Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) Valkűr válasza Bici (#44750) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt erősítője válogatja, nem tudom, hogy ez a tipus erre képes -e...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44752) #09634560 válasza Bici (#44748) üzenetére


#09634560
törölt tag

hangja a pioneer 322-eshez vagy ez alá sorolható, ennyiért még az Onkyo 595 vagy ez is job vétel.

Másik kérdésedre:
Igen be kell kapcsolni... HDMI passtrough ami tudná azt ami neked kell de az csak a 2011 utáni erősitők privilégiuma.

[ Szerkesztve ]

(#44753) rgeorge válasza Bici (#44750) üzenetére


rgeorge
addikt

Az ilyen régiek nem, csak amin van HDMI pass-through, és azok általában lényegesen nagyobb készenléti fogyasztással is tudják csak ezt, ritka, aminek van egy tápja külön ehhez a funkcióhoz. Amit linkeltél az ráadásul csak max 1080i-t tud, tehát kérdéses a 1080p24 és a 3D is (valószínűleg egyik se menne).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44754) Valkűr válasza #09634560 (#44752) üzenetére


Valkűr
őstag

Én úgy gondolom aki valamennyi zenét is hallgatni szeretne rajta, az a Denonokkal vagy a Marantz gépeivel jár a legjobban, még az alsó szegmensben is...Az Onkyok kiabálnak, magasba húznak, van hogy még a nagyobb gépei is, az új szériás erősítői amikre ez nem annyira jellemző, ott is csak a középkategória és felette.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44755) Valkűr válasza Bici (#44750) üzenetére


Valkűr
őstag

Én inkább ezt ajánlanám ennyi pénzért..

[link]

Vagy ezt: [link]

Esetleg kicsit drágábban: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44756) #09634560 válasza Valkűr (#44754) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen én is úgy gondolom.. de ez nincs annyira kisarkitva: ez nem jelenti azt hogy teljesen alkalmatlan csak hogy nem az a hangzásvilág, ha populáris zenét szeret lehet hogy ez még jobb választás is lehet mint pl.alapkategóriás Denon...
Pl rocker barátom a világ minden pénzéért sem válna meg Onkyo 608-ától. Anyira bevált rockra nki az Onkyo-Mission M6.

[ Szerkesztve ]

(#44757) Valkűr válasza #09634560 (#44756) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen ez igaz, bár a kisebb Sonykkal én nagyon nem vagyok kibékülve. Akkor már tényleg inkább vennék egy vadi új Pioneer VSX 322 és azon van garancia is..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44758) Bici


Bici
félisten

Köszi mindenkinek a választ!

Az működőképes koncepció, hogy az erősítő elé egy HDMI elosztót rakok?
(Ilyet, vagy jobb minőségűt.)
Ez már csak elméleti kérdés a jövőre nézve, mert a kedvem elment ettől a típustól. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44759) Parson válasza Bici (#44758) üzenetére


Parson
addikt

Ilyenben én is gondolkoztam, de rávezettek, hogy ez egy nagy kalap f*s. Ne vegyél ilyet, ha nem akarsz rosszat magadnak - szerintem. Ráadásul egyidőben az Y-nak csak egyik ágán megy a jelfolyam - állítólag.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#44760) tomic válasza Oldfighter (#44716) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom. Engem ennyire nem nyűgözött le a Marantz tudása. Sőt! Semmivel nem tud ez többet mint a kis Denon 1911. 2 napja nyüstölöm ugyan,de nem érzek semmiben sem többet.Tápkábel csere is volt. Inkább azt tudom mondani ,hogy nekem a Denon menüjében ,kezelhetőségében jobban tetszett. Sajnálom a cserét picit. Igaz ugyan ,hogy ez egy éves garis de nekem nem hozta az a (hú vazze) hatást.

[ Szerkesztve ]

(#44761) Peetta14


Peetta14
tag

Szóval 100-120K környékén használtan nem lehet hálózatképes AV receiver-t találni, ami "elmegy" 2 front hangfallal zenén is? Nem a csúcs minőség a célom, csak annyi, hogy 30m2-en 2 studio aktív hangszóró szintjét azért felülmúlja (Fostex P.MO 4).

(#44762) Sefter válasza tomic (#44760) üzenetére


Sefter
veterán

Átveszem a Malacot, ha meguntad...;)

Psn ID: sefter_hun

(#44763) axwel18 válasza tomic (#44760) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem jobban jártál volna egy nagyobb Denon erősítővel. Denon után Marantz nekem nem tetszett amikor a Concept 6-os Dalikat meghallgattam.

