Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) #09634560 válasza krx21 (#45698) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen bár a kezdő Yamaha se az igazi... bár atlól lehet jobb de igazábol a nemrég linkelt bármelyik Denon hozna jelentős javulást.

Patice válaszaát irtam volna

[ Szerkesztve ]

(#45702) BBéci válasza krx21 (#45681) üzenetére


BBéci
titán

Nem, egyáltalán nem szarok, de a régi Yamahák is jók voltak és hangminőségben nem volt hatalmas fejlődés az utóbbi 10 évben. Most a HD formátumokat hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45703) krx21 válasza BBéci (#45702) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor lehet belevágok, de akkor már a nagyobbat, mert annak még több bemenete van és grafikusan konfigurálható (nekem ez fontos, mert átlátható...) A hangjában csak bízok...
Ez lenne: SONY STR-DN1040
Szerinted?
Aztán majd később kikérném a véleményedet hangfalakból (ott nem ragaszkodok a sony-hoz...)

(#45704) sunnysys válasza Oldfighter (#45699) üzenetére


sunnysys
tag

helló!

köszi! :)
igen, tudom, a nézőtáv egyáltalán nem szabályos... tényleg próbáltam már hátrébb ülni, de mindig visszaülök, mert így élvezem igazán. ha meglesz a hangrendszer, és megkívánja, megpróbálom ismét. :)
az ágy igazából galériás, tehát van alatta hely, a surround hangfalakat még vagy 1 méterrel hátrébb tudom tenni.

(#45700) Patice:

Neked is köszi! :)
na, akkor marad az I. verzió, gondolom, kisebb finomítások még lehetnek.
a forrás laptop, ami a képeken világoszölddel van jelezve az asztalon. az erősítőt én az asztal alá gondoltam tenni. onnan mennének a vezetékek előre. ez így is okés lehet?
(vagy lehet kényelmesebb lenne a Te megoldásoddal, mert akkor csak egy HDMI menne ki az asztal alól...)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45705) sting2


sting2
addikt

Tegnap arra lettem figyelmes, hogy az egyik hangfalam magas sugárzója mintha halkabb lenne mint a másik.
Ráadásul, még serceg is kissé a dinamikus részeknél halkan hallgatva is a magas hangszóró.
Az egész előadás, mintha tisztább lenne az egyik dobozból.
Az erősítő egy Denon 1080R - tehát nem mai darab.
1,5 éves a hangfal. :W :W

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45706) Patice válasza sunnysys (#45704) üzenetére


Patice
nagyúr

Az hogy az erősítőt hova teszed majd, az kb. mindegy, ahogy neked kényelmesebb.

Inkább azt vedd majd figyelembe, hogy ha az íróasztal alatt marad, akkor a frontokhoz, a centerhez és a mélyládához kell hosszabb kábel, a hátsókhoz meg rövidebb.

Minél közelebb vagy a több dobozos részhez, annál rövidebb kábelek kellenek, viszont akkor az erősítőig kell hosszú HDMI, meg vissza a projektorig.

Lehet mégis jobb lesz az asztal alatt, mert a hosszú és jó minőségű HDMI lehet drágább lenne, mint a hosszú hangfalkábelek + aktív szub kábel.

Bár a laptopot tudnád oda is rakni, ahol az erősítő van, amikor filmeztek. Csak ne az erősítő tetejére majd! :D

Lehet mégis jó lehet majd oldalt, a pianínóval szemközti falon egy kis állványon, asztalon és onnan vezeted majd el a HDMI-t a vetítőig.

Kábel árak alapján akár kiszámolható. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45707) sunnysys válasza Patice (#45706) üzenetére


sunnysys
tag

köszi!

az oldalt elhelyezés is jó lehet, tényleg, a laptop is mehet oda.
vagy ami még eszembe jutott: erősítő és a sub is az asztal alatt? tehát mögöttem lenne a subláda. az is megoldás lehet, vagy elől van a helye?

köszi! :)

(#45708) Sefter válasza sunnysys (#45707) üzenetére


Sefter
veterán

asztal alá ne tegyél subot...

