Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) dany27


dany27
őstag

Egy valami lemaradt: Szerintetek mért van hogy egy csomó parfümös nem küldi ki europába a cuccát?? Mert ahogy most nézem egy csomó oda írja hogy We don't ship or sell to Europe as well as Germany!! Buyer from these countries please do "not" bid!!

Sorry a két hsz-ért de lejárt a szerkesztési idő limit.

Kössz mégegyszer

(#8902) 8nemesis8 válasza dany27 (#8900) üzenetére


8nemesis8
veterán

Honnan rendelnéd?
Szerintem kockázatos, nagyon sok a hamisítvány.
Volt is itt róla szó korábban.
De várd meg mások véleményét, még parfümöt nem vettem külföldről.

(#8903) dany27 válasza 8nemesis8 (#8902) üzenetére


dany27
őstag

háth lenne egy jó aminek van 22E feedbackje 99,5%os. De ez írja: We don't ship or sell to Europe as well as Germany!! Buyer from these countries please do "not" bid!!

Szóval ez kilőve mivel ő nem hoz EU-ba úgy mint még sokan mások, így lehet nem lesz belőle semmi se mert mindegyik akinek kb ennyi van szóval elég sok az nem hoz Eropába csak tudnám mért.... De ahhoz képest simán kiírja h 15,95$ a szállítás M.O.-ra.
Aki meg hozna annak meg allig van tán 300 pozitív feedbackje..

kössz

(#8904) userZ válasza dany27 (#8903) üzenetére


userZ
tag

Nem akarlak elbizonytalanítani, de én a parfümökkel kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok. Tavaj vettem boltban, a Douglasban, eredeti csomagolásút, sorszám matricásat horriblis áron, amiről naívan azt feltételeztem megleszek vele elégedve. Nagyot kellett csalódnom, a boltban kitett teszternek a nyomába sem ér, vizezett vacak lötty az egész... Pár éve rendeltem netről is ócsóért, na annak már a csomagolásán le lehetett venni hogy hamisítvány, mondanom sem kell ami a tégelyben volt azt kb. egyszer fújtam magamra aztán ment a kukába. Én ezek után csakis bolti teszterért adnék ki pénzt ha lehetne szerezni valahogy...

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#8905) dany27 válasza userZ (#8904) üzenetére


dany27
őstag

Nehogy azt mond má azé hogy douglasba hamis parfümöket árulnak! Én is vettem ott már jó párat! Akkor elárulnád nekem hogy hol vegyek ??
Am tegyük fel h douglasba vizezett szar az összes, nah akkor ha legalább olyan ez mint az akkor nekem az tökéletes mert legalább nem 14E-t adok érte hanem csak 8at. Itt most nem az 1 pár ezer forintosra kell gondolni h annyira olcsó lenne ebayen mert ha annyi lenne akkor én is szkeptikus lennék.

[ Szerkesztve ]

(#8906) userZ válasza dany27 (#8905) üzenetére


userZ
tag

Én csak a saját tapasztalatomat írtam le...hasonlíts össze egy bolti tesztert egy díszcsomagolttal. Én megtettem, a teszterből egy spricc a csuklómra ami egész nap megcsapta az orrom, még zuhanyzás után is éreztem azt a kellemes iallatot. Ezen felbuzdúlva vettem meg az eredeti díszcsomagoltat, amiből 4-5 spricc és érdekes alig érzem 1-2 óra után...
Ha rendelsz akkor a tégelyen keress termék sorszámot, akkor az nagy valószínűséggel olyan lesz mint amiket boltban árulnak. Nekem pénzt mindenesetre csak megbízható forrásból számrazó teszter ér meg ezek után.

Stop the Earth, I want to get off!

(#8907) dany27 válasza userZ (#8906) üzenetére


dany27
őstag

jó csak arról akartam meggyőződni kapok-e olyant mint amilyen a boltban a dobozban van! Amúgy ebbe tényleg lehet valami mert multkor haver vett egy parfümöt douglasba és kapott mellé armani black code illatmintát ajándékba és annak kegyetlen töméyn illata volt még jóval később is éreztem magamon!

Am a tégelyen a sroszám az pontosan mit jelent?? MErt ennyiből hamison is lehetne nem ?
Ez az egy fajta parfümökön ugyan az vagy változik?? Mert még megvan a tégelye annak amilyet szeretnék és azon az van h 7229.

