Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) Ed Parker válasza mcmike (#45400) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hehe,ilyen ez,innentől még jobb,mert kereshetsz olyan cuccot,ami halkan is hozza a minőséget :)

(#45402) rappit4 válasza rappit4 (#45369) üzenetére


rappit4
őstag

Kipróbáltam, tényleg jobb nélküle.
Egyébként ha valaki tudna ajánlani egy HD hangokat megszólaltatni képes erősítőt a Yamaha htr-3063-am helyett azt megköszönném!

(#45403) Sefter válasza rappit4 (#45402) üzenetére


Sefter
veterán

Amivel a HD hangokat érdemes is megszólaltatni, az használtan is 100k fölött van, nem beszélve a hozzá illő hangfalakról... tudom, nem írtál összeget, csak tájékoztatásnak írtam.

Psn ID: sefter_hun

(#45404) sting2 válasza rappit4 (#45402) üzenetére


sting2
addikt

Marantz SR 7002, sok hangfalra kötöttem az elmúlt évben és mindenhol jó kritikát kapott.
- komoly cucc, bagóért.
..hogy ne csak az unalomig szajkózott márkákat említsük. ;)

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45405) Sefter válasza sting2 (#45404) üzenetére


Sefter
veterán

Te árulod AVX-en?
Na az ilyen vételek miatt nem szabad új cuccokban gondolkozni... :K

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45406) sting2 válasza Sefter (#45405) üzenetére


sting2
addikt

Már el is ment...
[link]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45407) Sefter válasza sting2 (#45406) üzenetére


Sefter
veterán

Váááá 125-ért szinte elajándékoztad :Y

Psn ID: sefter_hun

(#45408) sting2 válasza Sefter (#45407) üzenetére


sting2
addikt

Sajnálom is rendesen, nagyon összenőttünk.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45409) TCr válasza sting2 (#45408) üzenetére


TCr
veterán

Akkor?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45410) Oldfighter válasza bajnokpityu (#45398) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem kis(ebb) hangerőnél ne várjon senki se falrengető mélyeket, de nem is arról van most szó, hogy a halkan az egércincogást takar. ;) Van az a kellemesen hallgatható hangerő, mely mellett a dinamikatartomány ( szoftveres beavatkozás nélkül is) élvezhető, akárcsak a térhangzás.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45411) rappit4


rappit4
őstag

Köszi mindenkinek.
Hát igen godoltam, hogy valahol 100k felett lesz. Mondjuk a hangszóró, se nagy szám. (wharfedale vardus vr300 5.0-ás szettben egy vr-8-as subbal)

(#45412) sting2 válasza TCr (#45409) üzenetére


sting2
addikt

Lakásfelújítás- Költözés - Munkahely elvesztés - második baba érkezése... :Y
Nyertem? :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45413) JóGeri.


JóGeri.
tag

akkor bocs,vissza az egész..szép napot!

[ Szerkesztve ]

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#45414) gaben75 válasza JóGeri. (#45413) üzenetére


gaben75
tag

Pedig van:-)

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#45415) kazanka


kazanka
őstag

Sziasztok! Van egy Jamo S502 házimozim sajnos nem szereti a másolt lemezeket.Vettem egy Philips BDP3100 blue-ray lejátszót ami viszont mindent lejátszik.Mi történik ha összekötöm a két gépet,mi lesz a hangminőséggel marad az 5.1 vagy csak sztereo lesz?Válaszotokat előre is köszönöm.

(#45416) MasterMark válasza kazanka (#45415) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy kötöd össze, spárgával?

szerk.: Ha jól látom van rajta koax spdif bemenet, azzal menne 5.1-ben is valószínüleg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45417) kazanka válasza MasterMark (#45416) üzenetére


kazanka
őstag

Nekem már ez is segítség.Nem akarok álszerény lenni de 63 évesen kicsit le vagyok maradva a mai technikáról de azért az én korosztályom zenéjét Pink Floydot a Uriah Heepet a Black Sabbathot azért szeretném olyan jó minőségben hallgatni ahogy csak lehet

(#45418) BBéci válasza kazanka (#45417) üzenetére


BBéci
titán

A felsorolt készülékek és a jó zenei hangzás meglehetősen távol állnak egymástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45419) Bici válasza BBéci (#45418) üzenetére


Bici
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45420) Peak válasza kazanka (#45417) üzenetére


Peak
addikt

Megmondom őszintén, hogy nekem szimpatikus ez a hozzáállás, de ha valóban ezeket az amúgy hihetetlen jó zenéket igazán jó minőségben szeretnéd hallgatni, akkor ezek a "vasak" nem alkalmasak erre. :(
Nem tudom, hogy nyugdijjas vagy-e ( elnézést a "tegezésért" :) ) vagy melózol, és hogy esetleg van-e rá keret, de érdemes volna rááldozni egy kis pénzmagot egy tisztességes sztereó rendszerre.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45421) kazanka válasza Peak (#45420) üzenetére


kazanka
őstag

Nyugdíjas vagyok nem is gondolkodom hiper szuper cuccokban pedig valamikor a legjobb Sony cuccokat hoztuk be Németországból ami akkoriban 3 ezer márka volt.Én csak azt kérdeztem hogy mit tudnék csinálni a lehetőségeimhez mérten és nem arra voltam kíváncsi hogy Béci eljátssza a gazdag gyereket.Egyébként lehet hogy már az első tanács is pontosan elegendő.

