Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186551) -KP- válasza I'am Dony (#186548) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem ez az oldalra néző hangszóró plusz hátrafele reflex kialakítás nem valami szimpi :DDD

(#186552) I'am Dony válasza -KP- (#186551) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nincs ezzel baj, ízlésről nem vitatkozunk. Kinek ez, kinek az. Nekem pl. sokkal jobban tetszik a keskenyebb kialakítása, mint a tucat kocka szubok.

[ Szerkesztve ]

(#186553) VoidXs válasza -KP- (#186551) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Krix is művel hasonlót, és félelmetesen jól szól.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186554) SPEA válasza VoidXs (#186553) üzenetére


SPEA
aktív tag

(#186555) VoidXs válasza SPEA (#186554) üzenetére


VoidXs
nagyúr

és csak oda :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186556) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#186550) üzenetére


Quetz
őstag

Ha az ár nem számít, akkor érdemes megnézni a Perlisten mélynyomókat, a THX Dominus mégiscsak valami :)

(#186557) -KP- válasza VoidXs (#186553) üzenetére


-KP-
addikt

Nem emlékszem, hogy lenne ilyen kialakítású szubja.

(#186558) -KP- válasza I'am Dony (#186552) üzenetére


-KP-
addikt

Ja ez amúgy nem ízlésről szól. Volt régebben több ilyen kialakítású frontsugárzóm és nem volt a legegyszerűbb megtalálni a helyét. Nekem amúgy a kedvencem a magas, de nem túl mély kialakítású doboz, max. 25-30 centis dobozmélységgel, ami szépen elfér akár tv vagy vászon mögé állítva, vagy vászon alá fektetve és nem vesz el 65-70 centit a szobából, mint pl. az új Klipsch széria. Ott még a legkisebb is ilyen 65centi mély.

(#186559) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv.

Lehet hogy nem ide tartozik, de elég sokat hallgatunk zenét, streamelve.
Jelenleg Spotify van előfizetve, de rápróbáltunk a Tidal-ra. Elég nehézkes, mivel csak telefonról átirányítva az erősítőre hallgattuk meg, de ha lehet ilyet mondani hallható volt a különbség minőségben.
A nagy kérdés, hogy ha szeretném a Tidal nyújtott előnyöket, és itt a magas bitráta közel teljes kihasználtságát használni, mit ajánlotok.

Jelenleg : X-3800H illetve van egy régebbi Android alapú media Player is ( Himedia Q10 pro)

(#186560) devil-k válasza mimic1979 (#186559) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eversolot. Például. :)

- mozi bolondéria -

(#186561) I'am Dony válasza mimic1979 (#186559) üzenetére


I'am Dony
őstag

Kb. 250 ig használtban a Lindemann Limetree Network I. ebben még az AK DAC van vagy egy CXN V2.

(#186562) ctrlaltdel13 válasza mimic1979 (#186559) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azonos hangerőt mértél,vagy csak hangosabb és akkor jobb alapon?

(#186563) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#186550) üzenetére


-KP-
addikt

Tegnap vettem észre hogy az új Klipsch RP széria ára lecsökkent. Nem tudom mekkora a méretbeli korlát, de konkrétan 220 ezret esett az ára a legnagyobb modellnek.

(#186564) mimic1979 válasza I'am Dony (#186561) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nem volt a magas “éles, nyers” a mély pedig feszesebb pontosabb… Én, vagyis mi így hallotuk

(#186565) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Plafonra szerelt Atmos sugarzoknal mennyire fontos hogy legyen iranyitottsaga a hangnak? Kerdesem arra iranyulna hogy a sugarzokat erdemes rairanyitani a halgatasi pontra vagy nem?

(#186566) Khaosz55 válasza -KP- (#186551) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pont azért nem azt választottam a kanapé mögé.

(#186567) -KP- válasza xxlongikaxx (#186565) üzenetére


-KP-
addikt

Érdemes. A frontjaid se úgy hallgatod hogy a két oldalfal felé irányítod.

(#186568) Quetz válasza mimic1979 (#186564) üzenetére


Quetz
őstag

Ez attól függ, milyen minőséget állítasz be. Következő differencia a szolgáltató oldalán milyen encodert használtak, a harmadik pedig milyen masterből csinálták a file-t.

Magát az alap kérdést nem értem amúgy. A Denon támogatja a Tidal-t tudtommal, a Himedia szintén. Ha a Tidal jobban tetszik, akkor hallgasd azt a Spotify helyett.

(#186569) Quetz válasza xxlongikaxx (#186565) üzenetére


Quetz
őstag

Ez a hangszórótól függ. Nézd meg a gyártó által publikált on/off axis mérést és az alapján eltudod dönteni.

