Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184251) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Urak... Úgy néz ki hogy sikerült rendet raknia a mélyládám körül "I'am Dony"-nak, akinak még egyszer hatalmas köszönet az idejéért, és hozzá fűzött szakmai képzésért. Lassan két éve hogy meg van az R-115SW + a miniDSP is, de rá kellett jönnöm, hogy eddig nem is volt használva.
Összefoglalva:
I'am Dony :R :R :R :R :R

A következő etap biztosan a Dirac lesz, de az új mélyláda beállításokkal még várni kell a mérésre. Remélhetőleg a héten... Ott is kaptam néhány jó tanácsot, és remélhetőleg tudom is hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

(#184252) BBéci válasza Dorian (#184250) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt a baja, mit cseréltek, javítottak?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#184253) Dorian válasza BBéci (#184252) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan nem tudom, csak annyit amit eleve gondoltam, hogy a hdmi részt vágta gallyra a túlfeszültseg. Ha lesz rá időm, pénteken elmegyek érte, hogy hétvégén beüzemelhessem. Gondolom ott kapok valami munkalapot amin részletezik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184254) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Újabb pofon...
Most a Dirac-tól.
Tegnap , ahogy fentebb írtam sikerült a mélyládát rendbe rakni.
Amit tegnap változott: feltelepítettük az ASIO4all -t. A windowsba átállítottuk 7.1 hangrendszerre.
Ma neki ugrottam újra mérni a Dirac-al újra a rendszert, és az alábbi tapasztalom:

- Dirac indítás ✔️
- Kapcsolódás a készülékhez ✔️
- Umik kiválaszt ✔️
- Hangerő beállítás ✔️
- Mérés 1 ✔️
- Mérés 2 nah itt kezdődik az anomália, elindul a teszt hang a bal elsőből , majd a teszt hang megy tovább de a kijelzőnél késik, majd jön egy hiba üzenet, amit sajnos nem mentettem le a Diracba.... És ez random... Van hogy az első két pont lefut, majd a 3. pozicióba dobja el magát a Dirac..
Összefoglalva:
FL -kijelzőn ok - lefut hang
C - kijelző fals - lefut hang
FR- kijelző fals - lefut a hang

És jön a hiba üzenet. Találkozott már valaki ilyennel?
A laptop és az erősítő nincs összekötve HDMI-vel, mert azonos a hálozat. Lehetéges hogy az ASIO miatt mostantól be kell kötnöm direktbe a méréshez ?

Válaszokat előre is köszönöm

Üdv.
F.

[ Szerkesztve ]

(#184255) powerup2 válasza mimic1979 (#184254) üzenetére


powerup2
addikt

Tudni kéne a hibaüzenetet mit ir ki akkor okosabbak leszünk!!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#184256) powerup2


powerup2
addikt

Amúgy a Gran Turismo hangja igen jó lett még a magyar is !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#184257) I'am Dony válasza mimic1979 (#184251) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon szivesen! Örülök, hogy segíthettem. :)

(#184258) I'am Dony válasza mimic1979 (#184254) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez sokkal inkább tünik hálózati hibának, bár ha Diracot mérek minden esetben HDMI használok. Egyébként jó néhány Dirac kiadásban voltak hasonló hibák emiatt máig a 3.09. használom. Első megoldásként megpróbálnék UTP kapcsolódni WiFi helyett, ha jelenleg azzal van

(#184259) powerup2 válasza I'am Dony (#184258) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam soha nincs ilyen hiba wifin tökéletesen megy. Sőt a legújabb verzió atomstabil :)

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#184260) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
úgy tünik,hogy jó nagy hülyeséget csináltam!
Vettem ma egy pár atmos hangsugárzót,egy Yamaha Rx-a 1060 mellé,de egyszerűen nem működik....szólni szól a hangteszt végigmegy,és a Disney+on is van atmos,DE a Ps5-n nem akar megszólalni,ki sem jelzi hogy atmos hiába állítom a ps-en.
Jól sejtem,hogy az e-arc hiánya miatt van?
Az az érdekes,hogy amíg LG C9-em volt,ha atmosra tettem a ps-t,akkor legalább DD+ volt,most az sincs,mióta C1-re váltottam.
A beállítások elvileg jók.
Van valami megoldás erre?
Nem szívesen küldeném vissza a dobozokat,és erősítőt se tervezek cserélni az e-arc miatt.Előre is köszönök minden segítséget!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184261) Quetz válasza Gaben360 (#184260) üzenetére


Quetz
őstag

Ha a Disney-n van atmos, akkor nem a TV/AVR között van a probléma.

