Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Winner_hun válasza kaller1 (#8399) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néztem én is mert ugyan ilyenem van, de inkább nem érdekel, mert csak sima cd-t viszi:( Legalábbis kép alapján ugyan ilyen van nekem is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8402) gaborbol válasza Winner_hun (#8401) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak sima cd-t tud, mp3-mat meg hirbol sem ismeri, ha 15-ert elmegy (2850 Ft) mar elegedett leszek, meg szerintem az is aki ennyiert elviszi,mert szinte zsir uj, karcmentes kinezetre, es szepen szol is, csak nem fert be a buzi saturn-ba...

De itt a kovetkezo aldozat, ennel mar adtam meg minimal arat, ennyiert vihetik :)

[link]

(#8403) Winner_hun válasza gaborbol (#8402) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, agyalok is rajta még mindig:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8404) kem


kem
addikt

Én is gondolkodom rajta hogy felegyem-e a Teac erősítőmet, de nem tudom,h elvinné-e valaki annyiért amennyit szeretnék érte kapni. Újonnan ~200Font. Egyébként a szeméttelepen találtam, de semmi baja :C

Viszont egy Inverterem lesz eladó, mert nem az volt a baja a notinak amit hoztak javíttatni:((( Egyébként elég jól belejöttem az ebayezésbe:D Pár napja lecsaptam egy 6600GT-re mert arra pont jó a hűtőblokkom. Pár Font volt csak:U.

Köszi!

(#8405) gaborbol válasza kem (#8404) üzenetére


gaborbol
őstag

Az se rossz :)

Probald meg aztan kiderul.Itt meg most is eleg nagy erdeklodes van a muszaki cuccokra.

Nekem csak egy hibatlan, karcmentes, samsung full hd-s dvd lejatszom van ingyen elvihetobol :P

Lehet gond lesz a melohelyen januar kornyeken, ha csak nem esik be egy nagyobb megrendeles.Vettem 1 honapja egy erositot meg 1 par hangfalat, amire gyerekkorom ota vagytam,itt meglett, most ugy nez ki jobb lenne ha mennenek. Amit lehet megprobalok penze tenni, aztan ha megmarad a melo legalabb lesz penz utazni....

[ Szerkesztve ]

(#8406) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Vásároltam ebayen 102$-ért egy napszemüveget. UPSP priority mail opciót kértem (15$), USA-ból jön a cucc. Két kérdésem lenne:
-számíthatok vámra, ill. mit kell tennem, hogy ne számítsak?
-mikor érkezik meg kb. a cucc (tapasztalatok alapján)?

Kösz!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8407) 8nemesis8 válasza Veron (#8406) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem most First Class érkezett meg 4nap alatt, holott az lassabb.
Pár nap alatt megjön.
22euró felett elvileg már áfát külön rá kell fizetned, ahhoz hogy ne keljen, meg kell kérni az eladót, hogy kisebb összeget írjon a csomagra és kész.

(#8408) DJTJ válasza Veron (#8406) üzenetére


DJTJ
tag

az ebay-en kereskedő eladók többsége soha nem írja rá a valódi értéket,hiszen tudják, hogy egyes országokban elég szigorú a vámkezelés, nekem több mint 200 csomag közül egy sem volt amelyiken az eredeti ár lett volna,és nem 1 eladótól vettem már:)

szerintem 99,9% hogy nem fogják meg, főleg egy szemüveget aminek még súly sincs:)

(#8409) Veron válasza 8nemesis8 (#8407) üzenetére


Veron
őstag

akkor feleslegesen kértem priorityt? :(
megkértem, hogy ajándékként adja fel. ez jó megoldás?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8410) 8nemesis8 válasza Veron (#8409) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát nem felsleg , mert garantáltan hamar id3ér, a first class máskor nekem 2hét volt, de 20adikai ünnep miatt lehetett.
Igen jó megoldás, de főként a rá írt értéket nézik szerintem a vámon.

