Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Ed Parker válasza cekkk (#45749) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem ebben a témában egyedül maradsz.
Ha arra keresel ön igazolást hogy a kábelek nem befolyásolják a hangzást,(mert te nem vagy hajlandó ezért fizetni) akkor a te szinteden valóban nem. :)

De hogy nyíltan kimondjam, ha egyszer el mehetsz Ricsihez, konkrétan lefosod a bokád a harman kardon után es meghallod, van e különbség kábel és kábel között.
Azt mondhat akármit egy egyetemi tanár. :P

[ Szerkesztve ]

(#45752) TCr válasza cekkk (#45749) üzenetére


TCr
veterán

Már a 75740-es hsz-ednél tudtam, hogy ez lesz a vége, eddig sikerült is megállnom szó nélkül, de...

"Mert én eddig kb csak az ellenkezőjét olvastam..."

Hallgatóznod kellene, nem olvasnod.
Megint azoknak mész neki 0 tapasztalattal, fikázod őket a hülyeségeiddel, akik hallottak egy'smást, de te még mindig a régi nótát fújod, hogy ezt meg azt olvastad, hivatalos forrás kell neked, blablabla...
Mi számít neked hivatalod forrásnak? A pápának kellene megerősítenie, vagy az amerikai elnöknek?
Ha valami Einstein-növendék írná le, hogy mit hallott, akkor azt elfogadnád?
Esetleg mondják be egy esti ertéelklub híradóban?

Egyetlen igazán hivatalos forrásod lehetne, saját magad, de ahelyett, hogy elkezdenél személyes tapasztalatot gyűjteni, itt inzultálod azokat, akik úgymond (átvitt értelemben) letettek már ezt-azt az asztalra.

Te is csak hiszel, de veled ellentétben a (nagyjából a te szavaiddal) "hifi-hívők" már számtalanszor tapasztalták is azt, amiben hisznek.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45753) spiky03 válasza cekkk (#45741) üzenetére


spiky03
veterán

Ugyan melyikre lesz érdemesebb elmenni? :U

Az AV-re már beregisztráltam. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45754) cekkk válasza Sefter (#45750) üzenetére


cekkk
veterán

Azért mert tudom magamról, hogy befolyásolható vagyok. És úgy leülni tesztelni, hogy te tudod melyik kábel milyen, meg eleve, hogy tudod, hogy tesztelsz és vársz különbséget, nem lehet.
Mert ott már eldöntötte, hogy valami lesz és úgy is lesz vagy nem. Nagyon ritka az amikor valamit úgy tudsz letesztelni, hogy nem kötsz hozzá érzelmeket és így már az egész szubjektív lesz. Nem véletlen mondják a sportolók, hogy naplót kell vezetni az edzésekről sem, mert már arra sem úgy emlékszel mint ami vallójába volt, megszépíted ki szépíted, akár másodpercek múlva.
Ez nem hit kérdése ez bizonyított dolog.

(#45755) Tamoo válasza cekkk (#45740) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hiányzott már mi, muszáj volt elindítani a lavinát, rég volt téma...
:D

(#45756) cekkk válasza Ed Parker (#45751) üzenetére


cekkk
veterán

Ha arra keresel ön igazolást hogy a kábelek nem befolyásolják a hangzást,(mert te nem vagy hajlandó ezért fizetni) akkor a te szinteden valóban nem.

Le írtam én ilyet?

(#45752) TCr

Egyetlen igazán hivatalos forrásod lehetne, saját magad, de ahelyett, hogy elkezdenél személyes tapasztalatot gyűjteni, itt inzultálod azokat, akik úgymond (átvitt értelemben) letettek már ezt-azt az asztalra.

Senkit nem inzultáltam, de ha nem lehet szakmai topikban ilyenekről beszélni az sajnálatos dolog.
Ha nem tetszik neked az írásom akkor kérlek hagyjál figyelmen kívül ;)

(#45755) Tamoo
Ne haragudj meg, de most itt lehet beszélni misztikus dolgokról, de bizonyított pszichológiai tesztekről nem? :U

De akkor inkább töröld a hszeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#45757) TCr válasza cekkk (#45756) üzenetére


TCr
veterán

"Ha nem tetszik neked az írásom akkor kérlek hagyjál figyelmen kívül."

