatokat mennyi idő míg elbírálják kb? (Mondjuk a tavalyi mosógépcsere tapasztalataiból kiindulva.) 1-2 nap, hét, hónap?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18575) fi:zi'k válasza zsiz (#18574) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vmi 1-2 hónap volt, úgy rémlik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18576) n@p@lm válasza csemberlen (#18549) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ezek szerint így van ahogy mondod mert nálam 3x20A van és ebben az esetben os ugráltak a teljesítmények amikor az egyiken forraltam a leves, a másikon meg sütöttem a cukkinit.

(#18577) pjen válasza n@p@lm (#18576) üzenetére


pjen
félisten

Hány fázisra van kötve?Nem ismerem a lapot,lehet gyárilag határolva.

(#18578) n@p@lm válasza pjen (#18577) üzenetére


n@p@lm
őstag

Alighanem oda vittük mind a hármat.
szerk : a lap : [link]

[ Szerkesztve ]

(#18579) zsiz válasza fi:zi'k (#18575) üzenetére


zsiz
őstag

Ok, köszi a választ. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18580) pjen válasza n@p@lm (#18578) üzenetére


pjen
félisten

A manualban 3,7 Kw ot oszt szét ha egy fázis van.Lehet nem vettem valamit észre,de 3 fázisról mintha teljes terhelésen is mehetne.

(#18581) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Tupperware cuccokat honnan érdemes rendelni?

(#18582) Voice24


Voice24
őstag

Erre esetleg egy tipp?

(#18583) pjen válasza Voice24 (#18573) üzenetére


pjen
félisten

A Whirlpool AWO/IC 81400 BL elöltöltős mosógépet „A+++“ energiaosztály, „B“ centrifuga hatékonyság (max. 1400 fordulat/perc) jellemzi. Egyszerre 8 kg (pamut) ruhamennyiség mosására alkalmas. A BPM – Sense Inverter extra csendes motornak köszönhetően a nap bármely szakaszában használhatjuk. Az inox kezelőgomb könnyen tisztíthatóságot és tartósságot biztosít. A mosógép 6. Érzék funkcióval és Colours15°C opcióval rendelkezik. Mosóprogramok: „Rapid" gyorsmosás, előmosás, intenzív öblítés, öblítőstop, AquaEco – 19 literes víztakarékos program és farmer program. Az állítható hőmérséklet, centrifuga és szennyezettségi szint valamint a programozott befejezés még kényelmesebb használatot biztosít. Méretei: 84,5×59,5×58 cm. További információ
A+++ Márka: Whirlpool Katalógus száma: 904647
137 690 Ft ÁFA-val

Utolsó darab ezen az áron!
Raktáron – Átvehető akár: 2016.07.19.

KOSÁRBA
HOZZÁADVA
Ár figyeléseÖsszehasonlít

LEÍRÁS
PARAMÉTEREK
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ A TERMÉKRŐL :) Egy csomó web árúházban fent van,ez pl a Mall.

(#18584) Voice24 válasza pjen (#18583) üzenetére


Voice24
őstag

Áruházakban én is láttam, nyilván így rendeltem meg. :U De ahogy írtam, sem a magyar, sem a .com-os whirlpool oldalon nem található meg. A whirlpool.hu oldalon csak a hasonló típus van fent, az awo/c 81400, amihez sehol nem írják az inverteres motort, mégis a két géphez ugyanazok a zajszint értékek vannak megadva.

(#18585) attiati


attiati
veterán

Whirpool mosógépekkel ennyire rossz a tapasztalat, vagy ez az AWE 7109 típus egy ritka kivétel? (otthon pont ilyen van :) )

az arukereso.hu elég szépen kinőtte magát, jól megszaporodtak a részletes vásárlói vélemények, szerintem érdemes olvasgatni ott is

durva, hogy a miele mosógépek 250e-nél kezdődnek

[ Szerkesztve ]

(#18586) pjen válasza Voice24 (#18584) üzenetére


pjen
félisten

Azt hittem,segítek.bocsi :W

(#18587) Voice24 válasza pjen (#18586) üzenetére


Voice24
őstag

A szándék is fontos :R ;]

(#18588) n@p@lm válasza pjen (#18580) üzenetére


n@p@lm
őstag

Passzolom, tegnap avattuk fel, úgy hogy 3 zóna ment, abból kettőnél (a bal oldali) volt ez a teljesítményugrálás (abból is csak a felső zónán).

