Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135551) Tibiajax válasza erahurka (#135549) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Átlagos háborús film
:DDD:DDD bocs, de ezt nem bírom máshogy már lereagálni...

belinho nekem azért volt más, sokkal nagyobb és maradandóbb élmény mint a Dunkirk, mert míg a Dunkirkből konkrétan nem emlékszek semmire, csak hogy egy csomó ideig gyülekeztek a parton, aztán jöttek repülök - amik igen, jól szóltak az imax-moziban -, aztán meg volt valami vizi-jelenet a végén, de már azt se tudom, miről szólt. és ennyi. de nagyvonalakban kb csak egy parton álló katonasereg képe jut eszembe arról a címről és semmi több. az utána következő napokban sem meg azóta sem jutott eszembe, hogy újra megnézzem, nem volt benne semmi maradandó.
ez a film annál sokkal több. oké, hogy egy lineáris cselekmény az egész csak, meg rövid cselekményidő, de sokkal komplexebb volt nekem, több helyszín, stb.. még így is, hogy alapból mindenki ezt hozza le negatívumként, hogy "alig történt benne valami' meg hogy 'nincs komoly forgatókönyv". miért, mi a tököm kéne? jellemfejlődés?? milliót láttunk már a 100éves filmtörténelemben, kutyát nem érdekel egy n+1. sokkal hosszabb, átfogóbb történeti sík, nagy fordulatok, több bombázó meg harci tank?? milliót láttunk már a 100éves filmtörténelemben, kutyát nem érdekel egy n+1. több gyilok?? ott a Ryan közlegény.. azt úgyse fogja semmi überelni.. én bármi máson kb ásítoznék csak ma már, mert mindent kiveséztek minden szinten a témában. talán ezért is halogatta, mert azt hittem én magam is, 'csak egy profin fényképezett átlagos háborús film', ami nélkül simán megvagyok még jó darabig..
de annyira pozitív csalódás volt..tech demo ide vagy oda. nekem annál több

(#135552) Miklós315 válasza Tibiajax (#135551) üzenetére


Miklós315
aktív tag

I. világháborúból: A dicsőség ösvényei és a Fegyverszünet Karácsonyra nem sokkal több időt (néhány napot) ölel fel, még csak nem is sokkal összetettebb a történetük sem, ám sokkal jobb karakterekkel (egyáltalán: megírt karakterekkel) bír, és (engem speciel) jobban berántott-nyomasztott-meghatott.
Ráadásul az 1917-nek az sem áll jól, hogy sík hülyének nézi a nézőt, amikor minden egyes olyan jelenetben, amikor pár lépés távolságból, zavaró tereptárgy nélkül, nyíl egyenesen lőnek a hősünkre, össze-vissza "ráng" a kamera, hogy ne legyen "direkt feltűnő", hogy izgalommentes kamu az egész.
Nem az a legfőbb baja, jogy "nincs forgatókönyv/történet", hanem, hogy ami van, az ilyen megúszós-alibi sunnyogás, mert "majd a hű-technikaaa elviszi a hátán, jóleszaznekik"... :((( ;)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#135553) gbors válasza mephi666 (#135550) üzenetére


gbors
nagyúr

Már nem emlékszem pontosan, mi volt a Gravity-ben a kontextus, de simán lehet olyan helyzet az űrben, hogy +1 felnőtt súlya problémát okoz - nagyobb tömeg felgyorsításához / lelassításához több energiát kell felhasználni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135554) gyimger válasza gbors (#135553) üzenetére


gyimger
őstag

Én is csak annyira emlékszek a filmből, hogy Bullock lebeg az űrben és közben lamentált másfél óráig. Ez és az Interstellar vettek le teljesen a sci-fi műfajról.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#135555) Tibiajax válasza Miklós315 (#135552) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem hibátlan az alkotás, nyilván.. nem is kapott tíz pontot, tőlem sem. talán pont a nüansznyi kis hibákért. igen, hogy nem találta el a német 10 lövésből se, érdekes volt.. bár aztán mégis volt azért valami..na mindegy.
nekem -bár észrevettem ezeket én is-, nem voltak ezek akkora hibák, hogy alig várjam h leírjam, mekkora kamu volt ez a techdemo.. inkább azt írtam le, hogy összességében így is élmény volt, és kész

