Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186601) mimic1979 válasza Vhiktor (#186600) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Készülékhöz kötött? Mennyire?
X-3800H ez ok!
Ezen kívűl van bármi amivel még a párosítást azonsítja?

(#186602) Vhiktor válasza mimic1979 (#186601) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én úgy tudom, hogy totálisan. Szóval egyetlen adott készülékhez szól a licensz és nem az összes x3800-hoz amivel rendelkezel.
Ha van 3db x3800-ad akkor mindhez külön meg kell venni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#186603) powerup2 válasza Gino20 (#186597) üzenetére


powerup2
addikt

Hát nekem is volt ilyen de én ilyenkor a master otputon állitottam és lett teljesitmény. De ez nálam ritkán fordul elő

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#186604) Khaosz55 válasza Vhiktor (#186602) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez az üzlet. Gondold el ha egyszer kéne az életedbe megvenni és csak a frissítésre várni. Lehetne rosszabb is ha pl előfizetéses lenne.

(#186605) Dißnäëß válasza BBéci (#186598) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pedig általában rossz szemmel néznek rám.
Bár volt egy Tinder randim fél éve, ott a 32-es (értelmiségi) csaj síkugyanezen állásponton volt.

Pedig valójában mi 44 éves, jó egészségben lévő, erőnk teljében éldegélő, jól kereső droidok vagyunk a legnagyobb senkik ebben az országban, akik csak adnak a közösbe, kapni semmit nem kapnak (nézek itt a babaváróra, CSOK-ra és társaira).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186606) Vhiktor válasza Khaosz55 (#186604) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ne adj nekik ötleteket. Nekem van jobb ötletem, minden egyes futtatás pénzbe kerülne :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#186607) Gino20 válasza powerup2 (#186603) üzenetére


Gino20
őstag

Másra gondolsz szerintem. Olyat csinál néha a dirac, hogy program indítása után az első csatorna mérésekor beállítod az értékeket, de alig szólal meg adott csatorna. Ilyenkor csak meg kell "pöckölni" a master output-ot valamelyik irányba és rögtön megjön a teljesítmény, de utána mehet vissza ahová szeretnéd.

(#186608) ctrlaltdel13 válasza Dißnäëß (#186605) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Üdv a klubban😂

(#186609) Dißnäëß válasza ctrlaltdel13 (#186608) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Legalább nincs aki benyomja a magassugárzót ..
A macska hamarabb megtanulja, hogy "nem szabad" :D :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186610) python1


python1
veterán

Köszi srácok!
Mi is csak ketten vagyunk már, meg 2 macsek, de azok inkább a vásznat perforálják.
Még lesz kettő ilyen surroundnak azt csók, véglegesítem a rendszert végre. :DDD

(#186611) devil-k válasza python1 (#186610) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az utolsó mondatot megmosolyogtam :DDD

- mozi bolondéria -

(#186612) python1 válasza devil-k (#186611) üzenetére


python1
veterán

Ja, a vègleges előtti 10. :DDD

(#186613) m3ss válasza python1 (#186589) üzenetére


m3ss
veterán

:C tok jol neznek ki. sztem szebbek, mint a legtobb sorozatgyartott hangfal. bar ez a tobbi altalad keszitett dobozra is elmondhato. letisztultak, szepek. :K
center nincs nagyon lent? rosszabb a terhangzas, atuszas mint amikor egy magassagban voltak a frontok a centerrel?

#186609 Dißnäëß
azert macskaval is vigyazni kell, nekem anno amikor meglatott egy bogarat a hangfal folott, a gumi membranszelt kivagta rogton a karmaivel, onnan inditotta az ugrast..a racsot javasolt fenthagyni sztem :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186614) python1 válasza m3ss (#186613) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Igyekeztem valami jó formát kitalálni a falaknak, aztán ezeket találtam a műhelyben hozzájuk.
A center egyelőre még képlékeny, szerintem az is valami alternatív megoldással lesz megvalósítva, felső-alsó megoldással.

(#186615) Dißnäëß válasza m3ss (#186613) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na igen. Még nincs cicc... de lesz... :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#186616) gabo01


gabo01
senior tag

Ez a subokról készült táblázat vajon mennyire tükrözheti a valóságot?

