Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185051) python1 válasza attiss66 (#185050) üzenetére


python1
veterán

Ok, ez így szép is lenne, ha valóban így lenne, de szerintem el kellene engedni ezeket a régi vasakat már, lehet hűen szorongatni a keblünkhöz őket, de már értelmetlen sajnos.
Nekem is tetszettek a régi technikák, még van itthon belőlük, van CD játékosom is ami az említett Denon-t finoman fogalmazva is nagyon elpicsázza, de a PC- és egy már olcsóbb minőségibb DAC szénné tud alázni.
Én a helyedben inkább errefelé nézelődnék, ha minőségben tényleg szeretnél feljebb lépni.
Esetleg mint végfokot használhatnád ezeket a régi AVR-eket, de szerintem ma már könnyedén átszárnyalható a minőségük, végfokolással.
Én is rugózom, hogy hogyan tudnék kiszakadni a PC-adta rugalmasságból, de még hangminőségben sem hallottam 5.1- vagy 7.1-ig bezárólag jobb hangot nála sehol, a képről már nem is beszélve, vagyis de a Zoziplex-ben.

[ Szerkesztve ]

(#185052) attiss66 válasza Quetz (#185041) üzenetére


attiss66
senior tag

Minkét erősítőm 2001 körüli, koax-os, a HDMI csak a DVD lejátszóktól és a médialejátszóktól megy a projektorig. :)

(#185053) Squirrel válasza gabo01 (#185046) üzenetére


Squirrel
őstag

Én nem találtam az én panám menüjében olyan beállításokat, mint Bbéci írta. Bedugtam a Cambridge 6-os hdmi bemenetébe a sticket, menüjeben beállítottam ezt passthrough-ra, így megy kikapcsolt erősítővel is. Bekapcsolttal meg van a disney+ nak és skyshowtime-nak is 5.1 hangja. Neten fórumon olvastam, más is így járt, tv hdmi 1,3 bemenetére kötött eszköz csak 2.0 pcm hangot produkált. Csak a hdmi 2-őn küld 5.1 jelet át. Nem baj, így működik minden. Azért a streaming 5.1 hangsáv nagyságrendileg szarabbul szól, mint akár az mkv-s (oke, 20 gb-os) film. Pedig nem vagyok audiophil.

(#185054) attiss66 válasza Quetz (#185044) üzenetére


attiss66
senior tag

"...azt hiszitek, azok a referencia eszközök , nagyságrenddel jobbak, mint egy normálisan összerakott, ám jóval olcsóbb kütyü."
nem hiszem, hallom :) volt egy Sony dvp-ns900v qs dvd lejátszóm. Tetszett a hangja, jó kis lejátszó volt és minden lemezt játszott. De amikor megvettem a Denon3910-et és annak meghallottam a hangját, eladtam a Sony-t. Mondjuk nem csak azért adtam el, mert sokkal jobb volt a hangja a Denonnak, hanem, mert kellett a mani a 3910-re és mert nem volt rajta HDMI, csak Scart. Hangzásban nagyságrenddel jobb volt, az a Denon, mint az a Sony/pedig az se volt olyan olcsó új korában/.

(#185055) attiss66 válasza python1 (#185051) üzenetére


attiss66
senior tag

Van médialejátszóm/modern technika :)/ is, 1100 GB-nyi filmet töltöttem a Q10pro 1.8 terrás belső winchesterére,a kedvenc filmjeimet. De ha jól akarok szórakozni, akkor az a Denon3910+Denon3802 hangzásvilága.
Kiváncsi lennék amúgy egy modern/felsőszintű/ rendszerre, Atmosz stb, saját füllel akarnám hallani, mert én a saját fülemnek hiszek főleg. :DDD Tehát , hogy mennyire nyűgöz le az a hang. Arra lennék legfőképp kiváncsi, hogy nem hiányolok e valamit, ami a régebbi rendszerben megvan, abban meg nincs. Nem szól e "üresen", vagy valami ilyesmi. :)

