Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184351) jézusom válasza still2 (#184350) üzenetére


jézusom
addikt

Hát nem tudom. Én 3800at vettem, nagyon nem tervezem hogy még 2kilót el tapsoljak mérésekre. Egyelőre a sima audessyt tesztelgetem, hogy egyáltalán mivel jobb.

(#184352) still2 válasza jézusom (#184351) üzenetére


still2
tag

A majd 200 000 Ft vetette fel fel nálam is ezt a kérdést. Nem tudom hogy hangzásban megjelenik-e ez a többlet akár moziban vagy zenében.

(#184353) Gino20 válasza Gino20 (#184333) üzenetére


Gino20
őstag

Régi vasat vajon mennyire szabad megvásárolni? Tudom ezt valahol javíttatni ha valami gond adódna?
Nem kell most SOS csak van egy lexicon GX-7 németben ~1200 euróért. Ahogy nézem 2006-ban került a piacra szóval egy kb ~15 éves termékről van szó. Újszerű Arcam PA720 meg min 2700 euró.
Vajon jó biznic lehet a lexicon vagy azért érdemes újabb ketyerét keresni?
Persze még nem írtam az eladóra, az is lehet, hogy szóba se áll velem.

JBL Synthesis-ről mi a vélemény? Használ itt olyat valaki?

(#184354) Gino20 válasza still2 (#184352) üzenetére


Gino20
őstag

Én nem tudom Ti mit és hol néztek, de szerintem 350 dodo a full dirac [link] vagyis ~128e Ft.
Üzletben az X3800H 480e Ft + 130e Ft Dirac = 610e Ft. X4700H min 660e Ft.

(#184355) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Segítsetek kérlek. X7200 + Oppo 203 és CD Audio (2.0 stereo). Mit kell beállítani ahhoz, hogy a subwoofer is szóljon, tehát a pontegy is legyen? Elvesztem a menükben. Pedig az active speakers alatt ott a 2 front és a sub. :U

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#184356) krx21 válasza Vikthor (#184355) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ennek több feltétele is van.
1 sub. On. kell beállítva az audio setup-ban. (Option gomb)
2 move vagy music stereo hangprofil kell (nem direct)
3 a sub beállításnál nézd meg, hogy mi van állítva, stereo jel esetére is lehet külön menü van..
”Pedig az active speakers alatt ott a 2 front és a sub. :U
Mondjuk érdekes, mert akkor szólni is kellene. :F
Front-on van vágás?

[ Szerkesztve ]

(#184357) robi-k válasza Vikthor (#184355) üzenetére


robi-k
őstag

A frontokat állítsd át small beállításra.

(#184358) Vikthor válasza krx21 (#184356) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Van 80 hz

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#184359) krx21 válasza Vikthor (#184358) üzenetére


krx21
nagyúr

A sub gondolom amúgy működik, tehát be van kapcsolva…
Nem szól sztereo jel esetén semmit?
LPF Nincs elállítva ?

[ Szerkesztve ]

(#184360) Vikthor válasza krx21 (#184359) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen filmek alatt tökéletes. LPF passz hol nézzem meg azt? Amúgy movie módban annyi hogy az összes csatorna 5.1 aktív de akkor sem szól a sub.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#184361) krx21 válasza Vikthor (#184360) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát végig kellene menni a menüben, átnézni mindent…

(#184362) still2 válasza Gino20 (#184354) üzenetére


still2
tag

Ez is egy kérdés volt a részemről.

Ha nem számoljuk a Dirac lehetőségét akkor hangzásban és tudásban hasonlóak lehetnek?

(#184363) -KP- válasza Gino20 (#184354) üzenetére


-KP-
addikt

Igen, és ha majd akarsz rá jövőre DLBC-t és utána ART-ot akkor az már kb. a készülék árát fogja nyaldosni :)

(#184364) powerup2 válasza -KP- (#184363) üzenetére


powerup2
addikt

Elvileg az Art-ot nem kapja meg a denon sem a marantz !!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#184365) -KP- válasza powerup2 (#184364) üzenetére


-KP-
addikt

De megkapja, csak nem idén. :W

(#184366) jézusom válasza Gino20 (#184354) üzenetére


jézusom
addikt

Ja de kell hozzá egy kurv@ drága mikrofon is.

