Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) horvathd válasza dave93 (#8050) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én is most vettem először, úgyhogy friss az élmény. Lehet hogy azért olcsó, mert a postázás árának egy része úgyis benne van a termék árában, neked pedig a Magyarországra szállítás többletköltségét számolják fel.
A követés szerintem nagyban függ attól, hogy a szállító cég/posta alapszolgáltatása ez, vagy külön díjat számít fel. Legjobb ha megkérdezed, az eladót, de ahogy a különböző blogokon olvashattuk, a követett csomagok, Magyarországra érve követhetetlenné válnak, és el is tűnhetnek.
Ha "Buy it now"-val leütötted, akkor jön a lehetőség a fizetésre: "Pay now". Ha most fizetsz, akkor átvisz a PayPal oldalára, ahol belépve látod miért és mennyit fizetsz, ha leokézod, már meg is terhelik a kártyádat, és kész is a fizetés.
A címedet pedig az eBay rendszeréből megkapja az eladó, így azt külön meg sem kell adod.
Ami pedig a szállítási költségbeli eltérést illeti, azzal nem tudom mi, lesz az eBay szerintem a 2,4$-t fogja számlázni, a különbözetet pedig nem tudom, hogyan tudod megkapni.

"The Kid just rages for a while."

(#8052) dave93 válasza horvathd (#8051) üzenetére


dave93
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :R

(#8053) Zozzant


Zozzant
addikt

Most kaptam egy usb-s bluetooth adaptert Hong Kong-ból, 1 centis vacak, 2.5$-t fizettem, ingyen postával, a borítékon 3$-os bélyeg:) Még ő fizetett:) :F Ezen vajon mi a buli neki?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8054) Markgx10 válasza Zozzant (#8053) üzenetére


Markgx10
őstag

Én is vásároltam múltkor a vaterán a fiamnak egy Bionicle-t, 1ft-os licit volt, rajtam kívül nem volt senki, kért az eladó hölgy átutalni 200ft-ot postaköltségre és mikor megérkezett, elsőbbségi ajánlva szinte másnap, akkor néztem, hogy ő 320ft-ot fizetett érte. jó üzlet lehetett :D

Egyébként pár éve vásárolgatok én is az ebay-en és most volt a második furább vásárlásom (az egyik egy óra volt, amit free shipping-el hirdettek és az eladó feladta felületi, legolcsóbb, leglassabb postával így a tengerentúlról megérkezett 6 hét alatt :D), a másik, a jelenlegi meg szinén a fiamnak egy nagyon nagyon ritka Bionicle, már régen nem lehet kapni, különleges kiadás stb. és találtam egyet egy angol tulajnál (16000+ visszajelzés, 99,6% pozitív), mindig kutattam ez után, 1 évig nem volt 1db sem ilyen sem az ebay.com-on, sem az ebay.de-n, meg is vettem azonnal, aztán eltelt 3 hét és írtam egy levelet, hogy hát nem jött meg. A válasz volt az érdekes (tegnap kaptam), hogy biztos elveszett a postán, mert 2 hete feladták, de ne aggódjak, holnap FELAD EGY MÁSIKAT :Y :D és egy héten belül itt lesz. Szóval abból a nagyon ritka darabból, amihez oda volt írva, hogy csakis ez az egyetlen példány van, abból felad gyorsan egy másikat. :Y A hülye meg én vagyok :D Most már nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ebből :U :D Csak a 16.000 pozitív visszajelzés miatt nem aggódom nagyon :D

(#8055) Stanley-B. válasza Zozzant (#8053) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az inkább hongkongi dollár lesz és ha megnézed az árfolyamokat, akkor látod, hogy egy ilyesmi cuccon is keresnek, az más kérdés, hogy mennyit...

[ Szerkesztve ]

(#8056) geribody válasza Lee83 (#8019) üzenetére


geribody
csendes tag

Szia!
Akkor megyek sorba mert úgy könnyebben tudok válaszolni
1.Nem
2.Németország EU tagállam így nincs se illeték se vám,annyiért veszed amennyiért ki van írva+szállítás
3.Regisztrálj a Paypal-en ha van dombornyomott kártyád(kb.3nap amig verifikálnak=ellenőríznek),és ha leütötted a terméket menj tovább a PAY opcióval,így a rendszer automatikusan átirányít a paypal beléptető oldalára,ott belépsz és minden adatot látni fogsz a vásárlásodról,és jóváhagyod az összeget az eladó másnap fogadja és kész.
PAYPAL segítség :
http://magyar-paypal-regisztracio.blogspot.com/2007/12/paypal-regisztracio.html
4.Előre fizetsz,nincs utánvét.
5.Euroban fizetsz németben ált.
6.Kérdezd meg az eladót(ha nem tudsz németül kattincs ide www.webforditas.hu (ezért még sokan szeretni fognak:)
Remélem tudtam segíteni!
üdv
Geri

(#8057) Zozzant válasza Stanley-B. (#8055) üzenetére


Zozzant
addikt

Azt mondod HKD 3 a postaköltség AirMail HongKong-ból? Az elég kemény, ha így van, 70 valahány forint:) USD 3-at jobban el tudnám képzelni. Ha mégis 70 forint akkor a magyar királyi monnyon le!

