Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) kaliber válasza bul07 (#35044) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ugyanilyeneket (igaz nem color hanem white) rendeltem tavaly kettőt az egyik fél óra után bedöglött a másiknál a fele led nem világít tőle refundot is kértem az egyikről, akkor a másik még világított, (mondjuk ha jól látom nem is forgalmazza már) akkor darabja 4dolcsi volt, de ha jobban megnézed ami a kapcsolóhoz megy vezeték (220v-os) nagyon vékony a (szigetelés is rajta).

Belenéztem a kapcsolóba (fehérdoboz) nagyon trehány módon volt forrasztva.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#35052) utgyuru válasza htc07 (#35034) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Azt próbáltam, nem töltött valamiért. Köszi a tippet, egyet rendeltem viszont ebből.

(#35053) bul07 válasza kaliber (#35051) üzenetére


bul07
nagyúr

Én tavaly kettőt magamnak, hármat eladásra, és egy havernak egy ötös csomagot rendeltem
A miénknél volt olyan hogy pár led nem világított de az is 20nap használat után, a többinél nem tudok hibáról

Most még egyet vettem ami most jött meg bedugtam működik rendesen, eladásnál garanciát nem vállalok nézze meg működik és kell vagy nem

Szigetelés pont elég ha nem sérül meg , ha meg megsérül az bármelyik elektromos eszköznél nem jó
Az meg hogy van forrasztva addig nem érdekkel míg működik
Amúgy 600Ft az mi , egy hamburger ára vagy egy dobozos fagyié , és az hova is lesz megy a csatornába

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35054) -HajTömeg- válasza bul07 (#35053) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Jó,azért hlyeségeket szerintem se érdemes megrendelni, csakazért mert 1$.
Ráadásul szerintem ezek eléggé tűzveszélyesek is lehetnek,ahogy itt leírtátok a minőségüket.

Alias: Júzer error

(#35055) bul07 válasza -HajTömeg- (#35054) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem elég meggyőző a minősége, mindenki el tudja dönteni hogy kell neki vagy nem
Szerintem elég minőségi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35056) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Kezdek aggódni az augusztus 28-án rendelt mobil állványom miatt.
Emberünk egész évben 150 negatívat kapott,abből 52-t ebben a hónapban :((
Namindegy,biztos ami tuti, nyitottam egy case-t.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#35057) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Eladtam egy terméket és egy amerikai srác ütötte le. Nem nagy a doboza és nincs 2kg. A Magyar Posta 6.500ft-ért küldi el USA-ba. Tudtok olcsóbb szállítást USA-ba?
Tegnap 13:00 kor le ütötte a srác a terméket, és az ebayen a dollár jel alatt az írja, hogy a PayPal feldolgozza.

Ez mennyi idő múlva érkezik meg a számlámra, a pénz? Közben jött mail hogy hova küldjem a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#35058) mikk2000 válasza -HajTömeg- (#35056) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem nem tűnik vészesnek, a pozitívokhoz viszonyítva, a 6 és 12 hónapi eredmény pontosan 1%, mivel 99%-os az eladó, ami nagyon jó, az utolsó hónap kb. 1.5% ami szintén nem vészes szerintem.

(#35059) -HajTömeg- válasza mikk2000 (#35058) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Folyamatosan sablon üzeneteket kapok,hogy ha még nem érkezett meg,akkor várjak, ha még nem jött meg,akkor vegyem fel vele a kapcsolatot.
Véletlenül nyitottam case-t, nem nagyon értem az angol szövegeket,de mindegy,ez van.
Kiváncsi leszek megérkezik-e valaha :F
Nem refundot kértem,hanem,hogy küldjemáár :)
Remélem az ünnepek alatt is olvassa a mailjeit :(((

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#35060) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Hány nap van a case lezárására? Ha nem zárom le akkor automatikusan megoldottnak tekinti az ebay ugye?

(#35061) mikk2000


mikk2000
őstag

Hihetetlenek ezek az eladók amúgy. Egyik félidőben írt hogy a "radar rendszerük" szerint gáz lehet a csomagok küldésével blabla ezért ha egy hónapon belül nem jönne meg, feltétlen jelezzem neki. Letelik az egy hónap, írok neki, idézem azt amit ő írt, hogy feltétlen jelezzek ha egy hónap után nem jött meg.

Erre azt mondja, hogy sajnálja, fogalma sincs miért nem érkezett meg a csomag, ő feladta időben... :)

Ööö...

