Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Tomate válasza fasirTTT (#18098) üzenetére


Tomate
veterán

Az ingyen az ingyen :) Igen 2$ :K

Nekem Angliából pénteken adott fel srác cuccot és hétfőre itt volt :D
Koreából EMS 4 nap alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

(#18102) fasirTTT válasza Tomate (#18101) üzenetére


fasirTTT
őstag

hú az király :D
köszi :R

(#18103) zoli03 válasza bahni1990 (#18095) üzenetére


zoli03
őstag

Te nem tudod, majd az eladó fogja kérni, ha kéri. Aztán az eBay küld egy levelet, abban van link, ahol tudod módosítani az értékelést. De ha nem tudsz vele sehogy se megállapodni, majd végül jogosan negatívot adsz, és ha nem kéri a visszavonást, az se nagy baj, mert megérdemli.
Írd azt, hogy sokba kerülne a posta. Ez igaz is, könnyen lehet akár több ezer forint is. Szerintem már ekkor hanyagolni fogja a visszaküldést. Ha mégsem, írd meg neki mennyi a postaköltség és hogy te ezt nem fizeted ki.

(#18104) tevfik válasza RockHaRD (#18100) üzenetére


tevfik
tag

Jól olvastam a posta oldalán ?

Kereskedelmi forgalomban érkező küldemények vámkezelése

( Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről érkeznek, de az értékük nem éri el a 22 eurót.)

Tehát ha jól értelemezem, ez nem azt jelenti, hogy vámoltatni nem kell. Csak vámmentes. Azaz áfa fizetési kötelezettség megmarad.

(#18105) Winner_hun válasza ^Clown (#18099) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen velem is volt, csak Kínából:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18106) bahni1990 válasza zoli03 (#18103) üzenetére


bahni1990
csendes tag

nagy köszönet zoli03-nak! :R :R

(#18107) Tomate válasza tevfik (#18104) üzenetére


Tomate
veterán

Igen, de ha nem állítják meg vámért, áfát sem kell fizetned. 22€-t nem fognak elkapni... Ha pedig akkora összeg van rajta, hogy kikapják a sok közül fizetheted mindkettőt.

(#18108) hazai


hazai
tag

helló az lenne a kérdésem hogy ere ami vámkezelt vámot kell fizetnem és még anyit hogy akkor már a postás hoznia kellene max péntekig az árut.
vámkezelés után egyből az elosztoba kerül.
köszi a válaszokat

2012.01.11 07:21 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#18109) faresz5 válasza hazai (#18108) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha már vámkezelve van akkor mért kérnének bármit is? Majd ha várnak az adatokra, számlára, akkor kell fizetni bármit is, de ebben az esetben addig nem fogod azt látni,hogy vámkezelve,amíg meg nem kapták tőled a számlát.

(#18110) hazai válasza faresz5 (#18109) üzenetére


hazai
tag

akkor sima ügy nem kell vámot fizetni. :C

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#18111) slippy


slippy
tag

egyik eladóm most írt, hogy jan 19től 29ig 'kínai tavasz ünnepe' lesz. 30án indul újra az élet.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18112) hazai válasza slippy (#18111) üzenetére


hazai
tag

addig leáll minden vajon zárva lesznek?

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#18113) RockHaRD válasza hazai (#18112) üzenetére


RockHaRD
addikt

nyelvtan nem az erősséged... :U

(#18114) faresz5 válasza hazai (#18112) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen, már most több eladó felfüggesztette a termékei eladását, és 30-án fognak újra eladni.Ünnepnap náluk is ünnepnap tehát nem dolgoznak, bezárnak a posták.

(#18115) hazai válasza RockHaRD (#18113) üzenetére


hazai
tag

miért mi a baj orosz vagyok :W

faresz5
köszi a válaszodat
:R

[ Szerkesztve ]

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#18116) RockHaRD


RockHaRD
addikt

paypalon nyitottam case-t a meg nem kapott termékek miatt, és most itt tartok:

Thank you. We’ll email you when the seller responds. If the seller does not respond, your dispute will automatically close on Feb 1, 2012 unless you escalate it to a PayPal claim. Don't worry; we'll email you a reminder before the dispute automatically closes. Please note that when you escalate a dispute to a claim, you're asking PayPal to review the case and decide the outcome.

most csak várnom kell, hogy mi lesz a végeredmény, ugye?