(#8411) Veron válasza 8nemesis8 (#8410) üzenetére


Veron
őstag

akkor jó. kicsit aggódom, hogy ne legyen baja a lencséknek vagy ilyesmi. még nem adta fel a srác (legalább nem jelzi az ebayen) pedig 1 nap alatt kellett volna postára adnia.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8412) koxx válasza Veron (#8409) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem felesleges a priority, a 1st class mail sima légiposta, semmi biztosítás vagy tracking míg a pm mindkettőt tartalmazza. A vám meg elég lutri, mikor milyen kedve van a vámosnak, szúrópróba szerűen kiveheti. Ha magas érték van ráírva akkor számíthatsz rá, hogy bekérik a paypal számlát.

[ Szerkesztve ]

(#8413) 8nemesis8 válasza Veron (#8411) üzenetére


8nemesis8
veterán

Biztosan dobozba rakta, vagy ilyesmi, ha nem kezdő tutira figyelt ezekre.
Általában akik specializálódva vannak, mint mondjuk egy szemüveg kereskedő ilyenekre figyelnek.

(#8414) Veron válasza 8nemesis8 (#8413) üzenetére


Veron
őstag

ez kimondottan szemüveg-kereskedő, és csak 72 eladása volt. reméljük...!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8415) Veron válasza Veron (#8414) üzenetére


Veron
őstag

a NEM kimaradt, szóval NEM kimondottan az,

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8416) 8nemesis8 válasza Veron (#8414) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát reméld a legjobbakat, az tényleg nem valami sok eladás, de ha bármi rosszul sül el, akkor még mindig vissza tudod igényelni a pénzed.

(#8417) Veron válasza 8nemesis8 (#8416) üzenetére


Veron
őstag

ez igaz, csak ha vissza kell postáznom, akkor bukok 10 ropit. egyébként 100%-os feedbackje van, de csak 72 db.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8418) 8nemesis8 válasza Veron (#8417) üzenetére


8nemesis8
veterán

miért buknál 10 ropit?
Ilyen sok volt a szállítás vagy mi?
Ha feladod külföldre pár ezresből megvan, 2-3max ha jól emlékszem, vagy téglát vettél? :DDD
Egyébként szerintem a szállítást simán rá lehetne terhelni ilyen esetben az eladóra. De ezt nem tudom, hogyan is működik pontosan.

(#8419) Veron válasza 8nemesis8 (#8418) üzenetére


Veron
őstag

ahogy nézegettem neten 10e Ft körül van USA-ba a szállítás. lehet elnéztem valamit, de a Postánál ennyit láttam.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8420) 8nemesis8 válasza Veron (#8419) üzenetére


8nemesis8
veterán

2.oldalon levél.
Gondolom nem nehezebb fél kg-nál dobozzal, mindennel együtt és akkor 1700FT.

(#8421) Veron válasza 8nemesis8 (#8420) üzenetére


Veron
őstag

valóban. és levélként gond nélkül fel tudom adni USA-ba?! ez jó!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8422) 8nemesis8 válasza Veron (#8421) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gond nélkül?
Ez alatt mit értesz?Postán kérdezd meg esetleg, ami még kellhet mellé a nemzetközi postakész boríték, bár ezt nem tudom, hogy kötelező e?

(#8423) Veron válasza 8nemesis8 (#8422) üzenetére


Veron
őstag

azt, hogy nem kötnek-e bele, hogy nem levél. :)
egyébként még mindig nem adta fel a srác a szajrét, pedig 1 napon belül ígérte. most tartunk 3-nál. kezdek nagyon aggódni.
nem akarok pattogni neki, mert mi van ha megharagszik, aztán megtapossa a cuccot vagy mittomén. :) azért lehet rákérdezek ma.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8424) 8nemesis8 válasza Veron (#8423) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem simán kérdezz rá, általában 1 max 2napon belül fel szokták adni a cuccot.
Egyébként kétlem, hogy baj lenne, hogy levél vagy sem, mivel egy bizonyos súlyhatárig levélnek számít a kisebb csomag is.
Ha megtapossa, azzal ő jár szarul ha vissza kell fizetnie.

