Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186251) Quetz válasza Rp526 (#186250) üzenetére


Quetz
őstag

Mélynyomó hajtásra megfelelő. A negatívum, hogy a ventilátorok állandóan pörögnek, ezt szokták utólag cserélni a felhasználók. A másik ajánlott eszköz a crown XLS, ott termosztát kapcsolja a ventiket, de annak meg nincs szofisztikált DPS-je.

(#186252) exception válasza Rp526 (#186250) üzenetére


exception
aktív tag

Én jelenleg egy 30-as Dayton-t hajtok vele zárt konstrukcióban, Cavern EQ-val sem fogy ki, nem clippel. Hidalva, hangerő kicsivel fél fölött, 91 DBA érzékenységű hangszóróval, cserélt Noctua ventivel. Teszteltük már 15-ös zárt Ultival, ott állandóan clippelt, az már sok volt neki.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#186253) VoidXs válasza Rp526 (#186250) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a <70 dB SINAD 48 kHz-en alapból siralmas, viszont subtartományra szűrve ebből nagyon gyorsan 100 lesz, ami már nagyon jó érték. Subra nagyon sokat el lehet nézni, ha a zajt teljes spektrumon elosztod, majd levágod.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186254) Gino20 válasza Quetz (#186246) üzenetére


Gino20
őstag

Óóóó kérek, a bibliád.....
Hallja ezt emberi fül??
Void azt írta, hogy akkora a késleltetés, hogy az csak PC-vel korrigálható. Ez nyilván nem igaz, hisz Én AVR-t használok és igen, tökéletesen teszi a dolgát, de anno nem végleges helyen a fronton kölcsönkapott SUB kábellel konkrétan teszteltem is. Arra számítottam, hogy kábellel más eredményt fogok kapni na, de vajon mi lett ebből?? Őszintén semmilyen hallható különbség és ez a lényeg!

(#186255) VoidXs válasza Gino20 (#186254) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az, hogy késik a hang a képhez képest, alapból nem a minőséget fogja tönkretenni. Képet késleltetni tudtommal csak PC-vel lehet, asztali médialejátszót sosem láttam ilyen tudással, AVR-ben pedig nyilván nem lesz kép cache, hiszen az nyersen hatalmas adat. 30 dB zajtszint és a klasszikus mobilos zavar rendkívül hallható.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186256) Rp526 válasza VoidXs (#186253) üzenetére


Rp526
aktív tag

Köszi mindenikek az infókat! Rack-be van tervezve szobán kívül majd, így a venti engem nem érintene. JBL 4645C, 4645B, 4642A ilyenek vannak tervben egyelőre. Első körben egy, majd kettő. Használt piactól fog függeni melyik lesz jó áron/lesz e. 4645CésB felé hajlanék mert fórumokon azok driver-eit istenítik nagyon. Olvastam régi nagy (nagy terem) mozis külföldi fórumon, hogy 800W folyamatos pink noise-t is bírnak, semmi bajuk nem lesz.

(#186257) devil-k válasza Rp526 (#186256) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én 4 db JBL 4645C-vél operálok. Katartikus érzés, főleg ha jól össze van lőve a rendszer. Köszönet érte I’am Dony-nak.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#186258) Gino20 válasza VoidXs (#186255) üzenetére


Gino20
őstag

De nem késik a hang, a képhez sem és semmilyen emberi fül által hallható zajt nem ad ki magából a sub!

(#186259) Rp526 válasza devil-k (#186257) üzenetére


Rp526
aktív tag

:C
Mivel hajtod őket?

(#186260) VoidXs válasza Gino20 (#186258) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor szerencsés vagy. Engem a 40-es késleltetés már régen kikerget a világból. Nekem most úgy van 10 ms csúszás, hogy a 40-es sub mellé csúsztatok 50-et a képen, mert az SVP csak 25-önként engedi állítani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186261) Quetz válasza Gino20 (#186254) üzenetére


Quetz
őstag

Ez az embertől függ. Ha nem hallod, akkor szerencsés vagy, nem kell sokat költened méregdrága hifi cuccokra :)

Mindenesetre az SVS alul múlja a sokat felemlegetett PA erősítőket is.