Ha ezt általánosságban írtad volna és nem személyre szólóan, itt most mindenki ignorálna, nem csak én.
Ismét szemben mész az autópályán, de ne zavarjon, csináld csak.
___

"Senkit nem inzultáltam, de ha nem lehet szakmai topikban ilyenekről beszélni az sajnálatos dolog."

Látod pont ez a baj, a mondat első részét (ami egy jó tanács lenne) leszarod, a többi, ami vita lehet, az a buli számodra, azt kell kiragadnod.
___

Jut eszembe, ha nem tetszenek a válaszaim, akkor kérlek hagyd azokat figyelmen kívül.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45758) Tamoo válasza cekkk (#45756) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem annyi bajom a témával, hogy ezerszer lerágott csont. De ha erről akartok "vitázni" tegyétek. Nem törlök semmit amíg normális keretek közt marad.
Viszont a személyeskedő OFF-okat kerüljük! Ez mindenkinek szól.

[ Szerkesztve ]

(#45759) bajnokpityu válasza cekkk (#45749) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bácsi, én majd fél évig egy erősítőt építgettem.kapcsoláson variáltam,alkatrészeket kombináltam. Ez annyira tapasztalatot, és fülmemóriát adott, meglepődnél,mennyire emlékszem a régi alkatrészeim hangjára,mi hogyan,merre vitte a hangzást.(Nem arra amlékszik ugyanis az ember, hogy a cin hány másodperc alatt cseng le, hanem az érzésre, mit váltott ki benned az alkatrész cseréje. Hangszineket pl nem lehet memorizálni, csak azt, hogy mintha az énekesnek magasabb lett volna régen a hangja) Tök ugyanilyen a kábel is. Elvileg nem nagyon kéne difinek lennie, hiszen elko-elko, de kipróbálhatjuk, h kiveszel egy kábelemet a láncomból, beraksz valami mást, hogy észreveszem-e...

Anno felajánlottam usb-koax, aztán usb kábelek között is,vagy akár programok között is a vaktesztelésemet, h nem levegőbe beszélek. Sztem a helyieknek is van olyan lánca,mint nekem, sztem mehetsz máshoz is,aki közelebb van. Hidd el, normális láncban a kábelek pontosan olyan fontos alkatrészek,mint az aktiv elemek, nem véletlenül szokott a normális láncok csiszolgatása végén az kijönni, hogy a kábelek ára nagyjából annyi,mint az aktiv elemeké...

És hidd el, kérlek, hogy amikor AB tesztelés van(munka a szórakozás előtt), bőven beleszámolom az idegállapotot is, fáradtságot is, és inkább átteszem a folytatást máskorra.

Tamoo: zavar, h megint előjött a téma? most épp engem nem,mert pont egy darab drót okozott nekem nagy örömet tegnap este. (nem,nem a vibrátor kábele)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45760) Patice válasza cekkk (#45741) üzenetére


Patice
nagyúr

Huhh, két kiállítás egymás utáni hétvégéken...

Ebből balhé lesz. :C

Kíváncsi leszek a kiállítói listára mindkét helyen.

AV-n szerintem lesz Clarus... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45761) Tamoo válasza bajnokpityu (#45759) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Engem nem zavar, csak nem látom értelmét. Úgyis elkerülhetetlen, hogy mindig előjöjjön. (De ha zavarna is, akkor sincs semmi. :D)

[ Szerkesztve ]

(#45762) Peak


Peak
addikt

Pontosan úgy viselkedtek, mint a hívők, hittérítők. :) Ezért parttalan Cekkk témája veletek/ellenetek.
Pont mint az applefanatikusok ellen.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45763) cekkk válasza Tamoo (#45758) üzenetére


cekkk
veterán

Igazad van is meg nem is. Viszont az, hogy egyből rátámadnak az emberre mert mondjuk nem egyezik a véleménye teljesen a többiekével az se jó dolgok. Én most normálisan akartam beszélgetni arról nem tehetek, hogy erről itt nem tudunk.
És még egyszer leszögezem én nem a kábelek közötti különbségekről beszélek, hanem arról, hogy az agyunk milyen egy furcsa eszköz és jó lenne ha tudatában lennénk ennek és helyén kezelni azt, hogy nem minden az aminek látszik.

(#45757) TCr
Te szólítottál meg nem én téged.

Te személyeskedsz és nem látsz azontúl, hogy nincs a kábelek között különbség, bárr én ezt megint nem írtam le.

