Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185101) ada19 válasza VoidXs (#185100) üzenetére


ada19
senior tag

Egy kérdés akkor, hátha: ez jobb mint a Cavern?

Mégsenem

(#185102) VoidXs válasza ada19 (#185101) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A videóban van a válasz, hogy miért érvénytelen a kérdés. Egy meglevő szoftvert vesz alapul, azt egészíti ki. A Cavern + MB például egy lehetséges páros.

Azt remélem megérted, hogy nem fogok olyan termékről szubjektív összehasonlításokat és pozitívumokat írni, amiben anyagi érdekeltségem van. Nekem a topikban ólálkodó marketingesekkel ellentétben van ennyi tisztességem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185103) ada19 válasza VoidXs (#185102) üzenetére


ada19
senior tag

Háttérzajként néztem, eddig az jött le hogy gyakorlatilag olyan mint a Cavern, mér majd exportál különböző “procikr”, de holnap megnézem alaposabban.

A második rész érthető és becsülendő, de én pl. (remélem sokadmagammal) egy objektívre is kíváncsi lennék amennyiben és/vagy amikor az NDA engedi.

Jelentkezek a bétára abból baj nem lehet. :D

Mégsenem

(#185104) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Volt egy elvetemült ötletem, hogy mivel nem volt kéznél UMIK-1 em, meg időm sem mérésre, egy korábban egy más márkájú Dirac-os erősítővel készített elmentett project file-t megpróbálok betölteni elindítva a Dirac-ot egy új Marantz -al, de sajna konfigurációs hibára hivatkozva nem tölti be. :( Mivel a hangfalak - szobaelrendezések szintjén semmi nem változott - az erősítőn kívül, bíztam benne hogy használható lesz az a görbe, mert az anno nagyon jó lett...

[ Szerkesztve ]

(#185105) SPEA válasza I'am Dony (#185071) üzenetére


SPEA
aktív tag

ok ok, na így tettem... végre :DDD

Nos, jelen elrendezéssel úgy vélem, hogy a bal láda 21ms késleltetésével érem el a legjobb EQ előtti eredményt. Még a 17ms volt szimpatikus, de aztán ma tovább nyomkodtam és a szerintem a 21ms lesz a befutó. Ha esetleg van egy kis szabadidőd és rá tudnál nézni (vagy épp bárki más csak úgy kíváncsiságból), ide feltöltöttem a mérési fájlt.
Jobb oldalt késleltetve szerintem szörnyű.
Ha esetleg bárki más mást lát benne, ne tartsa magában :R




(#185106) ctrlaltdel13 válasza SPEA (#185105) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mit akarsz ezen még eq-zni🤔

(#185107) SPEA válasza ctrlaltdel13 (#185106) üzenetére


SPEA
aktív tag

Egyrészt azért mert bár még nem mértem össze a teljes rendszerrel, így első ránézésre nem vagyok teljesen elégedett a vízesés diagrammal. Másfelől "őrlődök" az itt a fórumon olvasott infók között, EQ előbb vagy utóbb, pro és kontra pl I'am Dony ajánlása vagy pl amit neked írtak

(#185108) samu000


samu000
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok ha rossz helyre írok, próbáltam követni az ide oda mutató hivatkozásokat.
Régi erősítőhöz szeretnék bluetooth vevőt, aminek van USB része is. Telefonról szeretnék zenét lejátszani főleg Spotify-ról szóval nem egy eget verő minőség természetesen.

Van valami ajánlás / valami amire figyelnem kellene vásárláskor, vagy bármelyik megteszi?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#185109) VoidXs válasza samu000 (#185108) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó, ha támogatja az új szabványokat, és nem csak az ezer éves AAC-t.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185110) I'am Dony válasza SPEA (#185105) üzenetére


I'am Dony
őstag

Na vééégre :D
Ránéztem. Szerintem a 17 ms körül van az igazság. Csináltam egy-egy gyors EQ-t a 17 vs. 21 re, max 3.5 dB boost engedélyezve. A 21 ms-el elég sokat veszítesz, ami az alapgörbéken is már jól látszik, szóval 17 ms körül 1 ms belül még 2 tizedenként találd meg a legjobbat és arra mehet a végső.

[ Szerkesztve ]

(#185111) samu000 válasza VoidXs (#185109) üzenetére


samu000
tag

Köszönöm a választ.
Esetleg ez vagy ez megfelelhet a célnak?

