Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) MasterMark


MasterMark
titán

Magnat Motion 990 5.0-ás szettről van valakinek tapasztalata?
Nekem kicsit furcsának tűnik, mintha nem ugyanolyan magassugárzó lenne a frontokban, mint a többiben.

Switch Tax

(#44452) Sefter válasza MasterMark (#44451) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem volt ilyen... Menekülj ;]

Psn ID: sefter_hun

(#44453) MasterMark válasza Sefter (#44452) üzenetére


MasterMark
titán

25 ezret akkor semmiképpen nem ér meg?
Azért úgy nagyjából milyen szinten van? SAL, Jamo? Vagy azok alá gyújtósnak? ;]

Switch Tax

(#44454) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na futattam egy merest (onkyo 607 / dali concept 1/6/C/SW)
Ezeket hozta ki:
Front: 40Hz, -11db
Center: 60, -8db
Sur: 60, -5db
SW: 100, +5db

Haat...ezek meg a gyari speckonal is jobbak (kiveve SW) :D
Ezeket megemeltem mind 10Hz-el.
A tavolsagokat eltalalta.

Az mindenesetre teny, hogy a szobam elrendezese nagyon sz@r :O

----------
Mas, a Concept Sub-t most szereztem. Ilyen makulatlan allapotban levo hasznalt hangfalat en meg nem lattam, a csavo mondta, hogy miota megvette (par ev) kvazi alig volt hasznalva.
Namost, en kicsit gyengenek/halknak talalom. Az onkyo is +5db rakott ra, a hatso hangero kb 65-70%-on all. Az egy dolog hogy a szobam akusztikilag rossz, de lehetseges hogy ennek is kellene egy kis bejaratas?

---------
Mas, a SW cut sztereo lejatszasnal (pl mp3 HDMI-n PCrol, vagy FM radio) is megvan, vagy csak .1-nel? (lehet most nagy hulyeseget kerdeztem...)
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#44455) Dorian válasza Z_A_P (#44454) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanakkora zárt sub sosem lesz olyan erős mint egy reflexes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44456) Z_A_P válasza Dorian (#44455) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ahha! :R Jo lesz ez amugy szerintem, csak meg jatszani kell kicsit a beallitasokkal, elhelyezessel. Egy Yamaha SW305 volt elotte, lehet kicsit tul sokhoz voltam szokva.

OK

(#44457) bajnokpityu válasza Dorian (#44455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a szteroidozottaktól eltekintve.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44458) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!
Két kédésem lenne, remélem tudtok segíteni az egyik hogy az alábbi Sal hangfalakat [link], milyen vezetékkel kössem össze az erősítővel. 45 méter kábel kell összesen!:( Én erre gondoltam: [link] ha tudtok jobban/olcsóbbat akkor osszátok meg kérlek! Másik nehezebb kérdés hogy jövőhéten tervezem az erősítő vételét is. Én valami Onkyo-ra gondoltam de sonkan mondják a yamahát is, ehhez a rendszerhez lenne leginkább házimozira később majd konzolra, ha kijönnek az újjak:) Válaszaitokat előre is köszönöm:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#44459) gorbep válasza Mazka05 (#44458) üzenetére


gorbep
senior tag

Remélem nem haragszol meg, de bármivel..... :( Nem érdemes rá többet költeni, mint amennyit muszáj... legolcsóbb kéteres sodrott réz (pl MT) nem a kábel lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44460) Bici


Bici
félisten

A tegnapi bögre <-> házimozi vita elgondolkodtatott.
Nekem sincs pénzem igazi házimozira, ugyanakkor a bögrék hangja nekem sem tetszik.
Van igényem jobbra, csak pénzem nincs.

Jelenleg egy CAT cs-907 rősítőm van ( [link] [link] ).

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan ajánlott erősítő, ami használtan megkapható 20-30 közütt, és a fenti CAT erősítőnél jobb a hangja, illetve tud 5.1 aac hangot dekódolni.

Két 5.1 bemenetre van szükségem: egyik a filmekhez (spdif - dts, ac3, aac), másik pedig 6 csatornás tömörítetlen jel számára (analóg vagy hdmi).
Kis szobába kell, a nagy teljesítmény nem fontos.