(#185056) gabo01 válasza Squirrel (#185053) üzenetére


gabo01
senior tag

Szuper!
Akkor megoldódott a probléma! Igen a streaming-nek hangilag van még hova fejlődnie de nem egyformán rossz az összes. A Skyshowtime a leggyengébb (itt még az 5.1 is ritka) és az Apple tv a legjobb közülük a többi a kettő között. :K

[ Szerkesztve ]

(#185057) Power17


Power17
tag

Sziasztok!
Változott a terv. Kettő sub van kiszemelve. Hasonló árfekvésben.
Jamo J110
Jamo J12
Valakinek véleménye, tapasztalata? Melyiket érdemes venni, szoba. 26-27m2, inkább filmezésre használnám. RX-V683-as AV.
köszi!

(#185058) ada19 válasza Power17 (#185057) üzenetére


ada19
senior tag

Ha csak ebből a kettőből lehet, én a J110-re mennék rá. Az elvileg a Klipsch R-110SW "testvérmodellje" ami egy jó sub, a J12 pedig ránézésre az R-12SW másolata, ami szerintem nem jó, bár a 80e Ft-os BF áráért lehet nem tudnék jobbat ajánalni.

Mégsenem

(#185059) python1 válasza attiss66 (#185055) üzenetére


python1
veterán

Az lehet jót tenne neked, hogy merre tovább.
Én is pont ezért jártam a Zoziplex-ben a legutóbb, mert már nem tudtam, hogy éppen merre lépkedek minőség és technika halmozás terén, jót tett, és pontosan azt hallottam mint sokan mások, így nagyjából be tudom határolni a saját rendszerem hangját.
De jól tettem, hogy elengedtem sok mindent, főleg a régi dogmákat.

(#185060) I'am Dony válasza SPEA (#185048) üzenetére


I'am Dony
őstag

Alapbető hiba a LPF ami most rajta maradt. Ezt állítsd át az AVR ben maxra. Ha Yamahád van akkor így marad, mert ott fix 120 Hz van.
Az MLP-n állítsd azonos hamgerőre a két szubot (REW, generator, sub cal és SPL meter).
Semilyen szürő ne legyen aktív, 0 boost, 0 delay és mérd együtt a két szubot.
Utána az egyiket 2, 4, 6, 8 ms késleltetéssel mérd meg.
Ha sehol nem lesz jó, akkor tedd ugyanezt a másikkal.
A legjobbnak látszónál finomítsd tovább.
Kizárt, hogy 20 perc alatt ne legyen jó valahol.
Utána mehet ugyanaz az EQ mindkét szub kimeneti oldalára.
Ami hiba maradt azt a bemenő oldalon még javithatod.
Ne csak a görbére állítsd, nézd a spektrogram és vízesés diagrammot is. Jelentős különbségek születhetnek pl. egy 90 dB target és 89.7 dB között is, amiket az SPL-en nem is igazán látsz).

(#185061) Power17 válasza ada19 (#185058) üzenetére


Power17
tag

J12 miért nem jó? Van vele valami gond?
80 ezer új ára? 70 ért adja a srác a j110 meg 80.

(#185062) python1 válasza I'am Dony (#185060) üzenetére


python1
veterán

Akkor lehet még én is tudnék kicsit finomítani rajta, mert én a 4 szub bemenő oldalába másoltam a REW EQ adatokat a kimenőkre semmit.

(#185063) I'am Dony válasza python1 (#185062) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez teljesen biztos :)

(#185064) Squirrel válasza gabo01 (#185056) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, köszönöm a tippet :)

(#185065) BBéci válasza python1 (#185051) üzenetére


BBéci
titán

"van CD játékosom is ami az említett Denon-t finoman fogalmazva is nagyon elpicsázza"
Mi alapján jelented ki ezt? Volt olyan Denonod, próbáltad, tesztelted?
Én igen. Simán beilleszteném a rendszerembe.

#185061Power17
Portzaj miatt nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185066) Power17 válasza BBéci (#185065) üzenetére


Power17
tag

Ezt nem tudtam, nem is nagyon írta senki, olvastam teszteket is. Hát akkor elgondolkodok rajta, pont színben is passzolt volna... J110-es az lakk fekete. Jelenleg Magnat Motion 250 SUB van. Bár ezek a jamok, biztos mind jobban teljesítene.

