Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Toobee válasza Bici (#44600) üzenetére


Toobee
veterán

Fájdalmas és lassú lesz ennyibõl HDMI-s gépet venni. Miért ragaszkodsz az AAC-hez? 720/1080p alatt DD/DTS van, ennél rosszabb minõséget nem is érdemes beszerezni, ez is pont annyiba kerül, mint a hulladek. Nagyok az igények, kevés a pénz. Valahol engedned kell...

https://barbieripnk.hu/

(#44602) #09634560 válasza Bici (#44600) üzenetére


#09634560
törölt tag

És a Pio 818??

(#44603) BBéci válasza bajnokpityu (#44599) üzenetére


BBéci
titán

Eddig mindegyik "rezsősón" meghallgattam az éppen kiállított Clarus rendszert, de csak elrontották a napomat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44604) Bici válasza Toobee (#44601) üzenetére


Bici
félisten

Tudom, hogy nehéz eset vagyok. :D
A HDMI helyett jó az AAC dekódolási képesség is. Erre azért van szükség, mert a filmjeim legalább fele mp4 formátumú, ami 6 csatornás AAC hangsávot tartalmaz. Van köztük 1,5GB-os 720p film, és 20GB-os 1080p is.

(#44602) Sanci38: Sajnos, a 818-at elvitték, mielött az eladó válaszolt a privátomra.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44605) bajnokpityu válasza BBéci (#44603) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hasonlóan kerülöm a standjukat. Egyszer véletlen bementem, azóta figyelek. De van felvevő piacuk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44606) Bici válasza BBéci (#44603) üzenetére


Bici
félisten

Mi a baj a clarus-okkal? Csak kiváncsiságból kérdezem.
Most olvastam utánuk, eddig nem is hallottam róluk. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44607) Patice válasza Bici (#44606) üzenetére


Patice
nagyúr

Tapasztalataim szerint a hangerőre és a lehengerlő hangzásvilágra gyúrnak, nem a hangminőség az elsődleges szempont náluk. Talán ezért is van piaca a cuccaiknak.

Vagy mondhatnám úgy is, hogy a minőséget kilóra mérik. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44608) Dorian válasza Bici (#44606) üzenetére


Dorian
félisten

Én 2x mentem be a bemutatótermükbe, dübörgésen kívül sok egyebet nem hallottam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44609) Bici


Bici
félisten

Értem, ezek szerint dinoszauruszos filmek előnyben. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44610) Patice válasza Bici (#44609) üzenetére


Patice
nagyúr

Bármi, amiben sok a mély. Akciófilmek összes... :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44611) erh75 válasza Patice (#44562) üzenetére


erh75
tag

Este kipróbáltam a denon avr-1513-as erősítőmön a Night mode beállításokat, de semmi különbséget nem veszek észre a hang dinamikájában, úgyszintén kipróbáltam a média lejátszó Night mode-ját is , de ez sem hozott semmi változást, van valakinek valami ötlete miért lehet ez ?

(#44612) Patice válasza erh75 (#44611) üzenetére


Patice
nagyúr

Esetleg a RAW móddal még meg lehet szerintem próbálkozni. Azaz kikapcsolod.

Talán.

Night Mode-ban nincsenek fokozatok? Más hangsávval is ugyan ez a helyzet?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44613) Z_A_P válasza erh75 (#44611) üzenetére


Z_A_P
addikt

Figyu, neked nincs center hangfalad, akkor 4.1-ben tolod, vagy hogy? :F 2.0?
A dialogusok a center hangfalon jonnek ki, szerezz be egyet! Ha nem sztereod van, akkor nem ertem miert nincs? A hazimozihoz a center a legfontosabb hangfal.

OK

(#44614) erh75 válasza Patice (#44612) üzenetére


erh75
tag

A RAW módot nem emlékszem hogy kikapcsoltam-e a média lejátszóban, ezt újra megnézem. A Night mode-ban 4 beállításom van :off, low, mid,high. Egyik hangsávon sem vettem észre változást mintha semmit sem változtattam volna.

(#44615) erh75 válasza Z_A_P (#44613) üzenetére


erh75
tag

2.0-ám van és a filmek legtöbbjével nincs is gondom, csak bizonyos filmeknél nagyon halk a beszéd az efektekhez képest, ezért javasolták a Night mode-ot.

(#44616) Patice válasza erh75 (#44614) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen médialejátszód van?

Digitális hangerőszabályzás nincs rajta?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44617) erh75 válasza Patice (#44616) üzenetére


erh75
tag

Asus oplay hdp-r1, csak night mode-ot találtam.