(#186262) I'am Dony válasza VoidXs (#186249) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezen fórumon 2 db. hozzászóló nem ajánlja, három szerint rendben van, több száz másik ember pedig vidáman használja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#186263) Gino20 válasza VoidXs (#186260) üzenetére


Gino20
őstag

Téged, de szerintem a legeslegtöbb felhasználó az ég világon semmit nem lát 40ms késleltetésből vagy a 40 vs 20 között. Ez borzasztó alacsony érték. Több száz ms már biztosan jól látható, de szerintem ez messze nem az a kategória, így részemről abszolút nem elfogadható az az állítás, hogy gagyi, nem ajánlott, tönkre tesz mindent :D , mikor a valóságban teljesen jól teszi a dolgát.

#186261Quetz:
Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy 30x évesen még kellően jó hallásom (nem ezoterikus, csak szimplán jó), de ismerősök, család meg kb hülyének néz, mert több méterről is hallom csendes környezetben az Arcam végfokok tápegységének zaját, amit Ők csak méteren belül ha egyáltalán felfedeznek, miután felhívtam rá a figyelmüket. A jövőben mennek is részben zárt szekrénybe (hátul azért nyitott lesz)

(#186264) VoidXs válasza I'am Dony (#186262) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudom, hogy 3/5 hol jó érték. Amazon értékelést (meg nagyjából mást sem) az ilyenek és hasonlók miatt nem veszünk számításba.

Gino20: Valószínűleg azoknak lesz feltűnő, akik sokat játszottak, ott 10 ms-ok rengeteget számítanak, sokszor kevesebb is. Attól viszont, hogy neked nem feltűnő, nem lehet elmenni mellette. Engem például a fehér uniformitás hibái nem zavarnak egy projektoron, mert nem tűnik fel, mégis megemlítem azoknak, akik vásárolnak, így teljes a kép.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186265) Gino20 válasza I'am Dony (#186262) üzenetére


Gino20
őstag

Ez lehet olyan, mint amikor azt állítjuk onkyo vonatkoztatásban, hogy "sok AVR csendes környezetben látványosan zajos", amire rögtön bejelentkezett 3 Onkyo tulaj, hogy "hééééé Én ebből semmit nem tapasztalok".
Sok szinonimái: rengeteg, tömérdek, számtalan, ezernyi, számos,.......
Ha sok AVR valóban látványosan zajos, attól szerintem hangosnak kellene lennie a topiknak, de nem az vagy csak szimplán majdnem mindenki süket :D

(#186266) BBéci válasza I'am Dony (#186262) üzenetére


BBéci
titán

Abból a kettőből nem mindegyik próbálta, használta, ellentétben az elégedettekkel.
Itt divat mindent fikázni, ami SVS.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186267) VoidXs válasza Gino20 (#186265) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az azért vicces, mert emlékezetem szerint köztük volt az egyikük, akinél azt a bitang zajt hallottam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186268) Gino20 válasza VoidXs (#186264) üzenetére


Gino20
őstag

Ugye kép - hang vonatkoztatásban beszélünk? Ugye ezen "ront" az SVS / Marmitek / ...... pár ms-ot, vagyis mozizok és az svs miatt nem 20, hanem 40ms-ot fog csúszni a hang. Ez szerintem a láthatatlan kategória, de persze lehet tévedek.
A játék szerintem más sztori. Ott a képmegjelenítés késleltetése/frissítése fontos sokak számára, de bevallom abszolút nem játszom, nincs benne tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#186269) devil-k válasza Rp526 (#186259) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lexicon MC10, 3 db DCi Crown.

Egyébként a JBL 4645C discontinued státuszban van, szóval újonnan megvenni már szinte lehetetlen, a jó áras, használt dobozokhoz pedig szerencse kell.

- mozi bolondéria -

(#186270) I'am Dony válasza Gino20 (#186265) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát persze, hiszen már túl sokat hallottak, ami ráment a fülekre :D

(#186271) I'am Dony válasza devil-k (#186257) üzenetére


I'am Dony
őstag

:R
Azóta is minden ok? Fejlesztés, változtatás?

