Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) mester32


mester32
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy n 4050-es szivacsokhoz milyen szövetet érdemes venni, és hol lehet kapni?

(#45502) muzsikpeti válasza Ed Parker (#45498) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

:)

(#45503) Dorian válasza mester32 (#45501) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan szövetet, ami vékony, "át lehet fújni" rajta. Nekem ez volt a legnehezebb, mert ami szép volt az túl vastag, ami vékony, az meg igénytelen. Nem röhögni: én nagy indonéz kendőket vettem, és az lett rászabva :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45504) fuxk4567


fuxk4567
csendes tag

sziasztok

van 1 SONY STR DE-595ÖS HÁZIMOZI ERŐSÍTŐM BEKAPCSOL DE NEM AD HANGOT ILYENKOR MI LEHET A BAJA ?

(#45505) Valkűr válasza fuxk4567 (#45504) üzenetére


Valkűr
őstag

A bekapcsol csak annyi, h áramot kap, ettől még bármi elfüstölhetett benne..Látatlanban nem lehet megmondani..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45506) #09634560 válasza fuxk4567 (#45504) üzenetére


#09634560
törölt tag

SZervizbe kell vinni.. Lehet bármi.. De tegyük fel hogy tudom/tudná valaki akor se lehet házilag megbütykölni.

(#45507) mester32 válasza Dorian (#45503) üzenetére


mester32
csendes tag

Árat tudnál írni, és hogy hol kapható indonéz kendő?
Szerinted a 4 db 35x70x5 cm-es szivacs nem túl kicsi?
holnap megyek értük
A magas hangokat szeretném kicsit visszafogni.

[ Szerkesztve ]

(#45508) Dorian válasza mester32 (#45507) üzenetére


Dorian
félisten

Bahia boltban vettem, baromi drága volt, de nem tudom mennyi.Sztem, ha nincs "női igény" akkor olcsóbban is találsz megfelelő anyagot.
Nekem 90x60-as paneljeim vannak, de csak attól függ, mennyi szabad falfelületed van.Hatásfoknövelés érdekében érdemes a keretet úgy kialakítani, hogy legyen a szivacs mögött (maximum szivacs-vastagságú) légrés, akusztikailag ez is + szivacsvastagságnak számít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45509) ricsik válasza Patice (#45486) üzenetére


ricsik
őstag

Én is elolvastam, köszönjük.
Amúgy hogy érdemes/használjátok: a mélyláda csak az LFE csatorna hangjait kapja, vagy kevertetitek hozzá a többi csatorna hangját is?

(#45510) adodaniel


adodaniel
őstag

Denon AVR-1708-ról mi a vélemény? 1905-ről hülyeség váltani? Kellene a bi-amp + a hdmi, ezért került képbe.

(#45511) Oldfighter válasza ricsik (#45509) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szinte erről szólt a cikk. :) Érdemes levenni a terhelést az erősítőről és a mélyládára bízni az LFE hangok mellett a többi basszus kezelését is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45512) bajnokpityu válasza adodaniel (#45510) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem biztos.nézd új árakat, iránymutatónak,de számold bele a hdmi-t csökkentő tényezőnek.
denon szépen csúsztatja a hangminőséget lefele. nagyobb kategóriában biztosan,de gondolom lent is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45513) Patice válasza ricsik (#45509) üzenetére


Patice
nagyúr

A többi doboztól függ, hogy hogyan érdemes használni.

Amúgy általánosságban bármelyik hangfalnak jót tesz, ha az erősítő levágja az 5 csatornából a mélyeket és a mélynyomóra irányítod az LFE csatornával együtt.

Még a JBL Synthesis rendszerében is jót tesz a rendszer hangjának, ha a mélyláda dolgozik csak a mélyekkel. Pedig képesek lenének önállóan is elég jó mély hangok leadására a dobozok.

Teszthangokkal be tudod lőni a dobozaid mélyhang átvitelét. Ez alapján meg mehet a vágási frekvencia.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45514) blakey válasza adodaniel (#45510) üzenetére


blakey
titán

"Lefelé" szerintem nincs sok értelme. Mennyit szánsz a projektre? Lehet, hogy megválnék a 1911-től.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45515) sting2


sting2
addikt

A lefelé sugárzó mély ládáknak (ami parkettán áll) , nagy általánosságban, jót vagy rosszat tesz ha alá teszünk egy szőnyeg darabot?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45516) nebulo5 válasza sting2 (#45515) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nálam pl. jó irányba "lágyult" a mélyhang! A részletezettsége megmaradt!

Üdv: nebulo

(#45517) Tamoo válasza sting2 (#45515) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne hallgass senkire, próbálgasd!

(#45518) KisTücsök válasza Patice (#45513) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ez a rendszer mennyibe kerül?

(#45519) rappit4 válasza sting2 (#45515) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem is jót tett neki a szőnyeg!

