Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Pilács


Pilács
senior tag

Csalódnom kellett a Honkongból érkező holmikban, konkráten rendeltem két dolgot két különböző embertől, és egyik sem érkezett meg. Apróságok voltak, így nem kértem csomagkövetést sem, buktam vagy 1500 ft-ot :) Ami az érdekes még ebben, hogy amit szintén Honkongból rendeltem, de boltból, az simán megérkezett, az is ilyen összegű volt, csomag követés nélkül. Vagy a lehúzás ment, vagy a határon(?) kallódik már vagy 2 és fél hónapja a cuccos. Természetesen az Ebay-en eltüntek a won részlegből, már feedback-elni sem tom. Az emberkéknek írtam, az egyik azt mondta küld mégegyet (az sem ért ide), szal erről ennyit. :(((

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8602) pentium4 válasza Pilács (#8601) üzenetére


pentium4
senior tag

nyiss dispute-ot, ha nem válaszol rá rövid időn belül claim lezs belőle és 1hét alatt visszakapod a pénzed!
ennyi!

P4

(#8603) 8nemesis8 válasza Pilács (#8601) üzenetére


8nemesis8
veterán

Amit fentebb tanácsoltak, szerintem is érdemes.
Paypal elintézi és visszafizetik, ha nem kaptad meg akkor visszakapod a pénzed.
Szerintem se hagyd veszni.

(#8604) Stalker-2572 válasza 8nemesis8 (#8562) üzenetére


Stalker-2572
addikt

40.500 ft thx :R

All Black...

(#8605) 8nemesis8 válasza Stalker-2572 (#8604) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nincs mit, de ez is változó, van amikor feltarják és akkor fizetni kell, de van ,hogy semmi sincs hanem simán átmegy a vámon.

(#8606) mhorvat válasza 8nemesis8 (#8605) üzenetére


mhorvat
senior tag

Azt tudja valaki, hogy ez a vám+áfa megjósolhatatlan kettőse azért van, "mert ez egy ilyen ország", vagy a sokszor hasraütés szerű elvámolás külföldi országok határain sem ismeretlen?

(#8607) 8nemesis8 válasza mhorvat (#8606) üzenetére


8nemesis8
veterán

Amerikából befelé pl notebookra is haveromnak kellett valamennyi plussz költséget fizetni, pedig személyesen hozta.
Tehát szerintem máshol is meglehet ez a dolog.

(#8608) pentium4 válasza 8nemesis8 (#8607) üzenetére


pentium4
senior tag

hát ja, máshol is van, de itthon most nagyon beindultak a vámosok, minden csomag 3-6napoot késik, mert mindent bontanak és vámolnak, és nagyon elvannak úszva!
köszönhető ez a jó árfolyamnak, megnövekedett rendelésnek+ prémiumot is bekell szedni valamből :)

P4

(#8609) 8nemesis8 válasza pentium4 (#8608) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt nem tudtam, elvileg nekem is jönnie kellene egy csomagnak ,ha következő héten sem ér ide, akkor lehet nekem is ez volt.
Egyébként, hogy lehet ilyen törvényt létrehozni, kibontják és akkor ők egyedileg visszacsomagolják, ha visszacsomagolják?

(#8610) koxx válasza 8nemesis8 (#8609) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kibontják, megnézik, öszefogdossák, majd visszacsomagolják. Rossz esetben fizetsz. Én is várok most egy csomagot, remélem nem lesz csúszás.

(#8611) mhorvat válasza koxx (#8610) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Kibontják, megnézik, öszefogdossák, majd visszacsomagolják."

Ez jó genya dolog...

(#8612) 8nemesis8 válasza koxx (#8610) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hmmm és ha kivesznek valamit a csomagból?
Azt rájuk lehet bizonyítani!? Mert én hallottam ilyenről, hogy régebbi időkben voltak ilyenek, hogy lenyúlások történtek.

(#8613) pentium4 válasza 8nemesis8 (#8612) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor igy jártál!

P4

(#8614) Yahhher válasza pentium4 (#8608) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ez nem igaz. Nekem most is érkezett meg rekordidő alatt csomagom. Egy másik meg normál idő alatt. De ahhoz se nyúlt senki.