(#135556) mephi666 válasza gbors (#135553) üzenetére


mephi666
nagyúr

de miért is? :) súlytalanság van és légüres tér... nincs légellenállás sem, amit le kellene küzdeni: egy focilabda, vagy egy 40tonnás kamion ugyanakkora sebességre történő felgyorsításához ugyanakkora energiát kellene befektetni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#135557) Miklós315 válasza Tibiajax (#135555) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nézd, volt egy félelmem, így nem is moziban néztem meg, ennek utólag annyiban örülök, hogy "nem támogattam ezt a blöfföt". Sajnálom viszont, hogy nem lett egy "új kedvenc", és itt jön az, hogy azért, mert ezek b-filmes terelések/megoldások (nem hiszem el, hogy nem tudtak volna valami "hihetőbb", ügyesebb történeti megoldást kitalálni ezen fordulatok helyett, amik így kirántottak és fejfogós nevetésre késztettek egy téttel bíró akciódráma közepén).
Ez egy megaszuperprodukció volt, és egy nagyon nem túltárgyalt időszakot/témát ragadott meg, így "haragszom" arra, hogy "beérték ilyen megúszós részletekkel", amikor a másik oldalon meg micsoda teljesítményt prezentáltak.
A Te élményedet ellopni nem akarom, nézd újra, leld benne örömöd, én csak "pipa" vagyok, és irigy, hogy ebből kimaradok (pl. a Midway - II. vh. repcsik, imádom - is gagyi lett :O )
:) :R

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#135558) tnt512 válasza mephi666 (#135556) üzenetére


tnt512
csendes tag

Tömeg azért van. Nagyobb tömeg felgyorsításához több energia kell.

(#135559) belinho válasza Tibiajax (#135551) üzenetére


belinho
senior tag

Kinek mi tetszik. Elolvastam a véleményedet és erre reagáltam.
Mondom nekem valahogy nem jött be, jobb volt mint a Dunkirk, de ugyanazzal a keserű szájízzel jöttem ki, mint akkor.
Ott van például a Harag (Fury), az nekem meg nagyon tetszett, lehet neked meg az nem.
Megnéztem anno az Életrevalókat, mert mindenki azt mondta, hogy mekkora film.
Nekem nagyon nem jött be, szabályosan idegesített az a film, soha többet nem nézném meg.

[ Szerkesztve ]

(#135560) Mik76 válasza Miklós315 (#135557) üzenetére


Mik76
senior tag

Nagyon kivancsiva tettetek.
Osszerakom a kis mozimat a kovetkezo egy honapban es meglessuk. Gondolom abban azert egyetertes van hogy kell neki a nagy vaszon. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#135561) Miklós315 válasza Mik76 (#135560) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A negatív hír ereje :D
Amúgy igen, nagyvászon-nagyhang, erre lett kiélezve.

"Szerintem."

(#135562) gbors válasza mephi666 (#135556) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogyis. Ahogy tnt512 is utal rá - a súlytalanság nem ugyanaz, mint a tömegtelenség. F = m*a, azaz ugyanazzal az erővel minél nagyobb tömeget gyorsítasz, annál kisebb lesz a gyorsulás.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135563) erahurka válasza Tibiajax (#135551) üzenetére


erahurka
félisten

Én meg csak azon tudok jókat mosolyogni, mikor a Volt egyszer egy Hollywoodot köpköditek.

Szerintem az 1917 egy tök átlagos háborús film, ahol megint egcsilliárd módon meghalhatna a főszereplő, de mégis megússza. Egy dolgot tud, hogy elrejtették a vágásokat. 2 óra tech demó. Hitchcock Kötele jobban tetszett hasonló megoldással.

(#135564) devil-k válasza erahurka (#135563) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Valóban egy átlagos film. Viszont a “vágás”, hangulat és operatőri játék vitte a prímet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#135565) shotika


shotika
őstag

[link]

Index: Sorra mondanak fel a fehér szinkronszínészek, akik nem fehér karaktereket játszanak

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#135566) Miklós315 válasza shotika (#135565) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Csepűrágók... :(

"Szerintem."