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#8058) Stanley-B. válasza Zozzant (#8057) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Azt tudtam mindig is, hogy egy boríték feladása nagyon olcsó, de azt én sem gondoltam volna régebben hogy ennyire...

[ Szerkesztve ]

(#8059) Azazello-


Azazello-
senior tag

valaki tudna mondani mukodo biddelo programot plz? koszi

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8060) Winner_hun válasza Azazello- (#8059) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eBay-be beépített miért nem jó?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8061) koxx válasza Azazello- (#8059) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#8062) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Vettem az ebay-en egy hd 555 fülest sikerült olcsón megvenni 21 GBP-ért természetesen azonnal kifizettem. Azóta az eladó nem jelentkezik úgy látom nem lesz üzlet. Tudnátok segíteni ilyenkor mit kell csinálni? 06. 22-én fizettem ki és még csak válasz e-mailre sem méltatott.

Olvastam a fórumon dispute-ról és claim-ről ezeket hogy kell eszközölni? :U

Köszönöm a segítséget előre is :R

"So say we all"

(#8063) Azazello- válasza Winner_hun (#8060) üzenetére


Azazello-
senior tag

ehet, hogy en hasznaltam rosszul, de nem sikerult meg vele az CSAK utolso pilanatban biddelnem, igy hamar felugrott az ar. azt remelem talan akad olyan progi, amivel ez kikuszobolheto.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8064) Winner_hun válasza Azazello- (#8063) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megteszed a maximális értéket bármikor, amikor még tart a licit, ha valaki kisebbet tesz, akkor arra rálicitál az eBay rendszere. Ha túllicitálnak akkor vagy tétet emelsz vagy keresel másik hirdetést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8065) Azazello- válasza Winner_hun (#8064) üzenetére


Azazello-
senior tag

pontosan. de en csak az utolso pillanatban szeretnek elkezdeni biddelni. :o)
legalabbis igy szoktam amikor csak tehetem. de igy konnyeden lemaradok ha nem figyelek oda.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8066) Winner_hun válasza Azazello- (#8065) üzenetére


Winner_hun
félisten

És az mire is jó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8067) Azazello- válasza Winner_hun (#8066) üzenetére


Azazello-
senior tag

ha mar az elejen feltornaszom az arat, akkor valoszinubb, hogy dragabban jutok hozza.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8068) Winner_hun válasza Azazello- (#8067) üzenetére


Winner_hun
félisten

De miért tornáznád fel az árat az elején? A licit arról szól, hogy aki amennyit megadna érte, annyiért viszi el. Namost vagy megnyeri a legmagasabb áron amit megtett, vagy nem. Ha én adnék egy termékért 100 Ft-ot és a licit 99 Ft-nál tart akkor a 100 Ft-os tétet ugyan úgy megteszem mintha 1 Ft-nál lenne az ára.
Az ár feltornázásához meg amúgyis legalább 2 ember kell, honnan tudod, hogy más még nem licitált rá a te árad közelében ha nem teszel tétet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8069) Azazello- válasza Winner_hun (#8068) üzenetére


Azazello-
senior tag

tokeletesen ertem amirol beszelsz, de minel elobb kezdesz el biddelni, annal elobb fog reagalni ra valaki. ha az utolso pillanatokban teszed ezt, akkor kevesebb lehetoseg marad a reagalasra. es ott vannak meg a 0 bid-es termekek is, amikre ha lehet csak az utolso pillanatban biddelnek szinten ha mas meg nem tette meg elottem.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8070) Winner_hun válasza Azazello- (#8069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én az ilyenekben nem hiszek, de értelek:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8071) Azazello- válasza Winner_hun (#8070) üzenetére


Azazello-
senior tag

hiszel vagy sem, megis nagyon sokan igy csinaljak. utolso 1-2 percben siman felmegy egy-egy dolognak az ara siman 2-3szorosara is.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8072) Winner_hun válasza Azazello- (#8071) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, pont ez miatt tartom hülyeségnek a későn licitálást, ezért a lecsúszás lehetőségét is. Mert azt nem hiszem el, hogy más csak azért licitál mert látja, hogy van már licit a terméken.:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8073) Azazello- válasza Winner_hun (#8072) üzenetére


