Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) #59816064 válasza randras (#35400) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nagyon sok a 35 nap igen. Valamelyik már 30 napja célországba elküldve státuszba van. A másik meg még csak küdemény felvéve stb....

(#35402) hobbyone válasza hobbyone (#35208) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Mekkora féreg az ebay/paypal. Péntek reggel írtam a paypal-nak, amire elvileg 24-72 órán belül válaszolnak, de megemlítik, hogy ezen is túlnyúlhat. Már öt nap eltelt, de nem kaptam választ.

Tegnap ebay-en chat-en próbáltam infóhoz jutni. Leírtam, hogy a tracking szerint is kézbesítve lett a levél (okt. 2-án) + értékelést is kaptam (okt. 2-án). Erre jön a sablon dumával, hogy előre láthatólag 16-án majd megkapom (estimated funds availability). Újra leírom a tényeket, megint azt mondja. Amikor harmadjára leírom, hogy most már szeretném megkapni a pénzem, azzal jön, hogy mostanában technikai problémák akadtak ezzel kapcsolatosan, megpróbálják kijavítani. Annyit tehet, hogy elküldi az adatokat a technikai részleghez. Gondolom ez valami előre kitalált szöveg ilyen esetre = hülyének nézik az embert.

Érdekes, hogy a paypal rögtön levonja a jutalékát az átutalt összegből, én meg várjak még 14 napot (okt. 2 - okt. 16).

Egyébként meg kiszámoltam, hogy az eladási árnak ennél a tranzakciónál 18,2%-a megy el ebay+paypal jutalékra.

[ Szerkesztve ]

(#35403) randras válasza hobbyone (#35402) üzenetére


randras
veterán

Ahogy már írtuk, 21 nap, küldhetsz meg mondhatsz bármit. Senki nem kényszerített, hogy ott adj el bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#35404) revneiq


revneiq
csendes tag

Sziasztok!
Három napja megnyertem egy licitálós aukciót ebayen, át is utaltam a pénzt még aznap. Azóta sem jött üzenet az eladótól, már vagy 3 üzenetet írtam neki. Új vagyok az ebay világában, de ezelőtt az üzlet előtt volt 2 vásárlásom és minden gond nélkül megvolt.
Tegnap viszont azt láttam, hogy amit megnyertem tárgyat az aukción, az ugyan abban a formában fönt van megint és nem valószínű, hogy van neki több belőle.
Az lehetséges, hogy kevesli azt az összeget amennyiért elkelt és nem hajlandó annyiért eladni/szóba állni a vevővel? :(((

I don't want to live on this planet anymore.

(#35405) randras válasza revneiq (#35404) üzenetére


randras
veterán

Hova valósi?

Bence123: Nyiss case-t.

[ Szerkesztve ]

(#35406) Bence123


Bence123
tag

Kéne egy kis felhomályosítás nekem:
Szóval van egy 300 Ft-os termékem, ami 33. munkanapnál jár(és a 45. naptári). Tegnap írtam neki egy érdeklődő levelet, de csak a sablon szöveget kaptam. Sokan írtátok ezt a 45 napos határt. Ilyenkor borogassak már asztalt, vagy még ráérek? Vagy már nem is tudok? :) Biztos meg fog jönni valamikor a cucc(egyszercsak), nem is hiányzik igazán az a 300 Ft, de hát mégse ez volt megbeszélve...

(#35407) revneiq válasza randras (#35405) üzenetére


revneiq
csendes tag

Szia randras!
Németország, Schwerin. A hirdetésénél ott volt hogy 3 nap alatt postázza, de mégsem.

I don't want to live on this planet anymore.

(#35408) randras válasza revneiq (#35407) üzenetére


randras
veterán

Hmmm... akkor nem ünnepelnek/tek, meg ilyenek, mint a kínaiaik. Mondjuk attól még lehet kínai. :D

A németek eléggé utálják a magyarokat eBay-en, én adnék neki egy ultimátumot, hogy legalább válaszoljon holnapig, hogy mi ez, és miért árul még egyet, és ha nem válaszol, case. Meg egy negatív egyből, hogy érezze a törődést.

