Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) bul07 válasza Mr.Grincs (#17750) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt úgy értem mondjuk hogy más szállítási módot kérnél a mi többe kerül és a különböztetett PayPall-en keresztül Gift-ként kéri hogy küld el , vagy a vételárat kéri így
Ezt azért nem érdemes csinálni mert Gift ként küldött pénzre nem érvényes a 45napos visszatérítés
Ezt a pár hozzászólást olvasd el ilyenre gondolok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17752) Mr.Grincs válasza bul07 (#17751) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Világos. Már meg is rendeltem a kijelzővédő fóliát és a szilikon tokokat. :R Annyit von le a kártyáról amennyibe került total vagy van valami díj is? Milyen árfolyamon számol? közép?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17753) bul07 válasza Mr.Grincs (#17752) üzenetére


bul07
nagyúr

Ahogy írtam is szerintem a PayPall váltja most neked(az ő árfolyamuk szerint) és a bankodtól forintot kér le, ha úgy lenne beállítva hogy a bank váltson akkor valutát kérne a bankodtól és a bankod a saját árfolyamán váltana
Refund esetén, ha PayPall vált akkor forintba ugyanazt kapod vissza mint amit fizettél ,ha a bankod vált akkor valutába kapod vissza ugyanazt és itt az aktuális árfolyamtól függően vagy többet vagy kevesebbet forintba

További jó vásárlást, és jó éjszakát én is mentem aludni(ha szeretnél leveket kapni 3-4Ft ért akkor keres rá a Pen szóra és találsz 0,01€ kerülőt csak nem mind szállít hozzánk, értelme nem sok de jó eső érzés valamit kapni,rokonaimat is szoktam ilyennel meglepni, néznek is hogy honnan kaptak levelet)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17754) Winner_hun válasza Tomate (#17742) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha segítséget kér akkor segíts vagy ne írj inkább semmit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17755) Taru válasza Mr.Grincs (#17750) üzenetére


Taru
tag

A lényeg csak úgy fizess ebay termékért, hogy az az ebayen keresztül megy (tehát az ebayen rányomsz a "pay now"-ra, belépsz a paypalra és kész), vagy ha azzal gond van (mert előfordul), akkor a pénz küldésnél van olyan opció, hogy "ebay product" és azzal fizess, egyébb esetben nincs 40 napod case indításhoz.

(#17756) Winner_hun válasza Taru (#17755) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor a pénz küldésnél van olyan opció, hogy "ebay product" és azzal fizess

Mielőtt ajánlasz valamit próbáld ki azt. Ha kiválasztja azt az opciót, akkor ez fogja fogadni:

PayPal recommends that you use eBay Checkout to pay for these items

Checkout on eBay - ez egy link, ami elvisz az eBay-re. Szóval a PayPal oldalán keresztül NEM lehet úgy terméket kifizetni mintha az az eBay-en keresztül lenne.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17757) Taru válasza Winner_hun (#17756) üzenetére


Taru
tag

Nekem anno sikerült, lehet közben változott.

(#17758) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szavazni, hogy jó eladó, a csomag kézhezvétele után kell gondolom. :F Vagy miután kaptam emailt, hogy el küldte postán? Mert olyat már kaptam.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17759) RockHaRD válasza Mr.Grincs (#17758) üzenetére


RockHaRD
addikt

nyilván akkor hagysz feedback-et, ha már látod, hogy mit küldött, tehát értelemszerüen a csomag érkezése után. Addig nemtudod megmondani, h korrekt-e, amíg nem látod a csomagot meg a tartalmát

(#17760) detroitrw válasza Mr.Grincs (#17758) üzenetére


detroitrw
addikt

miután a postás bácsi átadta :)

G^zC^mp€r: jössz egy sörrel mert megelőztél :P

[ Szerkesztve ]

(#17761) bul07 válasza Mr.Grincs (#17758) üzenetére


bul07
nagyúr

Ahogy előttem is írták csak kézhez vétel után, mert Feedback megírásával zárod a vásárlást, tehát ha megírtad a Feedback-et akkor utána már nem kérheted vissza a pénzt ha nem érkezne meg
És még ehez egy dolog ha rendelsz műszaki dolgot, mondjuk egy egeret és megérkezik, egyből ne adj értékelést hanem használd pár napig hátha előjön valami hibája mert könnyebb úgy reklamálni ha nincs megírva az értékelés

