Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) #40553216 válasza koxx (#18847) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért is? Csili-vili, pittyegő, színes-szagos szarokat gyártanak éppen elegen. A Miele meg jót gyárt. ;)
Szerk.: Milyen szerencse, hogy elküldés előtt nem frissítettem az oldalt. :DDD
(#18848) pjen
Azt is látod a képen, az üst körül. Az ugrálást kevésbé az ellensúly össztömege határozza meg, inkább a kiegyensúlyozás programja, a lengéscsillapítók. Egy 8 kg pamuttöltetet mosó gépben a végén kb. 16 kg a nedves ruha, mikor a centri elején elindul a pörgés, akkor simán van 40 kg. Az ellensúly legfeljebb a megindulás hirtelenségét hivatott csökkenteni. ha már kiegyensúlyozatlanul felpörgött a dob, azzal legfeljebb már csak együtt mozogni tud, ahogy aztán az egész gép, ha 100 kg, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#18852) bigdee888 válasza YAS-dude (#18838) üzenetére


bigdee888
tag

Az elejetol fogva ilyen. Ezert gyanakodtam en is arra, hogy nem jol szinteztem ki, de tobbszor visszaellenorizve is minden rendben van vele... En azert gondolkodtam el egy ilyen alateten, mert arra gondoltam, hogy az talan nem csuszkal... Mert most a gepet eleg konnyen tudom tologatni- csuszik.
Egy keskeny Gorenje-rol van szo egyebkent ( nem tul nehez...), 1 eves.

(#18853) pjen válasza #40553216 (#18851) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy fagor gépem,össz vissz ha van 50 kg.5kg ruhával megindul centrizni és szép simán felpörög.Nem ugrál,nem zörög,most már kilencedik éves és egy szivattyú cserével elvan.

bigdee888:minden mosás, felmosás hozzá érés után kiszintezed?Nekem a fürdőszoba finoman lejt az összefolyó felé mégsem ugrál,pedig sosem szinteztem.

[ Szerkesztve ]

(#18854) Csabroncka válasza pjen (#18853) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Miért kellene mindig kiszintezni, ugyan oda kerül vissza :F

A Miele tényleg anyagból van, eleve már a borítás is rohadt nehéz és tűzzománcos. Hibába próbálom neked elmondani, úgysem hiszel nekem, ezért nem is akarlak meggyőzni róla, hogy ezek a gépek még a mosást is másképp csinálják.

Több ezer oldalas irodalmat találhatsz arról, hogy miként próbálták és próbálják forradalmasítani a gépi mosást, hogy milyen fordulatszámmal, mekkora fordítótüskékkel, milyen mángorlási hatásfokot érnek el...stb. Mosásban a Miele-nek úttörő szerepe van és verhetetlen a piacon, valóban luxus márka a maga nemében, ugyanakkor semmiből sem kötelező ujjat venni.

Fagor: Anyám 4 éves Fagor mosógép rohad az ajtózsanér! Ezzel nem a márkát akartam leírni, ráadásul te is tudod , hogy a mai kínálat förtelem és rettegés márkától függetlenül.

"in medias res"

(#18855) #40553216 válasza pjen (#18853) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez lenne a normális működés, súlytól függetlenül.

(#18856) pjen válasza Csabroncka (#18854) üzenetére


pjen
félisten

Tévedés én nem mondtam,hogy nem hiszek neked.Én csak azt mondtam hogy a Miele 100+ kilójában jócskán van ellensúly,vagyis maga a gép az ellensúly.Attól még lehet nagyon jó mosógép.Ugyanezt a Fagor megalkotta 50 kg ba.Tudom hiába írom nem hiszel nekem.Használtat semmi képpen nem vennék,ha egy 100K körüli gép 8-10 évig kitart már bőven elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18857) Csabroncka válasza pjen (#18856) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Te sem gondolod normálisnak (hozzáteszem márkától függetlenül), hogy lerohad a felültöltős gép zsanérja 4 év után. De azt hiszem sokan mondhatnák még itt, és nem a beko, meg candy kategóriákból, ahol a silány gyártási minőség és alkatrészek miatt enyhén szólva lutri a vásárlás.

A másik fontos dolog főleg egy drága gép esetén a szerelhetőség (ebben a Miele szintén példaértékű az alkatrész-ellátásával). Képzeld el, hogy az LG DD-s innovációja (ami szerintem rohadt jó dolog és marha csendes gépek), miért nem jutott még Miele-ék eszébe :Y , nem értem..... Majd a szerelő közli, hogy van ami szerelhető, van ami pedig nem. Örök életű csapágy pedig mint tudjuk nincs (még a legdrágább fajtából sem).

