Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Patice válasza Tamoo (#44900) üzenetére


Patice
nagyúr

Orvos hallgató? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44902) Parson válasza Patice (#44901) üzenetére


Parson
addikt

Ki hallgat orvost? :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#44903) MPeter87 válasza Tamoo (#44900) üzenetére


MPeter87
őstag

Egyik sem. :D

Amúgy sniccer volt, csak miután apu régebben valóban szikét használt, valahogy ez az elnevezés maradt bennem. :D

(#44904) t-bali3 válasza nuke7 (#44898) üzenetére


t-bali3
senior tag

Akkor most kiszállsz a sztereóból? Vagy két rendszered lesz?

(#44905) Ed Parker válasza t-bali3 (#44904) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jó is az,legalább változatos:)

(#44906) Eddie141


Eddie141
senior tag

Van valakinek valamilyen tapasztalata Harman Kardon AVR 130-as erősítővel? Ár/érték arányban megéri? (30e Ft környékén juthatnék hozzá) Egy hasonló árkategóriájú Sony vagy Pioneer-hoz hasonlítva jobb?
Leírnátok néhány tapasztalatot vele kapcsolatban?

Amiért venném:
Jelenleg egy Pioneer VSX-418am van, és sajnos kicsit keveslem a részleteket és a basszust a frontokból. Mindenhogy próbáltam beállítani, de mélynyomó nélkül nagyon szegényes zenehallgatásra. Megéri lecserélnem a jelenlegi erősítőm?

[ Szerkesztve ]

(#44907) BBéci válasza Eddie141 (#44906) üzenetére


BBéci
titán

Nem lenne előrelépés.
Milyen hangdobozaid vannak? Talán azokban is lehetne keresni a hibát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44908) Eddie141 válasza BBéci (#44907) üzenetére


Eddie141
senior tag

A frontok JBL Mk1000-ek. A többi nem nagyon számít, mert a házimozi részével mondhatni elégedett vagyok.
A frontokon meg sem mozdulnak a mély hangszórók! :( Egy Akai AM-59-re kötve szépen zenél, de itt akárhogy állítom meg sem szólal. (csak ha a Sub-ot kikapcsolom, de akkor is szánalmas :) Mind Large mind Small-ra állítva, az X-overt is állítgattam, és sehogy)

[ Szerkesztve ]

(#44909) Dorian válasza Eddie141 (#44908) üzenetére


Dorian
félisten

Kevés hozzájuk a kis Pio.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44910) Eddie141 válasza Dorian (#44909) üzenetére


Eddie141
senior tag

Ezt sajnos tudom :( Előtte egy Technics hangszórópár volt frontként használva, és ott meg voltam nagyjából elégedve, de jelenleg tényleg siralmas a helyzet.

Ennyire kevés lenne a HK is? Elég jókat írtak róla a neten.

[ Szerkesztve ]

(#44911) Oldfighter válasza Eddie141 (#44910) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nagyobb teljesítményű erősítő kéne hozzájuk.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44912) BBéci válasza Oldfighter (#44911) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de nem az a H/K. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44913) Oldfighter válasza BBéci (#44912) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Még talán egy jó kis használt sztereó erősítővel próbálkozhatna, mert amint olvasom, a hm rész rendben van; kielégíti az igényeit. Zenehallgatásnál vannak gondjai inkább. Nem tudom, hogy ott mit lehetne kihozni 30e körüli értékből, de biztos minőségibb cuccost, mint ugyanennyiért hm vasat venne.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44914) BBéci válasza Oldfighter (#44913) üzenetére


BBéci
titán

Ha a sztereó erősítőnek nincs végfok funkciója, eléggé macerás a kábel átdugdosása.
Nem mindenki, én sem vállalkozom rá gyakran, Még akkor sem, ha egy high-end Norma IPA-140 áll a házimozi erősítővel szomszédos polcon. Annak természetesen van végfok bemenete, de csak nemrégiben sikerült megszüntetni a csúnya búgást okozó földhurkot, ami csak abban az üzemmódban jelentkezett, a házimozi erősítőre HDMI-vel csatlakoztatott TV és/vagy vetítő miatt. Tehát már nem kell dugdosni, viszont néha elfelejtem bekapcsolni a Normát, mint tegnap a F1 közvetítés első perceiben. Furcsállottam, hogy elölről csak a center szól. :o

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44915) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egyik ismerősöm megkeresett azzal, hogy lecseréli a házimozi erősítőjét. Kinézett két Sony típust:

1,5 éves STR-DH800 45k és egy új STR-DH520 50k

Ő az 520-asra hajlik, de gondolta megkérdez engem. Na én meg úgy gondoltam rákérdek a hozzáértők topikjában, mert belenéztem gyorsan a letölthető kézikönyvekbe (töviről hegyire nem volt időm azért átnyálazni), de nagyon hasonlónak látom a két erősítőt, legalábbis a kézikönyvben olvasottak alapján.