(#45520) Sefter válasza KisTücsök (#45518) üzenetére


Sefter
veterán

egy kisebb lakás ára... :D

Psn ID: sefter_hun

(#45521) JohannZimu válasza Sefter (#45520) üzenetére


JohannZimu
senior tag

De nem akármilyen környéken lévő.... :B

[ Szerkesztve ]

(#45522) Patice válasza KisTücsök (#45518) üzenetére


Patice
nagyúr

Attól függ hány dobozt szándékozol felhasználni az egyéni installációdhoz a moziszobádba. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45523) KisTücsök válasza Patice (#45522) üzenetére


KisTücsök
addikt

Mondjuk akkor egy 7.1-es szett. Külön a hangfalak, meg külön az elő- ill végerősítő(k).

Csak körülbelül. Neten nem sok mindent találtam erről a szettről.

De gondolom valahol ott lesz, ahol Sefter írta.

(#45524) Patice válasza KisTücsök (#45523) üzenetére


Patice
nagyúr

7.2 induló ára.

7.2-re egy kedvezőbb ár.

Magyar forgalmazó.

Igen, Sefter jól saccolta. Kb. egy ház ára. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45525) KisTücsök válasza Patice (#45524) üzenetére


KisTücsök
addikt

Uhh. Hát akkor én még ennél is kisebb házra gondoltam. :D Köszi. Én nem találtam ilyen külföldi árat.

És ehhez azért már nem árt hozzá illő képmegjelenítő eszköz. Plusz egy normális szoba... Fúú.

A házimozistúdióban meglehet hallgatni ezt a rendszert? Az oldalon nem találtam semmi ehhez kapcsolódót. De gondolom ha már forgalmazzák.

(#45526) Patice válasza KisTücsök (#45525) üzenetére


Patice
nagyúr

Forgalmazók, de szerintem biztos nincs náluk installálva egy sem, csak a beszerzésben tudnak segíteni/intézni.

A "semmiért" készleten tartani egy ekkora értékű rendszert nem érné meg nekik.

Ha jól emlékszem 2010-ben volt kiállítva a hifisón (Budapest, Westend Hotel Hilton). Ott hallottam. :D

Maradandó élmény volt. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45527) KisTücsök válasza Patice (#45526) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, érthető.

Akkor egy ilyet még meghallgatni sem olyan könnyű. :D

(#45528) #09634560 válasza KisTücsök (#45527) üzenetére


#09634560
törölt tag

2010-es Házimozi és Hifi Show-n szerepelt, és lehet a házimozi studio kft tart is belőle (pontosabb nevet majd Béci vagy bárki más linkel).

[ Szerkesztve ]

(#45529) adodaniel


adodaniel
őstag

5.1 USB-s külső hangkártya + erősítő beállításban tud valaki segíteni privátban? Egyszerűen az erősítő nem ismeri fel a DTS jelet.

(#45530) spiky03 válasza Patice (#45524) üzenetére


spiky03
veterán

nah akkor pénteken meglesz az a lottó ötös, már nem sok hiányzik hozzá csak öt szám :DD
kell nekem egy ilyen cucc meg egy jó vetitő mindennel együtt, meg a szoba amibe lesz és akkor én sem járok többet moziba, hanem hozzám jönnek majd a haverok. :D
persze innen is jöhet majd aki akar, az első vetités ingyen lesz :P ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45531) geri788 válasza spiky03 (#45530) üzenetére


geri788
tag

A lottót nem szombaton húzzák? :F ...legyen szerencséd de sztem ha ezen múlik sosem lesz saját termed! :D

(#45532) #09634560 válasza spiky03 (#45530) üzenetére


#09634560
törölt tag

Első jelentkezőként beiratkozok. :D
Sok sikert hozzá!! Csak legyen meg...

(#45533) spiky03 válasza geri788 (#45531) üzenetére


spiky03
veterán

De akkor, csak én arra gondoltam, hogy akkor adom majd fel a nyerő szelvényt. :D
Tudom, tudom, de a remény hal meg utoljára, nah meg kell egy másik hobbi is a házimozi mellé. :DDD

@(#45532) Sanci38
Beírtalak, ;)
Ülhetsz majd az elsősorban :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45534) Bici válasza spiky03 (#45530) üzenetére


Bici
félisten

Melyik filmet vetíted az első előadáson? :D

Ezekkel a számokkal nyerni fogsz: 3 34 52 67 88 - ha mást nem, tapasztalatot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45535) Oldfighter válasza Patice (#45526) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az Eli könyve jelenetnél elvéreztek páran a nézők közül is, annyira élethűre sikeredett a demózás. :D Szerintem a poraktákig képes az a rendszer mindent "elpusztítani". :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45536) ricsik válasza Oldfighter (#45511) üzenetére


ricsik
őstag

Tudom erről szól, de arra voltam kíváncsi, hogy ezt mindenki betartja, vagy épp más hogyan, hogyan másként használja? :B