(#8615) 8nemesis8 válasza pentium4 (#8613) üzenetére


8nemesis8
veterán

ÁÁááá!
Nem hiszem el, hogy megcsinálhatnák ezt!
Elvileg súly vagy ilyesmi darabszám rá van írva és ezalapján postás tudja igazolni, ha nincs benne aminek kellene.

(#8616) mhorvat válasza 8nemesis8 (#8615) üzenetére


mhorvat
senior tag

Én olyat olvastam másik eBay fórumon, hogy LEGO-t rendelt a srác, több száz alkatrész pici zacskókba, persze kibontották, szerencséjére nem hiányzott egy kis zacskó sem. Ja amúgy ajándékba küldték (volna) neki, ha nem kap értesítőt, hogy vámköteles áruja érkezett. :U

(#8617) pentium4 válasza Yahhher (#8614) üzenetére


pentium4
senior tag

én nem azt mondom hogy ha hozzányúlnak akkor kilopkodják belőle a cuccokat!!!
de elvileg kivitelezhető lenne és nagyon annó tényleg volt ilyen hogy 1-2dolog eltűnt a csomagból!

P4

(#8618) 8nemesis8 válasza mhorvat (#8616) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mi?
Ajándékot is vámkötelesnek ítélték?
Ez aztán a baromság.Milyen értékű lego volt az?

(#8619) mhorvat válasza 8nemesis8 (#8618) üzenetére


mhorvat
senior tag

150 dollár körüli, és viszonylag nagy terjedelmű doboz. Talán ezért szúrt nekik szemet. De tudtommal gift küldeményként se lehet biztosra menni, hogy nem vámolják el, legalábbis engem így tájékoztattak.

(#8620) 8nemesis8 válasza mhorvat (#8619) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát valószínűleg, de teszem azt ugyebár ajándék.
Akkor hogyan igazolod, hogy mennyi az értéke, ami alapján a vámot fizeted majd... :F

(#8621) pentium4 válasza 8nemesis8 (#8620) üzenetére


pentium4
senior tag

hiába ajándék, ott 45 dollár a vámmentes határ, kérnek számlát a vámosok, szal avgy küldesz egy kamu számlát, vagy az eredetit vagy ha egyik sem, elküldik a becsüshöz és ott 1-2hónapot dekkol, majd fizetni fogsz mint állat!

P4

(#8622) 8nemesis8 válasza pentium4 (#8621) üzenetére


8nemesis8
veterán

Becsüs?:O
Nem semmi még ilyet sem hallottam.
Egyébként minek kell még külön fizetni?Mert nem magyar a termék?Vagy miért?Nem igazán értem, védik a piacot ezzel?

(#8623) Yahhher válasza pentium4 (#8617) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én se mondtam, hogy nem vesznek ki belőle, vagy vesznek. Csak annyit, hogy hülyeség, hogy mindent kibontanak/vámolnak... Nem mindegy.

(#8624) 8nemesis8 válasza Yahhher (#8623) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát jó, hogy nem vizsgálnak meg minden csomagot, mert hatalmas erőforrásra lenne ehhez szükség, így is el vannak szerintem havazva.

(#8625) Scotch


Scotch
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék vásárolni notebook-ot.
Még nem döntöttem el, pontosan milyet (Ami biztos, hogy nem használtat.), és azt sem, hogy hol.
Azt szeretném kérdezni tőletek, van akit ajánlotok (tapasztalat alapján) az eBay-en?
Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#8626) 8nemesis8 válasza Scotch (#8625) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tudod, hogy egy ilyen értékesebb és nehéz dolgot, már nem olyan egyszerű megvenni külföldről, itt már keményen kell számolni VÁMmal és ÁFÁval is.A postaköltség sem kevés a nagyobb doboz miatt.
Esetleg ilyeneknek már utánajártál?

