Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Lehet gond szerintetek vámon (tartalma vagy kinézete miatt) egy ilyen csomaggal?

Fecskendős toll

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18602) PowerBuldog válasza Real_Necro (#18601) üzenetére


PowerBuldog
veterán

biztos, hogy nem

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18603) Real_Necro válasza PowerBuldog (#18602) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm! :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18604) Kurcy


Kurcy
tag

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni hogy ti akik eladtatok már ebayen milyen szállítási módokat találtatok ki magyar posta vagy mi az ami megfizethető módon szállítat ? ? ?

Milyen cég van aki normális áron viszi a csomagokjat ? ? ?

Nekem nehezebb csomagokat is kellene küldenem ! 5-10 kg

Légyszi segítsetek !

Üdv: Kurcy

(#18605) Slownz válasza Kurcy (#18604) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem anno ezt ajánlották. Akkor olcsóbb volt, mint a Magyar Posta. A csomagom gond nélkül megérkezett a célországba.

(#18606) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok tundátok nekem forditani kicsit?rendeltem Jan 12edikén egy wifi antennát. ami még nem jött meg ráirtam h merre járhat erre ezt a választ kaptam:

Dear friend

I am very sorry to keep you waiting and thanks for your patience
as described the item should be arrived you within4 weekend , sorry due to the peak season , we failed to post it in time , usually we will have 2 proposals to solve this problems refund or reship , please kindly advise which solution you perfect or if you have any suggestions please let me know ,thanks
best regards

Googli forditó nem adott rá választ h feladta e már a csomagot.

(#18607) bul07 válasza Sakab (#18606) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ahogy értelmezem
Elnézést kér hogy nem jött meg
Majd felajánlja a visszatérítést (refund) vagy hogy még 1x elküldi

Én visszatérítést választanám mert ha újraküldeted akkor nemigen tudsz 45napon maradni ami nem ajánlott
Visszakéred a pénzt majd ha kell akkor újra megveszed

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18608) Predator2


Predator2
addikt

elég fura kérdés lesz

Mit szoktatok venni ebay-en? Mi az ami szerintetek jobb árban van mint az itthoni boltokban?
(csak kíváncsiságból nézelődők de eddig nem akadtam semmire :D)

(még úgy sem h a "postaköltséget beleszámoltam")

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18609) bul07 válasza Predator2 (#18608) üzenetére


bul07
nagyúr

Pár eladó akinek elég nagy a palettája, hátha találsz valamit :
[link], [link], [link], [link], [link]

Mondjuk pl ez is :
Glow LED Light Water Faucet Tap Automatic 7 Colors

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18610) Kobe válasza Predator2 (#18608) üzenetére


Kobe
veterán

nem az a kérdés, hogy jobb árban van-e, hanem egyáltalán lehet-e kapni. És erre a legtöbbször nem a válasz. De csak hogy konkrétumokat is mondjak, asszony sok bizsut szokott magának 1-2 dollár/tétel, free shipping. Idehaza ugyanazokat a cuccokat a boltok 1000-estől felfelé árulják.

Én általában bicskákat szoktam, telefontokot, kisebb kiegészítőket - memóriakártya, usb kábel, ilyesmiket. Legtöbbször töredéke az itthoni áraknak, azzal meg hogy feleannyit bír, együtt tudok élni, mert rendelek kettőt és még így is negyedáron van :)

(#18611) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Már előzőleg leírtam, hogy jan10-én feladott csomagom még nem jött meg.
Pénteken ráírtam az eladóra Winner_hun segítségével: Item hasn't arrived yet. Please refund. If it will arrive, I will resend the money.
Amire ezt a választ kaptam:
"Dear,
Really sorry for that.
We had sent the goods to you on Jan.10 by ordinary airmail without tracking no..
It should take about 15-25 working days to your side.
Maybe there're additional matter. I think they're still on their road.
If any question please don’t hesitate to let us know, thanks."