(#45537) Oldfighter válasza ricsik (#45536) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mint mindennel ezzel is próbálkozni kell. Én is írtam pár nappal ezelőtt, hogy a frontok például nagyon szépen kezelik a mélyhangokat, Large beállításon hagytam.....viszont most átállítottam Smallra. Megnézem, hogy így milyen lesz a régi rendszerből megmaradt Magnat mélyládával, ami nem a legjobbak közé tartozik.
Alkalmanként érdemes tesztelgetni másfajta beállításokkal, nagy baj nem lehet belőle. Viszont bizonyos tények állandók maradnak ( jó mélyláda képes LFE+más csatornák mélyhangjait kezelni). :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#45538) M_AND_Ms válasza spiky03 (#45530) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Arra figyelj, hogy azt az öt számot jelöld be, amit kihúznak! Sokan ott rontják el, hogy a gyerek születésnapját, a nagyi szerencseszámát, stb. játszák meg. Persze, hogy nem nyernek.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45539) spiky03 válasza M_AND_Ms (#45538) üzenetére


spiky03
veterán

Ez csak természetes.
Én mindig jó számokat jelölök be, csak ők b@sszák el, hogy nem azokat a számokat húznák ki.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45540) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

Nincs valakinek Budapesten ,hétvégére ,kölcsönbe egy Jó fajta usb A-B kábele?
Nem lépek le vele...

Psn ID: sefter_hun

(#45541) nebulo5 válasza spiky03 (#45539) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem akarnék ünneprontó lenni, de most már, várd meg a következő nyeremény felhalmozódást... én már befizettem az e heti nyerő számokat! :P
de hogy némileg kárpótolva légy, ülhetsz majd nálam az első sorban, Sanci mellett! :D

Üdv: nebulo

(#45542) Dorian válasza Sefter (#45540) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem van, igencsak jó fajta, szívesen kölcsön adom. Hétvégén amúgy sem leszek itthon (Bp. XIII.)
A többit privátban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45543) Ed Parker válasza Dorian (#45542) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tán Te is vettél egy AQ diamond-ot? :D

(#45544) Dorian válasza Ed Parker (#45543) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, Rudi új kábele annál jobb ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45545) Ed Parker válasza Dorian (#45544) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ahh,komolyan? :Y

akkor Pityu el is adja az övét?

(#45546) Dorian válasza Ed Parker (#45545) üzenetére


Dorian
félisten

Na azért azt talán nem éri el :)
De a múltkori első verzió után (pedig rossz az sem volt) nagyon komoly ugrás.
Csak sajnos nagy eséllyel nincs két ugyanolyan kábele az öregnek, szeret kísérletezni... Nemrég Tonyo-nál a még-újabb verziósokkal hasonlítottuk, azok meg gyengébbek voltak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45547) Ed Parker válasza Dorian (#45546) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor az árazás is gondolom olyan :D

(#45548) Z_A_P


Z_A_P
addikt

A sub-os irasra visszaterve, akkor ha jol ertem, a sub vagasat nem szabad 120 Hz ala allitani, mert akkor levag az LFE savjabol.
Most neztem, az onkyo 607: 80-120 Hz kozott engedi az LFE vagast (LPF of LFE). Mi ertelme lehet 120 ala menni? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#45549) xtremetuning válasza Sefter (#45540) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egy audioquest carbont tudok adni. 0,75-ös.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45550) bajnokpityu válasza Dorian (#45544) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C
Összeszedem egyszer bátorságom, és meghivom Rudit. Kiváncsi leszek, hány kábelem megy az apróra miatta. XThez mikor megy? :) Vagy bemikrofonozva mi lenne, ha összeengednénk AlacGyuszival?

USB kábelben nekem a Diamond az etalon. Ennyire kiegyensúlyozott, ugyanakkor jó felbontású kábelt egyik diyer sem tudott eddig. DE pl ismerősöknél egyik helyen szürke izé volt, Tonyonál meg kifejezetten rossz volt hallgatni. Itthon meg kulcs a zárba.

Volt egyébként Rudi egyik tegnapelőtti csúcs USB kábele nálam, de sztem nem egyértelműen jobb a szinezete,mint az előzőnek. Ugyanazt a hullámzó frekimenetetet véltem hallani,miközben nem is a lenti láncon hallottam.

#45546: igen. Plusz sorra mennek tönkre a kábelei, mert a litze ilyen. öreg vékony réz pláne törékeny. évekkel ezelőtt jópár litzét kipróbáltam, de akkor került ki a láncaimból,amikor rájöttem,mennyire szineznek, és mennyire megbizhatatlanok. 10fokot állítok a pákán, vagy nem sikerül ugyanannyira leégetni a lakkot,máris nem szimmetrikus a két oldal. Ezt tetézni,hogy jó eséllyel időben sem állandó a vezetők száma.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.