(#8627) errerr


errerr
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha én Hong-Kongból szeretnék rendelni 60 dolláros kínai telót mondjuk 5 db-ot, hogyan járok a legjobban? Milyen összeget irassak rá az eladóval? Ha nincs időm bemenni az Orczy térre, hogyan küldessem, hogy elintézzék helyettem a vámot?
Olvastam, hogy futárcégek elintézik helyettem. Ezek mennyibe kerülnek? Ezt gondolom már az eladóval kéne megbeszélnem?...
Köszönöm a választ előre is(kicsit tudatlan vagyok még ebben a témában)

(#8628) Scotch válasza 8nemesis8 (#8626) üzenetére


Scotch
csendes tag

Igen, e tekintetben ismerem az eBay-es vásárlásokat, és a vám- és ÁFA procedúrát, csak a notebook vásárlása új, és nem tudom, ki az akiben bízhatok.
Mindenképp garanciás terméket szeretnék venni, de az internetes kereskedésnél azért előfordulhatnak olyan gondok, ami ellen nem véd a garancia, és a PayPal is max. a termék árában ad védelmet, de ha vissza kellene küldenem az már nagyon drága lenne.
Ezért keresnék, megbízható, bevállt eladót.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#8629) Scotch válasza errerr (#8627) üzenetére


Scotch
csendes tag

A FEDEX elintézi, csak amikor megérkezik hozzájuk a csomagod, akkor kérnek tőled Fax-on egy megbízást.
A megbízáson a küldemény értékét is kérik, ha elfogadhatónak tartják akkor ez alapján kell fizetni, valamint cca.: 1700-2000Ft a közreműködési díjuk.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#8630) errerr válasza Scotch (#8629) üzenetére


errerr
tag

Értem. Köszönöm a választ.
És ezt akkor az eladóval kell lebeszélnem, hogy tudja-e így küldeni?
Valamint ezt a közreműködési díjat az eladónak kell fizetnem a szállítási költséggel?
Illetve még 1 kérdés:
1db telefon ára elméletileg még nem vámköteles.
Ha naponta rendelek egyet, úgy esetleg nem kivitelezhető vám nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

(#8631) Scotch válasza errerr (#8630) üzenetére


Scotch
csendes tag

A közreműködési díj az már a Fedex és közted rendezendő, azaz amikor kézbesítik a csomagod, akkor kell fizetned, együtt az esetleges kivetett díjakkal együtt.
Lehetséges, hogy nem vámolják meg egyesével, de vajon megéri a postaköltséget naponta megfizetni?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#8632) errerr válasza Scotch (#8631) üzenetére


errerr
tag

Tehát akkor az eladóval beszéljem meg, hogy fedexxel küldje, ennek a plusz költségét pedig majd személyesen kell nekik kifizetnem, ha jól értem.
A naponta egy telefont pedig úgy gondoltam, hogy fedex nélkül, mert free shippinges.
Tehát elvileg így megúszhatnám a vámot. Csak kérdés, hogyha simán adja föl, megkapom-e az összeset...

(#8633) Yahhher válasza errerr (#8632) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ekkora összegre kb. 2 dollárért lehet általában biztosítást kötni. Sztem ennyit megér, +paypal-al fizess. Sztem nagy meglepetés így már nem érhet.

(#8634) 8nemesis8 válasza Yahhher (#8633) üzenetére


8nemesis8
veterán

A biztosítást ebayen belül lehet?Ezt a funkciót még nem ismertem eddig. :U

(#8635) Yahhher válasza 8nemesis8 (#8634) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én elég sokat (10-12) vásároltam ez elmúlt 2 hónapban. Mindenhol lehetett kötni biztosítást. 10e ft felett szoktam kötni. Shipping insurance néven van.

(#8636) errerr válasza Yahhher (#8633) üzenetére


errerr
tag

És akkor nem kell a tényleges összeget megadni?
Mert akkor azt hiszem pont átcsúsznék a vámköteles zónába.
Egyébként ezt hol lehet kötni? Ebay-en?
Mod: az utolsó kérdésemre meg is kaptam a választ:)
Jah és minden esetben Paypal-al fizetek:)

[ Szerkesztve ]

(#8637) Yahhher válasza errerr (#8636) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem értem ezt a tényleges összeget.
Vásárlásnál, legalábbis ahol én vásároltam eddig, mindig volt biztosítós rész, csak be kellett pipálni fizetéskor.