Ha már refund-nál járunk HK-ból átlagba 18-25nap alatt van itt a termék, 30 nap felet már lehet írni az eladónak hogy még nem érkezett meg , 35nap felet én már kérni szoktam tőle a refund-ot , ha nincs megegyezés a 43napig akkor indítanám meg én
Jobb ha az eladó indítja a refund-ot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17762) WhiteWalker válasza Boolash (#50) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

hopp :B

egy kérdés: vettem egy konzol játékot magánszemélytől dec.18-án, (100%-os feedbackes ), ki is fizettem azonnal,de azóta semmi...nem jelezte hogy feladta volna postán...gondoltam ott is ünnepek jönnek,nem foglalkozik vele , de azóta jó pár nap eltelt..irtam neki 3 üzenetet is,de semmi válasz eddig...hogy lehetne az ebaynek jelenteni vagy a pénzemet visszakapni? :B

[ Szerkesztve ]

(#17763) Winner_hun válasza Mr.Grincs (#17758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha megkaptad, azt kaptad amit kértél és használható állapotban is van (leírásnak megfelel)
Ha valamelyik nem jó akkor a lehető leggyorsabban írni kell az eladónak hogy gond van és mit ajánl, mi ilyenkor a teendő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17764) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Köszi, mindenkinek. :R UK ból rendeltem a cuccokat. Azt tudom, hogy a vágottszeműektől sokkal később ér ide a cucc. Barátnőm testvére is szokott rendelni, mindenfélét és ő is panaszkodott, hogy nagyon sokat kell várni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17765) radi8tor válasza Mr.Grincs (#17764) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem akarsz meglepetéseket, akkor mindent nyomkövetéssel (tracking ID) kérj. Volt már, hogy párom körömlakkját lenyúlta a posta Angliából. Másodjára nyomkövetéssel küldték és megkaptuk.

⭐ Stella

(#17766) Mr.Grincs válasza radi8tor (#17765) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Remélem azért most nem csórelják el.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17767) WhiteWalker válasza bul07 (#17761) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

refundot hol tudok elinditani? ( a 17762-es kommentem miatt kérdem)

[ Szerkesztve ]

(#17768) salesboy válasza WhiteWalker (#17767) üzenetére


salesboy
tag

Honnan vetted?

Ne legyél türelmetlen még egy csomó időd van. Ha 100%-os a Feedback-je, akkor nem fog cserben hagyni. Hány eladásból 100%-os?

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17769) Bavid


Bavid
senior tag

Még novemberben rendeltem nagyjából egy időben 3 különböző emberkétől cuccokat, és azóta se érkeztek meg. HK-ból jön elvileg mindhárom, de sajnos tracking egyikhez se volt, még múlthéten írtam nekik, mivel akkor telt el az 1 hónap hogy nem jött meg, midennki azt válaszolta hogy várjak még 1 hetet, ez holnap telik le de még mindig semmi. Én elhiszem hogy föladták, valószínűbb hogy az itthoni posta cs*szte el a nagy karácsonyi zűrzavarban, de attól még kérjem a refound-ot nem? Max. ha mégis megjön, visszaküldöm. Vélemények?

Ui. nem olyan nagy összegek, 10-15 dollár közötti értékű mind a három.

[ Szerkesztve ]

(#17770) salesboy válasza Bavid (#17769) üzenetére


salesboy
tag

Fenyegesd be Őket negatív Feedback-el.

Arra csinálni szoktak valamit, ah nem akkor mehet a nagy mínusz. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17771) Winner_hun válasza WhiteWalker (#17767) üzenetére


Winner_hun
félisten

Resoluton Center / View Open Cases / Dispute a Transaction / Item dispute

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17772) kissbalazs19


kissbalazs19
csendes tag

Tudnátok segiteni hogyan állitsam be a szállitást:
Mit válasszak? Mennyit kérjek?

(#17773) Winner_hun válasza kissbalazs19 (#17772) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amennyibe kerül.
posta.hu-n tájékozódj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17774) WhiteWalker válasza salesboy (#17768) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Angliából, 167 feedbackből 100%-os...ebben bízom én is :U ,még várok aztán meglátjuk...

Winner_hun, köszi :R , és innen visszajön automatikusan a teljes vételár? :B

(#17775) Tomate válasza WhiteWalker (#17774) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem Angliából így ünnepek alatt az általában 1 hetes cuccok most 10 nap alatt jöttek meg. Neked ráadásul még belecsúszott a karácsony is. Szerintem január első hetére várd.