(#184367) jézusom válasza -KP- (#184363) üzenetére


jézusom
addikt

Fúú fejtsd már ki légyszi. Mikre lehet még költeni, amire nem fogok :D

(#184368) still2 válasza jézusom (#184367) üzenetére


still2
tag

Sziasztok,
Másként tenném fel a kérdésemet.

Denon avr-x3800h
Denon avr-x4700h

Átlag felhasználó filmek illetve zene tekintetében észrevehet-e lényeges különbséget dinamikában, részletességben, téthatásban stb. a két erősítő között úgy hogy nem fizet a Dirac-ért. Mert így azért van árban különbség.

Előre is köszönöm a véleményeket és az esetleges tapasztalat megosztásokat!

(#184369) kalandozó


kalandozó
csendes tag

Kezdő házimozi rendszereim. Most Bose duplakockákat használok, centerrel, és chranch subbal, egy Onkyo HT-R358-assal hajtva. Ezek a polcon porosodnak addig.

[ Szerkesztve ]

(#184370) I'am Dony válasza still2 (#184368) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez esetben egyértelműen a 4700. A Denon a 4es szériától kezd jobb lenni.

(#184371) Quetz válasza still2 (#184368) üzenetére


Quetz
őstag

Nem értem a dillemmádat. A hivatalos árlist szerint:
- Denon x3800: 480k huf
- Denon 4700: 700k huf
- Dirac full-bandwidth licensz: 130k

A Denon 4700 árából kijön a 3800 + Dirac licensz és még marad is 70k a zsebedben. A 4700 nem jobb annyival egy átlag felhasználó számára, mint amenyivel drágább. Egyetlen érv mellette, hogy kezeli az Auro3D-t.

(#184372) ada19 válasza I'am Dony (#184197) üzenetére


ada19
senior tag

Így 2 hét nyúzás után már tudok érdemben nyilatkozni az Arendal 1961 szettről (2x Monitor, Center, 2x Surround).

Összehasonlítási alap: Klipsch RP-450C center, RP-150M frontok, és RP-250S surroundok.

Bemérés és a szokásos demók utáni első tapasztalat: nincs hatalmas különbség közöttük, ami persze azt is jelentheti hogy a szűk keresztmetszet az akusztika, az AVR (Denon X4200W), vagy a fülem :P
Pár oda-vissza csere után a szettek között viszont előjött több is:
-Az Arendal szett zenére sokkal tisztábban, élvezhetőbben szól
-Annak ellenére hogy mindkettő Cavern-nel volt EQ-zva, azonos hangerőn (természetesn REW-vel kalibrálva) az Arendal érezhetően kevésbé "bántó", és a sűrű részeknél jobban elkülönölnek az effektek (Ready Player One versenyjelenet pl.)
-Összeszerelési és anyagminőség teljesen más liga, az Arendal javára
-A centerje viszont eddig sokkal jobban tetszik a Klipschnek...

Többször oda vissza cseréltem, még fel is állítottam az Arendal centert hogy kizárjam a fekvő MTM-et, és valahogy a Klipschből a férfihangok sokkal szebben szólnak. Minden más hibátlan, de ez valahogy az Arendalnál sok esetben lokalizálható, a Klipschnél teljesen eltűnik. Egyelőre csak tippelni tudok én is miért lehet "jobb", más:
-A Klipsch ugye 2.5 utas és a két szélső mid 1500 Hz-nél van váltva ezért a beszédhangnak mintha nagyobb tere lenne
-Nem jó a 80 Hz váltás neki, és/vagy rossz az EQ: ezen még dolgoznom kell, egyelőre nem tudom visszamérni mert valamiért a REW figyelmen kívül hagyja az EQ APO-t, pedig nem ASIO-ba van - a régi gépemen simán ment...