Honnan tudod, hogy mennyi tapasztalatom van? Miből ítélsz meg engem? Attól, hogy nem itt élem ki az életem és teszem közzé a mindennapjaimat nem kellene ítélkezni mások felett. ;)

(#45762) Peak
Én csak annyit mondok lássunk már túl azon, hogy mit akarnak velünk elhitetni és mi ami tényleg valós, és ne mindent fogadjunk már el úgy ahogy velünk elakarják fogadtatni. Nem véletlen költenek ilyen jellegű kutatásokra nagyon sok pénzt :S

[ Szerkesztve ]

(#45764) TCr válasza Peak (#45762) üzenetére


TCr
veterán

Nem, azért parttalan a vitája, mert teljesen elzárkózik a dologtól. Nem mindegy.

Cekkk: személyeskedek? Mutasd már meg kérlek, hogy melyik mondatom volt személyeskedés.
Nem ítélkezem, nem ítéllek meg, az sem érdekel, hogy hol éled ki a mindennapjaidat, de egyértelmű, hogy nincs komoly személyes tapasztalatod, ha állandóan csak azt fújod, hogy itt meg ott ezt és ezt olvastad.
Egyszer nem mondtad még, hol voltál x AB teszten és nem jött ki semmi különbség.
Egyszer nem mondtad még, hogy kipróbáltad ezt és ezt a kábelt, de nem hallottál semmi difit.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45765) gyurczy válasza bajnokpityu (#45759) üzenetére


gyurczy
őstag

Melyik drót volt?

(#45766) Tamoo válasza TCr (#45764) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fejezzük már be tényleg. :(

Amúgy én nem úgy értelmeztem, hogy teljesen elzárkózna a dologtól... sőt részben még egyet is értek vele. A lényeg itt az, hogy sokakat tévútra visz a félrevezethetőségük, "hinni akarásuk". Ennek semmi köze ahhoz, hogy most a kábelek közt van vagy nincs különbség. Senki nem állította, hogy nincs.

(#45767) bajnokpityu válasza Tamoo (#45761) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magam részéről pont nem éreztem semmi személyeskedőt, vagy szitó gondolatot cekkktől. A múlttal meg ne foglalkozzunk, mindenki volt földszintes.

Másoktól szításra meg nem válszol az ember. Ahogy mostanában elkerüljük érettebbek a fejes és dacos topicot. gyakorlatilag egyszemélyes hirdetési felület lett.

Gyurci: vettem egy vágott G3as analóg RCA-t, felét Tonyo megvette,annyira durván jó digi ICnek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45768) cekkk válasza TCr (#45764) üzenetére


cekkk
veterán

Mitől zárkóztam el? Szerintem semmitől. De csak azt akarjátok látni, hogy én azt mondom, hogy nincs különbség, pedig ilyet nem írtam le.

A személyeskedés meg az, hogy úgy ítélsz meg, hogy fingod nincs ki vagy mi vagyok és mit tudok.

Akiket meg én elítélek az a olyan fizetett szaksajtó ahol elsődleges cél a pénz szerzés és nem a hiteles közvetítés. Legyen ez bármilyen témában.

(#45767) bajnokpityu

Én meg senkit nem akarok megbántani. De az sem jó, ha jön egyből a lovasság és neki támadnak a másiknak, mert ő másképp gondolkozik erről.

[ Szerkesztve ]

(#45769) TCr válasza Tamoo (#45766) üzenetére


TCr
veterán

Rendben, befejeztem, elnézést.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45770) Sefter válasza cekkk (#45754) üzenetére


Sefter
veterán

Kittosz jóvoltából kipróbáltam egy diy tápkábelt...(mikor elhoztam direkt nem kérdeztem árat)
Lejátszóhoz csatlakoztatva egyből az jött le, hogy a suprám fasorban sincs, még az én belépő rendszeremen is kijött a különbség. Bosszantott is, mert nem gondoltam volna, hogy az áruk is ennyire eltér (a diy kábel a supra 5x-ébe került). Így is tudnál tesztelni, árak nélkül, az is lehet Neked az olcsó jobban bejön vakteszten...

Akiket meg én elítélek az a olyan fizetett szaksajtó ahol elsődleges cél a pénz szerzés és nem a hiteles közvetítés. Legyen ez bármilyen témában.

Egyet értek :K
Sajnos a 98% ilyen fizetett cikk...(nem csak ebben a témában)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45771) Ed Parker válasza cekkk (#45756) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem ezt írtad, de a téma felvetése mindig ezt sugallja, hogy ezek bizony felesleges kiadások.

