Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) randras válasza retesz147 (#35898) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#35902) radi8tor válasza htc07 (#35899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy használni a keresőt, mert tele van vele a topic. :)

⭐ Stella

(#35903) mikk2000 válasza Vazallus (#35900) üzenetére


mikk2000
őstag

Először szerintem érdemes kapcsolatba lépni az eladóval, és ha nem igazán akar kártalanítani akkor marad a hivatalos út.

Az újraküldéssel általában az a gond, hogy azzal az ember általában kifut a reklamációs határidőből. Ezért én visszatérítést (refund/partial refund) kérek ha valami gáz van.

(#35904) randras válasza mikk2000 (#35903) üzenetére


randras
veterán

Ő már nyitott case-t.

(#35905) üszök válasza randras (#35879) üzenetére


üszök
őstag

Én is az vagyok! :C Már hármat rendeltem,de nekem még mindig nincs.


thomasa
(kvázi-tag)

Kínai volt? Lehet mindjárt jön a mail a második lehetőségről. Én a múlthéten kétszer is így jártam,de be szívta mert nem vettem meg.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35906) mikk2000 válasza randras (#35904) üzenetére


mikk2000
őstag

A hozzászólásából nem derült ki hogy nyitott, éppen azt kérdezte, nyisson-e.

(#35907) randras válasza mikk2000 (#35906) üzenetére


randras
veterán

Pf, hát elnéztem, bocs. :O

(#35908) thomasa válasza üszök (#35905) üzenetére


thomasa
senior tag

Angol volt, és úgy is lett, jött a 2.nd best bidder option. Mondtam neki, hogy csak annyiért vagyok hajlandó megvenni, ahol beszállt a buliba a "kamu bidder" :P A bemószerolásról később döntök, de lehet, hogy megfogadom a tanácsokat.

(#35909) Siriusb válasza thomasa (#35908) üzenetére


Siriusb
veterán

Írd már meg légyszíves privátban, ki volt az eladó. Én is buktam egy licitet, de kaptam egy 2nd chance offert, s postázott az új termék helyett egy használtat (headset).

(#35910) V/ válasza retesz147 (#35896) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem, Magyar Posta gond is lehet még.

(#35911) CaNNa3IS válasza radi8tor (#35902) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DD
És visszakapod az egész topikot

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35912) bul07 válasza thomasa (#35908) üzenetére


bul07
nagyúr

És rosszabb esetben az jön hogy fizetés után feladotnak jelöli de nem adja fell, 30-40napig használja a pénzed majd refundol
Így se vágyot dolog, idődet is rabolja, és a pénzedet is használja
Nekem is volt már olyan hogy nagyon alacsony áron nyertem a licitett, de sose jött meg, az eladó gyanusan egyszerűen refundolt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35913) htc07 válasza bul07 (#35912) üzenetére


htc07
addikt

Velem volt, hogy kemény $0,01-ért ütöttem le fülhallgatóhoz gumit, és megjött. :)

(#35914) bul07 válasza htc07 (#35913) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze vannak normális eladók, én anno sok dolgot rendeltem 0.01$-ért, igaz értelmetlen dolgok voltak
Bár 0.06$-ért sok köröm matricát vettem :)

De vannak olyanok akik juszt se adják fel, és csak az időt pocsékolja vele az ember

Amúgy ki hogy áll, érkeznek a küldemények vagy még mindíg lassulás van
Nállam 10napos lyuk van/volt de már egy kettő aktuális megint

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35915) randras válasza bul07 (#35914) üzenetére


randras
veterán

Késő cucc: szept 10, szept 19, szept 23...
Két hete feladott cucc még csak felvéve, két hete amcsiból rendelt cucc sehol...