(#45422) Ed Parker válasza kazanka (#45421) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Béci nem játssza a gazdag gyereket,csupán csak őszinte,aki röviden elmondta,hogy jó zenéhez ez a lánc kevés lesz.
a legjobb ha veszel egy sztereo erősítőt,amire rákötheted a dobozaidat.
forrásként a cd játszó,ha vannak lemezeid,ha digitális formában tárolod a zenéket,akkor egy olyan cd lejátszó,ami usb-n keresztül játssza az adott formátumokat,ezt ma már a legtöbb cd tudja.

(#45423) BBéci válasza kazanka (#45421) üzenetére


BBéci
titán

Sem gyerek, sem gazdag nem vagyok és amit írtam, az tény. Akár tetszik, akár nem.
Peak is hasonlót írt, mint én, a lényege ugyanaz.
Mi itt a topikban mindig a legolcsóbb, de jó hangú, használt készülékek felé terelgetjük a kérdezőket. Ezért nem értem, hogyan juthatott eszedbe a gazdagság?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45424) Peak válasza kazanka (#45421) üzenetére


Peak
addikt

A Jamo S502 hangfalrendszerhez milyen lejátszó/erősítő központi egység van, ami nem játsza az irt lemezeket?

A legnagyobb ugrást kis pénzből egy használt erősítő+hangfal párossal léphetnéd, mondjuk kb. egy 50esből.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45425) Valkűr válasza Ed Parker (#45422) üzenetére


Valkűr
őstag

Én ezt el is hiszem, de akkor meg kellene tanulni kicsit empatikusabbnak lenni, és úgy fogalmazni, hogy más ne értse félre.. Mi tagadás én is éreztem némi cinikusságot a hozzászólásában, mint mindig... Mondom ezt minden rosszindulat nélkül..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45426) rappit4 válasza Valkűr (#45425) üzenetére


rappit4
őstag

BBéci kolléga néha nyers tud lenni egy kicsit, de ha valakinek lehet hinni ph-n hát akkor az Ő :D

(#45427) BBéci válasza Valkűr (#45425) üzenetére


BBéci
titán

Ez nem a YMCA, és nem is leánynevelde, ahol vattába, vagy selyempapírba kell csomagolni a mondanivalót. Ez egy fórum, ahol röviden, velősen, lényegretörően kell fogalmazni.
SZVSZ

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45428) Bici válasza kazanka (#45421) üzenetére


Bici
félisten

A minimális netes infó alapján azt hiszem, hogy a házimozin is van digitális bemenet (Spdif, coaxial), és a philips lejátszón is van ilyen kiement (coaxial jelzésű RCA csati).
Egy RCA kábellel megoldható az összekötése. Legalábbis elméletileg.
LG tévéknél szokott olyan lenni, hogy a kimenet az SPDIF-en is csak sztereó lehet. Nem tudom, hogy ennél a két készüléknél van-e hasonló limitáció.
Ha az írott lemezek a nem "igazi" blueray filmeket jelentik, akkor előfordulhat olyan, hogy az SPDIF-en nem megy át 5.1 hang, mert a pl. mp4-ben van a film, és AAC hangsávja van. Ezt nem mindegyik tudja 5.1-ben.

Egy egyszerű RCA-RCA kábellel meg lehet próbálni, minimális anyagi kockázattal.

Sok Szerencsét! Szólj, hogy sikerült-e, ha tudok segítek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45429) BBéci válasza Bici (#45428) üzenetére


BBéci
titán

Némi kiegészítés: a tévék a HDMI-n beérkező hangot adják ki sztereóra butítva SPDIF-en. Állítólag némelyik LG 5.1-et is átenged, de csak meséltek olyanról, még nem láttam, nem hallottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45430) Ed Parker válasza Valkűr (#45425) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

most az hogy ki mennyire lényegretörő,sztem tök mindegy,a végeredmény ugyanaz.
nekem pont jobban tetszik,ha valaki azt mondja hogy felejtsd mert egy hulladék,mintha nem az igazi vagy nem rossz,de van ennél jobb stb.
nincs ezen mit túlragozni,amit ő mondott megállja a helyét,nem kell rajta megsértődni.

[ Szerkesztve ]

(#45431) kazanka válasza Ed Parker (#45430) üzenetére


kazanka
őstag

Azt hiszem már meg is bántam hogy írtam én tanácsot kértem nem kioktatást.