(#135567) OPiiPO válasza mephi666 (#135556) üzenetére


OPiiPO
addikt

kis esti olvasnivaló :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#135568) Pitterix válasza mephi666 (#135542) üzenetére


Pitterix
őstag

Savage Dog

Kíváncsivá tettél, ezért megnéztem.
Nos ez a film SA filmjei közül az egyik leggyengébb. Nem tudom, miért vállalta el, de nem kellett volna. Dupla Zsékat. :D

De majd bepróbálom ezt:

The Debt Collector

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#135569) perempe


perempe
addikt

Rolling Thunder (Mennydörgés, 1977)

megnéztem a fillmet, ami Tarantino egyik kedvence, és hathatott A menyasszony feketében volttal a Kill Bill-re. a Terrorbolygót is ennek köszönhetjük szerintem. Tommy Lee Jones még fiatal.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#135570) ígyvanferi válasza shotika (#135565) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Álszentek. Eddig gondolom nem zavarta őket, fel sem merült bennük, hogy más etnikumú karakternek adják a hangjukat.

És ahol ember adja egy lónak a hangját? A Horse Lives Matter mozgalom hol marad? Vagy amikor egy kisbabát felnőtt ember szinkronizál? Vagy amikor egy 11 éves fiút egy középkorú nő? Vagy stb...?

(#135571) radi8tor válasza ígyvanferi (#135570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eleve semmi értelme bőrszín alapján szegregálni. Amit most csinálnak, az kb pont az ami ellen harcoltak anno (feketéknek külön mellékhelysége volt, stb.) Ezzel szerintem nem megoldják a dolgot, hanem mélyítik.

⭐ Stella

(#135572) Pearce válasza ígyvanferi (#135570) üzenetére


Pearce
aktív tag

Csak elébe mennek, nehogy a BLM mozgalomnak ők legyenek a következő célpontjai.

(#135573) Viszlát válasza ígyvanferi (#135570) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem hinném, hogy álszentség, egyszerűen a világméretű jobbos (és szélsőjobbos) térnyerés az utóbbi években elkerülhetetlenül magában hordozta a "liberális" oldal fokozott tevékenységét is. Messze többről van itt szó mint egyetlen esemény hatásáról, minden hasonló hullámnál van egy kioldó történés, amitől átszakad a gát és az addig felgyülemlett dolgok berobbannak. A balosokon már jó ideje érezhető volt a tanácstalanság, nem igazán tudtak mit kezdeni az álkonzervatív jobboldali értékek politikai térnyerésével, az elmúlt 1-2 évtized legnagyobb akciója viszonylag hamar kimúlt, így most érthető módon megpróbálnak minél többet kihozni a kialakult helyzetből. Persze emiatt várható, hogy még többen tolódnak középről jobbra, sőt, ami igazán veszélyes az a szélsőségek felé tolódás, amire jön majd a még fokozottabb balos reakció, és így tovább, úgyhogy ennek az erősödő polarizáltságnak a kicsúcsosodása nem lesz egyszerű, vége meg talán soha...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#135574) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Symetria (Szimmetria)

Hangulatos, de a műfajt nem megváltó lengyel börtönfilm, melynek főhősét rablótámadásért előzetes letartóztatásba helyezik, így egy hatfős cellában próbál helyt állni, míg a tárgyalására vár.
A zene nyomasztó, jól működik. A képi világban nagy potenciál rejlett, de csak a kezdésnél "művészkedett", aztán beállt tv filmes szintre (így sem rossz, egész klausztrofób és lepattant). A színészek hozzák, amit kell, a történet pedig a már ismert tanulságokat nyújtja, elenyésző mértékben próbálva meg mélyebbre ásni.
A börtönfilmek kedvelőinek ajánlott, az újdonságokra vágyóknak talán kevésbé, de izgalmas egy lengyel megközelítést is tapasztalni. A szlengre (argóra) fogékonyaknak ideális.

#értékelés

"Szerintem."

