Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) PowerBuldog válasza Winner_hun (#17950) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A pénzét visszafizettem. Arról van szó, hogy tranzakciót akarom töröltetni, mert brazilba nem küldök.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17952) koxx válasza PowerBuldog (#17951) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem annak nincs átfutási ideje, mármint ha gép előtt van és beleegyezik akkor akár fél napon belül megvan. Nekem 1 nap alatt ment le.

(#17953) PowerBuldog válasza koxx (#17952) üzenetére


PowerBuldog
veterán

De ha meg hetekig nem reagál?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17954) koxx válasza PowerBuldog (#17953) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre is biztos van egy határidő gondolom, úgy mint a best offernél 48 óra.

(#17955) Winner_hun válasza PowerBuldog (#17951) üzenetére


Winner_hun
félisten

7 napja van rá.
Ilyesmi levelet kap:

Hi winner_hun,
the-reptons recently opened a cancel transaction case for an item you recently purchased: How To Be The Perfect Housewife: Lessons in the art of.
Reason for cancel transaction request: The seller did not provide a specific reason.

Seller comment: I am sorry, We do not ship out side of the UK as we can?t reliably prove that an item has been delivered. We need this proof to protect ourselves from Paypal payment reversals. Sorry, Regards , Sheridan

Click the "Respond now" button to accept or decline this cancellation.

If you don't take action by Feb-24-2011, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.

You can view the case anytime in the Resolution Center.

How To Be The Perfect Housewife: Lessons in the art of
How To Be The Perfect Housewife: Lessons in the art of
Item # : 120674126080
End time: Saturday, Feb 19, 2011 02:43:19 PST
Sale price: GBP 8.16
Seller: the-reptons
Case opened: Thursday, Feb 17, 2011 15:11:26 PST
View purchased item

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17956) jegmester


jegmester
csendes tag

Sziasztok!A segítségetekre lenne szükségem!
Kínából rendeltem 60 dollár értékben 3 db ruhaneműt.
Megérkezett Budapestre, vám elé állították január 4-én 12 óra 21 perckor.
Mire számíthatok?Mert pár helyen olvastam, hogy nem szoktak a vámosok napokat rajta ülni!Válaszotokat előre is köszönöm!

(#17957) radi8tor válasza jegmester (#17956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De bizony nem ritka, hogy 1 hetet is rajta ülnek. Volt már aki 2 hét vámolási időről számolt be.
Az express küldeményeket 1-2 nap alatt elvámolják.

⭐ Stella

(#17958) jegmester válasza radi8tor (#17957) üzenetére


jegmester
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat!Ez az értékhatár még vámmentes?

(#17959) bul07


bul07
nagyúr

Nesze neked magyar posta ,megjött az Angliából rendelt dolgaim, az egy dolog hogy egyszerre jött meg a dec. 18-án és 23-án rendelt cuccok, de hogy az egyiken még a szomszéd falu pecsétje is rajta van :Y

Nálatok hogy áll a HK-ból rendelt cuccok megérkezése, mert nekem valahogy nem akarnak ideérni, van vagy 15 rendelésem úton , dec. 8 és 15 között lettek feladva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17960) jegmester válasza bul07 (#17959) üzenetére


jegmester
csendes tag

dec 17 célországba elküldve...
másik: dec 24 célországba elküldve, 01.04 célországba megérkezett és vám elé állítva

(#17961) radi8tor válasza jegmester (#17958) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasd el ezt a HSZ-t: [link]

⭐ Stella

(#17962) jegmester válasza radi8tor (#17961) üzenetére


jegmester
csendes tag

Köszönöm!

(#17963) Fecogame válasza bul07 (#17959) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálatok hogy áll a HK-ból rendelt cuccok megérkezése, mert nekem valahogy nem akarnak ideérni, van vagy 15 rendelésem úton , dec. 8 és 15 között lettek feladva

Ugyanez, és csak nem akarnak megérkezni... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17964) faresz5 válasza Tomate (#17946) üzenetére


faresz5
senior tag

OFF
Többet nyersz vele hosszú távon ha rend lesz az országban és lemegy 300ft körülre az euró, mint amit nyersz egy terméken,(ez a hozzáállás nevetséges) ha nem. Ugyanis bármit veszel abban a deviza árfolyama jelen van a fűtéstől elkezdve az üzemanyagig. Tehát nem bántásból mondom, de jóval többet vesztesz(illetve az ország nem egy egyén, hanem 10millió ember) ha romlik a helyzet, mint ha javul.