[ Szerkesztve ]

(#35409) hobbyone válasza randras (#35403) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Tudtam, hogy valaki ezzel fog jönni. Terád is gondoltam.

Tehát aki monopol helyzetben van az bármit megtehet? Bravo nagyokos. :C

(#35410) randras válasza hobbyone (#35409) üzenetére


randras
veterán

Nincs monopol helyzetben. :) Egyébként meg nekem mindegy hogy szidod, és hol, de nevetséges azon puffogni, amit előre megmondtunk, leírtunk, többen is, te is elfogadtad.

(#35411) revneiq válasza randras (#35408) üzenetére


revneiq
csendes tag

Lehet bizony... :D Már 3 üzenetet is küldtem neki, kettőt ebay-en keresztül, egyet pedig natúrban(gmail-on keresztül) szépen belinkelve az adott terméket ésatöbbi, de büdös nagy csend. Szóval vissza kell szerezni a pénzem... csak kérdés, hogy hogy. Nem gondoltam volna, hogy zöldfülűként ilyen gyorsan beleszaladok ebbe a helyzetbe.

I don't want to live on this planet anymore.

(#35412) Siriusb válasza revneiq (#35411) üzenetére


Siriusb
veterán

Milyen volt az értékelése az eladónak?

(#35413) hobbyone válasza randras (#35410) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Éppen az, hogy nem fogadtam el. Megpróbálok mindent megtenni (telefonáláson kívül) ami tőlem telik, hogy hamarabb megkapjam azt a pénzt. A vevőnek is írtam, hogy refund-olom, ha utána "sending money to family or friends” opcióval visszaküldi a pénzt. Nem válaszolt. ;]
Legfőképpen az motivál, hogy nektek ellen tudjak mondani, és 21 napnál hamarabb megkapjam az összeget. Még mindig reménykedem. ;)

(#35414) revneiq válasza Siriusb (#35412) üzenetére


revneiq
csendes tag

99.6% positive (1672) Ezért nem értem, hogy mi is a gond. A paypal fizetési státusz: Completed Lehet, hogy én bénázok valami? Mondjuk akkor a másik kettő vételnél is gondom lett volna.

[ Szerkesztve ]

I don't want to live on this planet anymore.

(#35415) randras válasza hobbyone (#35413) üzenetére


randras
veterán

Gratulálok. Remélem legalább százezrekről van szó.

(#35416) Crytek


Crytek
veterán

Haver megkért,hogy rendeljek neki valamit!

És ezek vannak a cucchoz írva:

No additional import charges at delivery!
This item will be shipped through the Global Shipping Program and includes international tracking.

A cucc árán és a postán felül még egy ilyet is felszámol:
Import charges: $56.51

Ezek micsodák? Ilyennel még nem találkoztam!

35417) radi8tor1: Jól értem! Ez a vám ügyintézés díjja, és akkor nekem nem kell foglalkoznom vele?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#35417) radi8tor válasza Crytek (#35416) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

Szerk: Igen ezt jelenti. eBay-nek fizeted meg, mivel ők hozzák be a cuccot Európába.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35418) mikk2000 válasza Crytek (#35416) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, egyszerűbb ha linkeled is legközelebb. Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy a vám/áfa ára már bele van építve a termékbe, tehát ezzel külön nem kell foglalkoznod már, viszont azt jelenti hogy mindenképpen ki kell fizetned. Nyomkövetés is van. A global shipping meg: [link]

(#35419) Crytek válasza mikk2000 (#35418) üzenetére


Crytek
veterán

Kifizetek én mindent csak legyen mit fizetni :C
Eddig csak 1 cuccot nem hoztak meg de azt refundolták is!

Next PC Upgrade: 2022

(#35420) thomasa válasza detroitrw (#35300) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem is volt egy ilyen esetem, mondtam neki, hogy visszaküldeni drágább, mint amit visszafizetne, erre írta, hogy tartsam meg, és visszautalja a pénzt.
Nyilván ezt nem lehet sűrűn eljátszani, mert az ebay is figyeli, hányszor refundoltatsz.