(#185067) python1 válasza BBéci (#185065) üzenetére


python1
veterán

Igazad van, nem hasonlítottam össze a hangjukat, mármint konkrétan azzal a denonnal, egy másik CD lejátszóval ami 1,2 millába került, igaz alulmaradt amit elhoztam, de volt egy csúcs Denon Blu-ray is nála, na azt porig alázta sztereóban.
Erre építettem a kijelentésemet.

(#185068) python1 válasza python1 (#185067) üzenetére


python1
veterán

Hogy ne a levegőbe beszéljek, nézett már nálam ki így a nappali. :D

Bele se fért a képbe a másik fele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185069) I'am Dony válasza python1 (#185068) üzenetére


I'am Dony
őstag

Csemege szemnek, fülnek! :C

(#185070) SPEA válasza I'am Dony (#185060) üzenetére


SPEA
aktív tag

Így mértem:
Denonban szint és távolság adatok alapértelmezettre állítva. Audyssey kikapcsolva, hangsugárzók large-ra állítva (ezzel ugye kikapcsolja crossovereket), csatornakiosztásban csak egy sub beállitva és a végén még Direct-re is kapcsoltam biztos ami tuti.
Mind a két szubon a vágási poti fullra kitekerve, szemre azonos gain poti állás. MiniDSP -ben minden alapértelmezettre állítva, egy bemenet < két kimenet ahogy írtátok. Itt a kimeneteken kaptak még a szubok egy-egy tehermentesítő 15Hz / 48dB -es szűrőt (ami a meredeksége miatt valószínűleg teker a fázison, de gondoltam mivel még eq és mindenbelőtt vagyunk, ez később korrigálható).
REW: A hanggenerátorral és a hangnyomásmérővel kb tizedre azonos szintre hozva a két szub. Innen indultak a mérések. -12dB, 15-140 Hz-ig, 1M felbontással, Denon -25dB-re állítva, Umik1 az MLP-ben, 90°-os fájl betöltve. Bal és jobb szub először külön mérve, alingment tool-ban próbálkozás, majd a virtuális szub hozzáadva. A tervezett késleltetés minidsp-ben hozzáadva, majd visszamérve. Erről az egyik mérésről csatoltam a képet is. Köszönő viszonyban sincs a kalkulált és valós késleltetés, de nem csak ennél. Gyakorlatilag az egész délutánt ezzel töltöttem, de nem találtam a megfelelő beállítást.
MSO: az előkészületek után a leírásoknak megfelelően csináltam 9 mérést, MSO-ba betöltve, minden paraméterezve és már az első 10 perces számolás után is már szép lineáris átvitelt rajzolt. EQ paraméterek kimentve, dsp-be betöltve valamint az ajánlott gain és delay értékek beállítva. Örömködés, hogy jajj, minden szipiszupi, aztán visszamérés után jött az "ó B*ssza még a jó Q anyukáját". Biztos ami biztos, egy idő után minden egyes próbálkozás előtt minden érintett eszköz kapott egy részét, nehogy az legyen, hogy valamit valahol benne hagyok. Játszottam a szubok pozíciójával, de azzal sem jártam sikerrel így mindkettő visszakerült a TV szekrény két oldalára. És persze mondanom sem kell, hogy estére a lelkesedésem kissé alábbhagyott...
Ok. Cavern. Rew-ben a szubok kaptak egy-egy EQ-t, mással most nem foglalkoztam. Dsp-be feltöltve, Cavern indít, 4 ponton mérve, Audyssey MultEQ-X progira exportálva, onnan erősítőre feltöltve... Itt is elmaradt a pezsgő bontás, olyannyira, hogy még rosszabb volt az össz hangzás mint a sima xt32 beméréssel. Már azért is hisztizett a Denon, hogy a Cavern 14,5 méterre lőtte be hangsugárzókat (3,2 m helyett).
Szóval most itt tartok.

(#185071) I'am Dony válasza SPEA (#185070) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az AVR ben meg az LFE legyen 200 vagy több és mérj 10-200 Hz között, ahogy leírtam.

