Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) kisda


kisda
aktív tag

Újra ittvagyok.

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2012.01.21 18:21 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.01.26 19:23 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.02.05 21:52 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.02.05 21:57 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.02.06 08:36 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Vámon átesett a csomag, és tényleg késik a nyomkövetés. Innen a következő állomások mik? holnap-csütörtökre várhatom a csomagot?

(#18552) netseft válasza kisda (#18551) üzenetére


netseft
aktív tag

Valószínűleg igen.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#18553) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, szerintetek az normális ha kinábol rendeltem 2 terméket jan 8.án amiből még 1se jött meg viszont 19edikén rendeltem szinté kinából egy tokot amit most hozott a postás. a Január 8.ai rendelésemre meddig várjak és mikor irjak az ebaynek h nem kaptammég meg semmitse?

(#18554) kerekfej válasza Sakab (#18553) üzenetére


kerekfej
addikt

42 napig kell várni.

(#18555) bul07 válasza Sakab (#18553) üzenetére


bul07
nagyúr

Én így szoktam
30-napnál írok az eladónak hogy mi a helyzet elküldte , ilyenkor általában azt írják hogy várj még kicsit, én 5napot szoktam, így 37-38 napon írok hogy refundot kérek.
Refund esetén az a jó ha eladó indítja

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18556) Sakab válasza bul07 (#18555) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm a tippet most irtam nekik hogy miujság és akkor meglátjuk milesz :R

(#18557) creative24


creative24
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég 1 hete regisztráltam az ebay-re, és tegnap rendeltem is, és akkor látom hogy amit a paypal küld emailt a fizetésről, ez áll:
Shipping address - unconfirmed,
és megyének N/A írtam, de ez jelenik meg: _UAES_NULL_
Ez normális így, vagy a paypal regisztrációnál változtassak valamit?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#18558) faresz5 válasza creative24 (#18557) üzenetére


faresz5
senior tag

kiírhattad volna a megyét bár nem lényeg, nekem is unconfirmed, lényegtelen majdnem minden csomagom megérkezett eddig.

(#18559) creative24 válasza faresz5 (#18558) üzenetére


creative24
csendes tag

Rendben, akkor beírom a megyét, az a biztos. :)

(#18560) Slownz válasza creative24 (#18557) üzenetére


Slownz
senior tag

Elvileg csak az USA usereknek írja azt ki, hogy "confirmed", lényegében nem kell vele foglalkozni :)

(#18561) creative24 válasza Slownz (#18560) üzenetére


creative24
csendes tag

Akkor jó. :)

(#18562) Winner_hun válasza Slownz (#18560) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg UK.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18563) kisi válasza ^Clown (#18532) üzenetére


kisi
aktív tag

Dx-en az ügyfélszolgálaton keresztül.

(#18564) ^Clown válasza kisi (#18563) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ma küldtek e-mailt, hogy még 18db-ot elpostáztak, mi legyen a maradék 4-el. Kértem refundot, meglátjuk :) :R

(#18565) bul07


bul07
nagyúr

Na ilyen se volt még
Megjött egy kis seb értékű tételnek a borítékja de nem volt benne semmi
Sérülés nincs a borítékon felvágva és leragasztva se volt , szerintem csomagolásnál egyszerűen kimaradt az áru
Na ilyenkor mit csináljak várjak és majd refund hogy nem jött meg , vagy írjak az eladónak (Google fordítóval nehéz lesz ez megfogalmazni)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18566) PowerBuldog válasza bul07 (#18565) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Írd meg neki, hogy
"Today i got the package but it was empty. I didnt got the item. Please give me a refund or i give you a negative."

