Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) autogiro


autogiro
csendes tag

Hello ebay-esek! :)

Lenne egy apró gondom. Kezdő vagyok, próbáltam rendelni egy headset-et, Buy megvolt, de akárhányszor rámentem a buy-ra... és végigmentem a lehetősségeken, újra és újra megjelent a Buy gomb. Aztán felfedeztem a "mark as payment sent" funkciót, ezután eltűnt, mostmár ha unmark-al visszalépek sem jelenik meg a Buy. Írtam is neki hogy mikor küldi, azt írta hogy nem fizettem érte, így nem küldi. De nemtudom hol rontottam el, szerintem vhol a paypal-al lesz a gond, credit card megvan adva, megjött a kód is, aktiváltam. most aztírja 400ft van a paypal egyenlegem. Bank account-ot nem adtam meg, nemtudom ez baj-e. Úgy hallottam hogy 2 féle lehetősség van fizetésre, úgyhogy feltöltök a paypal számlámra és onnan, vagy a kártyámról, és én kártyáról akarom de nemértek hozzá :F esetleg vmi ötlet? vki? :)

(#17452) radi8tor válasza autogiro (#17451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buy után Pay now kell.
Amit bejelöltél, a mark as payment sent-et felejtsd el.

⭐ Stella

(#17453) VásRló


VásRló
tag

Szóval senki nem tudja, hol lehet megnézni, hogy egy termék világgaris-e?

(#17454) ^Clown válasza VásRló (#17453) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A világgarancia adott terméktől függ. Pl. egy Lenovo ThinkPad-re világgarancia vonatkozik (de ott sem minden esetben!).

(#17455) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

kínai tablet rendelése dhl-el, van valakinek tapasztalata ebben? küldtek vámmeghatalmazást, kitöltöttem, hogy <22 euró, meghogy kijelző, 2x10$, kérdés kibontják-e.

van valakinek tapasztalata?
sztem utoljára rendeltem dhl-el...

(#17456) radi8tor válasza HUNpusi (#17455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mibajod a DHL-el? Örülj neki, hogy vámot intézik helyetted. Mehetnél az Orczy térre is. :K

⭐ Stella

(#17457) Taru válasza HUNpusi (#17455) üzenetére


Taru
tag

99% hogy kibontják. Tesómnak jött vmi ajándék anno DHL-el, kibontották, megvámolták. Szerintem kibontják, ha nem akkor nagyon örülj neki mert ez ritka a DHL esetében. :K

[ Szerkesztve ]

(#17458) HUNpusi válasza radi8tor (#17456) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Hát, ha olcsón megúszom, megyek én Iszapszentgilisztásra is :D
Newbie vagyok vámolásban, a sima airmalok eddig átmentek a vámon :S
Orczy térről olyanokat hallottam, hogy "photoshopos" számlát is átvesznek.

@Taru: Bíztató. És akkor elküldök nekik egy félkamu számlát, azt bevehetik?
Vagy szereznek szakértőt, és akkor fizethetek mint a katonatiszt?

(#17459) Taru válasza HUNpusi (#17458) üzenetére


Taru
tag

Paypal számla elég, ha nem hiszik el úgyis számolnak maguktól is.

(#17460) autogiro válasza radi8tor (#17452) üzenetére


autogiro
csendes tag

Pay now is volt már többször. de a számlámról sem volnta le a pénzt.és eltelt már 1 hónap.

(#17461) HUNpusi válasza autogiro (#17460) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

én szerintem a gond, hogy a paypal a paypalos számládról akarja levonni a pénzt. ugye ott meg 400 ft-od van. így nemigen fog teljesülni a vétel. paypalon rendeld hozzá a kártyád az accountodhoz, de majd az okosabbak elmondják hogyan kell, én utalni szoktam, így nemtudom.

(#17462) Meli009


Meli009
csendes tag

sziasztok.
még ma sem érkezett vissza bankkártya a pénzem. :(
pedig a paypalos info szereint visszaküldte 12-én
http://kepfeltoltes.hu/view/111214/986091080K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a másik kérdésem pedig az lenne,,hogy dec 5-én kifizettem 100 dollart egy kabátra EMS postával és az eladó dec 8-án küldött azonosítót,ami nem jó. írtam neki és azóta nem tud semmi konkrétat mondani!
csak ennyit:
-Tomorrow evening can have information,
it's hard to send item over my country customs now ,please understand me.
-I feel so sorry to it ,every years post ioffice all slow .
please understand us also.
-many item hold by our country customs。
I have let psot ioffice resend them ,not only one buyer ask me information .
I call post ioffice,I let post ioffice solve it soon.
-my post ioffice have a problem ,I can solve it today ,if package can back I back your money or send faster EMS viaanother post ioffice.
if can't get package ,tomorrow canhave online information ,ok my friend?
if you buy from other seller,you can't get it before Xmas.