(#18117) RockHaRD válasza RockHaRD (#18116) üzenetére


RockHaRD
addikt

biztonság kedvéért ebay-en keresztül is írtam az eladónak, hogy az oldalukon keresztül rendeltem valamit, és jó lenne ha válaszolnának... 99,8%-os pozitív értékelésük van... miért pont én tartozok abba a 2 tized %-ba? -.-

(#18118) hazai válasza RockHaRD (#18116) üzenetére


hazai
tag

ha jö a fordításom akkor legyél türelemmel 2011 02 1 ig.
e-mailben emlékeztetőt, fogsz kapni mielőtt a vita automatikusan lezárul.

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#18119) bul07


bul07
nagyúr

Nem értem miért nem tudnak az eladók legalább egy ebay nevet feltüntetni a csomagoláson, fél órája nyomozom hogy melyik eladó cucca jött meg

Valakit had kérjek már meg hogy ezt a mondatott fordítsa már le angolra :
Kérem hogy a Item Id legyen feltüntetve a csomagoláson , mert könnyebb azonosítani a pozitív értékeléshez

Most is licitálok 15x ugyanarra a dologra, két eladótól, ha feladják és megérkezik nagy fáradságba kerül kisakkozni hogy melyik eladóé jött meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18120) RockHaRD válasza bul07 (#18119) üzenetére


RockHaRD
addikt

"please put the FUCKING ITEM ID on the FUCKING PACKAGE... thank you"

;]

(gyengébbek kedvéért: poén volt -_- )

[ Szerkesztve ]

(#18121) bul07 válasza RockHaRD (#18120) üzenetére


bul07
nagyúr

Ennyire hülyének nézel :(((

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18122) slippy válasza bul07 (#18121) üzenetére


slippy
tag

pedig, ha a fákingokat kihagyod, nagyjából jó is.

'If it possible, please put the Item ID on the package, for faster identification. Thanks'

vagy valami hasonló.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18123) RockHaRD


RockHaRD
addikt

ez de durva...

ugyebár van ez az esetem a nem postázó, semmire nem reagáló dologgal kapcsolatban...

namost, írtam nekik ugyebár lots of emailt, de semmi válasz... megpróbáltam felhívni a német boltot, de nem veszik fel... (még mindig ott tartunk, hogy 99,8% pozitív, és több mint 600 ezer értékelés)

akkor most indítottam a paypalos case-t, hogy akkor legalább a pénzt visszakapjam, de arra sem reagáltak...

utolsó próbálkozásként EBAYEN rájuk írtam, hogy megvettem tőlük a termékeket NEM EBAYEN keresztül, és egyből válaszoltak,hogy feladták a csomagot 10.-én, és itt a tracking number: [link]

nézzétek mán meg, h ez mit akar jelenteni, mert ebből a trackingból semmi nem derül ki nekem :F

(#18124) slippy válasza RockHaRD (#18123) üzenetére


slippy
tag

hát annyi, hogy mivel cég, így ha megrendelnek egy csomagfeladást, ahhoz már kapnak is egy számot, amit el is küldött neked, itt tudod nyomon követni. na még az árufelvétel nem történt meg.
egyszer hasonlót játszottak velem is ámérikából. előtte amit rendeltem pikk-pakk megjött, aztán nagyobb értékű cuccot rendeltem, adták a trackinget, aztán rá fél-1év múlva is csak annyi volt, hogy a csomagfelvétel megrendelve. persze időben léptem :DDD
mondjuk németeknél ilyen hanyagság nem jellemző :U

szerk: ja még annyi, hogy jan. 10én történt a rendelés

[ Szerkesztve ]

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18125) RockHaRD válasza slippy (#18124) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor ilyenkor nekem mi a teendő?

azért kérdezem, mert ha én itt látom ,hogy már magyarországon van, akkor nekem egyből hívni kell a postát, mert nem tudják kihozni soha a csomagjaimat :F

(#18126) bul07 válasza slippy (#18122) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18127) slippy válasza RockHaRD (#18125) üzenetére


slippy
tag

ha látod, hogy magyarországon van, akkor elvileg a magyar dhl diszpécser fog felhívni, hogy mikor tudnád átvenni. ilyen nyomkövetős cuccnál nem hiszem, hogy a postának adnák át

(#18126) bul07 - nincsmit

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18128) RockHaRD válasza slippy (#18127) üzenetére