(#45772) Tamoo válasza Sefter (#45770) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

És így, hogy tudod az árat megérné Neked 5x többért?
A Supra közel sem csúcs, de egy nagyon jó kompromisszum annak aki nem a tökéletesre törekszik (nincs rá idő, pénz), hanem csak a gyáritól valamivel jobbat akar. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45773) Tonyo válasza bajnokpityu (#45767) üzenetére


Tonyo
őstag

Jó kábel bizony, sok szor érdemes kisérletezni, nagyon jó digit ic-nek, attól függetlenül, hogy nem 75 Ohmos. Nem ez az első analóg ic, ami jobb digitális ic-nek! :K

(#45774) spiky03 válasza Sefter (#45770) üzenetére


spiky03
veterán

Belépő rendszer? :U
A 6005-os malac nem fentebb van már, meg a Dali-k?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45775) bajnokpityu válasza Sefter (#45770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy kéne indulni egy ilyen újságnak,hogy saját cuccokkal kezdenek, és amikor már van referencia, akkor irni kereskedők dolgairól. még ez sem biztos, h működik, de eleve hirdetők cuccaival kezdeni, sztem kizárja a minőségi teszteket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45776) Z_A_P válasza bajnokpityu (#45748) üzenetére


Z_A_P
addikt

A 256odjára hallott albumra azt mondta

Bizony, ez sokat szamit, hogy ismered minden momentumat a zenenek, es tudsz viszonyitani.
En pl sokszor 192-320kb MP3-at hallgatok, elektronikus zene, vocal nelkul, minimal szinti zenek. Raadasul ritkan hallgatom ugyanazt megegyszer, mert annyi van, hogy csak ugy hasrautesszeruen benyomok egyet, fel sem ismerem ha 1 honap mulva veletlen ugyanazt tettem be.

[ Szerkesztve ]

OK

(#45777) Ed Parker válasza cekkk (#45768) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Figyu, sztem addig ameddig nem rendelkezel semmilyen referenciával, értsd ezalatt hogy elmész olyanokhoz, akik komolyabb rendszerekkel rendelkeznek mint te, addig nincs miről beszélni.
Most olyan mintha az asszonnyal vitatkoznánk, aki ugyanúgy nem vágja a témát.
Amit felvetettél hogy pszichológia, valóban működik, hogy drága, több esélyt jósolok neki,de mi van olyankor, ha mint Pityu mondja, cserélj amit akarsz a láncba, megmondja hogy történt változás, mert hallja?
Ez már azon túlmutat.
Én értem mit akarsz sugallni, de ezen túl kellene lépni, nem minden eszköz éri az árát, mert a javulás kisebb vagy rosszabb, de ez minden téren kimutatható az életben.

(#45778) Sefter válasza Tamoo (#45772) üzenetére


Sefter
veterán

Komolyabb rendszerhez igen (a jelenlegihez, meg teljesen elég nekem a supra, ahogy mondod)

(#45774) spiky03
Hallottam egy komolyabb rendszert a héten...azután az enyém elég fapadosnak tűnt.. :B

(#45775) bajnokpityu
Én is így gondolom

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#45779) cekkk válasza Ed Parker (#45771) üzenetére


cekkk
veterán

(#45777) Ed Parker

Ezt sem írtam.
Egy hobbira költeni nem felesleges, mert nagyon sok örömöt tud okozni.

A másikra pedig annyit tudok mondani,azt meg, hogy mi mutat túl ezen és mi nem tök értelmetlen bele menni, mert egyikőnk sem pszihológus, viszont elutasítani is badarság, mert a tudatalattidat nem tudod befolyásolni.

Figyu, sztem addig ameddig nem rendelkezel semmilyen referenciával, értsd ezalatt hogy elmész olyanokhoz, akik komolyabb rendszerekkel rendelkeznek mint te, addig nincs miről beszélni.

Ettől meg még nem fogsz jobban érteni hozzá, lesz egy nagyon jó tapasztalatod, de szakmailag nem attól leszel hitelesebb. A kettőnek együtt kellene járnia. ;) És itt ez a legnagyobb baj, hogy sokan hallanak sok mindent, szakmailag nem értenek/értünk hozzá és aztán lehet bele mesélni az univerzum erejét és a hold állását is. :U

Folytathatjuk priviben.