A center miatt fontolom a visszaküldést is, de még nem adom fel, próbálom megérteni a miértet. Tesztelte Amir (ASR) és James Larson is (Audioholics) és mindketten jókat írtak róla, ilyesmit nem említettek, ezért bízok benne hogy a hiba nálam lesz és nem csak ennyit tud.

Mégsenem

(#184373) python1 válasza ada19 (#184372) üzenetére


python1
veterán

Ha cserélgetés után jobb a klipsz, akkor bizony jobb, ennyi.
Nem hinném, hogy további EQ javítana a helyzetén, ha első hallgatásra nem jó egy rendszer hangja, az már jó nem is lesz, a fő karaktere a sugárzónak nem változhat.

(#184374) ada19 válasza python1 (#184373) üzenetére


ada19
senior tag

Attól félek hogy igazad van, de még nem adom fel. :D

Papírforma (Erin mérései pl.) és tesztek jobbnak kellene lennie.

Mégsenem

(#184375) python1 válasza ada19 (#184374) üzenetére


python1
veterán

Pontosan ahogyan megfogalmaztad, a férfi karakter hangoknál szoktak elvérezni még a centersugárzók, neked nem a mért eredménnyekkel van a problémád, karaktere a sugárzódnak nem megfelelő.

(#184376) -KP- válasza python1 (#184375) üzenetére


-KP-
addikt

Nem feltétlen a centersugárzó vérzik el a férfihangon szvsz, hanem a center szub átmenet. Ha jól van összelőve a center és a szub meg kellene legyen a" férfi"hang.

(#184377) python1 válasza -KP- (#184376) üzenetére


python1
veterán

Lehet az is mèg problèma, akkor viszont 10 Hz- kènt emelnèm a váltásokat, nálam 100Hz a befutó.
De attól függetlenül a jelenlegi centersugárzómból jól érthető, dinamikus és a férfihangoknál sincs semmi anomália, annak ellenére, hogy MTM elrendezésű a jelenlegi kanapé szélességében szinte azonos a mért frekvencia.

[ Szerkesztve ]

(#184378) krx21 válasza Quetz (#184371) üzenetére


krx21
nagyúr

Az X3800H is kezeli az Auro3D-t…

(#184379) -KP- válasza Quetz (#184371) üzenetére


-KP-
addikt

Én sem értem, mert bedobok mégvalamit. Az újra eladhatóság és érték tartás sokkal jobb lesz a 3800-nál. Sokaknál a Dirac választóvonal lesz, főleg ha megkapja a 3800 is a Dirac Live Bass Controlt valamikor 2024-ben és utána valamikor 2025-ben az ART-ot.

[ Szerkesztve ]

(#184380) -KP- válasza ada19 (#184372) üzenetére


-KP-
addikt

Egyrészt gondolom a Klipschek 8 ohmos hangfalak, az Arendal meg 4 ohm. Ha nincs végfok és csak az avr-ről hajtod, ez is okozhat különbséget. 4 ohm jobban terheli az erősítőket. Bár a 4200W azért nem annyira gyenge. Szóvel lehet nem itt van a kutya elásva, hanem máshol. [link] Másrészt elég picik azok az Arendalok, én személy szerint a 80hz helyett egyből 100-nál kezdeném a kísérletezést. Szerintem ne add fel a kísérletezést, tudtommal 60 nap kipróbálási lehetőséged van.

[ Szerkesztve ]

(#184381) I'am Dony válasza ada19 (#184372) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a beszámolót, jó volt olvasni. Sajnálom, hogy nem vagy maximálisan elégedett. Nemrég amikor jött tőlük email a 1961 akcióról nagyon elgondolkodtam rajta én is és pont a centere miatt nem vágtam bele. Egyszerűen magasnak gondolom a 78 Hz es pontot. Valószinűnek tartom, hogy nálad is ez okoz problémát a szubbal történő illesztésnél. A megoldás talán az lehet, ha megpróbálod 100 Hz-en vagy felette vágni csak az meg más problémát vet majd fel. Remélem megoldódik, bár tudom vissza is küldheted.