Mennyi hihető? :S

(#17463) bul07 válasza Meli009 (#17462) üzenetére


bul07
nagyúr

pénz olyan 3-5 nap alatt szokott visszaérni a számlára , meg fog érkezni
azonosító hogy nem jó , nem hoz rá semmit de felismeri vagy fel se ismeri

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17464) faresz5 válasza Meli009 (#17462) üzenetére


faresz5
senior tag

nekem is majd egy hét múlva működött a tracking number, sok a csomag lassúak a feldolgozások, lényeg,hogy úton van feléd nem?

(#17465) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek mi a túrót keres Moszkvában a csomagom? :D

(#17466) maláj válasza ^Clown (#17465) üzenetére


maláj
őstag

eltévedt ??? ;]

(#17467) ^Clown válasza maláj (#17466) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát én nem tudom, hogyan lehet HU helyett RU-t olvasni, de remélem, hogy az oroszok továbbküldik a Kárpátokon túlra. Arról nem is beszélve, hogy ez most kb. plusz 1-2 hét nekem... Mondjuk inkább várok plusz 1-2 hetet, csak ne vesszen el. De legalább az jó hír, hogy még benne van a nyomkövető rendszerben ;]

[ Szerkesztve ]

(#17468) faresz5 válasza ^Clown (#17467) üzenetére


faresz5
senior tag

Destination Service area az jó úgyhogy nem hiszem,hogy félre lett volna címezve :)

(#17469) Meli009 válasza faresz5 (#17464) üzenetére


Meli009
csendes tag

nem lehet,hogy csak kamu,próbálkozás amit előad nekem az eladó? :S

(#17470) Meli009 válasza faresz5 (#17464) üzenetére


Meli009
csendes tag

mit írjak neki?

(#17471) Meli009 válasza Meli009 (#17470) üzenetére


Meli009
csendes tag

most ezt írta: hi friend, jacket is on the way to customs.
today or tomorrow can have information.

bizzak benne?

(#17472) Winetu válasza Taru (#17449) üzenetére


Winetu
csendes tag

mivel az ebayon elado vagyok minden egyes eladás után mikor postára van adva be irom a nyomkövetési számot és 21 munkanap mulva irják jová a pénzt az ebaynál 45 nap ál rendelkezésre hogy pl a vevö reklomáljon

(#17473) Winetu válasza slippy (#17450) üzenetére


Winetu
csendes tag

hát akkor mivel te is az ebayon elado van szoval neked is a pénzt 21 nap mulva irják jová és 45 nap a reklomási idö

(#17474) Winetu válasza ^Clown (#17467) üzenetére


Winetu
csendes tag

be mész a postára és lehet kérni kártalanitás

(#17476) slippy válasza VásRló (#17453) üzenetére


slippy
tag

az előbb még arról volt szó, hogy eladni szeretnél nem?

amúgy az adott termék gyártói honlapján utána lehet nézni, esetleg magyarországi képviseletet megkérdezni

(#17471) Meli009 - először is ajánlom a szerkesztés lehetőséget (hozzászólás elküldésétől számított 5percig aktív, ha jól rémlik a dolog). hogy mennyire bízhatsz benne, az jó kérdés. az első hosszú üzenet szerintem csak egy sima sablon, amit mindenkinek elküldött. elvileg ugye ma, vagy holnap ad infót a kabátról, mert már útban van a vámosokhoz. tehát, ha két napon belül nem jelentkezik, akkor ott már lehet gyanakodni.

(#17473) Winetu - szerkeszt funkcióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó. nem eladó vagyok, csak már adtam el egy-két dolgot. tehát sima mezei júzerként. és nem, nem kellett várnom x napokat, hogy a számlámon legyen a pénz, hanem szinte azonnal. persze lehet, hogy csak szerencsém volt

(#17467) ^Clown - mondjuk nem értem én sem, hogy miért küldték pont moszkvába, de oroszország, mint tranzit állomás, teljesen korrekt. lehet, hogy vasúti/közúti konténerben jön a cucc, és moszkvában kiveszik egy részét, ellenőrzik, stb. gugli maps-os útvonaltervezés szerint 7nap alatt oda is érhetett :)

[ Szerkesztve ]

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#17477) ^Clown válasza slippy (#17476) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem kizárt, hogy Szingapúrból vonattal vagy közúton jöjjön a cucc. Na de mindegy, destination country-nál Hungary van, várok...

Winetu és Meli009: használjátok a szerkesztés gombot legyetek kedvesek!

[ Szerkesztve ]

(#17478) kerekfej válasza ^Clown (#17467) üzenetére


kerekfej
addikt

Majd valaki átvesz helyetted és reklamálhatsz.