(#185072) lemmy9 válasza python1 (#185068) üzenetére


lemmy9
őstag

Ikeás falábakon állt a tv? Merész. Kártyavárnak tűnik. :D

Szerintem!

(#185073) python1 válasza lemmy9 (#185072) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen stabil volt úgy is, akkor még mozgott hifi bogár, és minden alá elcsatolást tettem, 2-kategóriát is ugrott a TV képe. :DDD

(#185074) m3ss


m3ss
veterán

vicces olvasgatni a kommenteket, hogy egyik lejatszo igy meg ugy alazza a masikat. lehet en vagyok tapasztalatlan, sot biztos..de vakteszten is probaltatok? nekem eleg kijozanito volt jomultkor void mp3 tomoritos tesztje. csodalkoznek, ha egyik meg masik lejatszo kozotti kulonbsegeket ilyen konnyen tudnam zongorazni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185075) ada19 válasza m3ss (#185074) üzenetére


ada19
senior tag

Pontosan. Ennek a hobbinak alapjaként érdemes lenne mindenkinek egy kis pszichológiát tanulni a kognitív előítéletekről (elfogultság??) (cognitive bias).

Kedvencem hogy zenekari meghallgatások hogyan változtatták meg az összetételt, akár faji akár nemi vonatkozásban.. Hirtelen máshogy játszottak a jelentkezők egy fal mögött :)

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#185076) jézusom válasza m3ss (#185074) üzenetére


jézusom
addikt

azért az mp3 nem az a szint ahol érdemes vitatkozni a minőségről. Az, hogy sok megabites lossless zenéket játszunk le, azon lehet merengeni :)

(#185077) Dißnäëß válasza m3ss (#185074) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minden valamire való hifi összehasonlító szeánszhoz kötelezőként írnám elő az átláthatatlanra sötétített (nap)szemüvegek használatát. Az úgy sok kérdés/vita végére tenne pontot. De leginkább arra a túlmisztifikumra, hogy a fülünk mire képes. :)

Az viszont igaz, hogy maga az élmény nem vakon áll össze, hanem a fotel kényelmétől kezdve a szoba hőmérsékletén át a véralkohol szinttől kezdve az elektronika optikáján át (és még lehetne sorolni) ezer +1 paraméter is közrejátszik benne.

Csak ezeket 1000-ből 999-en nem tudják kizárni, mikor a hangminsőségről kell nyilatkozni egy fórumon, vagy bárhol is -> cognitive bias (előttem szóló).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#185078) Quetz válasza attiss66 (#185052) üzenetére


Quetz
őstag

Elnézést, elsiklottam afelett, hogy a Denon AVR még nem HDMI-s. Így akkor gondolom analóg multichannel inputon küldöd be a hangot az AVR-be. Ha igen, akkor két lehetőséged van:
1. DVD player -> AVR analog IN -> AVR SPeaker OUT
2. DVD player -> AVR analog IN -> ADC -> szoba korrekció -> AVR DAC -> AVR SPeaker OUT

Második esetben lényegtelen a DVD lejátszó minősége, az AVR ADC/DAC komponenseit fogod hallani.

Az én véleményem, hogy annyit fejlődtek a DSP algoritmusok 2001 óta, hogy egy Denon 3800 + Dirac érezhető javulást hozna. Ezt mondjuk ki is tudod otthon próbálni, mert a Diracnak van PC-s trial verziója.

(#185079) Joe123 válasza jézusom (#185076) üzenetére


Joe123
aktív tag

Itt egy kis játék, amit VoidXs írt, tanulságos lesz. :)

[link]

(#185080) jézusom válasza Joe123 (#185079) üzenetére


jézusom
addikt

Hát ez jó, de a rendszeremen nincs pc :( Laptopról blutuszon ki tudom küldeni, de akkor értelmetlenné válik.

