Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) kovy79 válasza Zirowe (#17200) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi. Csak, hogy ne kelljen keresgélni.
Érdekes ez a nullázás. Vajon mi értelme, ha az értékelések látszanak az adatlapján?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17202) Zirowe válasza kovy79 (#17201) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Meg a csillag is megmaradt. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17203) netseft válasza Kerio (#17192) üzenetére


netseft
aktív tag

Régebben itt el lehetett érni az ilyen vásárlásokat: [link]
Persze azóta sok változás történt, lehet már nincs így.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#17204) (Bundás) válasza Zirowe (#17202) üzenetére


(Bundás)
addikt

(#17205) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem az eBay-en egy táskát 15$-ért (free shipping) Izraelből. Ma megjött egy C/4-es borítékban, és látom, h van rajta vámhivatalos pecsét is. Visszanéztem a Posta honlapján a logot, és ott is benne van a "Küldemény vám elé állítva; Bejövő küldemény vámkezelve" rész. Várható, h kell vámot fizetnem? Több dolgot rendeltem már, de ilyenre még nem emlékszem. Ha igen azt utólag küldik?
Köszi!

(#17206) kerekfej válasza SZATA (#17205) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem kell. Arról hivatalos ajánlott levélnek kell jönnie.

(#17207) SZATA válasza kerekfej (#17206) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi! Annak előbb meg kellett volna jönnie mint a csomag, ugye?!

(#17208) kerekfej válasza SZATA (#17207) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem együtt jön.

(#17209) Winner_hun válasza kerekfej (#17206) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell, nekem minden levél / értesítés nélkül hozta a postás a megvámolt cuccot, neki kellett helyben kifizetni. Ő se találkozott még ilyennel, de ezek szerint ilyen is van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17210) Winner_hun válasza SZATA (#17207) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kifizetése nélkül nem kaphatod meg a terméket. Ha megkaptad a terméket akkor már bizotsan nem kell fizetned utána.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17211) SZATA válasza Winner_hun (#17210) üzenetére


SZATA
senior tag

Ebben bíztam én is, ilyesmi rémlett.

(#17212) faresz5


faresz5
senior tag

Usa-ban feladott csomagokat hol tudom nyomon követni?(posta.hu/tracking nem ismeri)

(#17213) Winner_hun válasza faresz5 (#17212) üzenetére


Winner_hun
félisten

usps.com

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17214) XP NINJA


XP NINJA
őstag

valaki megmondaná mennyibe kerülne kb?

(#17215) Winner_hun válasza XP NINJA (#17214) üzenetére


Winner_hun
félisten

2700 Ft-ból kijön.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17216) faresz5 válasza XP NINJA (#17214) üzenetére


faresz5
senior tag

[link]

2550ft kb,

(#17217) kerekfej válasza faresz5 (#17212) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha USPS akkor igazából nem nyomon-követhető és nem is ajánlott. Simán el is tűnhet.

(#17218) Winner_hun válasza kerekfej (#17217) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez így már megint pontatlan. Van USPS-nek nem csak határig történő nyomkövetése is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17219) faresz5


faresz5
senior tag

jaja tudom, de sajnos így küldte el a konkrét kérésem ellenére, sajnos hk-ban nem találtam számomra megfelelőt, ezért rendeltem usaból.Egyébként egy hasonló csomagom, onnan megérkezett nagyon hamar, rendben. Remélem ezzel is így járok, ajándék lenne.

(#17220) faresz5


faresz5
senior tag

Van egy ügyem egy eladóval:

hi,my friend,280760740772 item ,this item ,we have checked send it to you on oct 31, Pls don't worry about it, we just checked it with our shipping company, they told us the package has arrived in your country. It is still in the sorting centre.you will receive it within ONE week normally, Pls wait with patience!

280761354920 item ,this item ,has missed on the way ,we will refund to u ,.