(#44764) Sefter válasza Peetta14 (#44761) üzenetére


Sefter
veterán

Picit több, de szerintem alkudható:
EZ

Psn ID: sefter_hun

(#44765) spiky03 válasza tomic (#44760) üzenetére


spiky03
veterán

Én is szívesen átveszem, sőt adom cserébe a kis Yamahámat. :D ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44766) tomic


tomic
addikt

Tényleg csak azért cseréltem ezt le mert ez garis, és nem volt drága. Tényleg olyan mintha most csomagoltam volna ki újonan. A táv a doboz az erősítő mint az új.108e volt. A tanácsokat olvasva osztály különbségre számítottam. Tudom ,hogy ennyit megért ,de mikor az ember hallgat egy 50 ezres erősítőt előtte, és vállt, többre számít. Főleg úgy ,hogy a Dalik jól párosíthatóak.
Félre ne értsen senki. Nem rossz ez sem ,csak szerintem ez az alsó közép kategóriás Denonhoz képest nincs előrébb egy kicsit sem! De ez csak az én véleményem.

Shefter Ha megunom te leszel az első akinek szólok! ;)

Axvel18Mondj egy típust amire érdemes lenne ebben az árban szerinted.

[ Szerkesztve ]

(#44767) Oldfighter válasza tomic (#44766) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nálam bőven volt osztálykülönbség. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44768) tomic válasza Oldfighter (#44767) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom neked mid volt előtte.

(#44769) Oldfighter válasza tomic (#44768) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Panasonic SA-HE-70.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44770) axwel18 válasza tomic (#44766) üzenetére


axwel18
senior tag

Ebben a 108E Ft-os árban ? Volt egy 2309-es 90E Ft-ér. De mennyit szánnál a cserére ? De 110E Ft körül szoktak lenni 2809-esek arra már érdemes lenne cserélned szerintem. De tessék ez már jobb lenne, megéreznéd a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#44771) Wilk


Wilk
csendes tag

Sziasztok!

Melyik a jobb választás szerintetek, ez
[TAGA Harmony TAV-806]
vagy ez?
[Jamo S606 HCS3]

Esetleg ilyen árfekvésben alternatíva? Denon AVR1611-hez kellene, 50-50%-ban zenére és filmezni.

[ Szerkesztve ]

(#44772) Valkűr válasza Wilk (#44771) üzenetére


Valkűr
őstag

Én az elsőt mondanám látatlanban is, de csak mert lábrázást kapok ennek a Jamonak a hangjától...Szerintem nem egy jó hangú darab..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44773) axwel18 válasza Wilk (#44771) üzenetére


axwel18
senior tag

Ez inkább. :)

(#44774) tomic válasza axwel18 (#44770) üzenetére


tomic
addikt

Nyilván nem 108e tartományban. Hanem amennyit ez valójában érhet, esetleg picit többért.De egyenlőre csak tapogatózom.

(#44775) Toobee válasza tomic (#44774) üzenetére


Toobee
veterán

Nálatok ki lehet fogni jó áron procikat, meg végfokokat. Olyan irányba nem akarsz nézelõdni?

https://barbieripnk.hu/

(#44776) tomic válasza Toobee (#44775) üzenetére


tomic
addikt

Nézelődnék én ha tudnám mit keressek. De sajnos annyira nem vagyok szakértője a témának. ;)

(#44777) Ed Parker válasza tomic (#44776) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy primare elő es végfok párossal biztos elégedett lennél :DDD

(#44778) dunkel


dunkel
őstag

Bő egy hete sikerült lecserélnem az erősítőmet Pioneer VSX 821-ről Denon 2809-re (Dali Concept 2). Bő fél év alatt 2db 3d-s filmet sikerült megnézni, ha ismét egy olyan következik majd átdugom a HDMI kábelt a lejátszóba.

A két erősítő teljesen más, és van amiben a Pio jobban tetszett (tudtam még egymás mellett hallgatni pár napig). A Pio nagyon szűk de megfogható színpadot ad, minden középen, és van mellette a háttér. A Denon ezzel szemben egy szélesebb, széthúzottabb színpadot ad, a háttérzenekar is része a képnek.

Ez a központiság pl a Rock & Roll Hall of Fame koncert lemeznél nekem bejött, ott pl. Stevie Wonder 30 tagú zenekara kevésbé érdekel mint Sting éneke, amit a Pio kiemel. Ezzel szemben van a berlini Sting koncert amit a Pioval eddig nem voltam képes megnézni, mert élvezhetetlen volt.
Nagyjából itt és ennél a műfajnál meg is áll az ahol a Pio jobban tetszik, a rock zenén a kicsit fényesebb hangzása jobban bejön. Adelénél érdekes módon már nem tetszik ez a fényesség, ott a Denon természetessége és az új részletek amiket elővarázsolt sokkal élvezetesebb előadás nyújt.