(#135575) fant0mi válasza Pitterix (#135533) üzenetére


fant0mi
addikt

Will Ferrel-film. Ezzel joreszt mindent elmondtam. Egyszer agykikapcsolasnak, jegkremet majszolva jo volt. De semmit nem vesztettem volna, ha nem nezem meg.
Ja de. Az izlandi kepek csodalatosak, na. :)

(#135576) radi8tor válasza fant0mi (#135575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hihetetlen, hogy Rachel McAdams báját/hangját meg sem említed.

⭐ Stella

(#135577) Miklós315 válasza radi8tor (#135576) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hmm, a Wedding Crashersben csodálatos :B

"Szerintem."

(#135578) fant0mi válasza radi8tor (#135576) üzenetére


fant0mi
addikt

Igaz! O mindig ultracuki es tehetseges. Az About Time-ban nagy kedvencem volt.

[ Szerkesztve ]

(#135579) erahurka válasza radi8tor (#135576) üzenetére


erahurka
félisten

<3

(#135580) Viszlát válasza radi8tor (#135576) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyrészt nem az ő hangját lehetett hallani, nem néztem utána ki énekelt helyette, de a fellépéseken biztosan nem ő, durva volt a különbség a gyakorlásokon hallható saját hangjához képest.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#135581) radi8tor válasza Viszlát (#135580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Francba. :D
[link]
Csak egy zongorás jelenetben énekelt ő, a többit Molly Sandén énekelte.

⭐ Stella

(#135582) fant0mi válasza radi8tor (#135581) üzenetére


fant0mi
addikt

Jezus mi lesz itt, egy izlandi enekest egy sved szinkronizal? Remelem ezert is lesz bocsanatkeres. :(((

(#135583) lezso6 válasza shotika (#135565) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemár, a rasszista mindenüket. :W

Remélem Mike Henry (Cleveland Brown) mellett felmond a Family Guy alkotója is, hisz Briant egy igazi kutyának kéne szinkronizálnia. Meg Herbertet is egy igazi pedofilnak. Stb.

Itt a PH-n is fehér embereknek csak fehér arcképe lehessen!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#135584) cyberkind válasza lezso6 (#135583) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha másra nem, a sok szarságra jó (volt) a karantén. :D

Paranormal Cocktivity

(#135585) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Jexi (Túl okos telefon)

Teljesen agyament vígjáték, amely rengeteg forrásból merít (lop), de működik (sírva-nevetős "baromság" az egész). A Philip K. Dick Közvetlen értékesítés című novellájának, valamint a Her és a Fight Club szerelemgyerekének is tekinthető történet során az átlagosan mobilfüggő, magányosan esetlen főhőst "útjára tereli" új mobiljának Jexi nevű, túlbuzgó oprendszere.
A film politikailag inkorrekt, néhol vállalhatatlanul bárgyú, máskor meg kreatív/extrém módon vicces, de alapvetően felszínesen szórakoztató, klisés tanulságokkal fűszerezve. A zenék és a cast trendi, a képi világgal nincs gond, ahogy a színészekkel sem. Simán nézhető, élvezhető.

Egy picit mélyebben azt látjuk, hogy nagyszerűen ragadja meg a jelenkor tipikus jelenségeit: hazug (selfie-társadalom), netfüggő (totyogó kortól a sírig minden szituációban konstans a képernyőbe merült bamba tekintetek - soha nem fogom megszokni...), elmagányosodó (chaten virtuóz költők IRL kukazombik), értelmetlenül igavonó (munka-kritika) egyének terelgetett nyája (médiakritika/közösségi oldalak kritikája) vergődik az ismeretlen okok terhe alatt a meg nem lelt, de vágyott célok irányába araszolva.
A technológia lassan már önálló entitást és jogi személyiséget nyer, s a hőn áhított MI pozitív és negatív potenciálja lecsapódik a szűk játékidőben, és könnyed, felhőtlen szórakoztatás mellett felveti a lehetőséget, hogy elgondolkodjunk, van-e min változtatni a napi rutinunkon. Mindazonáltal pl. a Távkapcs mélyebbre tudott menni a drámai felhangok tudatosítása terén, így nem csak kritizált, hanem építő alternatívát is kínált, szemben a tárgyalt mű (már-már) nihilizmus-alternatívájával. Kate karakterének egész háttere pl. ezt a nihilt erősíti. Otthagyta a munkáját, vőlegényét, otthonát, és újrakezdte egy másik városban, ahol szintén csak várja a "csodát". Nem tudunk meg többet, mint ő: minden bizonytalan, minden csak lehetőség.
Mivel vígjátékként pompásan működik (a kreatív telefonszex mögötti "abszurd fonákság" miatt jár a pacsi), ezeket el tudom nézni neki, pláne, mert tényleg sok olyan apróságra is rámutat, amik szürreálissá teszik az életünket, ha leülünk, hogy két percig végiggondoljuk: pl. a zuhany alatti/WC közbeni szelfik esetében, ha nem a telefon - általunk uralni vágyott - kamerája, hanem egy/sok másik ember tekintete lesne, akkor is beengednénk e pillantásokat? A felhasználói feltételek elfogadása (egyébként áldilemma-problematika is) egy operációs rendszer vagy egy-egy app esetében - ahogy pl. a hitelszerződések esetében az apró betűs részek - mennyi felelősségvállalást követelnek meg az egyéntől, melyeket lazán hárítunk... Aztán meg jön a sírás, panaszkodás, kártérítési igény, "jogom van" duma, stb.... Szóval jó gondolatkezdeményező, de leginkább pihentető (szűk) másfél órát kap, aki leül elé. Bátran ajánlom, hajrá!