Nagy igényei nincsenek, de 7.1-es hangfalrendszer kiépítése miatt ilyen erősítőt keres és az újabb kütyük HDMI portjai miatt is szeretne váltani. Ettől többet nem szán rá...

read-only mode on the forum

(#44916) BBéci válasza AtHoS (#44915) üzenetére


BBéci
titán

Ha ezekre gerjed, effélére van igénye, akkor tök mindegy, melyiket veszi meg. Persze a magasabb sorozatszámú használt még olcsóbb is, tehát egyértelműen jobb vétel.
Szerintem belépő kategóriában a 7.1 inkább mókusvakítás, mint valós erény, mert 5 csatormára is kevés a végfokokban a szufla, nemhogy 7-re.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44917) AtHoS válasza BBéci (#44916) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tudom, hogy erősen belépőszint a hangrendszere is, így ahhoz megfelelő lehet mindkét erősítő.
Annyit levettem a netes infók alapján, hogy a 800-as régebbi széria, így pár speckót nem támogat, bár ahogy néztem nem is igen lehet arra szükség (pl. 3D-t nem kezeli)

Továbbítom az infót, amit ismi nevében is köszönök szépen :R

read-only mode on the forum

(#44918) MasterMark


MasterMark
titán

Panasonic 42UT50 át tudja engedni a HDMI-n érkező hangot optikaira?

Switch Tax

(#44919) #09634560 válasza MasterMark (#44918) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen de sztereón.

(#44925) nuke7 válasza t-bali3 (#44904) üzenetére


nuke7
veterán

A sztereo lánc csak annyiban különbözik a hm-tol, hogy egy rotel ra06-rol mennek a715-ösök es egy kisDAC van előtte... Hm-et csak ossze kellene rakni, persze dugdosos megoldással lenne megoldva a váltás.

https://youtube.com/user/nuke7

(#44927) Tuto válasza greike (#44801) üzenetére


Tuto
tag

INFINITY alpha SUB

(#44928) Tuto válasza Peak (#44877) üzenetére


Tuto
tag

100-150eft, és attól függ mennyit mentek a winyok (gari, stb) és milyen a nas.

(#44929) cekkk válasza Tuto (#44928) üzenetére


cekkk
veterán

Látom a szerkesztési gombot te még mindig nem tudod használni :(

(#44930) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni házimozi hangrendszer vásárláshoz.

jópár-száz hozzászólást elolvasva, egyes kulcsszavakra rákeresve még csak közelebb sem kerültem a témához, ezért inkább kérdeznék.
összefoglalót elolvastam, és a hozzászólásokból is úgy tűnik, használt cuccot kellene vennem, de fogalmam sincs, hogy milyen irányba kellene keresgetnem, mert semennyire nem értek a HM rendszerekhez.

kérdéseim:

1. tudnátok ajánlani konkrét típusokat (erősítő, 5.1 hangfalrendszer), amelyek után keresgessek a használt piacon?
2. esetleg elég lehet nekem egy belépő szett? szívesebben vennék új cuccokat, lévén, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kell megállapítani, hogy egy adott használt eszközben mennyire bízhatok?

támpontok a fenti kérdésekhez:

1. eredetileg kb. 40.000 Ft-ot akartam költeni 5.1-es pc-s cuccra, de idetévedve látom, hogy nem nagyon ajánljátok őket. (esetleg mégis elég lehet egy ilyen kicsi szobába? lásd később.)
2. most úgy gondolom, 100-120.000 Ft-nál nem szeretnék többet költeni igazi HM rendszerre, és arra sem látok nagyon esélyt, hogy később többet költsek rá. tehát pár évre le szeretném tudni ezt a dolgot.