:(

(#35916) bul07 válasza randras (#35915) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak nehogy a Sólyom Airways dolgozói a reptéren a csomagokból szedjék össze az elmaradt bérezésüket :)

De komolyan , miért lehet ez , attól hogy lassúl még meg kellene hogy jöjjenek

Félek hogy nagyon sok ügyet kell majd nyisak, nem jól van ez így

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35917) randras válasza bul07 (#35916) üzenetére


randras
veterán

Az akkus hiszti miatt gondolom torlódás van. Én meg tabletet nem tudok így nyugodt szívvel rendelni. :( :O

[ Szerkesztve ]

(#35918) Bence123


Bence123
tag

Én a hétfőtől várom a megváltást. 4 csomag csúnyán késik(30+ munkanap), 1 határeset. Valamint van egy minikamera, amit most már tökre féltek, hogy az akksi miatt lelőnek:)

[ Szerkesztve ]

(#35919) bul07 válasza randras (#35917) üzenetére


bul07
nagyúr

De most tényleg az összes aksi/elem tíltott, nehogy már

Remélem mihamarabb átálnak Singapore postra, mert lehet hogy itt vagy máshol azt olvastam hogy azzal kikerülhető az egész

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35920) htc07 válasza bul07 (#35914) üzenetére


htc07
addikt

Nekem is késik sok cucc, szeptember 20 körül lettek kifizetve..

A legérdekesebb az a nyomkövetett csomagom, ami a trackitonline szerint 27-én "Send item abroad", 30-án "Flight Depart", aztán két hétig semmi, aztán kedden megint "Send item abroad" lett belőle. Lehet a postáskocsi véletlenül visszavitte a postára a reptérről? :))

---
Most nézem china poston, közben született 18-án egy új bejegyzés, "NULL" leírással. Kering, mint az a bizonyos gólyaszéklet a levegőben. Kíváncsi vagyok, ha egy GPS vevőt küldenének onnan bekapcsolva, akkor mit mutatna mikor ideér.. :D

[ Szerkesztve ]

(#35921) cecil


cecil
aktív tag

Hali gyors segítség kellene, 20 perc múlva lejár a hírdetés és nem válaszol az eladó a kérdésemre...
Csak személyes átvételt jelölt meg, meg UK-ban van :)
Mi van ha licitálok és megnyerem és mégse hajlandó postázni?

(#35922) TaaT válasza cecil (#35921) üzenetére


TaaT
veterán

Ha jól emlékszem ilyenkor magyar címmel nem tudsz licitálni, de majd kijavítanak a tapasztaltabb ebay-ezők. :)

Give them hell Ukraine!

(#35923) cecil válasza TaaT (#35922) üzenetére


cecil
aktív tag

már nem érdekes utolsó mp-ben elbuktam...

közben találtam céget aki háznál vette volna fel a csomagot így nem lett volna gond a szállítás...
de engedett licitálni

(#35924) randras válasza htc07 (#35920) üzenetére


randras
veterán

Lehet, hogy visszaküldték, én írnék az eladónak.

(#35925) andatti


andatti
senior tag

Tegnap írtam az eladóknak a két szeptember 9-ei termék meg nem érkezéséről, kifejezetten kérve, hogy küldjék újra, mivel már 42 napja nem jöttek meg. Mindkettőnek az other-be írtam és változott is az item ends...

Az egyik azt írta, hogy újraküldi, de csak akkor, ha adok neki 5 csillagot??? (persze még nem reagáltam, de ott most van délután 1-2h körül). Az item ends október 29-re változott.

hi, friend
thanks for your message

we will resend your item today and pls wait 15-25workdays (almost 1 month)
pls contact us if you have any problem

if you satisfy our solution,pls give us 5 star positive feedback.
sorry again and have a nice day

A másikat meg nem is értem... mert úgy olvastam, hogy a pénzt akarja visszaadni... de nem olvastam azt, hogy újraküldené, ahogy kértem... Az item ends november 10-re változott. - Jó angolostól kéne válasz, mert a gugli fordítóján nem tudtam elmenni...

Dear friend,
Thanks for your message and understanding. It's ok for that, we have already resent the other new by air mail, and usually it will take 7-20 days to arrive you. So please be patient to wait for New. thanks for all your help.
Hope you can receive the item soon, thanks.
To be friendly, if you can't receive it after 25 days. Please send a message to inform me, I will refund full money to you in advance. So hope to hear good news from you then. Many thanks.
Really apologize for all trouble and inconvenience caused.
Any question, please feel free to contact me, I will do my best to serve you.
Have a nice day.

