Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) hidroponi válasza kisi (#35150) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ezek szerint kifutottal a rendelkezesre allo idobol.
vegso sorban ha nagyon elmenne az ara, akkor megkerheted az eladot, hogy alljon el az uzlettol es esetleg ajanld neki, hogy az utanad kovetkezo licitalonak adjon egy Second Chance Offer-t.

[ Szerkesztve ]

(#35152) kisi válasza hidroponi (#35151) üzenetére


kisi
aktív tag

Remélem , nem szalad el...

Mindenesetre köszönöm szépen a tanácsokat.

Akármi is lesz, jó lecke arra, hogy figyelmesen licitáljak...

(#35153) pepe091 válasza kisi (#35152) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Na, hol állt meg a licit?

(#35154) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy asus k53sc laptopba kellene akksi nekem. Postával együtt kb 8000 lenne ez. [link]

Mennyire jók ezek? Mert egy gyári minimum 2-3x drágább. Ha a gyári teljesítményének a ~80% tudná bőven jó lenne illetve ne menjen tönkre pár hó alatt. Nem lenne mindig használva csak akkor lenne laptopba ha kell az akku. Érdemes lenne megvenni?

(#35155) Minstrel válasza kmisi99 (#35154) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha nem lesz jó akkor talán visszaadja az árát. Én egyszer vettem utángyártottat, de nem lehetett tölteni, ettől persze még sokan használnak ilyet, de én akkor inkább vettem egy eredetit.

(#35156) mikk2000 válasza kmisi99 (#35154) üzenetére


mikk2000
őstag

Az utángyártott aksik általában jóval kevesebb ideig bírják, és a kapacitásuk is kisebb szokott lenni mint ami fel van tüntetve.

(#35157) aclandiae válasza thomasa (#35149) üzenetére


aclandiae
senior tag

A PayPal topicban írtam hogy nem engedi hozzáadni a kártyámat az accounthoz. Ez a virtuális bankszámla nem mindenhol kérhető. Én legalábbis csak egy másik folyószámlát tudok nyitni, és akkor arról (ezt meg nem szeretnék).

(#35158) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

A vámhivatalnak mit kell eküldeni az elvámoláshoz? Elég az a mail, amit kaptam a PayPaltól, vagy a PayPal honlapjáról le lehet menteni az utalás adatait, és azt küldjem el?

(#35159) radi8tor válasza krisztianAMG (#35158) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbi.

Akkor mindegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35160) Winner_hun válasza krisztianAMG (#35158) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elég az e-mail amit kaptál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35162) krisztianAMG válasza Winner_hun (#35160) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Kössz srácok!

(#35163) mrfire


mrfire
őstag

Üdv!

Vásároltam valamit ebayen, és megbeszéltem az eladóval, hogy beállítja majd a szállítási árat a vétel után, ha én nyertem. Az a baj, hogy alapból be volt állítva egy nemzetközi szállítási díj, angliából ide 20 font, és én azt hittem, hogy erre gondolt, így kifizettem. Aztán később gondolkodtam rajta és szerintem ezt át akarta írni attól függően, hogy hova kell küldenie. Írtam neki, hogy paypalon elküldeném a különbözetet, de az előzetes megbeszélésünkben még azt írta több mint 16font lenne, így gondoltam pár fontról lehet szó, vagy még én fizettem többet.

Most válaszában két lehetőséget kínált, 50font+VAT és 38font+VAT, de ez utóbbi tracking nélkül. Mennyire reális ez egy maximum 4-5 kg-os csomagra Angliából ide? Azt hittem minálunk drága a posta, de ilyen csomagot 11 ezer forintért (30font kb.) simán kiküldenék oda nyomkövetéssel.

A másik kérdésem az lenne, hogy nem lehet utólag az ebay rendszerén belül ezt még elrendezni? Mert ha így fizetek utólag, akkor az egyrészt csalásnak is minősíthető gondolom és nekem sincs rá biztosítás, hogy visszakaphatom, ha nem jön meg a csomag.

(#35164) randras válasza mrfire (#35163) üzenetére


randras
veterán

Pontosan mivel küldené? Mekkora a csomag?

Nem lehet.

De, védve vagy így is. (Viszont csalás, de neki is az, így ő többet veszthet).

(#35165) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Melyik jobb? A magyar Postával küldöm a csomagot USA-ba vagy valamelyik csomagküldővel? Ár tekintetében. 6500Ft a Postán a levélként 2kg a feladás.