(#8425) tucsok.


tucsok.
senior tag

Srácok elnéztem egy leírást, és megvettem egy terméket egy némettől., kifizettem becsületesen. Mit lehet tenni ha mégsem kérem a terméket?

Várom segítő válaszaitokat. :R

"So say we all"

(#8426) 8nemesis8 válasza tucsok. (#8425) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!
Az eladónak írd meg, hogy sajnálod, de elnézted. Nekem volt, hogy érvénytelenített egy leütésemet.
Illetve kérdezed előtte meg, hogy pénzt fizet e vissza?
Mást nagyon nem tudsz tenni szerintem.

(#8427) tucsok. válasza 8nemesis8 (#8426) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szia! írt a német, szerintem visszaküldené a pénzt de nem tudja, hogy hogy kell. tudsz segíteni? vagy valaki tudja, hogy kell ezt indítania az eladónak?
üdv

"So say we all"

(#8428) 8nemesis8 válasza tucsok. (#8427) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt én sem tudom, esetleg külön paypalnál próbálja neked címezni eleve. Nem adtam még el, így sajnos nem tudom milyen utólagos lehetőségek vannak a visszafizetésre.

(#8429) tucsok.


tucsok.
senior tag

A német refund-olta a pénzemet a paypal-on már látom mennyi napon belül kapom meg számlámra?

Mit kell csinálni az ebayen, mert most azt írja ki, hogy nem fizettem ki a terméket?

"So say we all"

(#8430) 8nemesis8 válasza tucsok. (#8429) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ebayen tud indítani az eladó egy visszavonást, amit neked jóvá kell hagyni, ami ezután érvényét veszti.
Kérd még meg erre, hogy vonja vissza.

(#8431) taifun válasza tucsok. (#8429) üzenetére


taifun
csendes tag

Szia,

jártam én is hasonlóan. Kb 2 hét volt mire visszakerült a pénzem a számlámra. Sajnos pár ezer forintal kevesebb :( .

Türelem :) !

[ Szerkesztve ]

(#8432) ollie válasza taifun (#8431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A refund-nál nem lehet kevesebb a pénz. Az szerintem csak simán visszaküldés volt, aminél az árfolyamváltozások és a konverziók miatt lehetett különbség.

***

(#8433) taifun válasza ollie (#8432) üzenetére


taifun
csendes tag

Refund volt. Lehet azért volt a különbség, mert fizetéskor nem PayPal árfolyamot használtam hanem bankit. PayPal pedig USD-t utalt a számlámra, amit a bank az aznapi árfolyamon válott át, ami akkor 6FT-al kevesebb volt...

Bár az én hülyeségem miatt kellet törölni az aukciót, nem bánom ezt a veszteséget :) !

(#8434) 1010 válasza taifun (#8433) üzenetére


1010
őstag

a refund egy nagy k*s velunk ahol meg ft van nem euro

barcsak mar kulfoldon laknek es nem kene koszos ebay el veszodni

[ Szerkesztve ]

(#8435) DemonDani válasza 1010 (#8434) üzenetére


DemonDani
addikt

Miért abba az országbe költöznél ahol minden a legolcsóbb a boltokban? :W

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8436) 8nemesis8 válasza 1010 (#8434) üzenetére


8nemesis8
veterán

nem kene koszos ebay el veszodni

Mi bajod van az ebayyal?
Nekem egyedül a forint árfolyamával van bajom. Ha megint erősöd és olyan 150 körül lenne a dollár, nem lenne gond, illetve hát ugye a szállítás táma, nehezebb dolgoknál.
Ha külföldön laknék szerintem ugyanígy használnám az ebayt.