Psn ID: sefter_hun

(#45709) sting2 válasza sting2 (#45705) üzenetére


sting2
addikt

Megfordítottam a hangfal bekötést az erősítőn és most fordítva áll fent a jelenség.
Halkan is hallható a magasból jövő sercegés, pont akkor vehető észre amikor dinamikus lesz az adott szám.
Kondi csere?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45710) Patice válasza sunnysys (#45707) üzenetére


Patice
nagyúr

Asztal alá semmiképp. Akkor inkább maradjon közelebb a centerhez és az oldalt elhelyezett erősítőhöz elég lehet mondjuk egy 3 m-es szub-kábel.

Szub elhelyezésével úgy is kell majd egy kicsit kísérletezni, hogy hol lesz optimális.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45711) sunnysys válasza Patice (#45710) üzenetére


sunnysys
tag

ok, asztal alá nem kerül, köszi!
pár napig nem leszek, aztán még lehet, hogy kérdezek.
kösz mindenkinek! :)

(#45712) Mikisys válasza grrpowa (#45662) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen.

Üdv!

(#45713) er2es


er2es
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni valakitől, aki otthon van a témában hogy optical out-ra ha rádugom azt az átalakítót és abba beledugom a 3,5 jack es hangfalat, akkor lehetséges hogy meg fog szólalni? vagy mindenképp DAC konverter kell hozzá?

(#45714) Mikisys válasza Sefter (#45671) üzenetére


Mikisys
őstag

Marantz.

Üdv!

(#45715) Mikisys válasza sting2 (#45709) üzenetére


Mikisys
őstag

Hangszóró csere.

Üdv!

(#45716) Mikisys válasza er2es (#45713) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem fog szólni, kell hozzá dekóder-előerősítő.

Üdv!

(#45717) blakey válasza er2es (#45713) üzenetére


blakey
titán

Ez továbbra is optikai marad, DAC kell hozzá, nekem fordított van azaz jack helyett TOSLINK kimenetem lesz a forrás nem változik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45718) sting2 válasza Mikisys (#45715) üzenetére


sting2
addikt

Biztos?, mert ha megcserélem az erősítőn a bekötést akkor a másik hangfal produkálja...
Mindegy, első lépésként elvittem szervizbe a Denont, majd ott bemérik.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45719) er2es válasza blakey (#45717) üzenetére


er2es
tag

köszi a választ. :R

olyan létezik hogy optikai bemenetes aktív hangfal, tvt szeretném összeköti egy 2.1 hangfal szettel

(#45720) row


row
csendes tag

Szevasztok!
Bocs ha off lenne, de nem találtam alkalmasabb (pörgősebb) fórumot....
Külföldön élek, nemrég vettem egy pár Monitor Audio RS6-os hangfalat. Az egyik darab szállítás közben megsérült. Úgy tűnik, az egyik hátsó csati kaphatott ütést, így megrepedt a körülötte lévő alu takarólemez. A lemezt lecsavarozva azt látom, hogy a csatiból kiinduló, kb. 5 centis fém lemezke meghajlott. Más kárt nem észlelek.Képet szívesen küldök privátba, mert ide túl nagy.... Van valakinek ötlete? Jó lenne valami barkács megoldás, mert egy helyi szakember (Norvégia) könnyen levenne a doboz teljes árával... Köszi

(#45721) blakey válasza er2es (#45719) üzenetére


blakey
titán

Egy ilyen kell neked, optikaiból "csinál" egy sztereó RCA-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45722) er2es válasza blakey (#45721) üzenetére


er2es
tag

Koszi

(#45723) adodaniel


adodaniel
őstag

HDMI-n keresztül, hogy lehet csak hangot "küldeni"? Laptop hdmi-vel van erősítőbe kötve. Lehet anélkül, hogy a laptopot átváltom külső megjelenítőre hangot küldeni, pl zenét hallgatni?

(#45724) MasterMark válasza adodaniel (#45723) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, de tedd kiterjesztésre, és csúsztasd a sarokra a másik megjelenítőt.