"in medias res"

(#18858) pjen válasza Csabroncka (#18857) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt se felejtsd el az alap Miele áráért több mint 3 Fagort lehet venni.A gépem 9 edik éves,de ha csak 25 évig megy a három gépem akkor is sokkal fejlettebb.De én egy szóval nem mondom hogy nem egy kiváló mosógép a Miele.Egyébként is én ezt a vizszintezést nem értettem.Én a mosogató gépet is kihúzom a pult alól kitakarítunk és vissza tolom,áll ahogy akar.

(#18859) Csabroncka válasza pjen (#18858) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Víz szint:

Hűtő: elgurulnak a cuccok, az ajtó a fellépő csavarodás miatt hamarabb megvetemedik.

Mosógép: a dob ebben a pozícióban "lóg" a gépben normálisan és a szivattyú valóban így szipákol a legtöbbet ki.

Mosogatógép: a lapátok nem verik az edények alját, vagy kopnak fölöslegesen.

Remélem a tűzhelyet nem kell magyaráznom ;]

"in medias res"

(#18860) pjen válasza Csabroncka (#18859) üzenetére


pjen
félisten

Most tényleg,ne haragudj Te egy domb oldalában laksz?Nálam aránylag sík ,vizszintes felületek vannak.Max miliméterek lehetnek.A mosó és mosogató beáll magától,esetleg a hűtőn kell igazítani,hogy ne billegjen.

(#18861) zoltan6 válasza pjen (#18860) üzenetére


zoltan6
őstag

Nincsenek beállítva gyárilag,a hűtőbe nekem volt 3 centi dőlés oldalirányba amikor kibontottam,pedig a talaj frissen volt járólapozva,aljzatkiegyenlítőzve.

(#18862) pjen válasza zoltan6 (#18861) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván 3 cm rengeteg,nekem úgylátszik eddig szerencsém volt.

(#18863) Csabroncka válasza pjen (#18860) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tényleg domb oldalba lakok :DDD

"in medias res"

(#18864) Mercutio_ válasza pjen (#18858) üzenetére


Mercutio_
félisten

...akkor is sokkal fejlettebb.

Vagy nem :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18865) pjen válasza Mercutio_ (#18864) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez az.

(#18866) #94529552 válasza Csabroncka (#18857) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocs, de melyiknek megy tönkre a zsanérja? Ilyenről még nem olvastam.

(#18867) pjen válasza #94529552 (#18866) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a tető széle rozsdásodik mert ahogy nyílik csukódik,surlódik,nyagyon szorosan van illesztve.Két évben egyszer ecsettel kijavítom.A zsanér nem nagyon rozsdásodhat,egy műanyag tüskén forog

(#18868) DeFranco válasza Csabroncka (#18863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#18869) Elemental


Elemental
addikt

Szerintetek melyik legyen? Aeg, vagy ahogyan én nézem, a teljesen ugyanolyan Elektrolux? A műszaki adatok egy az egyben ugyanazok.

(#18870) n@p@lm válasza Elemental (#18869) üzenetére


n@p@lm
őstag

Elektro.

(#18871) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

Mikró vásárlása eltőt állok. Van valami ökölszabály amit érdemes betartani? Ajánlott márkák? 30k-ig néznék kb.

Köszönöm! :R

(#18872) zsiz válasza bundli (#18871) üzenetére


zsiz
őstag

Amit én mondanék, az az hogy minél több gyártói garancia legyen, ne legyenek felesleges funkciók amit úgyse fogsz használni soha (pl nekem ilyen a grillezés is) mert csak drágítják a készüléket, és ne legyen kicsi. (Egy 22 literest használtunk vagy 15 évig, utána vettem egy 20 litereset.. alig várom hogy lecseréljem egy nagyobbra.)

Nekem még az is szempont lesz a következőnél, hogy lássam a benne lévő ételt melegítés közben. A mostani Samsung ajtaja átláthatatlanul sötét, ami engem nagyon zavar. És sokszor a világítás is bekapcsolva marad, mert az időzítő eltekerésére már bekapcsol, az ajtón keresztül meg nem látni, hogy úgy maradt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18873) Zeki válasza bundli (#18871) üzenetére


Zeki
nagyúr

Digitális, tesco-s teljesen faja és olcsó. :)

(#18874) bundli válasza zsiz (#18872) üzenetére


bundli
tag

Ezt a grillezést én néztem. Ebben az árkategóriában még az egyetlen elérhető plusz funkció. Ez pontosan mikor használatos? Mondjuk így már lehet pizzát is sütni benne, vagy ez még kevés?