RockHaRD
addikt

a DHL náluk olyan, mint nálunk a Magyar Posta... most érkezett nekem 3 szállítmány is ugyanígy, és mindig átadták a magyar postának, pedig volt tracking number. Itt most csak az a kérdés, hogy a trackingelés késik-e, mert elég érdekes, h 2 nap eltelt, és semmi nem változott :S

szerk.: most előreugrott tracking, úgyhogy kb hétfőre lesz itt a csomag :))

[ Szerkesztve ]

(#18129) fasirTTT


fasirTTT
őstag

amugy az hogy lehetséges, hogy pl amcsiból ingyen postázzon nekem a tag 1 telókijelző védő fóliát ami ér 500Ft-ot ? :D

(#18130) radi8tor válasza fasirTTT (#18129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy jó kérdés. Kínaiakat sem értem :)

⭐ Stella

(#18131) Winner_hun válasza fasirTTT (#18129) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs az neki ingyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18132) Tomate


Tomate
veterán

Ma megjött a protektoros kesztyűm egy Koreai sellertől.
Küldött a kesztyű mellé egy filter teát és egy orvosi maszkot. Nem nagyon tudom hova tenni a dolgot... Mindenesetre a teát nem iszom meg :))

[ Szerkesztve ]

(#18133) radi8tor válasza Tomate (#18132) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd fel a maszkot és csinálj egy képet úgy is :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18134) RockHaRD válasza radi8tor (#18133) üzenetére


RockHaRD
addikt

miközben kesztyűvel a kezén teázik ;]

(#18135) Tomate válasza RockHaRD (#18134) üzenetére


Tomate
veterán

A slusszpoén, hogy édesanyám lehúzta a teát a wc-n :D Megijedt, hogy drog...

pedig ha tudná mennyibe volt nekem az a kis anyag... :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#18136) RockHaRD válasza Tomate (#18135) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor b.szhatjuk a fotót :(((

;]

(#18137) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az mitől lehet, hogy a china post és hong kong post trackingjét a magyar posta oldala tökéletesen jeleníti meg, míg a nemzetközi nyomkövető oldalak egyáltalán nem tudják a lépést tartani a több hete megjött cuccokkal?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18138) faresz5 válasza Zirowe (#18137) üzenetére


faresz5
senior tag

más adatbázist használnak

(#18139) slippy válasza fasirTTT (#18129) üzenetére


slippy
tag

nem szeretnék túlságosan belemenni, de nagy vonalakban a lényeg:
pl a magyar posta súly alapján nézi a leveleket. így tök mindegy, hogy a szomszéd utcába küldöd, vagy az ország egyik sarkából a másikba, egységes lesz az ár. persze ez kb olyan mint a buszjegy. aki csak egy megállót megy, az is ugyanannyit fizet, mint aki az egész útvonalat végigutazza. kicsit igazságtalannak tűnhet, de így elkerülhető a szolgáltatáson belüli túl nagy különbségek.

légi postánál viszont érdekes dolog, hogy egy sima küldemény tök olcsó, mivel ha valaki gyorsan akar elküldeni valamit (romlandó áru, sürgősen ott kell lennie, stb.) az úgy is fizet, mint a katonatiszt, és egy-két boríték elfér mellé. mondhatni a drága cucc elviszi a kicsit magával.

ha nem teljesen érthető, akkor elnézést, a magyarázás nem az erősségem :B

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#18140) bul07


bul07
nagyúr

Ilyen se volt még az eladó firtatja hogy megkaptam e a rendelt dolgokat(ha jól értelmeztem) a 33napon , mondjuk van mitől tartania mert 16db tételnek kelet volna tőle jönni

Thank you for your item 290643151874 ,290643317270 ,290643191499
We are writing to enquiry if you have received the item.

If you have not receive it, please contact us.
It is pity to tell you Sometimes it may be delayed due to peak mailing season of X’mas.Nowadays there are some delay in dealing with parcel from China post office because the their stock of parcel are too much.

Please do not leave low dsr on shipping time. We have sent item in time and tried our best to solve the problem. Hope you can understand.

If you have any question on the item, please email us too. Thanks.

We hope you have a nice day.