Előny, de nem feltétel, ha tud olyat, hogy az 5.1 hangsugárzók mellett külön sztereo hangfalakat lehet rá kötni. Két helységes, vagy hogy szokták hívni. :B

Az itteni véleményekkel összhangban, először egy bögre sztereo hangfalpárral hazsnálnám, majd pár hónap múlva bővítenék 5.1-re.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44461) Toobee válasza Bici (#44460) üzenetére


Toobee
veterán

Sony STR-DB840

https://barbieripnk.hu/

(#44462) #09634560 válasza Z_A_P (#44454) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Más" kérdésedre:Amennyiben beállitottad a frekvenciát -márpedig azt tetted- az afelettit kapják a szóban forgó hangfalak, az alattit pedig a sub fogja megkapni majdnem minden üzemmódban, kivéve pure direct. Ez akkor érvényes amenyiben az LFE beállitás sub és nem main+sub vagy main beállitáson van.

Bici: létezik. De a teljesitmény NEM a nagy hangerő miatt kell és a nagyobb erősitők halkabban is szebben szólnak, (példa: a nagy Denonom olyan dinamikával és szépen szolt halkan mint egyik elődje se tette, ha penelbe kelllett volna választani az eddigi erősitők közt csak a denon 3806 jöhetett volna számitásba) tehát ez ne az alacsony teljesítmény és emiatt a lehetőleg minél alacsonyabb kategória legyen a választás elsődleges szempontje

[ Szerkesztve ]

(#44463) Bici válasza #09634560 (#44462) üzenetére


Bici
félisten

Igen, igazad van, ebben egyetértek.
Viszont az anyagi keret rendkívül szűk, és a család már nagyon szeretne térhatással és jó basszussal filmet nézni.
Kifejezetten jó minőséget azért sem céloznék meg, mert a forrás filmek általában torrentről letöltött 720p-s mp4/mkv fájlok, melyben 384kbit/sec-es 6csatornás aac/ac4 hangsáv van.
Persze, a bögreszettek még ezt sem tudják rendesen megszólaltatni, ezért is törekszem valami olcsó, de elfogadható minőségű megoldásra - illetve ezért a kompromisszum, hogy eleinte sztereoben fog menni.
De ettől még igazad van, és nem is törekszem kifejezetten az alacsony teljesítményre.

(#44461) Toobee: Köszi, felírtam a listára. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44464) Mazka05 válasza gorbep (#44459) üzenetére


Mazka05
őstag

Okés, akkor nézek valami olcsót:) És az erősítő?

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#44465) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Volt egy nyugodt délelőttöm tápkábeleket AB-zni.... némi mennydörgést leszámítva.
Áráért igencsak jó ez a Supra Lorad, nem is tudom melyik maradjon állandóra. Szóval nem lettem mondjuk sokkal okosabb. :D Mindenesetre ha most építkeznék újra, biztos nem vennék ettől drágábbat a mozivashoz.

[ Szerkesztve ]

(#44466) tomic válasza Tamoo (#44465) üzenetére


tomic
addikt

Tudnál róla valami bővebbet is írni? Mit vettél észre?

(#44467) #09634560 válasza Bici (#44463) üzenetére


#09634560
törölt tag

[Occó?] Keretbe belefér? Láttam ezen az áron többet is de ezen van HDMI

(#44468) Tamoo válasza tomic (#44466) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok jó ezekben a bővebb leírásokban, meg elég szubjektív is (+láncfüggő), "félrevezetések" elkerülése végett lehet jobb megtartani magamnak. Mindenesetre különösebben kirívó zavaró hibát nekem nem sikerült felfedezni. De a mozivas nem is igazán alkalmas erre szvsz.
Egyébként egy elméletben 5-6szoros árú diy kábellel "versenyeztettem" és nem tudok egyértelmű győztest hirdetni.

(#44469) KisTücsök válasza Tamoo (#44468) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kettőt vettél, nem? Az egyiket tovább adod?

[ Szerkesztve ]

(#44470) Bici válasza #09634560 (#44467) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Eddig ez a legjobb! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44471) BBéci válasza Tamoo (#44468) üzenetére


BBéci
titán

Ha közelebb lennél Bp-hez, elvinném ezt egy összehasonlításra. Tegnap érkezett, de korábban egy hónapig már használtam ugyanilyet. Szuper, de kicsit drágállom, főként a LessLoss Signature-höz képest.