Best regards,

Szóval reagáljak-e a levelekre és ha igen, akkor mit. (külön-külön...)

Ahol 26-án jár le a 45 nap, ott még várok, hisz a héten talán megjöhet...

(#35926) tamas1985 válasza andatti (#35925) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem jobban jársz ha a pénzt kapod vissza, ez az újraküldés dolog lutri.

(#35927) bul07 válasza andatti (#35925) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem tartom jó ötletnek az újraküldést (én nem is szoktam kérni)
Ha újra is küldi semmi garancia nincs hogy meg is érkezik és akkora már régen lejár mindenfajta védelem, tehát még a pénzt se lehet visszakérni
Ilyen esetekben refundot szoktam kérni majd megrendelem megint újra(akár ugyanattól az eladótól) , és így újraindul megint a 45nap

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35928) havri1 válasza bul07 (#35927) üzenetére


havri1
félisten

Ott a pont.
Nekem is van 4 csomagom függőben.. Para van.

havri

(#35929) Siriusb válasza andatti (#35925) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha úgy értelmezted, hogy csak akkor küldi újra, ha adsz neki 5 csillagot, inkább ne használd a google fordítót, mert eléggé félrevezetett. :)

1) Már ma újraküldik neked, várj 15-25 munkanapot, s vedd fel velük a kapcsolatot, ha valami bajod van. Amennyiben elégedett vagy a megoldásukkal, kérik, adj nekik 5 csillagot (értsd: bármikor adhatod)

Válasz:
Thank you for your cooperation and resending my item. Of course I'll give you 5 stars as soon as my item arrives.
Best regards,

Köszönet az együttműködésért és az áru újraküldéséért. Természetesen adok 5 csillagot, amint kézhez kaptam a terméket.

2) Ők már légi postával el is küldték a cuccot, 7-20 nap, mire megérkezik. Mivel jó fejek, amennyiben nem érkezik meg 25 nap múlva sem, visszakapod a pénzt, de azért remélik jó híreket hallanak majd Tőled. Majd bocsánatot kérnek a kellemetlenségekért és udvariaskodnak egy sort.

Válasz:
Thank you for your effort to satisfy your customers. Hopefully it will arrive this time, I'll keep you up to date about the situation. Also, thank you for your kind offer however I really hope it won't be necessary.
Kind regards,
XY

Köszönet az erőfeszítésetekért, melyet a vásárlókért tesztek. Remélhetőleg a csomag ezúttal megérkezik, tájékoztatni foglak a helyzetről. Ezenkívül köszönet az ajánlatodért, habár reméljük, nem lesz rá szükség.

(#35930) andatti válasza Siriusb (#35929) üzenetére


andatti
senior tag

Neked és mindenkinek köszönöm a gyors választ. Az angol szöveged pedig külön. Mindjárt be is másolom és el is küldöm nekik! - Akkor nincs más dolgom, mint újra várni...
Megint sokat tanultam... :)

A dátum módosulások mit jelentenek? Ha addig nem jön meg az áru, akkor buktam a dolgot?

(#35931) Siriusb válasza andatti (#35930) üzenetére


Siriusb
veterán

Szívesen.
Amint azt az előttem hozzászólok megjegyzéseiből látható, ezzel a megoldással az a baj, hogy kifutsz a határidőből, s megszűnik a védettséged. Vagy megkapod az árut, vagy az eladó jóindulatán múlik, hogy visszautal-e neked, ha jól értem a dolgot. Én is kezdő vagyok. :)

(#35932) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Rendeltem kínából egy 4$-os mobiltelefon állványt,még augusztusban.
30napra rá sem érkezettt meg case-t nyitotta, az eladó nagyon készséges volt és jelezte,hogy elküldi megint és sajnálja és stb.
Várjak 30 napot, majd ha akkor sem jönne meg,akkor visszautalja nekem a pénzt.
Letelt ez a 30 nap is,nem jött semmi.
Ilyenkor ha szeretném visszakapni a pénzt,akkor azon kívül,hogy ezt most megírom neki,kell még valamit csinálnom?
Valamit megnyitni,becsukni stb.? :)
Hogy fogja ezt nekem visszautalni?