(#185081) VoidXs válasza jézusom (#185080) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Aki a legjobb eredményt érte el, BT-s fülessel csinálta. Viszont az illető akusztikából doktorált, így érthető, hogy nála jobban kevesen tudják, mire is kell figyelni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185082) spiky03


spiky03
veterán

Kérnék egy kis segítséget, mint itt akik már sok hangfalat/hangszórót.
Egyik ismerősömnek kellene infó, hogy ugyan milyen hangszóró van ebben a szubban:
link

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#185083) -KP- válasza spiky03 (#185082) üzenetére


-KP-
addikt

Lol. Ránézésre ez kb. bármelyik ismertebb pro audio gyártó terméke lehet. A B1000 BMS 18N862-t haszál. Szóval lehet a 15-ös is BMS. De lehet B&C is, vagy akármi más. Ráadásul a legtöbb márkán belül is egy tucat variácó van kb. Nem összesen, hanem méretenként.

(#185084) attiss66 válasza python1 (#185059) üzenetére


attiss66
senior tag

Azt a modern felszerelés tesztet csakis a kíváncsiság kedvéért tenném, a rendszer marad a régi, ezt alakítgatom. :D

[ Szerkesztve ]

(#185085) attiss66 válasza Quetz (#185078) üzenetére


attiss66
senior tag

"Elnézést, elsiklottam afelett, hogy a Denon AVR még nem HDMI-s. Így akkor gondolom analóg multichannel inputon küldöd be a hangot az AVR-be."

nem, digitális koax-on

A dvd lejátszó minőségével nincs probléma, a gond a médialejátszó hangminőségével van, azt hogy lehetne javítani az AVR-el?

[ Szerkesztve ]

(#185086) python1 válasza attiss66 (#185085) üzenetére


python1
veterán

Egyébként nálam is úgy kezdődött, hogy kipróbálom.
Mára már vegyesen használom jelenleg a régebbi ill "modernebb" technikai vívmányokat, inkább több mint kevesebb sikerrel, csak azt bánom, hogy miért nem hamarabb váltottam.
Ma kipróbálom a coax összeköttetést, elővettem a dugi drága kábeleimet, azt hadd szóljon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#185087) attiss66 válasza python1 (#185086) üzenetére


attiss66
senior tag

Ha a Himedia Q10pro modern technikának számít, akkor használom. :D Most tesztelném a sz.gépről rátöltött 1100GB filmet/hangot, mert volt már amin nem volt hang/, moziznék, de a tv-t, amit monitornak is használok/HDMI1 tv, HDMI2 sz.gép/, keresem rajta az audio kapcsolatot. Úgy nézem van rajta valami, olyan, mint a Q10pro-n az optikai, de erre az van írva, hogy digital audio out

A kábelekről jutott eszembe, amit írtál, hogy gondolkodtam, hogy cserélném majd a médiamarkt-os kábeleimet, ilyenekre, van e értelme hang szempontjából házimozihoz. Frontokhoz, centerhez, sorroundokhoz, HDMI a projektorhoz. [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#185088) m3ss válasza ada19 (#185075) üzenetére


m3ss
veterán

ada19+Dißnäëß
jahjah. pedig ha az ember atgondolja ezt, tok sok penzt sporolhat meg maganak :DDD amikor ment a nuanceozas nagy volt a csend :DDD en ha jol emlekszem meg atlag folott is voltam, pedig fulesem sem volt akkor, bw 602 s3-on toltam. az is kb. ugy kijozanitott, hogy legalabb tidalra sem koltok azota :C :DDD
nagyon konnyen meggyozzuk magunkat a hulyesegrol, foleg amikor az egesz marketing osztaly is ezen az ugyon dolgozik :D es amikor veszel egy uj kutyut, altalaban nem abban akarsz hinni, hogy mekkora hulyeseget is csinaltam most ar/ertekben :DD
en tuti nem hallanam meg ha visszadugna vki most az elozo denon erositomet. vagy ha nem spotirol szolna a zene hanem vmi fel millas lejatszorol...de ha meghallanam es nuansznyi kulonbseg lenne, akkor se vennek ezert kulon/uj lejatszot :DD