(#184382) I'am Dony válasza I'am Dony (#184381) üzenetére


I'am Dony
őstag

Lejárt a szerk. elirtam a 78-at. 73 Hz.

(#184383) -KP- válasza I'am Dony (#184382) üzenetére


-KP-
addikt

Miért tartod magasnak a 73hz-et? Ezek kis dobozok, kis doboztérfogattal és ráadásul még zártak is. Szerintem teljesen rendben van. Plusz falra téve kapnak room gain-t is jócskán.

(#184384) I'am Dony válasza -KP- (#184383) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azért, mert alatta hirtelen, drasztikusan esik ami problémát okozhat ha a szűrő tipusa, meredeksége nem változtatható, a szubbal való összehangolás során. Így pedig sokszor muszáj jóval fentebb vágni. Másrészt az egy octavot sem lehet ez miatt egyebként nagyon sok doboznál tartani.

[ Szerkesztve ]

(#184385) ada19 válasza -KP- (#184380) üzenetére


ada19
senior tag

Igen, 60 nap aminél a felénél sem járok még, tehát mindenképp adok neki esélyt. A centeren kívül nagyon meg vagyok velük elégedve.

A 8 Ohm a Klipsch egy másik nagy hazugsága (az érzékenység mellet), Erin/Amir mérésekből kiderül hogy ezek 3 Ohm körülre is beesnek 150 és 400 Hz között, az Arendalok gyönyörűen hozzák a 4.4-5 körülit teljes tartományban. Egyébként pár filmet végignyomtunk már a szokásos hangerőmön, és egyszer sem kapcsolt le az AVR (2 140-es Be Quiet venti is hűti!!) tehát azt gondolom nem ezzel lesz gond.

#184381 I'am Dony: első tippre azt mondanám a 80-as váltás ideális (tesztek szerint is, valamint a Klipsch is ott volt), de ahogy írtam most épp szívok valamiért a REW méréssel, kikerüli az EQ APO-t pedig nem ASIO-ban van... Amint megoldódik mérek centert és kiderül.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#184386) python1 válasza ada19 (#184385) üzenetére


python1
veterán

Mérés nélkül is nyílvánvaló, hogy a 80Hz-s vágás neked nem jó, magasabbra kell tenni.
Egyébként sokan tévesen gondolják, hogy nagy hangsugárzók, és már abból adódóan alacsonyabban kell vágni a rendszert.
Nálam az LCR sugárzók 12"- osak a hátsók pedig 10"-os mélyközéppel vannak szerelve, de 100Hz vagy még magasabb vágással is teljesen rendben vannak, amennyiben nem kapcsolom be a 4 szubot, még így is brutális hangot képesek produkálni 100Hz-n is.

[ Szerkesztve ]

(#184387) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Denon X3800H. 2. zóna setup.

PapÍrforma szerint a 2. zónát HIGHT 1-re kell kötni. Viszont nekem úton van egy pár hangszóró amiből magassági hsz lesz. Tehát olyan 5.1.4 konfig, ahol nincs SURROUND BACK, csak surround, Így a HIGHT1 és HIGHT2 foglalt lenne...

Mennyire rugalmas a setup, át lehet konfigurálni?