Alias: Júzer error

(#35933) üszök válasza -HajTömeg- (#35932) üzenetére


üszök
őstag

Imádkozni. :C
Szerintem fel sem adta másodszor.Én nem hiszek ebben az újra feladós dologban.Vagy két,filléres dolgot én is kértem már így újra a próba kedvéért,de egyik sem jött meg.Már csak rajta múlik,hogy vissza adja e a pénzed.

Más.
Ha már fordítunk,nekem is megfejtené ezt valaki? Nekem nem tiszta:
Hello friend,

I do really appreciate for your order, and also understand your feeling, but as we have sent the order out, could you kindly to wait more couple days?
We would refund your money if you still haven't get, but please wait the item reach more patiently, it is normal time to shipping, please understanding!

Sorry for the inconvenience!

Modjuk ez 25 dollárról szól.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35934) Siriusb válasza üszök (#35933) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem csodálom, hogy ez nem tiszta, neki sem az angol az anyanyelve :D
A lényeg: hálásak a megrendelésedért, s megértik az érzéseidet, ám mivel már elküldték a csomagot, legyél kedves türelemmel várni még néhány napig. Amennyiben mégsem kapod meg, visszafizetik a pénzed, de kérik, legyél türelemmel, ennyi a megszokott időtartama a szállításnak.

(#35935) SUPREME7 válasza üszök (#35933) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nagyjából annyit jelent, hogy legyél türelmes, úton van a cucc, és még időben van, gondolom korán "érdeklődtél".

Engem ma megszívatott az ebay+paypal kombó. Fizetni akartam egy cuccért, erre jött egy hibaüzi:

Your payment is still processing your payment is declined for some reason.

Paypal tranzakciónál is "denied" állapotban volt a tranzakció, úgyhogy megpróbáltam újra (az első megrendelés be se került a myebay-be), megint hibaüzenet, erre 5perc múlva mindkét tranzakciót levonta a kártyámról :DDD

(#35936) üszök válasza Siriusb (#35934) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.
Én is ezt hámoztam ki belőle. Meg írtam neki még egyszer,hogy nem akarok várni. Pedig már negatívval is fenyegettem. Holnap írok még egy üzenetet,utána megy a case.


supreme7
(senior tag)

41 napnál tartok nincs korán.

Az a gáz,hogy amiket 09.09 és 09.23 között rendeltem,szinte semmi nem jött meg.Amiket utána,azok közül meg már jó pár itt van. Már vagy 5 dolognak vissza kellett kérnem az árát. Félek,hogy az Ebay megdádáz a sok refundért. A filléres vackokat inkább hagytam is a fenébe,mert értékesebb dolgok is vannak.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35937) thomasa válasza üszök (#35936) üzenetére


thomasa
senior tag

"Ebay megdádáz a sok refundért"

Valaki járt már így? Ha igen, mennyi után?

(#35938) Avicularia válasza thomasa (#35937) üzenetére


Avicularia
veterán

Volt egy-két ember akinek megvonták a paypal védelmet ,mert sok case-t nyitott.

(#35939) mikk2000 válasza Avicularia (#35938) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem egyik refundhoz sem kellett case-t nyitni... akkor mi van? Amúgy bekaphatják, ha az eladó szemétkedik, nálam meg is járja.