Mindenképpen minél nagyobbat akarok és digitálisat. Az átlátszó ajtó nálam nem szempont, úgyis az alapján döntök, hogy belenyúlok a kajába, milyen meleg.

CineDOG1:

Abból csak 20 literes van, ugye?

(#18875) zoltan6 válasza zsiz (#18872) üzenetére


zoltan6
őstag

A minél több garival kicsit ellentmondasz hogy a régi mikród elment 15 évig.A mi samsungunk amúgy 20 éves,egy alap olcsó sima tekerős,és napi használatban van.szerintem is felesleges a csili-vili ilyen-olyan extrafunkciós.mi csak kajamelegítésre használjuk,meg néha popcorn készítésre.Ha lecserélem,csak azért fogom,mert már elég dzsuvás,kopottas.a következő inox-os lesz,mert a tűzhely is az.

(#18876) Zeki válasza bundli (#18874) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, 20 literes, és melegszendót lehet a grillel csinálni, rásül a kolbász a kenyérre. :)

(#18877) zsiz válasza bundli (#18874) üzenetére


zsiz
őstag

Nem tudom, én direkt nem grilleset vettem, mert úgysem használnám. A tűzhelyünkben van grill funkció, 1 év alatt kb 3-4x használtam kíváncsiságból (melegszendvicshez meg steakburgonyához). Viszont a grill fűtőszálak megnehezítik a takarítást. Nekem a következő kiszemelt mikró az ez az Electrolux. Baromi nagy (28L), digitális, és 900W-os. (A mostani 800W és kevésnek érzem.) Van benne grill is. Vásárlás előtt azért még meg fogom nézni élőben.

(#18875) zoltan6: Úgy tűnhet, de gondolj bele... 10-15 éves gépek még elmennek ma is. De vajon hol lesznek a mostani gyártású gépek 10-15 év múlva? Manapság örülünk, ha garanciaidőn belül nem hibásodik meg valami.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18878) Zeki válasza zsiz (#18877) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom nektek mekkora tányéraitok vannak, de nekünk a 20 literesbe is befér.

(#18879) zsiz válasza Zeki (#18878) üzenetére


zsiz
őstag

A tányérral nincs is gond. De ha mondjuk 3-4 személyre kell melegíteni valamit, akkor nem játszik hogy tányéronként melegítsünk. Magasabb tál meg már nem fér be. Vagy másik példa, hogy én pl kakaót shakerből iszom, de nem tudom simán betenni a mikróba mert alacsony. Ha megdöntöm 45 fokban a shakert, akkor be tudom forgatni és belül már elfér, de megdönteni meg nem tudom annyira, csak úgy ha félig van. De akkor meg már ihatnék kis pohárból is, de az meg kevés.. :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18880) Zeki válasza zsiz (#18879) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy nagyobb simán bögre befér. Persze ha valaki liter kakaót akar leküldeni...
Sok személyre leves gázon, második féle egyesével mikróban (ha olyan).
Öten vagyunk.
De mindenki másképp él, így más kell neki.

(#18881) zoltan6 válasza Zeki (#18880) üzenetére


zoltan6
őstag

kb.mi is így használjuk. :K

(#18882) #94529552 válasza zsiz (#18877) üzenetére


#94529552
törölt tag

A nyomógombos ajtónyitás nekem nem szimpi rajta. Vagy csak nagyon hozzászoktam a miénkhez, az is már tizenx éves, és még tökéletesen működik, pedig Whirlpool.

(#18883) zsiz válasza #94529552 (#18882) üzenetére


zsiz
őstag

Nekünk meg gombos volt az előző. Az sokkal jobban bejött nekem, mint a mostani fogantyúval nyitható. Kinek mi..

(#18880) CineDOG1: a mindennapokban nekünk is elég a 20 literes, de van hetente 1-2 alkalom, mikor kicsinek bizonyul. Persze meg lehet oldani.. másik edényben melegítek, gázon melegítek, tányéronként melegítek, stb... de akkor is bosszant, hogy a régivel sosem volt ilyen gondom, hogy pl. valami ne fért volna bele. Pont ezért, én 22 liter és 900w alatt nem vennék vennék mikrót.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18884) Teaway válasza zsiz (#18879) üzenetére


Teaway
veterán

Pálinkát kell inni, azt nem kell mikrózni :D

Nincs itthon csokid??

(#18885) Voice24 válasza zsiz (#18877) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk ilyen van, nem rossz, egyszerű kezelni a forgó gombokkal. Két hátrányát tudok: az ajtó kicsit nehezen nyílik a nyomógombbal, a sötét ajtón keresztül pedig nappali fénynél nem nagyon látni, hogy bent mi történik.