Mozin és minden más zenei műfajon a Denon kategóriával jobb, nem is akarom nagyon részletezni mert hiányoznak a terminus technikusok :)

Dorian javaslatára készítettem hálózati kábelt, Bals dugvillával, Shurter dugóval, 1m 3*2,5 MBCU kábellel. Mindkét erősítőn egyértelműen hallható különbséget produkált a PC tápkábel szinttel szemben: a Pion részletesebbé vált az előadás, a Denon képe pedig kevésbé "folyik szét", rendezettebb. Pár ezresből megvan és tényleg működik.

(#44779) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Kicsit fura a kérdés az arámtalanítások, ill, ha hosszabbítóba van dugva az erősítő, az elosztó kikapcsolása húzása, majd újra áram alá helyezése nem teszi tönkre az elektronikákat, főleg ha ez napi szinten van?

(#44780) z123456789 válasza ginola (#44779) üzenetére


z123456789
addikt

Èn régebben kérdeztem ugyan ezt, a TV-mel kapcsolatban, mivel éjszakára szeretem áramtalanítani a dolgokat a paranoiám által kreált "elektromos szenny" miatt. :)
Akkor azt a választ kaptam, hogy ezek az áramtalanítások sokkhatásként érik a TV elektronikáját minden egyes ki-bekapcsolásnál, és hogy felejtsem el!Szóval meg kellett barátkoznom a búgásokkal. :D
Ergo szerintem rosszat teszel vele bármely kifinomultabb elektromos kütyünek.

(#44781) Tamoo válasza ginola (#44779) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én minden éjszaka lefekvés előtt kihúzom az elosztót és csak másnap délután 3-4 körül van visszadugva.

(#44780) z123456789: Engem sokszor a hülyeségek érnek sokkhatásként. :DDD
Egy tápkábel AB teszt akkor milyen durva. Hogy élik túl a készülékek?
Én inkább féltem egy vihartól vagy tüskétől mint attól, hogy minden éjszaka kihúzom.

[ Szerkesztve ]

(#44782) z123456789 válasza Tamoo (#44781) üzenetére


z123456789
addikt

Hangsúlyozom ezt a plazma topicban kaptam a szakértötöl (kinek, ha másnak ne hinnék?).
Lehetséges hogy te csak a HM rendszerröl beszélsz, és annak nem, de a plazma TV-nek árt?
Vagy akkor itt két ütközö vélemény találkozik hasonló affinitásu, és tájékozottsággal rendelkezö embereknél?

(#25300) z123456789

"1.Mennyire tenne rosszat a TV-nek ha mondjuk naponta áramtalanítva lenne?"

(#25305) DM-Fan

"1. Sürgősen szokj le róla! Egyrészt kvázi semmit nem spórolsz, másrészt viszont fölöslegesen sokkolod a készülékeidet napi szinten a feszültség alá helyezéssel, ami mindig kritikus állapot az elektronikára nézve."

Szóval most nagyon érdekelne hogy akkor mi van?
Nem szerettem volna ginola társunkat félrevezetni, csak a hallot info-t akartam tovább adni, amit úgy érzek viszonylag stabil forrásból tudtam.Jò lenne erre most fényt deríteni.

Köszönöm!

(#44783) Gombinyó válasza Tamoo (#44781) üzenetére


Gombinyó
őstag

Legrandnak van direkt Master-slave elosztója, ami úgy működik, ha kikapcsolod a masterbe kötött eszközt akkor áramtalanítja az összes slavet. Használjuk már egy ideje, de még semmi nem adta meg magát emiatt. :)

(#44784) Tamoo válasza z123456789 (#44782) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Plazmák lelkivilágával nem vagyok képben.
Én egy villámcsapás óta mindig mindent kihúzok ha nem vagyok otthon.

(#44785) Dorian válasza Tamoo (#44781) üzenetére


Dorian
félisten

A feszültség alá helyezés minden készüléknek fokozott igénybevételt jelent, ilyenkor kap egy áramlöketet a készülék. (Az egymás utáni gyors ki-be dugdosás meg főleg) Hogy ez mennyi kockázatot rejt magában, azt sztem még soha, senki nem mérte, számolta.
Szomszédomnak ment tönkre plazmája áramszünet utáni visszakapcsoláskor, az ugyanaz, csak még fokozottabb.

Mondjuk nagy valószínűséggel előbb kerül más miatt kukába a tévé.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44786) Valkűr


Valkűr
őstag

Én 4 éven keresztül napi szinten, ha elmentem otthonról áramtalanítottam, 4 év után sem volt baja a plazmámnak...Erről a sokkról ennyit...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#44787) z123456789


z123456789
addikt

Tehát akkor megoszlanak a vélemények, de javarészt azt látom hogy ez nem okoz problémát. :)
Akkor elnézést ha keltettem a "feszültséget"! :))

(#44783) Gombinyó
Mondjuk kikapcsolod az erösítöt (amia masterban van), és a többi bedugott készüléket pedig áramtalanítja?Mi ennek az elönye?Standby-ban sem fogyaszt a többi vagy?