[ Szerkesztve ]

(#8908) userZ válasza dany27 (#8907) üzenetére


userZ
tag

Én is kaptam illatmintát a parfüm mellé, mondanom se kell, annak volt megfelelő az intenzitása és nem a 15k-s díszcsomagoltnak :(
Szerintem ezek egyedi product number azonosítók, így minden terméknek elvileg más számmal kell rendelkeznie. A netről rendelt löttynek csak a dobozán volt, a tégelyén semmi. A Douglasos parfümömnek a dobozán is és a tégelyen is ugyanaz szám van. Ezzel kapcsolatban ennyit tudok mondani. :)

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#8909) dany27 válasza userZ (#8908) üzenetére


dany27
őstag

kössz!
Kis help kéne: We don't ship or sell to Europe as well as Germany!! Buyer from these countries please do "not" bid!!

Ezt tudtommal azt jelenti h mi nem szállítunk Európába úgy mint németország. Szóval ezekből az országokból kérjük ne vásároljanak.

De csak úgy kiváncsiság képpen ráírtam a csávóra mivel ships to-nál meg írja hogy Europa és ott is tudom választani magyarországot ahol megmutatja h mennyi lenne a szállítás.

Nah és rövidesen jött is a válasz amiben azt írta h tudja küldeni magyarországra
Standard Flat Rate-be 15,95$ míg Priority Mailba: 34,95$
De érdekes mert a terméknél meg csak USPS van és ott a priorítyhoz 21,95$ ír és standard flat nincs is csak USPS frist class ami 15,95$.

Most akkor ez hogyva mégse úgy küldi ahogy oda van írva?? :F

Am ez lenne a termék(ne nézzetek, nem nekem lesz hanem tesómnak): [link]

[ Szerkesztve ]

(#8910) mhorvat válasza dany27 (#8909) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez marha érdekes. Nem tudom, miért lehet választani akkor az európai országokat is Shipping-nél, ráadásul konkrét díjszabás vonatkozik rájuk. Főleg, hogy mondta is, hogy szállít. Szerintem kérdezz rá nála, hogy akkor talán kinn felejtett szöveg az a Disclaimer rész?

(#8911) 8nemesis8 válasza dany27 (#8909) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát szerintem is írj neki, lehet, hogy utólag írta bele a hirdetésbe ,hogy ide nem küld, nem értem miért nem módosította a küldési tulajdonságokat.
Személyesen a tuti, írsz neki, úgyis gyorsan szoktak válaszolni, hogy akkor MO-ra küld e vajon?

(#8912) mhorvat válasza 8nemesis8 (#8911) üzenetére


mhorvat
senior tag

Írt már neki és válaszolt is, hogy küld MO-ra. Ezért kéne azt megkérdezni, hogy akkor az mi? Csak mellesleg persze, mert akkor nyilván küld ide is.

Közben pedig megjött az első pozitív feedback, szép lufikkal gratulált az eBay. :D

Még egyszer köszönöm a segítségeket!

(#8913) 8nemesis8 válasza mhorvat (#8912) üzenetére


8nemesis8
veterán

Eladás részről, volt meg az első pozitív?

(#8914) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kellene egy kis segítség :)

Vettem az ebayről egy számológépet, Angliából.
Az eladónak 17ezer értékelése van és 99.8%-os.De nem magamnak kellett hanem a vidéki ismerősömnek, leütöttem, pay now-ra nyomtam rögtön, átálítottam a postázási címet (a Change gombbal) rányomtam a továbbra, aztán a paypal oldalra küldött ott is megnéztem hogy jó e a cím, kifizettem.
Erre ma a postás hozzám hozta az árut :((( :(
Megnéztem az ebayen a fizetési adatokat, és a helyes cím volt ott, szóval nem az enyém.
Erre mellékelt a csomaghoz számlát is, és azon a Sent to mezőnél az én nevem és címem van.
Most akkor ki hibázott? :O

[ Szerkesztve ]

(#8915) ludsimon válasza Fancy-boy (#8914) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak érdeklődésképp, milyen gép, és mennyibe volt?

Megérte?

undefined

(#8916) Fancy-boy válasza ludsimon (#8915) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem PC, csak egy nagyon okos kalkultátor :R

(#8917) 8nemesis8 válasza Fancy-boy (#8914) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha nem a te címed volt ott, akkor hogyan küldhette arra?
Megnézte az ebayből?
Szerintem lehetséges, hogy akkor eladó részéről történt hiba.

(#8918) horvathd válasza Fancy-boy (#8914) üzenetére


horvathd
aktív tag

Sok eladó már nem az eBaynél, hanem az PayPalnál szereplő címre küldi az árut, de ezt általában jelezni szokták a termékleírásban.