(#18886) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Párom nyaggat, hogy kellene egy kicsi, de mégis nagyon erős porszívó. Takarítógépünk van, de a két gyerek állandóan összemorzsázza a szőnyegeket és a takarítógépet macerás hurcolni. Mindenképpen porzsákos kellene. Van valami kimondottan jó vétel?

(#18887) Mercutio_ válasza zsiz (#18883) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kézzel nyitósnak az a titka, hogy balkézzel nyitom és hüvelykujjal ellentartok a burkolaton, nem az ajtó fogantyújánál rántom meg az egész mikrót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18888) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikba írok e, kompresszort keresek, 24-50 liter körülit, itthoni használatra, pneus kulcshoz (kerékcserénél jóljönne), illetve kifújáshoz. Van bevált vagy ajánlott darab?

Black and Deckert néztem, emagnál 46ezer forint most akcióban, 24 literes 8 bar, 1500 wattos, ajándék 710 wattos flexel. Van itthon flex, azt max eladnám, így párezer lejönne a vételárból.

(#18889) canniball válasza PainKiller13 (#18888) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre szerintem inkább a lakásfelújítós topikban kérdezz rá. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18890) PainKiller13 válasza canniball (#18889) üzenetére


PainKiller13
őstag

:R

(#18891) Teaway válasza PainKiller13 (#18888) üzenetére


Teaway
veterán

Metabo-k vannak 55k körül, olajos és olajmentes is.
BASIC 250-24 W

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#18892) zsiz válasza Voice24 (#18885) üzenetére


zsiz
őstag

Ez is annyira sötét? :F Gyártanak még egyáltalán olyat, amibe belelátni?

(#18884) Teaway: máshogy indulna a nap, az biztos.. :D

(#18887) Mercutio_ : tudom hogyan nyílik, azért annyi eszem van, hogy ne rántsam le az egészet a pultról :D De nekem a gombos jobban bejött, ott nem kellett rátartani, mivel falig volt tolva (volt rajta távtartó), a falat meg csak nem tolom el. Persze az is lehet, hogy ha most megnézek egy gombra nyílósat, akkor olyan gagyi lesz benne a szerkezet, hogy inkább nem vennék olyat. A régi Daewoo-n jó volt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18893) szabog74 válasza diegho (#18886) üzenetére


szabog74
aktív tag

Miele c1. Nálunk bevált.

(#18894) #94529552 válasza Voice24 (#18885) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó az csak kicsi, meg ugye a nyitó gomb. De biztos gyártanak fogantyúsat is belőle.

Mercutio_ A miénknek nem is kell ellentartani, gondolom a súlya miatt, mert ez 27 literes, meg könnyen is nyílik.

szabog74 Biztos beválna nálunk is, mert kiváló :) , ahogy olvasom róla, de én is inkább egy kicsi, de erős kompakt porszívóra vadászok, az meg nincs a Miele-nek.

[ Szerkesztve ]

(#18895) szabog74 válasza #94529552 (#18894) üzenetére


szabog74
aktív tag

Szerintem elég kicsi és félgázon felemeli a szőnyeget, tehát erős is ☺

(#18896) #94529552 válasza szabog74 (#18895) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemrég láttam és próbáltam is élőben a C1-et. Sőt, egy Complete C3 Silence-et vehettem volna 40k-ért, igaz a hajlékony cső nélkül, amit biztos nem lett volna nehéz pótolni. De én ezektől kisebbet keresek továbbra is.

(#18897) Zeki válasza #94529552 (#18896) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd meg a Bosch porszívókat.

(#18898) #94529552 válasza Zeki (#18897) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi már nézem azokat is :) . Az Automatikus kábelfeltekerés mennyire jó dolog lehet nála? Ki kell húzni max-ig, hogy visszatekerje?

(#18899) Mate válasza #94529552 (#18898) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem az automatikus kábelfeltekerés csak annyit takar, hogy gombnyomásra történik. Mint a porszívók 95%-nál.

(#18900) Atesz 666 válasza #94529552 (#18898) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Az Automatikus kábelfeltekerés mennyire jó dolog lehet nála? Ki kell húzni max-ig, hogy visszatekerje?"

Üdv.

-Jó dolog ez a automatikus kábelfeltekerés.
-Nem kell teljesen kihúzni ahhoz,hogy visszacsévélje a kábelt(legalább is az Electrolux-nál nem kell)a többi márkánál nem tudom hogy működik ez a funkció? :U :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.