(#44470) Bici
Kihagyhatatlan ajánlat!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44472) Oldfighter válasza tomic (#44442) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Találtam még egy megoldást. A Setup menűben a Térhangzás paraméterekben kell lennie egy olyan alpontnak, hogy Set Defaults. Itt kel "Yes-nél" Entert nyomni

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44473) tomic válasza Oldfighter (#44472) üzenetére


tomic
addikt

Köszi a segítséget. Egyenlőre gyűjtöm az infót,mert még nem ért ide a szerkezet.
Találtam egy ilyen írást. Angol úgy hogy nem értem csak a fordítóval. Lehet te le tudod fordítani.[link]

[ Szerkesztve ]

(#44474) Oldfighter válasza tomic (#44473) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Majd minden menűpontnál ( Audio, Video....) van ilyen gyári visszaállítás lehetőség. Sajnos ami egyszerre az összes beállítást "lenulláza" olyat nem találtam.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44475) MasterMark válasza tomic (#44473) üzenetére


MasterMark
titán

Ott írnak hard reset-ről, talán az kéne.

A lényege, hogy M-DAX, és DISPLAY gombot kell egyszerre nyomni kikapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44476) Tamoo válasza BBéci (#44471) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez az a kategória amiben én valószínűleg sosem fogok gondolkozni. :)

KisTücsök: ment egy pü.

(#44477) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Bocs, az osszefoglalóból idézek:"Közös jellemzőjük: 85-150 forint közötti összegért kaphatóak,". Ennyiért már rohanok is a boltba! :D

- küldve az Atari Portfoliomról

(#44478) Sefter válasza MasterMark (#44453) üzenetére


Sefter
veterán

Sal szint

Psn ID: sefter_hun

(#44479) Sefter válasza Z_A_P (#44454) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is ilyen subom van, olyat szól, hogy bef@sok..
-4decibelre állította a Marantz...

Psn ID: sefter_hun

(#44480) MasterMark válasza Sefter (#44478) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#44481) Ed Parker válasza Tamoo (#44465) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mondtam én neked hogy jók azok, gyári megoldások között árában szuper.

(#44482) BBéci válasza Tamoo (#44476) üzenetére


BBéci
titán

Ha meg kellene vennem, én sem gondolkoznék rajta, de ahhoz kiváló, hogy a tápkábelek hatását és a különbségeket jobban érzékeltessük.

(#44477) Krisszer
Kimaradt egy e betű, pedig hárman olvastuk el, mielőtt felkerült. Megkérjük Tamoo-t, pótolja!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44483) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok!

Arra vagyok kíváncsi, hogy mi az a halk kattanás amikor bekapcsolom az erősítőt? :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#44484) MPeter87 válasza Simivok (#44483) üzenetére


MPeter87
őstag

Relé? :)

(#44485) Simivok válasza MPeter87 (#44484) üzenetére


Simivok
senior tag

Azt tudom, csak pontosabban mi történik, csakmert kíváncsi vagyok rá... :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#44486) #09634560 válasza Simivok (#44483) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kis áramú relé mely vagy a stand bye vagy a távirányító hatására behúzza a nagyobb áramú kapcsolót ami mindent áram alá helyez és beindítja a szoftvert, végerősítőt, videoáramkört stb...

(#44487) Simivok válasza #09634560 (#44486) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszönöm szépen, máris okosabb lettem.

Galaxy S23 256GB Cream

(#44488) xtremetuning válasza #09634560 (#44486) üzenetére


xtremetuning
addikt

"stand bye " - az nem az Alex ??? :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44489) Peak válasza xtremetuning (#44488) üzenetére


Peak
addikt

az a CsáSanyi ;)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#44490) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok!