(#35062) bul07 válasza mikk2000 (#35061) üzenetére


bul07
nagyúr

Az ilyen sablon levelekkel nem kell foglalkozni
Vannak akik még érdeklődő emailt küldenek , de amúgy nem érdekli őkket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35063) llaszlo


llaszlo
veterán

Ilyen rossz kamu szöveggel akar lerázni?
Egy nyakkendőről van szó ami 1.100Ft volt. Kizártnak tartom, hogy a vám ezzel foglalkozna. Ráadásul nem hiszem, hogy a posta nyomon követne egy ilyen csomagot, mivel ahhoz túl olcsó és tuti nem regisztrált csomagként lett feladva.
Ráadásul másik két nyakkendőt is vettem ugyanazon a napon és azok már rég megérkeztek.

Hello,my friend.
I'm sorry for late reply.
The post office have already reply,because package keap in the Hungary customs (routine inspection), Therefore delayed has delivered! Please forgive!
But please don't worry, you should receive item within 10-15days!
Please wait patiently for another 10-15days.(Oct.11th) If you won't receive the item then, Please tell me ,and I will refund all your payment!
OR
If you are worry about this package.I’ll first refund your payment to you.But If you finally receive the package, please let me know and resend you payment to me, is this ok?
I am a very friendly seller.There won't be any trouble between us!
If you have any question,please don't hesitate to contact me!
we will try our best to give you the best service.
Best wishes! Best regards!

ps: Normally we ship as soon as possible, but we can't promise the actual date you could receive because of the vary speed and policy of local customs ( since shipment are made by third parties) .
As we all know that International shipping requires more complicated shipping procedures, such as both countries customs, transit stations etc., it will probably take longer time for your items to arrive at the final destination. Much Appreciate for your understanding on this uncontrollable matter. Strict customs area : Italy , Germany , Austria , canada , Brazil ......

(#35064) mikk2000 válasza llaszlo (#35063) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem értem mi ezzel a szöveggel a gond. Nem vagyok perfekt angol de az egyik opcióként azt ajánlja, hogy visszafizeti az összeget neked, de ha megérkezik mégis, akkor fizesd ki neki.

If you are worry about this package.I’ll first refund your payment to you.But If you finally receive the package, please let me know and resend you payment to me, is this ok?

(#35065) llaszlo válasza mikk2000 (#35064) üzenetére


llaszlo
veterán

Tudom, hogy ez is benne van, de már a 44. napja vásároltam. És elég érdekes, hogy egy ilyen olcsó csomagnál a posta követi, hogy hol tart a csomag. Jóval drágább csomagoknál nem szoktak visszajelzést kapni.

(#35066) tamas1985 válasza llaszlo (#35065) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A nyomkövetés független az értéktől nekem rendszeres 1-2000Ft os tételnél a nyomkövetés, ha az eladó bevállalja az csak jó.

(#35067) Huroq


Huroq
senior tag

Aki ajánlotta ezt a vevőt: courtesytrading
annak köszönöm. :R
18-án feladta a csomagot ma megérkezett a memóriakártya. Hibátlanul teszi a dolgát.

(#35068) üszök válasza Huroq (#35067) üzenetére


üszök
őstag

Jó gyors szokott lenni máskor is. Én egy másik alteregójától szoktam rendelni,nekem is jött már meg egy hét alatt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35069) llaszlo válasza tamas1985 (#35066) üzenetére


llaszlo
veterán

De akkor miért nem adott hozzá tracking numbert? Ha lenne hozzá nyilván csak megadja és én is tudom ellenőrizni. Eddig amikor ilyen csomagot kaptam láttam, hogy hol tart, de az jellemzően drágább cuccoknál volt csak.

(#35070) tamas1985 válasza llaszlo (#35069) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát ezt tőle kell megkérdezni

(#35071) Integra


Integra
titán

mi van akkor, ha megbeszélem levélben az eladóval, hogy megveszem az árut, de egy picit letudtam csípni a szállítási árból. megbeszéltük, hogy megveszem, és paypal-en keresztül kevesebbet fizetek a megbeszéltek alapján. igen ám, de a paypal nem engedi a szállítási díjat csökkenteni, kikellett fizetnem a teljes összeget a szállításra is.
ilyenkor visszautalja paypal-en?
vagy ilyenkor másképp kell csinálni a fizetést?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35072) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az megszokott eljárás, hogy megveszek valamit és a termék eltűnik az eBay-ről?

Szerk: Az eladó is törölve lett/törölte magát az eBay-ről 2 nappal azután hogy feladta postán a csomagot. Remélem nemcsak bekamuzta :(

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#35073) tamas1985 válasza Integra (#35071) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Én azt csináltam hasonló esetben ,hogy megvettem, kifizettem, írtam neki ,hogy megtörtént és, hogy több a postaköltség és, hogy kérem hogy utalja a különbözetet.