Ha jól tudom, a vám-ba nem számít bele a postaköltség. A szállítón is külön van feltüntetve az összeg, meg a postaköltség is.

[ Szerkesztve ]

(#8638) errerr válasza Yahhher (#8637) üzenetére


errerr
tag

Itt ugyebár ingyen van a posta-
60 dollár a telefon, ami talán már vámköteles is, ezt most nem tudom pontosan.
De ha ő ráír mondjuk 30 dollárt, akkor már nem vámköteles.
Ha biztosítást kötök rá, akkor nem kell a tényleges-azaz 60dollár-árat ráírni?

(#8639) Yahhher válasza errerr (#8638) üzenetére


Yahhher
aktív tag

én 90 dollárnál nem variáltam. Simán megjött.
HA jól emlékszem, nekem úgy volt a biztosítás, hogy 100dolláronként 2 dollár.

[ Szerkesztve ]

(#8640) errerr válasza Yahhher (#8639) üzenetére


errerr
tag

Akkor megpróbálom így:)
Köszönöm.
Még annyit kérdeznék, hogy az nem gáz, ha naponta jön küldeményem?
Úgy értem, lehet bármennyit venni eu-n kívül bármiből, ami a vámköteles határ alatt van?
Nem adódik össze, vagy nincs egy limit, vagy ilyesmi?..
Hülye kérdés lehet, de inkább megkérdezem, mint hogy egyszer csak kapjak egy csekket vagy hasonlót...

(#8641) Yahhher válasza errerr (#8640) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem ezzel sosem volt problémám. Volt hogy egy héten 3csomag is jött.

(#8642) errerr válasza Yahhher (#8641) üzenetére


errerr
tag

Nekem is volt, csak azok mind max. 10 dolláros tételek voltak, kis csomagok és ajándékként küldték őket.
De egy telefon már picit nehezebb és nagyobb, főleg, ha kettesével rendelném.
Az már 120 dollár, lehet, hogy szemet szúrna...

(#8643) 1010 válasza errerr (#8627) üzenetére


1010
őstag

kinai eladokat nem kell felteni mindent learaznak
ha meg irsz nekik mondhacc barmit BARMIT...sot kerni se kell

van olyan elado aki
540ezer(!)ft os objektivet 50$ertkre ad fel.....

[ Szerkesztve ]

(#8644) errerr válasza 1010 (#8643) üzenetére


errerr
tag

Ez rendben is lenne, de ha mondjuk az 5 telót egyszerre adná fel és írna 50dollár értéket, az már gyanús lenne gondolom...

(#8645) mammutí1


mammutí1
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni,a problémám a következő az általam kiválasztott árucikkel kapcsolatban:

$85.00UPS Worldwide Expedited -postázás

Nos ez a 85 dollár atom soknak tűnik,ha valóban az és van más megoldás akkor ilyenkor mi a teendő,ill ha mégsem akkor világosítsatok fel!

Köszönöm!

(#8646) devast válasza 1010 (#8643) üzenetére


devast
addikt

Ilyesmi lenne az én kérdésem is. Meg lehet azt csinálni, hogy az eladó "gift"-nek jelöli számla nélkül, köt rá pl $1000-ig biztosítást, és ez átcsúszik a vámon? A vámos látja a biztosítás összegét, vagy csak azt amit a feladó kijelentett ?

(#8647) Yahhher válasza mammutí1 (#8645) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem biztos, hogy sok ennyiért. Mekkora a csomag?

(#8648) 8nemesis8 válasza Yahhher (#8635) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, megnézem.
Egyébként mit takar a biztosítás?A csomag nem tud elveszni?Vagy időben érkezik?Vagy a benne lévő cuccokat nem bolygatják?

(#8649) 8nemesis8 válasza 1010 (#8643) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt azért én már felelőtlenségnek tartom. :W

(#8650) 8nemesis8 válasza mammutí1 (#8645) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem sem sok, ha mondjuk nagy vagy nehéz csomagot akarsz megkapni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.