(#45780) Ed Parker válasza cekkk (#45779) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ahhoz hogy elmesélem milyen volt Eva Mendez az ágyban(de jó lenne ;] )
Nem hiszem hogy szakmailag kellene alátámasztanom, hogy miért is volt jó :D

(#45781) cekkk válasza Ed Parker (#45780) üzenetére


cekkk
veterán

Ez már csak terelés, és annyira nem ide tartozik. :(((
De meséld csak :P

(#45782) TCr válasza Ed Parker (#45780) üzenetére


TCr
veterán

Az rendben is van, de egy hét erejéig próbára kölcsönadhatnád. :DDD

cekkk: szerintem tök jó hasonlat volt. Elvégre minden csaj ugyanúgy nedvesedik be, nemde? :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45783) Peak válasza TCr (#45782) üzenetére


Peak
addikt

Akkor nem kéne sikosítót forgalmazni. :)))

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45784) Oldfighter válasza Patice (#45760) üzenetére


Oldfighter
senior tag

AV-n szerintem lesz Clarus... :DDD

Most már ez nem mindegy. AV Trend, vagy AV Online? :D

Én szeretem azt a szobát. Ott szerelmesedtem bele Loreena McKennittbe. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45785) TCr válasza Peak (#45783) üzenetére


TCr
veterán

Normál használat esetén arra egyébként sem lenne szükség. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45786) bajnokpityu válasza cekkk (#45779) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De bácsi, mit értesz az alatt, hogy pl kábelek mérése? vagy hogyan méred ki, mitől szól jól egy állvány, vagy alátét? Annyira nem tudok hinni abban, hogy majd méréssel okos mérnökök megmondják, hogy mi az,amit nekem jónak kéne hallanom :D

Mondom úgy,hogy mérnök is vagyok, és gyári kábelekből nekem a Siltech egyik kedvenc márkám, és ők(Cristal copper a feleségének a cége) interjúkon, doksikban mindenféle mérésről hadoválnak.

Úgy vettem észre, h kamuznak a gyárak.

Lessloss original és signature hivatalos adat szerint annyiban különbözik, hogy a 6mm2 ér mellé beraktak egy 4mm2-eset, a fázishoz. hát hogyne, hangja meg ettől ég-és-föld... Akkor ott a Cables diyer. méreget, meg nagyitóval nézeget, mégsincs két egyforma kábele, és ahogy elnézem tök random, mi hogyan sikerül, ráadásul az újabb nem azonos a jobbal...

És sorolni lehetne a hasonló dolgokat. Vagy B verzió, kipróbálod, h mi jó a láncodban,és örülsz neki, ha találsz valami jót,ami mellett már nem keresel semmi újabbat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45787) cekkk válasza TCr (#45782) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem meg nem , ugyan úgy ahogy a kocsis hasonlat sem ide vágó, ezek már akkor jönnek elő amikor már mást nem tudnak felhozni.

Az lenne az igazi, ha a tapasztalat és a szakmaiság együtt járna. Akkor nem lennének ilyen vitáink. :D

(#45786) bajnokpityu
Akkor ha ők nem tudnának mérni, akkor nem tudnának folyamatosan ugyan olyan minőséget előállítani.
Nem te írtad, hogy a diy gyártóknál két egyforma sorozatú kábel sem mindig ugyan úgy szól, és a nagy gyártókat ebben nem tudják utolérni?

[ Szerkesztve ]

(#45788) Oldfighter válasza spiky03 (#45774) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Butaság is olyat kijelenteni, hogy belépő lenne. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45789) Ed Parker válasza TCr (#45782) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Letét ellenében vihetnéd, hátha a te rendszeredbe jobban passzol :DDD

(#45790) Peak válasza cekkk (#45787) üzenetére


Peak
addikt

Az ilyen eszmecserék miatt tisztelem Cekkk kollegát. Tud objektivan érvelni, ellenérvelni, és türelmesebb, mint én. :)
Csak gondoljatok bele, manapság, amikor a fény terjedését letudják filmezni, 1-10-100millió képkocka / mp sebességgel, akkor ne tudnának késziteni a szakemberek olyan eszközt, amivel lehetne tesztelni egy kábel hangátviteli karakterisztikáját, vagy a 44kHz-es CD jelet analizálni analog kimeneten? :) Vagy ne tudnának objektiv mérési összehasonlitást késziteni két zenei eszköz hangja között?