Akkor a SURROUND BACK helyére kerülne valami magassági vagy éppen a 2. zóna ha lehetséges :)

(#184388) Rp526 válasza ada19 (#184385) üzenetére


Rp526
aktív tag

Engem egyszer ez szívatott meg. Tipp, hátha bejön: #182610

(#184389) Vikthor


Vikthor
nagyúr

na megvan mi a bibi... megint beszart az erősítője a mélyládámnak...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#184390) BBéci válasza Vikthor (#184389) üzenetére


BBéci
titán

Még garanciális?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#184391) Vikthor válasza BBéci (#184390) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Eléggé megijedtem pár napja, mert nem kicsit változott ennek a subnak az ára. 2018 november 30-án vettem, de ilyen hosszú garanciális időre nem emlékeztem/számítottam. Tegnap felhívtam a homemovie-t, ahol pont az vette fel a telefont, akivel évekkel ezelőtt egy hifishow-n találkoztam az SVS teremben (Sz. Zsolt) és roppant segítőkész módon állt a dologhoz akkor is és most is. Szóval megvettem akkor a subot és ment 2 hetet, mert beszart a hátsó panelje. Akkor volt az, hogy kaptam 2-3 hétig SB 16 Ultrát, hogy karácsonyra legyen mélyem, mikor mozizunk... :D Aztán 2019 január első hetében meg is érkezett amerikából a panel és jöttek kicserélni és elvinni a csere készüléket. Ez így működött egészen múlt hétig, mikor figyelmes lettem arra, hogy nem rengeti meg a tüdőmet meg a fotelokat, szobát, konkrétan hiányérzetem alakult ki. Ki be kapcsoltam, nem segített, ahogy a hangerő szabályozó sem tett különbséget. Erre felhívtam, ahogy írtam és mondja Zsolt, hogy 5 év van erre, ami ott kezdődik az esetemben, amikor a panelt kicserélték. Szóval nagy mákom van ezzel a dobozzal, mert így hirtelen nincs 1 millióm egy ilyet pótolni. Megtaláltam a levelezésünket, azt továbbítottam és következő hét végefelé várható, hogy jönnek és cserélik a panelt. :C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#184392) I'am Dony válasza Vikthor (#184391) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez a valódi ügyféltámogatás és korrekt garanciakezelés!

(#184393) devil-k válasza Vikthor (#184391) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szabó Zsolt tényleg egy korrekt arc a HomeMovie-tól. :K Amit meg te írsz az nem jófejség, hanem jogszabályi kötelezettség. :)

- mozi bolondéria -

(#184394) krx21 válasza devil-k (#184393) üzenetére


krx21
nagyúr

Milyen jogszabály kötelez helyszíni garanciára? :N
"jönnek és cserélik a panelt." :K

(#184395) ada19 válasza krx21 (#184394) üzenetére


ada19
senior tag

6. § (1) A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket – a járművek kivételével – az üzemeltetés helyén kell megjavítani.

Mégsenem

(#184396) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Mi az oka annak, hogy az MSO a REW ből exportált, 2 db. szub csak az MLP pozición mért, tehát össz. 2 db. mérését tévesen összegzi és az ez alapján kiszámolt görbéje, EQ-ja és késleltetési értekei is teljesen fals eredményt adnak? A mért görbe, 10-300 Hz, csak szub, a 2 db. szub megjelenik az MSO ban, ahogy az 1 mérési hely is. Az MSO alapból bead egy összegzésnek látszó görbét az MLP re, majd ha külön bekkatintom beadja a bal és jobb szub görbéjét is. Így látszik a 3 görbe, a számítás indítása elött.

(#184397) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Sziasztok!
Van egy pár Wharfedale Diamond 8.3-as hangfalam.
Kérdésem az lenne, hogy érdemes homokkal feltölteni?
Jelenleg tüskén ál de van 4csavar az alján, és azt olvastam ott lehet bele tölteni homokot. Mondjuk elég szük a keresztmetszete, de szerintem tölcsérrel meg tudom oldani. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Milyen homok mehet bele? Érdemes-e egyáltalán tenni bele homokot stb...
Köszönöm a válaszokat

(#184398) krx21 válasza ada19 (#184395) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, ezt nem tudtam…

(#184399) devil-k válasza krx21 (#184398) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért kellene tájékozódni, mielőtt gúnyosan okoskodsz.

- mozi bolondéria -

(#184400) krx21 válasza devil-k (#184399) üzenetére


krx21
nagyúr

Én feltettem egy kérdést… Semmilyen gúny nem volt benne…

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.