(#186272) VoidXs válasza Gino20 (#186268) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, pusztán arról beszélünk. Esetedben 15 vs 40, mert az SVS 25-öt tesz rá, ez nálam egy lépcsője a késleltetésnek, ami szerintem lehetne kisebb, mert régen volt, hogy mindkét állásban zavart. A játék annyiban szivat, hogy megtanítja veled még az 59 és 60 Hz közti különbséget is, rengeteg dolog idegesítővé válik. Ezért használ sok játékos SVP-t, mert nem tudjuk elviselni a 24 Hz-et, azt is fizikailag kényelmetlen nézni. A késleltetés meg sokaknál teljes rendszercsere indoka.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186273) Gino20 válasza BBéci (#186247) üzenetére


Gino20
őstag

Megnéztem amiket írtál. SPL 1200 már nem kapható, vagyis használtpiacon külföldön van és a Digital Drive 15 meg 6-7 ezer euro :) . Na meg ezek ha jól látom zárt sub-ok. Én maradnék a reflexnél.

(#186274) -KP- válasza Rp526 (#186250) üzenetére


-KP-
addikt

Ment pü.

(#186275) devil-k válasza I'am Dony (#186271) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden nagyon szuper. Fejlesztés annyi, hogy dobtam a Zidoot és Amlogic boxot, azóta HTPC madVR kombóval nyomom.

Kellene még pár akusztikai elem, aztán pedig tőled egy kis korrigálás. :)

- mozi bolondéria -

(#186276) -KP- válasza VoidXs (#186260) üzenetére


-KP-
addikt

SVP működik madvr-el?

(#186277) I'am Dony válasza devil-k (#186275) üzenetére


I'am Dony
őstag

És milyennek ítéled a képminőség javulást?

Persze, szivesen hallanám újra úgy is azt a rendszert.

(#186278) VoidXs válasza -KP- (#186276) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az SVP egy filter, a MadVR meg renderer, szabadon lehet őket kombinálni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186279) Gino20 válasza VoidXs (#186272) üzenetére


Gino20
őstag

Értelek, de valójában elkanyarodtunk az eredeti témától. Te azt írtad, hogy a passzív csatornák tudtak 40-et és erre jött még a klipsch wireless, amivel AVR nem tud mit kezdeni csak PC. Én erre mondom azt, hogy nem igaz, mert pl nekem az AVR megoldotta a passzív és aktív csatornák közti "szinkront", így számomra és még rengetek felhasználó számára továbbra is egy jó megoldás a wireless adapter, még akkor is ha szerinted gagyi és ~20 ms agyonvágja az egész moziélményt.
Nem tudom mi az az SVP, de a 24Hz számomra is sajnos nézhetetlen, így kénytelen vagyok a TV-k interpolációját használni alacsony értékekkel, elkerülve így a túlzott anomáliát (rosszul behelyettesített képkockát), de mégsem akad már a szememnek a kép.

(#186280) devil-k válasza I'am Dony (#186277) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jócskán túl lépi egy Zidoo, Amlogic lejátszó képi világát, de a hangját is. Nyilván nem egy liga a kettő. A HTPC-ben egy RTX 3080 zakatol.

Bármikor ellátogathatsz hozzám, Debrecenbe. :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#186281) python1 válasza devil-k (#186280) üzenetére


python1
veterán

Sikerült már rackesíteni a HTPC-D?

(#186282) devil-k válasza python1 (#186281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Találtam volna házat, de nem vagyok biztos benne, hogy szellőzés szempontjából jót tennék vele….

- mozi bolondéria -

(#186283) Rp526 válasza devil-k (#186269) üzenetére


Rp526
aktív tag

Igen így van. Nálam az ár miatt am is csak használt piac játszik. Német és osztrák hirdetések megoszlóak. Vannak leharcoltabb dobozok is, de vannak szépek is. 400-800€ közt váltakozik/db. Az sem lenne hátrány, ha egy helyen tudnám megvenni a kettőt, ha már utazok érte.
Most is van nem is annyira messze osztrákban egy 4645 (300 €), szép az állapot is.. de ennek 3 lyuk van a frontján, ami ha jól gondolom az alap változat volt (sajnos az első 4645-ről nem sok mindent találni a neten). Ha jól tudom a B és a C ajánlottabb, a sima annyira nem. Talán még az eladó is ismert, Cseneles említette korábban KRIX dobozokkal.
Az LCR-eket is így vásároltam kintről. Fél szemmel pedig figyelek sokcsatornás Hypex végfokokat is, nemrég volt egy nem rossz árú Apollon. Így a három dologért már megérné elmenni elég messzire is.