[ Szerkesztve ]

(#17776) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Amikor veszek valamit akkor vevőt is értékelni kell az eladónak?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17777) Winner_hun válasza WhiteWalker (#17774) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem. Első körben csak vitát indítasz (dispute) ahol ha nem tudod visszaszerezni a pénzt akkor az escalate to claim linkre kell majd ráböknöd. Ezt a vitánál fogod megtalálni. Ekkor már a PayPal emberei fogják vizsgálni az ügyet, ha kell nekik valami akkor szólnak. Ha nem kell semmi akkor majd kapsz egy e-mailt hogy visszakapod-e a pénzed vagy sem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17778) Winner_hun válasza Mr.Grincs (#17776) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudok róla hogy bármelyik féltől bármelyik fél felé kötelező lenne a visszajelzés írása. Igaz a szabályzatot nem olvastam el. Viszont én se kaptam mindig és én se adtam mindig. Ritkán, de előfordult az utóbbi, mert egyesek lusták időben szólni... figyelmeztetést még nem kaptam az eBay felől ez miatt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17779) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

DHGate-n rendeltem 16 db pörgettyűt a gyereknek dec 4-én. A kisérő okiratszám alapján dec 8-án postázta is. Immáron 21 napja annyit látok, hogy célorszába elküldve. Írtam az eladónak is, hogy tud e valamit, de azt válaszolta, hogy Ő nem tud minden csomagot egyesével követni. Azt kérdezném tőletek, mit tegyek, és mikor tegyem amit javasoltok? Ezt a gombot mikor használjam (Refund and Return)? PayPalon keresztül fizettem.43 dollárt érte, nem szívesen hagynám veszni. Köszi a segítséget!

Xiaomi Redmi 3

(#17780) spacer


spacer
aktív tag

Profi ebay felhasználók, segítsetek!
Vettem egy német boltból egy Kávéautomatát december 9-én. Elméletileg shippingre azt írta 2-3 nap, és DHL-el fuvarozzák. Több email küldés után rájöttem, hogy az angol levelekre automatikusan nem válaszolnak, én meg németül csak a gugli fordíóval tudok levelet küldeni nekik.Tegnapelött jött a cégtől egy email, hogy sajnálják, de leltárhiba miatt, vagy mittomén mi miatt nem tudják küldeni a gépet, és töröljem a tranzakciót az ebay-en. Én hülye töröltem, és írtam, hogy küldjék vissza a 314 eurómat. Ezt paypal request-el is kértem tőlük, de azóta semmi válasz. :(
Mit tegyek?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#17781) Winner_hun válasza Lesliegold (#17779) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetés után 35 nappal indítsd vitát PayPal-en. Addig várj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17782) Winner_hun válasza spacer (#17780) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy törölted? Mert te csak úgy nem tudod törölni. Mit csináltál eddig? PayPal-en ha nem válaszol akkor escalate to claim.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17783) spacer válasza Winner_hun (#17782) üzenetére


spacer
aktív tag

Köszönöm a segítséget, úgy tünik megoldódott a dolog, mert kaptam egy levelet a paypal-tól, hogy 314 eurót visszatérített a cég. Ugyan a paypal számlán még nem jelent meg, de most már kezdek bizakodni. Köszönöm mégegyszer. :R
A törlés egyébként az ő kérésére történt meg, az én beleegyezésemmel.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#17784) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Angliában vagyok, olykor-olykor szoktam az eBay-en keresztül vásárolni ezt-azt, eddig semmi gond nem volt.
Pár napja licitáltam egy karórára, amit végül megnyertem, de nem fizettem ki azonnal, mivel nem volt akkor rá keret. Megírtam az eladónak is, hogy csak pár nap múlva tudok fizetni, írta, hogy nem gond.
Csakhogy közbejött egy olyan dolog, ami igazából a végeredmény szempontjából minden bizonnyal lényegtelen, de azért megosztom: rátaláltam ugyanarra az órára boltban kb. 70%-os áron. Na most ide jöhetne az is, hogy kiraboltak, vagy közbejött valami életbevágó, és másra kell a pénz... a lényeg az, hogy nem akarom megvenni már az órát, annak ellenére, hogy licitáltam rá, és megnyertem.