Switch Tax

(#45725) spiky03


spiky03
veterán

Egy kérdés.
A Youtube-on néztem egy házimozi szobáját bemutató csávót, és nála egy ilyen cucc volt bekötve a rendszerbe. mire lenne jó ez az eszköz?

Amúgy itt a videó: [link]

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45726) Sefter válasza spiky03 (#45725) üzenetére


Sefter
veterán

Jel erősítő :F

Psn ID: sefter_hun

(#45727) blakey válasza spiky03 (#45725) üzenetére


blakey
titán

Ez amolyan "jel finomító", javít a kép minőségén, tisztábbá, részletesebbé teszi, elvileg. Nem próbáltam, biztos, hogy van olyan eszköz amin javít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45728) nuke7 válasza blakey (#45727) üzenetére


nuke7
veterán

egy csúcs-lejátszó (csúcs oppo vagy pioneer) nem hiszem, hogy ettől jobb képet adna... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#45729) Sefter válasza nuke7 (#45728) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem még csúcs lejátszó sem kell...egy közepesnél jobb rendszerben nem hiszem, hogy javít...

Psn ID: sefter_hun

(#45730) Csabroncka válasza Sefter (#45729) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én ilyet be nem kötnék a rendszerembe, a csávó részéről pedig egyenesen marhaságnak tartom :O

"in medias res"

(#45731) gyurczy


gyurczy
őstag

Egy kis jóság estére:

Mario Biondi - Rio De Janeiro Blue

(#45732) cecil válasza Csabroncka (#45730) üzenetére


cecil
aktív tag

[link]
Külső képjavító eszköz
Ez az, nem kéne leszólni mielőtt utána nem olvastok, szaksajtó, nagy fórumokon akinek van nagyon dícsérik...
Mondjuk fele annyi az ára mint egy OPPO-nak.

(#45733) spiky03 válasza cecil (#45732) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infókat. :R

Akkor lehet veszek egyet a Pio BDP-150 meg az ST50 közé. :D ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45734) Sefter válasza cecil (#45732) üzenetére


Sefter
veterán

Nem szóltam le, csak nem sok reményt fűzök hozzá... A szaksajtó 98%-áról meg megvan a véleményem...
Meggyőzhető vagyok egy bemutatóval.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45735) cekkk válasza cecil (#45732) üzenetére


cekkk
veterán

Az első képről ez ugrott be ;] :P

(#45736) Peak válasza cekkk (#45735) üzenetére


Peak
addikt

:D egyetértek

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45737) cekkk válasza Peak (#45736) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt olvasgatom mostanában, érdekes dolgok vannak benne :DDD :Y

(#45738) Peak válasza cekkk (#45737) üzenetére


Peak
addikt

Hasonló témában voltam egy előadáson, meglepő, mennyire sok hasonlóságot mutat a hifista viselkedés és kommunikáció ehhez.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45739) bajnokpityu válasza cecil (#45732) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szarból várat építeni? :)
vagy mindenkinek arcszőrt növeszt?

Esetleg Madonna lánya?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45740) cekkk válasza Peak (#45738) üzenetére


cekkk
veterán

Én már ezért nem hiszem el azt amikor valaki csodákat zeng kábelről stb amikor az agy nagyon rövid ideig tárolja az ilyen jelegű infókat és utána elkezdi kiegészíteni/"megszépíteni". Végül is erre épül ez az iparág is nagyrészt, meg a csorda szellemre :DDD :((

(#45741) cekkk


cekkk
veterán

Akkor idén két házimozi show is lesz?
Egyik, itt pedig a másik, az AVnál még semmi időpont sincs :N

Jah de látom, van.

Kíváncsi leszek, hogy így egy hét különbséggel, mennyi kiállító lesz a két helyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45742) ossa


ossa
tag

üdv a Topicnak!