[ Szerkesztve ]

(#186284) python1 válasza devil-k (#186282) üzenetére


python1
veterán

Mondjuk, én is pont ezért cseréltem le a csilli házamat egy nagyobbra.
De képileg, hangilag egyetértek, egyelőre neincs alternatívája, de már szerintem nem is nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#186285) devil-k válasza python1 (#186284) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudni mit hoz a jövő, de én úgy gondolom, hogy fog ez még változni.

- mozi bolondéria -

(#186286) python1 válasza devil-k (#186285) üzenetére


python1
veterán

Én kb 16-éve PC-ről mozizok kizárólag, talán már nem is vágyom másra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#186287) Gino20 válasza devil-k (#186280) üzenetére


Gino20
őstag

A hangját is?
CoreELEC nem csak passthrough tovább löki a hangot az elektronikának?
Tudtommal így működik, de akkor ez nem lenne igaz?

(#186288) Gino20 válasza Gino20 (#186228) üzenetére


Gino20
őstag

Átfogalmazom a kérdést, hátha ebből az irányból megközelítve közelebb kerülök a "válaszhoz", mert neten semmi érdemi infót nem találtam a Velodyne Impact X sorozatról.

Az vajon elképzelhető, hogy egy ilyen neves "prémium" sub gyártó, a mögötte lévő összes kompetenciával készít egy olyan terméket, ami messze elmarad a gyártó alapvető minőségétől csak azért, hogy a piacra dobjon egy "olcsó" terméket? Valójában ez is ~1500 euro szóval Én olcsónak nem nevezném, de mondjuk a 6000-hez képest egyértelműen annak számít.
Vajon csak beledobálja a kevésbé jól megtervezett D osztályt, elektronikát, sugárzót, miegyebet az üzletpolitika miatt vagyis, hogy legyen létjogosultsága 4x ennyibe kerülő termékeinek is, vagy vajon épp az ellenkezője történhet és ad hasonló minőséget negyed áron, de meghagyja a 6000 euros terméket is azoknak, akik ezt a réteget hajszolják és ez nyugtatja meg a lelküket?

Lehet ennek az átfogalmazásnak nincs semmi értelme :D csak elmélkedek.

Ha az elmélkedésemtől eltekintünk, akkor ~1500 euroig van ajánlott 15" subwoofer?
Ennyiért Én csak ezt találtam, de persze létezhet sok olyan termék/gyártó amiről még csak nem is hallottam.
Klipsch-et nem vennék. Monolith Monoprice 15 úgy látom szintén többe kerül és a bődületes hibaarány miatt szintén nem venném.

(#186289) Joe123 válasza Gino20 (#186288) üzenetére


Joe123
aktív tag

Csak úgy bedobom. :)

[link]

Végfok mondjuk kell hozzá, azzal együtt beszalad 1500EUR fölé. Meg ami még kell neki, az egyrészt hely meg hogy ki legyél valamennyire pattintva, hogy odébb tudd rakni. :D De hogy ne lenne jó, azt nehezen tudom elképzelni....

[ Szerkesztve ]

(#186290) Gino20 válasza Joe123 (#186289) üzenetére


Gino20
őstag

Jajj :D
Nem írtam, de nincs dedikált HM szobám ahová ez szerintem való. Nekem pusztán csak egy nappali van és oda nézegetek 15" subot, de köszönöm az ajánlást ;)

(#186291) -KP- válasza Gino20 (#186290) üzenetére


-KP-
addikt

15 inch reflexes kivitelben sehogyan sem lesz pici.

(#186292) VoidXs válasza Gino20 (#186279) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Diracnál igazából az AVR a korlát, ő ki tudja azt is számolni, ha másodperces delay kellene. Az mi mögötte? Mert sokszor 10-20-as limitek fogják vissza, 70 pedig már sehol nincs, ami egy rosszabbul késleltető subhoz kellene itt, ami a többség. Az SVS abból a szempontból jó, hogy náluk legalább a késleltetés minimális, de ez a ritkább. Van, ahol 60-at is mértem (Martin Logan). Az SVP interpoláció, PC-re.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186293) I'am Dony válasza Gino20 (#186288) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az 1.500-ba nehéz beleférni, de ha használtan rábukkansz egy HSU, PSA vagy Rythmik [link] [link] [link]

(#186294) Gino20 válasza -KP- (#186291) üzenetére


Gino20
őstag

Egy XTZ 12.17 talán 40x40x50. Egy Velodyne X15 ~45x50x60. Ez számomra nem vész, de az a JBL 18 inch-es és ezek a méretei H x W x D 1010 mm x 674 mm x 450 mm :DDD

#186292VoidXs:
Akkor lehet csak a csillagok együttállása, hogy az XTZ sem tartozik a többségbe és tud ~20-at továbbá az Arcam sem tartozik a sok közé és 46-ot biztosan tud.