Ha nicnsen tracking number akkor honnan tudja melyik veszett el és melyik nem? vagy hasra ütött és mondott valamit? Kérjem annál is a full refundot? (még van kb 5napom)

(#17221) Kerio válasza (Bundás) (#17193) üzenetére


Kerio
őstag

nem

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17222) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Eddig még csak 3 vásárlásom volt eBayen, így eléggé kezdő vagyok még, kérnék némi tanácsot.

Az USA-ból szeretnék telefont venni, használtat, és szállítással együtt max 150$-t költenék rá. Ilyen értékű kütyüre lecsapnak a vámosok? Ha megvámolják, akkor ÁFÁt is kell rá fizetni, ugye?
Olvastam róla, hogy ha a feladó ajándéknak jelöli, akkor ezeket a költségeket meg lehet úszni. Ez valóban így van? Tanácsnak írták, hogy ebben az esetben csomagoltassuk be az eladóval úgy, mint egy ajándékot, mert azt nem nyitják ki, és akár tetessünk mellé egy levelet is Happy Birthday... szöveggel. Ez valóban megállítja az vámost a csomag kibontásakor?

Még az is érdekelne, hogy mennyire biztonságos használt telefont venni az eBayen? Olyan lehet, hogy letiltják a telefont, mert mondjuk hűséggel vette az eladó, és nem fizeti a részleteket? Gondolom az IMEI alapján történő tiltás nem csak az USA-ra érvényes.

Van még valami, amire figyelni kell, ha megbízhatónak tűnik az eladó?

(#17223) kerekfej válasza Abysmal (#17222) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez felejtős. Nem érdemes venni telefont onnan.

(#17224) Abysmal válasza kerekfej (#17223) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Kifejtenéd kicsit bővebben, hogy pontosan melyik rész miatt felejtős? A VÁM és az ÁFA, a használt telefon, vagy valami egyéb ok miatt?
Sok embertől hallottam/olvastam, hogy eBayről vesznek, nos... kb mindent. Ők ezt hogy oldják meg?
Az Európai eladókkal nincs probléma?

(#17225) Abysmal válasza kerekfej (#17223) üzenetére


Abysmal
aktív tag

*európai

Azért lenne jó onnan venni, mert elég olcsón mennek a WP7-es telefonok, és én egy olyanra pályázok, de nincsen rá annyi pénzem, amennyibe az újak kerülnek, a használtak meg több mint 2x annyiba vannak a Vaterán, mint amennyiért az amerikai eBayről lehet hasonlóakat rendelni. A minap láttam például, hogy egy használt, de néhány karctól eltekintve hibátlan HTC 7 Surround kb 85 dollárért ment el szállítással együtt. Ez baromi jó ár egy olyan telefonért, ami 1 éve még 130-150 ezer Ft-ba került.

[ Szerkesztve ]

(#17226) radi8tor válasza Abysmal (#17225) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem az eltérő frekvenciasáv miatt felejtős, de lehet kerekfej másra gondolt.

⭐ Stella

(#17227) bul07 válasza Abysmal (#17222) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindenre van áfa még ajándékokra is , lehet hogy átcsúszik de nem biztos vásárlásnál érdemes számolni vele , amúgy ezt olvasd el minden benne van

Műszaki cikket venni, hát erősen lutri, mert lehet hogy mikkor megérkezik még tökéletes de mondjuk egy hét múlva tönkremegy akkor hogyan tovább, ha van is garanciája visszajuttatni nem kicsi macera és akkor is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17228) Taru válasza Abysmal (#17222) üzenetére


Taru
tag

Ami Amerikából jönn az vám köteles 20.000 Ft-től felfelé (10.000Ft-tól meg áfa köteles), ez kb $100t jelent, postával együtt természetesen (bár volt akinek nem számították bele). EU-ból érdemesebb rendelni, itt nincs vám.

Meglehet próbálni az ajándék trükköt de az ajándékot is kinyítják (nekem anno küldött Kanadai rokon ajándékot (tényleg ajándék volt), kinyitották, mivel nem érte el még az ÁFA határt se az értéke megkaptam ingyen, igaz eltűnt belőle egy gyűrű és belekostoltak a pokiba :U ). Ebből egyértelműen következik, hogy simán kinyítják, meglátják a telefont és feltételezhetően lesz belőle vám is, ÁFA is. Persze lehet szerencséd és akkor nem nézik pont a tiedet, de ez akkor is sikerülhet ha nem ajándékként jönn.