Kérdésem: milyen következményei lehetnek annak, ha elállok a vásárlástól? Az oké, hogy kapok egy negatív véleményt az eBay-en, ezzel nincs is gond. De ennél tovább mehet az eladó? Igazából nem hatalmas összegről van szó, ~110 font. Kétlem, hogy ennyiért beperelne. De joga van hozzá? Én a helyében felhúznám magam egy kicsit, aztán nem foglalkoznék tovább a dologgal, meghirdetném újra a terméket. De nem biztos, hogy más is így gondolkodik.
Amikor megírom neki, hogy elállok az üzlettől, mire hivatkozzak? Megmondjam neki az igazat, hogy láttam a terméket máshol jelentősen olcsóbban?

(#17785) Winner_hun válasza spacer (#17783) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 napon belül lesz nálad az összeg. Ahonnan le lett vonva fizetéskor.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17786) Winner_hun válasza tibz03 (#17784) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írj az eladónak hogy mégse kell, szüntesse meg a tranzakciót. Negatív visszajelzést az eladók évek óta nem tudnak adni. A legrosszabb az eBay-en ami történhet az annyi hogy kapsz egy ki nem fizetett megjelölést, amiből ha 3 összegyűlik akkor korlátoznak az eBay-en.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17787) salesboy válasza WhiteWalker (#17774) üzenetére


salesboy
tag

Szerintem rendben lesz. Lehet, hogy már csak jövőre jön meg. Biztos nem olvassa a leveleit és azért nem válaszolt.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17788) salesboy válasza WhiteWalker (#17774) üzenetére


salesboy
tag

Ja és ezek a számok elég jók, tehát ez is megnyugtató. :K

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#17789) tibz03 válasza Winner_hun (#17786) üzenetére


tibz03
őstag

Rendben, köszönöm, akkor nem aggódom. :)

(#17790) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok,
Segítségetekre lenne szükségem.
Pontosan az van hogy november 21-én a vevő föladta postán a megrendelésemet..azóta eltelt 38 nap és még nem jött meg. Amerikáról van szó. Felvettem a kapcsolatot az eladóval és azt írta tegnapelött hogy, idézem:
"postal delays.. they have been bad lately.. items sit in the post office for days before they move.. postal services worldwide have had major issues lately"
Ilyenkor mit tegyek, mivel még a 45 napon belül vagyok, meddig érdemes várni 1 ügy nyitásával? Vagy kérni kell full refund-ot?
Köszi a segítséget!

(#17791) Lesliegold válasza Winner_hun (#17781) üzenetére


Lesliegold
tag

Köszi a segítséget....De biztos, hogy a Paypalon, csak mert magán a DHGate-n is van refund and return. Azt nem is kell használni?

Xiaomi Redmi 3

(#17792) #59816064 válasza stella.rossa (#17790) üzenetére


#59816064
törölt tag

Kérj full refundot, várd meg a 44. napot, ha addig nem tudtok megegyezni akkor jöhet a dispute. Írd meg neki h negatívot adsz, meg nyitsz egy case-t ha nem kártalanit.

(#17793) Tomate válasza Lesliegold (#17779) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem DHgatről egyszer 50 nap után jött meg a csomag. A követési szám semmi eredményt nem adott... Vannak ilyen anomáliák...

(#17795) Winner_hun válasza Lesliegold (#17791) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az említett oldalról csak 1-2 alkalommal rendeltem másnak, akkor nem volt vele gond. Ebay-en is van ilyen rész, egyszer próbáltam, soha többet. A PayPal számomra sokkal jobb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17796) Winner_hun válasza radi8tor (#17720) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hazudozni inkább tud mint ezen a téren a nyomdokaimba lépni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17797) #59816064 válasza Winetu (#17794) üzenetére


#59816064
törölt tag

Mi van Winetu, felfüggesztettek? :)

[ Szerkesztve ]

(#17798) radi8tor válasza #59816064 (#17797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne flamelj. Thx!

⭐ Stella

(#17799) #59816064 válasza radi8tor (#17798) üzenetére


#59816064
törölt tag

Értettem Moderátor Úr :)

(#17800) kerekfej válasza #59816064 (#17797) üzenetére


kerekfej
addikt

inditcson viát, szoval, reklomáljatok, tuli reklomáciot, fogadgya

A tücskök írnak így...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.