Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Van itt olyan aki már fizetett vmi ebayes cuccért vámot+áfát? Az hogy történik :U ? Kiküldik mennyi, fizetsz, és továbbküldik a postával az árut? Vagy még intézkedni kell utána, hogy eljusson hozzád (ha mondjuk nem pesti vagy)?

P*L****

(#8352) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Mekkora forgalomtól kell figyelni arra, hogy ne legyen gond APEHal?
Tehát mondjuk ha megrendelek mondjuk havi 10-15ezer értékben vagy eladok, ebből még nem lehet gond ugye?

(#8353) Flashcash válasza attika89 (#8345) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt nézd meg a trackinget, mert ez pontosabb adatokat ad a magyar oldalról. [link]
Ez a saját csomagom, ami átment a vámon. EC949938194US

[ Szerkesztve ]

(#8354) attika89 válasza Flashcash (#8353) üzenetére


attika89
senior tag

Tudom, nézem mind a kettőt, az usps-t és a posta oldalát is ("Bejövő küldemény vámkezelve"), az a kérdés, hogy számíthatok-e még vámos levélre , vagy csak postázzák és nincs plusz költségem :U

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8355) Flashcash válasza attika89 (#8354) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A vámkezelve nem azt jelzi, hogy biztosan vámmentes. Ha bekerül a vámba akkor egy napon belül lesz róla egy bejegyzés mert tárolásra kerül.
Ha nem akkor pedig olyan tracking lesz, hogy átkerült a helyi postára kézbesítésre.

Pontosan mit rendeltél és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#8356) attika89 válasza Flashcash (#8355) üzenetére


attika89
senior tag

Egy Cowon S9 mp3-at postával együtt $318-ért USA-ból. Ezért is lennék meglépődve, ha nem kéne áfát fizetnem...
USPS tracing

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8357) Flashcash válasza attika89 (#8356) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor az teljes mértékben az eladótól függ, amerikaiaknál ritka az aki meghamisítja a vámárúnyilatkozatot. De én már találkoztam több powersellerrel aki így tett, egyszerűen azért mert más országban sokkal szigorúbb illetve lassabb a vám, ő pedig pörgetni akarja az üzletét.
##
Igen előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#8358) attika89 válasza Flashcash (#8357) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8359) batorpeti


batorpeti
tag

Lenne még egy kérdésem ebayel kapcsolatban. Ha rendelek valamit ebayről és paypallal fizetek de a termék mondjuk törötten vagy hibásan érkezik meg akkor hogyan bizonyítom be a paypalnak hogy nem én törtem össze vagy nem én tettem tönkre?

(#8360) Flashcash válasza attika89 (#8358) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

tails039 az eladó? Nála úgy látom, hogy sok európai vásárlója van, lehet, hogy nem valós vámárúnyilatkozatokkal küld.

(#8361) attika89 válasza Flashcash (#8360) üzenetére


attika89
senior tag

igen ő az, de nála én usps expresszért fizettem és priority-vel küldte ezért nem lesz "thax for very fast shipping", de ha nem kellene áfát fizetnem, akkor no complain!!!

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8362) 8nemesis8 válasza attika89 (#8361) üzenetére


8nemesis8
veterán

22euros csomagtól elvileg már kell fizetni, hacsak nem írt rá kisebbet és ajándékként tűntette fel mondjuk.

(#8363) Winner_hun válasza 8nemesis8 (#8352) üzenetére


Winner_hun
félisten

200 ezer forintnyi éves jövedelem (azaz haszon) felett kell adózni

ui: a hozzászóláshoz tartozó hír: Az APEH rászáll a neten kereskedőkre

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8364) 8nemesis8 válasza Winner_hun (#8363) üzenetére


8nemesis8
veterán

Rendben köszönöm szépen. :R

(#8365) attika89


attika89
senior tag

Megjött a csomagom ma reggel 9 előtt valamivel!
A csomagom ajándékként lett megjelölve, az értéknek pedig $45 írt a feladó, ezért nem kellett adót fizetnem így megmaradt 20e Ft-om :C
Hozzáteszem a csomag nem volt nagy és meglehetősen könnyű is volt!!!

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8366) batorpeti


batorpeti
tag

Erre valaki?