(#35166) mrfire válasza randras (#35164) üzenetére


mrfire
őstag

A csomag nem lehet több 4-5 kg-nál. Egy DVD tok méret csak vastagságában kb. 15 cm is megvan.
Így nevezte meg a szállítási formákat: globalpriority és globalvalue (ez az olcsóbb).
Rákerestem, a Parcel Force Worldwide nevezi így az ajánlatait. Ők meg besorolták magyarországot a kilences zónába szépen, még görögországba is olcsóbban szállítanak. :(((
Az a fura, hogy nagyobb csomagokat is látok ebayen, amit 23-25 fontért küldenének, és csak egy 4-5x nagyobb csomagra írnak rá ilyen szállítási árakat.
Én annyira jutottam, hogy a UK Royal Mail olcsóbb lenne, ha nem lenne több, mint 2kg a csomag. Ismerősömnek van egy ugyanilyen áruja, majd leméretem vele.

[ Szerkesztve ]

(#35167) kisi válasza pepe091 (#35153) üzenetére


kisi
aktív tag

Szerencsémre csak 7.40$-en.. :)

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

(#35168) mrfire válasza randras (#35164) üzenetére


mrfire
őstag

Ja, de az a pénz nincs védve, amit külön küldök a postára, nem? Ha bármi gond lenne csak azt kapnám vissza, amiről az ebay is tud, nem?

(#35169) aximcore


aximcore
csendes tag

Üdv.

Rendeltem egy Vám köteles cumót az ebay-ről meg is jött a levél, hogy megérkezett, de ez 09.10-én volt és 10.10-ig elkel intéznem ( majdnem kicsúsztam :D ) és, hogy a posta felajánlotta, hogy eljár az ügyben az én nevembe, küldjem el nekik az adatokat akár email-be akár fax-on.
Az lenne az egyik kérdésem, hogy a paypal-os history alatt az átutalásnál a details utáni oldalon lévő dolog jó-e az érték igazolására ? ( nincs más )
A másik, hogy ha ma email-be elküldöm nekik, akkor addigra elintézik minden bizonnyal ?
Vagy menjek a Vámudvar-hoz ? :O

(#35170) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy mit is takar az Import charges? Gyanítom hogy valami vám. Egyik ismerősömnek kéne EZT rendelnem és nem tudom, hogy mikor kifizetem akkor ezt is ki kell fizetni, tehát 399.95+23.49+107.12=530.56 lesz a paypalen fizetendő össze? Vagy ez csak egy kalkulált összeg, és csak a termék és a szállítást árát fizetem most paypal-al? Köszönöm

(#35171) somnia válasza gaborsan (#35170) üzenetére


somnia
őstag

Mindent ki kell fizetni, sőt még többet is, mert az ő ÁFÁ-juk nem 27%.

(#35172) llaszlo válasza gaborsan (#35170) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez kb 95000 szállítással együtt+ÁFA és vám.Az import charges összege az kevés ami oda van írva. De annyival minimum számolhatsz.

(#35173) tamas1985 válasza aximcore (#35169) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Elméletileg igen majd hozza postás kifizeted neki a megszabott összeget és ennyi.

(#35174) gaborsan válasza llaszlo (#35172) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Köszi. Nekem most csak az nem világos, hogy ha ebayen megveszem, az import charges is hozzá fogja adni a fizetendő összeghez vagy az csak már itthon kerül majd kiszámolásra és kiszámlázásra nekem?

[ Szerkesztve ]

(#35175) somnia válasza gaborsan (#35174) üzenetére


somnia
őstag

Ki kell fizetned az eBay-nek.

(#35176) radi8tor válasza gaborsan (#35174) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenkor az eBay intézi a vámolást, azért kell nekik fizetned az import charges-t.

⭐ Stella

(#35177) aximcore válasza tamas1985 (#35173) üzenetére


aximcore
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :)

(#35178) kaliber


kaliber
aktív tag

Na úgy néz ki, visszatér a tavalyi őrület, sok csomagom a 30. napnál jár.
Most kaptam meg egyet 72. napon :Y .
Szerintem a kínai postánál van valami gáz, mert a pecsét szerint fizetés után második napon már feladta.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#35179) raziel01 válasza kaliber (#35178) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem szeptember 2.-án lett feladva 5 csomagom és még egy se jött.

(#35180) Winner_hun válasza kaliber (#35178) üzenetére


Winner_hun
félisten

Augusztus 21-én feladott levél ma jött meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35181) TaaT


TaaT
veterán

Egy 8.30.-án feladott levelemnek nyoma sincs, a többi 7-10-12 napra jön meg. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#35182) tamas1985 válasza kaliber (#35178) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Látom másnál sem jó a helyzet nekem elég vegyes a kép az okt. 3-án feladott 21 a 4-én feladott 11 munkanapra érkezett

(#35183) axioma


axioma
veterán

Hetvegen refund-oltattam 45. napon, ma masik kettonek irtam, egyik sajna 48 lett mire kapcsoltam, a masik epp 44. napon. Erre ma befutott a refundolt meg a 44. napos, irtam is nekik, bar most eppen ugyse dolgoznak.