(#17965) kerekfej válasza bul07 (#17959) üzenetére


kerekfej
addikt

Nekem jó pár levelem veszett el. 10% talán. :( Volt, hogy valami egész más országba küldtek, pedig a cím az jól volt ráírva.

(#17966) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Rendeltem fejhallgatót. Kedden adta postára ma jött meg(Angliából légipostával)
Ismerőshöz rendeltem boltba, mert én suliba vagyok. Felhív ma dél körül: megjött a csomagod de ne nagyon durván elvan deformálódva a doboz , tiszta szakadt és még kellett a postásnak 5000et fizetni... Épp óra volt azt hittem szívinfarktust kapok :| :(((

Vége lett órának bemegyek a boltba hello a csomagod ;] és elém rak egy sértetlen csomagot... Azt hittem megütöm :DDD már mindenki trollkodik ch...
Azért örül a fejem :DDD csak még mindig bennem van a para.

- Mindenki hazudik! -

(#17967) Tomate válasza faresz5 (#17964) üzenetére


Tomate
veterán

Arról. egy szóval nem írtam h azt a pénzt előtt akarnám bármire is költeni.

(#17968) faresz5 válasza Tomate (#17967) üzenetére


faresz5
senior tag

nem teljesen értem ezt a mondatot.(illetve hogyan kapcsolódik ahhoz amit írtam)

(#17969) Tomate válasza Tomate (#17967) üzenetére


Tomate
veterán

"el akarnám" csak telefonon jobban tudja mit akarok írni -.- amúgy is elakarom adni nem csak azért mert gyenge a forint. A német piac amúgy is nagyobb és többet kínál érte.

[ Szerkesztve ]

(#17970) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Elmesélnék egy rövid történetet. Rendeltem egy iPhone 4-et eBayről, Amerikából. Röpke 6 nap alatt már az országban is volt. A vám már egy napot vett ígénybe, de meglepő módon átcsusszant, nem kellett fizetni érte. Itt jön a rossz része.
Másnap reggel a magyar posta döglassú weboldalán megtudhattam, hogy "Kézbesíthetetlen / Undeliverable, cím elégtelen".

És nem volt semmiféle türelmi időszak, már indult is vissza. Ekkor kezdtük el hívogatni a postát, és azt az ígéretet kaptuk, hogy még vissza lehet fordítani, pénteken (ma) megkapjuk. Hát ez nem így volt, ezután további 2-3 telefonálgatás történt, és újabb ígéretek hangzottak el. Most konkrétan fogalmam sincs mi lehet a csomagommal.

A slusszpoén az, hogy a honlapjuk szerint újra a vám előtt van, méghozzá duplán.
Mit szóltok ehhez? Van esélyem? Mi állhat a háttérben?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#17971) radi8tor válasza Telegdy (#17970) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem simán a vám előtt volt és/vagy úgy bontották fel a csomagot, hogy megsérült a címed rajta.

⭐ Stella

(#17972) Telegdy válasza radi8tor (#17971) üzenetére


Telegdy
aktív tag

A telefonban ezt így nem említették. Állítólag már a postáról küldték vissza. De őszintén szólva én már nem tudom.

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#17973) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok
szerenék venni 1 telót pl ezt mennyi lenne a végleges ára? vámmal meg ilyenekkel. (kb)

(#17974) Flashcash válasza fasirTTT (#17973) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

73

(#17975) Flashcash válasza Telegdy (#17970) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ismerősnél volt már hasonló eset.

Ott is beérkezett rendben a küldemény az USA-ból, viszont a helyi postásnak nem volt kedve kivinni a helyesen megcímzett csomagot, így inkább visszafordították a feladónak, ami látszott a trackingen is.