(#8367) samgar válasza batorpeti (#8359) üzenetére


samgar
őstag

Gondolom sehogy. Éppen most szívtam meg. Vettem egy Nokia 8800-át és úgy néz ki mikrofonszalag hibás, asszem 100 euro. Ma megkaptam és vihettem is be szervizbe. Még nem szedték szét de nagy valoszinüséggel ez a baja, vagy esetleg mikrofon, akkor szerencsém van. Most futhatok a pénzem után. Én sem tudom még kihez forduljak és hogyan. Annyi talán a szerencsém hogy paypalon keresztül fizettem.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#8368) 1010 válasza samgar (#8367) üzenetére


1010
őstag

Hat nem kell a penzed utan futni de gondolom nyelvtudas 0.Mert ha lenne tudnad hogy aki paypalon fizet annak sok gondja nem lesz
Megyitsz egy dispute ot ott leirod mi a baj,valaszol az elado aztan ha nem akar fizetni vagy nem jon ossze amit akarsz akkor csinalsz belole cliamet,es dont a paypal.
tenyszruen ird le mit tortent es ennyi

[ Szerkesztve ]

(#8369) samgar válasza 1010 (#8368) üzenetére


samgar
őstag

Nyelvtudás nulla jahm, sajnos :F De köszönöm, valakit biztos találok aki segít a fordításban.

Oppo Find X5 PRO

(#8370) 1010 válasza samgar (#8369) üzenetére


1010
őstag

vanra kb 40napod

kerhetsz partial refundot ha itthon sikerul megjavitani a keszuleket

visszakapod a javitas arat azt akartam mondani,es olyat keress aki ismeri paypal rendszeret ilyen ugyben lehetoleg :U

[ Szerkesztve ]

(#8371) icons


icons
addikt

Hello!

Milyen szállítóktól kell félni, eddig kettővel találkoztam: USPS First Class Mail International, illetve Other Int'l Shipping (see description). Utóbbi kétszer drágább, de jobb is?
Illetve vajon ha valakitől két cipőt rendelek, akkor rajta múlik, hogy a kiszállítás mennyi lesz, vagy ez nem az eladótól függ? (tehát súly határra fizetsz, vagy csomagméretre, vagy mire)

Illetve lehet olyat, hogy a licitálási időt valaki lecsökkenti? Mert vannak cuccai, amik 5nap múlva járnak le, és van, ami 21 nap múlva, tehát lehet, hogy a kettő között csinál egy ugrást, vagy akkor inkább hullámokban adja el a termékeket?

ja, és a feedback. a pontoknál mennyinek kell lennie, hogy meg lehessen bízni az eladóban? (hogy lehessen sejteni, hogy nem átverős típus)

(#8372) batorpeti válasza 1010 (#8368) üzenetére


batorpeti
tag

Van esély rá hogy egyáltalán elhiszi a paypal amit leírok? Mert gondolom az eladó nem fogja bevallani hogy hibásan küldte.
Egyébként a paypalnak miért éri meg működni? Miből van neki haszna ennyi ügyintézés mellett?

Samgar:
Az nem semmi! Nyelvtudás nélkül ebayen vásárolni. Ettől függetlenül remélem hogy visszakapod a pénzed. Légy szíves ha jutottál valamire ez ügyben akkor írd már meg ide, mert engem is érdekelne hogy ilyen esetekben mit tesz a paypal. Még soha nem vásároltam ebayen és addig nem is akarok míg nem látom ezeket a dolgokat tisztán.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8373) Winner_hun válasza batorpeti (#8372) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aki fogadja a pénzt, azt a fogadott összegtől függően lehúzzák, abból van pénzük;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8374) batorpeti válasza Winner_hun (#8373) üzenetére


batorpeti
tag

Aha... Így már világos. :DD És kb mennyivel húzzák le az eladót?