MÁS: UK-be feladtam elsőbbséggel egy naptárat, de még nem jelzett vissza az illető, hogy megkapta volna. 27.-én adtam fel, posta tracking szerint 28.-án már meg is érkezett UK-be. Írjak-e neki, hogy megkapta-e?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18567) Winner_hun válasza PowerBuldog (#18566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindenki jelez egyből vissza. Amúgy ha írsz neki attól nem lesz semmi gond:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18568) bul07 válasza PowerBuldog (#18566) üzenetére


bul07
nagyúr

Elküldtem , köszönöm , igaz nem a pénzt kértem vissza hanem hogy küldje el újra

Rendeltem egy övet(nem véletlen 60"-os) és USPS First Class Mail InternationalTM lett feladva visszaolvasva nem sok jót írtak róla , mekkora az esélye hogy nem érkezik meg, és azt is olvastam hogy van hozzá nyomon követési csak az semmit nem ér mert nem nemzetközi viszont ehez lenne egy kérdésem
Ha nem ékezne meg, és refund-ot kérnék, azt a nyomonkövetésit az ebay elfogadja bizonyítéknak, és e miatt nem kapnám vissza a pénzem?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18569) PowerBuldog válasza Winner_hun (#18567) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Írtam neki. Amúgy ha ad visszajelzést akkor a pénzemhez is hamarabb hozzájutok a paypalon, ugye?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18570) Winner_hun válasza PowerBuldog (#18569) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, nem adtam el eBay-en és nem is tervezem ezt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18571) radi8tor válasza bul07 (#18568) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, a postán elveszett bakelit lemezeim árát sem fizette vissza PayPal. :(
Csak akkor fizet, ha az eladó vágott át. Ettől függetlenül nyithatsz dispute-ot, stb.
Azóta mindent Express vagy brutál tracking ID-vel kérek.

⭐ Stella

(#18572) bul07 válasza radi8tor (#18571) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ez nagyon nem jó hír, remélem simán megjön és nem lesz vele gondom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18573) kerekfej válasza radi8tor (#18571) üzenetére


kerekfej
addikt

Aki USA-i azt védik ahogy tudják. :(

[ Szerkesztve ]

(#18574) radi8tor válasza kerekfej (#18573) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is az USA postán veszett el. Szerintem.

⭐ Stella

(#18575) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Vettem az ebay-en egy 300 fontos játékautomatát kiderült, hogy elég drágán szállítanák haza (ezt a licit előtt nem kérdeztem meg előre, de már nem sok volt hátra így lecsaptam korán a cuccra). Írtam az eladónak, hogy 1 hónapon belül megpróbálom hazahozatni, de mivel elég drága a szállítás ha megoldható adja oda a második nyertesnek én pedig kifizetem a különbséget, kártalanítom. Közben találtam egy olcsó szállítót, viszont az eladó 3-4 napja nem reagál semmire. Írtam neki, hogy válaszoljon a kérdésemre, hogy tudjam intézni a dolgokat de semmi. Mit tehetek ilyenkor?

Üdv,
Laci

(#18576) faresz5 válasza lacima (#18575) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem megkérdezni kell, hanem megnézni a szállítási információkat.

(#18577) Winner_hun válasza lacima (#18575) üzenetére


Winner_hun
félisten

Keresel másik eladót.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18578) lacima


lacima
tag

Már megvettem a cuccot. A szállítást nekem kell intézni nem az eladónak ebben az esetben, mivel személyes átvétel volt megjelölve. Itt a lényeg azon van, hogy el lehet-e állni ilyen indokkal a vásárlástól?

(#18579) creative24


creative24
csendes tag

Ma mondta a haverom, hogy január 27-én adták fel a csomagját Hong-Kongból,(Free shippinges), és ma hozta a postás. Kicsit meglepődött hogy ilyen hamar megjött. :D

Remélem az én csomagom ilyen hamar megjön. :)

[ Szerkesztve ]

(#18580) faresz5 válasza creative24 (#18579) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem a free shipping a lényeg,hanem,hogy hogyan adják fel. Múltkor én is rendeltem(több tételt direkt egy csomagban), volt rajta 21dollár értékű bélyeg, 3 nap alatt a rendelőstől számítva megérkezett Hong Kongból.(kezemben volt)

[ Szerkesztve ]

(#18581) kerekfej válasza faresz5 (#18580) üzenetére


kerekfej
addikt

Én bélyeget mindig szoktam kapni ingyen távol-keletről, széria felszerelés... :DDD

Egyébként a Japán helyzet miatt kíváncsi lennék, hogy mennyire emelkedett meg sugárzás az abból a térségből érkező leveleknél.