(#35421) mikk2000 válasza thomasa (#35420) üzenetére


mikk2000
őstag

Én szívfájdalom nélkül refundoltatok, nyilván oka van neki, az ebay vizsgálhatja ha akarja, ami képileg megjeleníthető azt lefényképezem és csatolom, az pedig egyértelmű bizonyíték.

(#35422) radi8tor válasza mikk2000 (#35421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Osztán majd micsinálsz, amikor eBay kitilt téged a túl sok refund miatt?
Pár dolláros cuccokért nem szabad refundokat kérni.

⭐ Stella

(#35423) mikk2000 válasza radi8tor (#35422) üzenetére


mikk2000
őstag

Biztosan mérlegelik azt, hogy okkal történt-e a refund vagy sem. Szerintem főleg a "nem jött meg" típusú refund a gyanús. Én igenis minden esetben ha átbasznak, refundot kérek, mert ez így normális. Nagyon elpofátlanítaná az amúgy is pofátlan eladókat ha senki sem kérne visszatérítést ha meglopják, mert ha a vevőt (engem) meglopnak, az lopás. És teszik ezt pofátlanul.

(#35424) somnia válasza radi8tor (#35422) üzenetére


somnia
őstag

Pár dolláros cuccokért nem szabad refundokat kérni.

Ezt konkrétan hol olvastad?

(#35425) SUPREME7 válasza somnia (#35424) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezt ne feszegessük szerintem, párszor már lement erről a vita. Valaki minden sz@rért refundot kér, valaki meg nem. Tulajdonképpen nem a refund a gáz, mert általában a kínaiak sokszor inkább már ha rájuk ír az ember már felajánlják maguktól, az a gáz, ha egyből case-t nyit az ember mindenért és csak annyit ír, hogy nem érkezett meg. Nem tudom mi az ingerküszöb az ebay-nél, de egy idő után letilthatnak mert úgy gondolják te nem vagy megbízható. Ezért szoktuk itt azt mondani, hogy pár dolcsis cuccokat case-en kívül, vagy sehogy. De persze sok sikeres üzlet után, nem fognak kitenni egy case miatt, extrémebb case nyitogatásról van szó.

(#35426) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Én már nem vagyok kezdő ebayes vásároló de lenne egy olyan kérdésem hogy ha egy terméknél starting bid van megadva de még nem licitált rá senki akkor is a maximális összeget írjam be amit rászánok vagy ilyenkor csak az indító licitet?Mert sokszor licitáltam már de még így nem hogy 5 órával az aukció lejárta előtt nem nyomott senki licitet.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#35427) SUPREME7 válasza Syz (#35426) üzenetére


SUPREME7
őstag

Annak is biztos meg van az oka, ha nem licitált még senki :) Nincs a szállítási költségbe "rejtve" a cucc ára? Egyébként első körbe szerintem a kezdő licitet, és utána dobja fel talán az ablakot, hogy mennyit szánsz rá max, bár ritkán licitálok így nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#35429) Siriusb válasza Syz (#35426) üzenetére


Siriusb
veterán

Megadhatod a kezdő licitedet, amit ki is ír, hogy minimum mennyinek kell lennie, s ha akarsz automatikusan licitálni, akkor egy maximum értéket is beállíthatsz, s ha más is licitál, automatikusan ráígér, amíg el nem éri a beállított plafont.

(#35432) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kilégzés-belégzés...

⭐ Stella

(#35433) Syz válasza SUPREME7 (#35427) üzenetére


Syz
senior tag

Nem,ki van írva minden.Angliából szeretnék vásárolni amúgy egy Celtiz mezt.Valószínű azért nem licitált még senki mert "úgymond" használt és 2011-2012-es szezonból való,az egyébként 100%-os eladó szerint egyszer használt.Amúgy azért kellene mert már nem lehet kapni sehol és hiányzik a kollekciómból.9,5 font a starting bid ami nagyon baráti de többet is adnék érte csak nem tudtam hogy mi van ilyenkor.Mindegy,megadom a kezdő összeget aztán ha nem mozdul senki akkor majd ráígérek még.De mi van akkor ha mondjuk beírok 15 fontot és nem licitál rajtam kívül senki?Akkor nyilván enyém de 15 fontért,nem pedig 9,50-ért.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#35434) revneiq