#értékelés

"Szerintem."

(#135586) hoffman_


hoffman_
nagyúr

The Room
(a 2003-as, ez fontos. igen, tényleg a 2003-as. igen, én sem hittem el.)
filmklub, eng

filmklubra hagyományosan én szoktam beszerezni a filmet, így a felirat csekknél mindig látok egy-egy jelenettöredéket, ami prognosztizál dolgokat. itt meg sem néztem az IMDb 3.7-et, csak ezen ellenőrzés után lett gyanús a film és kerestem rá tudatosan. akkor még nem tudtam, hogy ez a mű micsoda ikon, csak szimplán azt hittem, hogy a választó valamiért a világ legsz*rabb ZS filmjével akar minket szivatni. felvezetésnek elég volt annyi, hogy ez fogja megadni a kontraszt-skála negatív végpontját a többi filmhez, amit valaha láttunk, vagy látni fogunk... nos, mindamellett, hogy ez konkrétan igaz, ennél ez azért sokkal több, mind kiderült. valóban egy kritikán alul film, minden, de tényleg minden szempontból, ellenben mint élmény, sokak számára esszenciális. ez a Wiseau egy igazán furcsa jelenség lehet a kis világunkban, szinte hihetetlen, hogy ez nem egy polgárpukkasztás, hanem tényleg az ő víziója. hogy mennyire bűnrossz a film? a lehető legteljesebb mértékében. ajánlom-e megtekintésre, elejétől a végéig? határozottan. a szexjelenet(ek)re, a zöldháttérre és a filmzenére nem térek ki, ennek ki-ki járjon utána maga.

The Disaster Artist
1080p, eng

tavaly került elém a cím, felírtam és azóta se néztem meg. nem is sejtettem, hogy mekkora szerencse volt ez, mivel a Room nélkül nem sok értelmét látom a megtekintésnek. azzal együtt egy csokorban viszont egészen egyedi élmény. egyrészt látszik benne Franco-ék irdatlan munkája, hogy a mögöttes tartalmat, a lehetőségeikhez mérten elénk tárják, másrészt a Franco tesók és közülök is James elképesztően kiemelkedő játéka. parádés, amit Wiseau-val csinált, a film végi cut scene-k csak hab a tortán. ezt a két filmet együtt semmiképp nem hagynám le a bakancslistámról, mert párjukat ritkítják. filmértéke, legalábbis az elsőnek csekély (konvergál a nullához), de tényleg egy ritka, mókás anomália.