(#8375) Winner_hun válasza batorpeti (#8374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valahol le van írva a PayPal oldalán..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8376) 1010 válasza batorpeti (#8372) üzenetére


1010
őstag

van ra esely,mert ha arrol van szo meg szakertoket is bevonnak persze ha valaki olyan szerencsetlen hogy meg a sajat igazat se tudja bizonyitani(nem magyarul) azzal nem lehet mit tenni,(egyszer valaki kapott egy hamis iphonet es a paypal nem hitte el hogy az hamis ,mar kinjaba irt is valami amcsi netes oldlank olyan mint az erna, hogy irjak meg a paypal nak ez miert nem iphone. :)) )/talan mert nincs apple serial szama,nincs benne wifi stb/ tenyek
a papyalt/nem akarok megserteni senkit/ de nemcsak a kispenzu emberek hasnzaljak,
most gondold el veszel egy autot vagyhazat,es mennyivel egyszerubb igy kifizetni mint felve kp val menni ide oda,es ha jol tudom jobban megeri ezt hasznalni mert olcsobb mint egy nemzetkozi bank atutalas,es azonnal megkapod a penzt,azon kivul sok netes cegnek is ezen kersztul fizecc,nem csak ez ebaynek,es onnan is szednek jutalekot

[ Szerkesztve ]

(#8377) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Elso probalkozasom megvolt ebay-en.
[link]

Felraktam egy sony cd-s autoradiot, $0.98-ert, egy tag rakott ra 1 centet, aztan 1 masik tag meg par centet , most $1.04-en all a dolog. Ma kaptam egy emailt a masodik tagtol,hogy toroljem a licitjet mert anyagi gondjai vannak, es nem tudja kifizetni :DDD
Most, ha torlom a licitjet es visszaall az egesz $0.98-ra es a maradek 3 napban senki nem rak ra, akkor van e lehetoseg barmit tenni,hogy ne $0.98-ert vigyek el?
Fentartott arat nem adtam meg, ugyan ez a cucc $40 korul szokott elmenni.Ha mar 15 felett menne el azzal is megelegednek, csak ne 1 dolcsiert :)
Irjatok plz ide, vagy privatba.
Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#8378) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Ha el akarok valamit adni, hogyan tudom külföldre a lehető legolcsóbban küldeni, esetlegesen ingyenesen?
Mi a teendő ilyenkor?

(#8379) Winner_hun válasza 8nemesis8 (#8378) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ingyen? Mégis hogy? Bemész a postára és megkéred hogy ingyen dolgozzanak?:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8380) 8nemesis8 válasza Winner_hun (#8379) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem nem erre gondoltam.
Hanem, hogy amikor én free shippinggel veszek, azt ők hogyan oldják meg?
Gondolom fizetnek érte, az érdekelt, hogyan lehet megoldani!?
Remélem így már érthető.

(#8381) PoLizei válasza 8nemesis8 (#8380) üzenetére


PoLizei
aktív tag

A postán a feladó fizeti a díjat, tehát ha free shippinget ígértél, nincs semmi különösebb dolgod. Ha a vevőre terheled a költséget, akkor előbb tájékozódnod kell, mennyibe fog kerülni, tájékoztatni róla a licitálókat, és a rendszerrel hozzáadatni az eladási árhoz.

P*L****

(#8382) 1010 válasza gaborbol (#8377) üzenetére


1010
őstag

hat jo nagy marhasagot csinaltal,meg kellet volna adni lict lepcsot,es minimal arat amitol indul a lcit,ja es ha annyiert nyeri meg valaki oda kell adni neki
vagy torold az aukciot most meg

(#8383) Winner_hun válasza 8nemesis8 (#8380) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beleteszi a termék árába, vagy ha olcsó tételről van szó akkor az ingyenes szállítás miatt gondolja, hogy esetleg többet veszel tőle és akkor neki már jobban megéri;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8384) 8nemesis8 válasza Winner_hun (#8383) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem. Bár van ahol kétlem mivel elég sok fixáras termék van 1dollár körül és ingyenes küldéssel.
Úgy gondoltam valami szerződést vett postától, ami mondjuk x darab terméket ingyenesen elszállítanak világszerte.

(#8385) 8nemesis8 válasza PoLizei (#8381) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerinted magyar postánál érdemes ezt nézni vagy tudsz esetleg valami jobbat olcsóbbat?

(#8386) PoLizei válasza 8nemesis8 (#8385) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Sajnos konkrét tanácsot nem tudok adni. Nézz körül itt:futarszolgalat.lap.hu:

P*L****

(#8387) 8nemesis8 válasza PoLizei (#8386) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Sajnos nem nagyon találtam olcsó módot tengeren túli küldésre, magyar postánál 10K fölött lenne :D
Ha valaki tud mégis valami olcsóbb módot, kérem írjátok be!