Ez mit jelent pontosan, és erre mit kéne reagálnom?
Már nem bízok benne, hogy ideér a csomag. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18612) Melack válasza Silent77 (#18611) üzenetére


Melack
veterán

Tömören annyi, hogy 10-25 munkanap közé teszik a csomag megérkezését. Az annyit tesz, hogy szerintük legkésőbb febr 14ig kell megérkeznie. Ha akkor se, akkor 15-én írj rájuk, hogy letelt a 25 munkanap.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18613) radi8tor válasza Silent77 (#18611) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De vedd figyelembe, hogy hivatalos úton nem követelheted vissza a pénzed a vásárlástól számított 45 napnál később.
Legkésőbb 44 nappal a vásárlás után nyiss egy dispute-ot az ügyben.

⭐ Stella

(#18614) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Vásároltam egy tokot Hongkongból. Meg is jött az email, hogy feladva. Hogy jut el hozzám? Futárral? Postán? Egyébként a szállítás ingyenes, de ezt sem igazán értem, hogy hogyan tudnak egy 1000 ft.-os dolgot ingyen eljuttatni hozzám! Valaki írja meg, hogy hogyan működik ez! Köszönöm!

(#18615) PowerBuldog válasza Grande Ale (#18614) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Sima postai levélként fogod megkapni egy kisebb bélelt borítékban.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18616) Melack válasza Grande Ale (#18614) üzenetére


Melack
veterán

Megéri nekik, de nem hinném, hogy ezen az 1dbos mennyiségen gazdagodnak meg. Kis boríték, bélelve, postai úton. Kb 10-20 munkanap.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18617) Winner_hun válasza radi8tor (#18613) üzenetére


Winner_hun
félisten

hivatalos úton nem követelheted vissza a pénzed a vásárlástól számított 45 napnál később

Na mibe fogadjunk hogy de? Csak nem a PayPal-en keresztül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18618) Ndruu válasza Silent77 (#18512) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én is rendeltem tőle, de igazából nem aggódom, mert januárban volt a kínai újév, gondolom az ünneplésben kicsit lelassultak a folyamatok.
Január 9-én rendeltem, 10-én feladta, azóta is várom türelemmel. Közben már egy olyan csomagom is megjött, amit február 1-jén adtak fel (8 munkanap alatt ideért).

Harrrr!!!!

(#18619) Silent77 válasza Ndruu (#18618) üzenetére


Silent77
veterán

Én tőle rendeltem, elég szépen kapja a negatívokat. :(
Azért nem bízom benne, mert minden más ideért azóta.
Idáig nekem 6-9 munkanap alatt ideértek.
Igaz eddig összesen 4x rendeltem, még nagyon kezdő vagyok. :B

Köszönöm az eddigi segítséget, jövök még helpért biztos. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18620) Grande Ale válasza Melack (#18616) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi a tájékoztatást, ez az első rendelésem, nem vagyok még képben. Azért azt gondoltam, hogy nem futár hozza, ennyi pénzért az durva lenne... De hogy egy Hongkong-Magyarország ennyi pénzért, és még a posta díj is az övék... Hihetetlen! Mennyiért gyártathatnak ezek? :)

(#18621) #59816064 válasza Winner_hun (#18617) üzenetére


#59816064
törölt tag

Hogyan? :)

(#18622) Winner_hun válasza #59816064 (#18621) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bankon keresztül. Nekem szereztek már vissza 100e+ Ft-ot mert kifutottam a PayPal-es időből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18623) Doki16


Doki16
addikt

Mit tudok akkor tenni ha ez a csomagom már több mint egy hónapja nem érkezett meg? Van még egy másik ami szintén késik, de az csak 16-án lesz egy hónapos. Lehet , hogy bekavart ez az újév?

Amit meg 28-án adtak fel abból már három is megjött.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18624) Winner_hun válasza Doki16 (#18623) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mit tudok akkor tenni

Írsz az eladónak hogy még nem jött meg a termék...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18625) Doki16 válasza Winner_hun (#18624) üzenetére


Doki16
addikt

Csak azért kérdem, hogy már jogosan reklamálhatok?