ellenben eq meresek kozott gyakran hallok nagy kulonbsegeket. vagy ha kicsit arrebb pakolok dolgokat a szobaban. most pl kanapet beraktam a hallgatoi pozicio moge, persze ujramertem de tok mas lett a hang. jobbnak tunik a mely. persze nem csoda, hogy egy jo nagy kanapenak nagy hatasa van egy kis helyiseg akusztikajara. azt, hogy milyen nem tudom, mert lusta vagyok rew-vel szorakozni...amugy a cavern mereseket meg erdemes lenne utolag piszkalni? vagy azon mar manualisan ugy sem tudok javitani? mert ha igy van, akkor nagyon bele se merulok a rewezesbe..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185089) python1 válasza attiss66 (#185087) üzenetére


python1
veterán

A hangsugárzó kábelek, ha megfelelő keresztmetszetűek akkor nem kell, a HDMI-t csak akkor ha hibás, nem viszi át a képet.
Én csak azért szedtem elő, hogy bejárassam néha őket. :DDD
Egyébként semmivel nem szól másként a rendszerem a drága kábelekkel, sőt ma kipróbáltam ismét a passzív váltókat, hátha tudok felszabadítani 1 végfokot az aktív váltással szemben, ment is vissza aktívba a frontoldal, erről ennyit.

(#185090) Quetz válasza attiss66 (#185085) üzenetére


Quetz
őstag

Akkor ismét két lehetőséget látok, mindkét esetben az AVR DAC működik a végén:
1. A lejátszó dekódolja az audiót és PCM-t küld át
2. A lejátszó bitstreamel és az AVR dekódol.

Ekkor egyetlen okbol kifolyólag szólhat másképp két lejátszó, ha más a dekódoló szoftver.

(#185091) gabo01


gabo01
senior tag

Több videót megnéztem különböző rendszerek Dirac kalibrálásról. Szinte mindegyiknél a kalibrálás után spl mérővel egyenként ellenőrizték a hangfalak hangerejét és ha kellett korrigálták. Ezt mindig meg kell tenni? Amennyiben igen érdemes ezért műszert venni vagy telefonnal is elvégezhető? :U

(#185092) krx21 válasza gabo01 (#185091) üzenetére


krx21
nagyúr

Telefon messze van egy jó mikrofontol…
Bár én már azon csodálkozom, hogy Dirac kalibrálásnál még kell ellenőrzi a jelszinteket. :F

(#185093) gabo01 válasza krx21 (#185092) üzenetére


gabo01
senior tag

Csak egy ötlet volt a telefon! :DDD
Én is csodálkoztam de több helyen belefutottam ebbe.

(#185094) Quetz válasza gabo01 (#185093) üzenetére


Quetz
őstag

Miért kellene telefon? A dirac kalibrálást umik-1 mikrofonnal csinálod, ami egyben hitelesített spl mérő is. Adott a rew amivel ellenőrizheted a jelszinteket.

(#185095) VoidXs válasza krx21 (#185092) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Relatív mérésre minden mikrofon alkalmas, telefon is. A Dirac egyébként hibátlanul belövi az SPL-t, én se szoktam felülvizsgálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185096) gabo01 válasza Quetz (#185094) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszönöm! Erre voltam kíváncsi!
Rew-et még nem használtam (igaz Dirac-ot sem) de mindennek eljön egyszer az ideje. :D
Ha megjön az avr és a mikrofon akkor nekiesek.

(#185097) ada19


ada19
senior tag

@VoidXs

Joe N Tell dolgozik egy kalibráló alkalmazáson (Magic Beans), itt egy hosszabb videó róla.

1. Miért szükséges közelről is mérnie a hangsugárzókat meg MLP-ből is?
2. Pink noise is jól tud működni a sweep helyett?
3. Mi értelme MLP-ben ennek a hadonászásnak, átlagol és olyan mintha több pozícióból mért volna?

Mégsenem

(#185098) VoidXs válasza ada19 (#185097) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tessék?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185099) ada19 válasza VoidXs (#185098) üzenetére


ada19
senior tag

Mesélj :D

Mégsenem

(#185100) VoidXs válasza ada19 (#185099) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A videó alatt minden kommentre kedvesen válaszolnak, de én NDA alatt vagyok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.