#186293I'am Dony:
Köszönöm. HSU-ból a VTF-3 mk5-öt találtam usa írásokban, de igazából maga a HSU beszerzése úgy látom, hogy lehetetlen kategória Európában. PSA vagy Rythmik-et megnézem majd, hátha.
Üzletből egyenlőre ez a Velodyne Impact X 15 tűnik jó opciónak.

(#186295) -KP- válasza Gino20 (#186294) üzenetére


-KP-
addikt

Ne aggódj, a PSA és Rythmik beszerzése ugyanúgy a Mission Impossible kategória, ahogy a HSU-é is. Add meg a max. méretet ami befér szélességben mélységben meg hosszúságban és talán találunk valamit.

(#186296) BBéci válasza Gino20 (#186288) üzenetére


BBéci
titán

Pár éve német kézbe került a Velodyne, nem ismerem a jenlegi kínálatot. A korábbival pont az volt a helyzet, amit leírtál. A régi Impact fényévnyire volt a többitől. Viszont nem véletlenül csakis zártak a csúcs Velodyne szériák tagjai, akárcsak a JLAudio, M&K, Perlisten és REL szubládák. Tudtommal van utódja az SPL-eknek, de más a nevük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186297) Gino20 válasza -KP- (#186295) üzenetére


Gino20
őstag

Valóban Mission Impossible.
Megnéztem. Szélesség: max 50-55cm, mélység: 50-60cm, magasság: 60-70cm.
Nézegettem még mik a lehetőségek, de az az érzésem, hogy 1500-ba manapság tényleg nagyon nehéz beleférni 15" esetén és valószínűleg "sokat" szeretnék a pénzemért :(. Már egy Klipsch RP-1400SW megy ~1200-1300 körül.

#186296BBéci:
Kb ennyit találtam [link] , de ez Impact X 12 és nem X 15. A céget a Mansour Mamaghani vásárolta meg. Hangzatosnak tűnik az írás, technológia, ítélet, de ugye a klaviatúra mindent elbír.

(#186298) VoidXs válasza Gino20 (#186297) üzenetére


VoidXs
nagyúr

14" azért nincs olyan messze, meg nem a méret a lényeg. A slotos Klipsch-ek már jók, ha az elfér ott, én támogatnám. Persze rossz szájízzel, mert ez tőlük fél éve fele ennyi volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186299) Gino20 válasza VoidXs (#186298) üzenetére


Gino20
őstag

Tudom, hogy ez csak 1"-al kisebb, de Én egyszerűen fázok a Klipsch SUB-októl és ha jó az infóm, akkor az új sorozat hiába érte utol a konkurenseket árban, a minőség / megbízhatóság talán nem javult semmit. Itthon ~1700 euro. Kint 1200-1300, de ha a megbízhatóság nem javult, akkor Én nem szívesen vacakolnék vele, de valójában már a 60cm-es mélység is szemöldök ráncolósan (jó lenne 50-55-nél maradni), viszont a 65cm, ha hülyén is hangzik, már sok.

"nem a méret a lényeg"

Azért csak számít valamit, hogy 10, 12 vagy 15. Egy jó 15" gondolom nagyobb hangnyomásra képes, mélyebbre tud lemenni, nagyobb teljesítményű az erősítő,...

Van egy olyan érzésem, hogy az 1500/15"-ba csak ez a Velodyne fog beleférni.
Ha eljön az ideje szerintem megpróbálom, de szívesen fogadok egyéb javaslatot.

(#186300) exception válasza Gino20 (#186299) üzenetére


exception
aktív tag

Én a 30-as Dayton Referencenek az aljzatbetonba betonoztam ki a helyét, meglepő, milyen energiákat tud megmozgatni a kanapé alatt és így helyet sem vesz el semmitől, teljesen láthatatlan :K

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.