"The Kid just rages for a while."

(#8919) Fancy-boy válasza horvathd (#8918) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, de a paypal os fizetésnél át lehet állítani a címet,
és amikor kifizettem, nekik szerintem azt az üzenetet küldik el, amit én is látok a végén.

Ahol le van írva hogy kifizettem, címem, meg részletesen hogy mennyi a postaköltség+termék ára stb...

Meg egyébként is akkor ezek szerint csak a saját címemre vehetek dolgokat?Mert az elég furcsán jönne ki.

(#8920) Fancy-boy válasza 8nemesis8 (#8917) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát ebayben benne vannak az adataim.
Szóval lehet.De mivel lehet változtatni címet és én éltem vele, szerintem mindent jól csináltam.

(#8921) mhorvat válasza 8nemesis8 (#8913) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem, mint vevő. :B

Kis németes segítség kéne, bár ha jól dolgozott a szótár, akkor ez nem szállít, csak Németországba:

http://cgi.ebay.de/BLACKRIVER-RIPTAPE-super-extra-smooth-BERLINWOOD_W0QQitemZ370277251958QQcmdZViewItemQQptZDE_Skateboarding?hash=item56363e7b76

Ugye?

Havernak lenne, csak ő sem tud németül. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8922) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ezt írta nekem az eladó, valaki tud jól angolul? :R köszi

SO, AS LONG AS YOU CHANGE THE EBAY ADDRESS IMMEDIATELY YOU BUY, IT WILL BE CORRECT. OCCASIONALLY WE MAY PRINT WITHIN 30 SECONDS OF YOU BUYING, WHETHER PAID OR NOT, IF WE ARE DOING A PRINT RUN AT THE TIME. I SUSPECT THIS IS WHAT HAPPENED WITH THIS ONE. MANY APOLOGIES, BUT THIS IS REALLY NOT OUR FAULT. Geoff

(#8923) Fancy-boy válasza mhorvat (#8921) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Rosszul látod:

(Europa)

Vorkasse und Paypal

versichertes Paket

16,00 Euro

[ Szerkesztve ]

(#8924) mammutí1


mammutí1
csendes tag

Hello!

Kis segítség kellene,újfent.
A kérdésem hasonló mint múltkor:Canadából rendelnék egy master replicas relikviát.
kb 40x20x20 as csomag lenne,kb3-4 kg.

Nos a shipping(Small Packets-el) már 110 dolcsi.
Huh... Borsos. Normális ez így?

Illetve milyen kiadások lesznek még(vagy kellenek) az áru+szállítási díjon kívül? Biztonság?

A másik kérdésem,csináltam paypalt,regisztráltam. Most meg kell várnom azt a négyjegyű kódot amit a számlához csatolnak,azt a paypal accountomba beírom a megfelelő helyre és azután rakhatok pénzt a paypal számlámra?

Bocs kezdő vagyok,valamint pénzről van szó inkább tutira megyek. Így is félek h átcsesznek,bár az eladónak jó arányai vannak.

Köszi!

(#8925) mhorvat válasza Fancy-boy (#8923) üzenetére


mhorvat
senior tag

Értem, köszönöm, ez elkerülte a figyelmem, mert a Shipping and Payment részbe nem rakta be így kereken. Még egyszer köszi! :K

(#8926) horvathd válasza Fancy-boy (#8922) üzenetére


horvathd
aktív tag

@Fancy-boy:
Azt akarhatja mondani (pár határozószó híján), hogy ha a vásárlás előtt (közben, után (?)) azonnal változtatod meg a címedet, akkor minden rendben lesz. Néha már a vásárlás után, de még a fizetés előtt, 30 másodpercen belül kinyomtatják a megrendelést. Szerinte a te esetedben is ez történhetett. Nagyon sajnálja, de ez nem az ő hibájuk.

@mammut1:
110 dollár reális ár lehet. DHL-lel egy haszonló csomag szállítása 45000 Ft-ba kerülne, így egy sima postai csomag kerülhet 110 dollárba.

Elvileg majd vámot és áfát kell majd fizetni, az ár és postaköltség összegére (!). Ekkora csomag valószínűleg nem kerüli el a vámosok figyelmét.