(#17479) HUNpusi válasza HUNpusi (#17458) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

hát nem hülye a dhl, küldtek mailt, hogy javítsam, mert ebook olvasó van ráírva, 58 dodóval. ennek az áfája 3500Ft kb, ezt vígan kis is fizetem(260 dolcsis a csomag). javítom a meghatalmazást, azt küldöm, kíváncsi leszk.

(bocsánat az off-os történet mesélésért, hátha hasznos lesz valakinek aki dhl-en gondolkodik, csak csak kíváncsi hogy megy ez)

(#17480) Taru válasza Winetu (#17472) üzenetére


Taru
tag

Adtam már el én is terméket az ebayen, nyomonkövetési számot eleve nem adtam (minek? sokba kerül és nem kérték), pénzt aznap vontam le a számlámra, 7 nap múlva nálam volt a számlámon a pénz. Ergo fogalmam sincs te mit csinálsz de nekem még nem zárolta 1x se.

[ Szerkesztve ]

(#17481) Meli009


Meli009
csendes tag

újra segítség.
követő: EE405904114CN
http://www.packagetrackr.com-on már rálehet keresni,de nem azt írja a szállításhoz,hogy Magyarország. Eddig ha jött valamim mindig Hungary-t írt ki. Hol nézzem még meg?

(#17482) tevfik


tevfik
tag

Üdv.

Olyan fura kérdésem lenne, hogy beszélgettem egy könyvelővel tovább értékesítésről - unión belül. Olyan számlát " invoice " tud elfogadni amit a paypal állít ki. De mint magán személy person vagyok beregizve ezáltal egy sima számlát " kapok " amit ti is.

Van olyan lehetőség a paypal-nél, hogy teljes értékű számlát kapok. Azaz bal felsőbe szerepel az invoice felirat, az adó TAX stb?

Hátha valaki tud segíteni. Köszönöm

(#17483) radi8tor válasza Meli009 (#17481) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

http://posta.hu/tracking szerint a megadott küldeményazonosítóhoz nincs rögzített követési információ.

⭐ Stella

(#17484) zoli03


zoli03
őstag

Rendeltem egy DAC-ot, előtte megkérdeztem, mennyi a tracking number hozzá, a terméklapon nem volt egyértelmű. Írták, hogy ingyenes. A terméket feladták, tracking-et persze nem kaptam hozzá (megjegyzem, hogy velem egyre többször előfordul, hogy oda van írva a terméklapra, hogy jár tracking, mégse adják meg, a csomagon persze rajta van).

Eltelt 1 hét, írtam ma az eladónak, hogy adja meg, mert arról volt szó, hogy ingyenes. Ezt a választ kaptam: yes, we will give you tracking no. after 24hours your payment cleared. Lehet rosszul fordítottam, de ez mintha azt jelentené, hogy 24 órával azután megkapom, hogy kifizettem a terméket. 7-én kifizettem, 8-án feladták, szóval ez már rég lejárt. Erre most mit írjak az eladónak?

(#17485) faresz5 válasza zoli03 (#17484) üzenetére


faresz5
senior tag

Gondolom sablon szöveget kaptál, hát addig írogass neki, amíg meg nem adja a tracking numbert:), mást nem tudsz tenni.

(#17486) zoli03 válasza faresz5 (#17485) üzenetére


zoli03
őstag

Írtam neki, meg is adta. Ugyanaz a tracking, mint egy másik termékemnél. Megnéztem, a terméklapoknak ugyanolyan a design-ja, vagyis egy bolthoz tartozik mind a kettő. Így egy csomagban jön a kettő, de legalább átment a vámon.

(#17487) faresz5 válasza zoli03 (#17486) üzenetére


faresz5
senior tag

jaja ilyet szoktak csinálni,hogy ha egyszerre rendeled, így majdnem ingyen van nekik az egyik termék postája. Én ezért szoktam 2napos eltéréssel rendelni,hogy ne legyen keveredés. Volt,hogy többet rendeltem és alig tudtam elmagyarázni neki,hogy 3terméket küldött és nem 5-t, aztán a végén a paypalols bizonylattal igazoltam.

(#17488) tevfik válasza tevfik (#17482) üzenetére


tevfik
tag

Valaki? :R

(#17489) faresz5 válasza tevfik (#17488) üzenetére


faresz5
senior tag

gondolom ha cégként regisztrálsz ebeyen csak akkor fogsz olyan számlát kapni.(józan paraszti ész)Magánemberként nem fogsz.
Nem véletlenül van többféle regisztrációs lehetőség a regisztrációnál.
Azonban számíts arra,hogy mások lesznek a feltételek, bővebben lásd ebay üzletszabályzat..