Lenne egy kérdésem:

Van egy Technics "AB" osztályú végfokos erősítőm (SU-V560) ami 4-16 Ohm impedancia tartományban működik és 2 pár hangfalat lehet rákötni - és ebből adódik a kérdés, ráköthetek-e, két pár eltérő impedancia ellenállású hangfalat? Azaz, egy pár 6 Ohmosat és egy pár 8 Ohmosat a hangfal kimenetekre egyszerre?
Mit tapasztalhatok? Max negyed hangerő használatáig mennék el?
Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm. :R

(#45743) Oldfighter válasza cekkk (#45741) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem tudom, hogy alakulnak idén a bérleti díjak, de ritka lesz az a kiállító aki mindkét helyen ott tud lenni. Szerintem.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45744) #75912448 válasza cekkk (#45740) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mostanában azon mosolygok, hogy képesek kábelek garmadát kipróbálni, cserélni, hülyeségeket bemagyarázni maguknak olyan akusztikailag nemtörődöm helyiségekben, ahova disznóólat nem telepítenék, nemhogy házimozit. Ha utóbbival negyedannyit törődne, vagy feleannyit költene rá, akár 5x annyit javíthatna a hangon, mint kábelezéssel. Mindig az akusztikával kéne kezdeni (rendbe rakni), utána a kábelekkel és egyéb javítókkal.

(#45745) cekkk válasza Oldfighter (#45743) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem van egy olyan érzésem, hogy színvonal fog ezzel így csökkenni. Mondjuk ahogy hallottam eddig se volt magas :DDD De így, hogy a kiállítók "feldarabolódnak" így csak a résztvevők fognak csalódni.
De ne legyen igazam :(

(#45744) regger

A fizetett tesztoldalakon és újságokban miről olvashatsz? Csak kábel erősítő csoda csatolás, csoda kavicsok stb, lehet ha a akusztikus elemeket gyártók is ennyit fizetnének a "megjelenésért" akkor többen foglalkoznának a témával. Bár ehhez az újságírók részéről is több szakértelem kéne ami nincs, valamint gondolom a többi kiegészítős több pénzt ad :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45746) Oldfighter válasza cekkk (#45745) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem baj, majd tanul belőle mindenki. Értelmesebb lett volna, ha az egyik kiállító szervező tavaszra rakja a rendezvényt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45747) cekkk válasza Oldfighter (#45746) üzenetére


cekkk
veterán

Azt nem lehet, mert akkor, nem tudnának a másikkal kibaszni ;) ennek most ez a célja semmi más.

(#45748) bajnokpityu válasza cekkk (#45741) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt a sz@rt...
ahelyett, hogy a hitelességért versenyeznének.

cekkk:higyj amit akarsz kábelekről,de ne terjeszd már a hülyeséget. ;] Kábelek hangjára majdnem jobban emlékszik az ember,mint a készülékekére. Érzékeny lánc esetén nem nagyon kell AB tesztelni kábeleket, és ami kábellel együtt éltl darabig, megismered egy tök idegen láncban is.

Tegnap este két siltech kábel között pl párom elsőre határozott véleménnyel bírt. A 256odjára hallott albumra azt mondta, hogy maradjon, mert ez most nagyon tetszik neki, egyébként meg károm messziről,h már megint ...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45749) cekkk válasza bajnokpityu (#45748) üzenetére


cekkk
veterán

ekkk:higyj amit akarsz kábelekről,de ne terjeszd már a hülyeséget. ;]

És erről van bármi teszted, mondjuk hivatalos forrásból? Mert én eddig kb csak az ellenkezőjét olvastam, de persze mindenki más hülye csak a hifis az okos. ;) Szerintem a hit jobban játszik nálatok mint nálam, mert ti ellenkeztek mindig minden ellen ami a ti hitetekkel kapcsolatban ellentétes. Az asszonyod meg már lehet rád hagyja mert unja :DDD De még mindig nem azon vitatkozom, hogy nincs a kábelek között különbség. ;)

Kábelek hangjára majdnem jobban emlékszik az ember,mint a készülékekére.
Erről bármi forrás, vagy csak hifis körökben terjedő szóbeszéd, mint a cd lemez festés? :U

[ Szerkesztve ]

(#45750) Sefter válasza cekkk (#45749) üzenetére


Sefter
veterán

Te miért írott "bizonyítékot" keresel a saját teszt helyett.. :F
Az előbb ugyan azon a véleményen voltunk, hogy a "szakcikkeket" kilóra veszik a gyártók...

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.