(#8388) kem válasza gaborbol (#8377) üzenetére


kem
addikt

Akinek komolyan kell azok úgyis az utolsó 1-2 percben meg 9mp környékén licitálnak nagyobbakat. Senki nem veri föl az árat az elején, kivéve ha valaki pont olyat keres és annyit ad érte amennyit ér.

Köszi!

(#8389) horvathd válasza 8nemesis8 (#8387) üzenetére


horvathd
aktív tag

A legtöbb olcsó árut nem csomagként, hanem levélként, ami kevesebbe kerül, de max. 2 kg lehet így feladni. A magyar posta díjszabásának kivonata ([link]) alapján sokat lehet így spórolni, különösen ha könnyű az áru.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#8390) 8nemesis8 válasza horvathd (#8389) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igazad van, hirtelen csak csomagban gondolkoztam, pedig itthon mindig így küldöm az eladott kisebb cuccokat.

(#8391) 1010 válasza kem (#8388) üzenetére


1010
őstag

en mindig folverem az arat
nem tudok varni,az sitennek kell 7napig izgulni,dontsuk mar az elejen kinek van penze valojaban :DDD

(#8392) kem válasza 1010 (#8391) üzenetére


kem
addikt

Nekem meg általában nincs pénzem:D Ha mégis van akkor nem licitálok, hanem veszek olyat ami fix áras.

Köszi!

(#8393) gaborbol válasza 1010 (#8382) üzenetére


gaborbol
őstag

Licitlepcsot nem is lattam, minimalarat meg tenyleg elbaftam :)
Mondjuk foldhoz nem vag a dolog, van 2 nagyobb erteku cucc amit el kell majd adnom sajna,ezt inkabb csak tapasztalatnak szantam.
Felraktam egy videokareszt probakeppen, annal mar adtam meg minimalarat, arra mar raktak is.

Tenyleg, jut eszembe nem akartok egy olcso cd-s autoradiot? :DDD
Levenni mar nem fogom csak rak ra meg valaki...

[ Szerkesztve ]

(#8394) 1010 válasza kem (#8392) üzenetére


1010
őstag

multkor
kb felert ment el egy noti liciten mint buy it now on

ja nem is valami 100£ fontert a masik meg 300ert
ehhhh :DDD

gaborbol
meg kezdo vagy,nem tudhatod hogy altalaban az ilyeneknel az utolso masodpercekben
verik ra az arat ami altlaban megeri neked is,
altalaban programokat hasznalank,nekem is van

[ Szerkesztve ]

(#8395) 8nemesis8 válasza 1010 (#8394) üzenetére


8nemesis8
veterán

Milyen progit?
Linket vagy nevet tudnál adni?

(#8396) 1010 válasza 8nemesis8 (#8395) üzenetére


1010
őstag

Myibay eBay Bid Sniper win re

osx re
http://www.jbidwatcher.com/

nekem ez van muxik rendesen,biztos sokan csodalkoznak nezik az orat
aztan 3...2...you outbid.... :DDD hello

[ Szerkesztve ]

(#8397) 8nemesis8 válasza 1010 (#8396) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tegnap gyorsan kellett egy progi találtam is, elég jó Bid-o-matic és ráadásul magyar is :)
Jó kis progi csak sajnos lecsúsztam 4tized dollárral az árról :D

(#8398) kem válasza 1010 (#8396) üzenetére


kem
addikt

;]

Köszi!

(#8399) kaller1 válasza gaborbol (#8377) üzenetére


kaller1
veterán

Magyarhonba nem is postázol? Akkor én majd ne is licitáljak rá? :DDD De ha gondolod,szívesen felverhetem az árát... ;] :DD

.::> <::.

(#8400) gaborbol válasza kaller1 (#8399) üzenetére


gaborbol
őstag

Posta horro arban van kb 15k lenne.
De ha tenyleg erdekel es nem surgos legkesobb marciusban felesegem megy haza, akkor ingyen elviszi, vagy esetleg baratok is mennek haza ev vegen esetleg ok is el tudnak vinni.

privat is ment :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.