Én végtelenül boldog vagyok az én szaros HM erősítőmmel is zenére, számomra és a kis családom számára is olyan tisztán szólnak a nagyfelbontású zenék, hogy a 4 hónapos kisfiam kikerekedett szemmel figyel rá, hogy honnan szól a "néni". :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45791) Oldfighter válasza cekkk (#45787) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az lenne az igazi, ha a tapasztalat és a szakmaiság együtt járna. Akkor nem lennének ilyen vitáink. :D

Ezt ássa alá a marketing. Már ha a szakmaiaságot a gyártók, forgalmazók oldaláról nézzük. A tudatos vásárló a tapasztalatára hagyatkozik és minimális szinten az egyéb információkra. Mondom ezt, mint közgazdaságot és marketinget is tanult emberként.
És én se dőlök be a "hivatalos" cikkeknek, legfeljebb némi kiinduló alapot adhatnak, de a következő lépésben már a fórumtársak és a saját tapasztalataim döntenek a végső választáshoz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45792) Ed Parker válasza cekkk (#45787) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De élvezeti faktort hogy mérsz meg, mommá' meg?

Peak: erre te is valaszolhatsz, ha már fényt tudnak mérni:)

[ Szerkesztve ]

(#45793) cekkk válasza Peak (#45790) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R

(#45792) Ed Parker
De én nem arról beszéltem, kiindultunk abból, hogy szerintetek én azt mondtam, hogy nincs különbség most meg már élvezeti faktorról beszélünk? :DDD
Az élvezeti faktor a legszubjektívebb dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45794) TCr válasza Ed Parker (#45789) üzenetére


TCr
veterán

Ok, de ha nem kell visszaküldöm, akkor visszaadod a pénzt ugye?
Ez esetben bármennyit megfizetek, mondj egy árat. :DDD

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45795) Oldfighter válasza Peak (#45790) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha mindenkinek egyezne az ízlése, akkor lehetne tesztelni, bár akkor is felesleges lenne, hiszen mindenki azt szeretné amit az orra alá tolnak, mézes-mázas szavakkal, hogy ez neked bizony tökéletes. De még szerencse, hogy ez nincs így, illetve a kor előrehaladtával az emberi hallás jobban beszűkíti a hallható frekvenciahatárokat, mely hatással lehet a hang karakterisztikájára is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45796) Peak válasza Ed Parker (#45792) üzenetére


Peak
addikt

pont ezt mondom, hogy ha a fényt mérni képes vagy, akkor nem jelenthet gondot két 1 méteres kábel átvitelének különbségének felfedezése, és ha azt egyformának találják, és te mégis más "élvezeti faktort" kapcsolsz hozzá, akkor mégis miért nem lehet elfogadni azt, hogy ezek mind mind az emberi elme csalatkozásai, folyamatos szubjektiv érzékelés változásai, és nincsen rá fizikai magyarázat? :)
érted az álláspontot?
a tudomány és a hit között pont ez a határvonal.

tehát bárki mondhat bármit, de minden ilyen "tapasztalás" csupán az érzékek csalódása, szubjektiv élmény érzet, amire egy SZAKMAI fórumot épiteni igazán mókás :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45797) Ed Parker válasza Peak (#45796) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor nincs mit tenni, marad a fizika könyv.

(#45798) Peak válasza Ed Parker (#45797) üzenetére


Peak
addikt

Neeem :D Nem kell ennyire sarkitani. :)
Csupán a szubjektiv élményeket nem kell tényként kezelni, vagy azokra olyan következményeket épiteni, ami később megdől. :)

Azé' téged is csiplek Ed! ;)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45799) bajnokpityu válasza cekkk (#45787) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ákosnál azért nem hallottam ilyen dologról, Fapacinál sem. Power-Rnek meg sosem volt célja sem egyformát csinálni :)

és Peak: nem tudom okát,csak tippjeim vannak, miért van olyan,hogy kábelek között hallható különbség. Viszont,mivel többen tapasztaltuk a kábelek fontosságát, és bizonyos szinten már többet hoz a kábel,mint az aktiv eszköz csseréje,ezért az a minimum, h szakmai fórumban szó esik erről. miért ne lehetne tény? :D

A'la Stealth a sziszegős hangú kábel :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45800) cekkk válasza bajnokpityu (#45799) üzenetére


cekkk
veterán

Én most elő nem keresem, de úgy emlékszem, hogy pont erről beszéltek, hogy a diynél nem sikerülnek egyformára a kábelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.