Ugyanezt írhatom mint amit a kollégának javasoltál?
Item hasn't arrived yet. Please refund. If it will arrive, I will resend the money.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18626) Melack válasza Doki16 (#18625) üzenetére


Melack
veterán

Célszerű ezt megírni neki. Aztán vagy jóváhagyja, vagy újraküldi. Ez már tőle függ.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18627) Winner_hun válasza Doki16 (#18625) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18628) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok.

Kínából szeretnék TFT kijelzőt rendelni, mert jóval olcsóbb, mint itthon... Szerintetek érdemes kivárni a 14-20 napot? Vagy túl nagy kockázattal jár?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18629) Winner_hun válasza pocokxx (#18628) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hajrá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18630) szeva000 válasza pocokxx (#18628) üzenetére


szeva000
addikt

érdemes hát:)

(#18631) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

kb. Fél éve vásárolok ebayről, kínai raktáráruházakból, stb. Eddig a paypalra mindíg utaltam a szükséges lóvét, de ma már ott tartok, hogy jobb lenne a Paypal számlámhoz társítani az itthoni VISA kártyámhoz tartozó Ft számlám.

Ez mennyira veszélyes, vagy mennyire nem? Tájékoztatnátok róla néhány mondatban? Mennyi az átfutási idő így, mik a költségek, és egyáltalán mit kell feltétlenül odafigyelve csinálni ilyenkor? Köszi a segítséget!

Xiaomi Redmi 3

(#18632) radi8tor válasza Lesliegold (#18631) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi kockázata nincs a kártyához való társításnak.
Én a PayPal-os egyenleget tartottam feleslegesnek. Miért üljön ott a pénzem, ha kártyával is tudok fizetni?!

Amire célszerű odafigyelni az az, hogy első vásárlásnál állítsd be a conversion-nál azt, hogy devizában vonják le a pénzt a kártyádról ne Ft-ban. PayPal hajlamos kaszálni az átváltáson.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18633) zoli03 válasza Lesliegold (#18631) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs átfutási idő, semmilyen költség. Ugyanolyan, mintha egy boltban vásárolnál a bankkártyáddal.

(#18634) Doki16 válasza radi8tor (#18632) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt hol kell pontosan átállítani, hogy devizában legyen a fizetés?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18635) zoli03 válasza Doki16 (#18634) üzenetére


zoli03
őstag

#18509, #18509

[ Szerkesztve ]

(#18636) Lesliegold válasza radi8tor (#18632) üzenetére


Lesliegold
tag

Köszi!
Van egy K&H-s Zéró bankszámlás számlám Maestro bankártyával. Ezt nem tudom hozzárendelni a Paypalomhoz? A Raiffeisen okoskártyám MasterCard, de a K&H-s webes felület milliószor jobb, és látom a bejövő lehívásokat is még a beszedés teljesítése előtt, és enged is beleavatkozni, míg a Raiffeisennél semmi sincs ilyesmi. Szóval van esély a K&H-s társítására?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#18637) Silent77 válasza Lesliegold (#18636) üzenetére


Silent77
veterán

Maestro-t nem lehet. :(

Nekem OTP web kártyám van, Mastercard.
Viszont nem tudom hozzárendelni a paypal acchoz.
Ezt írja: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Használatban van a kártya, nem értem mi lehet a gond.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18638) radi8tor válasza Lesliegold (#18636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak Netes vásárlásra alkalmas kártyát lehet használni (hátulján CCV kóddal).

⭐ Stella

(#18639) bul07 válasza radi8tor (#18632) üzenetére


bul07
nagyúr

Érdemes egyáltalán azt beállítani hogy a bank váltsa a pénzt?
Miért jó az pl mint az Erste esetén a dupla váltás (egyes esetekbe), mert ha pl én fontba fizetnék valamit, akkor először az Erste forintból euróba vált, majd fontra , így dupla váltás van

Ahogy én szoktam nézni font esetén max 7-9Ft lehet az eltérés , tehát ez akkor éri meg ha valaki sokat vásárol, és nincs sok refund , mert refund esetén a vizaváltásból fakadó kockázat is van (épen hogy áll a forint)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18640) radi8tor válasza bul07 (#18639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem a gondolatmenetedet.
Ha te vásárolsz valamit, akkor miért váltaná Euróba majd vissza Forintra a bank? :U