A PayPal használatához bankkártyát kell, hozzáadni, nem bankszámlát (de nem baj ha ez is van), kódot majd csak ekkor kapsz. Utalni nem kell, közvetlenül tudják a kártyát terhelni. Ha nincs interneten használható bankkártyád, akkor nem kell kódra várni, a TOP UP menü alatt le van írva hogyan lehet utalni a PayPal egyenlegedre, amit, később használhatsz vásárlásra. További részletek a PayPal topicban.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#8927) dany27 válasza mhorvat (#8910) üzenetére


dany27
őstag

írtam és azt írja h tudja küldeni Magyarországra. De nem értem pedig az tuti azt jelenti szentem h nem küldeni, nah mind1. Meg is írta h mennyi és annyi amit kiad a termék oldalán.
Szerintetek mivel hozassam USPS First Class mail vagy priority mail??
6$ közte a különbség. Egy 31 dolláros dologról lenne szó. Tudom hogy az utóbbi gyorsabb és ott van biztosítás és tracking number. Előre is köszi!

(#8928) mhorvat válasza dany27 (#8927) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ahogy gondolod. Nekem a First Class is teljesen jó volt, 1 hét alatt itt volt.

(#8929) dany27 válasza mhorvat (#8928) üzenetére


dany27
őstag

jah csak ott se tracking number se biztosítás. Így ha valami buzi postás lenyulná a cumómat még utánna se tudnék kérdezni h hol is van. Míg a priority-nél van tracking...
14 munka napot írt a First classra és 10-12 munkanapot a Priorityre.
Am neked szerencség volt hogy egy hét altt megkaptad! ;)
Szerintem lesz a drágább ez életem második ebayes rendelése, még kicsit parázok :))

[ Szerkesztve ]

(#8930) horvathd válasza dany27 (#8929) üzenetére


horvathd
aktív tag

És miért nem rendeled meg Magyarországról. Rengeteg online parfüméria van, ahol kb. ugyanannyiba kerül, mint az eBayről postaköltséggel.

Pl.: [link], fizetni meg utánvéttel lehet, úgyhogy veszteség nem ér, ha a futár/posta elhagyja.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#8931) dany27 válasza horvathd (#8930) üzenetére


dany27
őstag

ezen én is gondolkodtam. De míg ebayen ott a feedback mondjuk 20E pozitív azért így nem hiszem h hamisat árulna mert akkor nem adna ennyi ember pozitív vissza jelzést szerintem.

Míg ilyen parfümériát akárki csinálhat és kimegy józsefvárosra s meg veszi bagoért és utánna meg eladja. Vagy ha tudsz olyan ami fix hogy jó, esetleg rendeltél már akkor azt megköszönném!

(#8932) horvathd válasza dany27 (#8931) üzenetére


horvathd
aktív tag

Máshonnan már rendeltem egy parfümöt ajándékba és azzal nem volt probléma. Egyébként nem látom, hogy ha USA-ban lehet az ajánlott bolt ár feléért nyereséggel valódi terméket eladni, akkor Magyarországon miért ne lehetne.
Azért azt ne felejtsd el, hogy az ilyen online boltok mögött kis cégek/egyéni vállalkozók vannak, így ha hamisított termékekről lenne szó, akkor lehetne a megfelelő fogyasztóvédelmi szervekhez fordulni.
Illetve jogodban áll 8 napon belül indoklás nélkül elállni a vásárlástól, ilyenkor csak a visszajuttatás költségét kell állnod.

"The Kid just rages for a while."

(#8933) dany27 válasza horvathd (#8932) üzenetére


dany27
őstag

mondjuk ebbe van valami! Most találtam épp egyet ami mogott egy román cég áll.
Köszz a tippet szerintem lesz a magyar cucc! Ebayra meg marad az oakley szemcsi! Abban verhetetlen! Abból jött már össz vissz 3 db+1 ray ban ezekkel eddig nem volt gond!
Igaz ezt még haverral hozattam amíg nekem nem volt lehetőségem venni ott!
Ray ban kb 16ba megállt szállítással együtt míg itthol boltba 32E-ért akarta adni a nő!
Rendes optikából jött a dolog mintha itthol vettük volna. Szemüveg javításként álcázva :DD

[ Szerkesztve ]

(#8934) Fancy-boy válasza horvathd (#8926) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm szépen a fordítást, hát pedig szerintem az ő saruk, minek kapkodnak ennyire?Nem igaz már :O

(#8935) ludsimon


ludsimon
veterán

Tudtok nekem ajánlani ruhás cikkeket áruló felhasználót az ebay-en, ami minőségre is jó, és jó árban is árul?

undefined

(#8936) orkester


orkester
senior tag

Most törölgetem a régi leveleim és még 3 hete írta egy kínai eladó, hogy a kínai posta fejlesztés alatt áll, így a csomagszállításban késések lehetnek. Már legalább értem miért nem jön a csomagom. :( Úgyhogy aki Kínából rendel, készüljön erre.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8937) ludsimon válasza orkester (#8936) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi az infót!
Akkor valószínű ez az oka a késéseknek.

undefined

(#8938) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma érkezett meg hozzám az Október 16-i feladással indított registered airmail-ként volt feladva, Hong Kong-ból! Ez gyors volt!
Eddig minden 3 hét alatt ért ide, ez most kivételes volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8939) kaller1 válasza orkester (#8936) üzenetére


kaller1
veterán

Na én meg jól lepontoztam a kis kínait,mikor 1 hónapon túl jött a csomag... :DDD

.::> <::.