***

álljon itt néhány adat és tény, ha valaki nem akarná megtekinteni fentieket, vagy csak szimplán kíváncsi és türelmetlen. szerintem oltári történet :)

- a film büdzséje 2003-ban átlépte a 6 millió dollárt. ennek keretet adnék pár címmel, ami abban az évben ennél kisebb költségvetéssel forgott: A Ravasz, az Agy és két füstölő puskacső; Memento; Bronson; Donnie Darko,
- a bevétel 1800 dollár volt cserébe,
- egyetlen moziban játszották,
- Tommy két hétig műsoron tartatta, hogy nevezhető legyen Oscar-ra,
- és ezek fényében természetesen nevezte is,
- Wiseau származása, kora és vagyonának eredete néhány évvel ezelőttig ismeretlen volt média és rajongótábor számára

további funfact: a "The Room" 2003-as premierje június 27-én volt. teljesen, tökéletesen véletlenül a filmklubos vetítésen ezen film választását sikerült szintén június 27-re szervezni. véletlenek márpedig nincsenek :D

#értékelés

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#135587) erahurka válasza hoffman_ (#135586) üzenetére


erahurka
félisten

"Wiseau származása, kora és vagyonának eredete néhány évvel ezelőttig ismeretlen volt média és rajongótábor számára"

Tehát már ismert? Tudsz linket dobni? A Disaster Artistban csak találgattak (a könyvben).

(#135588) hoffman_ válasza erahurka (#135587) üzenetére


hoffman_
nagyúr

annyira nem ástam bele magam, csak egy gyors wikipédia ellenrőzést tartottam. ott alapvetően csak a könyvre hivatkoznak, így annak megadtam a kort és a származást. elvileg kitér ugye a vagyonra is, de hát az nagyon billeg... szóval azon kívül nem nagyon van más, erre utaltam csak. érdekes sztori :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#135589) gyimger válasza erahurka (#135587) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem rémlett egy olyan eset is, hogy a mester perelt dokumentumfilmeseket ezen adatok nyilvánosságra hozása miatt is. Meg is van:

"A személyiségi jogokra vonatkozó követeléseket is visszautasították, a születési név, hely és dátum ugyanis nyilvánosan elérhető információk. Paul Schabas bíró szerint lehet, hogy Wiseau érzékeny ezen adatok megjelentetésére, mivel sokat dolgozott a személyét övező titokzatosságon, de felfedésük egyáltalán nem értelmezhető "kimagasló fenyegetésként"."

Oda a varázs :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#135590) gyuromoj


gyuromoj
veterán

X-Men Cast Reunites to Celebrate Everyday Superheroes | Global Goal: Unite for Our Future :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#135591) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Robot kapta egy hollywoodi film főszerepét

Mekkora durci lesz, ha elviszi az Oscart is :D

"Szerintem."

(#135592) gbors válasza Miklós315 (#135591) üzenetére


gbors
nagyúr

Ellenkezoleg. Akkor lesz durci, ha nem - az a robotok hatranyos megkulonboztetese lesz ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135593) Vertigo18 válasza gbors (#135592) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Robot lives matter!!!" ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#135594) Pitterix


Pitterix
őstag

Eliminators

2016-os Scott Adkins-féle rettenet. Megnéztem, de hamar elfelejtem. Szokásos klisés bunyós film. Egy-két jó verekedéssel, gyenge színészi játékkal.

5/10

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#135596) mephi666 válasza Pitterix (#135594) üzenetére


mephi666
nagyúr

en ma a debt collector-t neztem: a 2 foszereplo karakter jo volt a filmben es ez egy atlag feletti mozi tole :K a sztori kiszamithatoan csavaros, de egynek elmegy

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#135597) gyuromoj válasza oriic (#135595) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kicsivel előtted már hoztam, de senki nem ugrott rá. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#135598) KISDUCK válasza oriic (#135595) üzenetére


KISDUCK
addikt

Halle Berry-t első ránézésre fehér hippi csajnak néztem, mellesleg elég jól tartja magát, de néhány színészt eléggé megviselt az idő vasfoga. Liev Schreiber nagyon durva, meg olyan táskásak a szemei, mintha a restiből jött volna egy bunyó után.

gyurmoj:

most nézem eggyikre se ugrott senki, szóval még se jó ide a meme :DD

[ Szerkesztve ]

(#135599) oriic válasza gyuromoj (#135597) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bocsánat, valószínűleg átsiklottam felette. :W

Live-Die-Respawn

(#135600) gyuromoj válasza KISDUCK (#135598) üzenetére


gyuromoj
veterán

:DD :C

oriic
Oda se neki. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.