3. a HM rendszer az alábbi szobába kellene:
>>>> 3,3m * 4,2m = 13,86 nm (+ kb 1,3m * 1,6m = 2,08 nm - ami szinte csak beépített szekrény, és felette galériás ágy)
>>>> eddig egész jól elvoltam egy régi mini-hifivel, de lassan azért csak megérdemelne a szobám egy jobb hangrendszert. ezen néztem a filmeket, és ezen hallgattam zenét is (rock, pop, elektromos, jazz, minden...) ezt csak azért írom, mert ilyen szintű hangminőséghez vagyok szokva, és ebből kiindulva gondolom, hogy akár egy belépő szett is megfelelhet nekem. persze, lehet, hogy butaság ebből kiindulni...
>>>> a jelenlegi rendszer: Samsung A600 projektor, ami HDMI kábelen egy laptopból kapja a videojelet, a hang az előbbi mini-hifibe megy a laptopból.
>>>> rajzoltam egy képet, ami kb. megmutatja, hogy hogyan néz ki a szobám. ebbe kellene valahogy elhelyezni a dobozokat. tudom, hogy a "nézési távolság" nagyon közel esik a vászonhoz, de én tényleg így szeretek mozizni. így is meg lehet oldani vajon a megfelelő térhatást?

egyelőre ennyi lenne. ha valami infót kihagytam volna, ami szükséges lenne a segítségnyújtáshoz, kérem, írjátok meg!

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44931) mp54


mp54
senior tag

Ha valakinek fontos a zene, de erre van sztereó rendszere, legalább milyen házimozi vasat érdemes venni (használtan), hogy már "elég jól" szóljon a film? Tudom a kérdés nem egyértelmű, de Ti mit vennétek jó ár/érték arányban?

(#44932) BBéci válasza mp54 (#44931) üzenetére


BBéci
titán

Olyat, aminek az új ára 300000 Ft körüli. Kivétel például a Cambridge Audio Azur 351R, ami hangban bőven felülmúlja árkategóriáját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44933) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,leszűkült a kör Nad C352 és Marantz PM7200 -re,kérem pro/kontra véleményeket,a héten szeretnék venni valamelyiket. Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#44934) t-bali3 válasza nuke7 (#44925) üzenetére


t-bali3
senior tag

Csak annyiban, hogy a hangfalakon kívül minden más. :)
Viccet félretéve engem valahogy mindig elrettentett ez a dugdosásos megoldás. Azért nyugtass meg, hogy nagy különbséget hallasz zenén a HM és a sztereó között.

BBéci:
Hallottad már a 351r-t? Régebben azt akartam, de ma már kielégszem majd egy használt nagyvassal is.

[ Szerkesztve ]

(#44935) nuke7 válasza t-bali3 (#44934) üzenetére


nuke7
veterán

Mondjuk a dobozok most ujra lettek jumperezve meg jon egy supra Lorad is - néhai hades-el tudom összevetni majd.
En durva minőségi ugrást érzek, talan a magas kicsit sok is ezekkel a jumperekkel amugy.
( majd ki ab-zem, de a hm vas az egy Yamaha rx-v1600, szoval nem csoda, hogy a rotel leszolja )

https://youtube.com/user/nuke7

(#44936) KisTücsök válasza nuke7 (#44935) üzenetére


KisTücsök
addikt

Próbáld ki, hogy a magasakhoz kötöd a hf kábelt.

Bővebben a hifi topicban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#44937) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, erdeklodnek, hogy egy denon 2802-t erdemes lenne lecserelni: onkyio tx sr 605 v 674 re? A hdmi erdekelne foleg, de a hangzas se lenne hatrany ha minosegbeli javulast hozna... a true hd hang nem igazan fontos, mert keves olyan filmet tudnek halgatni...:) illetve 2.1 ben hasznalnam, hogy meg 1 kicsit rontsak a helyzeten:) Koszonom elore is a segitseget:)

[ Szerkesztve ]

(#44938) #09634560 válasza Fail3D! (#44937) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem nem... inkább visszafejlesztenél vele

Sunnysys: Lehet jó a belépő is, bár ugyis felmerül az igény addig a jobbra. Szerintem válaszd az Onkyo vagy a Denon egydobozos szetjei közül amelyik szimpibb és majd lecseréled a hangfalakat. 2: keress JBL SCS 178-at és mellé egy 1xx H/K vagy kisebb Onkyót. Kezdetnem megteszik. De a JBL jó az ankyo egydobozos hangfalait kiváltani is.

[ Szerkesztve ]

(#44939) Valkűr


Valkűr
őstag

Nem hinném, h előrelépés lenne...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44940) MasterMark


MasterMark
titán

A centert hova szokás rakni? Külön kis állvány életszerű lehet?