(#44618) Patice válasza erh75 (#44617) üzenetére


Patice
nagyúr

Hangerőt tudsz az OPlay-en is állítani?

Ha igen, akkor egy kis trükkel elérhető a "dinamikakompresszió".

Ha van hangerőszíbályzás, akkor a médialejátszón le kell venni, az erősítőt meg feltekered a kívánt hangerőre. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44619) nebulo5 válasza erh75 (#44611) üzenetére


nebulo5
senior tag

a lámpát is lekapcsoltad...? ;]
Talán, csak beállítások kérdése. Nálam jól hallhatóan "vérszegényebbé" dinamikátlanabbá válik a hang

Üdv: nebulo

(#44620) Dorian válasza nebulo5 (#44619) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő szintű mozierősítőknek amúgy sincs sok dinamikája, nincsen honnan sokat csökkenteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44621) erh75 válasza Dorian (#44620) üzenetére


erh75
tag

alapvetően az adott filmnek rossz a dinamikája és én az ilyen esetekre keresem a megoldást...

(#44622) erh75 válasza Patice (#44618) üzenetére


erh75
tag

tudok állítani, kipróbálom.

(#44623) BBéci válasza erh75 (#44621) üzenetére


BBéci
titán

Jó megoldást nem fogsz találni a jelenlegi felállással.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44624) erh75 válasza BBéci (#44623) üzenetére


erh75
tag

elfogadom én ezt így hogy vannak filmek amikkel "gond" van és azokból nem tudok kihozni többet, viszont arra tudnál válaszolni , hogy miért nem változik a hang semmit sem a Night mode változtatással ?

(#44625) BBéci válasza erh75 (#44624) üzenetére


BBéci
titán

Azt távdiagnózissal nem tudom megállapítani. Sosem használtam az említett módot, módokat, de tudtommal 5/7.1 felállásra vannak kitalálva. A center hangerejét emelik, a szubét csökkentik a többihez, vagy az alapbeállításhoz képest. Persze a dinamika kompresszió mellett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44626) Peak válasza erh75 (#44624) üzenetére


Peak
addikt

mi a forrásod pontosan?
de most látom, hogy 2 hangfal sztereón használod a filmeket.
akkor a lekeverés algoritmusával lesz valami gáz, nem a "nájtmóddal".
mi csinálja a lekeverést? az erősítő vagy a lejátszó?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#44627) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

A Kácsánál nézegetem éppen a banándugókat...
Mennyivel lennék előrébb mondjuk egy szorítós banándugóval, mintha közvetlenül a hangfalcsatlakozóba szorítanám a kábelvégeket? Melyik ad jobb összeköttetést: a szorítós, vagy a csavaros banándugó? Forrasztással nem bajlódnék, szóval ez kizárva. Illetve milyen hosszan érdemes lecsupaszítani a kábelvégeket a szorítós alkalmazásnál, ahol a banándugó oldalán lévő lyukba kell beilleszteni a kábelvéget?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44628) BBéci válasza Oldfighter (#44627) üzenetére


BBéci
titán

Szorítósok között is van különbség, de amennyiben lehetséges, érdemes forrasztással rögzíteni a vezetéket, amit a KáCsa műhelyben elvégeznek. A lehető legnagyobb felületen érintkezzen a vezeték és a dugó!
Csupaszítani csak annyit szabad. amennyi feltétlenül szükséges az elektromos (fémes) kapcsolathoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44629) erh75 válasza Peak (#44626) üzenetére


erh75
tag

A média lejátszó HDMI-n RAW-ban küldi az erősítőre a jelet.

(#44630) MasterMark válasza Bici (#44600) üzenetére


MasterMark
titán

De miért nem jó AC3 Filterrel enkódolni Dolby-ba? :))

Switch Tax

(#44631) Peak válasza erh75 (#44629) üzenetére


Peak
addikt

A lejátszó asztali lejátszó?
Lehet másra állitani, mint RAW?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#44632) Krampesz válasza Peak (#44631) üzenetére


Krampesz
tag

#44617-ben írta, hogy Asus O-Play hdp-r1

(#44633) Oldfighter válasza BBéci (#44628) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Végső soron még azon morfondírozok, hogy esztétikán kívül lenne e más haszna, pl minőségi, mint a közvetlen csatlakoztatásnak. Azt az összeget fel tudnám használni más, gyakorlatilag "fontosabb" területen is a készülékek között.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44634) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,véleményt szeretnék kérni tőletek erősítő választásban,van pár db.és kíváncsi lennék hogy melyik lenne a jobb választás,Monaudio Zeusz hangfalaim vannak. 1 2 3 4 5

Zero Defect.No Compromise !