Telefon vásárlásban viszont majd más add tanácsot, ilyet még nem vettem ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#17229) kerekfej válasza Taru (#17228) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi az a poki? Ételt képesek voltak neked küldeni? Az nem számít, hogy mindenféle vírusosokkal, kosszal, stb összekeveredik a csomag utazása során?

(#17230) Abysmal válasza radi8tor (#17226) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Elvileg a frekvenciával nem lenne probléma, mert azok, amiket néztem, AT&T-s telefonok és anno az AT&T only 2G-s iPhoneokat kifüggetlenítve nálunk is sokan használták. Meg amúgy is a Mobilaréna tesztjében is vidáman használták magyar hálózaton azt a mobilt, ami szintén AT&T-s volt kifüggetlenítve.

(#17227) bul07
Reméltem, hogy valahogy ki lehet játszani az ÁFÁs dolgot. a VÁM még nem is olyan rengeteg, de az ÁFA már elég nagyot dob az áron.
Vacilláltam egy ideig azon, hogy vegyek-e onnan, de végül meggyőztem magam, hogy az alacsony ár és az a tény, hogy még sosem volt semmilyen elektronikai termékkel garanciát igénylő problémám megéri a kockázatot, de a VÁM és az ÁFA miatt már bukik a dolog.

(#17228) Taru
Ez azért nem semmi történet, így elég nagy pofátlanság a részükről.

Ha valahonnan az EU-n belül veszek akár használt, akár új telefont, és van még rá garancia, akkor probléma esetén tudom valahogy érvényesíteni Magyarországon, mint például az iPhone-ok esetében?

(#17231) Taru válasza kerekfej (#17229) üzenetére


Taru
tag

Olyan mint a ropi, csak Japán és csoki bevonat van rajta. Kanadában mindehol lehet kapni, kiváncsi voltam és küldtek pár dobozzal. Ezeket papírdobozba csomagolják és azon belül még ilyen perforált kemány foliában van így nem koszolódik és nem kerülnek rá vírusok (ha akkor nem került rá amikor Japánból a Kanadai boltba került akkor a Kanada-Magyarország úton se fog), ha jól emlékszem (mert már pár éve volt), akkor a kibontott dobozt leszámítva minden doboz még ezen felül bevolt csomagolva ilyen átlátszó fóliába, úgyhogy nem hiszem, hogy bármivel "összekeveredhetett".

[ Szerkesztve ]

(#17232) kerekfej válasza Taru (#17231) üzenetére


kerekfej
addikt

Megdézsmálták... :N Én is vámos akarok lenni ha nagy leszek. Pocky van egyébként ráírva.

(#17233) Taru válasza kerekfej (#17232) üzenetére


Taru
tag

Igen, hogy "i" legyen belőle, különben "pokáj" lenne :P

(#17234) bul07 válasza Taru (#17231) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérned kellet volna hogy küldjenek még valami édességet, de jól megtömve hashajtóval , ha van pofája beleenni akkor had futkosson

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17235) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

egyik eladónál az van kiírva hogy: BUY 2 GET 1 FREE
és az adott terméknél lehet választani több fajtát ... "- Select -"
nekem meg két különböző kéne

szal fajtánként "add to cart" vagy "buy it now"?

hogyan lehet kivitelezni hogy érvényesüljön az akció?

thx :R

(#17236) detroitrw válasza detroitrw (#17235) üzenetére


detroitrw
addikt

bedobáltam a kosárba, majd ott a tételek fölött volt a "request total from seller"

... aztán várunk :))

(#17237) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Lenne még 2 kérdésem:

Ha rendelek valamit, és nem pontosan azt küldik, mint amiről a képek vannak, illetve a szövegek, akkor ott a visszaküldésnek az árát ki kell követelni az eladótól, vagy azt nekem kell állni? Egyszer már volt ilyen esetem, de akkor csak egy 1$-os tokról volt szó, így a pénzt visszakaptam, a tokot pedig megtarthattam (gondolom nem érte meg neki visszapostáztatni). Mennyi az az értékhatár, aminél még így szoktak eljárni az eladók?