(#185112) VoidXs válasza samu000 (#185111) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, elég szép a kodeklista.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185113) m3ss


m3ss
veterán

erre vki?
amugy a cavern mereseket meg erdemes lenne utolag piszkalni? vagy azon mar manualisan ugy sem tudok javitani?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185114) VoidXs válasza m3ss (#185113) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem érdemes. Ha hibás az eredmény, akkor általában teljesen hibás, és nulláról érdemes kezdeni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185115) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, azt akarom kérdezni, hogy ha FL,FR,C,BL,BR akarok mérni rew-ben akkor ez az analízis beállítás megfelelő ? Flex Asio-val mérem külön az 5 csatornát.

(#185116) VoidXs válasza Khaosz55 (#185115) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az alapértelmezésekhez nem érdemes hozzányúlni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185117) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#184983) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Megoldva, töltheted a javított verziót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185118) Khaosz55 válasza VoidXs (#185116) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az a gond hogy nem tudom mi az alapértelmezett. Mindegy csinálok egy gyári visszaállítást.

(#185119) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#185117) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Örök hála :R

(#185120) SPEA válasza I'am Dony (#185110) üzenetére


SPEA
aktív tag

:DDD Javaslatodra végül 17.3 ms lett a befutó, azzal mentem tovább -> Rew EQ, miniDSP HD bemenetre feltöltve, Cavern és MultEQ-X export. Tegnap már nem volt időm, se erőm visszamérni, inkább egy gyors demo sor. Eddig örömködés, köszi a segítséget és türelmet :D Amúgy szerintem találok még helyet további szub(ok)nak :DDD
VoidXs: PC után ismét örömködés, szerintem így első fülre is jobb mint a MultEQ önmagában. Köszönjük a munkád :R
Viszont egy furcsaságot vettem észre vagy csak user error. Méréskor kiírta, hogy a sub túl hangos, ha jól emlékszem 5 dB-t kellett volna visszavenni - nem tettem, így mértem tovább. Na valószínű ennek köszönhetően (?) a relatív távolságoknál az LFE sávot vette alapnak és hozzá képest horror "távolságokat" lőtt be. Ugyan így végül a MultEQ-X betöltésnél is. Audyssey panaszkodott is, de figyelmen kívül hagytam. Érdemes lenne újra mérnem és valóban visszavenni az LFE szintjét?



[ Szerkesztve ]

(#185121) attiss66 válasza python1 (#185089) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor maradnak az eredeti kábelek, a keresztmetszettel szerintem nincs gond. Frontokhoz 4mm-es/ritkább szálak, fele annyi, mint amire cserélni kartam volna/, sourrond-okhoz 2.5 mm-es, a centerhez2.5 mm-es/szélesebb és laposabb mint a sourrond-oknál/.A HDMI jelátvitele szerintem hibátlan, vagyis pontosabban fogalmazva, nem észrevehető, ha lenne is.

Quetz185090:
"A lejátszó dekódolja az audiót és PCM-t küld át"

A Q10pro-n belül kell valamit átállítani?

"A lejátszó bitstreamel és az AVR dekódol."
itt mi történik? :DDD

(#185122) Dorian válasza attiss66 (#185121) üzenetére


Dorian
félisten

Elméletben pont a surroundokhoz kellene vastagabb kábel, hiszen hosszabbak. De a gyakorlatban lévő távolságokat bőven jó a 2,5-es oda is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#185123) I'am Dony válasza SPEA (#185120) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha örömködés van annak igazán örülök csak jó lett végre :)
Ha bemérted már nyilván késő, de volt még egy kis időm erre és csináltam egy normálisabb EQ-t a gyors után. Az alsó tartomány 2 dB erősebb és egész elfogadható a diagrammok alapján. Átdobom privátban és ha lesz kedved egy gyors mérésre beteheted aztán ha tetszik marad, bár ez még a 17 ms-re készült.

(#185124) attiss66 válasza Dorian (#185122) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor a sourrund-okon felesleges lecserélni a most rajtuk lévő 2.5mm-es kábeleket, ilyenre? Inakustik Premium 4.0 hangfalkábel, ár
3,390 Ft/m /10m szükségeltetik a hangrendszeremben a sourrund hangfalakhoz darabonként/
[link]

[ Szerkesztve ]

(#185125) python1 válasza attiss66 (#185124) üzenetére


python1
veterán

Felesleges.
Nekem a frontokhoz 2,5-ös kábelek mennek 15m hosszan.