(#35940) htc07 válasza randras (#35924) üzenetére


htc07
addikt

Várok még pár napot vele, úgy sem fog semmi hasznosat válaszolni, csak a szokásos távolkeleti sablonszöveget.. :D

Közben 19-én éjfélkor született még két "null" bejegyzés a pekingi reptérről, .. :F

(#35941) maathe


maathe
senior tag

Rendeltem egy telefontokot, azonban a képen látható neonzöld helyett egy libafos zöld színűt kaptam. Írtam az eladónak, válaszul azt írta, hogy küldjek egy képet a tokról. Megtettem majd ezt írta vissza válasznak:

I have compared the photo you have sent to that of the listing and an struggling to see the difference. (The photos in the listing are taken by us with cases from our stock).

However, as customer satisfaction and feedback are important to us, I have issued a refund as a gesture of goodwill.

Ha jól értem, akkor refundolta a pénzt, viszont én ebből semmit nem látok se a PayPal-omon, se a számlámon. Mi a teendő ilyenkor?

(#35942) tamas1985 válasza maathe (#35941) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Vársz egy két napot mert van aki csak pár nap múlva teszi meg, ha nem történik semmi megkérdezed hogy mikor akarja küldeni, ha nem teszi meg ebay -nél jelzed mi a helyzet.

(#35943) sgery


sgery
őstag

Na meg lett a fejlemény (#35831) ezzel kapcsolatban.
Hát nem fogjátok kitalálni, a körített papírba volt becsomagolva. Olyan könnyü volt, hogy ez fel sem tünt :) Ezt persze Ök írták, én rá nem jöttem volna. Legyen mindennek ilyen jó vége :)
Amúgy ez lett

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35944) Siriusb válasza sgery (#35943) üzenetére


Siriusb
veterán

:DDD
Ez könnyen megoldódott.

(#35945) raziel01 válasza sgery (#35943) üzenetére


raziel01
veterán

Pontos árat kérhetnék? :)

(#35946) somasz válasza sgery (#35943) üzenetére


somasz
addikt

szép lett, engem is érdekel egy ár :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35947) sgery válasza raziel01 (#35945) üzenetére


sgery
őstag

179 euró, itthon más színben "csak" 45e ft. De sajnos ott nem rendelnek be ilyen színt ezért kellett rendelnem. Amúgy irtó vékony és könnyü, de sajnos kvarc...
Több éve nézek egyébként órákat és ez volt az elsö ami megfogott, de amúgy tudom, hogy mi az igazi óra :) Egyik barátomnak van egy majd 100 éves Glashutte automat órája (örökölte, most újjonan ugyan az a modell 1 misi felett van), rázok rajta egyet és egy napig üzemel, csak fel kellene picit újítani mert karcos. Na az szerkezet :)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35948) Vitriol87


Vitriol87
csendes tag

Sziasztok!

14/9/2013-én postáztak nekem egy terméket és jelenleg a tracking info ezt írja:
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/10/21 18:50:36
2013.09.18 16:41, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted
Origin Country - China:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/10/21 18:50:36

Ezek szerint itthon áll vhol a postán szept.18 óta? Sztetek mit tegyek?

(#35949) htc07 válasza Vitriol87 (#35948) üzenetére


htc07
addikt

Nem, 18-án adták fel.

(#35950) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Németországi szállítással kapcsolatban valaki tudna segíteni?
Régebben rendeltem egy pakkot, sima posta hozta, 10 euró volt a postaköltség. Innen
Most egy kb ugyanakkorát (méret, tömeg) rendeltem, miután megnyertem az aukciót, akkor látom, DHL van csak megadva, 17 euróért, innen. Miután a feladó feladta, elküldte a bizonylatot, nézném a követési számot, ott futottam bele ebbe:
"A 12 jegyű fuvarlevélszám olyan Németországban feladott küldeményt azonosít, amely a Deutche Post (Német Posta) áruszállító részlegénél került feladásra. A küldemény kézbesítését a Magyar Posta végzi majd."

Most akkor ez posta, vagy DHL? De nekem a leírás alapján úgy jön le, hogy ez sima postai kiszállítás, viszont akkor miért a +7 euró? Amit elküldött papírt a feladásról, rajta van a német posta logója, meg a DHL-é is.
Először azt hittem, a távolság miatt lesz több, közelebb van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.