(#186617) VoidXs válasza gabo01 (#186616) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mintha gyártói adatokat használna, nem igazán van köszönőviszonyban a független méréses táblázattal, illetve rengeteg olyan darab van rajt (pl. új Klipsch-ek), amikről egyáltalán nincs még teljes független eredmény.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186618) gabo01 válasza VoidXs (#186617) üzenetére


gabo01
senior tag

Az audioholics nem tekinthető függetlennek? :U

(#186619) VoidXs válasza gabo01 (#186618) üzenetére


VoidXs
nagyúr

De, viszont az RP subokat ők se tesztelték még.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186620) gabo01 válasza VoidXs (#186619) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha valamit nem néztem félre akkor az 1600-ast már tesztelték: [link]

(#186621) VoidXs válasza gabo01 (#186620) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És tényleg, azok a számok is vannak a táblázatban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186622) gabo01 válasza VoidXs (#186621) üzenetére


gabo01
senior tag

Amit kimazsoláztam a táblázatból ott az audioholics mérései eredményei szerepelnek! Kár, hogy a normális árú jó teljesítményű subok nagy része csak az USA-ban kapható! :W

(#186623) -KP- válasza gabo01 (#186622) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt a táblázatot régebben nézegettem, de most nem találom. tudsz dobni egy linket hozzá?

Amúgy mit takar nálad a normális ár és a jó teljesítmény?

(#186624) VoidXs válasza gabo01 (#186622) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a Monoprice például kivonult tőlünk, ráadásul pont mielőtt kiadták a legjobb ár-érték arányú procit a világon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186625) gabo01 válasza -KP- (#186623) üzenetére


gabo01
senior tag

Holnap dobom a linket mert most én sem találom. A céges gépen meg lesz.
Nekem a normális ár 4-500e forint körül lenne és ehhez egy 20Hz-en 110dB körüli teljesítmény! ;)

VoidXs: akkor ez a Monoprice kivonulás nem csak sub szempontból nagy szívás! :O

[ Szerkesztve ]

(#186626) -KP- válasza gabo01 (#186625) üzenetére


-KP-
addikt

Biztos, hogy reális elvárások ezek? Bolti új szub esetén a 4-500 ezer lassan a belépő kategória egyes márkáknál. A 20hz kergetése mindenáron meg nem biztos, hogy a legjobb irány. Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek a cea2010 adatok 2 méterről vannak megadva, nem 1 méterről. 2m-en a 110dB-n 20hz-et csak 7 szub tud a 72-ből a táblázat szerint.

(#186627) gabo01 válasza -KP- (#186626) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem biztos, hogy reálisak! :DDD
Én 10-et számoltam de mindegy is! Akkor legyen 105dB így már szélesebb a merítés. :D

(#186628) Joe123 válasza VoidXs (#186624) üzenetére


Joe123
aktív tag

Azt pont néztem, hogy a Monoprice-ért nagy kár. A 13-ra és 15-re is elég jókat mértek és ahhoz képest nem is kerülnek egy vagyonba, legalábbis USD-ben.

(#186629) ctrlaltdel13 válasza Joe123 (#186628) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ja. Csak akik itthon vettek annó,mind vissza küldték hibásan😢

(#186630) gabo01 válasza ctrlaltdel13 (#186629) üzenetére


gabo01
senior tag

Ennyire gyenge minőségűek? :Y

(#186631) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#186629) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, volt, aki harmadszorra is hibásat kapott. Valószínűleg nem bírták a hibás darabok árának lenyelését.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186632) Gino20 válasza VoidXs (#186624) üzenetére


Gino20
őstag

Melyik lenne az a proci?

#186627gabo01: Arendal 1961 1V. Relatív kicsi, kompakt és közel hozza a leírt igényeket [link], ami szállítva 1200 euró, aztán ha nem tetszik, akkor van 60 napod a visszaküldésre, amit a gyártó intéz.

(#186633) Joe123 válasza ctrlaltdel13 (#186629) üzenetére


Joe123
aktív tag

Hát az mondjuk úgy tényleg durva, fura hogy tudnak így piacon maradni, ekkora selejt rátával.

(#186634) gabo01 válasza Gino20 (#186632) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi!
Ezt nézegetem második hete! Várok egy visszaküldött 10%-al csökkentett árú darabra! ;) Spórolnék egy kicsit ha lehet. Április 1-4 között tudnak csak feketét szállítani ha most rendelnék. Ezért nem kapkodok.
Közel hozza valóban, de abban a táblázatban van olcsóbban vagy kb. ennyiért lényegesen erősebb sub is néhány.
Pl. a Klipsch 1400-as is kb. ennyibe kerül elvileg erősebb csak ezzel a műanyag fólia borítással nehezen barátkoznék meg a nappaliban. Az SVS PB2000 pro dettó.
Vagy az RSL Speedwoofer 12 a maga 800 $-os árával durván jó vétel lehetne ha nem csak az USA-ban lenne kapható.
Néztem SVS PB 13 ultrát is használtan de csak elég messze van eladó és nem mai darab.