Némi telefonálgatás után az Orczy téri VÁM-ban sikerült utolérni akkor a csomagot, ahonnan kihozták és személyi ellenőrzése után átadták.

A helyedben én sem bíznám a helyi postára, hanem a VÁM-ot keresném közvetlenül. Úgy tudom, hogy most már Ferihegyen vannak nem pedig az Orczy-ban.

(#17976) fasirTTT válasza Flashcash (#17974) üzenetére


fasirTTT
őstag

óha, akkor lehet hanyagolni kellene :D

(#17977) Telegdy válasza Flashcash (#17975) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Most már ha jól sejtem, csak hétfőn van esélyem a cselekvésre..
Hétfőn megint felhívom azt, akivel eddig beszéltem az ügyben, és ha továbbra is ez megy, akkor felvesszük a kapcsolatot a vámmal.

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#17978) Tomate válasza Telegdy (#17977) üzenetére


Tomate
veterán

De még ha mákod van és nem is küldik vissza, lehet kibukik, hogy egy ájfon4 van a csomagban. Akkor meg ugye vám :S De sok sikert. Barátom rendelt órát DHgateről. Ugyan ez volt. Kézbesíthetetlen és már ment is vissza kínába... A pénzt visszaszereztük legalább.. :))

[ Szerkesztve ]

(#17979) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

A paypal kifizetés előtt csinál egy kalkulációt forintra vetítve. Ma amikor a dollár olyan 248 forint körül mozog a paypal 256! forintal kalkulál. Miért lehet ekkora különbség??

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#17980) radi8tor válasza motorhead (#17979) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert a PayPal-féle konverziót választottad ki.
Közvetlen fizetés előtt ki lehet választani, hogy ne PayPal váltson Forintra, hanem USD-ben vonja le a kártyádról a pénzt.
Azt hiszem other conversion options a neve, amire kattintani kell.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17981) slippy válasza fasirTTT (#17973) üzenetére


slippy
tag

csak vigyázz, mert a verizon féle droidban nincs sim foglalat (legalábbis régebben nem volt), csak cmda vagy cdma vagy mi az amerikai cucc. szóval így csak pda-nak használhatnád. ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#17982) motorhead válasza radi8tor (#17980) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ha ezt választom, akkor nem csinál előkalkulációt. Tehát nem tudom melyik formában járok jobban.. Ötlet??

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#17983) radi8tor válasza motorhead (#17982) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyértelműen PayPal konverzió nélkül jársz jobban, mivel azon rajta van PayPal átváltási jutaléka is.
Válaszd a "bankom csinálja a konverziót" opciót! :K

⭐ Stella

(#17984) fasirTTT válasza slippy (#17981) üzenetére


fasirTTT
őstag

most ezt néztem ki magamnak.és van 1 kép ahol valami sim bemenet van a memkari mellett. vagy te nem erre gondoltál ?
csak valaki segíthetne beszélni a csávóval aki van fenn ebay-en, mert nem vagyok jó angolból :D

aki szívesen segít az írjon 1 privátot (az is elég, ha csak lefordítana amit írnék neki)

[ Szerkesztve ]

(#17985) slippy válasza fasirTTT (#17984) üzenetére


slippy
tag

na ebben már van sim foglalat, és van imei szám is, úgyhogy ennek jónak kell lennie.

nem akartalak félrevezetni, de anno nekem az első milestone volt, és először sikerült egy kedves emberkétől itthon venni egy ámérikai verziósat (tehát droid verizon), amiben nem volt sim foglalat, így volt egy fasza készülékem, csak arra nem tudtam használni, amire akartam. szerencsére ebay-en gyorsan elment, és lett belőle egy tényleg számomra is teljesértékű milestone. :DDD

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#17986) fasirTTT válasza slippy (#17985) üzenetére


fasirTTT
őstag

aha vágesz :D
á én már nagyon beleéltem magam ebbe a telóba :-/
mondjuk aki "rábeszélt" hogy nézzek ebay-ról milestonet, az mondta, hogy ez mellé kell még 1 gsm modul unlock, ami nem tudom pontosan mi :D

áh, de rohadtul félek, hogy megvámolják :S

[ Szerkesztve ]

(#17987) Telegdy válasza Tomate (#17978) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Hát most már csak nem küldik vissza, hogy vagy 3 emberrel is beszélünk a postától, és megígérték, hogy személyesen viselik gondját... Az, hogy lebukik a vámon, az szerintem is elég valószínű, de hát benne van a pakliban, mindig a legrosszabbra számítva tervezek pénzügyileg.