(#185126) devil-k


devil-k
nagyúr

VoidXs!
Végül mit mondtál anno, hogy lesz a Cavernben atmos? Vagy ennek mi az akadálya? Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#185127) ada19 válasza ada19 (#185097) üzenetére


ada19
senior tag

Talán kicsit előrébb kerültem a témában:

1. Ez a leghomályosabb rész, és az sem segít hogy Joe borzalmasan magyarázza. Amennyiben jól értem itt arról van szó hogy a hagyományos módszer hogy először flat-re korrigál majd egy célgörbét ráhúz globálisan. Az MB ezzel szemben a közeli és MLP mérések különbségéből tudni fogja hogy a szoba mennyit befolyásol a hangon, és az alapján pontosabb korrekciót fog tudni végezni a hangsugárzónkénti "egyedi célgörbével".
Arról is beszélnek hogy a piacon jelenleg ez a módszer egyedi.
3. A hadonászás alatt ~40 mintavétel történik

@VoidXs: viszont még mindig nem láttam semmi arra utalót hogy ez mással menne együtt, de lehet csak nem vagyok elég figyelmes. Én úgy látom hogy MB-vel mérsz, elvégzi a korrekciókat majd a végén exportálsz EQ APO-ba, Audyssey-be, Dirac-ba vagy sok más helyre.

Mégsenem

(#185128) BIGi75


BIGi75
senior tag

Ilyen mélyláda alkalmas lehet-e egy későbbi dedikált moziszobába végfokkal? 50k-ért kellene beszámolnom egy elszámolásba, csak nem tudom kell-e ez nekem, megéri-e rakosgatnom néhány évig, hogy majd jó lesz vhová :F

(#185129) VoidXs válasza SPEA (#185120) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A hangerőtől nem függ a távolság, és ez a jelenség teljesen normális. Az otthoni aktív subok késleltetése jellemzően hatalmas az extrém mértékű szükséges beépített DSP miatt, és csak akkor szól egyszerre a többivel, ha hozzákéslelteted őket. 90 ms azért már tényleg sok, az impulzust érdemes lenne megnézni, hogy mennyire találta el a csúcsát.

devil-k: Van benne Atmos, csak DD+. A TrueHD-t nem dokumentálta nyíltan a Dolby, ezért nincs miből dolgozni.

ada19: Vannak benne teljes és görbe exportok is. Például a Dirac célgörbét kap, nem filtereket. Cavern ugyanez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185130) -KP- válasza BIGi75 (#185128) üzenetére


-KP-
addikt

Box Tuning Frequency:
50 Hz

50hz-en és felette letépi kb. a fejedet, de onnan meg elég erőteljesen esni fog. Nekem nem kellene.

(#185131) BBéci válasza BIGi75 (#185128) üzenetére


BBéci
titán

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ha fizetnének érte, akkor sem tenném a rendszerembe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185132) I'am Dony válasza VoidXs (#185129) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez inkább lesz hiba mint valós érték. Nem mondható hatalmasnak az "otthoni" szubok késleltetése. Az SVS jellemzően 5-6 ms, az Arendal 8 ms. Vezeték nélküli jeladó használatával még +20-25 ms, a 90 biztosan hibás.

(#185133) Dorian válasza I'am Dony (#185132) üzenetére


Dorian
félisten

A Klipsch-emé is jó magas (nem emlékszem, 20 biztos van, tán 30 is), pedig nincs benne dsp

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#185134) attiss66 válasza python1 (#185125) üzenetére


attiss66
senior tag

Kössz.Így megúsztam vagy 100e Ft-ot a kábelcsere kihagyásával. :) Inkább gyűjtögetek akkor majd a dvd lejátszóra , a Denon DVD A1XV-re amit BBéci javasolt a Denon AVC-A11SR HM erősítőmhöz. :)

[ Szerkesztve ]

(#185135) Quetz válasza BIGi75 (#185128) üzenetére


Quetz
őstag

Ez nem mélyláda, hanem egy "full range" hangfal gitárokhoz. Hasynálhatatlan arra a célra amira gondoltad.

(#185136) VoidXs válasza I'am Dony (#185132) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én 40-eket azért még szoktam mérni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185137) Quetz válasza attiss66 (#185121) üzenetére


Quetz
őstag

Arra gondoltam, hogy az analóg hangot digitális formába kódolják át. Ez DVD 5.1 esetén veszteséges kódolást jelent, tehát az eredeti hullámforma a visszajátszás során nem állítható vissza. A dekódoló algoritmuson múlik, hogy a kapott eredmény mennyire tudja megközelíteni az eredetit. Úgy is mondhatnám, hogy ahány dekóder, annyiféle végeredmény. Mivel az ismeretlen, hogy a lejátszókban milyen szoftver fut, ezért feltételezhető, hogy mindegyikben más és ezért a kapott hang is eltérő lehet.