(#186635) VoidXs válasza Gino20 (#186632) üzenetére


VoidXs
nagyúr

HTP-1. Másfél millió alatt 16 csatorna, Dirac, teljes egyedi EQ felülírás. A második legolcsóbb példány, ami erre képes, az a Storm.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186636) -KP- válasza gabo01 (#186634) üzenetére


-KP-
addikt

és ki tudja mennyire van széthajtva.

(#186637) Gino20 válasza gabo01 (#186634) üzenetére


Gino20
őstag

Én is nézegetem az outlet-et :D , de valójában engem most nem fenyeget ennek a megvásárlása :N .
RP-1400-ról szerintem még nincs rendes teszt, de ha közel hozza az RP-1600-at, akkor az bitang jó eredmény, igaz nekem az a méret és főleg mélység nem opció. Tudom még nincs erről valid tapasztalat és lehet tanultak a múltból, de korábbi sorozataira kimondottan magas hibaarány volt jellemző. Nekem mondjuk ez sem szimpatikus, főleg ha kiszúrják a szemem 2 vagy mondjuk az ársáv miatt 3 év garival. Van jó pár olyan sub, ami baromi jó lehet (HSU, Paradigm, Rythmik, ...), de ezek az Európai piacon nem elérhetőek. Sajnos ez van.

#186635VoidXs: Köszi ;) közben megtaláltam én is. Komoly masinának tűnik :D.
Ennek a manuális EQ-nak mi értelme van, ha közben ott a Dirac? Ez adhat még hozzá valami extrát, amitől jobb lesz a kapott eredmény és azt a dirac önmagában nem hozza? vagy ez már olyan "hegyezgetés" amit emberi fül kb képtelen meghallani?

(#186638) VoidXs válasza Gino20 (#186637) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Dirac után érdemes egy REW/Cavern pass-t is alkalmazni, mert a Dirac brute force-olja a fáziskorrekciót, aminek a végeredménye, hogy a spektrum nem pontosan éri el a célgörbét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186639) -KP- válasza Gino20 (#186637) üzenetére


-KP-
addikt

Amcsi fórumon olvastam, hogy a beszállítók a Klipsch értesítése nélkül változtattak az erősítő modulok specifikációján, ezért volt a sok meghibásodás. A klipsch érthetően bepipult és konkrétan beszállítót cseréltek és lapátra tették a korábbiakat. Nem tudom itthon is érvényes-e, de kint már 5 év gart adnak az új szubokra.

(#186640) Gino20 válasza VoidXs (#186638) üzenetére


Gino20
őstag

Ooo szóval dirac után REW-ben meg kell mérni a kapott eredményt, majd az alapján a Monoprice-ban lehet pontosítani a dolgokat. A hallható tartományban ez vajon mekkora eltérést eredményez? Gondolok itt most arra, hogy pl Arcam AV40/41 és HTP-1 között így egyértelmű "fölénybe" kerülne a HTP-1?

"a Dirac brute force-olja a fáziskorrekciót, aminek a végeredménye, hogy a spektrum nem pontosan éri el a célgörbét"
Ha jól értem amit írsz, akkor ezt a Dirac mérésben tapasztalom, de itt minimális eltéréseket szoktam csak tapasztalni. [kép] Ez pl akkora probléma? vagy ez manuális eq inkább csak sub esetén előnyös? Gondolom nem véletlen javasolt a miniDSP 2x4HD még Dirac esetén is.

#186639-KP-: Ha ez így van és tettek ellene, akkor az jó hír azoknak akik ekkora sub-ot tudnak illeszteni a helyiségükbe :) . Az 5 év dícséretes és azt sejteti, hogy már nem fognak hullani, de sajnos gyors ránézve pl digital szalonnál 3 évet látok.