(#8437) Veron válasza 8nemesis8 (#8436) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
A 31-én kifizetett szemüvegem tegnap adta fel az eladó, holott 1 napon belül ígérte (Seller ships within 1 day after receiving cleared payment). Tegnap kértem tőle a tracking numbert, de nem adta oda -eddig. Most még idegesebb kezdek lenni, mint eddig.
Öreg rókák, mondjátok meg mit lehet tenni ilyen esetben! Nem vagyok nyugodt. Priority mailt kértem, erre csak 4 nappal később adja fel, és úgy kell rákérdezni nála, hogy mi van?! :(((

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8438) 8nemesis8 válasza Veron (#8437) üzenetére


8nemesis8
veterán

Priorityvel nem kell sokat várnod, ha tényleg feladta.
Írj neki üzenetet szerintem, hogy le tudd checkolni, hogy tényleg feladta e!!
Szerintem ha meg is kapod, nem tuti, hogy pozitív feedbacket kap majd tőled :D

Egyébként az ilyen nagyon dühítő tényleg.

(#8439) Veron válasza 8nemesis8 (#8438) üzenetére


Veron
őstag

megkérdeztem tőle rendkívül udvariasan, hogy van-e vmi baj, hogy csak most tudta feladni, és tudok-e segíteni vmiben. nem az a baj, hogy késik a cucc, hanem kételkedem benne, hogy jó lesz mivel nem power seller az arc (de 100%-os). egy szemüveg meg kényes dolog.
a legutóbbi feddbackjében írták, hogy nem pontosan azt kapták ami le volt írva, cserébe megtérítette a kifizetett ár egy részét. ez azért korrekt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8440) 8nemesis8 válasza Veron (#8439) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát ha nem azt küldi, amit ígér vagyis veszel, akkor szerintem ez a legkevesebb, hogy korrigálja árban.
Attól ,hogy még nem power seller, szerintem az 1nap feladási határidőhöz igazán tarthatja magát, bár lehet elment nyaralni és nem gondolta, hogy addig vesznek.

(#8441) Veron válasza 8nemesis8 (#8440) üzenetére


Veron
őstag

elnézést kért, és megadta a tracking numbert. tudtok segíteni abban, hogyan kell nyomon követni a csomagom? gondoltam, hogy az usps.com oldalom a "Track & confirm" menüben tudom, de ott azt írja, hogy " There is no record of this item". Ennyire nem lehetek béna! Másképp kell ezt csinálni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8442) Winner_hun válasza Veron (#8441) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy kell. Viszont USPS-nél nem feltétlen a valóság van kiírva, van, hogy azt írja hogy Amerikában van még a csomag, közben már meg is érkezett..:) Esetleg nézd meg a posta.hu-n is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8443) Veron válasza Winner_hun (#8442) üzenetére


Veron
őstag

az (még) nem ismeri. le tudom ellenőrizni ha megérkezett, hogy priority mailként adta-e fel, vagy 1st classként? rajta lesz egy cimke? mert ha átvert akkor mérges leszek!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8444) Winner_hun válasza Veron (#8443) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt passzolom, sose néztem ezeket a csomagoláson:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8445) koxx válasza Veron (#8443) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1st classnak nincs trackingje, de ezt már vagy 100x leírtuk a topicban
a "There is no record of this item" viszont gáz, akkor írja ha az adott trackingen nincs ilyen csomag

[ Szerkesztve ]

(#8446) Veron válasza koxx (#8445) üzenetére


Veron
őstag

tudom, hogy a 1st classnak nincs, ezért kérdezem, hogy ilyenkor mi van. szerintem is para.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8447) 8nemesis8 válasza Veron (#8446) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát most, vagy nem adta fel priorityval, hanem first classal adta fel azért nem találod az adatbázisban.
Esetleg a rosszabb, ha egyáltalán semmit nem adott fel.

(#8448) Veron válasza 8nemesis8 (#8447) üzenetére


Veron
őstag

azt mondta ne aggodjak,nem jelenik meg egybol az adatbazisban. de hetfon utanajar.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8449) Veron válasza 8nemesis8 (#8447) üzenetére


Veron
őstag

softy 2x kuldtem el.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8450) 8nemesis8 válasza Veron (#8449) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha legalább kommunikál veled az 1jó jel, ha csalni akarna, talán már nem is tudnád vele tartani a kapcsolatot, reméld a legjobbakat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.