(#186570) xxlongikaxx válasza Quetz (#186569) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Kozben utanna olvastam illetve elolvastam a hivatalos atmos specifikaciot is. Most mar tiszta az elhelyezes is.
Ti a frontokat es hatter sugarzokat hogyan helyezitek el? 45 vagy 30 fokra?

(#186571) Dorian válasza xxlongikaxx (#186570) üzenetére


Dorian
félisten

A frontokat oda ahol már nem takarja el a képet. Az oldalsó háttereket pedig a fejeddel kb. egyvonalban, a hátsókat meg "ahová lehet"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186572) xxlongikaxx válasza Dorian (#186571) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ez a dolby ajanlas 5.1.2 re.

(#186573) Dorian válasza xxlongikaxx (#186572) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ha nem 7.x, hanem 5.x van, akkor a fejtől kicsit hátrébb.
Node akkor meg is válaszoltad magadnak, a 45 sehogy sem jön ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186574) xxlongikaxx válasza Dorian (#186573) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Igen, csak abbol indultam ki hogy 45 fokos elrendezesben jobban le lehet fedni a teljes teret.

(#186575) -KP- válasza Dorian (#186573) üzenetére


-KP-
addikt

Mármint mi nem jön ki 45 fokra? Nem egyértelmű mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#186576) VoidXs válasza xxlongikaxx (#186574) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az nem a front dolga, a front dolga a kép két széle közt úszni. 45 fokra ott a wide, azon kívül úgy keverik az 5.1 mixeket, hogy legyen mit hallanod 45 fok felől helyesen kiépített olyan felállással is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186577) Quetz válasza xxlongikaxx (#186570) üzenetére


Quetz
őstag

Én arra gondoltam, hogy van hangfal aminek akkor jobb a hangja ha be van fordítva feléd, van aminek meg akkor, ha nincs. Első esetben az on-axis átvitele jobb, a másodikban pedig az off-axis átvitel a nyerő:
- How to Aim Your Speakers
- Off-Axis vs On-Axis Response

(#186578) SPEA


SPEA
aktív tag

(#186579) xxlongikaxx válasza xxlongikaxx (#186572) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Na ma kertem es szerkesztettem pontosan hogy hol kellene legyen az 5.1.4. A frontok es sorroundok most jo helyen vannak, (csak lentebb kell raknom) ami a sorround eseteben szerencse mert nem nagyon tudnam mashova tenni.

Atmosnal viszont meglepo hogy mivel magas a belmagassag ezert sajna csak 50 fokra tudom tenni, igy viszont pont a plafon es a fal sarkaba esik. 45 ot sehogy nem tudom beallitani rendesen. Viszont igy a kabelezes sokkal egyszerubb lesz.

(#186580) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Meg egy kerdesem lenne :)

SVS subok kozul mit ajanlatok egy 6m x 4.5 m es nappaliba, 3.3 m es belmagasaggal. Kb 30% zene es 70% mozi lenne.

Elsore az en valasztasom egy sb-1000 pro lenne, esetleg kesobb egy masodik. (a ketto ara majdnem annyi lenne a nagyobb.)
Ami szoba johet meg, pb-1000, pb-2000. sb-2000.

Szivem jobban huz egy zart dobozoshoz, de persze ha ar ertekben jobb egy reflex akkor az is lehet.

(#186581) I'am Dony válasza xxlongikaxx (#186580) üzenetére


I'am Dony
őstag

A helység mérete miatt az 1000 es széria nem igazán jöhet szóba, így a PB2000 pro-nak lenne értelme, amihez a későbbiekben egy másodikat is célszerű lenne beszerezni.

(#186582) -KP- válasza xxlongikaxx (#186580) üzenetére


-KP-
addikt

Eléggé túlárazottak lettek. A szobád egyáltalán nem pici. Egyrészt nézz körül más márkáknál is, másrészt főleg mozis felhasználásra én inkább refist vennék, és abból se a kisebbeket.

(#186583) xxlongikaxx válasza -KP- (#186582) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Itt felenk csak SVS, Klipsch van, meg Perlisten (de az nalam kivul van a budgeten), esetleg tudok epiteni egy Rythmik CI1200 at.

(#186584) BBéci válasza xxlongikaxx (#186583) üzenetére


BBéci
titán

Neten szinte bármit megrendelhetsz és kiszállítják.
Arendal, XTZ...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186585) Quetz válasza xxlongikaxx (#186583) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem mondj egy konkrét összeget, hogy ennyi Forint/Euro amiből ki kell jönnie egy ládának.

(#186586) xxlongikaxx válasza Quetz (#186585) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Legyen mondjuk 400eFT, de en eleg messze lakom Europatol szoval a szallitasi koltsegnek bele kene fernie meg ebbe.