- topmall-123

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18141) RockHaRD válasza bul07 (#18140) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem firtatja, hanem kérdezi, hogy megérkeztek-e a dolgok, és kéri, hogy szólj, hogyha nem.

kb még annyit ír, hogy néha késlekednek a csomagok karácsony, és társai miatt, mert nagyon sok csomaggal kell foglalkoznia a China postnak, meg még annyit kért, hogy ne adj 1 csillagot a postázásra, mert időben elküldték neked a csomagot, és csak a postán múlik, hogy mikor érkezik meg, mert ők mindent megtettek, amit tudtak...

kb ennyi

(#18142) faresz5 válasza RockHaRD (#18141) üzenetére


faresz5
senior tag

Jah ez így van nekem is pár csomagom elveszett sajnos, persze amik ajándék stb lett volna ,természetesen azok. Most egyezkedem az eladókkal,hogy oldjuk meg a problémát.
Viszont van olyan,aki 0.40$-n szórakozik, mondtam is neki,hogy tartsa meg magának, nincs időm ilyen tétellel játszani, majd megkapja a megfelelő értékelést.

(#18143) bul07


bul07
nagyúr

Fentebb említett eladótól megjött a maradék 6db tétel két borítékba 5db+1db
Viszont az egyik "boríték" oldala végig fel volt vágva majd újra le lett ragasztva (Nem hiányzott semmi belőle ahogy kibontottam)
A boríték tartalma Nail Art Sticker darabonként 0,06£-ért , a csomagoláson Gift megjelölés és 6$ érték szerepelt
Létezne hogy a vámosok ennyire ráérnek, hogy ilyen bagatell dolgokat is hasogatnak :W
[link][link]
[link][link]
(A címemet azért kitakartam)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18144) zoli03 válasza bul07 (#18143) üzenetére


zoli03
őstag

Ha a vámosok bontják fel, akkor nem raknak rá pecsétet?

(#18145) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy márkás ruházati terméket Kínából.

Az ára 25 dollár volt.

Azt írta az eladó, hogy eredeti, meg a képeken is eredeti volt.

Mikor megkaptam, akkor láttam, hogy silány hamisítvány.

Sok-sok terméket eladott decemberben, és januárban sok-sok negatívot kapott, és kitiltották az Ebay-ről.

Nyitottam a PayPal-on egy dispute-tot.

Azt írta, hogy küldjem vissza.

Mondom neki, hogy az ajánlva, regisztrálva drága lenne nekem Kínába küldeni.

Akkor azt mondta, hogy a felét visszafizeti, ha ez nem tetszik, akkor az Ebay-t vonjuk be, és ők majd igazságot tesznek.

Na most mit csináljak?

Fogadjam el a felét, vagy zárjam le a dispute-ot, és kérjem ki az Ebay véleményét?

Hogy járok jobban?

(#18146) Zirowe válasza HXY (#18145) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ebay/paypal mindenképpen azt fogja mondani, hogy küld vissza, és csak tracking number megadása utána adják vissza neked a pénzt.
Postaköltségeket pedig te állod.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18147) RockHaRD válasza HXY (#18145) üzenetére


RockHaRD
addikt

alap feltétel, hogyha márkás-eredeti cuccot szeretnél, és látod a Location-nál, hogy Hong Kong, akkor nem rendeled meg, mert 100%, hogy hamisítvány...

ugyanígy jártam a zsír eredeti Jabulani labdával 1 éve kb... a képeken eredeti volt, amit kiküldtek az meg ratyi fake

(#18148) Winner_hun válasza zoli03 (#18144) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha ők bontják fel vagy sérülten érkezik hozzájuk és ők ragasztják le akkor saját ragasztószalagot használnak, fel lehet ismerni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18149) RockHaRD válasza bul07 (#18143) üzenetére


RockHaRD
addikt

az is lehet, h a postázás előtt azt hitték ,h elrontottak valamit, és csak leellenőrizték mégegyszer, h jó cucc került-e a csomagba, de lusták voltak újra csomagolni... (bár elég idétlen kifogás, de akár ez is történhetett)

(#18150) HXY válasza Zirowe (#18146) üzenetére


HXY
addikt

Akkor a termék árának a felét mindenképpen bukom...
Ha nem tiltották volna ki, akkor a negatívtól tartana, na de így... :N

Kb. egy éve rendeltem egy 32Gb memóriakártyát, ami szintén fake volt.
Szintén kitiltották az eladót a többtucat negatív miatt.
De ott visszaadta a PayPal az egész árát (az is kb 25 dollár volt).
És nem kellett visszaküldeni.

Akkor ez mitől függ, hogy vissza kell-e küldeni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.