[ Szerkesztve ]

(#18582) creative24 válasza faresz5 (#18580) üzenetére


creative24
csendes tag

Az szép :)

(#18583) Taru válasza kerekfej (#18581) üzenetére


Taru
tag

Mármit Fukushima miatt? Szerintem nem nagyon, főleg most már (elvégre egy jó éve volt). Egyébként nem mindegy? Ha nagyon sugározna akkor át sem engedik a határon, de ha valakinek van otthon sugárzás mérője ellenőrizze le, tuti, hogy a megengedett határértéken belül van.

Egyébként: Rendelt már valaki Thájföldről? Most rendeltem elöször, a hétvégén nyertem meg 2 aukciót is, és kiváncsi vagyok mennyi ideig tarthat a posta pl a HK cuccokhoz képest (azok többnyire 2-3 hét).

(#18584) kerekfej válasza Taru (#18583) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerinted a VÁM-on van sugárzás ellenőrző? Szerinted törődnek ezek az egészségeddel?

Ebbe olvass bele:
ABV-fegyverek: Atomfegyverek

Egyébként korábban nyitott valaki új topicot ez ügybe, úgy emlékszem.

(#18585) faresz5 válasza Taru (#18583) üzenetére


faresz5
senior tag

Ugyanannyi idő,tracking numberes, 1héten belül a kezedben van, olcsó postás 2hét kb.

(#18586) Kobe


Kobe
veterán

na, írtam pár eladónak kínában, hát customer service az még erősen gyerekcipőben arrafelé :)

Jan 12-én rendeltem több igen kis értékű holmit különböző helyekről, a fél tucat csomagból eddig 1 érkezett meg....nem az a pár ezer basz földhöz, de ekkora értékért már visszamegy az ember, sok kicsi sokra megy ugye....körbe is bombáztam őket, hogy akkor 4-5 nap múlva refund, azt mindegyik küldi vissza a "sorry, de semmit nem tehetünk" dumát....

amúgy mennyi az esélye, hogy ugyanazokon a napokon feladott cuccok között hetes késések lennének?

[ Szerkesztve ]

(#18587) bul07 válasza Kobe (#18586) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagy esély van
Én jan 14-16. között rendeltem két eladótól 31 tételt , első tíz jan.28-án(két hete) jött meg utána múlt héten kilenc jött meg ezen a héten kaptam még hét darabot, és a maradék még nem jött meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18588) zoli03 válasza kerekfej (#18584) üzenetére


zoli03
őstag

Valaki még mindig ezen gondolkodik? Ha félsz ne vegyél semmit onnan. Egyébként akkor ne vegyél semmit, aminek valamilyen alkatrészét Japánban gyártják.

(#18589) Taru válasza kerekfej (#18584) üzenetére


Taru
tag

Igen van amivel ellenőrizzék. És nem, nem azért nézik, hogy nekem jó legyen, azért nézik, hogy legyen miért lecsukni a gonosz lakost aki atombombát épít. Egyébként fen van a VÁM oldalán, hogy dolguk a sugárzó anyagok kiszűrése (gondolom nem hiszik el nekem, hogy az uránium az UV cső, hanem letesztelik).

De ha ennyire félsz akkor ahogy zoli03 is mondta, ne rendelj vagy vásárolj keleti termékeket.