(#45432) Ed Parker válasza kazanka (#45431) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

felőlem aztán duzzoghatsz :U

(#45433) kazanka válasza Ed Parker (#45432) üzenetére


kazanka
őstag

Dehogy duzzogok,sőt eddig ezeket a titulusokat nem értettem mostmár tudom a kis kedvenc régen gondolom a párttitkár kedvence volt vagy ha nem Ő hát a kedves szülők.

(#45434) robi-k válasza kazanka (#45431) üzenetére


robi-k
őstag

Ne sértődj meg.
Sajnos a JamoS502 "adottságai" miatt nem igazán tudunk épkézláb ötletet adni arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne jó hangot elővarázsolni belőle.
Csak annyit tudnék javasolni, hogy a Philips BDP3100 lejátszót Coaxial csatlakozóját használva kösd össze a Jamo koaxiális bemenetével, és a Philips menüjében állítsd be, hogy minden dekódoljon, és már dekódolt hangot adjon ki.
Talán működni fog :F

(#45435) kazanka válasza robi-k (#45434) üzenetére


kazanka
őstag

Köszönöm megpróbálom.

(#45436) JohannZimu válasza kazanka (#45433) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Gratulálok. Legközelebb segítsen neked a T.J.Hooker.

(#45437) #09634560 válasza robi-k (#45434) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha a Philips dekódol koaxon vagy optikain, az nem csak sztereó lesz?

(#45438) Bici válasza kazanka (#45435) üzenetére


Bici
félisten

Pont fordítva. A Jamo dekódoljon.
A Philips csak küldjön át mindent a házimozinak (Pass-through).

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45439) #09634560 válasza Bici (#45438) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem is..

(#45440) BBéci válasza #09634560 (#45439) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg nem drága cucc.Link
De mit kellene dekódolnia? Koncert BD-ket?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45441) Sefter válasza BBéci (#45440) üzenetére


Sefter
veterán

újonnan...

Psn ID: sefter_hun

(#45442) #09634560 válasza BBéci (#45440) üzenetére


#09634560
törölt tag

DD dekóder van benne az átmegy a koaxiálison.. Azt kellene dekódolnia, vagy nem?
Sefter: ezen semmi.. igy csak sztereó lehet. De volt ennek egy erősitős változata amely KISS később Onkyo licenszű erősitőt hasznát (ez a tipus hogy melyiket nem tudom) Azok tudták a DTS-t is.

[ Szerkesztve ]

(#45443) BBéci válasza Sefter (#45441) üzenetére


BBéci
titán

:Y
Az év vétele! Ekkora árengedményt ritkán látni.

(#45442) Sanci38
Azért kérdeztem, mert kedves, érzékeny lelkű, kommunistázó, anyázó, apázó fórumtársunk Pink Floyd, Uriah Heep, Black Sabbath zenéket emlegetett, amiket írt lemezről hallgatna.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45444) #09634560 válasza BBéci (#45443) üzenetére


#09634560
törölt tag

Értem, főleg ujraolvasva... Minden tiszteletem a tied ahogy lereagáltad, Ed parkernek is... emlitett zenekarokkal, zenei izléssel semmi bajom de a kérdező lelkivilágát mással kellene ápolni ha már ilyen érzékeny. Igy igazad van: sztereó analó, sztereó láncot rá és jó lenne... nincs szüksége csak sima rca-ra.

(#45445) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A kérdésem nem is igazán Audio mint inkább Videóval kapcsolatos de azért úgy érzem hogy belefér a topik témájába. Szeretnék venni egy jó kis asztali Blu-ray lejátszót, szerintetek mennyire tudnám kihasználni egy OPPO BDP-103EU játékos előnyeit egy átlagos házimozi szettel? Ez a játékos itthon szinte dupla áron van, ahogy néztem ebay-en kb 130k-ért beszerezhető lenne. Ér ez ennyit mondjuk egy 50-60k-s játékossal szemben? :U

[ Szerkesztve ]

(#45446) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy egy teljesen új, bontatlan németországból származó (hivatalos viszonteladó) ezüst onkyo TX-nr818 AV erősítőt mennyiért lehet eladni?

(#45447) Ed Parker válasza BBéci (#45443) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként tényleg, talán azért van rajta ekkora kedvezmény,mert tök rendes cég,hogy a párttagoknak is elérhető legyen a kiváló hangzás,ne csak a gazdagoknak.

(#45448) Sefter válasza Joshi (#45445) üzenetére


Sefter
veterán

Mit takar az "átlagos házimozi szett"?

Psn ID: sefter_hun

(#45449) Sefter


Sefter
veterán

Mivel érdemes bekötni cd lejátszót :F
Analóg (2 rca) vagy digitálisan (koax)?
Esetleg ha nincs rajta koax, akkor analog vagy optikai?

Psn ID: sefter_hun

(#45450) Tamoo válasza Sefter (#45449) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Attól függ milyen kategóriájú cd lejátszó (jobb-e dac-ja mint amihez kötnéd).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.