A bitstreamelés leegyszerüsítve nem más, mint a fileokban rögzített digitális hang adatot változtatás nélkül átküldi a lejátszó az AVR-nek. Mivel mindig az AVR dekódolja a file-t ezért akármilyen lejátszót is használsz, a kapott hang ugyanaz lesz.

VoidXS is írta már többször, hogy ezért jobb választás a PC-s lejátszás 5.1 vagy 7.1 rendszerek estén, mert mindig legújabb dekóder fog dolgozni, szemben egy DVD/AVR-el, ahol évekkel ezelötti, sokszor hibás, algoritmus fut. A Denonok esetén pl. 20 év lemaradásról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#185138) BIGi75 válasza BIGi75 (#185128) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi srácok -KP-, BBéci ,Quetz :R , akkor elengedem

(#185139) attiss66 válasza Quetz (#185137) üzenetére


attiss66
senior tag

"A bitstreamelés leegyszerüsítve nem más, mint a fileokban rögzített digitális hang adatot változtatás nélkül átküldi a lejátszó az AVR-nek. Mivel mindig az AVR dekódolja a file-t ezért akármilyen lejátszót is használsz, a kapott hang ugyanaz lesz."

A Himedia Q10pro esetében ez hogy zajlik le, mit kötök mihez, mit hogyan állítok be a Q10-en és az AVC-A11SR-en?

A Denon3910-nél nincs erre szükség, mert ott direkt a dvd lejátszó által létrehozott hang adatok átvitele a lényeg .

[ Szerkesztve ]

(#185140) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok... Úgy néz ki hogy megjött a Denon erősítőkhöz a DLBC. Van értelme? Megéri? Full Bandwitch van egyenlőre az erősítőre előfizetve. Hozna annyit amit ?
A mélyláda: R-115SW + MiniDSP.

(#185141) VoidXs válasza mimic1979 (#185140) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Több ládára éri csak meg, ahhoz készült.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185142) BBéci válasza Quetz (#185137) üzenetére


BBéci
titán

Baromira nem igaz, hogy a kapott hang ugyanaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185143) -KP-


-KP-
addikt

Na megjött a Dirac Live Bass Control is az új Denonokra és Marantzokra.

(#185144) SPEA válasza VoidXs (#185129) üzenetére


SPEA
aktív tag

akkor kikapcsolt DSP nélkül is van DSP (gondolom a hangszóró védelmében, meg egy kis marketing)?
Így néznek ki a részletek..




(#185145) mimic1979 válasza VoidXs (#185141) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Engedjem el akkor? Határozottan felesleges? :R :R

(#185146) skippper válasza BBéci (#185142) üzenetére


skippper
senior tag

Miből eredne a kükönbség, ha ugyanazt a bitsorozatot küldi le A és B lejátszó is és ugyanazt a bitsorozatot kapja a bemenetén a DAC? Kicsit olyannak hangzik mintha azt mondanánk, hogy jobb lesz a hangja, ha "audiofil" háttértárról játszuk le.

(#185147) BBéci válasza skippper (#185146) üzenetére


BBéci
titán

Bármit írnék, úgysem fogadnátok el.
Egy halom lejátszót hasonlítottam egymáshoz, azt tapasztaltam, amit az előbb leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185148) skippper válasza BBéci (#185147) üzenetére


skippper
senior tag

Ha érvekkel alátámasztott technikai okokat írsz, akkor bárki elfogadja. Ha szubjektív, élmény alapú összehasonlításról számolsz be, azzal nem igazán lehet mit kezdeni egy technikai fórumon (pláne egy haladó topicban), mert nem az eszközöket hasonlítod össze, hanem az élményedet - a kérdező pedig nem arra kiváncsi, hogy éppen be volt-e dugulva a füled, amikor A vagy B lejátszót hallottad, hanem hogy technikai szempontból van-e különbség köztük.

Én speciel minden rosszindulat nélkül arra voltam kíváncsi, hogy van-e tudomásod olyan technikai megoldásról ami magát a bitstreamet változtatja két lejtászó között.

[ Szerkesztve ]

(#185149) devil-k válasza BBéci (#185147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Véget ért már ez a korszak BBéci. Én is azt mondom, engedd el. Skipper leírta a lényeget.

- mozi bolondéria -

(#185150) Quetz válasza attiss66 (#185139) üzenetére


Quetz
őstag

Fogalmam sincs, én OSMC-t használok. Ott Audio/Passthrough amit engedélyezni kell, értelemszerüen csak olyan codec-re amit támogat az AVR.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.