(#184262) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nekem is atmos problémám (is) van.

Denon x3800h + Xbox SX. Hiába állÍtok mindent atmosra, egy darabig atmost Ír ki az erősÍtő, de hamar átvált dolby surroundra :F Xboxon is atmosra van állÍtva.

A másik meg, hogy játszom, relatÍv jó minden, kilépek a főmenübe, lekapcsol az erősÍtő kimenet! Vagy legalábbis eltűnik a kép. Egyszerűen ahogy egy pillanatra eltűnik a kép és a TV képernyővédője jön be :F
Átdugom TV-be közvetlenül a hdmi-t, akkor jó!

Mi az isten lehet?

(#184263) jézusom válasza jézusom (#184262) üzenetére


jézusom
addikt

Hát jó, a hdmi cec/simplinkkel játszani kell, de még nem értem a végére, jó hülyeség ez a szabvány...

Atmos anomáliára egy félmegoldást találtam. Leszedtem xboxra a DTS appot, eredetileg füleshez, hogy legyen DTS:headphone-x, de igazából a HDMI kimeneten is lett egy DTS-X opció :D és az atmos játékom vÍgan szól DTS-X hanggal :) immár az erősÍtő fixen marad eme hangsávval :)

Nem tudom minőségre milyen változást kellene észre vennem, kicsit aggódtam, hogy valami konverziós veszteség lesz, de valójában elég jól szól :D

(#184264) krx21


krx21
nagyúr

A X4800H-ban a legfejlettebb Audyssey van, vagy lehet upgrade-elni még?

(#184265) Gaben360 válasza jézusom (#184263) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát nem tudom,valahogy sikerült megoldanom az atmost sx-en meg ps5-n,de egyelőre csalódás.Ritka szarul szól,elvész a dinamika.Lehet hogy a dobozoknak járatódni kell,és idővel jobb lesz,nem tudom.Még újak,ahogy a kábel is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184266) jézusom válasza Gaben360 (#184265) üzenetére


jézusom
addikt

nem hinném, hogy dinamika az ennyire hangdoboz függő :U De akkor mi volt a jó beállÍtásod játékra?

(#184267) jézusom


jézusom
addikt

Gyerekek!

Nézem Denon leÍrását. Most tényleg nem lehet x3800h-nál fixre kötni 9.1+2.zóna konfigot? Értem hogy nem szólhat ennyi csatorna egyszerre, de nem is kell. Vagy menne a mozi 9.1-ben, vagy a második zóna 2.0ban...
Yamahánál az 7 csatis volt, de külön hangfal kiemeneten volt a 2. zóna. Nem kellett átdugdosni.
Ennek a 2. zónának Így semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

(#184268) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

bocs, ezt muszáj . mint igazi kuriózum, egyben az én régesrégi nagy álom procim...
[link]
:O :O :O de megkéri az árát....

(#184269) Gaben360 válasza jézusom (#184266) üzenetére


Gaben360
senior tag

A C1-en kellett variálni,a hangbeállításoknál.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184270) -KP- válasza krx21 (#184264) üzenetére


-KP-
addikt

Igen, lehet upgragedelni Dirac Live-ra. :DDD Jövőre meg elvileg lesz rá Dirac Live Bass Control és majd valamikor Dirac ART is elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#184271) jézusom válasza Gaben360 (#184269) üzenetére


jézusom
addikt

Jah, lehet az arc nem tesz jót. Én is most váltottam arc-ról.

(#184272) Gaben360 válasza jézusom (#184271) üzenetére


Gaben360
senior tag

Túl van már ez bonyolítva.(régenmindenjobbvót)
Most vegyek 500k-ért új erősítőt,ha kell az e-arc...miközbe a Yamaha mindent tud ami nekem kell.
Én már várom a 22.4.8-as vasakat 16k-val minimum 2 millkáért.Addig nem cserélek,minek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184273) jézusom válasza Gaben360 (#184272) üzenetére


jézusom
addikt

Nem e-arc kell, hanem rendes 4k@120 bemenet az erősÍtőre. Earc akkor kell, ha a tv-ből jön mondjuk a netflix hangja.