(#35074) Integra válasza tamas1985 (#35073) üzenetére


Integra
titán

igen, valószínű ez lesz nálam is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35075) randras válasza Huroq (#35067) üzenetére


randras
veterán

;)

(#35076) axioma válasza Integra (#35074) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem ilyenkor az eljaras az kene legyen, hogy leutod, de nem fizeted ki az automatikussal (persze felteve, hogy nem ilyen azonnal fizetos cucc, amit maskepp meg se tudsz venni), hanem irsz az eladonak es kersz egy modositott szamlat. Arra mar majd tudsz annyit fizetni, ahogy megbeszeltetek. [Nyilvan a masik modszer is mehet, de az csak az utolagos kavaras, pl. mit mutogatsz ha egy ilyen tranzakcio utan vamolasra kerul sor? A teljes levonast tartalmazot tudnad csak. Tisztabb megva'rni a javitott penzbekerot.]
Mondjuk ha van esze az eladonak, legalabb partial refundkent kuldi, mert volt hogy nekem kiskinai visszakuldott 1.3 dollart 0.45 koltseggel (szamok nem tuti, de nagysagrendileg).

(#35077) Integra válasza axioma (#35076) üzenetére


Integra
titán

nincs vám, ez eu only.
amúgy igazad van, nekem ez a lépés kimaradt, nem is tudtam, hogy ilyen is van... nem nagyon használom az ebay-t, nincsen benne igazi gyakorlatom. de legközelebb majd erre jobban figyelek :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35078) tamas1985 válasza axioma (#35076) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Én elküldtem a vámnak mindkettőt a visszaküldött pénzt is, leírtam miről van szó, meg a számlán látszik ha ól emlékszem miből kaptad a visszatérítést, nem mondták hogy nem lenne jó

(#35079) bul07 válasza tonyrulez (#35072) üzenetére


bul07
nagyúr

Ne várj nyis ügyet , írd le hogy törölve lett az eldó és ezért kérsz refundot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35080) axioma válasza tamas1985 (#35078) üzenetére


axioma
veterán

Es figyelembe is vettek a fizetendo kiszamitasakor? Mert akkor pozitivban csalodtam bennuk.

(#35081) tamas1985 válasza axioma (#35080) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen

(#35082) mrfire


mrfire
őstag

Üdv!

Angliából szeretnék vásárolni, de nem küldik ki Magyarországra. Láttam, hogy vannak cégek, akik ilyesmivel foglalkoznak és továbbítják a csomagot. Volt már dolga valakinek ilyen vállalkozással? Tudnátok ajánlani egy kipróbált, megbízható szállítót ilyen célra?

(#35083) -HajTömeg- válasza mrfire (#35082) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Sosem próbáltam,de itt már említette valaki őket, esetleg keress rá .

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#35084) tonyrulez válasza bul07 (#35079) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hogy tudom ezt megcsinálni? Eddig szerencsére ilyen bajom még nem volt.
Végigkattintgattam a felajánlott linkeken (már a termék alá oda volt írva, hogy refundolhatok), és végül az jött ki hogy Communicate with seller, de vele már nem nagyon fogok. Közvetlen eBay-nek hogy lehet küldeni?

Akkor most megírtam az eladónak, 7 napig nem válaszol és automatikusan visszakapom a pénzt?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#35085) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nézzétek el, ha nem jó helyre írtam, mert nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot! Régieket nem néztem, mivel azóta sok minden változhatott...sőt.

60.000ftot szeretnék majd a termékért kapni és érdeklődnék még, hogy az eladás után kell kifizetni az alul kiírt összeget vagy egyből, amint leokézom?
Olvastam pár cikket idéznék is belőle!
"...A paypal az ebay-el karöltve mindent megtesz, hogy a pénzed minél tovább náluk maradhasson. Ha azt gondolja valaki, hogy a 3-7-21 napos feltartási időt autómatikusan oldja fel a felül említett két rablóbanda, akkor téved (persze előfordulhat 100000-ből egyszer). A lényeg, hogy ők megadóztatnak, ha felteszed a hirdetést ...majd a paypal banda is levesz még egy kis zsét, de ez attól függ, hogy mekkora az oda utalt összeg (!minél több, annál kevesebbet von le!),pénzforgalmi ügyletbonyolítás címen. Aztán jön a legszebb az egészben, hogy feltartják a pénzedet 21 napig...Végszóként annyit, hogy paypal mindent el fog követni, hogy ne kapd meg a pénzedet akkor, amikor te szeretnéd. Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de elvileg ez neki addig kamatokból profitot hoz, ami figyelembe véve a sok 100000 eladót, nem kis bevétel, a többiek mellé! Mindemellett az is feltünő, hogy évek óta magánszemélyekkel/felhasználókkal pereskedik paypal."

Erről valamiféle vélemény?

Segítséget nagyon szépen köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#35086) CaNNa3IS válasza szabog4 (#35085) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Így van ezek szarháziak. 21 napnál hamarább nem láttam még zsét.
A feet a sikeres tranzakció után fizeted csak ki havonta egyben vonja vagy manuálisan te fizeted.
Kb 15%-ot vonj le abból az árból amit a postával együtt kapsz.