(#8940) ludsimon válasza kaller1 (#8939) üzenetére


ludsimon
veterán

Negatív?

Melyik eladót?

undefined

(#8941) dany27 válasza ludsimon (#8938) üzenetére


dany27
őstag

nekem jött még nyáron cucc hong kongból ami kerek egy hét alatt ide ért postára adási időtől számítva ha beleveszem azt is hogy mikor vettem akkor meg nyolc nap!!!

Ehhez képest 15-én rendeltem megint és eddig ez még nem ért ide... Akkor úgy nézz ki hogy ez normális. Vagy nem?? Mondjuk volt közte egy ünnep is lehet ezért is csúszik! Nem nagy érték vámon nem hiszem hogy fennt akad egy pár dolláros cucc az egész!

De viszont hnap rendelek cuccot USPS Priority Mailel! Erre kiváncsi leszek hogy ez mennyi idő alatt ér ide! 52$ lesz postával együtt! Szerintetek VÁMos bácsinak szemet szúr??

[ Szerkesztve ]

(#8942) ludsimon válasza dany27 (#8941) üzenetére


ludsimon
veterán

Itt a válasz, hogy mostanában miért ilyen lassú.

undefined

(#8943) Akiii válasza kaller1 (#8939) üzenetére


Akiii
tag

Ha időben feladta akkor mi értelme lepontozni? Az már csak a hongkongi postától fugg, hogy mikor kapod meg. En eddig 1szer adtam negativot akkor amikor mas szinu dolgokat kuldott mint amiben megallapodtunk..

(#8944) dany27 válasza ludsimon (#8942) üzenetére


dany27
őstag

Kössz! Szerinted 52$ átmegy még a vámon?? Már ha ennyit ír rá az eladó, Priority Mailel fog jönni, postával együtt ennyi!

(#8945) kaller1 válasza ludsimon (#8940) üzenetére


kaller1
veterán

Negatívot csak akkor adok,ha nagy gubanc van,aminek a rendezése számomra nem jó.Mondjuk a papírzacsiba ömlesztett cuccot nem jó szemmel néztem... :U
Az eladó most mindegy,az ilyenektől nincs több vásárlás akár milyen 99+ -os eladó.

Akiii nem adhatok neki 5 csillagos very quickly értékelést ha 1 hónapon túl ér ide,vagy szted igen?
Ja,volt már olyan is,hogy fizetés után 8 nappal tette postára az eladó,na az ilyen is mehet a fenébe... :W

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#8946) ludsimon válasza kaller1 (#8945) üzenetére


ludsimon
veterán

Én se szoktam negatívot osztogatni, legfeljebb semlegeset, de azt is csak akkor, ha nem felel meg, beszélek vele e-mailen, lerendezzük és általában ennyi.

Jut eszembe, a fotós topicba ha van kedved rakhatnál egy sorozatot, mert nagyon megállt a topic, és mindig ugyan azok pakolnak fel.
Te amúgy is remekül fényképezel!!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8947) kaller1 válasza ludsimon (#8946) üzenetére


kaller1
veterán

Ja,mostanában nem fotóztam,mert a jó időnek is vége,meg az SE telóimat is kipusztítottam itthonról,és gyengébb gépekkel nem szívesen próbálkoznék...Mondjuk van itt egy KU990,ki kellene próbálni hogy mit tud... :U

.::> <::.

(#8948) ludsimon válasza kaller1 (#8947) üzenetére


ludsimon
veterán

Kíváncsi vagyok rá, de csak ha majd lesz hozzá kedved. :U

undefined

(#8949) 8nemesis8 válasza dany27 (#8941) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én is 15dikén rendeltem, de még nem jött meg:(

(#8950) 8nemesis8 válasza kaller1 (#8939) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem sem feltétlen érdemes ezért negatívot, ha időben feladta normálisan.
Akkor ez nem az ő hibája. :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.