[ Szerkesztve ]

(#186641) VoidXs válasza Gino20 (#186640) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amit kalibrálók mutatnak magukról, az szinte sosem a valóság. Mindenképp vissza kell mérned, általában +/-3 dB-n is túl szoktak mutatni a kilengések.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186642) Gino20 válasza VoidXs (#186641) üzenetére


Gino20
őstag

És ez a +/- 3...dB a kapott hangra való tekintettel akkora "hátrány" mondjuk a passzív csatornák esetén? vagy megfordítva, ha ezt lehet "simítani" HTP-1-el vagy Strom-al az akkora előny?
Sorry az értetlenkedésem miatt csak szeretném megérteni, hogy ez vajon tényleg akkora plusz vagy sem? Egy storm ezt tudja pluszként további 2-3 millióért cserébe az Arcam vagy pl Anthem procikkal szemben? (tudom az anthem ARC-t használ, így az talán nem jó példa)

[ Szerkesztve ]

(#186643) VoidXs válasza Gino20 (#186642) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ez a különbség az az előny, ami miatt ART alatti Dirac verziókkal szemben a felhasználók túlnyomó része a Cavern-t preferálja, miközben abban nincs is fáziskorrekció.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186644) Gino20 válasza VoidXs (#186643) üzenetére


Gino20
őstag

Ebben nekem nincs "tapasztalatom" (felhasználók általi visszajelzésekben), de ha Te így tapasztalod, akkor azt nyilván nem vitatom.
Az ART nem csak a mélytartományban egy új csoda és akár a passzív csatornákkal is "belerúg" lejátszás közben adott csatornával az adott tartományba, ha erre szükség van?
Ha igen, akkor egy ilyen HTP-1 manual eq hol fog hallhatóan érvényesülni a teljes spektrumban (mozin, sztereón), ha mondjuk én a passzív csatornákat 90-100Hz-en vágom?
Tényleg nem értetlenkedni akarok csak próbálom megérteni, hogy mondjuk egy AV41 + miniDSP 2x4 HD-vel szemben a HTP-1 hol adhat igazán többet, "jobb" hangot, főleg, hogy a termék még beimportálva sem kerül többe, mint egy most kapható pl AV41. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy lehet abszolút elgondolkodtató a HTP-1 megvásárlása és nem arra, hogy az Arcam milyen "pazar" (függetlenül attól, hogy én kimondottan kedvelem).

(#186645) -KP- válasza Gino20 (#186644) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem AV41-re is fog jönni az ART. Vagy az utód AV4x-re.

(#186646) Gino20 válasza -KP- (#186645) üzenetére


Gino20
őstag

Ha pusztán az üzletpolitikát vesszük alapul, akkor szerintem sajnos nem fog jönni AV40/41-re (ugye ezekben csak a HDMI panelban van eltérés) az ART, hanem csak majd az új sorozatra. Storm-nak volt erre kizárólagossága 2023 talán októberéig. Azóta eltelt fél év, de nyoma sincs az ART érkezésének. HTP-1-re is most olvasom, hogy majd lehet egyszer/talán, de szerintem kacsa. Majd ha egyszer lesz pl HTP-2, akkor arra lehet. Persze ne legyen igazam ;)

(#186647) VoidXs válasza Gino20 (#186644) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ART úgy tűnik, hogy mindenhol csoda. Nem feltétlenül a legalsóbb tartományon dolgozik, 250 Hz-nél van a gyári vége, és engedgeted feljebb. 500 felett meg már megengedő az emberi hallás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186648) Gino20 válasza VoidXs (#186647) üzenetére


Gino20
őstag

Ez jól hangzik ;) (csak sajnos az épp leírtak miatt úgy gondolom, hogy csak új termékekre lesz elérhető), de ugye ezt az ART tudja.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésemhez, vagyis ha (ezek szerint) 500 Hz felett megengedő az emberi hallás, akkor a Storm/Monoprice által nyújtott manual EQ ad-e annyi extrát, hogy érdemes ezekre váltani pl Arcam/Nad/Anthem-ről mondjuk miniDSP használata mellett?
Vagy arra akarsz utalni, hogy a Storm/Monoprice manual EQ pont azt a jól hallható tartományt (is) képes külön eq-zni +/- 3dB-n belül és ezért lesz hallhatóan jobb a kapott eredmény?

(#186649) -KP- válasza VoidXs (#186647) üzenetére


-KP-
addikt

Nem arról volt szó, hogy első körben 150hz majd később 300?

(#186650) gabo01 válasza -KP- (#186623) üzenetére


gabo01
senior tag

Én itt találtam meg a táblázatot: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.