A refundokra meg szerintem felesleges kalkulálni. Én nem azért eBayezek, hogy refundoljam a termékek árát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18641) Lesliegold


Lesliegold
tag

Na végigcsináltam az okoskártya társítását a Paypalhoz. Megjött a 400Ft-os lehívás, onnan kilestem a kódot és már meg is erősítettem a Paypalon. Jóvá is van írva a 400Ft a paypal számlámon. De a 400Ft melett egy másik soron levontak 218 Ft-ot azaz 1 Dollárt, de nem értem ezt miért? Ezentúl minden ilyen fizetésem 1 dollárba fog kerülni, vagy mi ez?

És innentől kezdve, hogy látom a 400Ft jóváírást a Paypalomon, ez azt jelenti, hogy kész vagyok a társítással, és akár már most vásárolhatok és fizethetek a kártyával?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#18642) radi8tor válasza Lesliegold (#18641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az az 1 dollár csak be lett foglalva a kártyádon, nem lesz levonva (vagy ha levonják, akkor az első vásárlásnál jóváírják).
Minden netes vásárlásnál ez a módi.

⭐ Stella

(#18643) detroitrw válasza bul07 (#18639) üzenetére


detroitrw
addikt

én mindig "fillére" ki tudom számolni mennyit fog levonni a bank (otp)
minden banki oldalon szerepel hogy mennyiért adja a devizát (Deviza eladás), mert Te annyiért kapod, a többszöri (€-ból $-ba) váltásnál se vettem észre különbséget

a paypal meg konkrétan kiírja mennyit fog levonni

szal pofon egyszerű az összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#18644) Winner_hun válasza radi8tor (#18638) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem feltétlen a hátulján, nekem pl. elöl van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18645) Lesliegold válasza radi8tor (#18642) üzenetére


Lesliegold
tag

Szóval, most, hogy megerősítettem, és látom, hogy a 400Ft jóvá is van írva a PayPal számlámon, kész vagyok, vagy van még teendőm? Vásárolhatok az ebay-en, és amikor mondom, hogy fizetés paypallal, akkor autómatikusan fizetek majd a kártyámmal?

Xiaomi Redmi 3

(#18646) Winner_hun válasza Lesliegold (#18645) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megerősítés nélkül is vásárolhatsz csak korlátozva. Mostmár korlátlanul* használhatod vásárlásra. Viszont lehet hogy egyszer kérni fognak néhány személyes dokumentumot - személyi igazolványt, számlakivonatot, közüzemi számlát, stb... lehet választani hogy mit adsz meg.

*ha nem változtattak rajta akkor 10 000 dolláros egyszerre való fizetés még van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18647) esox2 válasza bul07 (#18639) üzenetére


esox2
tag

Tapasztalataim szerint az Erste átváltási árfolyama a legkedvezőtlenebbek közé tartozik, a devizák közötti váltásokat követően alig tér el a Paypal által ajánlott összegtől, ezért én nem is használom a banki átváltással történő fizetést.

(#18648) bul07 válasza radi8tor (#18640) üzenetére


bul07
nagyúr

??? Én úgy írtam hogy jön egy kérés hogy kell 10font, ekkor a bank forintból euróba vált majd azt tovább fontra és az el is küldi
Azért mert a Visa az euróban számol (ha jól tudom) , de amúgy pont a múlt héten kérdeztem rá hogy hogy is megy, és a bankos csaj így magyarázta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18649) Lesliegold válasza Winner_hun (#18646) üzenetére


Lesliegold
tag

Thx...

Xiaomi Redmi 3

(#18650) radi8tor válasza bul07 (#18648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még mindig nem értem, bár lehet azért mert túl banki dolog.
Ha én vásárolok a VISA kártyámmal Angliában, akkor a számlámról GBP-ben vonják le az összeget nem EUR-ban.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.