(#44635) Sefter válasza Giovanny (#44634) üzenetére


Sefter
veterán

Az 1-3-4 -es erősítők messze túlmutatnak a hangfalaidon...az 5-öst nem ismerem...
Talán a Sony.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#44636) Patice válasza Giovanny (#44634) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a Marantzra, vagy a NAD-ra mennék rá. Nem hallottam egyiket sem, ill. a NAD-ot talán (nem emlékszem pontosan a típusára, de kinézetre ez az évjárat lehetett).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44637) BBéci válasza Oldfighter (#44633) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom megjósolni, hogy Nálad hallható lenne-e a banándugózás, de az biztos, hogy általában nem csak esztétikai szerepe van. 10 éve eszembe nem jutott, hogy csupasz vezetéket szorítsak az aljzatokba.

(#44636) Patice
Szintén arra a kettőre adom a szavazatomat.

(#44635) Sefter
A Monaudio Zeus nem gyenge darab, legalább annyira jó, mint például a DALI Concept 6. Sőt, szerintem magasan veri.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44638) Giovanny válasza Sefter (#44635) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm, de annyra azért nem rosszak a dobozok :B

Zero Defect.No Compromise !

(#44639) erh75 válasza Peak (#44631) üzenetére


erh75
tag

igen lehet, LPCM-re de attól semmi sem változik.

(#44640) Oldfighter válasza BBéci (#44637) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ezzel szemezgetek. Ennél jól gondolom, hogy a dugalj végéig kell betolni a vezeték végét a dugó oldalán lévő lyukon? Vagy van fentebb egy olyan felület, melyhez csak oda kell szorítani?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44641) Tamoo válasza Oldfighter (#44640) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem helyben forrasztass rá ilyet, lezsugorcsövezik és nem kell jobb...

(#44642) Sefter válasza BBéci (#44637) üzenetére


Sefter
veterán

Bevallom "hallatlanul" ítélkeztem felette. :B
A C6-hoz kár viszonyítani, mivel 3x annyiba kerül. (annak a kifutó ára 120k volt szemben a zeusz 360k-val...)

Psn ID: sefter_hun

(#44643) Patice válasza Oldfighter (#44640) üzenetére


Patice
nagyúr

Az oldalsó lyukon bedugod a csupasz kábelvéget és a végén lévő csavarral beszorítod. A hátulján lévű lyuk mások banándugó fogadására van kialakítva.

Vagy használsz olyan szerelős banánt, amit pár hazai kábelgyártó is alkalmaz előszeretettel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44644) Oldfighter válasza Patice (#44643) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Koax kábeleket szereltem inkább régebben, ezért is kérdeztem, hogy itt meddig érdemes bedugni a vezetéket. :) Estig megálmodom melyik verzió legyen, mert jó lenne ha egyszerre érkezne a másik helyről rendelt kábelekkel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#44645) mp54


mp54
senior tag

Ha én jó sztereó zenei hangzást házimozi "nagyvassal" szeretnék elérni, akkor milyen típusok és használt áron kb mennyiért jöhetnek szóba? (Arra az esetre, ha szeretnék 5.1-et....) Ezeket lehetne már külső DAC nélkül (is) etetni?
A jó zenei hangzás legyen pld. egy Emotiva XDA-1/2 DAC + HTA30 DIY erősítő (Tonyo szerint ez egy jó párosítás)
A forrás oldal gondolom független.

(#44646) Patice válasza mp54 (#44645) üzenetére


Patice
nagyúr

Emotiva 250-es 300-as vas jöhetne mondjuk szóba ilyen célra.
Igen, ezeknek már nem kellene külső, külön DAC, de egyszer Dorian mondott erre egy jó hasonlatot:

Olyan házimozi erősítővel zenét hallgatni, mint sztereóval filmet nézni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44647) Toobee válasza Patice (#44646) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek konkretan micsodak? Nem Arcamra gondoltal?

https://barbieripnk.hu/

(#44648) Patice válasza Toobee (#44647) üzenetére


Patice
nagyúr

De... :DD Fáradok.. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44649) Toobee válasza Patice (#44648) üzenetére


Toobee
veterán

Egyébként nem hinném, hogy hozná a HTA szintjét, de ki tudja.

https://barbieripnk.hu/

(#44650) Patice válasza Toobee (#44649) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem sem. De zenére állítólag elég jók az Arcamok, ahhoz képest, hogy mozierősítők.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.