Ha meg neadjisten visszamenne a csomag, én is tudom refundolni a pénzt, nem? Vagy nem ilyen egyszerű?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#17988) Tomate válasza Telegdy (#17987) üzenetére


Tomate
veterán

Tudod refundolni. A Paypal rögtön látja, hogy nem vetted át. Tracking number alapján.

(#17989) slippy válasza fasirTTT (#17986) üzenetére


slippy
tag

a milestone-t én is csak ajánlani tudom. második qwerty-s telefonom volt

a gsm unlock annyit tesz, hogy függő a telefon. tehát pl mint hogy most itthon vennél egy voda függő telefont, miközben pannonos vagy. így ki kell üttetni, és akkor már használhatod is.

én anno az [unlocking.com] oldalon függetlenítettem. a support gyorsan segít, ha megkérdezed, hogy meg tudnák e csinálni. kb 10dollár körüli összegért csinálják. aztán lehet, hogy itthon is van hasonló ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#17990) salesboy válasza fasirTTT (#17986) üzenetére


salesboy
tag

Biztos hogy lesz VÁM és ÁFA rá és úgy együtt 70 000 Ft körül lesz a vége.

Én egy használt telefonért nem fizetnék ennyit, akármilyen cool. :N

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17991) Tomate válasza salesboy (#17990) üzenetére


Tomate
veterán

Biztos csak a halál. Nekem jött már át objektív és ipod is usából úgy hogy nem vették ki. Meg kell mondani az eladónak írja rá, hogy 25$ és gift. Ha szerencséd van átjön. (nagyobb az esélye, hogy átjön)

[ Szerkesztve ]

(#17992) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!

eladás terén, visszafizetés ügyben tud nekem valaki segíteni?

mcs10

(#17993) salesboy válasza Tomate (#17991) üzenetére


salesboy
tag

Ebben igazad van, de fel kell készülni a legrosszabb lehetőségre. :K

Nekem volt egy ellen példám, ráírták hogy 45$ és ment a VÁM-ba egyből.

Az a lényeg, hogy így is úgy is megérje. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17994) Tomate válasza salesboy (#17993) üzenetére


Tomate
veterán

Természetesen igen, a legrosszabbra kell.
45$ már pont a határ kb..

(#17995) salesboy válasza Tomate (#17994) üzenetére


salesboy
tag

45 EUR a határ :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17996) Tomate


Tomate
veterán

(#17997) Anonymus X


Anonymus X
tag

Sziasztok!

Viszonylag új vagyok az e-bayen és egy problémába ütköztem: az eladó azt kéri, hogy adjak megjegyzést a Paypal fizetéshez (add note to Paypal payment). Az a gond, hogy nem tudom hol kell ezt megtenni. Amikor rákattintok a Buy it now-ra, akkor még az e-bay oldalán tudnék megjegyzést hozzáfűzni, de ha továbbmegyek, akkor a Paypal oldalán nincs ilyesmi lehetőség. Itt csak a fizetési módot tudom kiválasztani és utána visszadob az e-bay oldalára, ahol már csak megerősíteni tudnám a fizetést.

Előre is köszönöm a választ!

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#17998) radi8tor válasza Anonymus X (#17997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott eBay felületen kell a megjegyzést beírnod. Ezt továbbítani fogja a fizetéssel együtt PayPal-ra.

⭐ Stella

(#17999) salesboy válasza Tomate (#17996) üzenetére


salesboy
tag

Hát igen, ez elég érdekes........nem is értem hogy van ez.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#18000) Anonymus X válasza radi8tor (#17998) üzenetére


Anonymus X
tag

Köszönöm szépen! :R

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.