(#44919) Sanci38: Köszi.

Switch Tax

(#44941) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Koszonom.

(#44942) sunnysys válasza #09634560 (#44938) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi!

kérdeznék még. :)

1.
rákerestem az egydobozos kifejezésre, és kiderült számomra, hogy a bevezető alábbi termékei azok:
"Belépő kategória ajánlott házimozi szettjei:
Onkyo AVX-380*/390
Onkyo HT-S3305*/5305*+
Onkyo HT-S3405/5405+/5605
Onkyo HT-S 3505/4505+/5505+
Denon DHT-1311XP*/1312XP
Yamaha RX-V6230, Yamaha hangdobozokkal árusítják."

de a fórum is tele van a kifejezéssel, leginkább nem ajánlottként megnevezve az egydobozos szetteket.

2.
ugyanakkor most találtam ilyet is:
Onkyo TX-SR313 + SKS-HT528
ez is ugyanaz a kategória? (mivel az erősítője a belépő, nem egydobozosok között szerepel.)

3.
ha még mindig úgy tűnik, hogy használtan keresgéljek, akkor miket? a bevezetőből, gondolom, erősítő tippeket találhatok. DE a JBL SCS 178 mellett milyen hangszóró szett ajánlható még? (mert nem tudom, hogy mit keressek a használtak között...)

4. a szoba alkalmas lehet egyáltalán a mozizásra? pl ha a háttérsugárzók nem kisdobozok, hanem álló hangfalak, akkor helyezhetők hátrébb, mint a fotelek vonala? (pl a pianínó és az ágy közé.)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44943) MasterMark válasza sunnysys (#44942) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek nem egydobozos szettek, több komponens alapú, később fejleszthető.

Switch Tax

(#44944) BBéci válasza t-bali3 (#44934) üzenetére


BBéci
titán

Igen, hallottam. Pár nap múlva fent lesz az oldalunkon a tesztje, majd a 751-é is, éppen azon dolgozom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44945) sunnysys válasza MasterMark (#44943) üzenetére


sunnysys
tag

akkor fogalmi zavarba keveredtem... mi az az egydobozos bögreszett? (az egydobozos szóra rákeresve olyan találat is volt, miszerint erősítő + hangfalak egy dobozban, de olyan is, hogy benne van a lejátszó is.)

ha ezek nem azok, akkor ajánlottak?

(#44946) axwel18 válasza sunnysys (#44945) üzenetére


axwel18
senior tag

Például ez egy egydobozos bögreszett. Egyébként kb azok a bögre szettek amikor az erősítő egybe van építve a Dvd, Blu-Ray lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#44947) MasterMark válasza sunnysys (#44945) üzenetére


MasterMark
titán

Azok amiket írtál azok, egy belépő HM erősítő, plusz bögrehangsugárzók.

Egydobozos az az, ahol az erősítő egybe van építve egy lejátszóval általában. Kevés csatlakozási lehetőség, később nem nagyon lehet (nem érdemes) bővíteni.

Switch Tax

(#44948) BBéci válasza sunnysys (#44945) üzenetére


BBéci
titán

Amikor egy nagy kartondobozba van csomagolva a központi egység (erősítővel egybeépített lejátszóval vagy anélkül) és a hangdobozok, azokat nevezzük egydobozos szetteknek. Akkor tesszük hozzá a "bögre" szót, ha a hangdobozok mérete és anyaga arra hasonlít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44949) sunnysys válasza BBéci (#44948) üzenetére


sunnysys
tag

axwel18, MasterMark, BBéci, most megértettem, azt hiszem, nagyon köszi! :)

Sanci38 már javasolt megoldásokat a 44930-as hozzászólásomra.
Tőletek is szívesen hallanék pár javaslatot, akár új, akár használt vonalon.

köszönöm, és bocs, de még nagyon sötétben tapogatózom. (emlékszem, anno a Samu A600 projektor esetében elég könnyű dolgom volt, mert szinte mindenki azt ajánlotta. HM hangrendszerben is lehet találni ilyen bestby dolgokat, 100-120 körül, 13-15 nm-es szobára?)

[ Szerkesztve ]

(#44950) MasterMark válasza sunnysys (#44949) üzenetére


MasterMark
titán

Ahogy látom, nálad is jó nagy szögben állnának a frontok.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.