(#184274) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok,

Végigküzdöttem a tegnapi napon újra a mérési procedurán... (13 pontos)

Hozzávetőlegesen mi a normális késleltetési idő amit a Dirac mér? Nagyon alacsony 3-5 ms közötti értékek nem gondolnám hogy normálisak. A hallgatási pozició kb. 3,6 méter. ( központi hely)
Volt ez már jobb, dinamikusabb térérzett, de most újra "nyers" megint... :W :W

(#184275) VoidXs válasza mimic1979 (#184274) üzenetére


VoidXs
nagyúr

3 ms kb. 1 méter relatív különbséget jelent. Nem a közvetlen távolság számít, felülírhatja a legnagyobb visszaverődés. Sose kézzel állítsd be, a REW és a Cavern is meg tudja neked mondani a tökéletes beállításokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#184276) I'am Dony válasza mimic1979 (#184274) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mi volt a megoldás a mérés közbeni hibára?

(#184277) SPEA válasza krx21 (#184264) üzenetére


SPEA
aktív tag

Dirac mellé még ott van opciónak az Audyssey MultEQ-X, bár ahhoz kell még egy ACM1-X Audyssey mikrofon is külön mert az már kalibrált és a Windowsos multeq-x szoftver.

(#184278) mimic1979 válasza I'am Dony (#184276) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Semmi, valószínűleg az itthoni hálózat. Router reboot

(#184279) modflow


modflow
veterán

Az ugreen az mennyire jó minőség hdmi terén?
Mit ajánlanátok, ami tuti prémium minőség HDMI 2.1 kábel esetén?

[ Szerkesztve ]

(#184280) VoidXs válasza modflow (#184279) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tökéletes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#184281) Smiley válasza modflow (#184279) üzenetére


Smiley
őstag

Az alza sajat nevu kabelei. Rohadt jo minoseguek, biztos van kozte olyan ami neked kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#184282) Krilehor válasza modflow (#184279) üzenetére


Krilehor
tag

+1 az Alza saját márkás kábelre. Nekem ilyen van és simán megy a 4k 120Hz HDR Gsync az LG C1-el.

(#184283) jézusom válasza modflow (#184279) üzenetére


jézusom
addikt

Több ugreen cuccom van. Elég jó minőség :)

(#184284) modflow


modflow
veterán

Köszi mindenkinek.

(#184285) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Akkor most Dirac simogatás.

Két véglet alább...

Itt a kérdésem az lenne hogy húzzam lefelé a célgörbét, amíg a "predirect" görbe megközelíti a az eredetit? Úgy olvastam hogy a miszunolás annyira nem káros.


Itt azért van egy keményebb beszakadás : -6db.
Kérdésem, hogy mennyi az az érték amíg érdemes foglalkozni vele? Azaz pl. : -6db. érdemes e korrekciózni, vagy adott frekit nullázzam le, azaz addig húzzam le a célgörbét míg semmilyen erősítést nem "erőltet" rá a hangszóróra.

Továbbá:
Van valami olyan beállítás, ami megtartja az eredeti célgörbe alakját a háttérben, és mikor megtörténik a módosítás nem csak szemre legyen hozzá igazítva?

+1 kérdés:

Zenére is használjuk a rendszert, viszont a Dirac beállítás eléggé vérszegénynek hangzik, és mikor átváltok az Audessey görbére, sokkal "zeneibb" a hangzás?

Van kifelyezetten zenéhez ajánlott görbe?