(#18590) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok.
rendeltem ebayről egy telefon tokot,amit több színben árult az eladó.az aukciónál nem volt választási lehetőség,csak így lehet választani színt:
Please choose the colour code during payment (PayPal Notes or Credit Card Payment system notes) .
As following format: 88,8802,8821.(please write the code only for automatical operation)
If not choose, we will sent the colour at random,If not fill the code in the format above, there will be delay of delivery

ezt pontosan merre kellene megtaláljam hogy megadjam a kiválasztott tok színszámát?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#18591) Melack válasza creative24 (#18557) üzenetére


Melack
veterán

A PayPal meg az eBay alatt a címek ha egyeznek, akkor egyből confirmed lesz. Nekem nem is egy van, és mindig confirmed :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18592) Taru válasza Piwi (#18590) üzenetére


Taru
tag

Szerintem valahol a szövegben lehet a kód (ha már nem tudta beállítani a leugrómenűt akkor biztos a szövegben van a kód). Legalábbis eddig csak ilyet láttam.

(#18593) Piwi válasza Taru (#18592) üzenetére


Piwi
addikt

hát sajnos nem találtam...igy jön egy random szinű tok,csak ne pink legyen :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#18594) bul07 válasza Piwi (#18590) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyenkor a terméknél képet kel nézni általában megszámozzák a színeket és azt kel nekik a vásárlásnál a megjegyzésbe beírni (van egy kis lenyíló szöveg ablak bal alul , fizetésnél a rendelési cím lapon)
PL ennél a Ace toknál is lehet látni hogy meg vannak számozva a színek(ezt ne hogy megvegye valaki nem jó könnyen lejön a telefonról)

Most nézem lehet hogy egy eladóról beszélünk

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18595) kerekfej válasza Piwi (#18593) üzenetére


kerekfej
addikt

Az "Add Message"-be beleírhattad volna a kívánt színt. Ennyi.

(#18596) Piwi válasza bul07 (#18594) üzenetére


Piwi
addikt

Nem ugyanaz az eladó :) Köszönöm mindenkinek a segítséget, most már ezt is tudom, vagyis remélem :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#18597) bul07 válasza Piwi (#18596) üzenetére


bul07
nagyúr

Tényleg a számkódokba különböznek a szövegek de amúgy egyforma

Azon gondolkodtam hogy lehetne nyitni egy új fórumot a megvásárolt termékeknek
Tehát ha valaki fix árasat vásárolt, és megjött a cucc beírna pár adatott
Például így :
Termék megnevezése: -----------
Fizetett összeg(nem forintba):---
Eladó neve:------
Szállasztási mód/idő:------
Értékelés(pár mondat):-------

Elég rövid idő alatt elég sok adat gyűlne össze, megkönnyítve esetleges vásárlást

Más
Szerintetek ez tovább is fogja mutatni az útját a csomagnak vagy ennyi
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18598) radi8tor válasza bul07 (#18597) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt egy picit feleslegesnek tartom. A szállítási idő a Postától függ. Ritkán fordul elő, hogy az eladó későn adja fel. :U

⭐ Stella

(#18599) PowerBuldog válasza bul07 (#18597) üzenetére


PowerBuldog
veterán

MI a fenének? Ezért van az ebayes értékelési rendszer. Ha nagyon érdekel akkor ott megnézted az eladó értékelésit és kész.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18600) bul07 válasza radi8tor (#18598) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem tudom bizonyos termékeknél jól jönne
Pl, memóriakártyák, pendrive, meg olyan termékeknél amit szeretnek hamisítani vagy rossz minőségűt árulni

(#18599) PowerBuldog
Na mert azt úgy használják ahogy kell
A sok "5 STARS , A++++ seller, Great!, Ok" között találd meg a értelmes információval bírót, meg az értékelésekbe adott termékre nem is lehet keresni
Láttam egy dolláros cuccnál negatívot azért mert gagyi volt , de mit várt és ilyenekre adjon valamit az ember

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.