(#35184) randras


randras
veterán

46-ik napon tudtam case-t indítani, WTF? :U

(#35185) axioma válasza randras (#35184) üzenetére


axioma
veterán

En is. Sztem az van, hogy csak buyer protection nincs, azaz ha nem fizet, akkor igy jartunk. Teszem hozza gyorsan, nem olvastam vegig a leirasokat, csak tipp. Mondjuk azt nem tudom, hogy egyaltalan eszkalalni lehet-e ilyenkor, vagy ok akkor mar bele se szolnak; es ha lehet, akkor vajon csak ha nem sikerul leszedni a szamlajarol akkor nem kapjuk meg, vagy meg se probaljak ilyenkor mar.

(#35186) hidroponi válasza randras (#35184) üzenetére


hidroponi
aktív tag

most valtozott az aszf, volt szo vmi idokibovito kezikeszulekrol unnepnapokrol is.

(#35187) randras válasza axioma (#35185) üzenetére


randras
veterán

Hmmm.... :R Én visszakaptam itt a pénzem, sajnos ez a rendelés több sebből vérzett. Rég nem volt ilyen negatív tapasztalatom. :(

(#35188) raziel01 válasza raziel01 (#35179) üzenetére


raziel01
veterán

Megjött 4 csomag ma 16 órakor. :D
Szóval pont 1 hónapba telt.

(#35191) Doze


Doze
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy kabátot még szombaton. Ki is fizettem azonnal, de az eladó még nem adta postára (legalábbis még nem jelölte). Azonban furcsállom, hogy a 4000 ft-s kabát már 7700Ft. De én még 4e ft-ért vettem.

Egyenlőre várok, meg írtam az eladónak. Ha nem válaszol, akkor érdemes valamit lépnem?

(#35192) randras válasza Doze (#35191) üzenetére


randras
veterán

Nem, ünnep van Kínában 1-től 7-ig egyrészt, ezlrt némelyik már múlt héten leállt a munkával. Jellemző a felárazás, ha valami elfogy, vagy ha ideiglenesen nem dolgoznak.

(#35193) Doze válasza randras (#35192) üzenetére


Doze
aktív tag

thx, akkor várok :O :D

(#35194) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Mostanság vettem észre hogy amcsiból rendelt cuccokhoz alapból hozzárendel "Import charges" címszó alatt nem kevés pénzt.
Ez valami új szokás?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#35195) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Most jött meg a refundom (még itt írtam róla).
Csak hogy növeljem a statisztikát: szept. 27-én nyitottam case-t, 29-én már el is döntötték hogy full refund (persze ez annak köszönhető hogy az eladó törölte magát), okt 2-án megjött a pénz, tehát kb 4 nap mire megérkezik.
Egyébként ilyenkor nagyon jó hogy az eBay sokkal rosszabb árfolyamokkal dolgozik, 3000-ért vettem a cuccost és 3300-at utaltak vissza. Azért az a 10% nem semmi :C Lehet valami sokkal drágábbat kellett volna vennem az eladótól ;)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#35196) mikk2000 válasza FuckeR19 (#35194) üzenetére


mikk2000
őstag

Drágább cuccoknál ha eleve benne van az árban a vám/áfa, akkor jobban tudsz kalkulálni azzal mennyit kel fizetned valójában...

(#35197) radi8tor válasza FuckeR19 (#35194) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eladó választhatja eBay szolgáltatását, ekkor nem a Postán vámolják meg, hanem eBay-en keresztül fizeted ki a vámot.

⭐ Stella

(#35198) raczger


raczger
őstag

Nyitottam az egyik vásárláshoz egy case-t, mert több, mint egy hónap alatt nem válaszolt az eladó (szomszéd országból jönne a csomag). Viszont többszöri próbálkozás ellenére sem nyílik meg, mitől lehet? Egyszer nemrég már csináltam ilyet, ugyanígy és látom a resolution centerben, de ezt nem.

Egy másik terméknél nyitott case-n keresztül lebeszéltem az eladóval, hogy küldjön egy újat, mert nem érkezett meg (kértem hozzá tracking number-t, persze azt eddig nem küldte el). A konkrét kérdés az, hogy a case időtartamát meg lehet-e hosszabbítani? Meg szeretném várni, míg megérkezne a cucc.

Egyébként nem tudom mi lehet mostanában a távol keletről jövő csomagokkal, de amit az elmúlt egy hónapban rendeltem, még semmi sem jött meg. (Korábban bezzeg volt, hogy egy hét alatt itt volt.)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35199) FuckeR19 válasza radi8tor (#35197) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Az itthoni vámot fizetem ki ebaynek?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#35200) havri1


havri1
félisten

Helló!

7 nap alatt megkaptam a csomagot Hongkongból, ilyen se volt még! :)

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.