[ Szerkesztve ]

(#184286) Gaben360


Gaben360
senior tag

Tudnátok valami jó atmos demot ajánlani?
Egyszerűen nem úgy szól a rendeszer mint szeretném,kéne valami,ami megmutatja hogy is kell szóljon,mert a ps5 és az xsx nem az igazi.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184287) SPEA válasza Gaben360 (#184286) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ezen az oldalon vannak teszt jelenetek, de N magos oldalon találsz demo lemezeket is. De Google is a barátunk,
The 27 best Dolby Atmos movie scenes to test your home cinema surround sound system

;)

[ Szerkesztve ]

(#184288) SPEA válasza Gaben360 (#184286) üzenetére


SPEA
aktív tag

Vagy pl AVSforumon is van egy gyűjtemény, abban konkrét filmekből találni jeleneteket. Az 1. hozzászólást olvasd el, az alján a link

(#184289) Gaben360 válasza SPEA (#184288) üzenetére


Gaben360
senior tag

Köszi,meglesem!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184290) BBéci válasza Gaben360 (#184286) üzenetére


BBéci
titán

Ha a rendszeredben van a hiba, akkor hogyan fogod megtudni, miként kell igazán jól szólnia? Azt mondják, a PS5 hangminősége legfeljebb közepes szintű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#184291) Gaben360 válasza BBéci (#184290) üzenetére


Gaben360
senior tag

Na,ezért kell normélis anyag,hogy ezt kiderítsem.
1.A dobozok még újak és a kábelek is.
2.Most a front tetején vannak,de lehet nem ez lesz a végleges helye.
Bár máshova csak úgy tudom rakni,hogy a frontok mögött van vagy 60 centivel,ami nem biztos hogy jó.Mennyezetre nem tudom és nem is akarom tenni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184292) BBéci válasza Gaben360 (#184291) üzenetére


BBéci
titán

Totál felesleges, pénzkidobás a frontsugárzók tetejére tenni. Nálam is úgy van, de a menüben ki van kapcsolva. Csak amikor AVR-t tesztelek, akkor szólhatnak. De minek...

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#184293) Gaben360 válasza BBéci (#184292) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor jobb helyen volna mondjuk egy szekrény tetején is?
Ha igen,akkor a frontokkal egyvonalba,vagy beljebb?
Faltól milyen messze?
Mert ezt minden gányolás nélkül meg tudom oldani! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#184294) VoidXs válasza Gaben360 (#184293) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A szekrény teteje is sokkal jobb, csak állítsd majd front height-ra az erősítőt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#184295) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Szerintem lecserélem a CA CXR 200-at egy Marantz Cinema 40-re. Németeknél most legolcsóbban 1950 Euro, valamiért több helyen akcióznak. A hangfal szett az marad, Focal Aria 948 és 2 Focal Sub 7.2-es kiépítésben. Plafonra Atmoshoz sugárzókat nem tudok feltenni, nappalit nem barmolom szét meg mennyezet hűtés csövei miatt nem is lehetett süllyesztett hangszórókat berakni. Szerintetek megéri a csere? Jó lesz a Cinema 40?

(#184296) BBéci válasza Squirrel (#184295) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó a Cinema 40, de egyáltalán nem biztos, hogy hangminőségben előrébb leszel. Ugyanis a CXR 200 az egyik legjobb hangú AVR, 20 évre visszamenőleg. Csak az Arcamok veszik fel vele a versenyt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#184297) Squirrel válasza BBéci (#184296) üzenetére


Squirrel
őstag

Én is ettől tartok. Szeretem ahogy szól, de az új hangformátumokat nem igazán támogatja. 7.2-es felállás teljesen úgy szól, mint az 5.1 Kicserélem, aztán hallgatom, hogy semmi változás. Maximum megszólal minden formátum, nem kell dts, dd sávot keresni.
Márkán belül meg nem látok semmi utódot.

[ Szerkesztve ]

(#184298) VoidXs válasza Squirrel (#184297) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha egy 7.x erősítő nem támogat új formátumokat, az miért baj? A lejátszó PCM módban mindent ki tud csomagolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#184299) mimic1979 válasza mimic1979 (#184285) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Erre valaki #184285 ?
A pozitív csúcsokat próbáljam az eredeti görbehéz korrekciózni, illetve a negatív beszakadásoknál meddig foglalkozzak vele? -6db nullázzam ki, vagy maximum annyit engedjek neki hogy 3-4 db. emeljen rajta?

[ Szerkesztve ]

(#184300) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
az effektcsatornákhoz 1.5mm kábelt használok. Hallható minőségi előrelépés lenne 2.5mm-re cserélni? Egyáltalán mi az a kábel amit még érdemes megvenni, hogy ne lőjjek túl a célon. A hangfalak: SVS Prime Elevation.

plata o plomo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.