(#17490) tevfik válasza faresz5 (#17489) üzenetére


tevfik
tag

Azonban számíts arra,hogy mások lesznek a feltételek, bővebben lásd ebay üzletszabályzat..

Értem én. Ez hol is található? Nem találom, hogy paypal-re kitérni valahol.

(#17491) faresz5 válasza tevfik (#17490) üzenetére


faresz5
senior tag

Tessék:
[link]

(#17492) HUNpusi válasza HUNpusi (#17479) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

wííí, nem is olyan szörnyű ez a dhl-el való rendelés, mint ahogy olvastam :)
3300 ft volt a vám (270 dolcsis csomag, amire 58 volt ráírva) személyes átvételt kértem.
igaz a gps-em bevonszolt az erdőbe, ilyen szép időben (gyalogosan mentem), de meglepően simán megvolt a csomag. 3300 ft meg bőven belefér, ha felbontják, bőven többet fizetek :)

(#17493) radi8tor válasza HUNpusi (#17492) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

58 dolcsis csomagodat megvámolták DHL-el? Nem semmi. Nekem jött már 90 dodós is postán vám nélkül.

⭐ Stella

(#17494) HUNpusi válasza radi8tor (#17493) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

ugye a dhl automatán viszi vámolni az összes csomagját. megpróbáltam a nyilatkozatban kamuzni, de rámszóltak, hogy a-a. csomagon nem ez van. talán az ajándékos dolgot (45 euró az ajándék határ? vmi 2005 ös cikket találtam vam.hu-n) be lehetett volna játszani, de mivel majdnem 300 dolcsis a csomag, így inkább arany középút.

postán volt, hogy átjött úgy egy 175 dolcsis csomagom, hogy rajta volt a mutrinca, hogy 175$; értéknél, hogy 22$ :D vám nélkül hozta a postás :))

(#17495) Winetu válasza radi8tor (#17493) üzenetére


Winetu
csendes tag

valaki segitcsen angolul kéne

tisztelt elado az értékre irja rá 10 dolár és a tartalma ajándék mert igy nincs vám kölcség

ez kelene angolul aki tudna segiteni az privátba szoljon mert sorozatba vannak megrendeléseim egy angol oldalon ebaynál

(#17496) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

33000ért rendeltem egy deszkát(ebben szállítás is van) Amerikából és utólag megtudtam, hogy ajándékként adta fel és se a dobozon, se a dobozban nincs ár, csak honlapcím :D
Így több pénzbe már tuti nem kerül ugye? (olyan mintha küldene egy deszkát mert szponzorál:D)
Kb. mennyi idő lehet míg ideér?

Your item was processed through our ISC CHICAGO IL (USPS) facility on December 12, 2011 at 5:50 am. The item is currently in transit to the destination.

Ez a legutolsó infó a tracking-nél.

[ Szerkesztve ]

(#17497) HUNpusi válasza Winetu (#17495) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Szinte mindig így írják rá, ha nem kezdő eladótól veszel.
De: ,,Please send me as GIFT and the value below 10$''

Másnak is hasznos lehet.

(#17496) skyli: Nálad az én esetem állhat maximum fent (bár usps az sima postai, nem? -kérdés mindenkinek) Hogy alacsonyabb árat írt rá -> alacsonyabb vám. A vámolás mindig benne van a pakliban, akkor örülhetsz, ha már a lábadon van a deszka.

[ Szerkesztve ]

(#17498) Tutu7030 válasza Winetu (#17495) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ahogy elnézem, magyarból sem ártana segítség..:)

(#17496) skyli
A közelmúltban volt hír, hogy hazánk fia nyert valami lufihajtogató verseny az USA-ban. A nyereménye egy rakat léggömb volt. El kellett vámoltatnia. :DD

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17499) skyli válasza Tutu7030 (#17498) üzenetére


skyli
senior tag

de izé vagy xD (bár nekem is feltűnt) :DD

(#17497) HUNpusi: USPS az az amerikai sima posta. Priority legalább, szóval nem a legegyszerűbb:D Vám csak nem lesz, meg az úgy is csak 3,5%(ha jól tudom) és áfa meg.. hogy? kitalálnak neki vmi értéket?:D Lehet hogy ki se bontják :)

[ Szerkesztve ]

(#17500) HUNpusi válasza skyli (#17499) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Vám alatt áfa+vámot értettem.

Dhl es esetemnél utánaolvastam, hogyha nagyon akarják kibontják, és ha nem hiszik el a számlán az értéket kihívhatnak szakértőt. De ugye ez nem egy átlagos csomagnál lenne.
De jah, akkor azt posta hozza. Azok meg jó fejek, nem igazán vámolnak :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.