(#44788) Gombinyó válasza z123456789 (#44787) üzenetére


Gombinyó
őstag

Spórolás, így nem fogyasztanak semmit az eszközök míg stand byban van egy minimális fogyasztás. 1 master van, 4 slave meg egy független. Általában a tv szokott master lenni. Plusz van rajta túlfesz védelem is, ami mondjuk nem tudom a gyakorlatban mit véd.

(#44789) z123456789 válasza Gombinyó (#44788) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem is kelleni fog majd, viszont ebben is van egy kis dilemmám.
Èn ezt néztem ki.
Viszont az ennél kisebb szimpatikusabb abból a szempontból, hogy át lehet rajta mindent vezetni, míg a nagyon csak az UTP-t ha jól látom.A nagyban meg van szünetmentes.
Nem értem a nagyon miért nincs koax be-kimenet. :F

[ Szerkesztve ]

(#44790) Peetta14 válasza Sefter (#44764) üzenetére


Peetta14
tag

Kösznm szépen. Jó iránynak tűnik.

(#44791) ImpersonatoR

Visszakaptam kb 1 hónap után a Sekon Bt. tol a Harman/Kardon AVR 360 asom. Ahogy olvasom valami végfokot cseréltek benne. Nem próbáltam meg ki csak bedugtam hogy bekapcsol e, de eddig mindig felpörgött a venti benne most viszont fel sem pörög. Ez azt jelenti, hogy nem dugtak volna vissza rá vagy csak akkor pörgeti ha hangfal is van rákötve (terhelve van) ? Karc nincs rajta szerencsére.

(#44792) Patice válasza ImpersonatoR (#44791) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy azt jelenti, hogy az eddig szar végfok kapásból úgy felmelegedett bekapcsoláskor, hogy mindig be kellett kapcsolni a ventinek.

Most meg, hogy jó a végfok, így normálisan nem is melegszik fel bekapcsoláskor, majd csak használat közben, és ígynem is kell bekapcsolnia a ventinek. Ez szerintem a normál működés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44793) ImpersonatoR válasza Patice (#44792) üzenetére

Oksa koszi a gyors valaszt, most kicsit megnyugodtam. Majd ha osszerakom megnezem mennyire melegszik az eredetihez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#44794) Rederik válasza ginola (#44779) üzenetére


Rederik
tag

Hello,

Vajon ez a 3*2,5 MBCU tápkábel a sub-nál is segíthet? Esetleg a 3*4-es? Nekem mindkettőből maradt a villanyszerelés után.

Vélemények?

(#44795) Patice válasza Rederik (#44794) üzenetére


Patice
nagyúr

Már a 3*2,5-es is jó lehet, a 3*4-es meg brutál. ;]

Szerintem szerezz csatlakozókat (BALS + Shurter IEC) aztán szereld rájuk és próbáld ki mindkét variációt.

Aztán amelyik jobban tetszik, azt be is forraszthatod a csavarozás mellett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44796) dunkel válasza Rederik (#44794) üzenetére


dunkel
őstag

Ott van kéznél, min gondolkodsz? Szereld össze, próbáld ki, és meglátod lesz-e változás.

(#44797) Dorian válasza Patice (#44795) üzenetére


Dorian
félisten

Vastag tömör vezetéket nagyon nehéz csavarral normálisan rögzíteni, nekem a 3x2,5-be is beletört a bicskám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44798) Tamoo válasza Rederik (#44794) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 4-es lehet sok, a nagy keresztmetszet nem minden esetben előny. De nem egy nagy tétel, lehet próbálkozni. Igazából ennél az mbcu-nál az anyagtisztaság a hátrány, de a pc tápkábelhez képest előrelépést hozhat.

(#44799) ginola válasza Tamoo (#44798) üzenetére


ginola
addikt

Miért mondjátok jobbnak a tömört?

Subhoz most a Kyocera nyomtatóm hálózatiját használom. Nézegettem a fórumot, hogy milyen hosszú tápkábel ajánlott, de nem jutottam előbbre, baj, ha majd 3 m?

[ Szerkesztve ]

(#44800) Tamoo válasza ginola (#44799) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem baj. Egyébként mi Dorian-al szubhoz mondtuk a tömört, de ez nem jelent semmit, lehet kísérletezni, ~300Ft/m ár nem vészes.

De ez kb. max épphogy jobb a pc dróttól kategória szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.