Azazello-
senior tag

azt azok csinaljak akik nem latjak meg at a dolgot :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8074) Lee83 válasza geribody (#8056) üzenetére


Lee83
csendes tag

Köszi Geri! :D

(#8075) Stanley-B. válasza tucsok. (#8062) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én a te helyedben írnék neki egy utolsó emailt, hogy bevágod a negatívot ha nem válaszol, de azért várnék a fizetéstől számítva 1 hónapig.
Ha nem válaszolt és a cucc se jött meg, ebay főoldalon katt az 'eBay Security & Resolution Center'-re, majd a a 'Resolve a Problem'-re.
Követed az utasításokat, majd átirányít a PayPal oldalára, ott folytatod és ennyi.

(#8077) tucsok. válasza Stanley-B. (#8075) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szia! köszi a tanácsot, megfogadom.
üdv :R

"So say we all"

(#8078) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdvözlök mindenkit!

Most kezdtem ebayezni és lenne pár kérdésem :

1. PayPal-al fizetve, a küldéstől számítva mennyi idő alatt látja a másik fél a számláján a pénzt?
2. Az eladónak rögtön szólnak hogy átutaltam/kifizettem neki azt az x összeget?Vagy csak akkor ha már rajta lesz a PPszámláján?
3. A címemet az ebay elküldi neki automatikusan mikor megnyerek egy aukciót?

Ezek lennének, köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#8079) horvathd válasza Fancy-boy (#8078) üzenetére


horvathd
aktív tag

1. PayPallal történő fizetés esetén az eladó a fizetés után rögtön megkapja a pénzt a számlájára.
2. Erről valószínűleg email értesítést kap, mint ahogy te is, illetve az ebay oldalán a megnyert termékeknél is jelzi egy ikon a fizetést.
3. Az eladó megkapja a címedet, abban nem vagyok biztos, hogy PayPalos fizetésnél a PayPalban megadott címet, vagy az eBayes címet kapja-e meg.

"The Kid just rages for a while."

(#8080) Fancy-boy válasza horvathd (#8079) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm szépen, szupergyors voltál. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8081) dave93


dave93
őstag

Na én megvettem amit szerettem volna, 685Ftért egy átalakítót :C Buy it now, Pay now, terhelés, elvileg fizetve. Nincs más teendőm? Az eladó szó nélkül postázza és ennyi? Már adott is egy pozitív értékelést :D Nekem majd az adás-vétel végén, ha megkaptam és jó, akkor kell írni értékelést ugye? :D :R

(#8082) Winner_hun válasza dave93 (#8081) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van más dolgod: várod a postást:P
Igen, ha megkaptad és jó akkor értékeld.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8083) dim3nsi0n válasza Winner_hun (#8082) üzenetére


dim3nsi0n
tag

Szia!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy most ebayezek először, vettem is potom 7 dolcsiért free shippinggel cuccot (hiába no, először mégse bukjak nagyot. :D).
Áru kifizetve, seller pízt meg is kapta (verified PP vagyok) adott is egy 100%-os feedbacket.

Közben beléptem az email fiókomba, láttam hogy jött egy rakat mail a vásárlás folyamatáról, fizetésről, stb... Az egyik legutolsóban van egy ilyen (amiben örömmel értesítettek, hogy vásároltam valamit):
"Please send me your shipping address and payment. The following payment methods are accepted: PayPal. my paypal id is xxxx"
WTF? Még külön fel kell vele venni a kapcsolatot? A címem rögzítve van a Paypal-ban, bár unconfirmed, mert úgy tudom, az csak USA és NagyBritanniában lehet confirmed. A termék leírásában mondjuk szerepel egy ilyen:
"All our items will be shipped to buyer's PayPal address, please confirm your address on PayPal before you bid."

Ilyenkor írjak neki, hogy noha a címem unconfirmed, ettől függetlenül küldje nyugodtan a terméket? Ha írni kell, akkor arra a mail-re válaszoljak, ami jött, vagy az ebay felületén vegyem fel vele a kapcsolatot? Vagy hagyjam, és küldeni fogja enélkül is?
Ezt vettem:
[link]

Köszi a segítséget!
dim3nsi0n

[ Szerkesztve ]

(#8084) dim3nsi0n válasza dim3nsi0n (#8083) üzenetére


dim3nsi0n
tag

Nah, utánaolvastam 1-2 fórumon, ezek alapján írtam az eladónak, hogy noha unconfirmed a címem, de ennek ellenére ha lehet, küldje el. Meglátjuk mi sül ki belőle, mert van aki segít, van aki nem, reméljük ő az előbbi. :)

(#8085) horvathd válasza dim3nsi0n (#8084) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem, azt akarja csak írni, hogy ellenőrizd le, hogy a PayPal-nál is a helyes cím van megadva, mert arra a címre fog postázni, nem az eBay-nek megadottra.
Confirmed address pedig csak az USA-ban lehetséges, így valószínűleg nem is elvárás, mert akkor elég sokaknak problémája lenne vele.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#8086) DJTJ válasza dim3nsi0n (#8083) üzenetére


DJTJ
tag

Csak azt akarja, hogy erősítsd meg a paypal-nél megadott címedet még egyszer, meg, hogy mielőtt licitálsz ellenőrizd hogy helyes e a megadott szállítási cím!