Szakértő véleményeteket, iránymutatásotokat kérném az alábbira.
Adott egy nappali ( 30m2), ahol szeretném az audio rendszert frissíteni/fejleszteni. Jelenleg egy aktív, monitor hangsugárzót használok (Fostex PMO.4), mely nem rossz hangú, de keveslem az életet/dinamizmust, illetve egyszerre 1 eszközt lehet rákötni. A másik problémám, hogy nincs egy erősítő, melyre mindent rá tudnék kötni (PC, TV média lejátszóval, esetleg külső USB periféria), és egyben irányítani. A rendszeren 70-30%-ban hallgatok zenét (FLAC főképp modern elektronikus, basszus orientált fajták) és nézek filmet. Mivel 2 álló hangszóróban gondolkozom, így tudom, hogy sztereó rendszer lenne az ideális, de nagyon irigylem a HM vasak szolgáltatásait (net rádió, USB, digitális bemenet), melyekért hajlandó lennék beáldozni kicsit a hangminőségből.
1.kérdés:
Ördögtől való ötlet a HM erősítő 2 hangfallal a fenti helyzetben?

Amit nézegettem az az Onkyo TX-Nr609 és a Denon 2113.Ezek szolgáltatásaikban tudják már azt, amik az elvárásaim (hálózatképes, GUI, usb)
2. kérdés:
Van esetleg egyéb/jobb alternatíva? Illetve mik a főbb hátrányaik? Ti melyik felé mozdulnátok?

Erősítőre szánt összeg ~100-120k

3. kérdés
Milyen hangfalak felé nézelődjek a fenti erősítőkhöz (2 álló)? Fontosak a mélyek, és hogy alacsonyabb hangerőn is legyen dinamikus/telt.
Kizárólag használtban gondolkodom. Keret 100-120k. Nem fontos, hogy azonnal kapni lehessen. Először úgyis az erősítőt veszem meg, és vadászom a hirdetéseket.

Válaszotokat/véleményeteket előre is nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#44491) #09634560 válasza Simivok (#44487) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha érdekel leírhatom részletesebben is de semmiről se maradtál le lényegi rész ez... Ha még nem tiszta vmi kérdezz nyugodtan.

Peeta14: én olyan alternatívát javasolok hogy vegyél egy neked tetsző és a te szempontjaidnak megfelelő médiajátszot és mellé egy sztereó Erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#44492) #09634560 válasza Peetta14 (#44490) üzenetére


#09634560
törölt tag

Most látom kell digitális bemenet is. Dac nem játszik? Én inkább ugyanennyiért használtat vennék és Akkor keveset kell beáldozni. Állóhangfal is jó ötlet. Használt lehet az is.

(#44493) #09634560 válasza xtremetuning (#44488) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az stand bye step. :D

(#44494) eboostr


eboostr
aktív tag

Szia mindenki, mire kell figyelni használt erősítő vásárláskor?

(#44495) BBéci válasza Peetta14 (#44490) üzenetére


BBéci
titán

A két említett erősítő inkább szolgáltatásokban erős, mint hangminőségben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44496) #09634560 válasza eboostr (#44494) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kinézetre ne legyen lestrapált, leharcolt. Csatlakozókat amelyeket használni szeretnél, ki kell próbálni különösen a digitális és a hangszórócsatlakozókat. Vigyél kedvenc zenéket és ha lehetséges a fronthangszóróid is hogy képet tudj alkotni, hogyan szól otthon. Ha hazavitted, reseteld gyárira és állitsd be magadnak a távolságokat, bemeneteket,stb..

(#44497) JaniS válasza Peetta14 (#44490) üzenetére


JaniS
senior tag

Az említett Denon inkább házimozihoz való, mint zenéhez. A te igényeidhez kevés lesz.

(#44498) Peetta14 válasza BBéci (#44495) üzenetére


Peetta14
tag

Sanci38: Kicsit ódzkodom a 2 készüléktől (médialejátszó), illetve az optikai bemenet muszáj kategória.
A beépített dac jó lenne.

Bbéci: Alapvetően a HM erősítő miatt, vagy a típusok miatt?

(#44499) #09634560 válasza Peetta14 (#44498) üzenetére


#09634560
törölt tag

AMi kategóriában vannak az miatt, magasabb kategóriát kell becéloznod. Ez használt készülékkel vagy sztereóval lehetségs.
Márpedig a külön DAC job minőséget ad.

(#44500) BBéci válasza Peetta14 (#44498) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.