(#186587) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

Adott egy Androidos Philips tv és egy 8ch asztali DAC USB inputtal.
Össze tudom valahogy hozni a kettőt ? :F

A Philips TV-re feltettem a Kodit, de nyilván Netflix és egyebek is gyönyörűen hozzák a Dolby Vision képet, az audio kimenetet pedig PCM-re állítva tudom használni, mondjuk optikán kötni egy sima 2ch asztali DAC-ot.

Van arra mód, hogy egy 8ch USB-only DAC-ot kössek a tv-re (mint lejátszóra) ?

A TV-ből ki tudnám hozni a hangot talán HDMI Arc-on, de van olyan interfész, ami átalakítja ezt nekem mondjuk USB kimenetre ?

Vagy alternatíva lehet külső lejátszó doboz is (Arm-os), ami támogat USB DAC-ot (lévén Linux, talán a legtöbb igen, de nem próbáltam, nem tudom, benne van-e a kernelben a támogatás).

Ha PC alapú külső lejátszó dobozra gondolok, minden bajom megoldva, csak bukom a Dolby Vision-t.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186588) Gino20 válasza xxlongikaxx (#186586) üzenetére


Gino20
őstag

Nagyon titokzatos a honléted........400-ba szállítási költség meg ez esetben gondolom vám/áfa?
Helyben SVS PB vagy Klipsch RP-ből az, ami belefér a keretbe.

(#186589) python1


python1
veterán

Ide is beszúrom.
Elkészültek az új frontjaim :))

(#186590) xxlongikaxx válasza python1 (#186589) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szep lett, milyen hangszorok?

(#186591) devil-k válasza python1 (#186589) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szép lett, bár nem gyerekcentrikus. ;] Elképzeltem, ahogy egy kiváncsi kölök kitépi a kábelt. :O

- mozi bolondéria -

(#186592) Dißnäëß válasza devil-k (#186591) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kezét eltörjük, sőt, be sem mehet. 2 méter hermetikusan záró üveg forgóajtó, beléptetőkártya. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186593) devil-k válasza Dißnäëß (#186592) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én csak simán megtanítottam a gyerekeimet arra, mit lehet és mit nem. ;]

- mozi bolondéria -

(#186594) Joe123 válasza devil-k (#186593) üzenetére


Joe123
aktív tag

Az a gyengék fegyvere. ;]

(#186595) devil-k válasza Joe123 (#186594) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet. :DDD

- mozi bolondéria -

(#186596) Dißnäëß válasza devil-k (#186593) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam egyszerűbb: nincs és nem is lesz. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186597) Gino20


Gino20
őstag

Tudna nekem valaki Arcam tulaj segíteni, akinek van UMIK-1 mikije is?
A kérdésem/kérésem az lenne, hogy valaki össze tudná nekem hasonlítani Dirac első lépéseinél, hogy azonos master output és azonos mic gain esetén egy adott csatornán milyen teljesítményeket kap Arcam és UMIK mikivel is? A 2 miki között mekkora az eltérés?

Az van, hogy egy ideje már szívok UMIK-1 mikivel. Azt vettem észre, hogy korábbi mérésekhez képest a csatornák teljesítményéből eltűnt 15-20dB. Ha ugyan ezt Arcam mikivel mérem, akkor ez a teljesítmény megvan. Pl output -48dB, mic gain 98% (a zaj miatt) ami korábban hozott a csatornákon mondjuk -20..-15dB-t, de most ez csak -35..-30dB.

Manapság megfordult nálam pár Arcam termék így többel is teszteltem, aztán van itthon 2db laptop, egyiknek win10, másikon win11, különböző dirac verziókat is próbáltam továbbá a mikrofon kábelt is cseréltem, így kizárásos alapon arra jutottam, hogy meghalt az UMIK miki, de végül beszereztem egy másikat és azzal sincs változás.
Megnéztem ezeket az opciókat is [link] .
Win10 eszközkezelőben volt 1db INTEL Smart Sound (win11 esetén nincs ilyen), amit kikapcsoltam.
Mikrofon tulajdonságaiban nekem nincs enhancements, így azt nem tudom kikapcsolni.

Valakinek van esetleg valami egyéb ötlete, hogy mi okozhatja a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#186598) BBéci válasza Dißnäëß (#186596) üzenetére


BBéci
titán

Meg tudom érteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186599) mimic1979 válasza BBéci (#186598) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Sziasztok,

Dirac kérdésem lenne hozzátok.
Mennyire van hozzá kötve egy "adott" készülékhez?
Pl..: Nálam van egy X-3800H ... Be tudok vele mérni egy másik 3800-ast ?

[ Szerkesztve ]

(#186600) Vhiktor válasza mimic1979 (#186599) üzenetére


Vhiktor
veterán

Készülékhez kötött.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.