Ha mondjuk 10k a posta akkor 72 + 10postáért kell felraknod

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35087) szabog4 válasza CaNNa3IS (#35086) üzenetére


szabog4
aktív tag

Annyiért meg nem feltétlen reális már sajnos az ár! Hmm Itthon meg 40.000ért vennék meg csak nagyon ár alatt. a 60.000 a reális ár érte! 70.000 az túl sok! El kell gondolkodnom ezen!

Köszönöm a segítséget!

HUN_Thorpedo

(#35088) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Nekem is visszatartja a lét 21 napra a Paypal, pedig csak pozitív értékelésem van, mégpedig 20+. Igaz ebben az évben mindössze négy van: három januárban és az utolsó júniusban. Érdekes, amikor 0-ról indultam, akkor nem csináltak ilyet.

Vagy Magyarország megítélése változott (sok a csaló?), vagy csak bekeményítettek.

Azt meg tudná mondani valaki, hogy
- a tracking number megadása gyorsít-e a folyamaton, illetve
- ha a vevő értékel rögtön megkapom-e a zsét.

Németországba megy a cucc, tehát jövő héten már megérkezhet. Nem nagy összegről van szó, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#35089) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Elkövettem azt a hibát,hogy emeletet és ajtót nem adtam meg a rendelésemnél,lehet ezért nem érkezett meg még 1 hónapja.
Az eladó korrekt,elküldi megint( filléres cucc), de azt jó lenne tudni,hogy ilyenkor mi történik, mit csinál a magyar posta. Visszaküldi Kínába vagy valahol lehet jelentkezni az ilyen csomagokért?

Alias: Júzer error

(#35090) Melack válasza -HajTömeg- (#35089) üzenetére


Melack
veterán

Ha a postás nem analfabéta, akkor Név alapján megtalál. Ha nem, akkor a területileg illetékes postahivatalt kell megnézni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35091) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Sajnos elvittek előlem egy nagyon fontos terméket.

Most megszeretném írni a csávónak hogy : Előrefizetés esetén nem tudnak szerezni egyet?

Ezt valaki angolra vagy németre??

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#35092) prannk válasza prannk (#35091) üzenetére


prannk
őstag

Ez így mennyire jó?

unfortunately i need this. prepay on occasion can you get this?

Sajnos nekem ez kell. Előrefizetés esetén tudnak szerezni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#35093) kaliber válasza prannk (#35092) üzenetére


kaliber
aktív tag

Itt talán nagyobb eséllyel válaszolnának.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#35094) thomasa


thomasa
senior tag

Olyantól vásárolt már valaki, aki ilyen opciót használt a termékre?
Import charges: $xy (estimated and based on current bid)
Ez azt jelenti, hogy itthon már nem vámolják meg a csomagot?
Vagy vigyázni kell, mert attól itt ugyanúgy ki kell majd fizetni?

(#35095) CaNNa3IS válasza hobbyone (#35088) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nekem 70+ van 100% ami inkább csak eladás. Én nem vásárolok minden szart össze :-).
De ez mindig így volt. 21 nap. Csinálhatsz bármit. Tracking se elég.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35096) v-man


v-man
őstag

Volt kb. 10-12 db olcsó rendelésem (1-4 dolláros apróságok) szeptember első napjaiban, majdnem mind különböző eladótól vásárolva, csak 2 termék jönne ugyanonnan.
Ezekből a rendelésekből egy megjött már múlt hét szerdán, de az azóta eltelt 7 munkanapon nem jött egyetlen további sem :U
Nyilván az ilyen olcsó árukat lassú postával adják fel, és még 30 nap is csak a jövő héten telik le, de volt pár termék, aminek írtak várható érkezési időt (pl: Estimated Delivery: Mon. Sep. 9 - Wed. Sep. 18), és ezek már rég lejártak...
Azért ez még normálisnak számít vagy lehet most valami probléma az útvonalon, hogy ennyire beállt a forgalom? :F

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#35097) Agostino válasza v-man (#35096) üzenetére


Agostino
addikt

valami lehet nekem is lassan akarnak jönni... várok. eddig még minden megjött, de tényleg. szóval malmozok...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#35098) CoolBoy323 válasza Agostino (#35097) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ünnep volt, lesz; vihar, árvíz volt, szóval türelem...

(#35099) mikk2000 válasza v-man (#35096) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem is késik pár dolog... :)

(#35100) bul07


bul07
nagyúr

Na ilyen se történt még
ebay.co.uk oldalon megvettem egy telefon tokot , de a Purchase history fül alatt nyoma sincs, sőt a tok oldalán se jelöli hogy én már megvettem
A PayPal-tól kaptam emailt , a fizetés megtörtént de az ebay-től eddig semmit

Na ilyenkor mi van????

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.