(#8087) dim3nsi0n válasza DJTJ (#8086) üzenetére


dim3nsi0n
tag

A "megerősítés" milyen módon történjen részemről, ha megvettem egy terméket? Ebay üzenet küldést vagy email írást javasoltok?
Pl: Most vettem tőled egy terméket, és légyszíves küldd arra a címre, ami a PP-nál van rögzítve. (vagy tartalmazza a címemet is?).

Egyébként köszönöm a segítségeteket, az eladó válaszolt, hogy a PP-ban megadott címre küldik a cuccot, ám ha az nem jó, és megírok egy másikat, akkor arra fogják.

(#8088) horvathd válasza dim3nsi0n (#8087) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem egy eBayes üzenetben írd meg, hogy a PayPalos címed rendben van, oda küldheti. Az üzenetben meg úgyis fel lesz tüntetve, hogy mit vettél tőle.

"The Kid just rages for a while."

(#8089) dim3nsi0n válasza horvathd (#8088) üzenetére


dim3nsi0n
tag

oké, köszönöm!

(#8090) DJTJ válasza horvathd (#8088) üzenetére


DJTJ
tag

így van,jól mondja a kollega :K

(#8091) DJTJ


DJTJ
tag

Nekem viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy vásároltam egy eladótól és újból szeretnék vásárolni de valami oknál fogva nem engedi, mert azt írja, hogy az eladó felállított valami 10 napos korlátot, és nem vásárolhatok. Valahogy ki lehet ezt kerülni vagy van rá megoldás, esetleg valami beállítás?

(#8092) Stanley-B. válasza DJTJ (#8091) üzenetére


Stanley-B.
őstag

wtf? Ilyenről nem is hallottam még.

(#8093) DJTJ válasza Stanley-B. (#8092) üzenetére


DJTJ
tag

pedig van és már nem 1 eladónál tapasztaltam ezt, lehet,hogy nekem nem jól van valami beállítva az ebay profilomban, de sehol nem találtam rá megoldást :(

(#8094) Winner_hun válasza Stanley-B. (#8092) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet ez egy olcsó, ingyenpostás terméket áruló fazon aki azt akarja elkerülni hogy egyesével vegyék nála a terméket, vagy legalábbis kis mennyiségben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8095) DJTJ válasza Winner_hun (#8094) üzenetére


DJTJ
tag

ez így van, de egyik haverom meg tud venni bármennyit, amúgy van neki belőle majdnem 800db:)

(#8096) Stanley-B. válasza Winner_hun (#8094) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én is valami hasonlóra gondoltam, csak eddig nem is hallottam ilyesmiről.

(#8097) geribody


geribody
csendes tag

Képzeljétek valamelyik nap hogy jártam a postán!
Valamelyik nap mentem átvenni az egyik rendelésemet Hong Kongból és kihoztak agy vastag borítékot,kicsit el voltam havazva így csak a kocsinál jutott eszembe,hogy én sokkal kissebb dolgot vártam.És mi volt benne,egy eltüntnek hitt játék amit a feleségem angliából rendelt a lányomnak az Ebayről.1 hónapja tengett a postán,meg sem kisérelték kihozni,és már rá volt írva hogy visszaküldik angolba.Visszamentem jeleztem a srácnak hogy itt valami árulás van,erre bemegy kihozza az általam várt csomagot Kínából és mindenki boldog:)
De mivan ha nincs ez a félreértés?
Még eddig ez az 1 incidens történt,soha semmi nem tünt még el nekem:C

(#8098) DJTJ


DJTJ
tag

Hasonló velemis történt:
1,5 hónap után nem érkezett meg a rendlet cucc pedig állítólag fel lett adva, indítottam egy dispout-ot visszakaptam az árát és rá 2 hét múlva megérkezett a cucc:)

(#8099) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ez a magyar posta.

(#8100) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép estét!

Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő. Elértünk egy adott limitet és most személyit, jogsit és útlevelet kérnek (ebből az utolsó kettő nincs páromnak), ill. számlát. Az összes viszont az én nevemre érkezik. :O

Ötletek?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.