revneiq
csendes tag

Mostanra sem érkezett semmi válasz az eddigi üzeneteimre, letelt a 3 nap. Szóval muszáj leszek lépni. Írjak neki az ügyben, hogy küldje vissza a pénzemet, vagy esetleg valami másik megoldást kell keresni? Egy kis segítség jól jönne. :)

I don't want to live on this planet anymore.

(#35435) SUPREME7 válasza Syz (#35433) üzenetére


SUPREME7
őstag

Próbáld ki, első körben adj meg 10-et, aztán utána is meg tudod adni a max licitösszeget, feleslegesen ne ajánlj rá 15-öt ha nincs rá érdeklődő. De miután beállítod a maxot, automatikusan emelkedik a licited, amíg el nem éri a max összeget amit beállítasz.

Most kipróbáltam egy aukción, első körben megadod az aktuális ajánlatodat, és utána ugyanúgy kidobja az input mezőt, de elé van írva, hogy increase your bid és akkor tudod beállítani a max összeget amit rászánsz, és ezt bármikor módosíthatod. (természetesen utána már csak felfele)

[ Szerkesztve ]

(#35436) hidroponi válasza Syz (#35433) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha nem licitala ra mas senki akkor a kezdo licitert kapod meg.

(#35437) Crytek


Crytek
veterán

Onnantól hogy egy cuccot átvettem már nem lehet refundot kérni ha hibás a cucc?

Next PC Upgrade: 2022

(#35438) randras válasza Crytek (#35437) üzenetére


randras
veterán

Eladótól függ. Valószínűleg le van írva.

(#35439) mikk2000 válasza Crytek (#35437) üzenetére


mikk2000
őstag

Hogy a jó istenbe ne lehetne. Persze kínából a szállítás olcsó, visszaküldeni lehet többszörös ráfizetés, ezt ki is használják szerintem. Tehát ha nagyon nem éri meg visszaküldeni akkor kérj refundot, ha nem adja, akkor egy jó nagy pirosat adnék neki melléírva szépeket.

(#35440) üszök válasza Syz (#35433) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem 2 lehetőséged van.
1 rá teszed amit neked ér,és vagy a tiéd lesz,vagy nem.
2 Megadod a minimál árat,és a vége előtt vagy 30 perccel oda ülsz a gép elé.Nézed,hogy alakul.Az utolsó 1 perc lesz az izgi,ott fog felfelé menni az ár,ha van még rá érdeklődő.Be állítod neked mennyit ér meg,és a vége előtt 10-20 másodperccel rá küldöd,ha van érdeklődő.A licit lépcsőre figyelj,ne kerek számot írj,mert akkor nem lesz a tiéd,ha más már meg tette ugyanazt. Mondjuk áll 10 fonton,1 font a licit lépcső,akkor ne 15-öt tégy hanem mondjuk 15,50-et akkor a 15-öt meg előzi.(bár nem biztos,mintha be szívtam volna ezzel valamelyik nap)
Van egy harmadik megoldás is,rá teszed amit ér neked,és az utolsó pillanatban meg gondolod magad,és még emeled. :C

Ha 9,50 a ki kiálltási ár,és te 15-öt teszel,akkor 9.5-ért a tiéd ha más nem licitál.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35441) raziel01 válasza üszök (#35440) üzenetére


raziel01
veterán

Kicsit tl,dr amit írtál. :D Felesleges bonyolítás.
Simán elsőre rárakja amit neki megér és kész. Több dolga nincs vele.
Ha 0.01 a kikiáltási ár és ő rak rá 10 dollárt akkor is megnyerheti 0.01-ért ha nincs más licitáló.
Csak akkor megy fentebb a licit ha valaki licitál, felnyomja az árat.