[ Szerkesztve ]

(#17238) vasi89


vasi89
addikt

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy vki tud vmit arról h kínából a csomagok mért érnek ide 2szer annyi idő alatt mostanság? Mert másnál is láttam h nagyon sokára kapta meg a csomagjait és nekem is már a 2. csomagom ami közel másfél hónapig jön. Az egyik ideért másfél hónap után a másik meg a héten volt másfél hónapja h megrendeltem.

KAptam 1 tracking numbert is de nem működik szerintem, vagy nemtudom a kínai posta oldalán próbáltam mert kínából jön de semmi... :(

RA200562718CN

(#17239) kerekfej válasza vasi89 (#17238) üzenetére


kerekfej
addikt

Talán mert közeleg a karácsony.

(#17240) szvatuplak


szvatuplak
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy rendeltem ebayről honkonból egy kb 10-euró értékű elktronikai cikket vámot meg ilyesmit ugye nem kell rá fizetni és 11.14.én adták fel és azt írták hogy 8-25 munkanpon belül szálítják ki csamag útját nem lehet valahogy nyomon követni vagy ilyesmi? és szerintetek mikor érkezik meg

(#17241) faresz5 válasza szvatuplak (#17240) üzenetére


faresz5
senior tag

vám nem lesz, de az érkezési időt senki nem fogja megmondani neked, lehet,hogy 2 hét, lehet,hogy 2 hónap.

(#17242) szvatuplak


szvatuplak
csendes tag

értem köszi a válazt már vagy egy három hete várokrá remélem jővő héten meg érkezik

(#17243) Discoman27


Discoman27
csendes tag

A Fedex megbízható szállító? Csak mert Kínából hozatnék egy cipőt és egy kis csecsebecsét 50 $ értékben velük.

(#17244) radi8tor válasza Discoman27 (#17243) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az egyik legjobb. Szállíttass velük nyugodtan.

⭐ Stella

(#17245) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Az lenne a kérdésem,hogy a vám és Áfa tarifát pontosan miként alkalmaznák esetemben?
Lenne egy 100k-s termék Londonból való szállítással,de Hong Kong-i eladótól.
Ilyenkor maga a szállítás a lényeg vagy a számla,hogy honnan van a termék?
..EZ lenne az,de ha jól értelmezem,ők beszerzik és így küldik Angliából...akkor viszont símán vám és áfa mentes a cucc....ha jól értelmezem :F ,mivel csak így érné meg.Sajna itthon 140k körül mozog az ára és mindenféleképpen megérné kintről hozatni

[ Szerkesztve ]

(#17246) bul07 válasza szeva000 (#17245) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt nézik hogy hol lett postára/futárszolgálatnak átadva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17247) tevfik


tevfik
tag

Olyan kérdésem van hozzátok, picit vissza olvastam de csak körbe jártátok a vámolási témát.

Engem az érdekelne, ha Angliából vagy unión belül rendelek akkor tovább értékesíthetem -e a terméket ? Vagy van valamiféle procedúra ( angliából pl. jön bizonyos termékekhez " számla )

Ugyanez a kérdés Kínából érkező számla nélküli termékekkel. " levámoltatás stb "

(#17248) zoli03


zoli03
őstag

Leggyorsabb vámolásom eddig:

2011.12.03 14:15 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2011.12.03 18:22 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Pedig egy RC helikopter, viszonylag nagy dobozzal (már felkészültem, hogy fizetnem kell majd).

(#17249) kerekfej válasza zoli03 (#17248) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt majd 1 hét múlva kiszállítják talán az 1 nap helyett..

(#17250) Taru válasza tevfik (#17247) üzenetére


Taru
tag

Természetesen eladhatod, de adóköteles lesz (feltéve, hogy többért adod el mint amennyibe került neked).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.