(#18589) #40553216 válasza attiati (#18585) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért durva? 30-40 évvel ezelőtt egy Energomat arányosan kb. négyszer drágább volt. Nem a Miele drága. A többi olcsó. Mert.

(#18590) attiati válasza #40553216 (#18589) üzenetére


attiati
veterán

mármint 4x drágább a többihez képest?

(#18591) Dluinet válasza attiati (#18590) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ENERGOMAT ára legalább 2 havi átlagfizetés volt
a mostani gépek az átlagfizetés fele

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18592) Met válasza Dluinet (#18591) üzenetére


Met
nagyúr

Azok a régi gépek mondjuk nagyon sokáig elmentek, a mostaniak jó ha a garanciaidőt kihúzzák:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18593) pjen válasza Dluinet (#18591) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt ne felejtsd el,azokat az árakat nem a piac diktálta,hiány gazdálkodás volt.Az árakat megállapították.

(#18594) Dluinet válasza pjen (#18593) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor az 1987-ben Bécsben kapható mosógép árát hasonlítsuk össze, és ugyanez jön ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18595) Csabroncka válasza Dluinet (#18594) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Most is lehet kapni ilyen gépeket!

"in medias res"

(#18596) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak kéne egy új mosógép, de akkor már legyen szárító is, jól jön ilyen időben.
Melyik a legelső értelmes mosó-, szárítógép kombi, illetve a legjobb ár/érték arányú gép külön-külön?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#18597) Timmcsy


Timmcsy
tag

Sziasztok! Próbáltam keresni, de a hozzászólások száma nehézkessé teszi azt, valamint nagy a vita is, ahogy olvasgattam. Szívesen vennék egy-két véleményt. Új házba kellenének háztartási gépek és kíváncsi lennék, mik a megbízható márkák, mire ügyeljünk, bármilyen tippnek örülök. Mosógép, mosogatógép, hütő, sütő/tűzhely, porszívó a nagyobb gépek, amelykre első körben szükség lesz, de kérlek ne tarcsátok magatokban a kisebb gépekre vonatkozó jó tanácsokat se. Kösznöm szépen! :R

(#18598) Bonyhi Edő válasza YAS-dude (#18469) üzenetére


Bonyhi Edő
csendes tag

köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, nagyot fogunk választani :)

(#18599) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erről a porszívóról érdekelne a nagyközönség véleménye, a 16e ársávban. :R
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18600) #40553216 válasza attiati (#18590) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bizony.
Átlagfizetés 1979-ben 3877 Ft volt, egy (nem is Energo-, csak) Minimat ára pedig 12150 Ft, azaz három havi fizu.

(#18593) pjen
Az árakat és a béreket is így határozták meg. De ez a végeredmény szempontjából lényegtelen: egy mai felső kategóriás gépért, a legolcsóbb Mieléért kevesebbet kell dolgoznod, mint 35-40 éve egy Minimatért. Hiánygazdálkodás volt ugyan, de pont a piactól elszakadt gazdaság nem indokolta, hogy a korabeli viszonyokhoz képest ennyire drága legyen egy mosógép. Nem azért volt ilyen drága, mert nem volt. Zsiguli sem volt, mégis csak hétszer annyiba került, mint egy ilyen Minimat. (Bár lehet, már nyolcszor annyiba is került. 1976-ban még 80000 Ft volt a Zsiguli.) Ma hol kapsz mondjuk 1 millióért új autót?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.