Én ha látok valamit akkor kigondolom, hogy nekem mennyit ér és vagy nyerek vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#35442) Syz válasza üszök (#35440) üzenetére


Syz
senior tag

Annyira kell a cucc hogy rányomtam a 9,50-re meg maximum bidnek megadtam 20,5 fontot,így most már ugye 2 bid van feltüntetve az aukció mellett.Ha esetleg nem jön össze akkor találtam még egyet ami 2 nap múlva jár le,ráröppenek akkor arra :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#35443) Siriusb válasza Syz (#35442) üzenetére


Siriusb
veterán

Arra figyelj, hogy egyszerre ne licitálj több ugyanolyan termékre, s ha nem te nyered a licitet sem biztos, hogy nem tudod megvenni. A napokban én is így jártam, megelőztek egy licitnél, de 1 nap múlva kaptam az eladótól egy second chance offer-t, s el is hoztam. :)

(#35444) Syz válasza Siriusb (#35443) üzenetére


Syz
senior tag

Ilyennel még nem volt dolgom,de köszönöm a tanácsot,írok majd hogy mi lett a vége :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#35445) axioma válasza raziel01 (#35441) üzenetére


axioma
veterán

Azert ez csak "atlagos" termekekre igaz, a ritkabban fellelhetoekre jobb, ha nem emelsz elore, mert hamarabb halad felfele az ar, jo esellyel magasabban is zar. Na meg hatha paran nem jonnek a zaras elotti percekben, nyeregben erezven magukat, pedig ha lattak volna a nagy harcot a termekert, mar pszichologiabol is ranyomtak volna tobbet... nem csak matek ez (hehe, pont en mondok ilyet? :) )

(#35446) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha én rendelek ebay-ről valamit, akkor azt én adás-vételi szerződéssel eladhatom egy boltnak (esetleg "használtként"?), esetleg minimális haszonnal (éves szinten kb. 10-20 000 Ft lenne a haszon)? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35447) Balázs1986 válasza #59816064 (#35399) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ugyanez a helyzet nálam is. 4db termék: 09.11, 09.11, 09.13, és 09.21 dátumokkal rendelve. Az utolsón még nem is csodálkozok, de az első 3 már nagyon határidős. Az egyik 09.11-nek van tracking-je, de még mindig csak "Küldemény felvéve" és "Küldemény postázva" állapot van, semmi áthaladási pont nem jelenik meg. Ez azért már furcsa. Ennyi case-t elég gáz lenne nyitni egy hét múlva, pedig mind 2-4ezer Ft cucc.

(#35448) CaNNa3IS válasza Geri89 (#35446) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hu te valami nagy bizniszbe fogtál :DDD
Ekkora összegnél nem hinném, hogy a NAV kommandót küld rád.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35449) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, refund-al kapcsolatban.

Egy eladó kiállított számomra egy számlát paypal-on. Azonban utólag kiderült hogy a saját acount-járól állította azt ki, de a boltjáéról kelett volna. Így küldött egy másik számlát (ami másik email címre szól), ezt pedig visszautalta. Refund.
A paypal fiókomban az eseményeknél szépen látom is a refund-al kapcsolatos értesítéseket, azonban a bankszámlámra semmi összeg nem térült vissza.

(a paypal-hoz csatolt bankkártyáról történt meg a fizetés)

Ez van a detialsban:

Total amount:
£350.00 GBP
Fee amount:
£0.00 GBP
Net amount:
£350.00 GBP
Refund:
£350.00 GBP to MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
This transaction will appear on your credit card statement as "Jani"

Date:
Oct 9, 2013
Time:
05:29:11 PDT
Status:
Completed

Subject:
"Jani" has just sent you £350.00 GBP with PayPal

valaiknek tipp?

(#35450) axioma válasza fulton (#35449) üzenetére


axioma
veterán

Turelem. Mire a paypalrol az eredeti uton (kartyaelfogado, kartyatarsasag, szerzodott bank) visszafele lekonyvelgetik, hogy storno az a vasarlas, es meg le is konyvelik az egyenlegeden, az ugy kb. 3-4 munkanap.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.